Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) kristof123 válasza thomasa (#24999) üzenetére


kristof123
őstag

Szia!

Tudtommal a 990-es-ben tudsz SLI/CF-et csinálni, míg a 970-ben nem.

(#25002) TaylorXIII válasza thomasa (#24999) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Inkább itt kéne érdeklődni:
http://prohardver.hu/tema/milyen_alaplapot_ilyen_arban/friss.html

[ Szerkesztve ]

(#25003) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Cpu hűtőt cseréltem, egy Artic F9 pro pwm-et tettem be Amd Athlon II X3 455 processzoromhoz. Induláskor cpu fan error üzenetet kapok és F1-el mehtek tovább. Eddig ez nem volt.
Mi lehet a gond? BIOS-ban mit állítsak? A lap Asus M4A87TD.

A lapon 4 tűs cpu fan csatlakozó van. Idáig egy 3 eres kábelű cooler master hűtőt használtam.
A 4 kábelből (cpu hűtő) a sárga opcionálisan kapcsolható egy csatlakozó segítségével. Akár bedugom akár nem, feljön a hibaüzenet induláskor.

A cpu hűtő megy szépen egyébként, a hőmérséklet értékek is jók.

[ Szerkesztve ]

(#25004) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziaztok! Volna egy kis problémám! Van egy Gigabyte H61MA- D3V Rev 2.0 alaplapom. Ma hozzájutottam egy VTX3d HD7870 Black Edition Vga kártyához, és mikor berakom a gépbe felpörögnek a ventik, de se kép se hang. Nem a kártya a rossz, édesanyám gépébe (Amd Procis Amd csipkészletes) tökéletesen megy. Bios frissítésre gondoltam, de a Q- flash- el nem lehet mert azt írja hogy elavult a Q- flashem. Hogy tudnám frissíteni? köszi a segítséget!

https://www.twitch.tv/thronks_

(#25005) Apollo_21 válasza Thronks.90 (#25004) üzenetére


Apollo_21
addikt

Próbáltad A másik gép tápját a tiedre kötni és úgy be a vtx?
Csak 1 ötlet..de nemlehet h karcsú a te tápod?
jaja:D kósza 5let volt csak..esetleg többségébe bevállik azért:P

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#25006) Thronks.90 válasza Apollo_21 (#25005) üzenetére


Thronks.90
tag

abban 450es van, ebben 550es... majd átírom adatlapom, gondolom ott nézted :DD

https://www.twitch.tv/thronks_

(#25007) pistocs


pistocs
csendes tag

Sziasztok.

Adott egy ga-h87-hd3-as lap, i5-4570-es procival, és ARCTIC COOLING Freezer 13-as hűtővel.
A problémám az, hogy hiába van a biosba silentre állitva a cpu fan speed control,mégis pörög kb.1400-1500-at
30-35 fokos cpu mellett! Ami szerintem fölös, mer ha elindítom az EasyTune-t szépen be tudom állítani a
smart fan görbét, amin ilyen hőfokon 580-at pörög a venti! Mit lehetne még be állítani a biosba, hogy az
EasyTune nélkül maradjon ez a fordulat mert így jóval halkabb és stabil a hőfoka is.
AIDA64 rendszer stabilitás teszttel terheltem a gépet. A bios frissítése jelenthet megoldást?
Valami más ötlet?
Hol tudnék még választ kapni a kérdésemre, milyen fórumon?

[ Szerkesztve ]

(#25008) Taifa Díaz válasza Thronks.90 (#25004) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

F5 jelzésű bios kell neked ahhoz a laphoz, innen: KATT A leírás második pontjában olvasható, hogy bővítették ezzel a bios-szal a PCIEx16 vga-kkal való kompatibilitási listát. Ha esetleg 2.1 rev. a lapod, akkor természetesen annak az F5-ösét töltsd le, bár szerintem ugyanaz lesz.
Windows alól is frissítheted a biost, persze amíg egy másik kártya van a lapban, innen töltheted le a programot hozzá: KATT Ugyanitt leírás is van, mit hogyan kell csinálni.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25009) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Egy Asus P8Z77-M PRO-ról szeretnék kerdezősködni:
- Ha ráteszek egy HR-02 Macho (140 mm széles), akkor elfér mellette a legfelső slotban a vga?
- Azt írja van rajta: "3 x Chassis Fan connector(s) (4 -pin)", tehát, ha csak 3 pinest dugok rá, akkor is tudni fogja szabályozni a ventiket?
- 3 ház fan csatlakozó van rajta, de én 4, esetleg 5 ventilátort szeretnék rákötni. Ha elosztok egy csatlakozót, akkor ugyanazon a fordulatszámon fog pörögni a 2, mint ha egy lenne rajta?

Egyelőre ennyi lenne. :D :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#25010) Thronks.90 válasza Taifa Díaz (#25008) üzenetére


Thronks.90
tag

Sikerült @Bios nevű Win alatt futtatható progival. Valóban ez volt a probléma, műkszik a kari... :))

https://www.twitch.tv/thronks_

(#25011) Thronks.90 válasza Thronks.90 (#25010) üzenetére


Thronks.90
tag

Viszont a táp 550W- os, csa kegy 6PIN csati van rajta. másik tápot a 12V- os ágról kapja átalakítóval. Terhelés alatt egy darabig szépen megy, de aztán lefagy, vagy kikapcsol. Kevés lenne neki? csökkentett órajelekkel is csinálja csak nem olyan hamar. Igaz Noname a táp, de jövőhéten beruházok valami komolyabbra... Gigabyte H61ma- d3v rev 2.0 lapon nem tudok sajna feszt csökkenteni csak növelni. valami okosságot tudtok mondani addig hogy tudnám teljesen kihasználni addig? :R

https://www.twitch.tv/thronks_

(#25012) jim bcs válasza emiki6 (#25009) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

- igen elfér, nekem Alpenföhn K2 volt rajta az egy picikét nagyobb mint a Macho

- igen de ezt te állítod be az AI Suite/Fan Control-ban

- igen nyugodtan használhatsz Y elosztót így a 2 venti ugyanazt fogja csinálni

(#25011) Yoshaki tápcsere sűrgősen, addig ne használd a gépet ha jót akarsz magadnak

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#25013) emiki6 válasza jim bcs (#25012) üzenetére


emiki6
veterán

:R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#25014) Csövy


Csövy
tag

Sziasztok,

Arra lennék kíváncsi, hogy 2 év után elővettem az ASUS P8P67 első szériás lapomat( volt egy másik a gépemben) és most szembesültem vele, hogy sata bug van a biosban.
Most olvastam, hogy annak idején ezeket a lapokat az asus cserélte.
van rá még garim az IPON-ba és doboz + minden megvan hozzá.
Mi a teendőm most?
Érdemes hozzájuk fordulnom?

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Privátokra illik válaszolni...

(#25015) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok!
Van egy Asus P5GDC Pro alaplapom,amin integrált C-Media CMI9880 @ Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [B-1] hangkártya.
Most telepítettem fel Windows 7 Ultimate 32bit-et,felraktam a drivert,már meg is jeleníti,hogy fel van ismerve,és működik,de nem szólal meg a hangszóróm,se a fülesem.
Azt tudom,hogy ehhez a laphoz már nem adtak ki W7 drivert,sőt még már vista drivert sem,de azelőtt is ultimate volt a gépemen,és volt hang. A Driverről hülye fejemmel elfelejtettem biztonsági másolatot készíteni,így nincs meg,hogy melyik volt az,mert más szerezte meg nekem. Azt hiszem itt,a fórumon találtuk meg a megoldást,de már nem emlékszem pontosan.
Tehát van valami megoldás rá,hogy újra legyen hangom ezzel az integrált hangkarival?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#25016) Taifa Díaz válasza Csövy (#25014) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Mindenképp kicseréltetném a helyedben, amíg tehetem. Miért ne?

Yoshaki: mindenféleképpen olyan tápot vegyél, amin a vga majd egy ágról lesz meghajtva, és ez a 12 V-os ág tudjon azért legalább 23-25 ampert, akkor nem lehet gond. Nagyon ajánlom EZT, eszméletlen jó árban van, és maximálisan megbízható az eladó.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25017) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus M5A97 Pro lapom, rajta egy A-Data SP900 SSD, és egy WD HDD, mindkettő Sata3-as. Néha post közben, az Asus logo-s képernyőnél pár másodpercre lefagy, ilyenkor világít a boot device led. Egyszercsak elalszik a led, és bejön (amit amúgy csak tuningbeli hibakor láthatok) az American Megatrends-es képernyő, és azt írja hogy "no keyboard detected". Ha várok még pár másodpercet, ez a képernyő is eltűnik, és bebootol a gép bármiféle hiba nélkül. Booteszközök sorrendje jól van beállítva. Tényleg ritkán csinálja ezt, és nem is bosszant, csak szimplán kíváncsi vagyok, hátha tudtok rá valamit mondani. :K

Köszi előre is. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25018) Thronks.90 válasza Taifa Díaz (#25016) üzenetére


Thronks.90
tag

Szia! Már sikerült venni egy 550es Chieftec- et, ezzel már semmi probléma. Terhelve sincs semmi baja... :))

https://www.twitch.tv/thronks_

(#25019) Taifa Díaz válasza Thronks.90 (#25018) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

No látod. Jó tudni, hogy egy 550-es Chifi már jó ahhoz a kártyához, én is tápcserét tervezek :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25020) #65675776 válasza Taifa Díaz (#25019) üzenetére


#65675776
törölt tag

7870--hez egy normális 400-as is bőven elég.

(#25021) Taifa Díaz válasza #65675776 (#25020) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nos, nekem egy 700 W-os is elkezdett ciceregni egy HD6970-estől, sajnos csak 18 ampert tud a 12 V-os ága.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#25022) #65675776 válasza Taifa Díaz (#25021) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az más miatt lesz. Nálam a 425W-os Modu82+ teljesen csendben van a 6870-nel.

(#25023) emiki6 válasza #65675776 (#25020) üzenetére


emiki6
veterán

Hamár táb: Elég lesz egy tuningolt 2500K-hoz és egy 7970-hez éleg egy ctg-500-80p?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#25024) TaylorXIII válasza Thronks.90 (#25018) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Ugye nem iAréna???

(#25025) csoty válasza TaylorXIII (#25024) üzenetére


csoty
aktív tag

550wattos iArenából nincs, 500as a legnagyobb.

#csotykocsithajt

(#25026) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Egy Soltek SL-65FVB alaplapba ha beleteszek a 2 128-as mellé egy 256-os sd ramot akkor nem lát csak 384-t.
Ez mitől lehet?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#25027) TaylorXIII válasza csoty (#25025) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Igaz... :W

[ Szerkesztve ]

(#25028) cashback válasza anonymus89 (#25026) üzenetére


cashback
őstag

Variáld az elhelyezésüket.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25029) Hubba12


Hubba12
senior tag

sziasztok tudom hogy régi alaplapok senki nem foglalkozik velük de Socket AM2/AM2+lapok közül melyik márka nem volt teljesen szar? köszöntem ha valaki meg válaszolja. :R

Csak az ASUS!

(#25030) erer1000


erer1000
őstag

Mit kéne csinálnom?

Segítsetek

asus a7a133 alaplap, bios update sikertelen és most nem indul a gép csak a ventik pörögnek fel.
Volt ahol írták h a kis elemet vegyem ki és várjak sacc 10 másodpercet, de ez se segített.

Mindenből a megfelelő verziót próbáltam feltenni csak az volt a gond h win alól 1 progival (mert volt egy kedves ember aki ajánlotta és mondogatta hogy úgy 100% hogy jó lesz mert neki is sikerült de azóta hopp nem tudom elérni azt a személyt).

Már tudom h floppyról bootolt ms dos alól kellet volna stb.

El is készítettem korábban ezt a floppyt de már nemtom h használhatnám, hisz semmit se kezd vele most ha a gépbe teszem

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25031) cashback válasza Hubba12 (#25029) üzenetére


cashback
őstag

Van "28millió" típus ami nem volt "teljesen szar".
Mire akarod használni?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25032) Hubba12 válasza cashback (#25031) üzenetére


Hubba12
senior tag

Olyat keresek ami még ma is münködik rendesen és akkor is jó márka volt. Pl mint ma az asus.

Csak az ASUS!

(#25033) Spet válasza erer1000 (#25030) üzenetére


Spet
addikt

Itt a hivatalos asus segítség nyújtás, ahol lehet CD-vel floppy-van vayg akár USB-vel is próbálkozni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#25034) cashback válasza Hubba12 (#25032) üzenetére


cashback
őstag

Az AM2/AM2+ nem olyan régi platform.
Asus is gyártott ilyen lapokat... nem is keveset.

Ami a használt piacon van meghirdetve, mint működőképes alaplap az valószínű hogy működőképes a mai napig (feltéve ha nem csalóval van dolgod)

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#25035) Hubba12 válasza cashback (#25034) üzenetére


Hubba12
senior tag

rendben köszönöm:)

Csak az ASUS!

(#25036) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, mert elfogytam az ötletekből.

Adott egy Giga 775 alaplap, benne core 2 duo 2.8ghz e7400, 2x1gb kingmax ram, 8600gt vga, 500gb hdd, giga 460w táp.
Úgy került hozzám, hogy először csak leált, kis idő múlva újra lehetett indítani, pár nap mulva meg már azt sem. Szétszedtem dirib-darabra, minden alkatrész működik külön gépben, együtt nem. Az utolsó próbánál másik cpu-t kapott, azzal elindult, majd amikor visszatettem a sajátját, azzal is.megy. Kapott új win7 rendszert, random kékhalál 0x00000109hibával. Lefutattam a 7 memoria tesztjét, hibázik. Másik rammal nem. Minden ram, minden slotban, több gépen. Saját ramok másik gépben működnek, másik ramok problémás gépben működnek. Saját ramok, saját helyükön nem. Most már nincs ötletem. Szerintetek mi lehet a gond?

Köszi

(#25037) Def26


Def26
félisten

Üdv.

Nem találtam asrock z87 topikot ezért itt kérdezném, hogy van e valakinek problémája velük? Jó áron mennek ezek lapok, és ha vannak olyan jók mint a z68 z77 asrock lapok akkor bátran vennék egyet.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25038) srich


srich
csendes tag

Sziasztok!
Itt is megkérdezem...
Van egy ilyen összeállításom:
ASROCK FM2A85X Extreme4
AMD A10 5800K
Samsung 840 120Gb SSD
Telepítettem Win8-at és a bekapcsolás nagyon gyors, de a rákattintok egy böngészőre, vagy bármire, akkor több perc semmittevés után indul csak el. Innentől már megint gyors, ha bezárom és újra megnyitom, akkor is simán megy, viszont ha csatlakoztatok mondjuk egy pendrive-ot, külső vinyót, vagy teszek be egy dvd-t...megint csak pár perc után hajlandó azt megnyitni...nem értem mitől lehet?!

srich

(#25039) STC Speed


STC Speed
őstag

Üdv!

Ezen a lapon néztem[link] ,hogy mi aza 8 tűs tápcsatlakozás,és a molex csatlakozó? 775 lapomon ilyen nincs ugye,ha váltanék 1155 re akkor vehetek tápot is?

(#25040) vakond5 válasza STC Speed (#25039) üzenetére


vakond5
őstag

A 8 tűs a procié. Új, komolyabb lapoknál már 8-as van a stabilabb feszültség-ellátás miatt. A molex pedig akkor kell, ha több éhes vga-t teszel a lapba, ugyancsak plusz tápellátás érdekében.

@TaylorXIII: "a molex meg molex. Ventilátort, régi IDE merevlemezt lehet vele árammal ellátni." -> biztos vagy te ebben?

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25041) TaylorXIII válasza STC Speed (#25039) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Belemegy a 4 tűs is 8asba a molex meg molex. Ventilátort, régi IDE merevlemezt lehet vele árammal ellátni vagy molex PCI-E átalakítóknál jön jól.
szerk: Ja látom te az alaplapi molexre gondoltál:D

[ Szerkesztve ]

(#25042) STC Speed válasza vakond5 (#25040) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi szépen,így már értem,szóval 1 kártyával nem szükséges a molex.
Viszont 4 tűsből 8 tűre lehet kapni átalakítót,vagy 2 molex->8 tűs,ez megfelelne?

(#25043) vakond5 válasza STC Speed (#25042) üzenetére


vakond5
őstag

Nem feltétlen fontos az átalakító, fel van tüntetve a lapon, illetve le van írva a használatiban, hogy melyik 4-be kell dugni, ha nem 8-as kábeled van.

@csoty: Direkt azért mondtam hogy procinak való tápellátás.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25044) STC Speed válasza vakond5 (#25043) üzenetére


STC Speed
őstag

:R

(#25045) csoty válasza STC Speed (#25042) üzenetére


csoty
aktív tag

Ez EPS12V csatlakozó, nem pedig PCI-e 8pin csatlakozó! Annyi bőven elég ha csak 1db 4est beledugsz.

Nemtudom ATX12V -> EPS12V átalakító van-e, de a molexes több mint valószínű, hogy pci-e táp átalakító.

[ Szerkesztve ]

#csotykocsithajt

(#25046) TaylorXIII válasza vakond5 (#25040) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Először nem tudtam, hogy az alaplapira gondolt. Miért mi hibát véltél felfedezni még ezen kívül?

(#25047) vakond5 válasza TaylorXIII (#25046) üzenetére


vakond5
őstag

Olvasd el mégegyszer a kérdésemet, és megtudod. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25048) TaylorXIII válasza vakond5 (#25047) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Elolvastam de ha nem tudok rájönni mi a hiba akkor nem fogom sosem tudni. Inkább közöljed.

(#25049) csoty válasza vakond5 (#25047) üzenetére


csoty
aktív tag

Tekintve, hogy nem tette kizárólagossá a "csak" szóval, így a kérdésednek túl sok értelme nincs :U

De ha komolyan gondoltad akkor is a válasz egy egyértelmű igen.

#csotykocsithajt

(#25050) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Sziasztok! Egy asrock G31M-VS2 alaplappal van gond. Chipset VGA Lan stb minden felment az Audiót kivéve. Letöltöttem agyártói lapról és máshonnan is. Win7 64 bit-hez. Ezt írja ki: dll function call crashed ISRT.CallDLLFn
Más verziót nem találtam ( 7700d) se régebbit se újabbat. A win7 se tudja update helyről letölteni/megoldani. Valakinek valami tipp? Nem az enyém a gép nincs hozzá telepítő cd. Segítsetek legyetek szívesek. Köszi előre is! :U :F

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.