Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Apollo_21 válasza ravail (#12000) üzenetére


Apollo_21
addikt

Jó!

Nézd:D Eltúloztam a dolgot..ezt sajnálom..és bocsánat így utólagossan..nem ez a hangnem illet volna ide.
Csak túlságosan féltettem a dolgaim..nos kipróbáltam tegnap..sajnos a ROG logós izé világításán és az alaplapra integrált reset gomb led-jén kívül sajnos semmi másra nemképes:)
Mégegyszer bocsánat!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12002) €uro


€uro
őstag

Gigabyte GA-Z77X-D3H alaplapon szeretnék BIOS frissítést végrehajtani. Ebben kérem a segítségeteket.

Letöltöttem az új BIOS-t, ami három file-t tartalmaz:
autoexec.bat
Efiflash.exe
Z77XD3H.F15

Azt csináltam, hogy BOOT-oltam egy Windows7-es telepítőről (USB-s pendrive), majd a bejelentkező ablaknál nyomtam egy Shift-F10-et, amire előjött a Windows cmd.exe programja. Itt próbáltam meg futtatni az autoexec.bat file-t, de azt írja, hogy:

"The system cannot find the file E:\F15\Efiflash.exe ."

Nem ebben a Win7 telepítő környezetben kellene végeznem a BIOS frissítést? Ha nem, akkor hol? A gépen még nincs operációs rendszer.

(#12003) €uro válasza €uro (#12002) üzenetére


€uro
őstag

Megoldódott a feladat!

Megtaláltam az alaplap Q-Flash opcióját, ahol pendrive-ról lehet frissíteni a BIOS-t.

(#12004) ravail válasza Apollo_21 (#12001) üzenetére


ravail
senior tag

Semmi gond! Örülök, hogy tisztáztuk a félre értéseket, és konszolidáltuk a helyzetet! Sajnos, ha egy alaplap megadta magát, kicsi az esély arra, hogy feléleszthető! A közelmultban járta úgy, hogy hoztak hozzám egy Asus P5Q3 Deluxe WiFi AP alaplapot azzal, hogy rossz! Mindent kipróbáltak más alaplapon, ami benne volt, és ott megy minden hibátlanul, és így tuti, hogy ez a rossz! Majd a beszélgetés közben előadta a barátom, a lap tulajdonosa, hogy vett egy másik ugyanilyen alaplapot, és akkor derült ki, hogy a CPU is meghalt! (Akkor mégsem működött minden másban! Lehet, hogy becsapták?) Ebből a gondolatból kiindulva csináltam egy BIOS resetet, mert abban az állapotban tényleg abszolút döglött volt, amiben elhozta megmutatni. Láss csodát! Az alaplap hibátlanul elindul! Lecseréltem a régi BIOS-t az utolsó kiadottra, a lefrissebbre, teszteltük, de mindvégig hibátlan maradt! Utánna haza vitte, vissza állította az eredeti állapotot, és azóta is (május vége júliua eleje) ezt használja hibátlanul!!! Arra viszont sosem fog fény derülni, hogy a kedves segítőkész ámítástechnikus az ezért a munkáért elkért nem is csekély pénzen túl gazdagabb lett e egy hibátlan CPU-val (Qxxxx), vagy a sosem húzott, alapon működő CPU ténylegesen meghibásodott???!!! Szerintem gazdagabb lett! De a barátom rátudja a hülyeségére a tanulópénzt! Sőt most beérheti a helyette vett gyengébb CPU-val is (Exxxx)! (Persze erre azt mondja -ahogy azt ilyenkor szokták-, hogy az is elég. Arra kíváncsi vagyok, mikor jön, hogy kerítsünk egy olyant, mint a régi volt. :K )
Na mindegy! Szóval, ha rámondják, hogy döglött, még nem biztos, hogy az. Érdemes megnézni.
Írd meg, a pontos típusát az alaplapnak, hátha van valakinek ötlete.

[ Szerkesztve ]

(#12005) Apollo_21


Apollo_21
addikt

A Pontos típus egy Asus Crosshair III ROG volna:) Hibajelensége...nemindul be de a ráintegrált "reset gomb" és a "ROG" LED világít.....
Remélem valaki bíztatóan hat a leírtakra vhogy:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12006) flash-


flash-
veterán

van ezen a gépen valami szerelési hiba?csak mert amikor bekapcsolom elfüstöl
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12007) spista222 válasza flash- (#12006) üzenetére


spista222
addikt

Pontosan mi füstöl vagy hol?
Be tudnád karikázni?
Ahogy nézem a CPU tápáramkörében zárlatosak a tranzisztorok azok füstölnek.
Próbáld ki hogy nem kötöd rá a CPU tápját ha akkor nem füstöl akkor telibe találtam:)

Apollo_21 Pontosan ahhoz a laphoz nem értek de általában akkor nem szokott indulni a gép ha valami meghal a készenléti 5V-on, ami lehet hálókártya déli híd és még alaplapoktól függő dolgok. Kézikönyvében nincs benne ez a "hibajelzés"?

[ Szerkesztve ]

(#12008) Apollo_21 válasza spista222 (#12007) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajnos vagy nem sajnos..nincs hozzá meg a kis lcd-s izé...sem a könyve, de megnézem a weblapról letöltött manualba hátha.....ami még tetézi a bajt, az hogy egyiknap semmi baj aztán másnap reggelre kakukk...és a bennelévő cuccok azóta is üzemelnek egy új lappal...ház;táp; minden volt már cserélve....külsérelmi nyom mondjuk lehetne..nagyon bosszant h nincs..vagy csak nemvettem észre :(((

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12009) ravail válasza Apollo_21 (#12008) üzenetére


ravail
senior tag

Szóval, azóta, mióta leírtad a típusát ezzel foglalkozat. Eredmény semmi. Az Asus oldaláról letöltheted a kézikönyvét, ami egy több mint 13MB-os zip-ben van benne. Erról a hiba állapotról sehol sem olvastam esmmit. Maradnak a hagyományos kérdések:
A CPU support list-ben szereplő CPU-val próbáltad?
A Memory/Device Support alól letölthető listában lévő RAM-al próbáltad?
Az alaplapi CMOS törlő (BIOS resetelő) jumper a megfelelő állásban van ("CLEAR CTR RAM" -> 2-3)
Csináltál már ezzel, vagy az elemfoglalat érintkezőinek rövidre zárásával BIOS törlést?
A BIOS chipet megnyomogattad már? Nincs kontakt hibája?
Az nem érdekes, hogy nincsmeg hozzá az "a kis lcd-s izé", sőt, élesztgetni, vizsgálgatni CPU + RAM + VGA + TÁP + billentyű + monitor-ral ajánlott. Sőt, ha van egy sima PCI-s régi VGA kártyád, az is bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#12010) eketomy válasza Apollo_21 (#12008) üzenetére


eketomy
senior tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni:

Van nekem egy ilyen alaplap a gépemben + Pentium D820-as procival. a problémám a következő

Jelenleg most egy ati x1650pro 256MB DDR3-as kari van a gépben amivel szépen megy is minden, de sajnos a full hd filmeknél olykor -olykor beszaggat a kép. (igazából a gép nincs is másra használva csak netezésre ill. filmnézésre) Gondoltam lecserélem a VGA-t egy hd film lejátszásra alkalmas VGA-ra egy HD4550 1GB DDR3-as kari került a helyére ill. csak került volna mert ahogy megvettem az új vga-t, nem működik az alaplapban.
Voltam haveromnál megpróbáltuk nála másik két különböző gépben és ott működik, szal a hiba nálam lehet ill. valszeg az alaplap nem támogatja vagy nemtudom.

Kérdésem:
Meg lehet ezt valahogy oldani hogy működjön (adjon képet) a vga?! vagy csak alaplap cserével orvosolom a dolgot? BIOS-t próbáltam frissíteni de egyszerűen az istenért sem lehet, pedig nem 1x csináltam már ilyet de valahogy ezt az msi-t nem lehet, és már másik infos haveromnál is voltam ez ügyben neki se ment szal ez a másik problémám, ha valaki tud erre megoldást, hogy hogyan kell ennél a tipusnál biost frissíteni, akkor azt megköszönném ha érthetően leírná. (angollal elég nehezen boldogulok sajnos)

Szerk:
Jah, még valami, MSI Live Update a Bios verzióra annyit ír, hogy: 0
Ezt is felettéb érdekesnek találom.

Köszönöm előre is, ha tudtok segítsetek pls! THX!

[ Szerkesztve ]

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#12011) ravail válasza eketomy (#12010) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A Te alaplapodhot az MSI weblapja szerint az utolsó BIOS frissítés az 1.3-as, melyet 2008. január 29.-én tettek közzé. Ha az után vetted, lehet, hogy már ez a BIOS van rajta. Nem tudom. De CpuZ-val vagy Everest-tel, vagy AIDA64-el kiolvashatod, megnézheted. Egyébként a BIOS frissítésnél oda vagyon írva: "About how to flash the BIOS, please refer to BIOS flash SOP " vagyis, tessék ezt elolvasni, hogy hogyan kell a BIOS-t frissíteni. Katt, és bár írtad, hogy az angollal nehezen boldogulsz, de a Google fordító ebben is segíthet. Viszont, ha sohasem csináltál még ilyent, lehet jobb lanne valaki gyakorlattal rendelkezőt bele vonni a dologba, nehogy vége legyen az alaplapnak.
Ha az utolsó, a legfrissebb BIOS-szal sem működne együtt a HD4550 az alaplapoddal, akkor nincs más hátra, mint... De ezt Te is tudod.

(#12012) flash- válasza spista222 (#12007) üzenetére


flash-
veterán

a cpu tápáramkore az az 5db fekete izé a cpu tól balra levo kondik mellett?azok melegek tulsagosan is.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12013) #65675776 válasza flash- (#12012) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miből ondolod, hogy túlságosan melegek? Azok a FET-ek akár 120-130°C-ot is elviselnek károsodás nélkül.

(#12014) CoolMan válasza eketomy (#12010) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

BIOS frissítéssel kapcsolatban van két topic is, szerintem ott kérdezd meg.
Bios frissítés, help! és a BIOS topic.
Alaplapon BIOS reset-et vagy Clear CMOS-t csinálj majd, ha még nem lett volna.
De nagyon esélyes, hogy az alaplapodnak van valami gondja.

(#12015) flash- válasza #65675776 (#12013) üzenetére


flash-
veterán

mert melegnek ereztem es mert nem tudtam hogy ilyen hőt is elviselnek

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12016) Apollo_21 válasza ravail (#12009) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ezek..a tegnapi "oktalan...dührohamom" után megtörténtek, kivétel ezalol a RAM csere:D Sajnos nemkelt életre:D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12017) Eagle16


Eagle16
addikt

Üdv.!

Még egy kérdés.

Az én régi DVD íróm IDE csatlakozós, az új alaplapon viszont csak SATA van.
Ha nagyon muszáj akkor még 5k-t kiadok egy új íróért, de jobb lenne a jövőhónapban inkább...

Holnap szerettem volna összerakni az új gépet. Ehhez ugye újra kell telepíteni az op rendszert is. De azt már nem fogom tudni feltelepíteni az új alaplappal együtt, mert ugye nincs ODD amit csatlakoztathatok.

Arra gondoltam hogy még a régi gépre felrakok egy friss Windows 7-est, de csak azt, semmi driver vagy egyéb.

És akkor ezután csatlakoztatom a vinyót az új alaplapra, majd feltelepíteném az új alaplap drivereit is. Természetes ACHI módban telepíteném a régi gépről és ACHI-ban menne az újban is.

Szerintetek kibírja? Vagy hülyeség? :)

Vagy ha így nem jó, akkor kérdezném hogy meg lehet-e oldani a Windows 7 telepítést valahogy, ha nincs ODD...

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12018) CoolMan válasza Eagle16 (#12017) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Nem lehet előre megmondani. Lehet kibírja, de lehet, hogy nem.

Windows telepítése pendrive-ról: Itt és itt.

[ Szerkesztve ]

(#12019) Eagle16 válasza CoolMan (#12018) üzenetére


Eagle16
addikt

Ezt a pendrive-os megoldást épp most találtam meg én is, köszi!

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#12020) Girosz


Girosz
csendes tag

Sziasztok!

A jövőben szeretnék venni egy Sapphire HD 7770-es kártyát, és erre szeretném rátenni: http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=97553. Múltkor megmértem, hogy mégis rá fog-e férni, és azt tapasztaltam, hogy nem igazán. :D 10 cm széles a 7770-es, és szépen takarná a SATA-csatlakozóktól elkezdve az alaplap szélén lévő usb-csatlakozókig. Néztem más kártyákat is, de azok is átlag 10 cm szélesek.
Cseréljem le az alaplapot, vagy van valami megoldás szerintetek?

(#12021) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok. Most váltottam le a 775-ös konfigomat AM3-ra. Az lenne a problémám, hogy felraktam az összes drivert amit kell és az ujraindítás megvan üdvözlőképernyő betölt és utáná ahogy beadná az asztalt össze-vissza négyzetek vannak a monitoron és után újraindul a gép. WIN7 64 bit rendszer van telepítve. Mi lehet a baj ? Az alaplap Gigabyte M68MT-S2 a VGA Gainward GTX 460 GS-GLH. Valamit esetleg ki vagy be kell kapcsolni a BIOS-ba ? Vagy az alaplap nem kompatibilis a VGA-val ? Jó lenne, ha tudnátok segíteni. Köszi.

Üdv

(#12022) CoolMan válasza Gyuszi83 (#12021) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen tápod van hozzá? CPU?
Futtass memória tesztet ezzel.

"Vagy az alaplap nem kompatibilis a VGA-val ?" Miért lenne, ez nem gond.

(#12023) Apollo_21 válasza Girosz (#12020) üzenetére


Apollo_21
addikt

Szerintem..nemsok más alternatíva van ennél a lapnál mint a "letakarja a dolgokat" mivel a lapod mATX..a kártyának pedig csak 1 hely van rajta..több mint valószínű h vmi csatit fog takarni..

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12024) Gyuszi83 válasza CoolMan (#12022) üzenetére


Gyuszi83
tag

Egy HIPRO 480 Watt-os tápom van hozzá. A proci AMD Phenom2 x4 955-ös. Jelenleg az integrált részével használom. A GTX 460-as VGA val csinálja a hibát. Esetleg a memória lehet a gond ? Mert most vettem az alaplapot meg a procit és a RAM-ot is, VGA az már meg volt.
Windows alol tudom futtatni a memtest-et ? Melyiket kell ahoz letölteni ?

(#12025) CoolMan válasza Gyuszi83 (#12024) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Windows alól nem tesztelünk ramot. A linken van ISO amit lemezre kell kiírni és arról bootolni, és van USB-s is ami megcsinálja a pendrive-re a tesztet, akkor erről kell bootolni.
Másik tápot nem tudsz kölcsönkérni egy próba erejéig?

(#12026) ravail válasza Apollo_21 (#12016) üzenetére


ravail
senior tag

Sajnálom! :(( De nincs más tippem! :( Hátha valaki másnak lesz! :U

(#12027) Apollo_21 válasza ravail (#12026) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem para..igazából csak túlszép darab hogy csakúgy menjen a lecsóba:_P

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#12028) Gyuszi83 válasza CoolMan (#12025) üzenetére


Gyuszi83
tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a vga driver nem lehet gond ? Mert most bele raktam megint a VGA-t és be is töltött szépen a win7, 2-3 percig jó is volt, de utána azt csinálta mint ha szét esne a kép, után sötétség aztán vissza jött a kép megint normálisan és alulra ki írta, hogy a videó illesztő leállt, de sikeresen helyre állt vagy valami ilyesmi. 2 percig megint jó, képszétesés és utána már kék halál volt és annyit tudtam leolvasni hogy vga driver valami. Alul felpörgött 100-ig és újraindult.

[ Szerkesztve ]

(#12029) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!

Lenne egy MSI VR610X notebookom. Egyik napról a másikra elszállt a monitor. Megigazítottam a csatlakozót, nem történt semmi. A gép elindul a hűtő is, ledek világítanak, viszont a monitor tök sötét, semmire sem reagál.
A kérdéseim azok elnnének, hogy hova lenne érdemes kiposztolni a problémát és, hogy tudtok-e segíteni.

Előre is köszönök minden hozzászólást!

(#12030) CoolMan válasza Gyuszi83 (#12028) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

De lehet driver gond is, ez lenne a jobbik eset. (nekem az a gyanúm, hogy nem az) Próbálj feltenni másik drivert.

(#12029) jagyugyaerik: Itt kérdezd: MSI notebookok és a Notebook hibák

[ Szerkesztve ]

(#12031) Geresics válasza Gyuszi83 (#12028) üzenetére


Geresics
addikt

Hmm... Nekem hasonló esetem volt nemrég. Hetekig szenvedtem, és kerestem más megoldást, de végül az oldotta meg, amire 20 perc alatt is eljutottam (csak nem akartam megcsinálni): VGA BIOS frissítés. Azóta sincs ilyen jelenség.

Szerk.: egy két helyen olvastam, hogy csak ha alaplapi BIOS frissítés is történt, akkor javult a helyzet, de ők tényleg kevesen voltak.

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#12032) CoolMan válasza Geresics (#12031) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mondjuk azt nem értem, hogy az hogyan oldaná meg? (mindenkinek ezt ajánlod?)

[ Szerkesztve ]

(#12033) Geresics válasza CoolMan (#12032) üzenetére


Geresics
addikt

Hogyan oldaná meg? Nem tudom.
Megoldotta eddig több, mint 10 esetben? Igen.

Fontos, hogy mindig utolsó lehetőségként javaslom, tehát amíg van más lehetőség, addig azokat kell megpróbálni, de mielőtt valaki kikukázza a VGA-t, inkább próbálja meg!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#12034) CoolMan válasza Geresics (#12033) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Persze, de itt még szó nem volt "kukázásról", még másik gépben nem lett tesztelve.

"Hogyan oldaná meg? Nem tudom.
Megoldotta eddig több, mint 10 esetben? Igen.
" Mágia? :DDD

;]

(#12035) Geresics válasza CoolMan (#12034) üzenetére


Geresics
addikt

A másik gépben való kipróbálás az én esetemben pl. nem segített, mert abban hiba nélkül teljesített. Olyasmire tudok csak gondolni, hogy valamiért összeakadt a VGA az alaplappal, és a hibát egy frissebb BIOS kiküszöbölte. Jobb ötletem nincs... :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#12036) Gyuszi83 válasza CoolMan (#12034) üzenetére


Gyuszi83
tag

Rá raktam a legujabb drivert és ugyan az sajna, de azt furcsáltam, hogy amég nem volt rádugva az internet addig ment, ahogy rádugtam elkezdte csinálni, nem tudom, hogy ez most véletlen vagy ott lehet valami gond. Egyébként ma szedtem ki a vga-t egy ASUS P5B Premium alaplapból abba nem volt semmi gondja. Amég nincs fent a driver addig nem csinálja. Mi az a másik hiba amire gindoltál, hanem a driver lesz ?

(#12037) CoolMan válasza Gyuszi83 (#12036) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kölcsön, másik megbízható táppal is ki kellene próbálni, végül pedig másik gépben kell megnézni.
Azt azért nézd már meg kérlek, hogy ha nem dugod rá az internetet akkor meddig jó.

(#12038) Gyuszi83 válasza CoolMan (#12037) üzenetére


Gyuszi83
tag

Nem hiszem, hogy a táppal lenne gond. Ma szedtem ki egy ASUS alaplapból ( S775 ), több mint 2 hétig használtam benne egy E7500-as procival és semmi gondja nem volt, tökéletesen működött. Ma vettem meg a mostani cuccot ( alaplap, proci, Ram ), feltelepítettem a win7-et és ezzel kezdte el csinálni.
Megnézem amit írtál, hogy meddig jó, ha nincs rádugva a net.

[ Szerkesztve ]

(#12039) Girosz válasza Apollo_21 (#12023) üzenetére


Girosz
csendes tag

Köszönöm válaszod!

(#12040) CoolMan válasza Gyuszi83 (#12038) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Már ne haragudj, de hinni a templomban kell.
Teljesen más környezetben működött eddig az a táp. Ezért kellene tesztelni másik megbízhatóval is.
Amúgy memtest volt már? Viszont ha nem teszteled le az alkatrészeket, akkor nem fogod tudni, hogy mi a rossz.

(#12041) eketomy válasza ravail (#12011) üzenetére


eketomy
senior tag

A legrégebbi bios van rajta! 2006-os és informatikus lévén csináltam már nem egy bios frissítést de ennél a lapnál valahogy nem megy, az általad írt google fordítóval is elolvastam már a flash-elés menetét! egyszerűen nem lehet beflash-elni! (másik infos haverommal is próbáltam már Ő sem jutott dűlőre vele)a VGA-t meg nem viszi, egyébként használtan vettem tavaly még ezt a lapot (újat sosem veszek infos cuccból mivel nagyon sokat lehet rajta bukni)

Na mind1, gondoltam hátha volt már valakinek itt hasonló esete, de lehet hogy tévedtem, azért köszi skacok!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#12042) h_eduka


h_eduka
tag

van egy Gigabyte GA-890GPA-UD3H rev1.0-ás alaplapom amiről letört egy pci-e foglalt és az elem?
nem tudtok valakit aki ezt javítja esetleg vagy ez a lap már kuka?

(#12043) Gyuszi83 válasza CoolMan (#12040) üzenetére


Gyuszi83
tag

Ki próbáltam internet nélkül. Úgy néz ki, hogy az eternet driverrel volt gond amit leszedtem a Gigabyte oldaláról. Unigine Heavan programot lefuttatam és szépen lefutott és azóta se csinálta. Ráraktam az alaplaphoz kapott cd-ről a drivereket és eddig még nem csinálta, remélem így is marad. Érdemes lenne szerinted lefutattni a Furmark-ot meg a Prime95-öt ?

Köszönöm az eddigi segítséget.

(#12044) Geresics válasza Gyuszi83 (#12043) üzenetére


Geresics
addikt

Minél több programmal tesztelsz stabilitást, annál biztosabb, hogy minden OK! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#12045) ravail válasza eketomy (#12041) üzenetére


ravail
senior tag

Sajnos, fordult már elő velem is, hogy nem sikerült semmi képpen BIOS-t frissíteni. Hogy flash hiba, elektronika hiba, valamilyen hiányzó feszültség miatt, sosem derült ki.
Vissza térve arra, hogy nem sikerült.Mivel az írtad "angollal elég nehezen boldogulok sajnos":
A jelzett linktartalma szerint is és a letöltött "7255v13.zip"-ben lévő "How to flash the BIOS.DOC" tartalma szerint is, egyszerű a BIOS frissítés. Vagy win98 esetled dos6 boot lemezről esetled egy pucér DOS boot-ot tartalmazó HDD-ről (bármilyen régi, akér párszáz MB-s is megfelel) lehet, úgy , hogy a boot-olható eszköz főkönytárába be kell másolni a flash programot ("Afud408.exe") és a BIOS frissítő fájlt ("A7255VMS.130"). Majd errőll az eszközről bootolva el kell indítni a frissítést ( Afud408.exe A7255VMS.130 <-Enter). A másik módszer, amit Te is próbáltál, a "MSI Live Update" programmal win alól. Nem ismerem, és MSI alaplap hiányában telepíteni és futtatni sem tudom. De pl. az Asus ilyen programjában van lehetőség arra, hogy a közvetlen NET-ről történő frissítés helyett a letöltött és kicsomagolt rom (BIOS) fájlra lehet mutatni, és a frissítés azzal csinálja meg. Így is próbáltátok? Így sem megy? Ha nem, akkor sajnos kifogytam az ötletből.

(#12046) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Vettem ma egy Asrock H61M/U3S3 lapot, egy Core i3 3225 procival, és az a problémám, hogy ha bekapcsolom, akkor pittyeg 4 rövidet, és semmi mást nem csinál. Pittyegés után nem kapcsol ki, és pörög tovább a vinyó is pl, de ennyi. Már más rammal is próbáltam, de ugyan ez Mi lehet vele a gond? Még arra tudok gondolni, hogy régi bios van rajta, és ezt a viszonylag friss pocit nem támogatja. Ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#12047) Geresics válasza hkari (#12046) üzenetére


Geresics
addikt

Legalább P1.90-es BIOS-ra van szükséged, hogy menjen a gép. :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#12048) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

Vettem 2 hete egy AsRock Extreme 3 lapot. Összeraktam a gépet és nem indult. Visszaküldtem a lapot. Kaptam egy másikau, ugyanilyent a webshoptól, míg a gari tart.

Ezzel sem indul.

Valamit roszul csinálok? Most cseréltem ki a tápomat is, elvileg az sem lehet gond.

Arra gyanakszok, hogy rosszul kötök be valamit, mert ha beteszem a régi lapot, azzal megy a gép...

Valami ötlet?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#12049) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Nem írtam le a gépet!

Ház: Cooler Master Centurion 5 II, Táp: Chieftec 500w 80p, processzor Phenom II 955 BE

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#12050) spista222 válasza Forestgreen (#12049) üzenetére


spista222
addikt

Érdekes ha a régi alaplappal megy az újjal viszont nem pedig mindkettőbe ugyanazokat az alkatrészeket teszed és ugyanazokat a csatlakozókat kötöd be.

Be se kapcsol? jó helyre van kötve a Power gomb? Cmos reset jumper hogy áll?

Bekapcsol? nem sípol valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.