Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Bndesz


Bndesz
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Asrock H61M (B3) tipusú alaplapot.
Az lenne a gondom hogy mikor a gépet kikapcsolom az usb-ből is elmegy az áram.
Ezt hol tudom bekapcsolni?

Köszi

Üdv:
Bndesz

(#18652) draff


draff
aktív tag

Helló, emberek!

Az lett újabban a gondom, hogy a számítógép néha "csak úgy spontán", de megkattogtatja a flopymeghajtót. (Mert nekem még van olyan a gépemben).
Pedig valamikor már olvastam valahol - csak nem jegyeztem meg igazán - hogy mit kell ilyenkor csinálni? Valahonnak valamiket ki kellene törölni ... de hol és miket?

Ki tudná ezt megmondani?

(#18653) draff válasza Bndesz (#18651) üzenetére


draff
aktív tag

Valahol a windowsban van egy olyan lehetőség, hogy bekapcsolva maradjon. De hirtelenjében meg nem mondanám ...
Bezzeg nekem folyton úgy van, ámde engem meg az zavar, hogy folyton világít az egér ... akkor is, ha a gépem ki van kapcsolva.

(#18654) BomiBoogie válasza gothic20 (#18649) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mit jelent az F2 kód? Annak nézz utána

Neo85
Ez lehet HDD hiba is, oprendszerrel hogy állsz?

(#18655) gothic20 válasza BomiBoogie (#18654) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nem találtam rá konkrét dolgot. És sajnos angolul se tudok túl jól a google fordító pedig nem nagyon ad értelmes fordítást végeredményt.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#18656) BomiBoogie válasza gothic20 (#18655) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

I've got my LED Debugger showing me first F2 (Recovery process started) and then after two beeps it shows F9 (Recovery capsule is not found).

I've cleared the cmos like half a billion times, to no avail. Any clue to what needs to get fixed here? Help appriciated.

RAM-okat cserélgesd, egy próbát megér.

(#18657) gothic20 válasza BomiBoogie (#18656) üzenetére


gothic20
aktív tag

Megtettem. Nem lett jó. A BIOS frissítésig jó volt csak azért frissítettem mert a C&Q nem akart menni. Az MSI oldalán néztem, hogy a jelenlegi bios nem támogatja a procit (legalább is a suport listában nem volt) ezért frissítettem előtte ment rendesen a C&Q leszámítva. De így még a régi verziót se tudom vissza rakni....

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#18658) Bndesz válasza draff (#18653) üzenetére


Bndesz
csendes tag

Köszi a választ.
Nekem kellene mert az egerembe az elemet usb-n tudom tölteni.

(#18659) oneak7 válasza bluyoo (#18227) üzenetére


oneak7
tag

Meg van a probléma vagyis remélem, minden program látja a 4 modult!! De a CPu-z ki irja hogy dual-ba van és ezt kéne átállítani quad-ra azt hiszem, gondolom a biosba de hogyan csináljam?

(#18660) bluyoo válasza oneak7 (#18659) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Őszintén szólva nem tudom .... Kérdezz rá a Intel Core i7 3xxx "Sandy Bridge-E" (LGA2011) topic-ban.

Bazinga!

(#18662) icons


icons
addikt

Üdv!

Összeraktam egy gépet egy asrock fm2a75m-dgs alaplappal. Proci, RAM benne van. Egyéb nyalánkságok is: vinyó, ODD. Rádugtam a VGA kimenetre a monitort (AMD A10 lévén gondolom ez megfelelő lépés volt), de semmit nem kap a monitor (más géppel megy).
USBre se ad áramot, illetve PS/2es csatira se. A 24pines tápkábelt bedugtam, 4pinesem nincs (Corsair VS450 táp), a procihűtő felpörög. Egyéb tápkábelt nem dugtam az alaplapra.

SATAs vinyónál pedig 3 kábelnek van hely, 2 "SATA alakú", ebből egy SATAtáp, egy SATAcsati, ezek be vannak dugva, a harmadik az gondolom sima 8tűs tápcsati, ez gondolom kimaradhat (főleg hogy nincs ilyen a tápkábelek között:D)

Mi lehet a gond?

CMOS batteryt eltávolítottam és visszaraktam.

(#18663) hcl válasza icons (#18662) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kellene az a 4 pin :)
Amúgy az csak két 12V meg két föld, sima IDE csatiról van átalakító.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18664) #65675776 válasza icons (#18662) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tápon levő nyolctűs csatlakozónak rá kellene mennie a lapon levő aljzatra. Ha nem, akkor az ASRock ezt bizony elbaltázta.

(#18665) icons


icons
addikt

Köszönöm a gyors válaszokat!

Én voltam a tudatlan/ötlet nélküli, a 8 tűs kábel ráment a 4 tűs csatira, és tökéletesen megy! Köszönöm a segítséget!

(#18666) sgteam


sgteam
aktív tag

üdv!!

van egy ilyen alaplapom [link] a problémám az lenne, hogy este kikapcsoltam a gépet reggel viszont nincs kép! monitort leteszteltem másik gépben működik a vga működik ram működik táp működik vinyó működik. mikor bekapcsolom a gépet a ventilátorok felpörögnek de azt írja a monitor, hogy nincs jel! mi lehet a gond? alaplap? proci? az alaplapba tettem egy másik vga karit azzal sem ment.

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

(#18667) hunadams


hunadams
csendes tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok segítségért, hogy van hogy a gépem lefagy. de nem akárhogy. igazából ez a fagyás bármikor bekövetkezhet, - akár windows boot közben is-. ilyenkor semmire nem reagál gép, pl. a caps lock, num lock billentyűknek sem villan fel a visszajelző fénye gomnyomásra, de a RESET gomb megnyomására sem indul újra. ilyenkor az egyetlen megoldás, ha hosszan nyomom az ON/OFF gombot és akkor kikapcsol.

a konfig:
LAP: Foxconn H67M-S
CPU: Intel I7-2600
RAM: 16GB Kingmax DDR3 1333MHz
VGA: msi R6770 mdigd5
TÁP: CHIEFTEC CTG-400-80PB
HDD: WD 1,5TB Green

én az alaplapra gyanakszom. van esetleg bárkinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

köszi!

(#18668) BomiBoogie válasza hunadams (#18667) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Win újratelepítést próbáltál?

(#18669) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!mitől van az, hogy egy kingston 4gb ddr3 memóriánál a windows 7 64 bit azt irja a rendszernél, hogy telepitett memória 4gb használható 3,71gb!alaplap:asus p8z68-v lx, proc i3 2100

(#18670) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

A két alaplap között mi a különbség?[link] és [link]. Érdemes többet költeni a drágább lapra? 60-80.000Ft körüli processzort nézek, pontos típust nem tudok mondani.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#18671) BomiBoogie válasza ToxLee (#18670) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kizárásos alapon i7 3770 vagy 3770K-t nézel. Mire kell?

(#18669) Kingunique
Ez normális.

[ Szerkesztve ]

(#18672) Spet


Spet
addikt

Nemrégiben a kezem közé került egy Intel® D865GBF lapra épülő, nem mai konfiguráció (S478). A problémám az, hogy hiába próbálom elindítani a kapott merevlemezével, vagy azzal amin nekem egy XP van fenn ilyen esetekre, de nem csinál semmit. A merevlemezek felpörögnek, érezhető is rajtuk.

Ha viszont nincsenek a tápra kötve a merevlemezek, akkor kiírja, hogy csatlakoztassak olyan eszközt amiről beboorolhatna újraindítás után. Találkozott már valaki ilyennel, és ha igen akkor mi okozhatja a problémát?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18673) ToxLee válasza BomiBoogie (#18671) üzenetére


ToxLee
őstag

Leginkább játék és film kódolás.

(#18674) hcl válasza Spet (#18672) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Boot sorrend beállítás? Letiltva valamelyik illesztő? Winyó kizárva a bootolásból?

Bootolni egy cd-ről és szétnézni? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18675) Spet válasza hcl (#18674) üzenetére


Spet
addikt

Az a bajom, hogy nem jelenik meg semmi, csak pörögnek a ventilátorok, és mint mondtam csak akkor ír ki valamit, ha nincs csatlakoztatva rá semmilyen merevlemez. És az a baj, hogy a házban sincs beépített hangszóró, hogy hátha segítséget nyújtana a sípolás :(( .

Szerk.: Azt még hozzá tenném, hogy mielőtt hozzám került működött rendesen a gép, igaz szegény enyhén poros volt belülről.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18676) hcl válasza Spet (#18675) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BIOS reset, benzin, gyufa ;)
Hangszórót köthetsz rá akármilyet, csipogni tud bármin, ha jó helyre van húzva az a 2 drót.

Próbáld ki az F2 nyomkodást indulás közben. Hátha. Asszem Intel lapokon az a BIOS.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18677) hunadams válasza BomiBoogie (#18668) üzenetére


hunadams
csendes tag

igen, többször is, de olyan mintha nem a szoftver fagyna le, hanem egyszerűen a hardver nem lenne hajlandó tovább szabályosan működni,

(#18678) hellboy0415


hellboy0415
aktív tag

Hali minden zseninek. Lenne egy olyan kérdésem, hogy az ASROCK Fatality Z68 GEN 3 lapomon van power és reset gomb is. A kérdés az lenne, hogy ki akartam próbálni, hogy reagál e valamire vagy így ramok és proci nélkül képes lett e volna elindulni olyan szinten mint az előző lapom ami egy ASUS P5Q DElUXE. Mert az előző csak magában is indult és világított mint egy karácsonyfa. :) Értem ezalatt azt, hogy ventik pörögtek és minden mást is inditott ez meg semmit sem csinál. Lehetséges az, hogy csak akkor reagál bármire is ha benne lessz a ram proci meg ilyenek? Köszönöm a válaszokat és bocsi, hogy ilyen értetlen vagyok. :R

Samsung S20 ULTRA

(#18679) southbeach27


southbeach27
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a kéredésem:

Asus P5q3 alaplahoz

(2 x PCIe 2.0 x16 , support ATI CrossFireX™ technology at x8 link (PCIe x16_1 blue, PCIe x16_2 black*)
3 x PCIe x1
2 x PCI
*PCI Express x16_2 slot (black) at max. x8 link)

passzol a GTX660 2gb videokártya??

Előre is kössz!

(#18680) BomiBoogie válasza southbeach27 (#18679) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Passzol, de a benne levő proci vélhetően gyenge láncszem lesz.

(#18681) southbeach27


southbeach27
csendes tag

Igen nem valami erős, egy Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz van benne, és ha jól gondolom akkor ez kevés lenne egy Bf3-hoz?!
Ha igen akkor alaplap, proci csere? ÁÁÁÁÁjjjj az már húzos lenne + videókártya......

Köszönöm válaszod.

(#18682) BomiBoogie válasza southbeach27 (#18681) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem lesz kevés, de húzd a procit, amennyire tudod, érdemes.

(#18683) Spet válasza hcl (#18676) üzenetére


Spet
addikt

Akkor lehet marad a benzin, gyufa kombináció, mert a billentyűzeten, még a num lock led-jét sem tudom kapcsolgatni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18684) hcl válasza Spet (#18683) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez baromi meredek, hogy winyóval nem megy... A táp jó?!

Mutogatni való hater díszpinty

(#18685) Spet válasza hcl (#18684) üzenetére


Spet
addikt

Egy régebbi Chieftec táp van benne (Chieftech házhoz tartozik, típusa HPC-360-202), de ki tudom próbálni egy másikkal. Lehet, hogy kevés szuflát adna le? Hiszen minden pörög, csak nem bootol be a rendszer. Gondolom, ha meg nem adna le egyenletesen feszültséget, akkor a ventilátorok sem működnének egyenletesen?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18686) hcl válasza Spet (#18685) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, ha csak winyóval nem megy, akkor másra nem tudok gondolni, mint hogy a táp nem jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18687) ToxLee


ToxLee
őstag

#18670-re valaki?

(#18688) BomiBoogie válasza ToxLee (#18687) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Előbb te a kérdésemre. :K

[ Szerkesztve ]

(#18689) TESCO-Zsömle válasza BomiBoogie (#18688) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem alaplapot néz 60-80.000Ft körüli processzorhoz. Ha nem, akkor rossz helyen jár.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18690) BomiBoogie válasza TESCO-Zsömle (#18689) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én azt értem, hogy lapot néz, de a procit nem érték, hanem típus alapján kéne tudnom.

(#18691) ToxLee válasza BomiBoogie (#18688) üzenetére


ToxLee
őstag

[link] Válaszoltam a kérdésedre. Proci pontos típust nem tudok, de akkor induljunk ki abból a kettőből.

(#18692) BomiBoogie válasza ToxLee (#18691) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez már beszéd. Szeretnél tuningolni avagy sem? Bár ez már erősen a "milyen procit vegyek" topikra tartozik.

(#18693) ToxLee válasza BomiBoogie (#18692) üzenetére


ToxLee
őstag

Igen, szeretnék tuningolni.

(#18694) BomiBoogie válasza ToxLee (#18693) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

ATX komolyabb tuningra 40K-ig:
ASRock Z77 Extreme4
MSI Z77A-GD55
Gigabyte GA-Z77X-UD3H (rev. 1.1)
Asus P8Z77-V LE PLUS

ATX komolyabb tuningra 60K-ig:
MSI Z77A-GD65
Asus P8Z77-V
Gigabyte GA-Z77X-UD4H (rev. 1.0)
MSI Z77 MPOWER

ATX csúcskategória tuningra:
Asus Sabertooth Z77 (5 év garancia)

Lehet válogatni. Márkapreferencia?

(#18695) ToxLee válasza BomiBoogie (#18694) üzenetére


ToxLee
őstag

Gigabyte-ot preferálom. UD5H is belefér a 60.000Ft-ba, az nem jó? Egyébként nem kaptam választ az első kérdésemre. A két lap között van érdemi különbség sebességben vagy csak felszereltségében különböző?GIGABYTE GA-Z77X-UD5H és GIGABYTE GA-Z77X-D3H

(#18696) BomiBoogie válasza ToxLee (#18695) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Itt mindent megtudhatsz.

Ultimately the performance difference between the GIGABYTE Z77X-UD5H and the Z77X-UD3H was negligible.

Ha engem kérdezel, nem éri meg a felárat az UD5H. A 3-asnak is komoly a tápellátása.

(#18697) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!

Adot Asus P5b-vm lap.
Segitségeteket kérném.
Adott Asus P5B-VM tipusu lap.
Gépet bekapcsolva proci venti, VGA venti felpörög, vinyo kattan, de mégsincs kép, de bios semmi nem jön be. Hangjezés sincs.
VGA, Memó tesztelve másik gépben OK!, elem csere megvolt. Tápcsere is meglett probálva!

Egyébb lehetöség, bármi tip mi lehet a baj.
Procit kiszedtem vissza raktam.

Segitségetek elöre is köszönöm!
Üdv
Gaga

Gép összetétel:

Asus P5B-vm
Intel E4300
3GB ram
ATI HD4550
550W táp - Itt volt probálva egy 200W Dell táppal - HTPC volt. A dell-el is müködött!

[ Szerkesztve ]

(#18698) hcl válasza G4ga (#18697) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Cserealkatrészeket kölcsönkérni próbához, bios reset, másik bios elem...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18699) draff


draff
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 4 GB-os Maxell pendrive-om, amely elég furcsán viselkedik. Egy jó csomó médiafile volt rajta, amit nagynehezen sikerült róla letörölnöm (Linux-szal), ámde a pen mégsem akarja az igazságot. Egyszerűen nem tudom normálisra megformázni. A Windows ugyan felismeri, minden adatát ki is jelzi, de formázáskor már azt írja ki, "tegyem be a meghajtót". [/]Hmm - miközben az már benne van!
Annyit nagynehezen kiderítettem róla, hogy jelenleg valami RAW fájlrendszer van rajta, de semmi többet.
Miért nem tudom megformázni akár FAT-ra akár FAT32-re? NTFS-re már álmodni se merem ...
A Linux szerint még msdos fájlrendszerű is volt egy darabig ... - ez elég érdekes.
Most mit csináljak vele?
Zsírozzam be és dobjam jó messzire?

[ Szerkesztve ]

(#18700) BomiBoogie válasza draff (#18699) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szia!

Kérle, fáradj át az azonnali kérdések órája vagy a milyen pendrive-ot vegyek? topikokba, ott nagyobb eséllyel választ kapsz. Ez egy alaplapos téma.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.