Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) tigerscorpio válasza athomi (#19800) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

meghót a cpuhűtődnek a visszajelzője...
vagy leáll a hűtő.
amennyiben forog, akkor a visszajelzője nem jó.

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19802) athomi válasza tigerscorpio (#19801) üzenetére


athomi
veterán

forog, forog... egy alig használt Hyper TX2-ről van szó :) nem lehet hogy az a gond, hogy egy Zalmann ventiszabályzóval van összekötve a lap és a procihűtő?

És ezt a jelzést nem lehet kikapcsolni a BIOS-ból?

(#19803) tigerscorpio válasza athomi (#19802) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

De lehet, csak akkor kiiktatod azt, hogyha gebasz van a hűtővel ne süljön ki a szilicumod a procibol...
Bios - "stop when cpu fan is fail" vagy valami ilyesmi, de nem mindenhol van ez...

Jobbvolna, ha rákötnél az alaplapi CPU_FAN nevű csatlakozóra, ha mást nem, akkor egy 3pines házhűtőt

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19804) korion


korion
senior tag

sziasztok!
van egy olyan problémánk,h kifagy a (B.F.3),ha játszunk vele!
Amd fx 6100,6870 vga,4gb ram,400wattos Fsp hexa táp,1hdd !
nincs semmi se tuningolva!
tudom,h nem itt kellett volna feltennem a kérdést,de nem találtam olyan témát ahol megtudtam volna kérdezni!
előre is köszi!
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#19805) draff válasza tigerscorpio (#19779) üzenetére


draff
aktív tag

Jó dolog lehet ez a SATA szabvány, de mit csináljon az ember a régi ATA-s vinyóival és egyéb lemezmeghajtóival? Dobja tán ki?

Nem nagy luxus az kissé?

Nem tudja valaki, létezik-e már olyan átalakítós valami, amely a régi ATA és PATA csatis cuccokat "hangolja" az újabb kiadású alaplapi SATA csatikhoz?

(#19806) draff válasza athomi (#19800) üzenetére


draff
aktív tag

Nekem ugyanezt csinálta az ASUS lap az egyik gépemben.
Viszont kettőt lehet vele csinálni ...
- vagy mindig nyomsz egy F1-et
- vagy teszel a ventilátorcsatlakozóra egy ventilátort. Ez aztán lehet persze házventilátor, a videokari ventilátora, stb. Akkor többé nem csinálja, mert át lett verve a búrája.
Azért szokta mindezt csinálni, mert annyit "lát", hogy a csatlakozóján nincsen semmi ...

Ha tényleg CPU ventihibát jelezne és valóban nem menne a CPU ventije, az már tényleg gáz lenne.
De ha simán kikerülted egy kézi szabályzóval az egészet, hát bizony nem kapja meg ventijétől a visszajelzést, tehát az a baja neki.

Én a videokarira tettem rá egy ventit (gyárilag passzív kártya lenne) és a háromtüskés venti rá van dugva az alaplapi megfelelőjére. Nem is problémázik azóta azzal a "cpu fan error" üzenettel.

[ Szerkesztve ]

(#19807) Rivaul válasza athomi (#19800) üzenetére


Rivaul
addikt

Nézd meg a lapon hogy cpu fan 1-be legyen. Ha másik tüskére teszed akkor úgy érzékeli nincs hűtés a gépben a procinak s ezért akadékoskodik. Ha az 1 be van akkor tedd át másikba ahogy írták s dugj másikat az 1-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19808) demars válasza tigerscorpio (#19777) üzenetére


demars
addikt

Nekem is ez a meglátásom...
majd elválik a dolog!
Ez egy asus alaplap ( bátyámé), na Őt érzelmi szálak fűzik a laphoz! ( mer aszonta h csináljam meg!!! :((( )

Nekem van egy ECS lapom elfekvőben ( a780 gm-a) azon 1 db kondi púposodott meg ( én személy szerint ezt cseréltetném és hadd szóljon ) Alaplap hibára gyanakodtunk a kékhalálok miatt,de kiderült, h a ram nem volt jó!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#19809) Csaszykj válasza tigerscorpio (#19799) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Legalább valaki észrevette amit írok. :R
Legfrisebb 1.50-es bios van rajta.

Downgradelni biost még nem próbáltam épp, de délután nekiugrok. :R

(#19810) Rivaul válasza Csaszykj (#19809) üzenetére


Rivaul
addikt

Általában észreveszünk mindent csak nem tudunk választ adni s hagyjuk hogy olyan válaszoljon akinek van viszonylag biztos tippje. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19811) draff válasza demars (#19808) üzenetére


draff
aktív tag

Volt nekem egy olyan alaplapom, hogy rajta a kondik már kissé pupingerek voltak, de azért még működött.
Aztán - nem is azért cseréltem ki a kondikat, mert mindenáron ki akartam, de inkább úgy voltam vele: megelőzendőek a majdan adódó hibák.
Lehet hogy a kondik - ez csak egy példa! - már nem a ráírtan 2200 uF-osak voltak, hanem csupán 120 .... vagy még kevesebb. Tehát még ment, mendegéld a lap, de csak úgy-ahogy - nyögve-nyelősen.

(#19812) Csaszykj válasza Rivaul (#19810) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Sokszor nem kapok választ, de utána én magam oldom meg a problémát, kis googlézéssal...
És nem az első ilyen eset, kérdezek, nem jön válasz senkitől. :R

Bios Downgradelése nem okozhat gondot ?

1.50es a legutolsó, az van rajtra is.

(#19813) Rivaul válasza Csaszykj (#19812) üzenetére


Rivaul
addikt

Rosszakat kérdezel :DDD
Nyugodtan downolhatod a biost. Én soha nem használom a legfrissebbet s többször kellett már "butítanom".

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19814) TommyNagz válasza athomi (#19800) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szia!

Nézd meg a CPU ventit. Elég jó hűtésed lehet, ha olyan fordulaton megy, hogy anyázik a BIOS :C Nekem P5QC-m van és egy Arctic Freezer Pro 7-em ment 330rpm-en, BIOS-ban a Hardware Monitor-nál át kellett állítani Ignore- ra és nem szólt többet. Vagy esetleg a fan mode-nál állítsd át silent-ről standard-re, vagy turbo-ra, és akkor a monitorozás is megmaradt azért.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19815) #59070464


#59070464
törölt tag

Az idén érkező Haswell processzorok belehelyezhetőek egy Z77-es LGA1155-ös lapba? Ez a kialakítású CPU cooler elvileg kompatibilis lesz. Akkor az alaplap is?

(#19816) TommyNagz válasza #59070464 (#19815) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem, sajnos új lesz a socket is. LGA1150.

encapsulation dot1q

(#19817) tigerscorpio válasza draff (#19805) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

a megoldás

Itt van mindenféle sata-ata ata

a lényeg, hogy pci portba bedugod, mint egy hangkártyát, és kész ...
viszonylag olcsón megvan úszva :R

de mintha ezt már írtam volna egyszer válasznak

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19818) tigerscorpio válasza demars (#19767) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

és ha megnézed itt ph-n, hogy használtba nem-e adnak el működőt, vagy cserélnek. milkáért, sörért bármiért?

:U

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19819) tigerscorpio válasza draff (#19806) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

"Nem tudja valaki, létezik-e már olyan átalakítós valami, amely a régi ATA és PATA csatis cuccokat "hangolja" az újabb kiadású alaplapi SATA csatikhoz?"

egyel lentebbi hszben írtam, meg tegnap is, szerintem, csak eltűnt, vagy nem jelent meg a hsz-em.
nemlényeg ...
rákattintasz az alábbi hozzászólásom hivatkozására, és máris láthatod a " régi ATA és PATA csatis cuccokat "hangolja" az újabb kiadású alaplapi SATA csatikhoz" hangolás egyszerű, és "olcsóbb" módját.
remélem tudtam segíteni

:K

megtréfált a fórum, már nemtudom módosítani az előző előti hsz-t..
nem lényeg. abban van a link de a googlbe ha beírod "pci ata card" már adogatja is a különböző anánlatokat

:K

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19820) #59070464 válasza TommyNagz (#19816) üzenetére


#59070464
törölt tag

Viszont a wiki szerint a 1155-ös processzor ventilátorok jók lesznek hozzá, ebből gondoltam hogy az alaplap is. Az már most biztos, hogy semmilyen BIOS frissítés vagy bármilyen másik trükkel nem lesz megoldható? Mint, ahogy bizonyos pl. P67-es lapokba belementek az Ivy procik. Bár ott ugyanaz volt a foglalat, szóval lehet hülyeséget próbálok beszélni és csak nagyon szeretném, ha fogadná a 1150-ös procit a 1155-ös lap.

[ Szerkesztve ]

(#19821) TommyNagz válasza #59070464 (#19820) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nem, fizikailag nem fog belemenni a CPU a foglalatba. Nem lesz trükk, nem lesz BIOS update, új alaplap lesz. Én már annak is örültem, hogy az Ivy-kat bele lehetett tenni az akkori alaplapokba.

encapsulation dot1q

(#19822) #59070464 válasza TommyNagz (#19821) üzenetére


#59070464
törölt tag

Igen, épp most olvasom a 'Kiszivárogtak a Haswell APU-k specifikációi' cikket. Ez új lap...

OFF: vélhetően ahogy a Sandy - Ivy 15% sebességet hozott, az gondolom Ivy - Haswell esetében is hasonló mértékű lesz. Ugyanúgy 3.4/3.8 GHz, ugyanúgy 6MB L3, ugyanúgy 4 mag/no HT. HD4000 helyett lesz HD4600 (+50 MHz-el). És a memória továbbra is 1600 MHz.

[ Szerkesztve ]

(#19823) Kityeszto válasza athomi (#19800) üzenetére


Kityeszto
tag

szia ha jol látom van 1db 3 és 1 db 4 tüs csati a hütöknek közvetlen a áramellátás 24 pines csati alatt
ha a 2 tüsre van dugva a hütő akkor dugd át a 4 esre és megszünik ez a jelenség nekem legalábbis megszüntette

[ Szerkesztve ]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19824) athomi válasza Kityeszto (#19823) üzenetére


athomi
veterán

délután megnézem, köszönöm mindenkinek :R

(#19825) korion


korion
senior tag

sziasztok!
erre mondjatok vmit!(az is jó,ha aadtok linket hol tegyem fel a kérdést!)
én driver problémára gondolok!
később felteszem,h milyen driverek vannak a gépen!
előre is köszönöm!
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#19826) Rivaul válasza korion (#19825) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha más nem dob le csak a bf akkor azzal van valami baj. Hőfokot nézzél még a dolgoknál. BF3 topic

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19827) draff válasza tigerscorpio (#19817) üzenetére


draff
aktív tag

Kösz.

(#19828) WP14 válasza draff (#19827) üzenetére


WP14
őstag

Ez jobb megoldás szerintem.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#19829) Rivaul válasza WP14 (#19828) üzenetére


Rivaul
addikt


draff

Van fele ennyiért is [link] én ilyeneket használtam. Ide sata átalakító címszóval többen árulják.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19830) func93


func93
senior tag

Üdv!

Adott egy i5 2500 egy MSI P67S-C43(B3) lapba. Volna nekem Bios-ba egy olyan gomb hogy OC Genie 2 gomb. Érdemes ezt nekem elnyomni? :U

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#19831) WP14 válasza Rivaul (#19829) üzenetére


WP14
őstag

Azért a 36 hó gari megéri a felárat, de ez is csak szerintem :)

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#19832) Rivaul válasza WP14 (#19831) üzenetére


Rivaul
addikt

Ebbe a részbe igazad van. Csak nem árt minden eshetőséget felvetni :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19833) WP14 válasza Rivaul (#19832) üzenetére


WP14
őstag

Én ilyet használok, nincs gondom vele, de nem nagyon kapható már... :(

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#19834) petrelli86


petrelli86
aktív tag

szerintetek ez fake?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#19835) kenta válasza petrelli86 (#19834) üzenetére


kenta
tag

Érdekes, szerintem nem létezik ilyen... :D

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#19836) petrelli86 válasza kenta (#19835) üzenetére


petrelli86
aktív tag

de ha mégis nekem kell egy ilyen :D
über tuning pentium4 gépalap :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#19837) Kityeszto válasza petrelli86 (#19834) üzenetére


Kityeszto
tag

valaki a régit és az ujat is szereti és otthon összedobta :DDD

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19838) kenta válasza petrelli86 (#19836) üzenetére


kenta
tag

Ha lenne, már nálam lenne... :))

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#19839) petrelli86 válasza Kityeszto (#19837) üzenetére


petrelli86
aktív tag

ez azért nem úgy működik hogy csak úgy otthon összedobom..
szerintem is kamu, ddr3 + 478:DD abszurd..
de ha mégis létezik elég elvetelmült tuningőrült lehet a megalkotója :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#19840) Rivaul válasza petrelli86 (#19839) üzenetére


Rivaul
addikt

Pedig sztem valós. Ez ilyen kínai beltenyészetnek látszik...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19841) petrelli86 válasza Rivaul (#19840) üzenetére


petrelli86
aktív tag

bacsis fórumtársunk biztos szivesen kipróbálná :DD
szivesen látnék egy tesztet a cuccról tőle :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#19842) Kiki18 válasza athomi (#19800) üzenetére


Kiki18
őstag

félre.

[ Szerkesztve ]

(#19843) Ganz-[HUN] válasza func93 (#19830) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Véleményem szerint attól függ, hogy mennyi az OC órajele, és FSB-je

Megj.: Baromira nem értek Core (C2, és i)-hez. ugyhogy csak egy tipp, és hogy ne érezd azt, hogy senki se foglalkozik veled. Tudom, hogy mien az. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#19844) Kityeszto válasza petrelli86 (#19839) üzenetére


Kityeszto
tag

hát én a 24 pines csati meg a pci e csati elrendezésétöl vagyok kész johogy már nem rakták egymásra :DDD

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19845) petrelli86 válasza Kityeszto (#19844) üzenetére


petrelli86
aktív tag

ez fel sem tűnt:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#19846) Kityeszto válasza petrelli86 (#19845) üzenetére


Kityeszto
tag

jah és még egy kérdés :DDD lehet má vakis vagyok de hol a bios??????

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19847) fess


fess
őstag

sziasztok
erre valaki?

(#19848) helkis válasza petrelli86 (#19834) üzenetére


helkis
addikt

találtam én is egyet, erre viszont már rá merték írni, hogy pentium4! [link] ebből lehet 1db-ot is rendelni, ki kéne próbálni.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19849) petrelli86 válasza helkis (#19848) üzenetére


petrelli86
aktív tag

hogyan lehet ezt megrendelni?
ebbe a lapba beledobni egy p4ee cpu-t meg vagy 8gb ddr3-at egy combos kis pci express karival..
aztán hagy hasítson :DD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=petrelli86 Vágjál bamba képet! ÍGY! MOST JÓ!

(#19850) Rivaul válasza helkis (#19848) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezen egy szikra betű nincs a chipeken kívül az az érdekes. Közép tájon viszont vannak még brutál lapok vad kínai írással :C

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.