Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) dozsabalint válasza Kityeszto (#18850) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Asrock Z77 Pro4-M

(#18852) membrandj válasza Kgabi56 (#18848) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ez probléma lehet? Azért érdekes, mert a lap leírásában, ez nem szerepel,hogy figyelj erre, csak annyi,hogy tdp: 95W. :S

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#18853) Kityeszto válasza dozsabalint (#18851) üzenetére


Kityeszto
tag

hát igen ez igy tényleg nem fog sipolni mondjuk nekem van egy fölösbe és amugy miért nem raksz bele procit nincs?

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18854) dozsabalint válasza Kityeszto (#18853) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Igen, még nincs cpu. de alaplapi hangszórót talán tudok szerezni.

(#18855) Kityeszto válasza dozsabalint (#18854) üzenetére


Kityeszto
tag

igen az kéne mert legalább hallani hogy ad életjelet mert igy nemtudom deha sipol akkor legalább megtudod hogy mi a helyzet

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18856) draff válasza Statiszta18 (#18829) üzenetére


draff
aktív tag

Vinyó ventijére olyan tápcsatit tenni, (vagy csinálni hozzá simán egy átalakítót) és akkor meg van oldva a probléma.
Mintha nem nagyon jönnének az "állítsd át a BIOS-ban"-féle jótanácsok meg hozzá hasonlók ... ;)

(#18857) draff válasza Gyorgy1432 (#18840) üzenetére


draff
aktív tag

Mi az, hogy nem fér bele a videokari? A kártya-slot, akár ISA, akár PCI, akár AGP vagy PCI-e, az nemzetközi szabvány! Fekvő a gépházad és túl magas a kártya?
Akkor vagy megpróbálsz szerezni egy átalakító-kártyák, ami "megfekteti" 90 fokban a videókártyát, vagy veszel bontóban egy álló házat és az egész cuccost átszereled bele.

Avagy veszel (esetleg cserélsz) egy valóban belevaló, alacsonyabb kártyát ...
mást nem tudsz csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#18858) gyuszi 01


gyuszi 01
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi alaplappal kapcsolatban.Asus P5KPL-AM.
Jelenleg egy E 7400-as van rajta,de szeretnék egy erősebbet.4 magos quad processzorra gondoltam,és az lenne a kérdésem hogy az alaplap bírná-e,és a processzor képességei tudnának-e érvényesülni?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#18859) BomiBoogie válasza gyuszi 01 (#18858) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Bele fog menni a proci, de nagy tuningolásra mATX laptól ne számíts.

(#18860) gyuszi 01 válasza BomiBoogie (#18859) üzenetére


gyuszi 01
csendes tag

Igazából azért szeretném a procit cserélni jobbra,mert nem értek,és nem is akarom a mostanit piszkálni.
De gondolom egy quad procival azért érezhető lenne a változás?

(#18861) spiritex válasza gyuszi 01 (#18858) üzenetére


spiritex
veterán

Egy SSD-vel sokkal többre mennél! A te gépedben már rég nem a proci a szűk keresztmetszet. Nézd meg az élmény indexet!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18862) BomiBoogie válasza gyuszi 01 (#18860) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azért ne tedd fel az élményindexre az életed, de érdemi gyorsulást nem fogsz tapasztalni a négy maggal sem, nem mai darab egyik sem.
Vagy SSD (de attól sem lesz több FPS, csak gyorsul a gép), vagy egy aprózott 1155-ös konfig.

(#18863) gyuszi 01 válasza BomiBoogie (#18862) üzenetére


gyuszi 01
csendes tag

Értem.Akkor sok értelme nincs a processzor cserének.Hálás vagyok a segítségért!

(#18864) spiritex válasza gyuszi 01 (#18863) üzenetére


spiritex
veterán

Ha nem játékok fps-ét akarod gyorsítani, akkor egy SSD tényleg rengeteget számít, volt szerencsém átélni a gyorsulást, és azóta sem érzem, hogy valaha gyorsabb gépre lenne szükségem így hogy nem játszom (csak androidon).

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18865) gyuszi 01 válasza spiritex (#18864) üzenetére


gyuszi 01
csendes tag

Pont egy játék miatt akartam jobb processzort venni :) ,hogy teljes grafikai beálitásokkal tudjam használni.
Egy HD 5670-es kártyám van,az szerintem bírná,csak ez a proci nem.

(#18866) #65675776 válasza gyuszi 01 (#18865) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alá a VGA alá felesleges erősebb processzort tenned.

(#18867) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Az előfordulhat, ha táp rossz és nem működik megfeleően, akkor nem hűt rendesen a proci hűtő és ez melegedést okozhat?

(#18868) dozsabalint válasza Kityeszto (#18855) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Nincs sípolás semmi.

(#18869) BomiBoogie válasza jagyugyaerik (#18867) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Valószínűleg a hiba nem ilyen ok-okozati összefüggésben áll fenn.

(#18870) Kityeszto válasza dozsabalint (#18868) üzenetére


Kityeszto
tag

hát akkor ha jol rávan kötve a bekapcsolás és a hangszoro se sipol a venti nem pöpg fel? én passzolok szerintem szerezz vlakitöl pár cuccot bele valahogy és probáld ugy deha ugyse akar akkor tényleg kuka nemtudom hogy honnan van a lap vagy milyen régi de ez akár még zárlat is lehet mondjuk nekem zárlat után is sipolt de mondom mindenképp legalább egy procit nézz meg benne amugy a tápnak a 20 as és a 4 es csatiját és bekötötted tutira nem véletlen valami nem érintkezik??

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18871) dozsabalint válasza Kityeszto (#18870) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Be volt minden kötve. Most vittem vissza a boltba, majd megnézik. Túl sok opció nem lehet, vagy ez, vagy a táp. Mivel még a táp is garis, így nem aggódom, most túl sokat próbálgatni nem volt időm. Az a baj, hogy még egy led sincs a lapon, ami jelezni, hogy áram alatt van. A lap vadi új, lga 1155-ös, z77-es.

(#18872) gamer187


gamer187
tag

Üdv segítségetek kérném!

Adott egy számítógép ami hibátlanul üzemelt, eddig!
Az első probléma megoldódott, meghalt a Merevlemez.
Kicseréltük, működik is, VISZONT:

1db IDE kábel-el van bekötve a hdd
és a cd meghajtó is az alaplapra.
Ha külön csak a merevlemez van bekötve
a cd meghajtó nélkül akkor fel ismeri a merevlemezt
de nem működik a cd meghajtó.
Ha csak a cd meghajtó van bekötve akkor működik ez is.
A cd meghajtó és a merevlemez egy másik gépen hibátlanul
üzemel.

Ilyen az alaplap:

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=am2nf6g-vsta

Ilyen kábellel vannak bekötve:

http://i.ebayimg.com/t/ASUS-Ultra-DMA-133-IDE-3-5-Hard-Drive-HDD-Data-Cable-/16/!B-JUc4QBmk~$%28KGrHqEOKkMEzHmuY%281iBM73nDQ-Iw~~0_35.JPG

Aki tud segítsen !! Előre is köszönöm !

(#18873) Kityeszto válasza dozsabalint (#18871) üzenetére


Kityeszto
tag

na akkor rendeben szerintem a táp lesz végül mert nemhiszem hogy az uj lap igy kinyiffan bár a mai cuccoknál kitudja :U

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18874) Kityeszto válasza gamer187 (#18872) üzenetére


Kityeszto
tag

csáó a jumperek jol vannak rá dugva hdd masterra a cd meg slave -re van kötve ??? ez nem lehetséges hogy ez a bibi??

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18875) spiritex válasza gamer187 (#18872) üzenetére


spiritex
veterán

Úgy látom ez egy 40 eres kábel. Nincs 80 eresed inkább?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18876) dozsabalint válasza Kityeszto (#18873) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Táp is új (1 hónapos (tart az átépítés)), de pár hete egy másik konfigot vígan elvitt, ezért nem gondolnám, hogy az a ludas, bár kitudja... Egy FSP aurum gold (80+ 500W) a táp egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#18877) boz82


boz82
tag

Hello help kéne !
Havernak van 1 ilyen csoda lapja . gigabyte GA-N650SLI-DS4
Ez Pci 1.0 .-s.
Jelenleg 8600 gt (256mb )vidikari van benne,de nem ártana 1 jobbat belevágni. (még az assassin 3 is megy neki,beszarás :D ,mondjuk dupla magos intel procival tolja 2,8 ghz-en,ez menti meg :D )
kb melyik a max amivel még elbír ? én 9600 gt ,vagy 9800 gt -re gondoltam...vagy vmi radeont ?

(#18878) gamer187


gamer187
tag

nincsenek se a vinyón jumperek sem a cd meghajtón. de mind 2 hibátlanul megy így is másik gépbe. nincs 80 eres csak 40es :/

(#18879) gamer187 válasza spiritex (#18875) üzenetére


gamer187
tag

lehet hogy csak 80 eres kábellel lesz jó ? mi a különbség a 40 és 80 közt?

(#18880) Kityeszto válasza dozsabalint (#18876) üzenetére


Kityeszto
tag

hát majd ird meg milett mert érdekel :K

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18881) spiritex válasza gamer187 (#18879) üzenetére


spiritex
veterán

A 80 eres az zajvédettebb, ezáltal hibamentesebb és gyorsabb a jelátvitel. De úgy tudom, hogy ha egy kábelen keversz eszközöket, mint most te, tehát egy optikai meghajtót hdd-vel, akkor előfordulhat, hogy a cd meghajtó nem támogatja a cable select-et 40 eres kábel esetén. Mivel azt mondtad, hogy egyiken sincs jumper, így arra gondolok, hogy a cable select állapot esete áll fenn. Tehát én tennék egy jumpert a vinyóra, hogy az Master-ként legyen felismerve, de a kábelt is tuti lecseréném 80 eresre (ha már nem sata eszköz egyik sem)...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18882) dozsabalint válasza Kityeszto (#18880) üzenetére


dozsabalint
senior tag

ok, mindenképp, most próbálok még szerezni egy táptesztert is.

[ Szerkesztve ]

(#18883) Kityeszto válasza gamer187 (#18872) üzenetére


Kityeszto
tag

egészbiztos hogy a jumper a hiba nem minden alaplap ugyanaz például nekem a régebbi alaplapomnak ugyan ez volt a baja ami neked akkor még megis szenvedtem vele hogy mi a f.. ért csinálja a mostani alaplapomat meg egyáltalán nemérdekli szoval probáldki én azt mondom 2 perc

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18884) hcl válasza gamer187 (#18878) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az IDE buszon van master és slave eszköz. Ha nincs rajta jumper, akkor is valamelyik ezek közül, csak, általában rá van írva az eszközre valahova, hogy melyik jumper állás mit jelent (meg ha nincs rajta semmi akkor).
Ha a kettő azonos dologra van jumperelve, akkor összeakadnak.
Ezen kívül létezik a Cable Select is, amikor az egyik eszközt ilyenre teszed, akkor a másik mindegy, mi, magától beáll. Ez általában működik, pár eszköz össze tud veszni így is, de nem gyakori.

Ha másik gépben működik -> jaja, ott ami mellé van kötve, az pont jól van beállítva :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18885) Barni22


Barni22
tag

Hali!van egy asus p5q-pro alaplapom.nem volt áram elég sokáig egyik nap,és mikor bekapcsoltam a gépet akkor alt+f2-t kért vagyis a load bios beállitásokat.nem ment a gép az áramszünet elött meg ilyenek,semmi baja.szerintem az elem hallott benne (szerintem) ebbe szeretnék megerősitést kérni,vagy ha esetleg más lehet akkor szivesen meghallgatom!köszi

Barni

(#18886) hcl válasza Barni22 (#18885) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lemerült a BIOS elem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18887) Sixty21


Sixty21
aktív tag

Sziasztok. Haver áthozta a gépét mert nem bír vele. Asrock 970 extrame3 lapról lenne szó. Minden komponens zsí új. Nem ad képet a kicsike. Sem egy 7870 vga-val sem egy 5570 vga-val. Kártyák másik gépben gond nélkül szalad. Csipogót dugtam rá de semmi hangot nem ad. Azt mondta haver 1x elindult a 15. indításra és fel tette rá a win7 x64-t és gond nélkül fen ment rá. Újraindítás után már sosem adott képet. Bármelyik foglalatba rakom a vga-t. Ramok is kizárva mert tesztelve másik gépbe. Fm1 procit nem tudok bele tenni egy Fm2 lapba mi? Mert azt is ki kéne próbálni. De szerintem az alaplap a ludas. Minden kábel a helyén van. Bios resetet nem csináltam még rajta. Azt hogyan kell? Mert ezen nem gombos hanem 1 jumper van a lapom. Odébb teszem várok vele azt vissza teszem?
Köszönöm előre is

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#18888) Barni22 válasza hcl (#18886) üzenetére


Barni22
tag

akkor bejött a tippem.még egy kérdés.ugyan olyan számú elemet vegyek vagy elég ha csak 3V-os lithium ?

Barni

(#18889) Kityeszto válasza Barni22 (#18888) üzenetére


Kityeszto
tag

én szerintem elég ha csak a méret meg a Volt stmmel

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18890) CoolMan válasza Barni22 (#18888) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

CR2032-es elem kell bele.

(#18891) Kityeszto válasza Barni22 (#18888) üzenetére


Kityeszto
tag

és én a Japán gyártmányt ajánlom sose volt lemerülésem velük :N

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18892) Barni22 válasza Kityeszto (#18891) üzenetére


Barni22
tag

köszönöm szépen:)

Barni

(#18893) Barni22 válasza CoolMan (#18890) üzenetére


Barni22
tag

köszii :)

Barni

(#18894) hcl válasza Barni22 (#18888) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

CR2032, ahogy más is írta. Számtechboltokban, elektronikai boltoban, ebayen kapható.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18895) membrandj válasza Sixty21 (#18887) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ez a lap AM3+ os, ebbe se fm1 , se fm2 nem fog belemenni.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#18896) jagyugyaerik válasza BomiBoogie (#18869) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Viszont akkor nincs tippem, mert már cseréltem hűtőt és semmi. Valami ötlete van valakinek?

(#18897) Kityeszto válasza jagyugyaerik (#18896) üzenetére


Kityeszto
tag

biosba minden frankon van állitva nem a venti szabályzása van rosszul állitva ?? mert ha a táp rossz lenne a hütésen kivül nagyobb problémáid lennének

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18898) Ledfold


Ledfold
tag

Sziasztok!

Rég nem raktam össze gépet ezért lenne egy kérdésem.
ASROCK B75M-DGS, VGA kivez. LGA1155 mATX alaplap.
G2020 proci abban van a videovezérlő.
A tápon nincs ATX 12V1 - 4 pines csatlakozó, viszont az alaplapon van.
Annak a bekötése mindenképp szükséges? Előfordulhat hogy amiatt nem indul a gép (minden felpörög minden, csak nem kap jelet a monitor)? Minden ellenőriztem még egyszer. De nem látok más hibát.

A válaszokat előre is köszi.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#18899) BcHuNgArY


BcHuNgArY
csendes tag

Üdv! azt szeretném kérdezni,hogy van egy Intel d865 gbf alaplapom... ahhoz szeretnék venni egy P4 HT 3,2/800/1MB Prescott magos procit... szerintetek tudja kezelni? Találtam pár leírást,de pontosan nem találtam hogy ezt tudja-e...a válaszokat előre is köszönöm!:)

Az életben vagy kifogásaink vannak, vagy eredményeink. /Andrew Matthews/

(#18900) CoolMan válasza Ledfold (#18898) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen kell az a csatlakozó,(procinak) a nélkül nem fog menni. Milyen táp az, hogy nincs rajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.