Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) The Exiled


The Exiled
tag

múlt héten lett cserélve az alaplapom, msi g41m-e valami alaplapról garanciálisan egy g41m-p43-as lapra, és amióta itt van, feltűnt, hogy kifejezetten lassult, pedg elvileg jobb chipkészlete van, mint az előzőnek. futtattam windows élményindexet és 4.x-ről a processzor és a memória pontja leesett 1.6-ra és 2.6-ra. Eddig akadás nélkül vitt 1080p-s youtube videókat, most van hogy a 360p-vel sem birkózik meg, játékokról már nem is beszélek. Az msi oldaláról leszedtem a live update-et és minden alaplapi drivert feltettem, leellenőriztem a bios-t, mint kiderült a legfrissebb van rajta. MIt csináljak? :S
(pentium D 820-as cpu-m van, hd 4650-es videókártya és 2x2gb ddr3-as memória, és mindkettő a ddr3-as sínben van ( ezen van ddr2 és -3as sín is )

(#18502) Gery0505


Gery0505
tag

Sziasztok!

Szerelés közben észrevettem, hogy az alaplap nem sík felületű, hanem girbegurba, a szélei felfelé vannak hajolva. :O Amikor szereltem be a házba akkor recsegett ropogott az egész, és a hátsó takarólemezre felfeküdt az alaplapi hangkártya csatlakozó sora, és feszült de rendesen. Úgy néz ki az alaplap, mint egy elszáradt falevél, (persze eltúlozva) kb 6-8 mm szintkülönbség is volt, olyan mintha valaki ráült volna. Remélem nem lesz ebből gond. Mondjuk a csavarok odahúzták a lemezhez, de egy-egy alátéttel alá kellett dúcolnom a hátsó részét, hogy ne feszüljön meg. Ez a feszülés nem túl egészséges egy többrétegű nyák esetében, hogy így kell terhelni. Én még ilyet nem is láttam alaplapnál. Mitől nézhet ki így egy alaplap? Később lesz ebből gondom?

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#18503) spiritex válasza Gery0505 (#18502) üzenetére


spiritex
veterán

Milyen márkájú és mikori lap? Új?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18504) Gery0505 válasza spiritex (#18503) üzenetére


Gery0505
tag

Asrock Fatality Z77 Professional, és vadonat új.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#18505) spiritex válasza Gery0505 (#18504) üzenetére


spiritex
veterán

Nem gondoltál rá, hogy becseréled? Mert én még ilyen lapot nem láttam. Azt se gondolom, hogy egészséges dolog ez a feszülés.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18506) Gery0505 válasza spiritex (#18505) üzenetére


Gery0505
tag

Hát szerintem sem egészséges dolog ez a görbület, meg feszülés, bár forrasztáskor a forró ón amikor lehűl utána összezsugorodik, és az összehúzhatja a lapot. Mire cseréljem be? Még nem is tudom, hogy működik-e.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#18507) Rivaul válasza Gery0505 (#18506) üzenetére


Rivaul
addikt

Valószínű egy nem pontosan jó házba volt belefeszítve xar hűtés mellett s eldeformálta így a lapot. Amennyiben bekapcsol akár még jól is mehet de soha többé nem szedném ki a gépből. Arra figyelj hogy az alja nehogy hozzá érjen a házhoz mert akkor visz mindent mint a piros 7-es.

The Exiled
Az ilyen multi lapok nem a legszerencsésebb választások. Esetleg nem lehet beállítani a biosba hogy miként kezelje a memóriát? lehet le van véve s be kell állítani. Csak tipp sajna.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18508) Gery0505 válasza Rivaul (#18507) üzenetére


Gery0505
tag

Még nem volt beépítve, frissen vettem ki a dobozból, és egy Corsair Obsidian 550D házba építeném be. Lehet hogy az alaplapra szerelt hűtés görbíti el? Megpróbáljam egy kicsit megigazítani rajta a hűtést hátha segít? Ilyen nagy hőcsöves 3 db-ból álló borda van rajta.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#18509) Rivaul válasza Gery0505 (#18508) üzenetére


Rivaul
addikt

Most vetted a lapot újonnan? S kibontás után egyből így nézett ki? ha igen akkor gariba vissza azonnal. Ha csak a beszerelés után néz így ki akkor meg lett feszítve túlságosan s a nagy hűtő még rá is tehet egy lapáttal.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18510) tecsu


tecsu
addikt

Nekem az ASUS alaplapom P7P55 volt nagyon ferde. Maga az Intel proci gyari hutoje szorul rajta ugy, hogy majdnem eltorik minden felrakasnal/levetelnel.
A Silverstone hazba helyezve szorul, eroltetni kell itt-ott. Tavtartocsavar meghuzasakor hajlik, recseg, feszul.
Enermax Pro 82+ csatlakozoi Samsung merevlemezen es SSD-n szorul, recseg ropog, mire bekerul a helyere.
A Molex csatlakozo pedig mindig szorult eddig, minden konfigban, valahol szikevel faragni is kellett. Durva.

Ugy latszik a PC-ipar mar csak ilyen... ugyanaz a tomegtermeles, mint barmi mas.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18511) The Exiled válasza Rivaul (#18507) üzenetére


The Exiled
tag

nem, automatán kezeli ami bele van téve, és nincs rá sehol opció :S néztem hátha automatán lecsökkentette a feszültséget, de még az sem... Mindennek klappolnia kéne

(#18512) Gery0505 válasza Rivaul (#18509) üzenetére


Gery0505
tag

Igen most vettem, vadi új a cucc. Megnéztem a bordákat amelyek a proci körül vannak felrakva, és olyan trehányul szerelték fel őket, hogy a borda hozzáért az alatta lévő SMD alkatrészekhez. Még jó hogy átnéztem mielőtt beindítom. Úgyhogy levettem a bordákat, és a csavarok alá tettem egy vastag karton lapot szigetelésnek. A lap görbesége csökkent, a hűtést nem befolyásolja a feltett szigetelés, tulajdonképpen csak távtartóként és szigetelésként funkcionál. Elképesztő. :( Egy ilyen drága cuccon ilyen dolgok vannak?

"Failure is always an option." Adam Savage

(#18513) Rivaul válasza Gery0505 (#18512) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos minden lehet hibás. Rosszul is tárolhatták. Inkább visszavinném.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18514) kelemen93 válasza Gery0505 (#18512) üzenetére


kelemen93
tag

szerintem is hagyd az efféle házi megoldásokat mert a végén nem veszik vissza :N

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18515) hcl válasza Gery0505 (#18512) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Garis? Vissza a gyártónak, hogy kenjék a hajukra... OK, macera, de ezért van a gari. És jobb az ilyennel nem szívni, ha nem muszáj.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18516) spiritex válasza Gery0505 (#18512) üzenetére


spiritex
veterán

Hány napja vetted? Vissza kell vinni, be kell cserélni másik példányra vagy márkára.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18517) Gery0505 válasza spiritex (#18516) üzenetére


Gery0505
tag

Pénteken vettem, holnap lesz a harmadik napja, hogy vettem. Azért megkérdezem, hogy mit lehet vele tenni. Ha hibátlan akkor nem hiszem, hogy vissza fogják venni. Azóta betettem a videokártyát, füst és fényjelenség nem volt, szépen elindult, bios bejött, de csak ennyit tudtam kipróbálni mert telepített win még nincs az új gépre.

"Failure is always an option." Adam Savage

(#18518) Rivaul válasza Gery0505 (#18517) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy hullámos görbült lap nem mondhatni hibátlannak. Mindenképp csere. Hozzanak ki egy másikat s ha az is úgy néz ki akkor elnézést kérsz s hazasétálsz a tieddel de ezt kétlem. Az a baj hogy most lehet megy de a sok felhevülés-lehűlés alatt egy megfeszített lap az idő teltével 1x csak elpattan valahol s akkor már küldheted foltozgatni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18519) spiritex válasza Rivaul (#18518) üzenetére


spiritex
veterán

+1

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18520) #65675776 válasza Gery0505 (#18512) üzenetére


#65675776
törölt tag

" a borda hozzáért az alatta lévő SMD alkatrészekhez" - Most szólj hozzá, pont ez a cél. Ha nem ér hozzá, akkor hogyan hűtené?

(#18521) hcl válasza #65675776 (#18520) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet, hogy nem csak ahhoz ért hozzá, amihez kéne... :) Ha valami jóképességű tervezte a lapot, akkor megeshet, hogy egy magasabb SMD kondi, vagy bármi, hozzáér mondjuk a VRM bordához...

Mutogatni való hater díszpinty

(#18522) #65675776 válasza hcl (#18521) üzenetére


#65675776
törölt tag

A bordák alsó felülete tipikusan nem pucér fém, hanem vagy van rajta valamilyen bevonat, vagy kerül rá egy vékony fólia.

(#18523) draff válasza ravail (#18486) üzenetére


draff
aktív tag

Az alaplap eredetileg ASUS P4SD, csupán egy papirmatricával van "felülbélyegezve".
Tehát - ha a lap gyárilag ASUS, miért ne tudna elfogadni egy P4SD-s BIOS-t?
Nem kötözködésnek írom és nem is vagyok valami hitetlenkedő se, de tényleg nem lehetne vele semmit sem csinálni?
Vagy valami BIOS átírással, vagy BIOS chip cserével.
Hiszen a lap jelenleg csak a BIOS-ával HP, amúgy pedig egy az egyben ASUS.

(#18524) Rivaul válasza draff (#18523) üzenetére


Rivaul
addikt

Frissebb hp biost találsz egyáltalán hozzá? Ha azt sem akkor felejtsd el. Egy ennyire zárt dologgal ahogy leírtad képtelen leszel elfogadtatni maradéktalanul egy másik biost. A chip cseréjéhez meg forrasztani kell s imádkozni hogy minden klappoljon. Nagy az esély hogy jól megérdemelt pihenésre küld a lapot. Nem hiszem hogy 1k-nál drágább lenne egy olyan ami alapból megfelel az igényeidnek :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18525) #65675776 válasza draff (#18523) üzenetére


#65675776
törölt tag

Retail forgalomban soha nem volt Asus P4SD. Mindig is egy OEM lap volt.

(#18526) ravail válasza draff (#18523) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ha a téged óvó, az érdekedben született hozzászólásomhoz tartalmát nem akarod figyelembe venni. Ne vedd figyelembe! Egy hozzászóló kivételével, mindenki ugyan azt írja le neked. Mégpedig azt, hogy ez egy OEM alaplap, amit az Asus nem "véglegezett". Azt a HP tette. A HP írta a BIOS-t is. Az Asus sohasem készített hozzá BIOS-t. Ilyen alaplapot az Asus sohasem hozott forgalomba. Egy ilyen BIOS frissítési kísérlettel jó estben nem csinálsz kárt, és vissza tudod tenni a HP BIOS-t, de jó annak is az esélye, hogy a BIOS frissítés eredményeként tönkre megy az alaplap. (Ha sikertelen a BIOS frissítés, a BIOS chip alaplapból való "kiszerelése" után külső írással még rendbe hozható. Ez nem vonatkozik -esetlegesen- az alaplap olyan részegységeire, amit a hibás BIOS működés tönkre tesz.) Ugyanezt magyarázza, ugyancsak a Te érdekedben daa-raa és Rivaul is!!
De ettől függetlenül nyugodtan kísérletezhetsz, a Te dolgod. Ehhez azért ezt a két apróságot is olvasd el (1 és 2 A másodikban is visszatette az eredeti BIOS-t a kísérletező az addig kiderült ventilátor szabályzási problémák miatt. Arról viszont már nincs hír, hogy sikerült e vissza tennie az eredeti HP BIOS-t!)
A kérdésed lényegére is válaszolva, mi szerint "de tényleg nem lehetne vele semmit sem csinálni?":
De lehet! Bármit, amit akarsz! Csak azt az egy tényt vedd tudomásul, hogy az Asus erre az alaplapra, ehhez az alaplaphoz nem készített BIOS-t. (Csak hasonlókhoz.)
Ha már ilyen hosszú lett a válaszom: Ha ugyanazokat az alkatrészeket használja föl több gyártó, és nem egyformán gondolkodnak a mérnökeik, akkor, annak ellenére, hogy a gyártmányok a vezérlő chipjei (fődarabjai) egyformák, teljesen más vezérlést igényelhetnek. Még két ilyen alaplap esetében is nagy az esély, hogy nem fog működni a másik gyártó BIOS-ával. A gyakorlati tapasztalatok alapján a fenti két kolléga, és én is sok példát mondhatnánk. Csak egy, talán általad is ismert példa szándékosan más területről: Egy Shappire ATI VGA működik ugyan, de nem biztos, hogy abszolút megfelelően az AMD által készített eredeti ATI driverrel (mert a Shappire mérnökei ezt vagy azt kicsit másképpen oldottak meg), de ez a jellemző az összes VGA gyártó és a laptopokba integrált ugyanolyan VGA chip esetén is (a chip gyártó driverével nem vagy nem jól működik, csak a laptop gyáró driverével működik jól, és teljesíti azt amire szánták).
Én ennél többet nem tudok a kérdésedre válaszolni!
Sok sikert!
Mindenki mástól elnézést kérek a kicsit hosszú válaszomért!

[ Szerkesztve ]

(#18527) hcl válasza #65675776 (#18522) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Már amelyiken... A legtöbbön van, de néha még a nagyon márkás dolgokon is vannak olyan trehány megoldások, hogy ének áll a hajam :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18528) #65675776 válasza hcl (#18527) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt azért ne felejtsük el, hogy a gyárban minden egyes példány alapvető működőképességét tesztelik. Ha valami zárlat van, akkor az már ott kiderül.

Ének áll? Az milyen?

(#18529) Dohren válasza Rivaul (#18402) üzenetére


Dohren
tag

Üdv

sajnos nem tudok hiba kódot írni, mert már letöröltem az op rendszert. 1x dobott csak, 4-5 alkalommal kifagyott inkább

tettem be GEIL DDR3 1600MHz memóriákat de azzal sem megy

el sem indul már a telepítés, olyan mintha belehalna amikor egy kis grafikus dolgot kellene megjeleníteni

kínomban megpróbáltam windows xp sp3-at tenni, itt fölmásolódnak a fájlok, de amikor újraindul, szintén megfagy a windows logónál, amikor már kicsit grafikus a cucc

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#18530) Rivaul válasza Dohren (#18529) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáld+ miután telepítettél mindent s megfagy a kép hogy újraindítod csökkentett módban. Ha úgy tovább megy akkor szoftveres a probléma, ha nem akkor visszacammogni vele a boltba s teszteljék ki.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18531) Dohren válasza Rivaul (#18530) üzenetére


Dohren
tag

üdv

csökkentet módom sincs, nem tudja befejezni a telepítést sem, mert az első grafikus dolognál behal, azaz nincs működő op rendszer.

megy vissza a nagykerbe, minden egy helyről lett véve, majd ők eljátszogatnak vele :D

köszönöm a segítséget!

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#18532) hcl válasza #65675776 (#18528) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Égnek áll :)
A gyárban még lehet, hogy működik, szállítják is, és hasonlók. Nem mondom, hogy gyakori, csak láttam már pár dolgot, pedig mostanában nem sokat szerelek gépet. Pont nála landolt esetleg egy olyan példány, ami valamiért nem volt jó. Van ilyen. Gari, csókolom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18533) #65675776 válasza hcl (#18532) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ének áll sem rossz, az gondolom az, amikor ritmusra hullámzik az ember haja.

A legtöbb komolyabb hűtő legalább ennyire meghajlítja az alaplapokat, mégsincs tőlük baja egyiknek sem.

(#18534) hcl válasza #65675776 (#18533) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A BGA-k nem szeretik a hajtogatást. Beüthet egy ilyen, nincs mit ragozni ezen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18535) draff válasza ravail (#18526) üzenetére


draff
aktív tag

Köszönöm és tudomásul veszem a jótanácsokat.
Csak azért merészkedtem rugózni még rajta, mert a neten én láttam hasonló lapot, mint eredeti ASUS szüleményt.
Ha nem megy, akkor nem erőltetem tovább, de szakmailag érdeklődni megpróbáltam.
Mindenesetre köszönöm a jótanácsokat és a szakmai intelmeket ...

Valójában még BIOS-t sem frissítettem soha, de majd egyszer csak el kell kezdeni.

Ha meg elszáll a lap?
Hát akkor így jártam - elszállt ... csak egy P4-es, ami nem mai gyerek.

(#18536) burny


burny
aktív tag

Röviden:

Bővebben:
Asrock 970 extreme3, fx6100, 4 gb ram.

Ezt csak az új táp (fsp raider 550) beszerelése után csinálja, gyakran nem ad semmilyen jelet a monitor felé, ventik maxon pörögnek, restart után ez a kép fogad.
Régi táppal (thermaltake tr2 550W) és egy kölcsön táppal (fsp 350W) sem csinálta, csak a mostanival :(
Ezt mi okozza, és hogy lehetne orvosolni?

Az elöző alaplapom is ezt csinálta, de az több mint 3 éves volt, az asrock meg tavaly őszi. Azóta minden le lett cserélve, csak a vinyók, ház+ventik maradtak.

(#18537) hcl válasza burny (#18536) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gúglival semmi pontos hibaforrást nem lehet találni. Van, akinek másik házba szereléstől javult meg, van, akinek bios resettől, van, akinek VGA cserétől...

Mutogatni való hater díszpinty

(#18538) dav<3


dav<3
tag

Videóban benne van minden azért csináltam videót mert jobban átlátható a dolog. Előre is köszönök minden segítséget.

Video a hibáról.

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#18539) Rivaul válasza burny (#18536) üzenetére


Rivaul
addikt

Minden bekapcs után ezt csinálja gondolom. ha most teszel bele másik tápot akkor mi a helyzet? Egyből jó?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18540) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Én még ilyet nem láttam...
Páran tudják, hogy mi történt az laplapommal. Ma felhívtam a céget, ahonnan vettem, erre ők:
Persze, küld vissza, küldünk egy újat, mivel van biztosításom mindenre, amit tőlük vettem :C
De az új lapot már ne b...tok el, azt már nem tudjuk kicserélni. Nem is javítják, kicserélik.
:DD

Origin: BlessedElroy

(#18541) burny válasza Rivaul (#18539) üzenetére


burny
aktív tag

Hát olyan 50/50.
Napközbeni újraindításnál nem nagyon gyakori, reggeli indításnál sokkal gyakoribb.
Az elöző két tápnál ilyen probléma nem volt. (Másik táppal már nem tudom tesztelni).

Megpróbáljak egy bios frissítést?

(#18542) spiritex válasza burny (#18541) üzenetére


spiritex
veterán

Próbálj lehúzni pár fogyasztót az alaplapról (fölös hdd, dvd olvasó,...), hátha csak annyi van, hogy nincs elég ampere a tápodnak. Ha úgy 10/10 lesz az arány, akkor ez van.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18543) burny válasza spiritex (#18542) üzenetére


burny
aktív tag

Akkor lehet h a táp a ludas:
A két hdd 1 ágon van (sata array):
http://www.fsplifestyle.com/product.php?LID=3&PSN=457

Erről tápos topicban olvastam hogy: okozhat bajt sok HDD-nél, de nem hiszem 2 hdd soknak számítana.

(Átvariálom a kábeleket, megnézem hogy ugy jó lesz-e)

(#18544) bluyoo válasza burny (#18543) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A RAIDER 550 egyágas táp és 42A / 504W nem hinném hogy az lenne a gondja.

Bazinga!

(#18545) Raidon


Raidon
őstag

Skacok sys tray ikonnal kiadja nekem a HDD levalasztast azt el lehet tunteni? Koszi

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18546) spiritex válasza Raidon (#18545) üzenetére


spiritex
veterán

Itt a megolás: [link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18547) Raidon válasza spiritex (#18546) üzenetére


Raidon
őstag

Akkor oks elrejtettem :)

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#18548) Gery0505 válasza Rivaul (#18518) üzenetére


Gery0505
tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen Mindenki segítségét.

Ennyit az Asrockról... Visszavittem, és bár a száját húzta a srác, de kicserélte nekem az Asrock Fatality Professional-t egy Asus P8Z77-V Pro-ra. Nagyon sajnálom, hogy vissza kellett vinnem az Asrockot, mert egy baromi jól felszerelt lap volt. Fáj érte a szívem, de az a helyzet, hogy a kivitelezése az nagyon trágya és igénytelen volt. Ezt a boltos srác is monda, hogy "Köztudottan az Asrock alaplapok kivitelezése nagyon sz@r." Ezt még ő is beismerte. Simán megtartottam volna, ha a kivitelezése minimum olyan, mint az Asus-é.

daa-raa: Nem a VRM-ek hűtésére gondoltam, hanem a hűtőborda konkrétan rálógott az alatta lévő NEM VRM alkatrészekre és rövidre zárta őket. Csak a szentlélek és a bordán lévő alumínium oxid védte az alarra lévő cuccokat. És még csak nem is úgy volt, hogy a rugóerő húzta oda a borcit a VRM-ekhez, hanem meg volt húzva a csavar. És valóban nem volt alatta szigetelés, csak a VRM-ek részére feltett szürke hővezető cucc. Úgyhogy ha valaki így használja akkor biztos, hogy egy két dolog ugrik a gépből.

Ezt mint műszaki ember írom le nektek, hogy nézzétek át a cuccaitokat, és ha ilyent láttok, akkor szigetelést kell alá tenni, vagy megoldani, hogy véletlenül sem lehessen zárlatos.

Az Asusnál még arra is figyeltek, hogy nem az alaplemez rugalmasságára bízták a hűtőbordák megtartását, hanem tettek mögé (természetesen szigetelve! ) egy alu lemezt, hoy megtámassza hátulról az alaplemezt. Ég és föld a két cucc között a különbség kivitelezésben. Lehet hogy az Asus túlárazott meg drága, de figyelnek a minőségre. Egyébként az Asus is görbe egy picit, de ennyi simán belefér. Tényleg csak egy picikét görbe 1-2 mm szintkülönbség van.

Na mindegy ez is egy lecke volt, túl vagyok rajta, örülök, az új Asus lapomnak, hagytam magam rádumálni, hogy az Asrockot vegyem meg, tényleg jó választás lett volna, ha jó a kivitelezése.

[ Szerkesztve ]

"Failure is always an option." Adam Savage

(#18549) Rivaul válasza Gery0505 (#18548) üzenetére


Rivaul
addikt

Örülök hogy sikerült :K

A többi viszont nem igaz.
Az asrock sajnos nagyon rossz múlttal indul s emiatt becsmérlik sokan máig.
Ma már nagyon is jó s megbízható lapokat gyárt.
A tied sajnos egy ritka de nem példa nélküli eset volt ami bár melyik lappal megtörténhet.
Inkább a szakszerűtlen tárolás/szállítás miatt lehetett olyan a lap s nem maga a gyártás miatt. Bár hiba mindenhol akad. Én jelenleg csak Asrockot vennék magamnak az eseted ellenére is. Remélem az Asus megfelel neked s több örömet okoz :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18550) Gery0505 válasza Rivaul (#18549) üzenetére


Gery0505
tag

Köszi! :)

Persze, én is tudom, hogy hibák mindenhol előfordulnak, de itt sajnos elég komoly hiányosságok voltak a gyártásban. Például ha én nyákot terveznék, akkor nagyobb helyet hagynék a furat körül, hogy legalább egy szigetelő alátétet be lehessen tenni a borda alá, vagy hogy ne nyomja a BGA tokozású IC-ket a borda, mert eltörik a forrasztás, az amúgy is sz@r törékeny ólommentes forrasztásról nem is beszélve. Jó az ólommentes forrasztás ma már előírás, de sajnos sok rossz forrasztást lehet vele készíteni. Az ólmos sokkal jobb és tartósabb. Nekem mondom egyedül ezzel a görbeséggel volt problémám, mert féltem, hogy emiatt később eltörnek a forrasztások, és vihetem foltoztatni, meg a VRM-ek hűtésével. Ha ez rendben lett volna simán megtartom az Asrockot, mert alapvetően nagyon tetszett a felszereltsége. Szerintem elsőosztályú gamer lap... Hát azért még van hová fejlődnie az Asrock cégnek, de nagyon jó úton haladnak. Ha sikerülne ezekre az apró, ámde fontos dolgokra odafigyelniük, (amikre Asuséknak sikerül) akkor állítom, hogy jobb lenne még az Asusnál is. Mondom nem fikázni akarom, szerintem is nagyon jó minőségű lenne, ha a gyártásra és a minőségellenőrzésre még jobban odafigyelnének.

"Failure is always an option." Adam Savage

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.