Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) #65675776 válasza aviator (#31000) üzenetére


#65675776
törölt tag

Első nekifutásra tiltsd le az Asus splash screen-t (általában Tab-bal eltüntethető), hogy látni lehessen valójában hol is áll meg.

(#31002) Decimalis


Decimalis
csendes tag

Üdv! Lenne egy olyan kérdésem, hogy van egy ASUS M5A78L-M LX3 Alaplapom, benne egy phenom II X4 925-ös proci és az alaplapon van egy led ami jelzi hogy áram alatt van a lap, ilyenkor világít folyamatosan, de most csak villog és nem kapcsol be a gép, tegnap még semmi baja nem volt. Mi lehet a baj?

"Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél"

(#31003) #65675776 válasza Decimalis (#31002) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meg kellene nézni másik táppal. Olyan mintha nem kapna elegendő áramot 5VSB-on.

(#31004) total90


total90
veterán

Valaki?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31005) Decimalis válasza #65675776 (#31003) üzenetére


Decimalis
csendes tag

Köszi! Tényleg a táp volt a ludas, másik táppal megy.

"Onnan fogod tudni, hogy jól vagy, ha nem találsz senkit, akinek a helyébe lennél"

(#31006) bluyoo válasza total90 (#31004) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pl. a Gryphon-ra 5év garancia. Ugye TUF szériás lap.

Bazinga!

(#31007) total90 válasza bluyoo (#31006) üzenetére


total90
veterán

Az fincsi, nem tudtam... de igazábol tudásbeli különbségre gondoltam, mi az amiben egyik jobb a másiknál.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#31008) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Szerintetek proci csere után, miért nem nincs se kép se hang? A Ti-ig el se jutottam... Kicseréltem a procit és bármit csinálok nem jön be a bios. Próbáltam CMOS resetet, próbáltam kivenni a procit és úgy indítani, kivettem a memóriákat, semmi. Ötlet? Lehet, hogy a 4770K hibás?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#31009) bluyoo válasza total90 (#31007) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyik sem tud fejen állni. :DDD
Két kifejezetten játékosoknak szánt lapot írtál a G1.Sniper M5 -öt és a Maximus VI GENE-t, és egy strapa lapot ugye a Gryphon-t. Kérdés neked mire van jobban szükséged. Megéri a kb. +10K-t a két "gémer" lap (pl. extra audio megoldások).
Hát most nem fogom mindhárom lap tulajdonságait kimásolni a gyártói oldalról. :DDD Azt meg tudod nézni közvetlenül is. :)
Én a Gryphon-t választanám. Jól felszerelt lap, jó tuningpotenciával, extra garival és ráadásul olcsóbb is mint a másik két lap.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#31010) Rivaul válasza h1mpi (#31008) üzenetére


Rivaul
addikt

Megfelel a proci a lapodnak? Új vagy használt?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31011) TaylorXIII válasza Rivaul (#31010) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Elvileg MSI Z87 G45 Gaming van neki.

(#31012) Rivaul válasza TaylorXIII (#31011) üzenetére


Rivaul
addikt

Pff még csak a support listet se nyitja meg nekem az msi oldala.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31013) TaylorXIII válasza Rivaul (#31012) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Nekem igen. Első BIOStól támogatott a 4770k.

(#31014) F34R


F34R
nagyúr

letezik olyan hogy "elfarad" az alaplap? , mostanaban a bekapcsolastol a bios post screenig eleg sok ido telik el , semmi hibajelenseg vagy hasonlok csak engem zavar.

(#31015) h1mpi válasza Rivaul (#31010) üzenetére


h1mpi
nagyúr

1 hónapos a lap, 4670K volt benne és ma cseréltem bolti 4770k-ra. Mindkét procit támogatja és volt pár hete a bios is frissítve. Holnap cmos resettel kezdek...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#31016) Picturemaker válasza F34R (#31014) üzenetére


Picturemaker
őstag

Ilyesmit szokott okozni döglődő HDD, SSD vagy USB-s eszköz is. A lap általában inkább csak "simán" elromlik.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#31017) Rivaul válasza h1mpi (#31015) üzenetére


Rivaul
addikt

Gondolom a régi cpu-t nincs módod visszatenni... Ebben az esetben az ilyenkor szokásos lecsupaszítástól kéne indulni felfele. Kompletten bontsd le a gépet s kezd a minimummal összerakni sztem.


F34R

Említették mér de megerősítem hogy hdd is pont ilyen hibát okoz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31018) h1mpi válasza Rivaul (#31017) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Lehet valami ilyesmi lesz, ha nem jutok többre a bios resettel.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#31019) F34R válasza Rivaul (#31017) üzenetére


F34R
nagyúr

Sztem ssd lesz. kossz skacok

(#31020) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Ha az energia gazdálkodásban beállítom hogy a HDD 20 perc helyett 1 vagy 5 perc után kikapcsoljon akkor ez ront a HDD élet tartalmán.Zavar,hogy egyfolytában pörög.Az OP SSD-n van.

(#31021) Picturemaker válasza baboss (#31020) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

A HDD élettartamát jobban csökkenti pár indulás, mintha megy egész nap. Nálam pl. az az első, hogy letiltom a vinyók lekapcsolását.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#31022) Rivaul válasza Picturemaker (#31021) üzenetére


Rivaul
addikt

Mivel az op egy külön ssd-n van így ez nagyban függ attól hogy hányszor szeretné egy nap elérni a tár hdd-t. Ha csak párszor egy nap akkor nem igazán számít sztem. Ha sokszor vagy netán kötve van a 2 tároló tartalma úgy már valóban más a helyzet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31023) baboss válasza Rivaul (#31022) üzenetére


baboss
őstag

Csak filmek vannak rajta,este szoktam néha filmet nézni.

(#31024) Rivaul válasza baboss (#31023) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor sztem mehet a csökkentés.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31025) baboss válasza Rivaul (#31024) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#31026) Picturemaker válasza Rivaul (#31022) üzenetére


Picturemaker
őstag

Csak mondjuk megnyit egy intézőt, akkor rögtön fel is pörgeti a rendszer a HDD-t. Egyedi elbírálás, kinek mi a jó.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#31027) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok!

Általam még eddig nem tapasztalt hiba előtt állok értetlenül. Kb. 1 hónapos gépem a kezdetektől azt csinálja, hogy amikor windowsba ( win7 64 ) rányomok a leállításra akkor normál módon eljut a leállításig és utána nem leáll hanem újraindul és betölti újra a windowst.
Érdekes módon másodszorra már leáll normálisan.
Egy maximus VI gene lapom van a táp pedig egy corsair ax760i.
El nem tudom képzelni, hogy mi lehet már párszor átbújtam a biost is, de semmi. :F
A gép nem fagy, nem indulgat újra random.
Köszi mindenkinek a segítséget. :R

üdv.

(#31028) 04ahgy válasza rhonin (#31027) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Frissíts BIOS-t és nézd meg másik táppal is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#31029) os!


os!
tag

Sziasztok!

Nem tudom miért, de nem megy.

GA-X58-UD5 (1366os lap, tri channel ddr3)

3x2Gb Corsair 1600 cl9-el próbálom, de sehogy nem akar múkodni...
A lap zsír új, és POSTol, de megáll 1 idő után és szilánkosra fagy (10sec), és áll az alaplap logoja.
A lapon van egy szegmenses kijelző rajta hexa számokkal (manual alapján megnéztem) megáll az 50h -nál azaz az USB-s eszközöknél. Namost feltételezem h zsír új lap esetén (semmi usb nincs benne, csak 1db ps2 billzet de anélkül is ugyanaz, illetve más (usbs) billzetekkel is ugyanaz).

Elindul - 10s - logonál szétfagy.
Ha elég gyorsan TABolok, akkor kilép a POST screenre, és látom h felismerte a memóriát (méretét legalábbis, illetve az alap Check-ek mind megtörténnek a kijelző alapján...) F12 bios, stimmel, ebben elvileg pont benne vannak az "új" memóupgradek.

Memóriakompatibilitási problémával állok szemben? Tanácstalan vagyok...

A proci i7-950, sima inteles hűtő van rajta tesztként, jól pasztázva, melegszik is mindegyik borda (cpu,vrm,é/d-híd).

Memókat kipróbáltam minden kombinációba, vagy nem indul, vagy ugyanaz...amúgy a 9edik és 10edik sec között párszor tudok numlockolni, pont mielőtt szétfagyna.

Azért is gyanakszom memó-kompatibilitási hibára mert zsírúj az egész cucc, proci tesztelt, mem tesztelt másik lapban mindkettő.., nomeg az 50H kijelzés (usb check) UTÁN jön a manualban a memó "komolyabb" gyorstesztje.

Fújj gigabyte, fújj. :W :W

Valakinek valami ötlete? :F :F :F

Hálák fognak üldözni ha sikerül vmit lépni!
:R :C

hál'istennek pogány vagyok

(#31030) Taifa Díaz válasza os! (#31029) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nekem volt már dolgom Corsair gyártmányú memóriákkal - igaz, még DDR2 platformon -, amik ugyanezt produkálták egy Gigabyte lapban. Elcseréltem sima Kingmax-ra őket, és lett öröm és bódottá.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#31031) alienpapa


alienpapa
senior tag

Ha teszek egy 1150-es asus h81m-c lapba egy vga-t akkor a biosban kell állítanom valamit?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#31032) Wiz Khalifa válasza os! (#31029) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem kötözködésképp de te hol tudtál venni még ilyen lapot újonnan? Mert hogy én sehol sem találtam az is hót ziher. Egyébként ez a lap a legjobban az OCZ ramokat kajálja. Azt i a Platinum kit-et. Ami 3x2Gb-os 1600MHz-est. Amikor még a te konfigodhoz hasonló cuccos volt itthon akkor a ramot 50k-ért vettem. A kit-et. És egy i7 980x-el volt hajtva.

Smoke some weed nigga!

(#31033) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Szerintetek ezen a lapon hol van a beépített hangszóró csati? Vagy nincs is? :W

ASRock H61MV-ITX

Meg amihez azt írtam zöld el hogy EZ MI? A KÉZIKÖNYV SEM MUTATJA!!! az ténylegesen mi a búbánat?

Smoke some weed nigga!

(#31034) zeusz55 válasza Wiz Khalifa (#31033) üzenetére


zeusz55
senior tag

az a fekete izé az LPC 1 LINK. Az a másik meg az audiód lesz elvileg, itt látszik nagyobba, habár nem teljesen ugyanaz a lap, de ugyanazok vannak rajta más elszórásban! Ajánlanám neked a giga lapokat, +1-2 ezerrel több a pcx.hun.

http://www.jmt.bg/images/products/26929_62333.jpg
nagyobb

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#31035) Wiz Khalifa válasza zeusz55 (#31034) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

A másik nem audio. Szóval akkor nincs. De viszont egy MaxData gépházban találtam régebben egy kártyaszerűséget. Ami úgy néz ki mint ez csak van rajta hangszóró, front audio csati meg egy valamilyen kábel. Hasonlít ehez. [link]

Délután lövök róla képet és felteszem ide megnézzük hogy az jó-e oda és egyáltalán az a csati jó-e arra!

Smoke some weed nigga!

(#31036) zeusz55 válasza Wiz Khalifa (#31035) üzenetére


zeusz55
senior tag

más lap nem jöhet szóba? Milyen paraméterek alapján választanál!?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#31037) hajospeti válasza hajospeti (#30993) üzenetére


hajospeti
tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-EP35-DS3 -as alaplapom. A gép már fél éve nem volt bekapcsolva, mert azt hitték a belecsapott a villám... a táp csatlakozó volt kimozdulva...
A lényeg az, hogy a win nem indul el. A bootoláskor felismeri a winyót, illetve a memóriákat is érzékeli.
Nem tudom számít-e, de a phase ledsor utolsó 2tagja pirosan világít.
Mit tudok csinálni, hogy rájöjjek a hiba okára?

(#31038) rhonin válasza 04ahgy (#31028) üzenetére


rhonin
senior tag

Legfrissebb Bios van fent. Közben elvileg meg van mi a gond. Letöröltem a Rapid tárolási technológia nevű drivert és most 3ból 3szor jó... :Y
Vinyó miatt csinálhatta? Vagy ssd?

(#31039) Wiz Khalifa válasza zeusz55 (#31036) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Sajnos már nem mert ez már meglett véve.

Smoke some weed nigga!

(#31040) os! válasza Taifa Díaz (#31030) üzenetére


os!
tag

Köszi az infót Talifa.

Szerintetek TUTI memóriainkompatibilitás?
...mert elkéne döntsem, hogy a 3 napos próbagarival éljek-e... :F
Tuti nem az alaplap déli hídja hülyéskedik? Elvégre 50h -nál áll meg (USB eszközök felismerése...).

Syd2012
Hehe. 2 hónapig kb óránként néztem a topicot...és azonnal lecsaptam mint cápa az áldozatára ;]
Tényleg ritka mint a félalbínó-herélt-fehér-holló.

[ Szerkesztve ]

hál'istennek pogány vagyok

(#31041) Wiz Khalifa válasza os! (#31040) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez igaz. bár nekem nem teljesen ez volt hanem az X58A. Én a helyedbe bevinném egy helyi pécé boltba és megkérném őket próbálják ki.

Smoke some weed nigga!

(#31042) #65675776 válasza os! (#31040) üzenetére


#65675776
törölt tag

És úgy próbáltad már, hogy egyszerre csak egy RAM-ot raksz a gépbe?

(#31043) os! válasza #65675776 (#31042) üzenetére


os!
tag

Persze. A környéken én vagyok az ííítés, de érdekes módon minden környéken lévő ddr3as ismerősnek corsairt szedtem össze. dominator cl8 és cl9, és vengeance cl9 <ezekkel próbáltam, 2x2 3x2 4x2 kombinációkban. A lap amúgy nem kezel 1db modult, a kézikönyv és a gyakorlat szerint sem.

nomeg minden lehetséges kombinációt kipróbáltam, azt is amit a kézikönyv nem engedélyez...némelyik verzió ami elvileg nem kéne menjen, ment, persze ugyanúgy csak 10secig :\

Egyelőre megpróbálok még több ismerőstől ramot szerezni kölcsibe, ami nem corsair :(((
De a pc bolt sem hülyeség...

hál'istennek pogány vagyok

(#31044) Rivaul válasza os! (#31043) üzenetére


Rivaul
addikt

A cors ramok gyakran összeférhetetlenek más memóval vagy a komplett lappal...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#31045) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Az érdekelne,hogy cseréltem tápot(hexa 500) egy bequiet str. p. 400-asra,azóta időnként alulról felfelé tartó hullámok láthatóak(főleg sötét képnél) a képen.Syncmaster e 1920,vga kimenet,semmi extra a gépben,konfig látható,bőven elégnek kell lennie a tápnak ,előtte nem rémlik hogy lett volna ilyen...Működik egyébként,ennyi a gond vele.
Most néztem,ha mozgatom a kábelt az alaplapnál mintha jobban vibrálna,tehát lehet ott a gond.
Kérdésem hogy a a lap ezt írja:

1 x DVI-D port, supporting a maximum resolution of 2560x1600
* Support for 2560x1600 resolution requires both a monitor and cable that support Dual Link DVI.
* The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter.

akkor dsub-dvi -vel nem oldható meg a jelátvitel?
Valamint létezik-e hdmi-dsub mert akkor az lenne .

(#31046) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok!

Vásároltam egy ASUS A8N5X alaplapot használtan, az előző elhalálozott. bekapcsolást követően viszont a monitoron nem jelenik meg semmit, a No Signal feliraton kívül. A VGA másik gépben működik, a proci is, BIOS nem sípol error-t.
Elképzelhető, hogy a lapon lévő BIOS verzió nem támogatja a procit és ez miatt nem ad képet? Vagy valószínűbb a PCI-E port hibája?
A 4-szeres PCI-E portba rakva a VGA-t, sípol a BIOS, hogy nincs VGA a gépben.

(#31047) n0tr3adY81 válasza konci79 (#31045) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Szia..
Nem 7850-ed van véletlenül?

[ Szerkesztve ]

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#31048) konci79 válasza n0tr3adY81 (#31047) üzenetére


konci79
őstag

Vga? Az mi? ;)
Csak apu,a8 5600k.
Visszatérve a vibrálásra fene tudja,volt hogy mozgattam a kábelt és semmi változás...Jó lenne megtudni mi a gond...

(#31049) Jenő76


Jenő76
tag

Asus lap biosszában a következő paraméterek mit jelentenek és hova célszerű állítani ezeket?

boot performance mode ( max non-turbo performance--max battery---turbo performance)

cpu audio device (enabled-disabled)

intel xhci mode ( auto-smart auto-enabled- disabled) )

Köszönöm előre is segítséget

(#31050) 04ahgy válasza os! (#31043) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A lap kezel egy darab modult a kézikönyv és a gyakorlat szerint is. Helyesebben a benne levő CPU.

"If only one DDR3 memory module is installed, be sure to install it in the DDR3_1 or DDR3_3." - 16. oldal utolsó bekezdés.

"Azért is gyanakszom memó-kompatibilitási hibára mert zsírúj az egész cucc, proci tesztelt, mem tesztelt másik lapban mindkettő.., nomeg az 50H kijelzés (usb check) UTÁN jön a manualban a memó "komolyabb" gyorstesztje."

Amikor képet ad a lap, akkor nincs teszt, sem USB, sem memória. Ezeket még a POST előtt megcsinálja.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.