Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) draff válasza BomiBoogie (#18700) üzenetére


draff
aktív tag

köszi!
Bár megnéztem előtte, hová kellene beírnom, de ilyen topikokat nem dobott ki a gép.
Végülis a pendrive-t szintén az alaplapba kell dugni, nem?

(#18702) BomiBoogie válasza draff (#18701) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez így van, de te most a pendrive formázásával kapcsolatosan érdeklődsz. Épp azért - segítségképpen - linkeltem be a többi topikot.

(#18703) CoolMan válasza draff (#18699) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Próbáltad másik gépben is formázni? Mert ha ott sem megy akkor lehet, hogy pendrivenak lett valami gondja.

(#18704) emre


emre
veterán

Üdv!

Emberek az meg mitől lehet hogy indításkor sem a ps billentyűn (noname samu) sem az usb (mx518) egéren nem világít semmi ami bármiféle működőképességet jelezne?

A gépen pörög minden venti megy a vinyó is, vga-n világít a led, de a biosig nem jut el és nem indul, eddig ilyent nem produkált.

OS: W7 64ult.
lap: Giga 790FXT UD5P
táp: Seasonic S12-II 500W

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18705) hcl válasza emre (#18704) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Történt vele bármi, vagy csak egyik napról a másikra?
Hardverek megrángat, BIOS reset, (BIOS elem jó?) ha nem lesz jobb, akkor kivenni belőle mindent, ami nem létfontoságú, aztán ha úgy sem jó, akkor lehet benne cserélni dolgokat (kölcsön alkatrészekre).

"A gépen pörög minden venti megy a vinyó is, vga-n világít a led"
Ha áramot kap, akkor ezek már vannak. Tehát a hibajelenségről sokat nem jelez :(

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18706) szcsaba1994


szcsaba1994
tag

Nem tudom ,hogy mi a hiba, ezért itt teszem fel a kérdéseket:
1, 2*2GB KINGMAX 800MHZ RAM van a gépemben, de a BIOS és több program szerint is csak 266 MHz-n működnek. Ha feljebb állítom a BIOSban az órajelet, akkor nem működik a gép (fekete képernyő)

2, WIN7 bootoláskor nem a logo jelenik meg ,hanem csak fekete képernyő, de normálisan betölt

3, kivéve, amikor kék halállal újraindul, majd normálisan megy

az alaplap okozhatja ezeket a problémákat? Hogy lehetne megoldani új alaplap vásárlása nélkül?

(#18707) hcl válasza szcsaba1994 (#18706) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

266MHz effektív órajelen, vagy 266MHz valós órajelen?
Ez DDR2 RAM, a kívülről kapott órajel négyszeresének megfelelőn működik. Szóval ha nálad az van, hogy 266MHz-et adsz nekik valós órajelként, akkor jól bírja a 800-as ramod az 1066-ot ;)
Mondjuk ez csak egy lehetéges hiba, esetleg egy képet a BIOS-ról? :)

Kicsit bővebben itt

PC-mennyi van a ramokra írva? PC2-6400 a 800-as RAM.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18708) emre válasza hcl (#18705) üzenetére


emre
veterán

Ezt megelőzően ma még játszottam rajta, nem rég lett takarítva.
Reset megvolt, elemre rámértem 3,3 volt, szerintem elégnek kell lennie.

Mint említettem, csak az egér és a billentyűzetnek nem világít a ledje. Az usb egeret próbáltam másik aljzatban, és bedugáskor kb félúton egy kis időre világított az egér piros ledje, majd kialudt. Mindegyik aljzatban ezt produkálta. :F Illetve egér bill. vinyó, dvd-r nélkül sem jut el biosig.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18709) draff válasza szcsaba1994 (#18706) üzenetére


draff
aktív tag

Szerintem az alaplapod nem birja a frekvenciát feljebb emelni. Az FSB-je 800, vagy annál sokkal kisebb?
Ha csak 266-tal viszi, akkor annyit tud ...

Milyen alaplap az?

(#18710) hcl válasza emre (#18708) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az USB-re ad ki 5V-ot, gondolom, ha a vezérlő kap tápot (azt meg kap). Azért villan fel, mert amikor áram alá kerül a billentyűzet, felvillanta a ledeket :)

"Ezt megelőzően ma még játszottam rajta, nem rég lett takarítva."
Akkor ez a parajelenség... vagy KH, de látatlanban :S

@draff : Az is lehet, sőt.
Bár a 266 akkor sem jön ki, DDR2-ből effektív 400/valós 200MHz a legkisebb :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18711) draff válasza emre (#18708) üzenetére


draff
aktív tag

Ha az egérnek nem világít a ledje, akkor az az egér bizony nem is működik!
Más kérdés?

Ha nem kap tápfeszt, akkor - vagy táphiba, vagy alaplapi hiba. Esetleg egy rossz BIOS beállítás.

(#18712) emre válasza draff (#18711) üzenetére


emre
veterán

Az egér működik (másik gépben)
Mint említettem bios reset volt, szóval szerinted milyen beállítás lehet rossz?

(#18710) hcl
Nos, felvillan, de ki is alszik amint teljesen bedugom.....
Ráadásul nem is játék közben állt le, mert épp tálcán volt a game.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18713) hcl válasza emre (#18712) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cuccok kölcsönkérése, cserélgetés.
Nekem már volt, hogy ugyanígy megállt a gép, csináltam vele mindent, de semmi változás. Végül beletttem egy másik procit, azzal elindult. Utána a sajátjával is! És azóta megy.

Ha felvillan-> elalszik, akkor :
- Megkapja a tápot, életre kel az egér, önteszt, ezzel felvillantja a ledet is.
- Mivel nem tud az USB-n kommunikálni (a csatin csak táp jön, adatok nem), el is alszik.Jólnevelt egér :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18714) emre válasza hcl (#18713) üzenetére


emre
veterán

asszem táp lesz, túl sokat sípol

14 rövid aztán 6 hosszú majd egy 1 rövidnél is rövidebb, de lehet hogy csak elharapta a 7-ik hosszú végét majd utána megint 14 rövid

mondjuk ilyen beep code a világon nincs :Y

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18715) Kirir


Kirir
tag

A gép indulásakor minden egyes esetben a továbblépéshez F1 gombot kell nyomni, mert szerinte a biosban valami megváltozott. Beléptem a biosba, lementettem, sőt változtattam is, de bármelyik variációt is alkalmazom a következő újraindulásánál is fennáll a probléma.
Töröltem a bios beállításait CMOS lehetőséggel, de hiába, mert utána is csak az F1 gomb megnyomásával tudom elindítani a rendszert. Most már igencsak zavar, mit tehetnék, hogy végre ne maceráljon a bios figyelmeztetésével?

[ Szerkesztve ]

(#18716) spiritex válasza Kirir (#18715) üzenetére


spiritex
veterán

Lemerülhetett az elem.. Próbáld kicserélni egy újra.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18717) hcl válasza emre (#18714) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, hogy sípolni tud? :) Az jó :)
Azért nézz utána, mert hátha van ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18718) The Exiled


The Exiled
tag

Érdekes hibáva találkoztam a minap. MSI lapom minden különösebb előjel nélkül felgyulladt ( értsd : cirka 15 centis lángoszlop jött ki a gépház rácsán), majd garancia cserélte kb 3 hónapos átfutás után ( hosszú nem részletezném). 775-ös lapról van szó, és kaptam vissza egy g41m-p43-as lapot, szervízben összerakták, és rámondták hogy működik. Itthon azonban iszonyatos sebesség visszaesés volt, win 8 élményindexen a memória és a proci leesett 1,6 és 2.1-es pontokra. Újraraktam a 8-ast, javult a helyzet, minden jó pontot kap, kivéve a processzor, az stagnál 2.3-on. És az egészben az az érdekes, hogy alapvetően működik rendesen, mint eddig, de folyton ingázik a sebessége, an hogy folyamatosan visz mindent, majd semmi ok nélkül iszonyat módon akadni kezd. Ez főleg böngészésnél és játéknál feltűnő. bios és chipset driver minden a legújabb. Ötlet?
alaplap: ms g41m-p43
proci: intel pentium d 820
memória: geil 1333, 2x2gb
vga: hd4650

[ Szerkesztve ]

(#18719) BomiBoogie válasza The Exiled (#18718) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Most akkor kaptál egy másik lapot? Nem lehetséges, hogy megsérült a processzor a tűzben? Ez elég rosszul hangzik amúgy, milyen tápod van/volt? Azzal kéne kezdeni valamit.

(#18720) The Exiled válasza BomiBoogie (#18719) üzenetére


The Exiled
tag

igen, egy g41m-e43 -at cseréltek egy g41m-p43-ra. Proci fölött ütött ki a tűz, olyan 4-5 centivel, elvileg nincs semmi baja. táp az egy 450w-os m-tech, pontosabban nem tudom megmondani, szervizben volt cserélve olyan 3 éve

[ Szerkesztve ]

(#18721) emre


emre
veterán

Hát beszarok kérem szépen :))

Elindult a vas, mintha mi sem történt volna. Szétszedtem a tápot is, meg a lapot átnéztem a púpos kondik miatt, nagyon port nem kellett kifújnom, mert int írtam nem rég volt takarítva.

Az eseménynaplóban meg csak annyi, hogy az előző leállás váratlan volt (nekem mondja :DDD )
Most még nyaggatom kicsit, kíváncsi vagyok hogy viselkedik.

Szóval elnézést a zavarásért :D és köszi a segítséget. :R :R

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18722) BomiBoogie válasza The Exiled (#18720) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Abban a tápban én nem bíznék, gyenge minőségű és már nem is fiatal. Lehetséges, hogy nem tud elég kraftot adni a procinak.

(#18723) hcl válasza emre (#18721) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:Y :W Szeretjük az ilyen hibákat

Mutogatni való hater díszpinty

(#18724) The Exiled válasza hcl (#18723) üzenetére


The Exiled
tag

dehát eddig minden nélkül működött :S... Héten lehet elviharzok vele szervízbe és megnézetem velük egy másik táppal, hátha akkor életképes :S Egyéb ötlet?

(#18725) Sixty21 válasza The Exiled (#18720) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Tápot dobjad el messzire. Barátom pont így járt hétfőn mint te. Csak neki az usb-portoknál izzot be a lap és lyukadt ki. Mint ki derült egy csodás M-tech táp volt a ludas. Mert ugye mindenki a tápon akar sporólni mikor az a lelke.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#18726) hcl válasza The Exiled (#18724) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

M-Tech, nálam csak leégett darab volt javításon. A belseje korrektnek tűnik, mégis sorra döglenek :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#18727) The Exiled válasza Sixty21 (#18725) üzenetére


The Exiled
tag

Tudsz mondani megfizethető árú tápot, ami jó m atx-hez? ( legjobb amit eddig láttam, 10k corsair-ért, és tápátalakítő kell hozzá )

(#18728) BomiBoogie válasza The Exiled (#18727) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Chieftec CTG, FSP Hexa, Raider szériákat nézz.

(#18729) The Exiled válasza BomiBoogie (#18728) üzenetére


The Exiled
tag

Xilence? dizájnos és még élhető árú

(#18730) Sixty21 válasza The Exiled (#18729) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Én jelenleg egy ctg 500-at használok. De ajánlom neked az FSP Hexa tápot [link] Barátomnak az lett az M-tech helyett és gond nélkül teljesít hangtalanul. CTG 400 vagy CTG 500 is nagyon ajánlott ebben a kategóriában és szintén hangtalanul teszik a dolgukat. És ezek még később is helyt fognak állni ha fejlesztésre kerül a sor.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#18731) BomiBoogie válasza The Exiled (#18729) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Pár ezer Ft-on nem szabad spórolni. Amit írtam, nem véletlenül tettem.

[ Szerkesztve ]

(#18732) #65675776 válasza The Exiled (#18729) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy tápegységnél a dizájnnak kellene az utolsó szempontnak lennie.

(#18733) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Sziasztok

Az alaplap típusa amivel bajom akadt : gigabyte ga-g31m-es2l

A baj az hogy a 12 voltos ágon 1.5--3.14 voltot kapok

Everestel futott pár mérés és ezt láttam.

Borzasztóan lelassult.

Windows 7 van rajta 32 bittes.

Már 4 táppal próbáltam és pont azok az értékek!

Bios frissítés is volt a legújabbra F10.

valakinek valami ötlete ?

Kérném privátba, vagy itt a fórumon!

(#18734) Chrys_


Chrys_
addikt

Ez garanciális probléma?: [link]

A CPU-ról ezekre a modulokra fújja a venti a hőt, szerintem emiatt rideg lett a műanyag és kettétörtek a rögzítő fülek nyitáskor.

[ Szerkesztve ]

(#18735) #65675776 válasza szarnyalosas (#18733) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Mérési" hiba. Ha ennyi lenne a 12V-os ágon, akkor el sem indulna a géped. Lehet nem egy ezeréves programot kellene használni, ami a jelek szerint nem is igazán ismeri a lapod. De leve nem szabad sw mérésben bízni.

Szóval a problémát biztosan nem ez okozza.

Chrys_: A mechanikai sérülés soha sem számított garanciális problémának.

[ Szerkesztve ]

(#18736) szarnyalosas válasza #65675776 (#18735) üzenetére


szarnyalosas
tag

Everest Ultimate 5.50.2225 program ismeri a deszkát!

na és akkor hogy mérjem ? hogyan miből tudjam megállapítani, hogy akkor most alaplap vagy táp a hibás ?

(#18737) Chrys_ válasza #65675776 (#18735) üzenetére


Chrys_
addikt

Elég baj. nem arról van szó, hogy túlnyomtam volna a rögzítőket, hanem nyitáskor egyből törtek, a memóriamodulokat meg sem nyomta alulról, a fülek alsó részei a rögzítési pozícióban maradtak. Lehet vele még dolgozni, de ilyen szar anyaggal még nem találkoztam. A CPU másik oldalán lévő 4 modulnál minden O.K.

(#18738) #65675776 válasza szarnyalosas (#18736) üzenetére


#65675776
törölt tag

Multiméterrel a táp vagy az alaplap megfelelő pontjain. Az Everest meg a jelek szerint csak azt hiszi, hogy ismeri a lapot. De írtam: ennire nem térhet el a névlegestől, mert akor meg se nyekkenne a gép. A processzor tápáramköre is 12V-ról megy. Ennyiből nem tudna előállítani stabil Vcore-t.

Chrys_: Anyaghibát nem fogsz tudni bizonyítani. HA meg használtan vetted a lapot így jártál. MEg kellett volna nézni használatbavétel előtt, mert valószínűleg az előző tulajnál történtek vele érdekes dolgok.

(#18739) Chrys_ válasza #65675776 (#18738) üzenetére


Chrys_
addikt

Majdnem 1 éve vettem újonnan. Ezekbe a slotokba kb. fél éve tettem a második szett modulokat. Azóta nem piszkáltam, most szerelem a vízhűtést, és ki akartam venni a RAM-okat.

(#18740) szarnyalosas válasza #65675776 (#18738) üzenetére


szarnyalosas
tag

Na akkor:

Több táppal egyszere ugyan az a hiba kizárt!

Tehát az áram jó a tápból.

Azt nem értem, hogy az alaplapon mi a baj ?

a biosban az értékeket kirje, miszerint :

vcore.....1.172v
ddr18v....1.904v
+3.3v.......3.408v
+12v.........12.048v

Multiméterrel az alaplapon hogy mérjek ?
bekapcsolva a gépet, és hol ?

(#18741) The Exiled válasza Sixty21 (#18730) üzenetére


The Exiled
tag

Ennyi pénzért egy corsair táp nem teljesít jobban?
[link]

(#18742) cipos2


cipos2
csendes tag

Fontos kérdés és gyors választ várok hozzáértöktől
Kezdem is
alaplapom N1996 L-A690 LENOVO AMD ATHLON 64x2 4400+procival és egy gyári kis amdhűtövel szépen ment (Addig -Addig még én nem cseréltem le a processzort ) csere meg volt erre-AMD ATHLON 64x2
ADO5600IAA5DO
NAA9G 0808FPGW
9474091880038 Processzorra (5600+ Brisbane)
Ja lehet hogy fontos lehet 939 volt a 4400+ proci ez az ujjj pedig 940
Továbbá Melegszik a processzor most lecseréltem egy jobb minösű hütésre ASUS CROX K8M2-7MB5S
egy ideig jo is volt az ujj hütés szépen mentek a játékok is de már megint fel fel megy a proci hő fokja
alapba jelenleg is 28 -33 fok de ha netezek játcok akkor azzonal fel megy 55fokra már nagyobb játékkal nem is merek játcani illetve most már ki is vettem a kártyát csak egy beépittet kártya van benne Mert ha van benne videokártya akkor alapbol van rá eset hogy 45-52 fok mikor bekapcsolom
kérdésem hogy mitöl van ez
pormentes és ujj ca hütés 1 hete hogy vettem
Hátha lényeges lehet még ezt leirom Speed Fan progi ezt irja
Fan1- 13RMP Fan2-3400RMP Fan3-0RMP Sys Fan- 0RMP CpuoFan- 0RMP AUXO Fan-2058RMP CPU1 Fan-999RMP Aux1 Fan 0RMP

(#18743) hcl válasza cipos2 (#18742) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fektesd el próbaképp a gépet. Ha úgy jó, akkor nem megfelelő a hűtő rögzítése...

Mutogatni való hater díszpinty

(#18744) spiritex válasza Chrys_ (#18739) üzenetére


spiritex
veterán

Milyen márkájú az alaplap? Tényleg érdekelne, hogy ilyet soha ne vegyek véletlenül se! Létezik, hogy Asus? Mert még soha semmi bajom nem volt velük. Ez meg olyan, mint egy olcsó kínai játék-alaplap gyerekeknek.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18745) #65675776 válasza szarnyalosas (#18740) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mivel a BIOS értelmes értékeket ad meg, ezért nyilvánvaló, hogy mégiscsak az Everest ír fasságot.

Nem melegszik túl a proci és throttling-ol? Mert az okozhat lassulást.

(#18746) cipos2 válasza spiritex (#18744) üzenetére


cipos2
csendes tag

lenovo rs690

http://www.findlaptopdriver.com/specs-rs690-lenovo/

(#18747) cipos2 válasza #65675776 (#18745) üzenetére


cipos2
csendes tag

Most jellenleg 25-30 fok a proci (beépittet kártyával megy a gépem de ha beleteszek bár mijen videokártyát akkor fel megy 45-52fokra
és ha játékra kerülne a sor akkor meg akadozik és lassu igy inkább bele se teszem a kártyát

(#18748) cipos2 válasza #65675776 (#18745) üzenetére


cipos2
csendes tag

mikor lecseréltem a procit volt 4400+ azzal semmi gond nem volt most hogy bele tettem az 5600+

akkor kezdödött a probléma
Vettem egy nagyobb hütést és vagy 2-3 napig jol ment minden oké volt de ujbol felmerűlt a gond melegszika procim

gyári pasztát leszedtem rolla és ujrta pasztáztam de nem tudom meg állapitani hogy jo e vagy nem mert 25-29 fokot mutat a proci igy azt hiszem hogy jol megy minden
nem tudom gyenge lenne a hütés neki??? vagy a ventit kellene állitani hogy gyorsabban forogjon nem értem ??
valami ötlet?????

(#18749) cipos2 válasza hcl (#18743) üzenetére


cipos2
csendes tag

Igen igen ez már meg volt és jo is ment minden igazad van de már ugy sem jo
akkor is 25-29fokot mért és szépen ment de ha felállitom akkor is 30fok szoval nem nagyon veszem észre hogy valami god lenne

(#18750) cipos2 válasza #65675776 (#18745) üzenetére


cipos2
csendes tag

Gyenge lenne neki a hütés????????????????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.