Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Ledfold válasza CoolMan (#18900) üzenetére


Ledfold
tag

Köszi a választ.
Kicsit megnyugodtam, akkor nem más a gond.
Lehet ilyen átalakítót szerezni számtekboltban ugye?
Egyébként a táp: CORSAIR 450W VS450 VS
Nagyon sok a csatlakozó rajta csak épp ez nincs.

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#18902) hcl válasza Ledfold (#18901) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van olyan átalakító, ami IDE-ből csinál 4 pinest. De ha van rajta 8 pines segédtáp a procinek, azt is be lehet dugni a 4 pines csatira, ha fizikailag nem gátolja semmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18903) CoolMan válasza Ledfold (#18901) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Pedig kell rajta lenni. VS450 EPS Connector -nak nevezik.

(#18899) BcHuNgArY: Ezeket a procikat kezeli az alaplapod. CPU Support.

(#18904) BcHuNgArY válasza CoolMan (#18903) üzenetére


BcHuNgArY
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm...:D hogy ezt miért nem vettem észre:DD

Az életben vagy kifogásaink vannak, vagy eredményeink. /Andrew Matthews/

(#18905) Kityeszto válasza BcHuNgArY (#18899) üzenetére


Kityeszto
tag

elvileg tudja :) itt a linkje
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/d865gbf/sb/CS-026966.htm

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18906) Ledfold válasza hcl (#18902) üzenetére


Ledfold
tag

Köszi CoolMan-nek és neked is.
Volt 8 pines EPS. És miközben piszkálgattam rájöttem hogy szétszedhető 2x 4 pinre és így már az egyik jó is lett az alaplapra.
:R

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#18907) Kityeszto


Kityeszto
tag

sziasztok most én kérdeznék az EZ Plug csati az mire van mert semmit nemtaláltam amitöl okosabb lennék :F

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18908) Put2


Put2
tag

Sziasztok!

Egy i7 3770k-s procihoz szeretnék lapot. A gép főleg munkára kéne, ott is photoshop és videóvágás! Hang nem számít, aktív hangfal lenne hozzá, nem érkel az, h 7 csatornás meg társai.. mivel sohasem használnám ki. Ami számítana, raid-et tudjon és jó stabil legyen húzva is.. kb 30-35k lenne az a határ ameddig L mennék.. max 40k

(#18909) jagyugyaerik válasza Kityeszto (#18897) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Ellenőriztem a biost is. Minden klappolt. Tényleg nincs ötletem, hogy pontosan mi lehet a probléma.

(#18910) Hosssszu válasza Kityeszto (#18907) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!
Ha minden igaz, akkor régebben használták arra az esetre, ha sli, vagy crossfire rendszer lett építve, és kellett a kraft a kártyáknak az alaplapon keresztül. Most már nincs jelentősége, mert a mostani kártyákon van külön tápcsati.
Láttam már olyan alaplapot is (talán asus), ahol az integrált hangkártyának kellett ilyen tápcsati.

(#18911) Thrawn válasza Kityeszto (#18907) üzenetére


Thrawn
félisten

Kiegészítő tápcsatlakozó többvideokártyás rendszerekhez.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18912) danih


danih
addikt

Még egy Atx12v kérdés :)
Nálam a helyzet, hogy 4pines a tápról jövő kábel, az új lapon pedig 8 pines van. Rádughatom a 8pines "felére"? :DDD

(#18913) Thrawn válasza danih (#18912) üzenetére


Thrawn
félisten

Rá bizony :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18914) danih válasza Thrawn (#18913) üzenetére


danih
addikt

Azért megkérdezem: mindegy melyik felére vagy van prioritás? :)
Közben nagy nehezen telón találtam egy hsz-t melyben csak nagy tdp-jű procikhoz van ajánlva a 8pin.

(#18915) Thrawn válasza danih (#18914) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha normális gyártótól van a tápod, akkor csak az egyik felére fogod tudni rádugni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18916) Hosssszu válasza danih (#18914) üzenetére


Hosssszu
őstag

Kialakítása miatt csak egyféle módon lehet rádugni.
megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#18917) BomiBoogie válasza danih (#18914) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az egyik sarok nem egészen négyzet alakú lesz, úgyhogy csak egyféleképp megy bele.

(#18918) Kityeszto válasza Thrawn (#18911) üzenetére


Kityeszto
tag

ááá köszönöm a két válaszadás Hosssszu és Thrawn kolégáknak

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18919) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Egy egyszerű gépet szeretnék összerakni. Egy Cerka G550-es prociban gondolkozom, ehhez néznék egy olcsó lapot. Teljesítményben mennyire vannak eltérések alaplapok között? Egy GA-H61M-S1 alaplapot néztem ki. Felszereltségre megfelel irodába, egyéb gondolat, amiért drágább lapot kéne vennem?
Köszi!

(#18920) BomiBoogie válasza Mr. Teddy (#18919) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Legfeljebb akkor érdemes, ha később akarsz majd egy erősebb procit rakni bele.

Egyébként ilyen felhasználásra és procihoz jó az a lap, én nem vennék drágábbat.

(#18921) Mr. Teddy válasza BomiBoogie (#18920) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igazából biztos nem lesz fejlesztve, mert fölösleges. Irodába lesz, a leghúzósabb dolog a photoshop lenne, de ahhoz szerintem nem kell sokkal durvább dolog. Lehet azért 4GB ramot belepakolok, mert abból nem árt.
Ez már nem ide tartozik, de gyakorlatban nagy különbség van az 1333MHz és az 1600MHz ramok között?
Ez max 1333-at tud, de emiatt szintén nem vennék drágábbat.

(#18922) hcl válasza Mr. Teddy (#18921) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

4Gb nem sok manapság, kell bele annyi. Főleg fotósophoz, az zabálja a ramot egy rendesebb képnél.

Illetve a 1333MHz és 1600 között nem hiszem, hogy sok különbség lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18923) BomiBoogie válasza Mr. Teddy (#18921) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem kell 1600-as, a gyakorlatban ilyen felhasználásnál nem éreznél semmi különbséget.

(#18924) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Alaplap csere -Am3-ról am3-ra - megvalósítható rendszer újratelepítés nélkül??

MSi 790GX-G65 ről váltok ASUS M4N98TD EVO-ra

(#18925) BomiBoogie válasza #81556480 (#18924) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az az egy csere szinte biztosan nem. Miért olyan nagy gond az újratelepítés? Tudom, macera, ha már belaktad, de azon kívül.

(#18926) #81556480 válasza BomiBoogie (#18925) üzenetére


#81556480
törölt tag

semmi , csak kérdezem. Lesz később SSD is pár hét múlva aztán kéthetente wint telepíteni nem buli. Gyenge a netem a játékok meg magukat patchelik, tehát nem a win7-el van a baj hanem hogy utána két napig csak a letöltés megy.

De inkább akkor megvárom mire minden meg lesz és akkor cserélek.

(#18927) BomiBoogie válasza #81556480 (#18926) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megértem, de alaplapcserénél ez elkerülhetetlen.

(#18928) Kityeszto válasza BomiBoogie (#18927) üzenetére


Kityeszto
tag

szerintem nem feltétlenül mert énis most cseréltem alaplapot és énis ugy tudtam hogy ujra kell küldeni a rendszert a lényeg hogy kicseréltem ugyebár rendszer nemindult mondom berakom a win 7 lemezt mert azon ugyebár van a javitás meg minden és javitgatot pár dolgot felismerte az uj hardvereket stb és már indult is nekem nem kellett ujratelepiteni és azota is megy :)

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18929) BomiBoogie válasza Kityeszto (#18928) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nyilván meg lehet próbálni a csere után, hogy indul-e, de hosszú távon annál nagyobb eséllyel lesz valami összeakadás.

(#18930) Kityeszto válasza BomiBoogie (#18929) üzenetére


Kityeszto
tag

hát igen ez elöfordulhat deha csak addig akarja mig ugyis ssd is cserél vagy vesz akkor addig meglehet probálni :)

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18931) hcl válasza #81556480 (#18926) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szedd le az összes alaplap és VGA drivertaz Eszközkezelőben a csere előtt, és reménykedj.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18932) dozsabalint válasza Kityeszto (#18880) üzenetére


dozsabalint
senior tag

No, úgy néz ki, mindkető teljesen rendben van :D. Alaplapon a bolt letesztelte rammal procival. Táp pedig a táp-teszter szerint van rendben. Szóval vagy én kötöttem be valamit rosszul (amit kétlek), vagy tényleg nem csinál semmit önállóan egy lap proci+ram nélkül.

(#18933) #65675776 válasza #81556480 (#18924) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha leszedsz minden drivert még jó is lehet. Abban az esetben nem kell ilyesmivel foglalkozni ha a chipset nem változik érdemben. Mondjuk marad AMD.

dozsabalint: Konkrétan min lepődsz meg? Szerencsétlen BIOS/UEFI a procin futna. Ha az nincs a gépben, akkor nem is fog lefutni és elindítani semmit. A beepcode-okat megintcsak a BIOS/UEFI kezelné, ergo ezért nem csipog. RAM nélkül, de procival viszont csipogna.

[ Szerkesztve ]

(#18934) dozsabalint válasza #65675776 (#18933) üzenetére


dozsabalint
senior tag

No akkor már ezt is tudom. Pedig úgy rémlett, hogy a ventiket pl így is úgy is felpörgeti. Az a baj, hogy nem volt egyértelmű sehol sem, hogy jó-e ez így, vagy sem. Az meg megint csúcs, hogy egy táplálást jelző alaplapi leden is spórolnak már.

[ Szerkesztve ]

(#18935) Kityeszto válasza dozsabalint (#18934) üzenetére


Kityeszto
tag

na akkor szerencséd van :DDD hát a led azért az tényleg kemény egy ilyen áru lapon enyém kemény 5000 forintos de mégis van rajta kemény

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18936) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Létezik olyan, hogy egy AsRock z77 pro3 i3-as és i5ös procival vígan fut, míg i7-essel (mind három terhelés alatt volt) olyan fagyást produkál, hogy utolsó kép látszik, utolsó hang hallatszik és reset gombra se reagál.

[ Szerkesztve ]

(#18937) #81556480 válasza #65675776 (#18933) üzenetére


#81556480
törölt tag

persze minden marad csak lap csere

(#18938) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni.
A mellékelt képen látható,hogy a gépben 6Gb Ram találhat, ebből viszont 3,35Gb használható. MI lehet az ok?
Msi G41M-P26 Alaplapot használok
A ramok pedig egy, Kingmax ddr3-1333, és egy Nanya 2gb ddr3-1333.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#18939) BomiBoogie válasza sesomaru1989 (#18938) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Milyen oprendszered van? 64 bites?

(#18940) sesomaru1989 válasza BomiBoogie (#18939) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Természetesen win8 64 bit, próbálgattam a ramokat ha a 4gb-os van benne akkor is csak 3,25 Gb használható fel.
Az a sejtésem h a slotok csak dualban mennek,ha belerakok két különböző Ramot akkor abból csak az egyiket fogja felismerni. Nem értem miért lehet az alaplap szar... Lehetőséged nem is találtam biosban, hogy a dual üzemmódot kikapcsoljam. :(

(#18941) boz82 válasza mézespálinka (#18936) üzenetére


boz82
tag

szerintem bios frissítés kell. . De ez csak tipp . .

(#18942) Mr. Teddy válasza sesomaru1989 (#18938) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Itt írnak egy ötletet, hogy mi lehet a gond. Egyik beállításnál egy pipát ki kell venni, hogy a win ne limitálja a memóriát. Hátha csak ennyi a gond. Vagyis valószínű ennyi lesz, mivel ha már a Win látja, hogy 6GB ram, akkor sanszos, hogy nem az alaplapnál akad meg a dolog.
Remélem ez megoldja a problémád.

(#18943) draff válasza dozsabalint (#18932) üzenetére


draff
aktív tag

Lehet, hogy én nagyon rosszul tudom, lehet hogy még tán hülyeségnek is hangzik, de nekem az a laikus vélekedésem minderről:
Egy alaplap a tápra téve s bekapcsolva egyből a BIOS-ához fordul. Az meg gyorsan átvizsgálja a lapot - mi van benne vagy éppen mi nincs.
A gyárilag minimális alaplapi memóriát még általában látja, ám ha a proci foglalata üres, akkor vége.
Nincs agy, amivel ő valójában kommunikálni tudna. Így aztán sippantás sincs.
Hogy a ventiket megforgatja? Az csupán egy tranzisztoros alaplapi kapcsoló okán van.
Ha már procit is teszünk a lapba, kissé okosabbak leszünk mert akkor "beindul" a lap, aztán mindenféle sipolásokkal jelzi vissza a felfedezett hiányosságokat.

(#18944) mézespálinka válasza boz82 (#18941) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Minden bios és driver a legfrissebb, hivatalos forrásokból :(

(#18945) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Erre: #18936 esetleg még valamilyen tipp? Alaplap vagy táp a gyanúsabb? (valamit veszek ma mert már elegem van hogy nem tudom használni a zsír új konfigot, csak nem tudom h tápot vagy lapot kellene-e, melyikkel nagyobb az esély h megjavul a probléma. Az i3 és i7 között egy másik helyen azt mondták, hogy nagyjából a fogyasztásra lehet gyanakodni, ezért táp-ra tippelnek, de utána meg alaplapra (valamint korábban is alaplapot mondták). A táp: 500W chieftec ctg)

[ Szerkesztve ]

(#18946) bluyoo válasza mézespálinka (#18945) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Töltsd ki az adatlapod "cuccok" rovatát .......
De az I5 és I7 ugyan annyit kajál.Ráadásul egy 500W-os Chieftec ctg röhögve bírna 2db-ot is ....
Gondolom új telepítés és a biost is próbáltad alapra állítani .Tuning van? Ha igen nélküle is fagy?

Bazinga!

(#18947) Solyom88


Solyom88
tag

Sziasztok.

A minap lecseréltem az eddigi INTEL c2d e7200, asus P5Q-E , corsaid 2x2 giga ddr2 1066mhz 250+750 sata 2 winyók , gigabyte 6850 1gb gépem egyes alaktarészeit:
Újak Gigabyte 970a-ds3, amd fx6300 , kingston 2x4gb hyperx 1600mhz.

Amit rettentő módon furcsálok ,hogy a gép bootolási ideje valamint minden program amit megnyitok lasabba mint a intel es konfigon volt. Folyamatosan a winyóhoz nyúl a gép bindítása után és sztem a gép teljesítményéhez képest lassan müködik. Valamint még van egy olyan problémám hogy amikor betölt a windows ahogy mossa a képet nagyon darabosan az animáció (driver hibára gondoltam már feltettem 5 fajtát)
valamint már volt bios frissítés is ,de továbbra is lassú a gép....

van valakinek bármi ötlete mitől lehet ? vagy ez esetleg normális ?

(#18948) BomiBoogie válasza Solyom88 (#18947) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Egy HDD Sentinelt futtass első körben.

(#18949) mézespálinka válasza bluyoo (#18946) üzenetére


mézespálinka
senior tag

(magam sem tudom miért i3 és i5-öt írtam, i3 volt az! (sztem az takartam írni h i3 xxxx v i3 2100 vagy ilyesmit, mivel nem tudtam a pontos adatokat). De már tudom, Sandy, i3/2100/3.1GHz volt benne)

Semmi tuning, bios ami gyári volt rajta azzal is fagyott, valamint amit frissítettem a hivatalos honlapról legfrissebbet, azzal is fagyott. Egyedül a cimborám i3-asával nem fagyott akár hogy nyüstöltük. (Teljesen új, pár hetes konfig, 0 tuning vagy bármiféle mod). Akkor szerinted alaplapi hiba az esélyesebb? (ami még fura, hogy a szervízben egy gyengébb gta san andreas játékkal etsztelték és náluk nem fagyott, de amint olyan játékot kezdek el ami jobban terheli, fagy az i7-el, i3-al nem.)

[ Szerkesztve ]

(#18950) Solyom88 válasza BomiBoogie (#18948) üzenetére


Solyom88
tag

HDD sentinel mindkét winyót 100%-ra írja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.