Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) baludanny válasza RAZERXX (#32997) üzenetére


baludanny
csendes tag

nem nem
porszivo

(#33002) mefistofeles

Tudom nem egy élet-halál kérdés de erről elmondaná egy szaki a véleményét?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#33003) janos666 válasza mefistofeles (#32988) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Win8 kompatibilitás gyakorlatilag az EFI fastboot GOP támogatású VGA-val, aminek jelenleg semmi más gyakorlati jelentősége nincs, mint hogy 1-2 másodperccel gyorsabban bootol a gép. Illetve talán beleértik még ebbe a secure boot funkciót is, ami szintén nem kritikus dolog, Microsoft hülyeség találmány, hogy kicsit zártabb, Windows barátibb biztonságosabb legyen a Windows kompatibilitás logós PC. Na meg persze, hogy legyen az alaplapra integrált cuccoknak Win8 kompatibilis drivere, de gyakorlatilag elég szokott lenni a Vista+ támogatású driver (ami legtöbbször már a Win8 telepítő lemezről, vagy a Windows Update-ről is automatikusan települ).

Szóval, ha most nincs problémád, akkor szerintem véletlenül se rakd vissza a Win7-et (legalább is emiatt).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33004) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

mostanában egy elég érdekes hangot kezdett el adni a gép valószínűleg az alaplap. Olyan mintha olvasná az adatokat vagy nem tudom de elég érdekes és csak terhelésnél adja, eddig csak nagyobb játékoknál adta, de most már egy mozzila megnyitásánál is hallani.

Tudom hogy ez így elég bő hatókör de hátha tudja valaki mi lehet az.

(#33005) RAZERXX válasza baludanny (#33001) üzenetére


RAZERXX
tag

A porszívó vagy kompresszor nem hozza le ugyanis finom por van rá ragadva ami nem jön le !
Ugy mondanám mintha picit zsíros lenne és apor azért ragadt rá !
Azért kérdezném hogy ez a: http://www.hestore.hu/prod_10030246.html spray jó lehet é? ! :)

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#33006) RAZERXX válasza Romeo619 (#33004) üzenetére


RAZERXX
tag

Hát igen ! Nagy valószínűséggel a vinyó lesz !
Próbáld ki úgy ha megnyitol egy nagyobb fájlt persze ezt próbáld meg minden partíción hogy akkor hallod é ! :)

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#33007) Romeo619 válasza RAZERXX (#33006) üzenetére


Romeo619
senior tag

Szia,

Sentinel szerint 100%-os a winyo. Töredezettségmentesítést is csináltam rajta. És még mindig búg. Most megpróbálom Win7tel, hogy akkor mi lesz.

De olyan, mintha a prociból jönne vagy az alaplapról. Olyan a hangja mint a régi winyoknak amikor olvasták az adatot.

(#33008) Romeo619 válasza Romeo619 (#33007) üzenetére


Romeo619
senior tag

A nagy baj az most már az, hogy ha a BIOSban lépkedek akkor is adja a hangot de csak ha valamit megnyomok.

(#33009) RAZERXX válasza Romeo619 (#33008) üzenetére


RAZERXX
tag

Ez érdekes ! Húzd le a vinnyorol a kábeleket és úgy nézd meg hogy akkor is adja ezt a hangot mert akkor nem vinyó !

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#33010) Romeo619 válasza RAZERXX (#33009) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hi,

lehúztam a winyot és sajnos ugyan úgy sípol. Csináltam BIOS resetet így nagyon gyenge a hang de ott van.

Esetleg tipp hogy mi lehet az, és hogyan tudnám javítani? Vagy kuka az alaplap?

(#33011) RAZERXX válasza Romeo619 (#33010) üzenetére


RAZERXX
tag

na most akkor sípol vagy kattog ! kézzel állítsd meg a ventilátorokat nem e az sípol ! persze csak pár másodpercre

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#33012) Romeo619 válasza RAZERXX (#33011) üzenetére


Romeo619
senior tag

Ezt már próbáltam, megállítottam ugyan az a hang. A hang ahhoz hasonló mint mikor a régi winyok olvassák az adatokat, vagy mint a cdrom. Hallani hogy akkor dolgozik, amikor nyomok egy le vagy felt a menüben.

Lehetséges, hogy a proci lesz a ludas...

[ Szerkesztve ]

(#33013) Adee_91 válasza Romeo619 (#33012) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Biztos,hogy nem a táp "cicereg"?

(#33014) Romeo619 válasza Adee_91 (#33013) üzenetére


Romeo619
senior tag

Nem, tuti hogy nem, akkor az folyamatos lenne. Ez pedig csak akkor ha valamit csinálok. pl a BIOSban való lépkedés.

(#33015) RAZERXX válasza Romeo619 (#33014) üzenetére


RAZERXX
tag

monitor

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#33016) Adee_91 válasza Romeo619 (#33014) üzenetére


Adee_91
aktív tag

A "cicergés" legtöbbször terhelésfüggő,ezáltal nem kell,hogy folyamatos legyen.
Ha leveszed a ház oldalát és fülelsz be tudod azonosítani pontosan a hang forrását?

(#33017) Romeo619 válasza Adee_91 (#33016) üzenetére


Romeo619
senior tag

Nem, pontosan ez a baj, hogy ne mtudom beazonosítani, annyit tudok, hogy nem winyos, és nem táp.

De nagy eséllyel nem is vga. Én alaplapra, és proci gyanakszom. Még annyi, hogy a procin AMD 965 egy TX2s hütő van. A procit soha nem húzogattam. mozilla

Érdekesség, hogy a hang akkor marhára erős, ha a mozzila ablakot kicsinyítem vagy nagyítom, a proci terhelés pedig felmegy 60% környékére. És hogy ha a terhelés 50% fölé megy akkor elviselhetetlen a hang.

[ Szerkesztve ]

(#33018) Ruszki


Ruszki
senior tag

Megtaláltam a helyes topikot ahova fel tudom tenni a kérdést! :R

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#33019) 04ahgy válasza Romeo619 (#33017) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez a cicergés oka: [link].
Változtak a kondik paraméterei, és hallod azt, ami eddig ultrahang volt.

(#32999) L7wy: A pendrive lesz az oka, nem szereti a lapod. Nekem is ilyen volt, és az volt a gond, azért is mondtam a típust fejből. Másik géppel valszeg hibátlan lesz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33020) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok!
Úgy alakult, hogy van itthon 2db socket478 as gépünk, és 1 valamirevalót szeretnék belőle csinálni.
van egy Abit SA7-es alaplap, illetve egy Matsonic ms9127c típusú.
Melyiket használjam, melyik a megbízhatóbb, jobb? Van egy ddr400-as 512mb os ramom, illetve egy 256 os és egy 64mb os. Az 512-es és a 256-ost berakhatom egymás mellé?
Ezen a gépen elfutna azért a win xp, vagy egy win98 al jobban járnék? Linux sajnos nem opció.
üdv

(#33021) pcgamer01 válasza bicajoskema (#33020) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Helló! :)

A két lap közül mindenképp a Matsonic-ot használd.
Volt már nekem is 478-as lapom (egy pár darab) volt köztük Matsonic és nem volt vele különösebb bajom.
A két ramot berakhatod egymás mellé.
Beleraksz még egy 2.1-es vagy 2.4-es procit(mint hirdetésembe)és kész is. :))

Samsung Galaxy S10+

(#33022) masterful87


masterful87
senior tag

Ma vihar volt nálunk... hatalmas dörrenést hallottam, majd elment a villany. Mint kiderül pár házzal odébb csapott be a villám!

Úgy néz ki, hogy a router LAN portjai meghaltak, és valószínű, hogy minden más is, ami rá volt kötve! (TP-LINK TL-WR1043ND v1)

Volt rajta egy TP-LINK TL-PS310U is, ez még áram alatt se volt, mégse mutat semmi életjelet!
A második gépem LAN portja se akar működni (Gigabyte GA-F2A88XM-D3H), a gép megy, minden remek, de a LAN port nem megy! Ez a villámláskor be volt kapcsolva!
Az első gép kicsit problémásabb, az be se akar kapcsolni! (Gigabyte EP45-DS3R) De a hangszóróra ütemes zavart küld, és hátul a LAN csatlakozón egyszerre villog a sárga és a piros led is, de csak azon, amelyikbe a kábel be volt dugva, a másik porton nem! Ez is be volt kapcsolva a villámláskor! Külön érdekesség, hogy szünetmentes is volt előtte!

De ha jó a sejtésem, akkor a szünetmentes tehetetlen volt, mivel a nyavalyás router felől jött az extra delej (már megint! egyszer már történt hasonló ilyen időben, az cserés lett)

Jó lehet az elgondolásom? A router a hunyó, és ezek az alaplapok kukásak lettek? Vajon az első gép, dupla LAN portos alaplapja nem hozható vissza valahogy? Hol találok én 2014-ben egy valamirevaló LGA775-ös alaplapot? :(

(#33023) zsolti_1990


zsolti_1990
csendes tag

Sziasztok!
Össze szeretnék itthon rakni egy ITX gépet de olyan alaplapot keresek hozzá ami 775-ös. Az mindegy, hogy DDR2 vagy DDR3 mert mind a két rammal el vagyok látva bőségesen itthon. Tudtok nekem abban segíteni, hogy hol kapok használtan ilyen alaplapot? Nézegedtem interneten, hogy sok ilyen Zotac lap van de nem találok sehol ilyen ritka lenne kis hazánkban ez a típusú alaplap? Vagy ha van valakinek eladó az írjon!

Előre is köszi a segíatséget :R

(#33024) 04ahgy válasza masterful87 (#33022) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A vihar már csak ilyen, a villám indukált árama bizony utat talál magának.

A hálózati eszközöket buktad. Ha félnapos, elemkivett CMOS Clear az LGA775-nél nem segít, azt is buktad (ha volt akkora szerencséd, hogy csak a lap szállt el).
Az FM2-es lapba tudsz venni egy bővítőslotos LAN kártyát, ha csak a LAN a baja. Ezek a sérülések nem garanciális problémák, ki kell a gépet húzni mindenhonnan viharban.

A szünetmentes, mint neve is mutatja, az áramkimaradást hidalja át, nem villámvédelem! Helyesen írtad azonban, hogy ezzel amúgy sem sokat értél volna, mert a LAN felől jött a feszültségtüske.

A LAN-okat (a 230V-on túl) azért kell kihúzgálni, mert a közelben lecsapó villám több tízezer, több százezer amperes árama indukált feszültségtüskét okoz, és az teszi tönkre az eszközöket, nem az, hogy konkrétan a villám "belecsap".

Minden vezetőben van ilyenkor indukált feszültség, egy egésznél kisebb menetszámú transzformátortekercsként felfogva. Amennyiben a végén alaplap van, az a szerencsétlen forgatókönyv.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33025) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Asus P8Z68-V PRO/GEN3 alaplappal fel tudom valahogy gyorsítani a boot időt? Hiába van ssd-m, ha a szaros boot animációkat vagy 20 mp-ig kell néznem, a bios képét pl. vagy háromszor feldobja.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33026) 04ahgy válasza Bjørgersson (#33025) üzenetére


04ahgy
nagyúr

BIOS frissítés a legfrissebbre. LAN boot ROM tiltás, az Intel natív SATA vezérlőkön túl minden egyéb SATA, eSATA tiltás, POST screen tiltás, POST message 1s-re beállítás.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33027) janos666 válasza 04ahgy (#33026) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az UEFI-s Asrock Z68 gyorsabb picture mint character módban, mert előbbi átugorja a RAID BIOS szövegeit (hacsak nincs valami hibaüzenete ; valamiért csak ebben a kép módban engedi ezt elrejtetni, pedig az egy külön beállítási lehetőség, csak egyébként nem jön elő) míg utóbbi mindig várja pár másodpercig, hogy be szeretnék-e lépni a RAID setup-ba. De talán még a RAID cucc nélkül is gyorsabb lenne, mert így szinte azonnal a Win8 karikája pörög a kép alatt, míg egyébként egy kis részt ki lehet olvasni a szövegből. :D

Ja, és a legfontosabb, ha van a setup-ban fastboot, quickboot, vagy hasonló, akkor azt állítsa a legmagasabb szintre (vagy ON-ra ha csak on/off), amire tudja (attól függően le tud-e mondani az USB-HDD bootolásról és van-e GOP támogatású BIOS a VGA-n). Úgy már tényleg elég gyors tud lenni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33028) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy ha a telefont usb3ra teszem, akkor gyorsabban tölt fel, mint az előző generáción?

Mert ugye a specifikáció szerint több kraftot ad le, mint az USB2, az adatkábelnek meg bírnia kellene, hiszen a töltőfejjel gyorsabban töltött.

Köszi a választ!

(#33029) janos666 válasza dodopek (#33028) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg kell a telefonra és/vagy a Windows-nak is valami fastchage program/driver, vagy standby módban kell lennie a PC-nek (gyakorlatilag "kikapcsolva", de letiltott deepsleep-el). De próbáld ki.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33030) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, sikerült!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33031) dodopek válasza janos666 (#33029) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a választ! Bekapcsolt gépnél gondoltam.

(#33032) masterful87 válasza 04ahgy (#33024) üzenetére


masterful87
senior tag

Köszönöm szépen a részletes tájékoztatást! :R

(#33033) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!

Egy alaplapcsere lenne,a jelenlegi ez az MSI lap van ennek kellene megtalálni az utódját. Miután nem egy mai darabról van szó lehet e még újonnan venni ilyen tipusú lapot,vagy már csak a használtak között található? A srác akié csak netezésre használja semmi más igénye nincs,azt nem tudom most milyen proci van benne. Egy pár kondi ment ki esetleg azt lehet/érdemes e cserélni?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#33034) dodopek válasza Dan-szan (#33033) üzenetére


dodopek
addikt

Azt lehet, és érdemes. Többet nem, de pár púpos kondi miatt szerintem kár kukázni...
Persze azt nem tudom, hogy a döglött kondik miatt más nem halt e meg benne...

[ Szerkesztve ]

(#33035) Sandpa válasza BlackPriest (#32986) üzenetére


Sandpa
csendes tag

Helló!
Köszi a választ, bocs de csak most kerültem újra géphez..
Jelenleg egy ocz modxtream pro 650w van benne, de már egy 850es corsairell is próbáltam és ugyan ez!
Vinyó ami benne van meg hd sentinel szerint 100/98as..
Szal ezért nincs több ötletem..

(#33036) zeusz55


zeusz55
senior tag

Sziasztok!

GA-B75M-HD3 lapom van és a egy MSI R7 250 vgam, ami a pici lap miatt pont a lap chip hűtőjére fújja a meleg levegőt, eddig kártya nélkül 20-25 fok között volt a lap hőmérséklete most volt már 42 is game alatt... ezek meddig melegedhetnek??? Mi a felső határ a chipsetnél? Köszi!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33037) 04ahgy válasza zeusz55 (#33036) üzenetére


04ahgy
nagyúr

~85-95°C.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#33038) zeusz55 válasza 04ahgy (#33037) üzenetére


zeusz55
senior tag

ejha akkor nem is olyan sok az a 42! Köszi! :DD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33039) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

USB 3.0 csatlakozó csak akkor fogja kihasználni az USB 2.0 feletti sebességét, ha fel is van telepítve a drivere? Csak mert tervezek beszerezni egy USB3.0 pendrive-ot amiről telepíteném a windows-t, de mivel windows-ba fel kell rakni hozzá egy drivert, hogy kezelje, gondolom BIOS szinten sem lesz gyorsabb. Vagy valahogy be lehet ezt állítani?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#33040) janos666 válasza wolfman (#33039) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows telepítő is elég sok USB chipset driverét ismeri.
De nem igazán értem a problémát. Egy viszonylag lassú pendrive-ról is egész gyorsan települ a Windows. Míg ezen agyalsz, kérdezel, választ kapsz és elolvasod, már rég fel is települt volna akármilyen USB 2+ sebességgel. :U

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33041) wrox válasza wolfman (#33039) üzenetére


wrox
senior tag

Igen, csak akkor fog menni USB 3 sebességen, ha fent van a driver.
Sőt, az is előfordulhat USB-ről való telepítéskor, hogy gondjai lesznek az USB3-al, és ilyenkor csak a BIOSban való USB 3.0 disabled fog segíteni.
De ne aggód, mert így is tök gyorsan fel fog menni.

(#33042) zeusz55 válasza wolfman (#33039) üzenetére


zeusz55
senior tag

USb 3 ról 90% hogy nem tudsz wint telepíteni! USB2 ről csináld, nem fogsz észrevenni különbséget!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33043) Bjørgersson válasza zeusz55 (#33042) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Windows 8-at már simán lehet USB3-ról is telepíteni, a 7-tel meg még trükközni kell egy kicsit, de azzal is meg lehet oldani.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33044) zeusz55 válasza Bjørgersson (#33043) üzenetére


zeusz55
senior tag

Én a 7et kb 15-20 perc alatt feldobtam SSDre DVDről! Annál biztos gyorsabban olvas egy Pendrive még usb2es is.. nekem nem éri meg az útközben lévő útvesztőket a macera! 20 Perc nem a világ, megnézek egy sorozatot és még váratom is a gépet! :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33045) Dan-szan válasza dodopek (#33034) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Kösz,az ,hogy más nem e ment tönkre hogyan lehet megtudni,műszerrel bemérni :F ? Most konkrétan ott járunk hogy el sem indul és a kondira gondoltunk mint a hiba kiváltó oka,de akkor lehet hogy nem az ill. nem csak az?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#33046) Bjørgersson válasza zeusz55 (#33044) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én viszont már évek óta nem telepítettem Windowst lemezről, megszoktam a pendrive-ozást. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#33047) zeusz55 válasza Bjørgersson (#33046) üzenetére


zeusz55
senior tag

Ízlések és pofonok! :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33048) janos666 válasza zeusz55 (#33044) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

UEFI-s alaplappal és Win8-al egyszerűen csak kibontod az ISO tartalmát az akár USB 3-on csatlakozó pendrive-ra és máris bootol, illetve települ. Nem kell semmiféle extra program (EFI boot-hoz nem kell MBR-es bootmanager), esetleg ami az ISO-t mountolja/csomagolja, de arra is képes már maga a Win8 is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#33049) zeusz55 válasza janos666 (#33048) üzenetére


zeusz55
senior tag

:K De kezdetben W7 ről beszéltünk! :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#33050) baludanny


baludanny
csendes tag

ÜDV uraim
Van egy BIOSTAR TH55XE lap amin egyik pillanatrol a másikra megszünt létezni 3 db memoria foglalat.
Mai napig csak 1 mem van benne ,lehet ezt hozzáértőnek javítani ? Vagy kuka?
valaki tudna valami biztatot ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.