Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) invasio válasza Egzee (#18042) üzenetére


invasio
tag

A deszka illetve annak chipkészlete határozza meg, hogy milyen órajelű RAM-okat kezel. A HP dc7700-as Intel 965G chipsetes alaplapja max 800 MHz-es DDR2 RAMokat támogat.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18052) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Kicsit beparáztam ettől... az Asus P9X79 beveszi az adatlapom alatt lévő memóriát?

(#18053) cinkoxid válasza ForRedGlory (#18052) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az, hogy nincs odaírva, csak annyit jelent ,hogy nem tesztelték vele. Általában amit veszek ramot, azt hivatalosan sosem támogatják az alaplapok, amikbe beleteszem ,de még nem volt inkompatibilitási probléma.

(#18054) oneak7


oneak7
tag

A rendszer 16gb-ból csak 8gb-ot ismer fel :(( , ezt hogy tudom beállítani a biosban vagy máshol?
Alaplap:Asus Rampage 4 Formula
Ram:Corsair Vengeance 16gb 1866mhz

(#18055) zsoltrs


zsoltrs
tag

Sziasztok.

Lenne itt 1 kis probléma :Y
Ga-MA 790X-DS4 és phenom II X3 720- am van.

Probléma:

0,075 V-ot emeltem Cpu feszültségén. :(
Biosba megnyomom az F10-et leütöm az entert és abban a pillanatban a gép kikapcsol. ;]
Indítanám, még a táp se indul be.
Lehúztam a lapon lévő 8 pines dugót, akkor beindult a táp, de a proci ventije csak megmozdult (utána meg rángatózott). Ha rajta van a 8 pines is akkor a táp és a proci venti is csak megrándul és ennyi.

Átdugtam a proci ventijét 1 másik aljaztba, ott forog rendesen.
Ha feszt emelek, akkor nem csak a procinak kellene meghalnia?
Vagy most mi van?

Szerintetek mi lehet a probléma? :F
Proci és/vagy alaplap.

Zsolt

Előre is köszi. :R :R

(#18056) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Ránézésre valaki meg tudná mondani milyen kondik(2 nagy)? Kicsit kipúposodtak :) Illetve simán forraszthatóak ki/be?

[ Szerkesztve ]

(#18057) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok...

Ismét akad 1 lapom amivel kisseb gondjaim vannak.. :(

GA-G31M-ES2C, proci ramok tökéletesek, vga szintén.

Elinditom a lapot de se kép se hang, pörögnek a ventik de nemjön kép :(

BIOS reset megvolt,cpu,ram csere is, se alaplapi se pci-e vga nincs kép.

Ezt vajon mi okozhatja?

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#18058) BigDarkJoy válasza zsoltrs (#18055) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

CMOS reset....

tápcsati és biosellem ki,25-30másodperc és alapon indulnia kell ha nemhalt be.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#18059) Rico83 válasza KaiotEch (#18056) üzenetére


Rico83
tag

Szerintem nem púposak,amúgy könnyen lehet forrasztani,csak egy kis kézügyesség kell,meg páka.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18060) Hopkins_001


Hopkins_001
tag

Sziasztok!
Van egy abit bd7ii alaplapom,de valamiért nem indul be.
proci,táp ventije felpördül egy pillanatra,alaplapon lévő piros led is felvillan.
Mi lehet a probléma ?
Többi alkatrész tuti jó.

(#18061) Rico83 válasza BigDarkJoy (#18057) üzenetére


Rico83
tag

Valószínűleg processzor hiba lesz.Vedd ki a cpu-t,óvatosan takarítsd meg,(a foglalatát is) minimálisan rakd össze,ha van alaplapi vga akkor ne rakj bele kártyát,1 db memória és így indítsd.Ha bootol,akkor más a bibi.Ha nem,akkor proci.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18062) Rico83 válasza Hopkins_001 (#18060) üzenetére


Rico83
tag

Asrock alaplapoknál találkoztam hasonlóval...sajna kuka lett belőle.Nem bírtam rájönni mi szállhatott el.A tápod jó?

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18063) zsoltrs válasza BigDarkJoy (#18058) üzenetére


zsoltrs
tag

Szia.

Már megtörtént.
Semmi

(#18064) Hopkins_001 válasza Rico83 (#18062) üzenetére


Hopkins_001
tag

jó,kivettem,rövidre zárva elindul.multival lemérve 12 voltot leadja

[ Szerkesztve ]

(#18065) cinkoxid válasza oneak7 (#18054) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Tisztítsd meg a memória érintkezőket, utána jó lesz. A foglalatot is nézd meg. Külön külön felismeri őket?

(#18066) Rico83 válasza Hopkins_001 (#18064) üzenetére


Rico83
tag

Nem volt régebben tuningra fogva?Pár tized volt emelés némely alaplapnak nem válik hasznára.Először kifagyogat (kékhalállal) utána már el sem indul.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18067) Rico83 válasza Rico83 (#18066) üzenetére


Rico83
tag

Cinoxid kolléga válasza is jó,főleg ha nincs csipogó a lapodon...

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18068) Hopkins_001 válasza Rico83 (#18066) üzenetére


Hopkins_001
tag

sajnos nem tudom az előéletét,használt lap.. boltból...

(#18069) BigDarkJoy válasza Rico83 (#18061) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Probáltam már P4 630 3.0ghz procival is ami a másik gépünkben megy azzalsem indul, de E2140 procival sem :(

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#18070) cinkoxid válasza BigDarkJoy (#18058) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Vagy memóriainkompatibilitás, vagy meghalt az alaplap. Próbáld a memóriákat egyesével, különböző slotokban, esetleg másik rammal, ha van.

(#18071) BigDarkJoy válasza cinkoxid (#18070) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Már szinte mindent probáltam, pormentes ,hibára utaló jel nélküli a lap :(

Azt leszámitval hogy nincs kép :(

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#18072) KaiotEch válasza Rico83 (#18059) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ja ez nem az én élő képem. Azt nem tudtam feltölteni.

(#18073) #65675776 válasza KaiotEch (#18072) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ránézésre elektrolit kondenzátorok. Azon kívül, hogy HM(M) sorozatúak a gyártó kínálatán belül semmit nem lehet ezen kép alapján megállapítani róluk.

De gondolom ez neked aktuális lesz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18074) hd3650-65Hz


hd3650-65Hz
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám-kérdésem:
Van egy ABIT IG80 -as alaplapom P4 2,8Ghz-es procival. A napokban nem kapcsolt be a gép. Ezt megoldottam, lentebb leírom.
Jelenleg ha összedugom a videókártyát a monitor kábellel akkor azonnal beindul a proci és a videókártya hűtőm is, elkezdenek pörögni :) pedig a biosban visszaállítottam a gyári beállításokat. Ha az integrált videókártyát használom akkor nem indulnak be a hűtők, de kigyullad pirosan a bios chip melletti D17 elnevezésű led. Pirosan gondolom nem jelent semmi jót.

Az előzmények:
Úgy nézett ki, hogy a tápegységem feladta. Vettem bele egy 400w-os használt tápot. Innentől kezdve beindul. Viszont rövid idő után ki is kapcsolt, furcsa fémes hangot adott, de nem tudtunk rájönni mi az, olyasmit mint amikor a hangkártya felvesz egy zajt. A biosban lévő érzékelők alapján látható volt, hogy túlmelegszik a proci. Ma vettem pasztát és a és a már megszáradt procihűtőpasztát eltávolítottam majd lecseréltem az újra. Most megy a gép, de azt produkálja, hogy pörgeti a ventiket a monitorról.
Valakinek lenne valami ötlete, hogy miért csinálhatja? Mennyire baljós ez a jelenség?
Köszönöm.

(#18075) Chp


Chp
őstag

Üdv, kollégák! A minap raktam össze az adatlapomon szereplő konfigot, amit egy MSI FM2-A75MA-E35-re alapoztam. A rendszer stabil, nincsenek fagyások és spontán újraindulások, semmi, tökéletesen megy, viszont amikor először léptem az UEFI-be, akárhényszor mentem a Save, restore default, Discard changes, etc... menübe, kifagyott a BIOS. Feltettem a legújabb 1.7-es BIOS-t, a probléma megszűnt, azonban bekapcsolás/újraindításkor a billentyűzetem négyszer villan fel, a negyedik villanásra a Num-lock kivételével minden LED - rendesen ahogy kell, elalszik. Mi lehet az oka a négyszeres felvillanásnak? Köszönöm szépen!

(#18076) spiritex válasza BigDarkJoy (#18057) üzenetére


spiritex
veterán

Az alaplapin úgy próbáltad ugye, hogy kivetted a pci-e kártyát?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18077) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok.

Van egy ASRock Z68 ext3 gen 3 lapom egy i5 2500k procival. Épp most került eladó sorba a gép és kivettem belőle a vga-t.
A gondom a következő.
Eljut odáig, hogy épp elkezdené tölteni a windowst, amikor folyamatosan újraindul. Poston A2 az utolsó amit kiír.
Próbáltam bios kisütést.
Ha visszateszem a vga-t és ugyan úgy az alaplapi dsub kivezetésre dugom a monitort, akkor megy a gép. Ha kiveszem a vga-t nem. Ez valami beállítás lehet, vagy valami megdöglött?

Garis minden, csak nem akarok a lapot és a procit is visszaküldeni. Egyik biztos, hogy jó.
Sajnos már nincs lehetőségem akár lapot, akár procit cserélni próba erejéig.
Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#18078) spiritex válasza ZeUS2140 (#18077) üzenetére


spiritex
veterán

Ha Safe módba be tudsz lépni, akkor a Win-nek nem tetszik a váltás. Próbáld ki F8-al be tudsz-e lépni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18080) spiritex válasza spiritex (#18013) üzenetére


spiritex
veterán

Visszatérve a problémámra, szerintem valami érintkezési gond lehet mégiscsak, mert ugye majdnem egy éve jelentkezett először ez a jelenség, majd múlt héten másodszor, éppen takarítás után. Meg a kártya kivétele, pici megropogtatása után megint jó minden. Szerintetek? Csak nem a táp, bios, alaplap, proci, memória a ludas ha egyrészt ennyit kibírt jól, másrészt most megint jó!? Nem?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18081) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem a gép összeszerelésről.

Konfig:

MSI FM2-A55-E33
Corsair VS350
Xigmatek Asgard Pro

Az egyik kérdésem az, hogy a tápon nincsen 4 pines csatlakozó, viszont az alaplapon a proci mellett van. Ha ez nincsen rádugva a lapra az gáz? Vagy kell valami átalakító a táphoz?

A másik, hogy a házban van 2 db 12cm-es venti, mindkettő 3-as csatival, viszont a lapon csak egy fan vezérlőnek van hely (ha jó láttam), ami viszont 4 tűs. Most akkor hogyan kell rákötni a lapra a ventiket? Ha rá lehet egyáltalán...

Bocs a láma kérdésekért :DDD

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18082) #65675776 válasza Ispy (#18081) üzenetére


#65675776
törölt tag

Felettébb meglepő lenne ha nem lenne rajta négytűs csatlakozó. A specifikáció szerint van nyolctűs EPS12V, ami teljesen megfelel a célnak. (Érdekes, de mintha erről a tápról senki nem merne saját képet készíteni...)

A négytűs ventilátorcsatlakozóra rá lehet dugni a háromtűs kábelt minden további nélkül. Ha van osztód, akkro a kettőt egyszerre is.

(Ilyen kis alaplaphoz egyébként minek ekkora ház?)

[ Szerkesztve ]

(#18083) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok, vásárolni fogok egy Asrock B75 Pro3-as lapot, mellé pedig Corsair Vengeance DDR3 1600 MHz 2*4 GB KIT -et. A kérdésem az lenne, hogy ebbe a lapba, a fenti memóriák mellé passzol e a régebbi KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT KHX1600C9AD3K2/4G -m?

Köszi a választ előre is.

(#18084) Ispy válasza #65675776 (#18082) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi!

Pedig nincsen, van rajta 6-os, meg 8-as. Szóval akkor nem gáz ha csak a 12-es van rádugva?

Egyébként azért vettem ekkora házat, mert ha netán belekerülne egy komolyabb lap + vga, akkor is legyen benne hely :D

Egyébként tényleg viccesen néz ki ez a pici lap a ház bal felső sarkában :DD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18085) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Lenne egy kezdő kérdésem... Van 2 alaplap. Az egyik dupla annyiba kerül mint a másik. Mivel tud többet a drágább az olcsóbbnál???
GIGABYTE GA-H61M-HD2 vs GIGABYTE GA-B75M-D3P

Azt látom ránézésre hogy más chipset van benne, de örülnék egy konkrét felvilágosításnak is. Köszönöm előre is!

Üdv: Csabee.

(#18086) #65675776 válasza Ispy (#18084) üzenetére


#65675776
törölt tag

A nyolcast rá tudod dugni az alaplapon levő négytűsre. Teljesen szabályos megoldás.

Assdak: Ki kell próbálni. Lehet kell egy kis feszemelés a northbridge-nek vagy a RAM-oknak, esetleg kézzel kell beállítani az időzítéseket is.

Csabee..: Itt egy összehasonlítás, közvetlenül a gyártótól. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18087) Ispy


Ispy
veterán

Még annyi kérdésem lenne, hogy ha molexre dugható csatit veszek a ventiknek az is jó? Vagy ez egyiket a lapra dugom a másikat meg a tápra?

(#18086) daa-raa

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18088) #65675776 válasza Ispy (#18087) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vehetsz nekik, de akkor maxon fognak pörögni állandóan.

(#18089) Ispy válasza #65675776 (#18088) üzenetére


Ispy
veterán

Értem, akkor tudnál nekem linkelni ilyen alaplapra köthető fan elosztót? A boltban ahol venném csak molexes van. A neten is csak ilyen molexes megoldást találtam.

Nyilván nekem vannak hiányosságaim a kereső használatával kapcsolatban :DDD

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#18090) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Olyan lehet, hogy meghalhat egy alaplap 3 pines venti csatlakozója? Van egy Asus Vintage PE-1 előre összerakott gép, és az alapból benne levő hátsó venti nem pörgött, aztán aszittem azzal van gebasz és vettem egy AC F9 TC-t, és most nézem, az se pörög (pedig mikor kicseréltem, úgy emlékszem, hogy pörgött). Tehát mit lehet ilyenkor csinálni?

(#18091) Rico83 válasza geckowize (#18090) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
Ha a gép működik és nem melegszik nagyon akkor minek még bele az a ventilátor?Ha mégis nagyon kell,kösd rá a tápra.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18092) cinkoxid válasza geckowize (#18090) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Többi 3/4 pinesen sem működik?

(#18093) Csabee. válasza #65675776 (#18086) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szuper, köszönöm!

Üdv: Csabee.

(#18094) geckowize válasza Rico83 (#18091) üzenetére


geckowize
őstag

Hat de pont meleg, alapbol volt benne, akkor gondoltam veszek masikat, Mert pl vinyok legjobban a melegedestol halnak... Ja csak nincs molex-3pinem most keznel...

(#18095) geckowize válasza cinkoxid (#18092) üzenetére


geckowize
őstag

Meg nem probaltam mert meg hasznaljak, de munka utan megnezem

(#18096) BigDarkJoy válasza spiritex (#18076) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

annyira nemvagyok azért hozzánemértő.......

persze hogy kivettem

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#18097) Chp válasza Chp (#18075) üzenetére


Chp
őstag

Valaki? :))

(#18098) cinkoxid válasza Chp (#18075) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Tehát bekapcsoláskor villognak. Miközben villog, bootol a gép? Vagy csak a villogás után? Mennyi idő telik el vele?

(#18099) akoska07 válasza cinkoxid (#18098) üzenetére


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Akadt némi problémám.
Nevezetesen egy Z77-UD3H új, 2600K használt, Gskill 2133 Geil 2133 újak, alkatrészek társaságában.

Nem tudom jó helyre irok-e,de én azt gondolom az alaplapnál nem stimmel vmi.

Amikor elinditom a gépet,elkezd boot-olni.
Amikor jön befelé az a négy szines pötty akkor féluton megáll a képernyő (megfagy) majd egy fél pillanatig kék képernyő,de semmit nem tudok belőle elolvasni,mert olyna gyorsan eltünik és ujra indul.

Teljes bios reset megvolt,elem kivétel,többszörös cmos.
Cserélgettem rajta bios-okat is,mert nekem ugy tünt mintha vmi rossz bios beállitás miatt nem tudna tovább boot-olni,mint amikor a tuningnál nem stimmel vmi és kifagy.Nálam minden alapon menne.

Az összes slot-ot végig próbáltam egyesével 1db ramokkal.
A procin semmilyen sérülésre utaló jel nincsen,mondhatni tökéletes állapotban van.

A ramok vadi ujak.

Az oprendszer lehet még a ludas talán ?
A vinyón egy 990x chipset-es amd alaplap dolgai vannak még,
de attól függetlenül sztem be kellene hogy boot-oljon... vagy tévedek ?

Proci memvezérlője lehet elszállva esetleg ?

Sok mindennel találkoztam már,de még ilyennel nem.

Lehet veszek egy akármilyen alaplapot olcsó amivel ki tudom próbálni a procit.

Várom az észrevételeket... :R :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18100) cinkoxid válasza akoska07 (#18099) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az én rendszerem már 6 különböző felépítésű gépet megélt már, de nincs semmi baja neki. Előtte érdemes letörölni minden drivert, hogy legyen semmi gond. Csökkentett módban indul? Ki kéne pucolnod rendszert, illetve beállítani, hogy kékhalál esetén ne induljon újra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.