Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) zsloti válasza kelemen93 (#18443) üzenetére


zsloti
senior tag

Vista Driverek sincsenek :(
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#18452) Rivaul válasza zsloti (#18451) üzenetére


Rivaul
addikt

DriverGenius-t vagy egyéb driver kereső programot szedd le hátha megtalálja ami neked kell.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18453) cinkoxid válasza hektorka69 (#18450) üzenetére


cinkoxid
senior tag

nem, de gigánál nem ez az első ilyen eset.

(#18454) hektorka69 válasza cinkoxid (#18453) üzenetére


hektorka69
tag

hát próbáltam amúgy a progival nem csinál semmit és jött a nagy ötlet!!! rádugtam a cpu hűtőt egy ventiszabályzóra, mert van a házon fan controll. teljesen elviselhető a cucc hangja!!! azért köszi a segítséget!

(#18455) Rivaul válasza hektorka69 (#18454) üzenetére


Rivaul
addikt

A fan controllt előbb is mondhattad volna :) Amúgy azért nézd a hőfokokat nehogy a csend leple az egész gépedre átszálljon :K

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18456) hektorka69 válasza Rivaul (#18455) üzenetére


hektorka69
tag

igen igen. most lett összerakva a cucc, nincs baj a hőfokkal nem valami forrófejű ez az i7. mondjuk a házam is baromi szellős...

(#18457) kiszeller válasza kelemen93 (#18431) üzenetére


kiszeller
csendes tag

Nekem egy Intel core2 duo E8400 -esem van!
Utána néztem elvileg kezeli, találtam olyan gépkonfigurációt ahol ilyen proci ddr3 memoriával van!
Ebből arra következtetek hogy kezeli de tovább nézelődök..
Kösz a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#18458) Rivaul válasza kiszeller (#18457) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt nézted hogy méretet is írnak a supportnál s nem csak típust? Ezek a multi lapok nem szolgálnak teljes megoldást általában csak közteset. Lehet sok neki a 2x4... CORSAIRCM3X1024-1333C9DHXDDR3 1333 1024MB

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18459) kiszeller válasza Rivaul (#18458) üzenetére


kiszeller
csendes tag

Az alaplaphoz azt irják hogy ddr3 max 1333mhz ddr2 max 1066mhz-et kezel..
a 8 gb ot is tudnia kell, irja a könyve
Elvileg tudnia kellene..

[ Szerkesztve ]

(#18460) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Dell M5030-as laptop, 7et sípol bekapcsoláskor, ez milyen hiba?

(#18461) Rivaul válasza kiszeller (#18459) üzenetére


Rivaul
addikt

Csak az nem mind1 hogy a modul méretével képes-e birkózni. Ezt csak azért mondom mert van aminél említi a nagyobb támogatását is. Kéne szerezned kölcsönbe hasonló modult kisebb méretben. vagy egy másik támogatottat ekkorába. Szerencsére ezek a ramok most igen sűrűn használtak így talán lehet a környezetedbe.

W1
Azonnaliba küldtem irányt :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18462) kiszeller válasza Rivaul (#18461) üzenetére


kiszeller
csendes tag

Megprobálok szerezni és kiprobálni...
Ha nem jön össze megy vissza a feladóhoz és maradnak a Geilek;)
Kösz a segítséget!
Jó éjt!

(#18463) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Nos, a problémáról mindenki ír, de ha megoldódik azt többnyire "elfelejtik" közölni az emberkék.... :((( Nálam sikerült egy "huszáros vágással" orvosolni a hőtermelési gondokat :K , vettem egy [hűtőt] ami az árához képest minden várakozáson felűl teljesít. Alapon ( desktop - tétlen a gép ) 22-25 fok, terhelve ( Guild Wars 2 ) 31-33 fok, mindezt a már említett 0.9v - 1.2v core feszkó mellett :C :C :C

Üdv: bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#18464) draff válasza bluyoo (#18397) üzenetére


draff
aktív tag

Nem árt a procit - ha véletlenül nem vadiúj, hanem már volt gépben - behelyezése előtt jó alaposan megnézni. A kis százlábúnál - elég ha csak egy lába nem áll, jól, akkor máris jön a baj.
Tüzetesen bele kell nézni a "lábsorba" széltében-hosszában, és ha valamelyik véletlenül "kilógna" a sorból, azt csipesszel óvatosan "helyretenni". Utána nem lehet gond és "félredugás".

(#18465) draff válasza bypass|HUN (#18405) üzenetére


draff
aktív tag

103 fok?????????????
És még él az a proci egyáltalán?

Én már 70-re se nagyon engedem fel.

(#18466) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Sziasztok!
Egy páran tudjátok, hogy a haverom egy kis sérülést okozott a stocketen. Pár kolléga azt mondta, hogy akár működhet is a lap, ha normálisan vissza van hajlítva a kis tüske(2 db-ról van szó).
Ez tényleg így van, vagy már mindegy neki? Rövidre lett zárva vmi, vagy mittomén...
Nem tűnik súlyosnak a sérülés.

Origin: BlessedElroy

(#18467) Sonicooo


Sonicooo
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy:
Asus P5Q Pro alaplap
egyik bekapcsolásra nem indul.
pontosabban mintha nem érzékelné a vga kártyát.
minden venti maxon pörög, képet nem ad.
Ha kiveszem a memóriát akkor vinnyog.
De ha vga nincs benne, akkor nem, pedig kéne neki..
Nincsenek rajta púpos, kidurrant kondik...

Ötlet?
Előre is köszönet.. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Attis

(#18468) bypass|HUN válasza draff (#18465) üzenetére


bypass|HUN
tag

Bezony...még megyen :K ...most is erről írok ;)
Nem mondom, hogy nem voltam megijedve :Y , de most minden rendben.
Aida64 stressz teszt megy másfél órája, illetve egész éjjel ment a masina, és kb. 1-1.5 órát gw2-őztem is vele.
Szóval most nyúzom, aztán meglátjuk :))

bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#18469) invasio válasza Sonicooo (#18467) üzenetére


invasio
tag

Először próbálj egy CMOS reset-et.
Ha továbbra sem indul, szerintem próbáld meg egy másik videókarival. Ha azzal sem, akkor még mindig lehet RAM, vagy tápegység.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18470) Sonicooo válasza invasio (#18469) üzenetére


Sonicooo
csendes tag

Mindezen túl vagyok..

Attis

(#18471) >Deego.. válasza Sonicooo (#18470) üzenetére


>Deego..
senior tag

Először is próbáld meg 1 ram modullal és vgaval.
Ha így sem menne akkor ha van integrált vga akkor lehet átkapcsoltad a biosban az elsődleges megjelenítőre.

(#18466) Elroy1980
Szerintem ha a megfelelő pozícióba állítod vissza akkor nagy gond nem lehet belőlle.
Ha eddig tökéletesen működő lapról volt szó ne hagyd kárbaveszni.

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#18472) bluyoo válasza draff (#18464) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sőt még akkor is ha új vagy állítólag új. Valaki hallotta valakitől hogy valaki kapott már eleve sérült lapot. :DDD
Én azzal kezdem kibontás után hogy átnézem az egész lapot azt az 5percet megéri.

(#18466) Elroy1980
Hát ha tényleg csak két darab akár te is nekieshetsz ha érzel hozzá bátorságot. :)
De csak óvatosan mert ha letörik akkor tényleg szia lap.
Nem hinném hogy akármit is kellene csinálnod mielőtt visszahajlítod. Bár én magam még nem csináltam.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18473) DjKriston01


DjKriston01
tag

Üdv Mindenkinek!

Komoly kérdéssel fordulok az urakhoz,
a kérdés pediglen az lenne:

Van az aláírásomban szereplő lapom.
Újra raktam a gépet... előtte kiválóan működött a hálókártyám.
Win telepítás után meg nem létezik az alaplapi hálókártya.
Előtte is ugyanez a win volt fent.
És nem illesztőprogramot hiányol, hanem nem látja a kártyát.
MI a fa..z baja lehet? Kezdek pipa lenni. :W

Köszi a válaszokat előre is!

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#18474) spiritex válasza DjKriston01 (#18473) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem ugyanezt a hibát egyszer az oldotta meg, hogy először letiltottam a Bios-ban a hálókártyát, és úgy indítottam el a win-t, majd restart után engedélyeztem azt, és a következő újraindításnál már látta.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18475) TESCO-Zsömle válasza DjKriston01 (#18473) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Megdöglött.

Én is a hálókártyával cumiztam egy csomót, pedig nekem Crosshair-em van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18476) DjKriston01 válasza TESCO-Zsömle (#18475) üzenetére


DjKriston01
tag

És ha wifi usb genyót dugok be akkor is kell a hálókártya?

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#18477) spiritex válasza DjKriston01 (#18476) üzenetére


spiritex
veterán

Ha van honnan venni a wifi jelet, akkor nem kell, mert a wifi-vevő maga a hálókártya.
De olyan is létezik, hogy PCI-os hálókártya, kb. 1000 Ft.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18478) DjKriston01


DjKriston01
tag

De 2 hónapos lapról beszélünk tehát garos.

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#18479) 800.henrik válasza 800.henrik (#18383) üzenetére


800.henrik
senior tag

Frissítettem bios-t is, most az intel képernyőn a jobb alsó sarokban ír számokat, és az 58-5E -nél lassú.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#18480) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy nagyon sürgős kérdéssel hozzátok fordulni!

Adott egy Asrock ALiveNF6G-DVI-alaplap és egy WD 1600AAJS winyó. Az előző gépben ledöglött az alaplap ezt tettem be helyette. Be is bootol, elindul a régi windows. Na most a probléma az, hogy szeretném újratelepíteni, de XP és win7 telepítése esetén is kiírja, hogy nem található merevlemezes meghajtó a gépben.

De ugye ez paradoxon, mivel a BIOS is látja és a gép is bootol vele a régi oprendszerrel. Van javaslatotok a megoldásra?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdvözletem mindenkinek!

(#18481) hcl válasza HeavyToys (#18480) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Be kell adagolni neki telepítés alatt a winyó chip driverét, esetleg. Nekem most csak ez jut eszembe...

Mutogatni való hater díszpinty

(#18482) tecsu


tecsu
addikt

Sziasztok!

Egyik kerdes:
ASUS P7P55D-E alaplapon American Megatrends BIOS legujabb verzioja fut.
A BIOS bootolasa egy ponton varakozik majd fel percig, amig felismeri a kulso HDD-t.
A Boot lehetosegek kozott nincs is megjelolve ez a (WD Elements 1TB) merevlemez.
Meg az SSD telepitese elott nem volt baj vele, sokkal gyorsabban indult maga a BIOS.
- Szerintetek mit csinaljak, hogy gyorsabb legyen?

Masik kerdes:
PCIe hangkartyam van, amire hangsugarzo meg nehany bemeneti eszkoz (hangszer) van kotve.
Ha az aktiv (erositovel egybeepitett) hangsugarzot kikapcsolom, akkor nehany USB-s eszkoz aramellatasa megszunik egy pillanatra, igy pl. az USB-s MIDI billentyuzet kikapcsol es a szamitogep billnetyuzete is alapallapotba kerul. (Minden eszkozom neves gyartoktol van es komoly zavarvedettsegu hosszabbitorol uzemelnek.)
A BIOS-ban ki van kapcsolva elvileg minden USB power safe szeru dolog.
- Ez mi a feszkes fenetol lehet es hogy javithatok rajta?

Koszi. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18483) draff


draff
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Kérdésem:

Van egy alaplapom, ami gyárilag az ASUS P4SD LA tipusszámra hallgat. Ám ezen a lapon a 4MB-os BIOS chip eleve úgy van megírva és beállítva, hogy csakis HP d530 SFF irodai alaplapként működjön.
Tehát menüje teljesen fix és HP-s igényekre kihegyezett.

Mi van olyankor, illletve meg lehetne azt csinálni, hogy eredeti ASUS tudományt tegyek a BIOS-ába?
Hogy utána szabadon tudjak állítgatni dolgokon, pl. frekvencián, proci-órajalen, -tápfeszen és a többi olyan tudományon, amit egy alap-alaplapnak általában tudnia kellene.

(#18484) ravail válasza HeavyToys (#18480) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az alaplapod letöltő oldalán az XP-s operációs rendszert választva a" legalsó" driver az, amit az XP telepítése közben, illetve az elején, "F6"-al hozzá kellene adnod ahhoz, hogy az XP a telepítés közben lássa a HDD-t. Persze az a jobb megoldás ennél, ha erre a célra nem sajnálsz egy kis időt és egy CD-t, hogy az nLite-al készíts egy XP telepítőlemezt ehhez az alaplaphoz úgy, hogy hozzáadod a fenti driver-t.
Ha a win7 telepítőd SP1-es és az is hiányolja, akkor ott is hasonló a gond, és ahhoz is keresni kellene chipset driver-t. Úgy talán sikerülni fog a telepítés.
Sok sikert!

(#18485) HeavyToys válasza ravail (#18484) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ez betallózható usb-s eszközről is, vagy csak Floppy-ról?

(#18486) ravail válasza draff (#18483) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az a baj, hogy -tudomásom szerint- nincs hozzá "eredeti ASUS tudomány", vagyis nincs általános felhasználásra gyártott ugyanilyen alaplap Asus BIOS-szal. Ezt a lapot kizárólag a HP igényei szerint, a HP számára gyártotta az Asus, így az Asus oldalain nem találsz hozzá semmit. Ezért szerintem nem kivitelezhető a dolog.

(#18487) ravail válasza HeavyToys (#18485) üzenetére


ravail
senior tag

Sajnálom, de én még USB-s eszközről nem próbáltam meg oda adni az XP telepítőnek, így nem tudom megmondani, hogy meg van e tanítva arra, hogy ott az elején a telepítő felismerje és kezelje az USB-s dolgokat.
Viszont, kipróbálhatod, legfeljebb nem sikerül, és akkor marad a hagyományos -és leírt két- módszer.

[ Szerkesztve ]

(#18488) ravail válasza tecsu (#18482) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Az "Egyik kerdes:"-re egy próba, akkor ha van a BIOS-ban "USB Legacy Support" és alapból nincs szükséged arra (pl. USB billentyűzet miatt) hogy be legyen kapcsolva, akkor tedd "Disabled"-be, vagyis tiltsd le. Esetleg, a BIOS-ban a Boot alatt ha látod, mint boot-olható eszközt, tedd "Disabled"-be. Hátha segít.

(#18489) HeavyToys válasza ravail (#18487) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ha integrálom az nlite segítségével text módú driver kell, vagy általános PNP driver?

Köszönöm a segítséget!

(#18490) ravail válasza HeavyToys (#18489) üzenetére


ravail
senior tag

Ha csak lehet, a txt módút szoktam integrálni, de ha a letöltött driver hozzáadásakor nem tudsz olyant választani az nLite ban, akkor csak a PNP-t tudod hozzáadni, de szokott az is működni.

(#18491) spiritex válasza tecsu (#18482) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, az első kérdésre válaszolva nálam is ugyanez a helyzet. Két dolgot tehetsz, az egyik, amit a kolléga mond, a másik pedig, hogy a boot idejére kikapcsolva tartod a vinyót. Nálam ráadásul nem csak a boot vár sokat, de még a W7 is sokkal lassabban töltődik be, mert útközben ellenőrzi a hdd-t. Én a legacy-s megoldást választottam, boot közben úgy sincs szükségem usb-s eszközre, ha meg majd valamikor lesz, akkor újra engedélyezem.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18492) #43676928


#43676928
törölt tag

Van valakinek Evga SR-2 alaplapja? Akinek van rám írna? :R
Milyen memóriákat kezel? Kifejezetten server memót eszik vagy sima is jó neki?

(#18493) Apollo_21 válasza #43676928 (#18492) üzenetére


Apollo_21
addikt

Elvileg a G-skill trident-et megeszi.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820231390

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#18494) zolle2 válasza draff (#18483) üzenetére


zolle2
csendes tag

Hali!

Talán a ASUS P4G800-V BIOS jó lenne.
Egy külföldi fórum a témáról [link]

(#18495) ravail válasza zolle2 (#18494) üzenetére


ravail
senior tag

Ha a talán hatására lesz egy kuka alaplapja a kérdezőnek, és kicsit mérges lesz -talán jogosan- akkor az jó lesz? Pár apróbb szembetűnő, különbség: 3/6 PCI slot, IEEE 1394 Support van/nincs, CPU kezelés csak Northwood-ig/Northwood-on túl a Prescott is. Nyilván ezen kívül sokféle eltérés lehet, de az is elképzelhető, hogy valamilyen módon mégis működik.

(#18496) #65675776 válasza draff (#18483) üzenetére


#65675776
törölt tag

Inkább 4Mbit-es lesz az a flash...

Egyébként meg inkább nem kell bolygatni. Ha tuningolni akarsz, akkor olyan lapot kell venni. Hiába olcsók ezek a brand gépekből kiguberált lapok, komoly korlátaik vannak.

(#18497) 3Karoly


3Karoly
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis gondom a BIOS frissítéssel kapcsoaltosan.
A felállás a következő:
Adott egy gép IBM TC M52. 2007-es BIOS-al.
A gépen nem tudok processort cserélni, és a sata2-es hdd-ket sem kezeli le.
Mind két esetben BIOS frissítésre hívatkozik.
Letöltöttem az IBM oldaláról a WinPhlash BIOS frissírtő keretporgramot, a gépen lévő Op-rendszer WIN8.
El is indul szépen a kompatibilitást és rendszergazdai jogook beállítása után.
Meg csinálja az anlizist csinál BIOS mentést is. De mikor az új BIOS betöltéséhez ér
Error: -120 hibát jelez.
Azaz nem találja az új BIOS file-t.
Letöltöttem pluszba a BIOS Pack-ot az IBM oldaláról ami egy exe kiterjesztésű file.
Ezt ha elakarom indítani hogy kicsimagolja ahogy a readme-je is írja akkor azt az üzenetet kapom, ez a file típus nem kompatibnilis a rendszerrel.
Enélkül nem tudom megfrissíteni a BIOS-t....
Ha valaki tudna nekem ebben segíteni, vagy egy linket küldeni honnan tudom letölteni zip, vagy más tömörített formátumban az új BIOS file-okat azt nagyon megköszönném.
Vagy ha netán valakinek meg lenne már kitömörítve és át tudná küldeni levélben.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#18498) zolle2 válasza ravail (#18495) üzenetére


zolle2
csendes tag

Nem biztatom hogy vágjon bele mert rizikós a BIOS flash még akkor is ha a hozzávaló ROM-ot akarja rátenni.
Utána kell nézni alaposan és mérlegelni hogy megéri-e. Szerintem többet nem tud kihozni ebből a lapból másik BIOS-al sem.

(#18499) 3Karoly válasza zolle2 (#18498) üzenetére


3Karoly
csendes tag

Az IBM oldalon talált információk szerint. Megondaná a problámám. Itt értem a másik processzor, de főként a SATA 2-es HDD kezelést.

(#18500) ravail válasza 3Karoly (#18497) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Nem tudom, az itt felsorolt típusok valamelyike e a tied, de ha igen, akkor az itt felsorolt BIOS frissítések közül a harmadik, a "Flash BIOS update (CD ISO image version)" egy iso fájl, amről -feltételezem- CD-re kiírva és erről boot-olva sikerülni fog a BIOS frissítés.
Sok sikert!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.