Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok

Ezen a lapon melyik , az optikai meghajtó csatlakozója? Hova kell dugnom a DVD írót?

[ Szerkesztve ]

(#18602) TESCO-Zsömle válasza kiralytom (#18601) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A képen bal alul a négy kék közül bármelyikre.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18603) kelemen93 válasza ThinkAgain (#18599) üzenetére


kelemen93
tag

esetleg nem hallasz "beep" jelzést, de gondolom írtad volna? az rávezethet a hiba forrására. Előfordulhat, hogy proci ha teheted próbáld meg másikkal.
ha esetleg mégis van sípolás akkez alapjánértelmzehteted a hiba okát
ui: remélem azért próbagarit kaptál/kértél rá

[ Szerkesztve ]

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18604) kiralytom válasza TESCO-Zsömle (#18602) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Online segítséget kell adnom öcsémnek gépszereléshez, nem is értettem mi a baja. Kiderült nem satás (ugye jól mondom) a DVD írója. Nem tudom milyenek a régiek? PATA?

Vannak átalakítók? Sok félét láttam már.

[ Szerkesztve ]

(#18605) ThinkAgain válasza kelemen93 (#18603) üzenetére


ThinkAgain
tag

Persze, kértem. Sajnos csak három nap. Más belevaló CPU-m nincs, de más lapomba jó ez a proci, így ott tudom csekkolni. Sajna ez már a holnapi nap teendője lesz :(

Beep nincs, bár szerintem ebben zajláda se :D

Majd jelzek, hogy mi történt!

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18606) ThinkAgain válasza kiralytom (#18604) üzenetére


ThinkAgain
tag

Vannak. Keress itt IDE SATA átalakítót. Emlékeim szerint 1500-,

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18607) hcl válasza kiralytom (#18604) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

PATA/IDE a széles szalagkábeles csatoló.
Van IDE-SATA átalakító, de nem különösebben érdemes vele szórakozni Add el ezt, vagy cseréld el egy SATA-sra. Árban nem sok különbség van.
Telepíteni tudsz pendriveról is, ha ahhoz kell.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18608) kiralytom válasza ThinkAgain (#18606) üzenetére


kiralytom
aktív tag

A régiek biztos, hogy IDE, vagyis PATAsak? csak azért , mert amíg nem látom ,addig nem tudom biztosan. ha viszont tuti azok, holnap napközben veszek neki egy átalakítót

(#18609) kiralytom válasza hcl (#18607) üzenetére


kiralytom
aktív tag

én is így gondolom, hogy ne szarakodjon vele öcsém

köszönöm

(#18610) hcl válasza kiralytom (#18608) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SATA van meg IDE/PATA. A SATA-st be lehet dugni oda + vékony a kábele.Az IDE-nek széles a kábele, és nem megy bele abba az aljzatba :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18611) draff válasza #65675776 (#18584) üzenetére


draff
aktív tag

Ügyes megoldás! És még nem is drága - inkább elgondolkodtató.
Én csak azért csináltam ezt, mert volt egy felesleges 60-as ventim, és találtam hozzá egy feketére fújt alulemezt. Aztán ötöltem, hatoltam, fúrtam-faragtam, hajtogattam, ... és végre ez lett belőle.

Mellesleg, hol lehet ilyen - általad bemutatottat - megvenni?

(#18612) #65675776 válasza draff (#18611) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azon az áron már sehol. A mostani verzió pl a PCGear-ben van, de 8k körüli áron.

Vannak egyébként hasonló termékek más cégektől is, esetenként olcsóbban. Maximum a ventilátor téma kérdéses: Lian Li EX-33A3 HDD-Rack És ebbe csak három vinyó fér. Lian Li EX-36A2 Anyagtakarékosabb, de már ventilátor is van hozzá és fér bele négy vinyó. És még így is 2k-val olcsóbb, mint a CM. (Nevetséges, hogy pár alig megmunkált alulemezért mi pénzeket képesek elkérni. Mikor vettem az enyémet 2900-ért, ami teljesen reális ár volt érte, a komolyabb CM került 5k-ba. De hogy ezen mi kerül 3700HUF-ba, az rejtély. Egy esztergályos ennyiért készít tizet semmivel sem rosszabb minőségben.)

gyébusz: Lehet valami ősrégi BIOS van abba a lapba sütve, így nem tud mit kezdeni a procival. Keress egy ezeréves P4-et, azzal biztosan megy. Esetleg nem árt a PCB rev-et sem ellenőrizni, mert az sem mindegy. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18613) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

CPU hiba volt! Mindenkinek köszönöm a segítséget!

További infó: A P5QL-CM hibátlanul üzemel Pentium IV 630 (eredetileg nem támogatja) processzoral

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18614) kelemen93 válasza ThinkAgain (#18613) üzenetére


kelemen93
tag

az úgy konkrét! :DDD

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18615) draff válasza #65675776 (#18612) üzenetére


draff
aktív tag

Engem nem az ára érdekelt volna (mert én úgy se vennék ilyesmit´, csupán az ötletessége tetszik, ja és hogy hol vetted?
Sokkal egyszerűbb valami kikukázott számítógépház belsejéből kioperálni a "vinyótartó polcocskát"
(amibe a gyártók általában 3 vinyóval számolnak) és tenni a végére valami maszek-fuser megoldással egy 80-as ventilátort.
Oszt máris ugyanott vagyunk a szent cél érdekében.

Az a 3700 forintos bigyó meg mi akarna lenni?
Fémlábak a házhoz? Vagy micsoda más?
Persze egy esztergályos se csinálna manapság olcsón meg ilyesmit, de azért ez szerintem boltilag eléggé durva ár így.

(#18616) #65675776 válasza draff (#18615) üzenetére


#65675776
törölt tag

CTS-ben vettem anno.

Kérdés arra hogy tudsz ventilátort applikálni. Mondjuk a Chieftec házakban alapbol így volt megoldva sokáig, ráadásul kivehető megoldásban: [link]

Igen, az láb lenne.

(#18617) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Könyörgöm segítsen valaki , a gépem folyton elindul magától készenlétből . Help Help . Nagyon idegesítő.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#18618) Kityeszto válasza Boogie33 (#18617) üzenetére


Kityeszto
tag

ezt nézd meg valoszinü ez megoldja a problémád :)
http://hogyan.org/keszenletbol-felebredo-szamitogep

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18619) Kityeszto


Kityeszto
tag

sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy az alaplap induláskor ilyen bemelegedö sipolás szerü hangot ad szoval nem bios sipol hanem az elaplap valahol a proci tályékán csinálja ahogy meghalgattam és csak induláskor ilyen pár másodpercre és már kicsit meguntam nemtudom milehet az alaplap asus p5wd2 e premium azon gondolkodtam hogy nem e azért csinálja mert még nem pasztáztam le a procit (még nemvolt rá idöm) de nem melegszik szoval baja nemlesz de mostmár azért kiváncsi vagyok köszi a válaszokat elörre is sziasztok

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18620) Boogie33 válasza Kityeszto (#18618) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hát ha ez segít akkor Király vagy . Majd egy pár nap jelzem hogy jó lett-e. Köszi. :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#18621) Kityeszto válasza Boogie33 (#18620) üzenetére


Kityeszto
tag

:) 80 százalék mert nekem is ez volt a bibi mert megmozdul az egér azt má beis indul énis eljátszottam ezzel egy ideig az elején :)

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18622) kelemen93 válasza Kityeszto (#18619) üzenetére


kelemen93
tag

igaz a te esetedben picit más a helyzet, de bekapcskor ugye minden maxon megy és ez talán felvilágosíthat!

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18623) Kityeszto válasza kelemen93 (#18622) üzenetére


Kityeszto
tag

mmm köszönöm ez érdekes modjuk igy utolag azon is agyaltam hogy nem e a táp kevés de az elözö lapom is ment vele alaplap meg nemhiszem hogy enyivel többet fogyasztana szoval azt is kilöttem csak azota csinálja miota az alaplapot kicseréltem szoval az alaplap a hibás és valami olyasmi amit belinkeltél nekem már csak az a kérdés hogy tudnám megszüntetni mert anyira idegesit :D nyomi egér vinnyogás az valami hihetetlen :D

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18624) kelemen93 válasza Kityeszto (#18623) üzenetére


kelemen93
tag

ezt állítólag nem lehet megszüntetni vannak új alkatrészek (vga, táp, alaplap) amik első perctől ciripelnek':D, de mivel nem jelent teljesítménycsökkenést amit a cikkben is olvashattál ezért gariztatatni sem fogják..:S és igen idegesítő nekem is van ilyen alkatrészem :O :(((

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18625) Perillustris


Perillustris
senior tag

Frissen összerakott gépben az AMD A10-5800K mellett egy Corsair Vengeance DDR3 1866MHz / 8GB KIT (2x4GB) van, ASUS F2A85-M LE lapon. Alapjáraton 1333-on indultak el a memóriák, a targetet 1866-ra állítva azonban nem indul a gép. Pontosabban felpörög, de nem boot-ol. 1600-on azonban rendben van. Mit kell állítani még? :R

Perillustris

(#18626) Kityeszto válasza kelemen93 (#18624) üzenetére


Kityeszto
tag

köszönöm a segitséget hát ez elég kár :)) csak nem csavarodok be töle :W

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18627) Boogie33 válasza kelemen93 (#18624) üzenetére


Boogie33
senior tag

Nekem a Giga 5770 OC-m nak van olyan hangja ( de csak ha simseznek a gyerekek ) mint egy frekvencia váltós szivattyúnak , brutál. De már ilyen vagy egy éve és nincs baja , hiba nélkül üzemel,nem melegszik.
De volt már komoly tápom is ami hol cicerget hol nem.

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#18628) Kityeszto válasza Boogie33 (#18627) üzenetére


Kityeszto
tag

:) anyi az örömöm hogy nem végig csinálja amig meg bekapcsolom max kimenekülök a konyhába :D

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18629) kelemen93 válasza Boogie33 (#18627) üzenetére


kelemen93
tag

nekem is a volt VGA.m ciripelt és vicces is volt h ahogy gördítettem a böngészőt az úgy ciripelt:DDD viszonr gyakran az idegeimre ment:S és nekem is mindenhol hozta azt a teljesítményt mint a nem "ciripelő" társai:D

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18630) Kityeszto válasza kelemen93 (#18629) üzenetére


Kityeszto
tag

na ha azt megprobálja akkor biztos kivágom ;]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18631) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Segítséget szeretnék kérni . Próbáltam beüzemelni az új lapomat, de az istennek sem tudom feltelepíteni a wint , mindig kifagy . A lap az egy Asrock OC formula , egyenlőre egy G850-es procival és 4giga kingston rammal . Az op. egy Corsair Force SSD-re menne fel . amin most is használok. Nem tudom mi lehet a megoldás .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18632) jim bcs válasza Drizzt01 (#18631) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

másik win-t próbáltál nekem az a gyanúm a win lehet a bűnös? ssd-t formáztad? AHCI mód bios?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18633) Drizzt01 válasza jim bcs (#18632) üzenetére


Drizzt01
őstag

Mindent elkövettem . Csak úgy sikerült telepíteni , hogy beraktam egy vga-t . Az alaplapival nem ment . Ráadásul a memoria is csak úgy megy , hogy nem A1+B1 , hanem B1+A2

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18634) tegbashar


tegbashar
tag

Sziasztok!

Gigabyte Z77 alaplapom indokolja a kérdésemet, amire hátha kapok részletes magyarázatot.
Mi az öreg isten a gigabyte performance enchance(aka ram turbo)?
Átállítottam ezt a performance enchance-t "normalrol" "turbo"-ra, és se időzítés(tCAS, tRCD,tRP, tRAS), se Hz nem változott, de 3dmark on +150 pontot hoz a rendszer (igaz, a részeredményeket valami hiba miatt nem jeleníti meg).

(daa-raa válasza közelebb vitt az igazsághoz(RAM topicban), sajnos, nem sokkal)

(#18635) jim bcs válasza Drizzt01 (#18633) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

mivel abban a prociban az IGP elég karcsú :U ,kell is a vga ,a memóriák érdekesek milyenek, gondolom kit? mem ok-t nyomtál?

lehet hibás a lap, az a B1+A2 érdekes :F

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18636) jim bcs válasza tegbashar (#18634) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Perfomance Enhance:
A memóriát hangolja, a memóriaidőzítésekkel játszik, és gyorsítja a rendszert, Standard-Turbo-Extreme a lehetséges választás.

(#18633) Drizzt01 a ramokat próbáld ki egyesével

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18637) Livius


Livius
őstag

Hello!
Van egy Asus P5L-VM 1394 alaplapom, ami már úgy néz ki csak akkor hajlandó bootolni, mikor egy RAM modul van csak benne. 2x512MB + 1GB-t akarok benne hajtani DualChannelben, de amíóta ezt próbálgatom sehogy se akar bebootolni akkor amikor több modul van a gépben. A gép elindul, de nem sípol semmit, és képet se ad.

Tegnap alaplapi elemet cseréltem benne egy régi alaplapból, mivel ami volt benne azon csak 2.1V feszültséget lehetett mérni. Csere után egy RAM-al bebootolt, majd a BIOS-t be is állítottam defaultra. Ez után beraktam DualChannelbe az összes RAM-ot, ment is egészen estig, és nem volt gond a gép indulásával, még akkor sem mikor kikapcsolt állapotból indult be.

Ma reggelre viszont újra nem bootolt, most egy teljesen jó másik alaplapból raktam át egy jó elemet valamint CMOS cleart csináltam, de a 2x512MB + 1GB RAM-al nem bootolt be megint. Régen memória bővítés elött a 2x512 MB-al ment DC-ben, de most már ezzel a párosítással is gondja van a bootolásnál. Az alaplapon a legutolsó nem Beta BIOS-van fenn.

Tudnátok valami ötletet mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#18638) Livius válasza Livius (#18637) üzenetére


Livius
őstag

Most egy modullal újra bootolt, de a BIOS-ban egy kis érdekesség lett miközben állítottam volna a default beállításokra. BIOS-ban hírtelen a kép elment és fekete fehér "hangya" szerű zajos képbe átment. :F Az alaplapi integrált VGA van használatban. Egy kikapcsolás után újra bekapcsoltam és most a beállításokat el tudtam végezni gond nélkül, és a windows is betöltődött, igaz megint csak egy modullal teszi ezt.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#18639) TESCO-Zsömle válasza jim bcs (#18635) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mekkora GPU kell, hogy kiszolgáljon egy 800*600-as felbontású 2D képet?

A Drizzt01 által leírt feladatra tökéletesen elegendő volt nagybátyám gépében egy MX440-es kártya. Gond nélkül szaladt fel a Win7 az 1.2-es Tualatin Celeron-al, 512mb rammal szerelt gépre.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18640) Drizzt01 válasza jim bcs (#18635) üzenetére


Drizzt01
őstag

Nem kit , csak sima 2 db kingmax 2gb .

jim bcs Kipróbáltam külön-külön is 4 db-ot

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18641) #65675776 válasza TESCO-Zsömle (#18639) üzenetére


#65675776
törölt tag

Trio64V2 bőven elég hozzá. Ráadásul annak és főleg a Virge-öknek tűéles a képe is 2D-ben. Messze jobb, mint az említett MX440-é, a korábbi nVidiakról nem is beszélve.

(#18642) tegbashar válasza jim bcs (#18636) üzenetére


tegbashar
tag

Köszönöm.

(#18643) sampe


sampe
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Asus P8P67 Rev 3.0 típusú alaplap.
Játék közben, kékhalálozott, utána folyamatosan újraindult.
Cserélgettem a ramokat, videokártyát, tápegységet. Egyszer sikerült bekapcsolnom, és eljutni a windowsig.
Ennek megörülve, összeszereltem a gépet, majd miután be szerettem volna kapcsolni, nem történt semmi sem.
Leszedve a gépház oldalát, a bekapcsolást követően azt tapasztaltam, hogy a ventillátorok kicsit megmozdulnak, majd a DRAM_LED egy pillanatra felvillan, majd nem történik semmi.

Mi a teendő? Lehet valahogy megjavítani esetleg?

Az alaplapot a Lambacomputernél vásároltam, ami azóta csődbement. Az Asus Magyarország, nem vállalja a garanciáztatást. Egy osztrák cégre hivatkoznak, hogy ők segítenek a garanciában.

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#18644) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Hogy lehet, hogy a lapomban (Asus P8P67 Evo) PCIe 3.0-ban megy a GPU Z szerint a VGA, mikor elvileg 2.0-ás slotok vannak rajta?

[ Szerkesztve ]

(#18645) #65675776 válasza lowzor (#18644) üzenetére


#65675776
törölt tag

Úgy, hogy a PCI-E vezérlő a processzorban van, az meg 3.0-s verziójú. Na nem mintha sok vizet zavarna.

(#18646) lowzor válasza #65675776 (#18645) üzenetére


lowzor
veterán

Tehát nem annyiban megy, csak azt írja ki? Amúgy tudom, hogy nem lennék vele előrébb.

(#18647) #65675776 válasza lowzor (#18646) üzenetére


#65675776
törölt tag

De, annyin megy. NEm a csatlakozó a lényeg, az nem változott a legelső PCI-E verzió óta. A lényeg a vezérlő és az eszköz.

(#18648) lowzor válasza #65675776 (#18647) üzenetére


lowzor
veterán

thx :R

(#18649) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok
Lenne egy kis problémám. Van egy msi 990fxa-gd 80-as alaplalom. vettem bele egy új fx8320-as procit. frissitsttem a biost a legújabra, azóta indításkor az alaplapon lévő Post code kijelző meg áll F 2-es hibával és nem tudok mit csinálni vele.
Találkozott valaki hasonlóval?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#18650) Neo85


Neo85
tag

Helló, volna itt nálam egy gép Foxconn alaplappal. Azt csinálja hogy bekapcsol és utánna ujra indul. Pontossabban a foxconn logo után indul ujra.Biosba belehet lépni, ott tudok állitani mindent. Logo után folyamatossan ujraindul. alaplapi vga van, kipróbáltam hogy tettem bele eggyet de akkor is ez van, ram cserénél is újraindul. Mi lehet a gond? Alaplap megadta magát? előre is kösz a választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.