Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) karpy válasza karpy (#19550) üzenetére


karpy
csendes tag

Ezeket látja, h csatlakoztatva vannak, de egyik sincs.. :O

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19552) Geller72 válasza karpy (#19551) üzenetére


Geller72
veterán

Ott jobb oldalt a legördülő menüben mi van kiválasztva alapértelmezett eszköznek?

(#19553) karpy válasza Geller72 (#19552) üzenetére


karpy
csendes tag

Inaktív a felület. Ami ki van pipálva, a digital in- és output.

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19554) Geller72 válasza karpy (#19553) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem itt előbb tudnak segíteni ebben.
:R

(#19555) karpy válasza Geller72 (#19554) üzenetére


karpy
csendes tag

Köszi azért..

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19556) Geller72 válasza karpy (#19555) üzenetére


Geller72
veterán

Nekem is meg szokott keveredni a hangkarim. Kb ugyanez a hiba. Nem ilyen lapon, de a hiba nagyjából ez. Addig állítgatom, amíg jó lesz. Semmi logikát nem látok a problémában én magam sem. Letiltom magát a hangot.

Itt ahogy a képen is látszik, nem tudod alapértelmezetté tenni a digit hang helyett?

(#19557) karpy válasza Geller72 (#19556) üzenetére


karpy
csendes tag

Amíg nem érzékel csatlakoztatott eszközt nem engedi alapértelmezetté tenni.

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19558) Geller72 válasza karpy (#19557) üzenetére


Geller72
veterán

Az érdekes, mert én simán tudok váltogatni úgy is, hogy nincs csatlakoztatva pl az SPDIF-be semmim.

(#19559) karpy válasza Geller72 (#19558) üzenetére


karpy
csendes tag

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19560) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ez a visító/cincogó zaj jöhet az alaplapból? fájlnévre katt Ez egy rövid felvétel, amikor Intel Burn testet ráküldöm a gépre, akkor kezdi el, néha abbahagyja. Tuninggal erősödik a zaj (freki és feszemelés). (Középén a kerregés a vinyó, a süvítés meg ventik) Folyamatosan változtattam a pozícióját a telónak (azzal vettem fel) Táp-Vinyók-Vga-Cpu fet részleg a sorrend hangban.

[ Szerkesztve ]

(#19561) ChromeX


ChromeX
addikt

üdv
nekem csak egy olyan gyors kérdésem lenne, hogy a giga lapomon (konfig adatlapon) szoftveresen tudom e állítani a a rádugott ház vetni fordulatszámát, mert kicsit hangos a lelkem

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#19562) Geller72 válasza karpy (#19559) üzenetére


Geller72
veterán

Az ATI kártyádból "jön" hang?

(#19563) Chosen válasza Chosen (#19560) üzenetére


Chosen
addikt

Az lemaradt, hogy mi a konfig:

P5K
E6750
CTG-500-80P
MSI 6870

(#19564) Geller72 válasza Chosen (#19560) üzenetére


Geller72
veterán

Némelyik P35-ös deszka nem bírja a tuningot, vagy már meg lett pörkölve egy kicsit. Általában a hangkarin is lehet észleni. Van rádugott speaker? Gyári, pici, vagy alaplapra dugható, pines.

[ Szerkesztve ]

(#19565) Rivaul válasza ChromeX (#19561) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha a venti az alaplapra van kötve s ezt a venti is engedi akkor a lapodhoz kapott dvd-n lévő tuner progival tudod állítani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19566) Chosen válasza Geller72 (#19564) üzenetére


Chosen
addikt

3,5 Jacken csatlakozik egy Creative 2.1, de nem hallottam sisteregni vagy sercegni. (Bár nem is hajoltam közel hozzá) Ismerősöm gépe nem sok időm volt megvizsgálni.

Ez a lap végét jelenti egyébként? Nem nagyon kéne tuningolni? Vagy mehet csak ez ilyen zajos és kész?

[ Szerkesztve ]

(#19567) ChromeX válasza Rivaul (#19565) üzenetére


ChromeX
addikt

hm, átnéztem a dvd-t nem nagyon talaltam ilyesmit amugy igen a lapra van dugva. Lehetséges hogy nem lehet ilyet vele

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#19568) Rivaul válasza ChromeX (#19567) üzenetére


Rivaul
addikt

Az kizárt hogy az a lap ne tudna. Progi is kell hogy legyen hozzá csak rég volt giga lapom ezért nem vágom rá merre keresd. Mind1 szedj le egy speedfan-t. Google ad párat van magyar is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19569) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Van egy MSI P67S-C43(B3) alaplapom. Elindul a rendszer->Welcome Screen. Ahogy elkezdem mozgatni az egeret elkezd vinnyogni az alaplap(én legalábbis onnan hallom).

Ötlet? :R

Update: 2-3 percen belül most elhallgatott. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#19570) Geller72 válasza Chosen (#19566) üzenetére


Geller72
veterán

Nézzétek meg alapon, alacsony fesszel, de 100% CPU loadon. Ha van olyan linuxotok, ami live -ről bootolva látja a hangot, akkor ott is, de húzva. Ha linux alatt tuningolva semmi baja, akkor ok. Ha mindenhol vinnyog, akkor nem kellene erőltetni. :D. Chipset nem meleg nagyon? Van külön hűtése, vagy valami aktív hűtés, vagy csak a sima borda? 60 fok feletti értéknél már lehetnek anomáliák.

(#19571) ChromeX válasza Rivaul (#19568) üzenetére


ChromeX
addikt

azt probálgatom de nem nagyon sikerült vele még :(

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#19572) Rivaul válasza ChromeX (#19571) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha 2 szál csatlakozik a laphoz a ventiből akkor azért nem megy. 3 szálas kell a vezérléshez alaplapról ha jól tudom. Ha nagyon zavar tudsz még venni egy olcsó venti szabályzót s kösd azt be. Van kifejezetten 1 ventire is nem kell egy egész nagy panelt venni mint amire hirtelen az ember gondol.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19573) Put2 válasza TommyNagz (#19532) üzenetére


Put2
tag

Szeretem a Gigabyte-ot Eddig árban ez a legjobb :) Köszi!

(#19574) Chosen válasza Geller72 (#19570) üzenetére


Chosen
addikt

Oldallapon van egy 20-as venti, az tol mindenre levegőt, plusz heatpipe-os a lap, szóval elég kéne hogy legyen.

Linuxos tesztre sajna nem nagyon van idő. Alapon is cincog kicsit, ha húzva van akkor kezd el még jobban és sokkal hallhatóbban. (és ha minél jobban húzom)

[ Szerkesztve ]

(#19575) bluyoo válasza Put2 (#19573) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk szerintem az a "csupasz olcsósított" gyenge tápellátású Giga lap nem éppen jó választás egy i7 3770k -hoz.
Inkább pl.: MSI Z77A-GD55 , ASRock Z77 Extreme4 , Gigabyte GA-Z77X-UD3H ha mATX is megfelel pl. Asus P8Z77-M PRO
Milyen alaplapot vegyek?

(#19503) CoolBoy323
Érdemben nem hiszem hogy tudok segíteni de wifi-s router-ed van? ;]
A Wake On Lan -al kapcsolatban itt biztos tudnak segíteni: Wake On Lan és távoli elérés

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19576) TommyNagz válasza Mantin (#19540) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Mantin

CPU tüsi hajlott el. Volt már nekem is ilyen. Visszahajlítgattam, és indult is a gép.

encapsulation dot1q

(#19577) TommyNagz válasza bluyoo (#19575) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Eddig nem volt vele bajom, több, mint 10 gépet adtam el ezzel a lappal. Volt közte i3, i5, i7 is.

encapsulation dot1q

(#19578) karpy válasza Geller72 (#19562) üzenetére


karpy
csendes tag

Ez a másik amit nem értek. Egy HD 4850-es van benne. Az sehol nem hangkártya..

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19579) bluyoo válasza TommyNagz (#19577) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem is írtam hogy szériahibás lenne. :) Én egy szorzózármentes I7 alá akkor sem raknám ....
Mondjuk az I3 alá meg egyenesen nincs értelme Z77-es lapot rakni ..... annyi pénzért már egy ugyancsak jó H77-es lapot lehetne alátenni pl. Asus P8H77-V .

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19580) Geller72 válasza karpy (#19578) üzenetére


Geller72
veterán

A gyári hdmi csatin azt is tudja.

(#19581) TommyNagz válasza bluyoo (#19579) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én hackintosh-ban gondolkodok mindig, ezért a gigabyte mánia, azokon a legnatívabb. (Nem kell se kext szerkesztes, sem moddolt bios a nativ speedsteppinghez es sleephez :) k-s cpu ala en sem raknam :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19582) bluyoo válasza TommyNagz (#19581) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Néztem a honlapod gondoltam hogy innen a Giga preferálása. Nem mintha foglalkoznék vele (már mint a Mac OS X -el) de felmerült párszor az a Milyen alaplapot vegyek? topic-ban is. :)
Mindenesetre 30K környékén azért már vannak jobb vételek mint a z77-ds3h. Pl. GA-Z77-D3H (rev. 1.1) még ha nem is lehet vele csúcsokat dönteni.
Viszont azért is javasoltam kicsivel komolyabb lapokat mivel dolgozni fog a géppel és munka alatt azért izzad a gép rendesen, főleg hogy (gondolom) a maximális tuningot szeretné kisajtolni a CPU-ból. De amúgy egy majd 90K-s CPU mellett nem hiszem hogy a lapon kellene spórolnia.
Ha nem írt volna keretet a Asus P8Z77-V ajánlottam volna. :DDD Vagy hogy a Gigabyte-nál maradjunk a GA-Z77X-UD4H (rev. 1.0) -t.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19583) karpy válasza Geller72 (#19580) üzenetére


karpy
csendes tag

Hát ez az, h nincs rajt hdmi kimenet. Nem tudom miket lát ez :W

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19584) TommyNagz válasza bluyoo (#19582) üzenetére


TommyNagz
senior tag

A d3h a via audio miatt esik ki. VoodooHDA-val mukodne talan, de az meg mar nagyon messze van a gyari driveres, nativ megoldastol :)

encapsulation dot1q

(#19585) Geller72 válasza karpy (#19583) üzenetére


Geller72
veterán

Nincs valami jumper "elrakva" azon a lapon? Vagy nem hiányzik?

(#19586) bluyoo válasza TommyNagz (#19584) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Félreértettél nem a Mac alá gondoltam hanem Put2-nek. Mint írtam nem foglalkoztam vele soha komolyabban szóval nem hiszem hogy újat tudnék neked írni vele kapcsolatban. :DDD Nekem tökéletes a Win7. :) Csak egy orendszer miatt biztos nem választanék hardvert.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19587) Geller72 válasza WestCoast92 (#19517) üzenetére


Geller72
veterán

Ez egy 5(x)86-os lap. Az első, majdnem Pentium egyes deszkák közül való. Van még rajta EDO ram foglalat is és az "új", SD. Mivel annak idején bárki gyárthatott alaplapot, nem ritka a beazonosíthatatlan deszka. A hátlapon nincs kis, ragasztott címke? Akármilyen MEO-s, vagy bármi. A kép jobb, alsó sarkán látható egy verziószám is, de sajna elég gyatra a kép minősége. Be lehetne azonosítani a lapot, ha lenne jobb (sokkal jobb) kép.

(#19588) Geller72 válasza bluyoo (#19586) üzenetére


Geller72
veterán

..pedig néha kell. Nem is olyan rég még aki linuxozni akart és annyira nem vágta a témát, kénytelen volt nvidia VGA-t venni.

(#19589) bluyoo válasza Geller72 (#19588) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Éppen ezt írom hogy én nem foglalkozom ezekkel az op. rendszerekkel.
Számomra semmi előnyt nem biztosítanak. Csak hogy kitűnjek a sorból azért meg nekem nem ér meg annyit. Van ismerősöm nem egy MAC géppel ha lenne annyim rá lehet én is bevállalnám .... de nem biztos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19590) TommyNagz válasza bluyoo (#19586) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Tudom :) en is irtam, hogy bevalt a lap, meg a giga szakmai artalom :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19591) regener


regener
veterán

Sziasztok,
Most megpróbáltam BIOS-t frissíteni egy ASUS P5B-VM-en ASUS Update Tool-al windowsból hátha megjavul az alaplapi hálókártya, de nem, sőt nem sikerült a BIOS frisítés és nem indul a gép semennyire.
Ezért keresgéltem és ezt az útmutatót követve akartam javítani a BIOS gondot, de a gép nem jut el a POST-ig sem, semmi hang, csak hangosan megy a procihűtő és kész...

Valami ötlet? :(

[ Szerkesztve ]

(#19592) Rivaul válasza regener (#19591) üzenetére


Rivaul
addikt

Írtuk hogy hagyd a francba. Nem mindenre jó a bios frissítés főleg ha addig ment s egyszer csak elhalt. Ha frissítés közben történt hiba jó esélyed van rá hogy lenulláztad a lapot... Ha bekapcsolás után meg se mozdul akkor otthon nem fogsz tudni vele mit tenni... Keresned kell valakit aki új biost ír rá.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19593) regener válasza Rivaul (#19592) üzenetére


regener
veterán

Tudom hogy írtad, de elad sorban van (volt) és ha jó lenne akkor 1 ezressel már többért adhatnám ezért akartam megpróbálni másik bios-al, de az a f*s ASUS tool nem rakta fel rendesen a bios-t és mindent elrontott.
Nemigaz hogy egy a laphoz gyártott ilyen kritikus programban is van hiba.

Na mindegy, azért köszi.

(#19594) karpy válasza Geller72 (#19585) üzenetére


karpy
csendes tag

Már átfutottam a manual-t is, de elvileg minden úgy van ahogy lennie kell..

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19595) Apollo_21 válasza regener (#19593) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem..cseszeget.. "és" képpen:D De Windows alol nem Biosozunk...Nekem hála égnek sikerült..minden előzmény és tudás nélkül..persze ahogy az a nagykönyvben írva van.....úgyh 1ből 1:D Sajnálom azért h nemjártál sikerrel.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#19596) Rivaul válasza regener (#19593) üzenetére


Rivaul
addikt

A bios pont nem olyan dolog amibe bele kell nyúlkálni se egy vga-nál se egy lapnál. Kompatibilitási problémákat megoldhat de ha valami elromlott arra nem varázsszer s ne okold magad mert sokan ebbe a hibába esnek. Meg lehet csinálni de te már nem tudod sajnos. Van lap aminél gondoltak rá s dual biosos amiből vissza lehet állítani de ez plusz lóvé ugyebár s a "hozzá nem értésre" alapból nem költ a gyár csak ha meg fizeted.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19597) TommyNagz válasza Rivaul (#19596) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Van olyan is, ami erzekeli, hogy corrupt a bios, es automatan vissza is irja. Jartam mar ugy, hogy kikapcsolodott a gep bios update kozben, makom volt, hogy ujra bekapcsoltam, es azzal kezdte, hogy visszaallitotta a tartalek rombol :)

encapsulation dot1q

(#19598) Geller72 válasza karpy (#19594) üzenetére


Geller72
veterán

Egy új winnel mit produkál? Valamint mit produkálna egy letiltott int. audióval, ha raksz be egy natív audio karit?

(#19599) Geller72 válasza bluyoo (#19589) üzenetére


Geller72
veterán

A MAC-et akkor sem hiszem, hogy bevállalnám, ha hw-n múlna. Meg tudnám venni, de nem érdekel. Annak ellenére sem, hogy igazából BSD rokonság miatt is közel állna a Linuxhoz (valamennyire). Megértelek. Ha egyszer nem kell, akkor minek. :D. Én sem azért használom, mert vagány, hanem nekem az a jobb. Neked és másnak is más. Még szerencse. ;).

(#19600) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Helló! Mein chipsetjevan a sima Asus P4P-800-asnak? és meik az a Chipset, ameik az Öses S478-as cpu-t támogatja? Kösz a választ előre is!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.