Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Rivaul válasza grimetime (#18349) üzenetére


Rivaul
addikt

Lehet sikerült egy jó kis zárlatot vágni az íróval. Ha "szerencséd" van akkor a táp fogta meg az egészet. Kéne egy kölcsön táp. Lehetőleg ne egy drága darab :) ha még is baj lenne s azzal megnézni mit csinál.

Cube576
Tessék

Elroy1980
Ha lehúzod 1x az írót, 1x az ssd-t akkor is világít mind 2 esetbe a led? Vagy valamelyik nélkül eljutsz a biosig?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18352) BlessedElroy válasza Rivaul (#18348) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

meg nem jutottam biosig. tegnap lett osszerakva a gep. se rendszer nincs,semmi.
csak egy ssd van, dvd iro, I7 3770K, corsair hx650,gtx 670.

Origin: BlessedElroy

(#18353) elttiL válasza hcl (#18344) üzenetére


elttiL
senior tag

Igen, én is pci-os kártyára gondoltam és csókolom. Biost is frissítettem, default értékek vannak a bios-ban., tehát tuning hatása kilőve. Ha kreálok bele usb-t, akkor az ujabb am3-as félgépem megy a piacra, és ez marad "a gépem". Viszont a chipset melegedés aggaszt kicsit. Prescott Celeron van benne, az is baromra fűt. Asszem felveszem a kapcsolatot valami p5n-E SLi tulajjal. Egy Sapp 4870 van benne 1Giga rammal. Az Asrock 770 Extreme3 menne a piacra.

(#18354) hcl válasza Cube576 (#18347) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az IDE winyó eléggé vissza fogja fogni a gépet... De ja, egy PCI-os IDE kártya lényegesen olcsóbb, mint amennyivel drágább egy IDE csatis lap.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18355) Cube576 válasza Rivaul (#18351) üzenetére


Cube576
tag

Nagyon köszönöm :)

The truth is out there...

(#18356) BlessedElroy válasza Rivaul (#18351) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Lehuztam oket egyesevel, ugyanaz. piros boot led vilagit.
meg a monitoron kepet nem kaptam 1x sem, szoval nem udom a biost hogyan erhetnem el.
bocs, de teljsen amator vagyok.
de tegnap este nem vilagitott a boot led, csak a RAM. ram problema orvosolva le a mem ok lenyomasa utan. ahogy visszaraktam a karit, monitort, akkor jelentkezett a boot led problema

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#18357) grimetime válasza Rivaul (#18351) üzenetére


grimetime
tag

Köszi, akkor ezek szerint ne vegyek egy ugyanilyen drága tápot és dugjam rá, mert lehet h az is elszáll? :D

(#18358) Rivaul válasza grimetime (#18357) üzenetére


Rivaul
addikt

Amíg nem tudod mi ment el addig felesleges. Lehet csak a lap de lehet csak a táp. Esetleg elment a lap s az új tápot is viszi. Jobb nem kockáztatni. Vásárolni mindig a hibák +oldása után.

Elroy1980
Hogy érted hogy "ram problema orvosolva le a mem ok lenyomasa utan"?? Amiket tegnap írtál hogy kapsz ramot azzal kipróbáltad? Vagy csak beadtad a lapnak hogy szerinted jó a ram s napolja a problémát? :DDD Minden táp csati fent van? A vga-n i?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18359) BlessedElroy válasza Rivaul (#18358) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

ugy ertem, hogy a ram visszajelzoje mar nem jelez. a led piros volt, mem ok gomb megnyomasa utan mar nem jelentkezett 1x sem. ha nem lenne jol bekotve a kari, akkor sztem jelezne a vga ledje. de megy a venti is a kartyan.

Origin: BlessedElroy

(#18360) Rivaul válasza BlessedElroy (#18359) üzenetére


Rivaul
addikt

Túlságosan a led-ekre hagyatkozol. Sztem az elmúlt 12 év alatt ha 2x néztem rá lapon hogy mit akar villogni. Én még ezer éves lapokon jumperelgetve kezdtem, kerámia procival, edo rammal meg isa vga-val... Jobb mindent 2x átnézni :K

hcl
:K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18361) hcl válasza Rivaul (#18360) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg mondjuk elég sokáig nem voltak ledek a lapokon :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18362) BlessedElroy válasza Rivaul (#18360) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

en csak a ledekre es ratok tudok hagyatkozni.
na atnezem akkor a kabeleket.

Origin: BlessedElroy

(#18363) petakpa1 válasza petakpa1 (#18328) üzenetére


petakpa1
őstag

Ezekre valaki?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18364) BlessedElroy válasza BlessedElroy (#18362) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

:W
az egyik kabel 1 picit ki volt huzva. haha
mi lenne a kovetkezo lepes? meg mindig nincs semmi kep a monitoron.

Origin: BlessedElroy

(#18365) Rivaul válasza BlessedElroy (#18364) üzenetére


Rivaul
addikt

Joh akkor most minden led boldog csak képet nem ad a jószág?

szerk:
Arra nem válaszoltál hogy a másik memókat tesztelted-e.

Tv-re bár mire kikötni hát-ha ad jelet, az a baj hogy így látatlanba csak törpejárásba haladunk :((( S ha lehet szerkezd a hsz-eid amíg lehet hogy átláthatóbb legyen a topic. Thx ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18366) BlessedElroy válasza Rivaul (#18365) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

ahogy mondod

Origin: BlessedElroy

(#18367) BlessedElroy válasza BlessedElroy (#18366) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

a monitoron 1db csatlakozo van. szoval nagyon varialni sem tudom
raktam bele masik ramot is tegnap, de az meg a mem gomb elott volt. szoval ment is vissza a boltba.

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#18368) sundorgo123


sundorgo123
csendes tag

sziasztok

akinek van nem működő rossz kidobásra ítélt régi alaplapja az kérem hozza el ma ide a 13 kerület visegrádi út 42-46 szám alá!

[ Szerkesztve ]

(#18369) cashback válasza sundorgo123 (#18368) üzenetére


cashback
őstag

A Plantrading-nél újra cserélik? ;]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#18370) Rivaul válasza sundorgo123 (#18368) üzenetére


Rivaul
addikt

Korrektebb lenne ha te gyűjtögetnéd be ha már egy segítségnyújtós topicba tetted ezt a szép hozzászólást :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18371) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Árazással kapcsolatban kérdeznélek benneteket. Adott egy MSI 865P alaplap, Intel Celeron 2,4GHz-es procival, gyári hűtővel. Mennyit érhet? Én olyan 6-8000 forintot gondoltam érte. Szerintetek?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18372) jim bcs válasza csabyka666 (#18371) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hali itt kérdezd ez a topik arra van ;) [link]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18373) bluyoo válasza BlessedElroy (#18367) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az alaplapi csatin sem ad jelet?
Esetleg próbáld meg a lap saját topic-jában "Asus P8 szériás (Z77/H77/B75) alaplapok"
Hátha valaki járt már így ezzel a lappal.

(#18371) csabyka666
Szia!
A ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topic-ban majd az "Ármester"-ek ..... :)

(#18372) jim bcs
Egyre gyorsabb vagy jim bcs ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18374) jim bcs válasza bluyoo (#18373) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Esetleg próbáld meg a lap saját topic-jában" de hát ott is mi vagyunk :DDD

most kivételesen gyorsabb voltam ;)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18375) csabyka666


csabyka666
addikt

Ooops, bocsi! Kerestem a topicot, de nem találtam.

Köszi minkettőtöknek! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#18376) UDD SaSa válasza Rivaul (#18320) üzenetére


UDD SaSa
csendes tag

Hát sajnos ezt nem tudom leírni mert azóta már csak a többi hiba jelentkezik de kb. 5-6 szor előfordult ez is.
Windows 8 nál egyszerűen be se tudom indítani a gépet mert egyből: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
és ennyi tehetem vissza a win 7 et.
Amúgy a hőmérsékletekkel nincs probléma mert ma pasztáztam újra a procit :C ráadásul alapból is jók a ventieim és a hőmérsékletek se mennek Battlefield 3 közben 50 fölé

[ Szerkesztve ]

(#18377) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok! Milyen micro atx alaplapon tudnék használni egyszerre egy noctua nh-d14 cpu hűtőt és egy sapphire 7970 vga-t? Mert a mostanin sajnos nem férnek el :(

Válaszokat előre is köszönöm!

(#18378) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Van egy Intel DG965WH alaplapom Gigabyte radeon hd4650 1gb videokártyával, és indításkor van egy kis fehér csík a bal felső sarokban kb. 1 percig, és utána indul a biosképernyő,win7... Mitől ilyen lassú?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#18379) Rivaul válasza CsonkaImo (#18377) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt 1-ik et se micro laphoz találták ki :DDD

800.henrik
Valamit keres ami be van neki állítva de nem találja. Biost tedd alapra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18380) 800.henrik válasza Rivaul (#18379) üzenetére


800.henrik
senior tag

próbáltam, de nem jó :(

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#18381) CsonkaImo válasza Rivaul (#18379) üzenetére


CsonkaImo
addikt

micro atx és atx lapon is okozhat gondot ez a hűtő ha az első pci slotba akarod tenn a vga-t. nem a lap méretétől függ... van micro atx lap amin elfér csak kíváncsi vagyok melyek azok nehogy megint szívjak vele

(#18382) Rivaul válasza 800.henrik (#18380) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor szedj le mindent a lapról ami nem elengedhetetlen az indításhoz. Se dvd, se +ram semmi! Próbáld+ úgy.

CsonkaImo
Nézz ki egy lapot s keress méretarányos képeket a neten hozzá. Nem hiszem hogy pont ezt a kombót valaki tapasztalatból le tudja neked írni, bár lehet tévedek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18383) 800.henrik válasza Rivaul (#18382) üzenetére


800.henrik
senior tag

Nem jó :O Régen sata merevlemezen win xp volt, és akkor nem volt ilyen lassú.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#18384) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Rivaul: Itt is felteszem,hátha valaki...

Sziasztok.
Össze raktam egy intel gépet. Asrock P4i45GV és egy 2ghz-es proci.
Xp simán felment rá.Minden szépen futott rajta.
Ma elvittem annak akinek kellet(természetesen vigyázva rá) és ott már nem adott képet se az integrált vga-ról sem a dedikált kártyával sem.
Esetleg ha van valami ötletetek,hogy mi lehet a baja az most jól jönne.
A segítséget előre is köszönöm.

(#18385) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

1 kis segítséget szeretnék kérni. :U

Problémám a következőp lenne:
Adott 1 Gigabyte GA-M61PME-S2P alaplap. A gépet rendben fel lehet telepíteni Win 7 x64 oprendszerrel, de a naptár illetve az árfolyam minialkalmazások valamiért nem indulnak el. Az Eternia Last Chaos játékkal is szeretnék játszani, de hibát ír ki és nem csatlakozik a szerverhez. Nem tudom, hogy összefügghet-e a dolog, de a helymeghatározás érzékelő nincs fenn.
Remélem valaki tud valami épkézláb ötlettel szolgálni. Köszönöm a segítséget előre is! :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#18386) kelemen93 válasza Dzsabba (#18384) üzenetére


kelemen93
tag

Kábeleket ellenőrizted? Esetleg nincs sípoló' hangjelzés amiből meg lehetne állapítani, hogy mi lehet a gond? esetleg az is előfordulhat, hogy a szabad levegőről bevitt gép azonnali üzemeltetése okozott kárt bár ez csak erős találgatás. :U

[ Szerkesztve ]

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18387) hcl válasza madmaxxx (#18385) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hibát ír ki -> mi a hibaüzenet?
A hibaüzenetek általában jelentenek valamit, még akkor is, ha windóz... :)

@Dzsabba : Hardverek megrángat, alaplap meghúz a ház felől kifelé... Szétszed-összerak.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18388) grimetime


grimetime
tag

Újra itt! Előzmény: [link]
[link]

Táp és lap lett cserélve zsír újra, mindkét topicban erre gyanakodott mindenki. Probléma ugyanez: bekapcs, minden fan felpörög, SE KÉP SE HANG. Képet sehogy, hangot úgy tudok produkálni, ha a ramot kiszedem (egy hosszú, két rövid beep jön ekkor, ami elvileg video error -> wtf).

Kép se proci VGA-n, se dedikálton nincs.

Tudok olyat is csinálni h be se kapcsol egyáltalán: lapban csak a proci és nyilván a táp rádugva a powerre meg se moccan, nem reagál a bekapcsra.

Jól érzem h ez proci lesz?

Igazából minden alkatrész új rajta kívül... csak erre tényleg senki nem gondolt. Egy rádugott sata2 vmi csinálhat zárlatot úgy h szétbassza a procit?

(#18389) madmaxxx válasza hcl (#18387) üzenetére


madmaxxx
senior tag

"nem tud csatlakozni a kiszolgálóhoz"

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#18390) BlessedElroy válasza bluyoo (#18373) üzenetére


BlessedElroy
senior tag

Akkor csak röviden leírom, hogy milyen napom volt:
Délelőtt meguntam, hogy semmire nem jutok, így hát bevittem a gépet a monitorral együtt egy szervízbe.
Kiderült, hogy a haverom kinyírta az alaplapomat, amikor berakta a procit. Fizikai sérülést okozott a stocketen-elég látványos. Hurrá. És még csoda, hogy nincs kép?
Pár perc múlva kiderült, hogy a monitorom gyári hibás. Na akkor kimentem rágyújtani.
Erre mondja a faszi, hogy ez még nem minden: kezdjek imádkozni a procimért, hát ha túlélte. Mivan???
Akkor teljesen elegem lett. De a proci túlélte.
Megvettem a boltban található egyetlen olyan lapot, ami egyáltalán kezelni tudja a procit, meg amit kell.
Mindegy milyen, de van működő gépem. Amikor visszaviszem a gépet, hogy kicserélje az alaplapot megint vmi normálisra, akkor kb 80%-ot visszaad a lap árából. Hmmm mondom, nekem jó. Kicserélte, pár fontért+ a lap. Utána moncsi csere, másik üzlet, 2 perc. Kipróbáltuk, fasza. Ha bajom van vele(hacsak nem tetszik, de tökéletesen is múködik), van 28 napom visszavinni, csak vigyem a blokkot.Jó.
Már csak azt nem tudom, mi a tököm lesz a lappal.Én hibám, ki nem cserélik(gondolom), max az asussal beszélek holnap, hátha tudnak vele vmit kezdeni, olcsóbban járnék.
Kb ennyi...
Másnak is ilyen jó napja volt?
(amúgy a gép nagyon fasza, még ezzel a kis "buta" lappal is.hideg, halk, gyors) A 11 Giga "alap" BF3 lemezről felment kevesebb mint 20 perc alatt.
:W

[ Szerkesztve ]

Origin: BlessedElroy

(#18391) Rivaul válasza BlessedElroy (#18390) üzenetére


Rivaul
addikt

Keress+ privátba. Adok elérhetőséget, kicserélik a lapod 5k-ért kb egy ugyan olyan új-ra hiába gyilkolták+ ;)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18392) bluyoo válasza BlessedElroy (#18390) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha emlékszel ezzel kezdtem a dolgot ..... sajnos nem te vagy az egyetlen aki így járt. Nekem is remeg a kezem amikor beteszem a CPU-t :DDD
Szerintem írj Rivaul-nak és a mostani "pót" lapot pedig bízd majd haverodra! ;] Ez a minimum tőle.
De hozzáteszem volt eset hogy garanciába beküldte a fórumtárs és a szervizben megoldották a gondot de ez boltfüggő .....
Sajnálom hogy így jártál! :(

Bazinga!

(#18393) Dzsabba válasza kelemen93 (#18386) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Gyakorlatilag újból szétszedtem és összeraktam.
Az égvilágon semmi hangja nincs.A "szokásos" egy sípolás sincs.
A párásodásra szoktam figyelni és direkt nem kapcsoltam be kb félóráig.

hcl: Az alaplapot még nem húztam meg,de holnap kipróbálom.Nem vagyok benne biztos,hogy jól értem-e. Úgy érted ezt a meghúzást,hogy leveszem a házoldalát megfogom a lapszélét és meghúzom magam fele?

(#18394) draff válasza UDD SaSa (#18319) üzenetére


draff
aktív tag

4000-ért megmondták, hogy rossz?
Húúú, apám!

Annyiért akár meg is csinálhatták volna!

(#18395) draff válasza csabyka666 (#18371) üzenetére


draff
aktív tag

30 ezerért már komplett, működő gépeket lehet venni, házzal, táppal, és más komolyabb paraméterekkel.
Ugye, csak teljesen viccnek szántad ezt a 6-8 ezres árat?

Ha 2-3 ezresért még elmegy, akkkor már örülj! (persze ha találsz rá madarat ...)

Én jó egy éve vettem 800-as FSB-jű HP mini alaplapot 2 ezerért P4 2,4 MHz-es Intel procival, hatalmas hütőbordával, ventivel. Simán fel lehetett húzni 2,8-ra.
Most egy P4 3 MHz-es nyomul benne.

Te azzal a 2,4-es celeronnal annyira ne várd a csodát ...

(#18396) draff válasza bluyoo (#18392) üzenetére


draff
aktív tag

A procicsere maga egy olyan művelet, amihez egyáltalán nem kellene remegni a kéznek. Meg kell nézni már jóelőre, merre van a "letörés", aztán a jó irányba beforgatva simán beleejteni a foglalatába - (na nem egy méterről !) - és kész.
Ha remeg a kéz, sose megy bele helyesen.

Mint egyik volt kollegámnak, amikor olajat töltött utána az autójába. Farmotoros Skodája volt - és ilyenkor remegett a keze. Mire beleöntött fél liter olajat, össze-vissza locsolgatta vele a motort - kivülről.
Nagyon jókat röhögtem rajta és egyszer mondtam is neki -
apám, ha ennyire "jár a kezed", miért nem vágsz félbe egy másik, már üres olajos flakont - mintegy tölcsérnek - s akkor nincs ez a nagy locsolkodás.

(#18397) bluyoo válasza draff (#18396) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:) Ok! De nem szó szerint értettem. ;)
Nem hiszem hogy a haverja fordítva próbálta volna behelyezni azt a CPU-t (bár ezt csak tőle tudhatnánk meg).
De akkor is benne van a pakliban a sérülés veszélye.Általában nem is az én gépem és a hasonló esetek azért nem hiányoznának "haverom kinyírta az alaplapomat, amikor berakta a procit".

Bazinga!

(#18398) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Adott lenne AsRock P4I45PE lap és egy P4 2,8Ghz-es proci.
A gondom az, hogy a biosban a CPU Ratio - Locked, nem lehet változtatni. Így 1,4Ghz-en megy csak a proci.

Mi lehet ennek az oka?

Nem találkoztam még ilyennel.

ClearCMOS megvolt, elem ki etc...

Köszönöm!

(#18399) Csaszykj válasza Csaszykj (#18398) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

P4I45PE Rev 3.01 - ő lenne az, az előző linken nem ő van.

(#18400) Csaszykj válasza Csaszykj (#18399) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

ez alapján áttettem 800as FSB-re, de a helyzet változatlan, CPU Ratio Locked maradt.
Marad így... nem szenvedek vele. Vegyen normális 8x AGP-s lapot a tulaj, játékra akar majd bele VGA-t...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.