Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) gtamate2 válasza draco31 (#17997) üzenetére


gtamate2
veterán

Aha, elhajlott és leesett a vége, de visszatettem és most semmi baja, forrasztani kellene vagy sem?

*Sn0w

(#18002) ravail válasza gtamate2 (#18001) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ezzel csak annyi tettél, mintha semmit sem tettél volna. Még szerencse, hogy nem keletkezett zárlat a kondenzátoron belül attól, hogy "visszatetted". Sürgősen ki kellene forrasztani a kondenzátornak a panelben benne maradt két lábát, és egy ugyanolyan kapacitású, ugyanolyan hőmérséklet tűrésű és vagy ugyanolyan vagy nagyobb feszültségű kondenzátort kellene a helyére forrasztani. Mivel furat-galvanizált a furat az alaplapon, így a művelet elvégzésébe kellő gyakorlat hiányában ne kezdj bele. Ha úgy érzed, nincs elég gyakorlatod, és nem szeretnéd, hogy tönkre menjen az alaplap, inkább ne kezdj hozzá, biztosan van az ismeretségi körödben olyan személy aki szívesen kicseréli neked.
Sok sikert!

(#18003) Lajos11107


Lajos11107
tag

http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=702&sid=2&lang=en

ezt hogyan kell használni?

(#18004) PH-User válasza gtamate2 (#18001) üzenetére


PH-User
addikt

Én ki tudom neked cserélni, csak juttasd el valahogy. ;) Ha érdekel, privi.

Lajos11107 - Jumperrel.

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#18005) RootRulez válasza Lajos11107 (#18000) üzenetére


RootRulez
félisten

Kicseréled. :K

Visszafelé kompatibilis, azaz megy SATA1-es csatolón a SATA2-es vinyó. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#18006) gepzene


gepzene
csendes tag

Az alsókategóriás alaplapok mennyire bírják a marhanagy cpu-hűtéseket cipelni? Van-e jelentős szórás márkák és típusok közt? Ha igen, melyik kerülendő, melyik nagyon ajánlott? Kimondottan az alsó, vagy tán középkategória érdekel, mondjuk ami inkább bőven 40000 alatt van, mint alig. És kimondottan a szállítástűrő képességen van a hangsúly, tehát hogy igazán ne kelljen hímestojásként bánni a riggel akkor se, ha valamiért marhanagy hűtőt tettem rá, és lusta vagyok rettentő vasalatot hegesztgetni köré... :)

Agyaltam én ezen persze, meg nézelődtem is. Az AsRock mostani lapjai nagy talányok számomra. Továbbra is vékony, de alig van rájuk panasz. Lehet, hogy rugalmas, amennyire szükséges? :) Persze az tiszta, hogy ami nem hajladozik, az nem fárad, hacsak nem sokkal ridegebb... Azért a Gigabyte 2x marhavastag rétege, ami csak tápellátás, csöppet meggyőző. Élből a két réteg megóvja az összes többit, és nemigen használódnak el, tripla vastagok (ha jól emlékszem) a többihez képest. Aztán ott az Intel, aki meg-megemlíti, ha nagyon kérdezik, hogy mitől jók a deszkái, hogy durva terhelésteszteket kap, mechanikait is, és sokkal nagyobb erő kell, hogy meghibásodjon, vagy hogy eltörjön. Az MSI meg egyenesen katonaira veszi a figurát, szigorú szabványértékeket tart be páratúrésben, rezgésnek ellenáll, elektrosztatikus feltöltődéstől védett, ilyenek... Az Asus meg kussol, semmi ilyesmivel nem hozakodik elő. Azt értem, hogy az egyes gyártók piszkosul komoly minőségellenőrzések után engedik forgalomba néhány modelljüket. Azt is értem, hogy némelyek néhány drágább modell esetében el is dicsekszenek vele, természetesen hülye amerikaiakra szabott marketingrizsának álcázva. De mi a helyzet az olcsó lapokkal? Bírják a zötyögést néha ugyanúgy akár?

(#18007) Lajos11107 válasza RootRulez (#18005) üzenetére


Lajos11107
tag

értem,de el inditom de nem csinál semmit sem,rá tettem a laptopomra is de ott sem csinál semmit ,és ezzel kell várni vagy mi?

(#18008) RootRulez válasza Lajos11107 (#18007) üzenetére


RootRulez
félisten

Ki kéne próbálni másik gépben is (akár SATA2-esben), ha egy vinyó több gépben sem megy, nem feltétlen a gépek hibája. :N

═════════════════════════════════════════

(#18009) Lajos11107 válasza RootRulez (#18008) üzenetére


Lajos11107
tag

hát az asztali gépen nem látja a vinyót,ott nem tudom ki probálni marad a laptopomba vissza megy és úgy meg nézem megint,és net kell hozzá neki? vagy csak el inditom és kész,videót tudok valahol nézni róla?

(#18010) RootRulez válasza Lajos11107 (#18009) üzenetére


RootRulez
félisten

Én eddig azt vettem ki, hogy nem működik a SATA2-es vinyód a SATA1-es lapban. Nos, működnie kéne és nem kell hozzá net, ahhoz, hogy elinduljon ás lássa a gép (nem az oprendszer) se internet.

═════════════════════════════════════════

(#18011) Lajos11107 válasza RootRulez (#18010) üzenetére


Lajos11107
tag

az asztali gépem az sata 1-es fogad el a vinyóm,de a laptop mert az abba volt az sata 2-es vinyó,és az asztali gépem nem látja a vinyómat,és ezért akarom meg csinálni hogy lehessen látni,mert van egy pár fontos adat róla és azt le kéne mentenem ,

(#18012) Lajos11107


Lajos11107
tag

most vissza tettem a laptopba a vinyómat,és kíváncsi leszek hogy csinál-e valamit vagy nem,és más nincs hozzá program?

(#18013) spiritex


spiritex
veterán

Segítségeteket szeretném kérni!
Van egy ASUS P5G41T-M LX alaplap, amiben van egy SAPPHIRE HD5670 1GB GDDR5 PCIE kártya.
Nagy ritkán előjön egy olyan hibajelenség, hogy nem ad képet a rákötött Dell monitor, a led-je nem vált narancsról kékre. A háttérben a Win7 betöltődik, mert jön a Startup Sound, de kép nincs. Ha átdugom a monitort az alaplapira, nyilván akkor sincs kép, mert még benn van a pci-e kártya, de amint kiveszem a kártyát, az alaplapin azonnal lesz kép. Utána ha párszor ki-be teszem a kártyát, akkor egyszer csak jó lesz azon is, és hónapokig jó minden.
Mivel lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18014) spiritex válasza spiritex (#18013) üzenetére


spiritex
veterán

Na most a bátyám már nem biztos benne, hogy a win7 betölt olyankor, amikor nincs kép, tehát nem biztos a Startup Sound-ban. Amiben viszont biztos, hogy ilyenkor, amikor nincs kép, nem lehet bekapcsolni a gépet a Bios-ban beállított Ctrl-ESC billentyűkombinácóval, ha viszont rendben megy minden, akkor meg be lehet... Ez mire utal szerintetek??

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18015) zsoca875 válasza Rico83 (#17958) üzenetére


zsoca875
csendes tag

Szia, köszönöm szépen a segítséget, tökéletesen működik minden!

:R

(#18016) spiritex válasza spiritex (#18014) üzenetére


spiritex
veterán

Van olyan, hogy a Bios egyszer jól működik egyszer nem? Mert ha igen, akkor ezért nem lehet bekapcsolni a gépet a beállított PS2-es billentyűzetkombóval és ezért nem ad képet a PCI-e kártyán. Lehetséges?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18017) emre


emre
veterán

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség az alaplapi szenzor tesztelésére.
Érzékelő típusa ITE IT8720F (ISA 228h)
Ugyanis a Giga 790FXT UD5P deszkám egy ideje nem szolgáltat magonkénti cpu (amd 965BE) hőmérsékleteket. Core temp, Aida stb, mindenhol 0 fok-ot jelez. Az alaplapi és az össz cpu hőmérséklettel nincs gond, azt mutatja.

Igazából fingom nincs mit csináljak, épp most egy új rendszert gondoltam ráhúzni, de nem hinném hogy ez segítene a dolgon.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18018) emre válasza emre (#18017) üzenetére


emre
veterán

Nyomtam egy default bios settinget és most működik. :F
Ettől függetlenül szeretném érteni a dolgot.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18019) Rico83 válasza emre (#18018) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
Nem lehet hogy a Temp érzékelő a biosban le volt tiltva?

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18020) spiritex válasza spiritex (#18016) üzenetére


spiritex
veterán

Újabb fejlemények:
Amikor nincs kép, tehát valami nem okés, akkor:
1. Sapphire DVI port - másik monitorral és a meglevővel is - NINCS KÉP!
2. Sapphire VGA port - másik monitorral és a meglevővel is - NINCS KÉP!
3. Alaplapi integrált kártya VGA port - másik monitorral és a meglevővel is - VAN KÉP!!!
Most kicsit megropogtatva a vga-t és visszarakva újra van kép a Sapphire-on is.

Szerintetek akkor egyértelmű, hogy a Sapphire a hibás? Vagy lehet még BIOS bolondulás vagy Sapphire érintkezési hiba? Alaplapi hiba is lehet? De akkor miért volt jó tavaly május óta? Akkor csinálta ezt legutóbb... Múlt héten porszívózás történt, mint megtudtam!
Bár azt még mindig nem értem hibás indulás esetén miért nem lehet bekapcsolni a gépet billentyűzet kombinációval csak a bekapcsológombbal...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18021) Rico83 válasza spiritex (#18016) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.Hány wattos tápod van?Ati vga-knál hajlamos az ilyen néha nem elindulásra,saját tapasztalat.Azután vettem egy nagyobb tápot és megszűntek ezek a problémák.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18022) spiritex válasza Rico83 (#18021) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, mintha megtalálam volna a problémádat ebben a topicban a "felpörögnek" szóra keresve, csak a végén nem volt megoldása az ügyednek. Ugye volt ilyen gondod, és be is írtad ide.

Nos, a táp az egy FSP Aurum Gold 400W. Lehet, hogy kevés lenne? Márkás is, nem is annyira kevés.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18023) Rico83 válasza spiritex (#18022) üzenetére


Rico83
tag

Gyártói honlapján 400w-ot ír,így elégnek kellene lennie,de bootoláskor többet vesz fel.Szerintem ez lenne a megoldás.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18024) spiritex válasza Rico83 (#18023) üzenetére


spiritex
veterán

Mondjuk van a gépben az SSD mellett egy 2TB-os vinyó is, ami szintén vesz fel induláskor, lehet, hogy igazad van.. Akkor milyen táp kéne? 500W-osnak elégnek kellene lennie..
Bár az, hogy tavaly május óta, lassan egy éve, nem volt gond... hát nem tudom.. de persze lehet.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18025) epityesz


epityesz
aktív tag

Sziasztok!

Hozzám került egy:GA-X48T-DQ6 lap.

Gond:

egyáltalán nem hajlandó elindulni, annyit csinál, hogy kb. 1 másodpercre bekapcsol és ennyi utána leáll se kép se hang, ahogy felpörögnének a ventik már állnak is le. Nincs kép se semmi hiszen el sem jut odáig azalatt az 1 másodperca alatt ahogy bekapcsolom felvillanak a led-ek és már le is áll

mi a gondja? :F

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#18026) spiritex válasza spiritex (#18024) üzenetére


spiritex
veterán

A memória nem tudom mennyit eszik, de 8 (2x4) GB RAM van még a gépben.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18027) emlekmas válasza spiritex (#18013) üzenetére


emlekmas
tag

Nekem múlt hónap végén állt így meg a vga a gépemben, de nekem utána nem is indult újra, hiába raktam ki-be néhányszor, már csak alaplapiról volt hajlandó képet adni utána (másik gépben meg adott képet, illetve próbáltam másik kártyával is, de nekem azzal sem ment). Visszavittem gariba, ott meg azt írták a munkalapra, hogy elsőre elindult egy nvidia 560ti kártyával. Lassan 3 és fél hete van az ipon szervízben :Y , már kuncsorogtam, hogy ha náluk rendben megy, legalább adják vissza, mert lehet akkor nem is az alaplap a hibás. Persze ígérték, hogy majd kedden mehetek érte, amikortól küldik a mailt ... amit azóta is küldenek...

Azt hiszem, következőnek a tápot és a VGA-t adom be vizsgálatra, ha a friss biossal sem lesz hajlandó működni a rendszerem.

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#18028) emlekmas válasza spiritex (#18020) üzenetére


emlekmas
tag

Ja, és nekem is egy Sapphire vga kártya adta az örömöt :(((

Az szerintetek normális egyébként, hogy utána a benne hagyott kártya ellenére adott képet az alaplapi kimeneten de ha jól emlékszem csak akkor, amikor a kiegészítő tápot lehúztam a VGA-ról, és csak simán figyelt benn a slotban.

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#18029) cinkoxid válasza epityesz (#18025) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Szép kis alaplap. Lehet zárlatos. Gondolom próbáltad másik táppal...

[ Szerkesztve ]

(#18030) epityesz válasza cinkoxid (#18029) üzenetére


epityesz
aktív tag

próbáltam...........ha nincs benne proci vagy atx12v lehúzom akkor pörög a végtelenségig :Y

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#18031) Rico83 válasza spiritex (#18026) üzenetére


Rico83
tag

Sztem egy 500 w-os bőven elég,ha csak nem paksi atomerőműved van otthon.Én is olyat használok és egy címveder átkötés, ventilátor stb. után is hibátlanul indul a gép.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18032) spiritex válasza emlekmas (#18028) üzenetére


spiritex
veterán

Elvileg táp nélkül is az az alapértelmezet, úgyhogy számomra furcsa.
Köszi amúgy neked is a post-ot, legalább nem egyedi az esetem. A Bios-t is ők frissítik?

(#18031) Rico83
Köszi, de mielőtt vennék egyet, megpróbálok kölcsönkérni egyet. Mi az a cimveder átkötés?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18033) cinkoxid válasza epityesz (#18030) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Alaplaphiba. Megdöglött sajnos. Pedig jó kis lapról van szó :(

(#18034) Jeferson


Jeferson
csendes tag

Sziasztok!

Mi a lényegi különbség 6+2 és 8+2 fázis között?
Olyan lap ami csak 6+2 fázissal rendelkezik mennyire tuningbarát ? (AsusM5A99FX PRO R2.0)
Egy Phenom II 1055t procit szánok bele.
Jelenlegi lapomban (GIGABYTE GA-970A-UD3) 3,3GHz-en ketyeg, a gyári 2,8GHz helyett.
Hasonló órajelen lehet stabil a proci az Asus lapban.
Választás a chipset miatt esett erre az alaplapra.

Válaszokat előre is köszi!

(#18035) hektorka69


hektorka69
tag

van nekem egy asrock h61 lapom. azon lenne nekem egy 8 pines tápcsatlakozó, de viszont a tápomon csak 4 pines van. mit lehet ilyenkor tenni? van ilyen átalakító vagy mit tudok tenni? válaszotokat előre is köszönöm. Üdv!

(#18036) Rico83 válasza spiritex (#18032) üzenetére


Rico83
tag

Ömm,izé,vidéki szleng :B
Azt jelenti hogy már erősen megbuheráltam a tápcsatlakozókat. Satás helyett több 4pines csatlakozót tettem rá,ventilátorokat kötöttem,videokártyához 6 pines tápcsat.-ot csináltam stb.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18037) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy szeretett kis HP DC7700 SFF gépem és nem értek az Inteles lapokhoz.

A következő lenne a kérdésem:
AMD-s alaplapoknál erősen jelölik az FSB-t, ami ugye meghatározza a memóriák effektív órajelét. Azt szeretném tudni, hogy itt az határozza-e meg, ami rá van írva a CPU-ra, vagy itt is a deszka határolja be ezeket a képességeket?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#18038) Rico83 válasza hektorka69 (#18035) üzenetére


Rico83
tag

Létezik átalakító,de simán nem tudod bedugni?Esetleg kikeresed melyik négy a jó és ott elvágod. Guglin találsz ilyen megoldásokat.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18039) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Jeferson

minél több a fázis, annál stabilabb tuning közben az alaplap. Mindkettővel jól bírja majd, de ilyen szempontból talán jobb a giga.

hektorka69

Csak komolyabb tuning esetén érdemes 8 pines csatit használni. Nyugodtan használd 4essel.

(#18040) Jeferson válasza cinkoxid (#18039) üzenetére


Jeferson
csendes tag

Köszi a választ!

(#18041) hektorka69 válasza Jeferson (#18040) üzenetére


hektorka69
tag

nem lesz semmi tuning! egy g850 lesz a lapba alapon. Üdv!

(#18042) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok!
Van nekem egy szeretett kis HP DC7700 SFF gépem és nem értek az Inteles lapokhoz.
A következő lenne a kérdésem:
AMD-s alaplapoknál erősen jelölik az FSB-t, ami ugye meghatározza a memóriák effektív órajelét. Azt szeretném tudni, hogy itt az határozza-e meg, ami rá van írva a CPU-ra, vagy itt is a deszka határolja be ezeket a képességeket?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#18043) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy ASUS M2V alaplap (nevéből adódóan VIA chipsetes) aminek egyetlen PCI-E x1 csatolójába beleszuszakoltunk egy SATA-s bővítőkártyát. Az alaplap nem hajlandó tudomást venni róla, holott a kártya kitűnően működik más gépekben. Van-e valami ötlete valakinek, mi lehet a gond? BIOS-ból a legutolsó verzió van fent.

Köszi és üdv!
ChRiS_RS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#18044) NighTecH


NighTecH
csendes tag

Valaki meg tudná mondani mi a különbség az ASUS P8B75-M LX és ASUS P8B75-M LX PLUS között?
Előre is köszönöm

Who dares wins!

(#18045) flash-


flash-
veterán

sima pci alaplapba nem lehet beletenni pci express vga-t ugye?
és nem is müködne ha jól gondolom....

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18046) bluyoo válasza NighTecH (#18044) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az LX Plus tisztán szilárdtestkondenzátorokkal szerelt.Realtek ALC887 nem VIA VT1708S hangkodek van rajta.Már nem található COM és párhuzamos csatlakozó. Illetve mivel kicsit keskenyebb lett a lap a SATA csatlakozókat és a 19pin-es USB3 csatlakozót is áthelyezték.

(#18045) flash-
A PCI sín nem kompatibilis a PCI-E sínnel.Már behejezni sem tudnád a PCI-e VGA-t a PCI slot-ba.
De nem AGP foglalatra gondoltál? Bár egyik sem komp. a másikkal

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18047) cinkoxid válasza Egzee (#18042) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az alaplapnak és FSB-nek is köze van hozzá.
De ha jól tudom AMD-nél HT (Hyper Transport) volt, nem FSB.

ChRiS_RS

Lehet a bios nem támogatja az ilyenfajta bővítőkártyát.

NighTecH

A plus változat realtek audió chippet tartalmaz, de a fő különbség, hogy sokkal tartósabb és jobb minőségűbb kondikat tettek rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.