Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) agressiv válasza Dajkusz (#2000) üzenetére


agressiv
addikt

Ezek gagyibájt jelenségek, de elvileg kibírja (egy darabig).

Hát még a borz.....

(#2002) spista222 válasza Dajkusz (#2000) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
1. Ezek a bordák általában 40-60°C-osak szoktak lenni ami közül a hatvan már kézzel csak nehezen érinthető. Az a baj hogy nm tudom hogy ez mennyit jelent:"olyan meleg, hogy 1 másodpercig sem bírom rárakni az ujjam hegyét!". Akkora huzat mellett amit írtál nem nagyon szabadna 50°C fölé mennie.
2. Azok a mosfetek 100°C-on is simán elműködnek. Ami csalhat hogyha hozzáteszed a kezed ergo nem tudja leadni a hőt és ha sokáig rajta tartod a kezed akkor jobban felmelegszik mint ahogy igazából melegedne.

(#2003) Dajkusz válasza spista222 (#2002) üzenetére


Dajkusz
tag

Van digitális pálcás folyadékhőmérőm, aminek a a pálcája kb 20 centis és hegyes. ez akkor mutat pontos értéket minél nagyobb felületen érintkezik a mérendő dologgal. Na most ezt úgy értettem hozzá a bordához hogy éppen a hegye ért csak hozzá és 61fokot mutatott szóval ennél tuti hogy melegebb. és igen én is azért csodálkozom, mert elég nagy a légáramlás a házban

(#2004) Dajkusz válasza agressiv (#2001) üzenetére


Dajkusz
tag

Hát ez nem túl biztató! :)

(#2005) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok!
Van egy 6VIA zx85 alaplapom,amin ugye se ps2 sem pedig USB port nincs,így aztán billentyűzetet nem tudok rákötni. Vettem hozzá egy pci/usb lapkát de hiába dugom rá a billentyűzetet, nem működik. Valakinek bármilyen ötlet? :R

(#2006) spista222 válasza Black-core (#2005) üzenetére


spista222
addikt

Vegyél hozzá régi csatlakozós billentyűzetet.
Hiába raksz bele USB kártyát a BIOS nem tudja hogy neki azon keresztül kellene Bill-t használnia mert nincs beleírva. Pl újabb lapokon a P4 es korból se mindegyik kezeli BIOS-ban az USB bill-t

(#2007) Black-core válasza spista222 (#2006) üzenetére


Black-core
aktív tag

Sajnos már hetek óta keresgélek és nem találok sehol hozzá való bill.-t :( :R

(#2008) r9550 válasza Black-core (#2007) üzenetére


r9550
senior tag

menj be egy számtek boltba ahol van bizományi is ott biztos találsz :D

(#2009) DonThomasino válasza Black-core (#2007) üzenetére


DonThomasino
veterán

Régi kör dugós hoz létezik PS2 átalakító, ha arra gondolsz????
[link]
Talán még nekem is van egy ilyen vhol.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2010) spista222 válasza Black-core (#2007) üzenetére


spista222
addikt

Pedig biztos van a sima régi 5 din es dugó nem?
itt van mindenfajta. Akár csak átalakító is.

[ Szerkesztve ]

(#2011) DonThomasino válasza spista222 (#2010) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azért ez már elég RETRO. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2012) spista222 válasza DonThomasino (#2011) üzenetére


spista222
addikt

annyira azért nem nekem is van egy pár és még 84 gombos is:D

(#2013) Black-core


Black-core
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszaitokat! Ez az átalakító járható útnak tűnik.. :) :R

(#2014) DonThomasino válasza spista222 (#2012) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja nekem is van a szekrény aljába vagy kettő.
De azt nem javasolnám hogy ilyenért pénzt adjon szegény.
Az ilyen bill ek minden lomtalanításkor fellelhetőek. :DDD

Max esetleg az átalakítóért érdemes pénzt adni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2015) spista222 válasza DonThomasino (#2014) üzenetére


spista222
addikt

Megkeresi a bekötést régi kábelról le a ps/2 dugó és forrasztani a nagy dugót és kész a bill:D

(#2016) kuimester


kuimester
csendes tag

Hali!
Úton van felém egy IBM Thinkcentre M55 6488 típusú félkonfig (ház és alaplap), melybe a gyártó szerint E6300-as és E6400-as Core2Duo-t tehetek bele, mivel ezek 1066MHz FSB-vel működnek. A problémám az, hogy nekem E6550-ös procim van 1333MHz FSB-vel. Az alaplapon Q963-as chipset van. Működni fog-e a processzorom a lapban? Egyszer már pórul jártam hasonló helyzetben (Abit BH7-E Intel 845PE és 2,5GHz Celeron D nem fért össze), attól félek a történelem megint ismétli majd önmagát :)

http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-65789

3dfx lives forever!

(#2017) Kobold190 válasza spista222 (#2015) üzenetére


Kobold190
aktív tag

én tudok szerezni olcsóé ps2 es billt de csak angolt, ha nemgond, kapsz egy zsákkal :D

(#2018) winhate


winhate
őstag

Sziasztok

Alaplaphoz keresek drivert (xp, win7 32 v. 64bit)

Elore koszonom a segitsegeteket.

Alaplap neve
MSI MS-7301 (Packard Bell OEM)
(2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)

Alaplapi lapkakészlet VIA PT890

DMI BIOS gyártó Phoenix Technologies, LTD
DMI BIOS verzió W7301VP2.025
DMI rendszer gyártó Packard Bell BV
DMI rendszer termék PACKARD BELL F804
DMI alaplap gyártó Packard Bell BV
DMI alaplap termék Cuba MS-7301
DMI alaplap verzió 1.0

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#2019) spista222 válasza kuimester (#2016) üzenetére


spista222
addikt

Valószínűleg most is pórul jársz mert a lap csak 1066 ig támogatja a CPU-kat és általában az ilyen gépek nem arról híresek hogy más is elindul bennük mint ami le van írva az oldalon mint pl egy asrock amibe minden belemegy.

Kobold190: Valamit félreérthettél mert nekem van sok billem nekem nem kell:D neki viszont a régi csatlakozós kellene.

winhate: A PB honlapján kellene utánanézni a terméktámogatásnak. Próbáltad már felrakni a win7-et? Mert általában elég sok eszközt felismer és csak a hanggal és nagyon régi eszközökkel szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#2020) Kobold190 válasza spista222 (#2019) üzenetére


Kobold190
aktív tag

nemis neked szántam, hanem neki csak épp a te neved volt a legközelebb :)

(#2021) CoolMan válasza Kobold190 (#2020) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"én tudok szerezni olcsóé ps2 es billt de csak angolt, ha nemgond, kapsz egy zsákkal"
Meg nem is PS2-es bill kell neki hanem AT csatlakozós! (nagy kerek öt pines csati)

spista222: Szerintem átalakítóval (AT/PS2) nem is fog neki menni, bár ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#2022) impalaman válasza DonThomasino (#1999) üzenetére


impalaman
aktív tag

BIOS ba nincs rá vmi beállítási lehetőség ?

Van lehetőség, engedélyezve is van, de nem szabályozza. Nyilván az a baja, amit agressiv írt.

[ Szerkesztve ]

(#2023) DonThomasino válasza impalaman (#2022) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tegyél rá hasonló nem PWM es ventit szabályzóval.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#2024) impalaman válasza DonThomasino (#2023) üzenetére


impalaman
aktív tag

Majd megoldom valahogy. Nem is az volt a gond, hanem az, hogy eddig működött, most meg már nem. :)

(#2025) spista222 válasza CoolMan (#2021) üzenetére


spista222
addikt

Szerintem is a legbiztosabb ha AT bill-t talál, de amikor nekem nem volt itthon ps/2 es csak AT-s bill cseréltem kábelt PS2 re és mind ment.

(#2026) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Az lenne a problémám, hogy bekapcsolásnál nem indul elsőre a gép, felpörög minden szaggatva, majd leáll, vagy bekapcsolás után 10 másodperccel indul el vagy hosszan nyomva indul csak.
Már szétszedtem a gépet, meg újra összeraktam, BIOS-t frissítettem, Bios resetele, elme ki, de semmi, ugyan az a probléma!!! Teszteltem meghajtók nélkül is, ugyan az szintén.
A gépem adatai:
GA-880GMA-USB3 , AMD Phenom 2 x4 910e , Kingmax 2x4GB DDR3 1333Mhz , Saphire Radeon HD 6670 1Gb , Asus Xonar DS, Samsung HD502HJ, Kingstone V+100 64GB, FSP AX400-PNF, Cooler Master Hyper TX3,
A táp vagy az alaplap lehet-e a ludas ???
:F

(#2027) csigacska


csigacska
tag

Sziasztok!

Adott egy közel 3 éves Asus P5Q-L lap, ami ma igen érdekes dolgokat művelt, eddig semmi gond nem volt a géppel. Egy 640-es Samsung vinyóval használom, és van egy samu dvd író is, mind2 SATA portokra volt kötve, az 1-2.-ra. Ma első indításra megállt a windows betöltésnél, és nem volt hajlandó tovább menni, aztán reset, a gép már el se jutott a bios képernyőig,
Aztán kb 5. indításra ez sikerült, akkor megint windows probléma, a helyreállításra mentem, megállt a felénél és ezt még eljátszotta vagy 25x. Széteszedtem a gépet, megmozgattam a sata kábeleket, utána elindult, de kb 1 óra után szétfagyott.

Most átraktam a következő 2 sata portra a vinyót és az írót, így most pillanatnyilag üzemel a gép. Lehetséges, hogy vinyó korábbi sata portja feladat a harcot, és elromlott? Történt már ilyen hasonló eset valakivel?

(#2028) agressiv válasza Zsocó (#2026) üzenetére


agressiv
addikt

Gigabájt betegség.

Hát még a borz.....

(#2029) Kobold190 válasza agressiv (#2028) üzenetére


Kobold190
aktív tag

nálad ez amolyan begyakorolt szöveg, elennek az üzletbe hozzátok, ránézel a lapra, hát ez gigabyte betegség :D

(#2030) agressiv válasza Kobold190 (#2029) üzenetére


agressiv
addikt

Ha egyszer az. Az, hogy fetek tranzisztorok durrannak el klasszikus gigabájt. Az, hogy bekapcsolás helyett újraindul, szintén klasszikus gigabájt és esetleg még fujitsu siemens. Nem tűnt még fel, hogy a legtöbb gond ezekkel van?

Hát még a borz.....

(#2031) siebener


siebener
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy Asrock 775vm800-as lap, két IDE, valamint két SATA csatlakozóval.
Megoldható lenne a következő?

IDE-s csatlakozóval berakni egy DVD-olvasót, a vincsesztert pedig a SATA csatlakozóra kötni, és arra telepíteni az op.rendszert, IDE-s vincseszter nélkül?
Remélem, érthetően fogalmaztam... :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2032) spista222 válasza siebener (#2031) üzenetére


spista222
addikt

Persze.
Teljesen mindegy hogy milyen hdd-t raksz be csak legyen ugyanez vonatkozik a optikára is.
Amire vigyáznod kell hogy a lapod 8237R déli híddal szerelt ami nem szereti a SATAII-es hdd-ket így vissza kell jumperelni sata1 re a hdd-t de akkor sem 100% hogy menni fog rendesen. Ha tudsz akkor natív SATA1-es HDD-t szerezz be hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2033) siebener válasza spista222 (#2032) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm.
Ha jól gondolom, mindkettőnek master-en kell lennie, ugye?

Szerk.: amit utólag írtál, az elég kínai. :) De majd utánajárok.

[ Szerkesztve ]

(#2034) winhate válasza spista222 (#2019) üzenetére


winhate
őstag

Packard Bell honlapja nem foglalkozik mar ezzel az alaplappal mintha nem is letezne.
(extra koszonet nekik)

Win7 probalva egesz jol muxik csak a sleep nem muxik jol es a hangot telepitgeti neha ujra.
A cpu venti meg fullon teker allandoan nem allithato speedfan nal a sebessege.

(DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200) )

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#2035) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.

Asrock 970 Extreme 3 alaplap tulajt keresek,lenne egy pár kérdésem.
Fontos nagyon!!!

Tiszta hülye aki nem normális

(#2036) CoolMan válasza siebener (#2033) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

SATA vs. SATA2. A lényeg, hogy a most kapható HDD-k SATA2 vagy SATA3. Mivel a te lapod régebbi fejlesztés ezért nem nagyon szereti kezelni ezeket a HDD-et és nem biztos, hogy működni fognak az alaplapodban. Ezért ha teheted SATA (SATA 1.5 Gbit/s) feliratú HDD-t vegyél.

(#2035) LaciMc82: Ne kiabálj légy szíves!

[ Szerkesztve ]

(#2037) siebener válasza CoolMan (#2036) üzenetére


siebener
aktív tag

Értem.

Igazából van egy ezer éves vincseszter, ha jól tudom, Seagate st380013as a típusa, de különben cserélni terveztem, mert csak 80 gigás...

(#2038) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Adott a következő konfiguráció:
ASRock N68-GE3 UCC, Athlon 2 X4 635, Palit GTS 450 512 Mb, 4Gb ram illetve egy zsír új Chieftech CTG-500-80P.
Default értéken van minden, semmi tuning nincs, azonban ha a különböző tesztprogramok hatására néhány másodpercen belül kikapcsol a gép.
Ma délelőttig a tápra gyanakodtam, ezért vettem meg az új tápot (a régi is egy chieftech volt), de a probléma ugyanaz maradt.
Lefuttattam egy memtestet, az nem talált hibát, a cpu nem melegszik túl. Jól gondolom, hogy az alaplappal lehet a probléma?
Illetve hogyan deríthetném ki?

(#2039) BogyóBP válasza Kephamos (#2038) üzenetére


BogyóBP
addikt

Jól. Frissits biost, unlockolt 4 magos? kékhalálos restart van?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#2040) Kephamos válasza BogyóBP (#2039) üzenetére


Kephamos
addikt

A legfrissebb BIOS van fent, kékhalál nincs, egyszerűen csak kikapcsolt az ibt-től 1 percen belül.
Most a prime 95 asszem small teszt megy majd' órája, eddig még nem kapcsolt ki. De mondom az ibt-től szinte azonnal kikapcsol.

(#2041) Kephamos válasza Kephamos (#2040) üzenetére


Kephamos
addikt

Ja és nem unlockolt. 4 magosnak vettem.

(#2042) BogyóBP válasza Kephamos (#2041) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mindenhol megfelelő volt értéket kapsz?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#2043) Zsocó válasza agressiv (#2028) üzenetére


Zsocó
aktív tag

De ha eddig jó volt... ? :W

(#2044) spista222 válasza winhate (#2018) üzenetére


spista222
addikt

Szia,
már többször próbáltam írni de csak most jött össze:D

Lényeg ha tudod mikori kiadású a lapod és tudod milyen drivert keresel hozzá akkor elvileg itt meg kellene találnod, a kérdés hogy van e minden oprendszerhez.

Zsocó: akkor meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#2045) Kephamos válasza BogyóBP (#2042) üzenetére


Kephamos
addikt

Mármint hol mit? Kicsit konkrétabban légyszíves, nem vagyok otthon a témában. :)

(#2046) Antaran


Antaran
csendes tag

Sziasztok,

Jelenség van nálam. :(
Van Gigabyte GA-EP45-DS4 lapom és E8400as proci, 8600GT passziv kártyával.

1. hideginditás bekapcsológombbal = nincs kép.
2. aztán reset gomb = van kép, beindul a windows 7. Van kép a második monitoron is.

Ezt 3 napja csinálja, és ma vettem új tápot, és ugyanúgy csinálja vele.

Másik furcsaság,hogyha beindult a gép nagy nehezen , utána stabil a rendszer.

Mi lehet az oka?

When governments fear the people, there is liberty. When the people fear the government, there is tyranny.

(#2047) kjani18 válasza Antaran (#2046) üzenetére


kjani18
őstag

Hasonló jelenséget egyszer egy lap okozott, cmosclear-rel próbálkoztam, aztán bios frissítés után rendbejött, de néhány hónap után elment az örök bitvadászmezőkre...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#2048) winhate válasza spista222 (#2044) üzenetére


winhate
őstag

koszonom de ez sajna nem jo

Itt irtam a gep tipusat ami:

PACKARD BELL F804

legalabb alaplapi drivert talalnek :F

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#2049) Realradical válasza winhate (#2048) üzenetére


Realradical
őstag

Ezt nézted?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#2050) m.lala


m.lala
aktív tag

sziasztok
nem tudom melyik topicban tudnak segíteni egy jártasabb emberke segítségét megköszönöm ha elirányít:) remélem nem számít offnak:

adott az alaplapom:
giga p35 ds3 rew 2.1,proci E6400 alapon
memóriák 4db
2*1 gb everest szerint: KLDD48F-A8KB5 mindkettő
2*512 mb everest szerint: KLDC28F-A8KI5 mindkettő
dualban hajtva
táp corsair 350W
vga giga 8800gt tf.

a hibajelenség néha nagy ritkán netes játék, de inkább youtube v hasonló netes videooldalak nézése közben tapasztalom

annyi történik, hogy megfagy a gép egér nem moccan semmire nem reagál numlockra sem pl...többszöri egérgomb mozgatás néha segít ekkor egy db alaplapi sípolással adja tudtomra h valami nem okés, legtöbbször restart segít csak
azonban multkor addig nyomkodtam mérgemben, hogy kicsaltam egy kékhalált belőle :DDD
ime:

http://kepfeltoltes.hu/view/120217/IMG_20120215_172204_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a kérdésem mi a véleményetek, mi okozhatja?
még nem találkoztam hasonlóval, minden építő jellegű ötletet szívesen veszek
thx :R

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.