Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Borisz76 válasza moonguru (#42999) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm a választ.
Kicsit körülményesen ugyan de ki tudjuk próbálni az én tápommal :

Enermax Revolution 87+ 650 Watt
Mod : Sajnos nem tudom sem a típusát , sem a pontos teljesítményét ( 500-600 wattos lehet. ) az öcskös gépében lévő tápnak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43002) Peddy789


Peddy789
őstag

Sziasztok Asus AM1M-A alaplapot van, pendrivról probálom rá felrakni a windows7-et.

Miután bebotolt a pendriveról, és fel ment a fájl másolás, tehát a telepítő első része, ujra indul a gép ahogy kellene, utána el kezd betölteni a windows de meg akad, ujra indul a gép, és kiírja hogy csökkentet modu inditás, vagy stb képernyő, de sehogy se tudom befejeznia telepítést

8.1 windows kéne rá? vagy elrontok valamit??

esetleg a pendrive lehet rossz? már 2x leformáztam éás ujra ráraktam a windows az usb tool segítségével

(#43003) Borisz76 válasza Taifa Díaz (#43000) üzenetére


Borisz76
veterán

Az az én tápom....az öcsém gépe sz@rakodik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43004) Rundll32


Rundll32
tag

Sziasztok !

Lenne egy érdekes kérdésem PCI-Express témában.
Úgy alakult, hogy a gépembe kerülne egy TV tuner kártya, melynek a csatoló felülete PCI-E x1, van már egy hangkártyám is szintén PCI-E x1 csatival.
A helyzet az, ha a VGA alá beteszem mondjuk a TV Tunert, akkor a ventikhez elég közel kerül és szerintem ez a hűtésben zavaró lehet.
Más hely pedig nem nagyon van, illetve otta második PCI-E x16 slot !
ott tök jó helyen volna, az a kérdésem, hogyha a 2. VGA helyére teszem PCI-E x16 slotba a PCI-E x1-es kártyát okozhat e valami gondot ez ? Értem ezalatt, hogy az elsődleges PCI-E x16 slot amiben a VGA van lelassulhat e mondjuk 8xorosra, mnt SLI esetében ???
Köszi előre is a válaszokat ! :R

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#43005) hape60 válasza Teaway (#42996) üzenetére


hape60
aktív tag

Igen, próbáltam már többön. Még annyit, hogy próbáltam a BIOS frissítést is - a legújabb van fent - nem változott a helyzet. Cseréltem USB kábelt is... :F

[ Szerkesztve ]

(#43006) harkort


harkort
újonc

Sziasztok!
A következő lenne a problémám, egy ismerősöm egy Asus H97 alaplapba próbaképpen belerakott kettő darab Geforce GT210-es vga-t, hogy kipróbálja, hogy 3 vagy 4 monitorra is ki tudja-e terjeszteni a képernyőt, de azóta úgy néz ki, mint h a két VGA lehalt volna. Gyakorlatilag belementek a Pcie portokba utána folyamatosan újraindult a gép, ekkor kivette az egyik vga-t, de nem adott kimenetet így se a benne lévő, csak akkor lett kép miután mindkét vga eltávolításra került és az alaplapi kimenetre kötötte a monitort. Utána egy másik gépbe belerakva a kártya ugyanúgy nem ad kimenetet. (és ha be van rakva a portba a kártya, akkor az alaplapi se ad.) Létezik hogy egy indítástól elhasalt mindkét VGA? :o (amúgy egyik sem kap áramot pluszban a tápról, mindkettő a pcie porton keresztül veszi fel.

(#43007) trancemusic válasza Rundll32 (#43004) üzenetére


trancemusic
senior tag

Úgy tudom, ha használatban van mindkettő, akkor visszaveszi.
(Kivéve ha alaplap ill. mostanság proci tudja sli-ben is x16-ot. )

U. I. Saját méréseim alapján egy gtx660 teljesítményű vga-nak elég még éppen a x8 slot.
Ennél erősebb károkat már lassulnak.
Pl. Gtx 770 5-8%-ot.
Term. ehhez combos proci kell hogy kijöjjön a különbség.
Erősebb karitatív még jobban visszafoghat a x8-as slot.

(#43008) trancemusic válasza trancemusic (#43007) üzenetére


trancemusic
senior tag

Basszus!! :W
Gugli billentyűzet...

Károkat = vga-kat
Karitatív = karikat

(#43009) Rundll32 válasza trancemusic (#43007) üzenetére


Rundll32
tag

Szia ! Köszi értettem elsőre is a googlenál azért még jobb a "kiegészítő" olvasás :D Egyébként Radeon 7870-est használok

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#43010) trancemusic válasza Rundll32 (#43009) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szvsz egy 7870-nél simán vállalható a x8-as pcie sebesség.
Minimális lesz a lassulás, vagy nulla.

U. I. Ezt tesztelheted most is: gen 2 pcie a biosban.
Pcie 2.0 x16 = pcie 3.0 x8 (egy fórumtárstól tudom :DDD )

Mehet is a teszt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#43011) Rundll32 válasza trancemusic (#43010) üzenetére


Rundll32
tag

Amint megkapom a TV-Tunert megy a teszt :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#43012) Csomag01 válasza Borisz76 (#42994) üzenetére


Csomag01
tag

Csak monitorom van :\
Nem csipog egyáltalán.

[MOBILSZÁM VÁLTOZÁS] Üdv. Csomag01

(#43013) Borisz76 válasza Csomag01 (#43012) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyen alaplapra szerelt vagy ilyen alaplapra dugható kis kütyüről van szó.

Egyik sincs ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43014) #65675776 válasza Rundll32 (#43004) üzenetére


#65675776
törölt tag

Alaplapfüggő. Jó lenne tudni milyen alaplapról van szó.

(#43015) Csomag01 válasza Borisz76 (#43013) üzenetére


Csomag01
tag

Szia. A csatlakozós van,de semmi rendellenes plusz csipogás nincsen !

[MOBILSZÁM VÁLTOZÁS] Üdv. Csomag01

(#43016) Borisz76 válasza moonguru (#42999) üzenetére


Borisz76
veterán

Közben kiderítettem, hogy milyen tápot használ.
Fel is tettem a kérdést a tápos topikban.

Csomag01

Ha tényleg jó az alaplap és a VGA is ....és nem csipog sokat bootnál a rendszer akkor bizony tippem sincs , hogy miért nem ad képet a VGA.
Sajnos....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43017) harkort


harkort
újonc

Sziasztok!

Adott egy Asus H97 Pro alaplap, benne egy i7 4790 proci, FSP Raider 550W-os táppal. Grafikus teljesítményre igazából nincs szükség a gép esetében, viszont szerettünk volna 3-4 monitort rákötni, így jó ötletnek tűnt, hogy akadt pár elfekvőben lévő Geforce 210 vga (ugyanolyan típus), ami nem rendelkezik külön táp csatlakozóval, a pcie porton keresztül veszi fel az áramot. Beraktunk egyet a gépe, ment gond nélkül, de ugye csak 2 monitort tud meghajtani, beraktunk még egyet a másik foglalatba, ekkor a gép folyamatosan újraindult, majd kimeneti jel se volt addig, amíg bármelyik portba vga-t tettünk. Egy cmos reset után újra működött 1 kártyával, de azóta nem raktunk bele még egyet. Létezik, hogy az áramfelvétellel volt valami baja az alaplapnak? Ilyen kis teljesítményű kártyák esetén nem tartom valószínűnek. Illetve milyen módszert javasolnátok 3-4 monitor meghajtásához?

(#43018) Balathruin válasza harkort (#43017) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha jól tudom az IGP meg tud hajtani 3 monitort VGA nélkül.

(#43019) intelMMX


intelMMX
senior tag

Szükség lenne segítségre.
Adott egy HD3850 VGA (RX3800 256M) amit az istenért sem tudok beállítani 1920x1080 felbontásra. A driver a legfrissebb és Ati CCC-ben is beállítottam, hogy a maximum felbontás 1920x1080 lehessen 60hz-n. Viszont utána továbbra sem lehet kiválasztani 1440x900nál nagyobb felbontást. Pedig még egy GMA950et is gond nélkül ezen a felbontáson üzemeltettem. (A monitor AOC 2236Vwa)

A másik kérdésem. hogy van egy Asus P5KPL-AM SE (0702es biossal) amiben semmilyen VGA nem megy. (Próbáltam 5450,6450 és 3850el is, ugyanezekkel a kártyákkal a DG41RQ egyből elindul.)

(#43020) trancemusic válasza intelMMX (#43019) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ha a lapos pcie 1.0-ás akkor nagy valószínűséggel nem fog benne a 2.0-ás vga működni.
1.1-es pcie lap kell hozzá. (Esetleg 1.0a -s. Keress rá, lehet rosszul emlékszem )
Utoljára 9éve volt 1.0-ás lapon, 6800 ultra-val.
Asszem 8xxx nvidia meg a 2xxx ati megy 1.0-án
Lehet egy generácîóval régebbi vga kell hozzá.
(7xxx il. 1xxx )

(#43021) intelMMX válasza trancemusic (#43020) üzenetére


intelMMX
senior tag

Úgy tudom hogy minden G31 chip PCI-e 1.1et támogat.
Még a 945ös lapban is ment az 5770 is.

Állítólag GT440el ment, de én csak azt tapasztaltam, hogy semmit nem eszik meg.

(#43022) trancemusic válasza intelMMX (#43021) üzenetére


trancemusic
senior tag

Akkor menniük kellene.
Lap tuti jó?
Meghalhatott a chipset.
Ha túl forró lesz, vagy hideg marad a borda a chipseten néhány perccel bekapcs után, az rosszat jelent...
Gondolom cmos reset megvolt.
Bios legfrissebb.

[ Szerkesztve ]

(#43023) intelMMX válasza trancemusic (#43022) üzenetére


intelMMX
senior tag

Integrálttal megy a lap gond nélkül.
A borda is csak fellangyosodik.
Volt CMOS reset is mind elemes, mind jumperes megoldással.
Sőt még több táppal is próbáltam. Bár másik alaplapban meg ugyanúgy mentek táptól függetlenül.

(#43024) trancemusic válasza intelMMX (#43023) üzenetére


trancemusic
senior tag

Mikor benne a vga, próbáltad a kábelt az integrált kimenetbe átdugni? (Működés közben, s csak óvatosan )
Vmi féle bios bug miatt esetleg nem kapcsol át dedikáltra?
Auto helyett pcie beállítása elsődlegesnek gondolom megvolt.
( nem nézlek amatőrnek, csak rutin kérdés... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#43025) intelMMX válasza trancemusic (#43024) üzenetére


intelMMX
senior tag

Igen,még ezzel is próbálkoztam. Bár szerintem a bios sem bootolt be, mert a billentyűzet sem világított fel.
Több biossal is próbáltam, de nem lett jobb. (Bár 3850nél csak a 702es biossal próbáltam )
Amúgy igen az is megvolt.

Bár már úgy vagyok, hogy beüzemelem a jó öreg 945ös gigabyte-ot. Max ennyit a Core 2 Quad/Xeon ötletemről. (Több 775 alaplapot nem vagyok hajlandó szerezni)

(#43026) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Kis számolgatás gondolkodás után úgy gondoltam, hogy megkérdezlek titeket, hogy akkor most mi a wtf van.

MSI Z170 Gaming lap

A következő szöveggel:

SATA Express ist tot. Die kommenden #MSI Z170 GAMING Mainboards sind mit Twin Turbo M.2 für besten Komfort und starke NVMe SSD Performance mit bis zu 64 Gb/s ausgestattet. Schneller könnt ihr eure Spiele kaum laden!

A lényeg az, hogy ha jól értem 2 db M.2 PCI-E alapú 64Gb/sec-es csatlakozó található a lapon.
Ha ez igaz akkor, ilyen gyors M.2-es SSD még nincs is de még NVMe M.2-s SSD-t se láttam jelenleg a 32Gb/sec Samsung SSD SM951 sorozat a leggyorsabb papíron.

Na de az a 64Gb/sec az 8GB/sec ami ~ PCI-E 3.0 x8 Speedjének felel meg. Wiki

Na most ha az x8-as lesz akkor abból kettő már x16 és akkor mi marad a VGA-nak? :S

Vagy a CPU több lane-t fog támogatni?

(#43027) trancemusic válasza Goblin12 (#43026) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igen, több sávos a proci, onnan van kivezetve a csatihoz.
Asrocknak is van ilyen megoldású lapja.
Tegnap olvastam pont :DDD
Nyugi marad a vga-nak a 40 line-ből.
Asszem annyi...

(#43028) Goblin12 válasza trancemusic (#43027) üzenetére


Goblin12
őstag

Egy 4790k-nak csak 16 sávja van pl. 5960x-nek pl 40 ott el is fér, de ez a lap skylake-re van tervezve és ott nem tudom hány lane-es a 6700k.

(#43029) trancemusic válasza Goblin12 (#43028) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igazad van!
Más foglalat... :W
Ezt benéztem.
Skylake nem tudom mennyi laneval jön.

(#43030) Neró


Neró
őstag

Sziasztok,
Barátnőmnek most raktam össze a gépét, ami az én régi konfigurációmat tartalmazza. Ami a következő: ASROCK 960GM - GS3 FX, Ati HD 4850, AMD Athlon II X4 635. Na most az ő vinyóját raktam bele a gépbe, és sikeresen el is indul és behozza a biost (ahol a Boot menüben át is állítom USB -re.). De mikor USB -ről akarok Win8.1 .et rakni, akkor a "boot" után csak egy villogó kurzor jelenik meg a bal felső sarokban és ennyi.
Próbáltam másik vinyóval is, és ugyan ez a hiba.
Amikre gondolok és megoldás lehet:
- kivenni a ramokat és egyet visszatenni
- kivenni a videókarit
- kivenni az alaplap elemét pár percre hogy alaphelyzetbe álljon
Sajnos ma már eleget sz*ptam vele így ezek holnapra maradnak. Esetleg van valakinek egyéb ötlete, vagy tapasztalt már ilyet?

| www.diablohungary.hu

(#43031) Borisz76 válasza Neró (#43030) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak halkan kérdezem, hogy ugye a rufus segítségével készítetted .ISO képfáljból a bootolható pendriveot ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#43032) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A lehető legköltséghatékonyabb megoldással összeépített gépek szeretnék. Egy ilyen alaplapot néztem: Intel DH61SA(R) alaplap. A kérdésem, hogy milyen processzor kellene ahhoz, hogy videókártya nélkül lehessen használni a gépet. Amennyiben olcsóbb megoldás, ha veszek egy videókártyát is, az lenne a kérdésem, milyen paraméterekkel rendelkező kártya kellene? (Se játék,se film, csak internet, nagyszülőknek.) Az alaplap nem fix, másra is nyitott vagyok.

Köszönöm: Gábor

(#43033) Neró válasza Borisz76 (#43031) üzenetére


Neró
őstag

Igen és a másik gép bootol is róla.

| www.diablohungary.hu

(#43034) bobalazs válasza Neró (#43030) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

vagy uefis a usb flash drive vagy vmi.
egyébként az se biztos hogy bootolni képes az a usb. Rufus-szal készits egy másik telepitőt.

(#43035) próbakocka


próbakocka
senior tag

Az normális hogy Asrock B85M-Pro3 alaplapban I5-4440 CPU VID voltage 0.7 és 1.1 között ugrál folyamatosan, ezzel párhuzamosan órajel is 800/3100 között? (Aida szerint...)
(TÁP FSP HEXA 400, feszültség értékek aránylag stabilak (12.46/12.51 között van folyamatosan))

Ha fut a PRIME95, akkor viszont stabil ... hm?

Ez valami energiatakarékos szarság? Ha igen, ki tudom kapcsolni valahol? (Van egy olyan teljesítményigényes program, ami nem tudja folyamatosan terhelni Így a procit...)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#43036) Neró válasza bobalazs (#43034) üzenetére


Neró
őstag

Így sem ment USB -ről. Elképzelhető akkor, hogy nem tudja kezelni. CD-ről működik.

| www.diablohungary.hu

(#43037) Teaway válasza Gabonetta (#43032) üzenetére


Teaway
veterán

Milyen egyéb alkatrészek vannak hozzá? Vagy nulláról építed? ► Milyen asztali gépet vegyek?

Nincs itthon csokid??

(#43038) Gabonetta válasza Teaway (#43037) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Ház, HDD, monitor, bill., egér. Gondoltam, hogy oda is írok, de ezt javasolták az alaplapos kérdés miatt.

(#43039) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok!

Lehet hogy nem ez a tökéletes topic a kérdésemnek, de bízom benne hátha valakit tud segíteni.. Toshiba Satellite C50-b 14-z lapotop alaplapján van Sata 3 csatlakozó? Ahová alapból be van építve a HDD az milyen?

Köszi előre is!

(#43040) endruboy1


endruboy1
senior tag

Hello!

Van egy vadonás új gigabyte ga-970a-ds3p alaplapom és az a gond, hogy nem bírom rávenni, hogy stabilan mind a 3 vinyómat lássa. Szóval az SSD-t mindig látja, ezen van a rendszer és van egy régi 200GBos HDD-m, azt is mindig. Van viszont egy újabb, 1 terrás Samsung vinyóm amit nem mindig. Először is amikor a 200 gigás vinyó nem volt bekötve szinte sose találta meg a Samsungot, aztán bedugtam azt is és akkor pár napig úgy nézett ki jól látja mind a 3-at.

Most megint elkezdte nem látni a Samsungot, csináltam BIOS updatet a legújabb beta biosra, az nem javította meg. A 6 SATA port és kábelek szinte minden bedugási kombinációját kipróbáltam, úgy tűnik vannak olyan kombók amikor gyakrabban találta meg mind a 3-at, de sajnos nem mindig.

Mit gondoltok mi lehet a gond? Alaplap? A Samsung vinyóm szarakszik (azért lenne fura mert a régi lappal stabilan ment)? Vagy esetleg a tápegység nem ad elég tápot startupnál? A SATA plug and play vagy mit is bekapcsoltam, így ha áramtalanítom menet közben a Samsungot és újra bekötöm akkor van hogy felismeri a már felállt rendszer... ezért is gyanakszom a tápra. Ja és olyan is volt hogy a Samsung felől ilyen nagyjából másodpercenkénti hangosabb kattanás hallatszott 4-5 darab mikor bekapcsoltam a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#43041) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Hej!

Vadonat új gépet raktam össze egy MSI H81M-E35 V2 alaplappal, és az a gondom, hogy nem képes újraindulni.

Akár mikor újraindítom (vagy reset gombbal, vagy windowson (W7) belül) képtelen beindulni, csak pörög a procihűtő és "no signal" felirat. Ha kikapcsolom és nulláról beindítom akkor elindul rendesen. Mi lehet a gond?

update: Megpróbáltam frissíteni a wondows-t és mostmár sehogy nem indul el :(

(#43042) endruboy1 válasza Brian_RL (#43041) üzenetére


endruboy1
senior tag

Esetleg próbáld meg gépházon kívül össze rakni minimális perifériával, hogy úgy beindul-e. Nekem volt egyszer ilyen, valahol hozzáért a laphoz a gépház ahol nem kellett volna és rövidzárlatot csinált.

(#43043) Taifa Díaz válasza endruboy1 (#43042) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ez akkor lenne értelmes javaslat, ha hidegindítással, nulláról sem indulna a gép - de milyen rövidzárlat lenne az, amelyik válogat a reset és a normál indítás között :F

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#43044) zsola0518


zsola0518
tag

Sziasztok! Érdekelne a véleményetek. Tervezem egy kötséghatékony és használt alkatrészekből összerakott játákra is szánt gép összerakását. Inteles alaplapokból melyiket ajánlanátok inkább a 1155 vagy 1150 tokozásút. Szeretném ha hosszabb távon is működhetne a gép vagyis nem akarok minden újabb procinál alaplapot is cserélni. Melyiket javasolnátok?

FSP HEXA 400W, Asrock FM2A75M-DGS, AMD A8-5500, Kingmax 2x2Gb 1600, Sapphire 7770

(#43045) endruboy1 válasza Taifa Díaz (#43043) üzenetére


endruboy1
senior tag

Olvasd el még egyszer a végét, nem válogat az már...

(#43046) trancemusic válasza zsola0518 (#43044) üzenetére


trancemusic
senior tag

1150-re 2 broadwell jön.
Z97 lap kell alá.
1155-re semmi.
Skylake ddr4 + új lap.
Elvárásaidnak nincs megfelelő használt lap.

(#43047) zsola0518 válasza trancemusic (#43046) üzenetére


zsola0518
tag

Köszönöm. Melyik lapból lehet jobb ár/érték arányú gépet kihozni játékra? A 1155 v 1150 ből?

[ Szerkesztve ]

FSP HEXA 400W, Asrock FM2A75M-DGS, AMD A8-5500, Kingmax 2x2Gb 1600, Sapphire 7770

(#43048) trancemusic válasza zsola0518 (#43047) üzenetére


trancemusic
senior tag

Azonos órajelen haswell (1150) kb. 6 %-val gyorsabb az ivynél általános használatkor.
Pl. játék. Ez is csak erős vga-val, vagy cpu limites szituációban jön ki.
Ennek fényében mérlegeld az ár különbséget a garancia időt is figyelembe véve.

U. I. : a vga-n ne spórólj, ezek a procik brutálok, alapórajelen 980-at is kihajtanak. Sőt...
Term. ez programfüggő,s ez már egy másik topicba tartozik.

(#43049) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Tegnap hozzájutottam egy gigabyte Ds3p 970-es laphoz.
A problémám az lenne, hogy usb-ről akarom felhúzni a win 7-et és miután rákattintok a telepítésre, azt mondja hogy nem találja a drivert a winyóhoz, és ezért nem látja a winchestert.
Azonban...
Win8 64bit telepítővel szintén USB-ről azonnal lát, telepít, végbemegy minden szép és jó.
Mit és hol kell beállítani (lehet BIOS is) hogy a win 7 telepítő lássa a cuccot?
32bit Win7 egyébként.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#43050) Brian_RL válasza endruboy1 (#43042) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

A megoldás a következő volt: Minden USB-s vinyót, meg kütyüt kihúztam, és úgy simán elindult. Aztán egyesével újra bedugtam az USB-ket, mindent felismert, és most szépen muzsikál :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.