Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) baboss válasza spista222 (#4994) üzenetére


baboss
őstag

Megnyugtattál látom értesz hozzá.Úgy van ahogy pontosan leírtad.Ezek szerint ez az üzemi hőmérséklete.A chipre sima is-el ragasztottam fel a hűtőbordát és a ventit ami félig felfekszik a 2-es chipre is.Jó rá az is vagy valamilyen spéci hőálló ragasztó kell hozzá?

(#5002) baboss válasza droving (#4999) üzenetére


baboss
őstag

Azért választottam ezt a típust mert amikor vettem ennek volt a legnagyobb az átviteli sebessége.Az ssd-re új garit kaptam 3 év .Érdemes lecserélni másik típusra?

(#5003) spista222 válasza Tirexi (#5000) üzenetére


spista222
addikt

Azt próbáltad már hogy letiltod az alaplapi lanokat BIOS-ban és raksz bele külső kártyát?
Spread Spectrum ki van kapcsolva a BIOS-ban?

baboss Szerintem 40-50°C-ot minden ragasztónak bírni kellene, arra vigyáz ha véletlen mégis elengedné akkor ne tegyen másba kárt.
Egyébként ez a ragasztós megoldással nem veszik el a gari?

[ Szerkesztve ]

(#5004) windlord válasza spista222 (#5003) üzenetére


windlord
őstag

Akkor most én szeretnék kérdezni!
A Spread Spectrum mit akar jelenteni, és engedélyezni vagy tiltani kell?
A z én lapom bios -ában is van és nem tudom mit hivatott tenni...

(#5005) spista222 válasza windlord (#5004) üzenetére


spista222
addikt

Ha be van kapcsolva akkor az órajel ingadozik a megadott frekvencia körül úgy hogy a számítógép a legkevesebb "zajt bocsássa" ki. A zaj alatt elektromágneses zajt értek. Nem minden alkatrész szereti a megnövekedett frekvenciát ezért ha instabil a gép akkor érdemes kikapcsolni.
Ezt érdemes kikapcsolni tuningoláskor mert alapban emel a frekvencián néha így tuningal már sok is lehet pl a procinak. Régebbi lapokon be lehetett állítani hogy mekkora sávban mozoghat a frekvenci +-1% +-3% +-5% stb.

[ Szerkesztve ]

(#5006) Tirexi válasza spista222 (#5003) üzenetére


Tirexi
addikt

A lan-os dolgot még nem próbáltam mert nincsen külön hálókarim. A Spread izé az természetesen Disabled. De a hiba tuning nélkül is van alapon.

(#5007) spista222 válasza Tirexi (#5006) üzenetére


spista222
addikt

Amit még kipróbálhatsz hogy mindent(integrált eszközöket) letiltasz a BIOS-ban és ha úgy nincs hiba akkor szépen elkezded visszakapcsolgatni őket.

(#5008) cashback válasza Tirexi (#5000) üzenetére


cashback
őstag

Én gyanítom hogy a hiba oka az alaplap.
Ez gyártótól függetlenül előfordulhat. Valami kis cucc megadta magát és instabil lett tőle az egész rendszer... és pont.

Gariba vissza kell zavarni.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#5009) mo-ki válasza Tirexi (#4931) üzenetére


mo-ki
csendes tag

ki kellene próbálni / BIOS / : kapcsold ki a magokat úgy, hogy csak 1 magot használj.

(#5010) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy az eszközkezelőben van egy sárga kérdőjele ismerősömnek mégpedig videovezérlő ( vga kompatibilis).

A probléma az hogy nem megfelelő videokari driver vagy nem támogatja a videokarit az alaplap?
lap: fujitsu siemens d1961
vga: ati radeon hd 3650 agp

(#5011) Realradical válasza Tirexi (#5000) üzenetére


Realradical
őstag

Döglődik a lap. Persze a szokásos memtest, prime, furmark, hdd sentinel/hdtune kombót érdemes lehet lefuttatni.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#5012) droving


droving
aktív tag

justo00 : A probléma az ,hogy nincs megfelelően telepítve a vga driver.

Viszont ha meg van a gyári cd hozzá , akkor csak be kel tenni.

Eszközkezelő sárga ikonra jobb gomb illesztőprogram frissítése.

Ott pedig azt válaszd ki ,hogy a cd rom-ról keressen rá.

Ha nincs meg a gyári CD.

Akkor le kell szedni netről a drivert hozzá.

Eszközkezelőben eltávolítani a vga.

Resetet nyomni , és feltenni újra a drivert. :K

droving felhasználónak 145 pozitív értékelése van a fórumon!

(#5013) Tirexi válasza Realradical (#5011) üzenetére


Tirexi
addikt

Amit itt felsoroltál az összes stabil és a videókonvertálással sincsen gond ahol a CPU 97% és a 16GB RAM-ból 13-at megeszik.
Semmi hiba.
De ahogy elkezdek játszani egyből... és ezt nem értem, hogy miért csak game közben.

De 90%-ra biztos vagyok benne hogy valami memóriával kapcsolatos a dolog mert ha állítok a memó fesz-en feljebb akkor később jön elő meg nem olyan sűrű a jelenség.

(#5014) zserbox


zserbox
őstag

egy alaplapnak mi az a hőmérséklet ami fölött nem érzi jól magát?
nekem terhelésnél 48°C alapba 40°C

(#5015) DJ WOKKY válasza zserbox (#5014) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez még jó érték.
azért 70-80 fölött már nem tesz neki jót. csökkenő élettartam, gyorsabban hibásodó alkatrészek.

(#5016) zserbox válasza DJ WOKKY (#5015) üzenetére


zserbox
őstag

hát a 70-80tól jó messze van akkor nem aggódok köszönöm :)

(#5017) Kobold190


Kobold190
aktív tag

üdv, mesélje már el nekem valaki, mi az a t-con és az inverter az lcd tv-hez?? melyik mire jó az érdekelne :R

(#5018) Lenry válasza Kobold190 (#5017) üzenetére


Lenry
félisten

az inverter adja az áramot a fénycsőnek, ami megvilágítja a képet. ha tönkremegy, akkor sötét a kép és nem látsz szinte semmit.

a másik nem tudom micsoda

arra viszont én lennél kíváncsi, hogy ez miért alaplapos kérdés? :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5019) balu999


balu999
tag

Sziasztok

1.kérdés
Vettem egy asrock h61m-vs alaplapot.
Gondom az , hogy nem tudok belépni a biosba.

Kézikönyv szerint F2 vagy Delete gombokkal lehet .Mikor bekapcsolom a gépet , nyomom az F2-től vagy a Delete gombot.Ekkor egy feket képenyőt kapok közepén egy egérkurzorral és innentől nem is történik semmi , megfagy.Csak reset-tel lehet újra indítani.

Ezzel kapcsolatban másik probléma , hogy egyáltalán nincs az alaplapnak bejelntkező képernyője ahol pls kiírja , hogy mely gombokkal lehet belépni a biosba.
Ezt a előbbi gombot is a kézi könyvéből tudtam meg.

Windows 7 amúgy feltelepült rá , mert bekapcsolásnál rögtön kérte is a boot lemezt.Csak szeretnék a biosába is belépni.

2.kérdés

Van egy asrock7s41gx alaplapom.Azt szeretném megcsinálni, hogy billentyűzetről kapcsolhassam be.
Biosban találtam is egy opciót , amiben csak azt lehet beállítani , hogy ha bármelyik gombot lenyomom akkor bekapcsol a gép , de ez csak a ps/2-es billentyűzettel működik (bisban ez volt írva).
Problémám az , hogy hiába állítottam be ezt a lehetőséget nem kapcsol be a gép , természetesen ps/2-es billentyűzettel próbáltam.

(#5020) Tirexi válasza balu999 (#5019) üzenetére


Tirexi
addikt

1) BIOS frissítést javasolnék. Már ha lehetne. :)
De próba szerencse: [link]

2) Azt csak akkor tudod bill-el bekapcsolni ha készenléti/alvó állapotba lépsz ki a Windows-ból.
Én is próbáltam már rengetegszer ezt a dolgot és csak így sikerült.

De aztán azóta lehet hogy változott ezzel a mostanival nem néztem még.

(#5021) spista222 válasza balu999 (#5019) üzenetére


spista222
addikt

1. Próbálj Winből BIOS-t frissíteni. Ha utána jó lesz akkor megjavítottad a lapodat:) ha rosz akkor garanciába cseréltesd(persze amikor vissza viszed akkor nem kell mondani hogy te rontottad el hanem csak azt hogy egyik nap már nem indult...).

2 Van a PS2 háta mögött hogy USB/PS2 Power jumper ha az 5V-ra van kötve akkor nem kap feszültséget a billentyűzet(kikapcsolt állapotban) ezáltal lehetetlen bekapcsolni azzal ha átrakod készenléti 5V-ra akkor be lehet kapcsolni a gépet billentyűzetről de amennyire tudom áramtalanítás után közvetlen nem kapcsol be billentyűzetről csak ha már egyszer ki volt kapcsolva a gép.

[ Szerkesztve ]

(#5022) balu999 válasza spista222 (#5021) üzenetére


balu999
tag

Köszi és köszi.

Biost nem merném frissíteni , jumperes megoldást meg majd kipróbálom.

(#5023) spista222 válasza balu999 (#5022) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem már az garanciális hibának számít ha nem tudsz belépni a BIOS-ba de lehet hogy nem mindegyik bolt gondolná így.

(#5024) balu999 válasza spista222 (#5023) üzenetére


balu999
tag

Egyenlőre tápot cserélek mert gyenge , vga-t nem bírja el.8800gt a vga-m , játék közben restartolja magát a pc.Futtattam rajta egy 3d mark-ot akkor ezt produkálta.

Srác aki összerakta a gépet nekem mondta ,hogy táp miatt van ez és lehet ,hogy a bios para is e-matt van.Este haza megyek kipróbálom az integrált vga-val a biost , ha akkor sem érem el akkor visszaviszem.

(#5025) Lenry válasza balu999 (#5024) üzenetére


Lenry
félisten

milyen tápod van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5026) balu999 válasza Lenry (#5025) üzenetére


balu999
tag

HKC házat vettünk és abban volt egy 420W-os táp.

(#5027) Lenry válasza balu999 (#5026) üzenetére


Lenry
félisten

igen. azt tényleg nagyon gyorsan cseréld

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5028) balu999 válasza Lenry (#5027) üzenetére


balu999
tag

Nem is gondoltam ,hogy a 4 éves vga-m zabál annyit , hogy ne legyen elég egy 420W-os táp.

(#5029) Lenry válasza balu999 (#5028) üzenetére


Lenry
félisten

egy 420-as elég lenne, még egy 350-es is, csak a HKC tápok nem éppen a minőségükről és megbízhatóságukról híresek, meg arról se, hogy képesek lennének annyi áramot leadni, ami rájuk van írva.
az a táp jó, ha 200W-ot ki tud magából préselni anélkül, hogy valami elégne benne, az meg persze, hogy kevés már játék alatt.

vegyél egy 350-400W-os FSP-t, az tökéletesen elég lesz, és 6-8ezer Ft-ból megvan.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5030) Tirexi válasza balu999 (#5028) üzenetére


Tirexi
addikt

Sztem itt nem a W-al van a baj hanem azzal, hogy márkátlan noname a táp.
Én pl GTX580+2600K-t hajtottam Corsair CX430W-al és lazán vitte. :K

(#5031) kenta


kenta
tag

A 8 pin cpu csatlakozónál elég a 4 pin?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#5032) Lenry válasza kenta (#5031) üzenetére


Lenry
félisten

processzortól függ. milyen procid van?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5033) kenta válasza Lenry (#5032) üzenetére


kenta
tag

Még nincs, i3 lesz, p8h67-m alaplap

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#5034) Lenry válasza kenta (#5033) üzenetére


Lenry
félisten

akkor elég lesz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5035) kenta válasza Lenry (#5034) üzenetére


kenta
tag

Egyébként mikor kell a 8pin?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#5036) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Az érdekelne (mert én nem találtam meg), hogy az Asus P7P55D dual BIOS -os e vagy sem!

:R

(#5037) CoolMan válasza nzozz (#5036) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

ITT a tulajdonságok, BIOS-nál nem írja, hogy az lenne.

(#5038) spista222 válasza nzozz (#5036) üzenetére


spista222
addikt

Egy BIOS-chip van rajta ami kivehető így ha véletlen elrontanád az írást akkor is gyorsan lehet javítani:)

(#5039) balu999 válasza spista222 (#5038) üzenetére


balu999
tag

Mára ha kap olcsón egy új bios chip-et.

(#5040) spista222 válasza balu999 (#5039) üzenetére


spista222
addikt

Miért kellene másik BIOS-Chip? :F
Csak újra kell írni (akár rendes eeprom iróval akár párhuzamos portos megoldással).
Nagyon ritkán megy tönkre.
A gigabyte féle dual Bios is csak a programozás közbeni hibák ellen véd de ha rossz BIOS-t raksz rá akkor meghal a lap és forrasztani kell. A valódi dual BIOS-os lapok érnek valamit ha az egyiket nem lehet írni és ki is lehet választani hogy melyik bios-al induljon.
Vagy lehet hogy az alaplap is tudja helyrehozni a BIOS-t pl USB-ről már ha támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#5041) balu999 válasza spista222 (#5040) üzenetére


balu999
tag

És ilyen eeprom írót honnan lehet szerezni?

(#5042) #65675776 válasza CoolMan (#5037) üzenetére


#65675776
törölt tag

Asus specifikációkban egyébként nem érdemes bízni, nemrégiben is csak úgy simán kivették a BTgo-t sok alaplapnál. Ugyanis egy év után rájöttek, hogy az adott lapokon nincs ilyen. Bár őket ismerve simán csak megint hazudtak a vásárlóknak, aztán most, hogy már eleget eladtak az adott típusokból lehet reális is a specifikáció.

spista222: Nevezett lapról ahogy nézem maximum leforrasztani lehet.

(#5043) nzozz válasza CoolMan (#5037) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszi a válaszokat!
A tulajdonságokat én is néztem és pont ezért kérdeztem, hátha Ti többet tudtok.

Azt én is láttam, hogy van egy kivehető IC (sejtettem hogy a BIOS lesz az) és valami csoda folytán találtam is külön, az ebay -en és egy BIOS -okkal foglalkozó cégnél (szinte minden alaplaphoz van chip -jük, stb), 3500Ft körüli összegért, de jobban örülnék ha nem lenne rá szükség.

Arról azért nem vagyok meggyőződve, hogy egy BIOS chip újraírás olyan egyszerű volna...de lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#5044) spista222 válasza balu999 (#5041) üzenetére


spista222
addikt

elég drága egy mindent író eeprom író. egy házi barkács megoldás

daa-raa ahogy néztem DIP8 tokos és csak akkor szoktak nem SMD-t használni ha kivehetővé teszik(egy dip tok sokkal olcsóbb mint egy SMD-tok de a DIP8 as tokozású IC viszont drágább mint a SMD tokozású)

nzozz Ha elküldöd újraírom:)

[ Szerkesztve ]

(#5045) #65675776 válasza spista222 (#5044) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hmm, tényleg.

(#5046) Tubica


Tubica
senior tag

Sziasztok. Ehhez a konfighoz milyen alaplapot ajánlanátok 20 alatt ?
AMD Phenom II X4 955
Memória: Kingston HyperX 2x4Gb
Videókártya: Gigabyte Hd 6850 OC

Jelenleg ez az alaplap van : Gigabyte (GA-M68MT-D3) rev.2.3

Szeretném még bővíteni a gépet. Max 6magos proci, és 4 ram foglalat kell, 2 PCI-e ( nem fontos ) Int. VGA ( ez fontos )
Más talán nem.

Üdv, és köszönöm :) Tubica :R :R

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#5047) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok.

Szerintetek mitöl lehet az hogy a hang hirtelen elkezd sisteregni mint a rádio ami nincs be hangolva. van hogy megál olyan 5-10mp alatt, de van hogy csak akkor ha belépek a hangkezelőbe és átálitgatom a beálitásokat pl 2 csatornárol 6 csatornára stb. alaplapi hang, ASUS M2N E sli. nem tudom miért. de már a rendszert is ujra tettem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#5048) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
A gépem véletlenszerűen kikapcsol (netezés, filmnézés közben)
A proci hűtése megfelelő (tisztítva, újrapasztázva)
Próbáltam másik tápegységgel is (szintén kikapcsolt egyszercsak)
Lehet hogy alaplap probléma? (púpos kondit nem találtam)
Már nagyon idegesít és a munkám is gátolja.
Aki találkozot hasonlóval és tudja a megoldást az kérem segítsen!
(a gépem az aláírásban)
köszönöm.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#5049) balu999 válasza FÖNÖK (#5048) üzenetére


balu999
tag

Nekem is csinálta , nem tudom ,hogy neked segít de én visszavettem a proci fsb-jét.

(#5050) balu999 válasza balu999 (#5022) üzenetére


balu999
tag

Tegnap eset kipróbáltam ezt a jumpere megoldást és működött is.Ma reggelre mintha elfelejtette volna a gép a beállítást , nem működött.:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.