Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) karpy válasza Geller72 (#19598) üzenetére


karpy
csendes tag

Nincs másik hangkártyám. Majd teszek fel egy linuxot, h kizárjam a szoftveres hibát.

"Az életben van egy csodás dolog: a reakciódat, a viselkedésed mindig megválaszthatod!"

(#19602) GRaul


GRaul
őstag

sziasztok!

Vettem egy ilyen lapot:H61M-P31 (G3)
Plusz egy G2020as procit. A kérdésem az lenne, hogy DVi-al kitudom lőni a lapról a hangot az erősítőmre?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#19603) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Ma cseréltem egy Asrock H61M-HVS lapot és olyan gondom van vele,hogy ha mindkét modul bent van állandóan újra indul még az Uefi sem jön be!

Ha csak az egyik modul van bent müxik!

Előtte 3 alaplapban is tökéletesen mentek a ramok! (GEIL EVO CORSA 1866Mhz (2*4GB))

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#19604) kenta válasza Ganz-[HUN] (#19600) üzenetére


kenta
tag

865pe van neki, 848p, 865pe, 875p, ezek mindent támogatnak...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#19605) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy ez az alaplap [link]

kezel e egy ilyen procit AMD Athlon 64 3500+ - ADA3500IAA4CW

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#19606) Mantin


Mantin
aktív tag

gigabyte p31 es3g lapomon hogyan tudok az előlapi csatlakozón hangot kivezetni?
a gyártó oldaláról letöltöttem a realtek drivert és fel is raktam, de nem jön ki hang belőle :W

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#19607) Spet válasza Mantin (#19606) üzenetére


Spet
addikt

Először kösd össze az előlapi kimenetet a lappal, utána mennie kell :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19608) sunci_02 válasza Rivaul (#19596) üzenetére


sunci_02
aktív tag

pedig fura én már vagy 20-30 alkalommal frissítettem gépeket, (nem kezelte a meghajtókat vagy régebben a nagyobb memóriákat), eddig sose volt semmi para, persze stabil rendszer alatt csináltam win alól... anno meg floppyról bebootolt dos alatt...

(#19609) Rivaul válasza GRaul (#19602) üzenetére


Rivaul
addikt

A dvi nem olyan mint a hdmi így nem továbbít hangot.

rob83
Változtasd a slotokat mind 2 memónál. Közelebb-távolabb egymástól, hűtulról betöltve nem a procitol stb...

dvd_R+
Ha am2 foglalatú a proci akkor kell kezelnie.

Mantin
Rendesen összekötötted? Biosba nem kell engedélyezni az alaplapi hangot esetleg?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19610) donjohnson


donjohnson
addikt

sziasztok,

egy msi p6n sli v2-es lapról lenne szó, ami nem akar képet adni. ledek világítanak, ventik felpörögnek.
ki lett próbálva többféle alkatrésszel:

"cpu: 775-ös 1 magos, meg egy 2 magos is próbáltam
ram: ddr2 512, 1gb modul, 2gb modul
táp: 400-as, 550-es
videokártya: 5870 -es ati, meg egy kisebb nvidia."

elképzelhető, hogy bedöglött az alaplap, vagy mi okozhatja ezt? :F 1 hónapja még működött egy másik konfigban. bár tény, hogy egyik napról a másikra is elromolhat.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19611) Mantin válasza Spet (#19607) üzenetére


Mantin
aktív tag

rá van dugva a lapra a kimenet ;)

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#19612) Rivaul válasza Mantin (#19611) üzenetére


Rivaul
addikt

Sokszor nem veszik észre ha 1 hsz-be válaszolok mindenkinek de mivel nem reagáltál így külön is +kérdezem hogy biosba engedélyezted-e a kimenetet?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19613) sesomaru1989 válasza donjohnson (#19610) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Gyanús hogy az alaplap adta meg magát, így h minden alkatrészt kicseréltél, sanszos az alaplap hiba...
Netán bár sztem ezt ellenőrizted esetleg monitor kábel nem lehet törött? v maga a monitor halt meg???
Lehet debil ötletek... de ötlet legalább... :DD

(#19614) donjohnson válasza sesomaru1989 (#19613) üzenetére


donjohnson
addikt

sajnos nem, de azért köszi. :)
kezdek beletörődni, hogy tényleg tönkrement.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19615) sesomaru1989 válasza donjohnson (#19614) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Esetleg próbálj meg keresni itt, vkit aki foglalkozik hibás alaplapokkal, javítással hátha menthető még, persze ha nem drágább a hús mint maga a leves... :((

(#19616) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Msi alaplaptól számomra viszonylag szokatlan ez a hiba. Évek óta gyötröm őket, sose volt velük bajom....

(#19617) donjohnson válasza sesomaru1989 (#19616) üzenetére


donjohnson
addikt

nekem se volt bajom eddig velük, a vevőnek van. :DDD
ezen múlik, hogy vehetem-e vissza tőle.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19618) sesomaru1989 válasza donjohnson (#19617) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Hát, ez kérdéses dolog, mert ha a vevő babrált vele, vmit húzni akart stb... v menetközbe beejtett egy csavart éppen, vagy egy komplett mágnest vágott hozzá , előfordulhat ilyen hiba.. Ha bebizonyosodsz arról h nem a vevő volt a ludas, akkor nyilván ez egy szomorú eset. A vevőről annyit h nyilván ártatlanul nem ítélünk, és mindenki ártatlan amíg be nem bizonyítják, de sajnos egyre több ilyen esetről hallani...

[ Szerkesztve ]

(#19619) donjohnson válasza sesomaru1989 (#19618) üzenetére


donjohnson
addikt

na igen, de hogy tudnék bebizonyosodni róla? :F
ez itt a kérdés. sajnos én sem tudom bizonyítani az ellenkezőjét, mert simán mondhatja, hogy hibásként adtam el és átvertem. :(

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19620) sesomaru1989 válasza donjohnson (#19619) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ördögi kőr ez...
Sajnos én is jártam így házimozival, hogy mire ideért postán már nem volt jó..
Ezzel sajnos sok mindent nem tudsz kezdeni :(, annyit tudok tanácsolni, hogy visszakéred az alaplapot, leteszteled, ha nálad jó akkor USER ERROR, ha nálad se jó akkor kénytelen vagy visszaadni a vételárat, vagy elviszed egy számtech boltba és bevizsgáltatod, bár ugye ez is pénz , nem biztos h megéri.... :W

(#19621) donjohnson válasza sesomaru1989 (#19620) üzenetére


donjohnson
addikt

nem bizony.
na mindegy, majd holnap megbeszélem vele a dolgot. hátha meg tudjuk oldani okosan.
azért köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19622) MeroM


MeroM
senior tag

Üdv! adott egy ilyen lap : Gigabyte 81848pm (fujitsu) problémám a következő: egyetlen egy USB sem müxik rajta. Valami ötlet? :R

(#19623) Spet válasza MeroM (#19622) üzenetére


Spet
addikt

Eddig működött vagy így került hozzád? Ha hozzád került, nézd meg, hogy esetleg BIOS-ban nincs-e letiltva.
Ha most romlott el akkor annak vége (szerintem).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19624) draff válasza TommyNagz (#19518) üzenetére


draff
aktív tag

Ez valami régi P2-es vagy P3-as alaplap lehet.
Jól látható, hogy még van rajta EDO RAM-os socket. A hosszabbak meg - úgy gondolom - SD RAM-hoz valók ... és nincs AGP foglalata, csak PCI-ok meg ISA-k.

A BIOS-ából sem tudod kiolvasni?
A neten általában szokták azt jelezni megfelelő gyártók weboldalain, pl. milyen lapban milyen chip van.
Ez eléggé régi tipus. Bár a tápcsatija már ATX-es.
A procifoglalatba vagy MMX, vagy Celeron mehetne bele - így ránézésre (feltehetően még 1 MHz alattiak)

[ Szerkesztve ]

(#19625) MeroM válasza Spet (#19623) üzenetére


MeroM
senior tag

így került hozzám elöszőr én is a biosra tippeltem de miután felment a win rájöttem h vmi problémája van. akkor ez javíthatatlan?

(#19626) dreim76


dreim76
csendes tag

Sziasztok!
Lehet olyan hogy az alaplapom nyírja ki a vinyókat? :Y Asus P5G41C-M 3 éves, az utóbbi fél évben 3 vinyó lett bad szektoros (1db Samsung 502HJ, 2 db WD 5000AAKX). Vagy csak én fogtam ki rossz példányokat? :W
Hogy lehetne ezt megtudni, nehogy feleslegesen cseréljek vinyót?

(#19627) Spet válasza MeroM (#19625) üzenetére


Spet
addikt

Hát ezt sajnos nem tudom megmondani, bár USB bővítő kártyával vagy előlapi kivezetéssel tudtok rá USB-t varázsolni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19628) Ganz-[HUN] válasza kenta (#19604) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Szóval, Ez egy szerencsés lap?
Egyébként, kösz a választ!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#19629) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.

Lenne egy olyan gondom, hogy a gépem 2-2,5-3 perc alatt tölti beaz OP rendszert. Miután betöltött utána viszi a játékokat rendesen, nem fagynak ki. A programokat elég lassan nyitja meg. Win7 Ultimate 64 bit van rajta. Valami ötlet esetleg hogy mi lehet a baja? :((

Gépem specifikációi

Asus P5KC
Q9400 + CM Hyper 212
2x2gb DDR3
80gb +750gb (80-asról fut a rendszer mind a kettő 7200 ford./perc -es)
GTS450OC2
dvd író
FSP BlueStorm II 500W

Üdv.: Aszti

(#19630) DonThomasino válasza BullKoxa (#19500) üzenetére


DonThomasino
veterán

A PCI-E foglalatot kéne egy ecsettel portalanítani, ha szükséges kontakt spray.
Esetleg másik gépben tesztelni a VGA t.

Sorry...

aszti93
Nézd át a futó alkalmazásokat.
Vírus és kártevő keresés, esetleg töredzettségmentesítés.
Mikor volt telepítve az OP rendszer?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19631) Spet válasza aszti93 (#19629) üzenetére


Spet
addikt

Nem tudom, hogy milyen csatlakozású vinyón van a rendszered, de ha IDE akkor nem kell rajta csodálkozni. Illetve ajánlatos néha takarítani a gépet CCleaner nevű progival, de ne ész nélkül, érdemes az alap beállításokon hagyni és úgy futtatni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#19632) MeroM válasza dreim76 (#19626) üzenetére


MeroM
senior tag

milyen tápod van?

(#19633) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Haverom gépén próbáltunk bios-t frissíteni, de úgy néz ki valami rendesen elcsesződött. Ilyen lapja van. Az asus update segédprogrammal betallóztuk a pendrive-ra letöltött két legfrissebb bios-t, de a frissítés során mindkét alkalommal valamilyen piros üzenetben azt írta hogy nem sikerült a flash. A következő újraindításkor meg már nem adott képet a monitorra. Gép látszólag elindul, ventilátorok forognak, de a monitor készenléti állapotban van, se post se semmi. Van erre valami megoldás, lehet vele valamit kezdeni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19634) DonThomasino válasza dethroner (#19633) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbálj egy jumperes BIOS reset .
AZ apróban találsz olyan szakember aki BIOS írással foglalkozik, ott érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#19635) kenta válasza Ganz-[HUN] (#19628) üzenetére


kenta
tag

Minden procit támogat és a tuningot is, úgyhogy eléggé...

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#19636) dethroner válasza DonThomasino (#19634) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom anyagilag mennyire érné meg a bios írás, lehet jóval olcsóbb venni egy másik alaplapot.
Ezt a jumperes BIOS reset-et hogyan kell csinálni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19637) Thrawn válasza dethroner (#19636) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nem megy a reset, akkor próbáljátok meg életre lehelni ASUS CrashFree BIOS 3 segítségével. A kézikönyvben le van írva, milyen nevet kell adni a BIOS-fájlnak amit a pendrive-ra raksz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19638) Zunex


Zunex
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy mennyire normális, de AMD 9xx chipset driverekről érdeklődnék. Azon belül is a sata ahci rész érdekelne. Szóval észrevettem az előző 2 hónapban (eddig annyira nem zavart de mostmár fúrja az oldalamat, hogy mi történhetett) , hogy eléggé belassult a winyóm. Amit eddig 6-7 sec alatt betöltött azt most 20-30 secig is tölti. Ezt vettem észre.

kép

E szerint 2006-os drivert használ. Szerintem ez lehet az oka a pici laggoknak is játék közben (stutter) vagy ha valaki tudja miért lassulhatott be illetve miért mini szaggathat be játék közben az kérem szépen írja meg mert már nagyon el vagyok veszve. Felraktam az AMDs legfrissebb drivert de ugyan ezt a 2006os csodát haszálja tovább.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19639) Thrawn válasza Zunex (#19638) üzenetére


Thrawn
félisten

IDE ATA/ATAPI kontrollernél nézd.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19640) helkis


helkis
addikt

üdv!

vettem egy ilyen ramkittet: g.skill evo corsa 2400 CL10 2x4gb
gépbe rakva derült ki, hogy ez 1.4v-ot kér VTT-fesznek! :Y
korábbi ramom 1.25v-ot kért, de azt is sokalltam..
mi a max VTT fesz - s1155-ös platformon, ill. Sandy és Ivy-nél?

jelenleg 1.25v-on megy, de sokszor kilép programokból.. :B :(
előre is köszi!

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19641) Zunex válasza Thrawn (#19639) üzenetére


Zunex
tag

Köszönöm :B valószínūleg akkor nem ott van a gond. Vissza a kereséshez. :N

(#19642) dreim76 válasza MeroM (#19632) üzenetére


dreim76
csendes tag

Corsair CX 400 az is 3 éves, egy ágon csak a vinyó van rákötve :K , meg próbáltam az ágak cserélgetésével, sata kábel+port cserével is, de igazából semmi változás...remélem ez a WD legalább 2 évet kibír, hacsak nem bibis :D az alaplap.....

[ Szerkesztve ]

(#19643) Geller72


Geller72
veterán

Szopási faktor, nem tudom, találkozott e valaki már vele.

A probléma a következő:
Lap Lenovo Panda L-IQ45. S775-ös. Van ugye int vga-ja is. Eddig egy Ati 4850-el ment a gazda lecserélte egy (egyébként másik gépben tökéletesen működő) 5750-re. Nos ebben nem hajlandó sehog ysem elindulni a gép. Elindul, leáll. Akármit állítok neki biosban a VGA-ra, Akár auton hagyom, akár PEG-re teszem, semmi. Ötlet?

(#19644) helkis válasza Geller72 (#19643) üzenetére


helkis
addikt

biosupdate, ha van.. esetleg csökkentsd a PCI-e sebességét 16x-ról 8x-re, ha lehet..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19645) Geller72 válasza helkis (#19644) üzenetére


Geller72
veterán

Bios a legutolsó. A másikra nincs lehetőség. Azért érdekes...a 4850-et támogatja...ezt meg nem..:(.

[ Szerkesztve ]

(#19646) dethroner válasza DonThomasino (#19634) üzenetére


dethroner
veterán

Cmos reset megoldotta, köszi a tippet :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#19647) helkis válasza Geller72 (#19645) üzenetére


helkis
addikt

mivel újabb és más magos a kártya, sokminden változik/hat.. de lehet akár hogy nem kompatibilis a lappal a kártya, az ilyen brand lapok elég válogatósak.. :(

remélem tuning nincs a gépen, evidens, hogy mindent alapra kell rakni.. illetve a ramokat is visszaveheted amennyire csak tudod..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#19648) Geller72 válasza helkis (#19647) üzenetére


Geller72
veterán

Minden alapon, egyébként nem is lehet semmit állítani. OEM lap lehetett. Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#19649) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Valaki tudja esetleg, hogy az ASUS M2N-SLi Deluxe alaplap BIOS-ban hol lehet a 2 kártyás módot engedélyezni? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#19650) helkis válasza madmaxxx (#19649) üzenetére


helkis
addikt

[link] szvsz a PEG link mode-ban.. :K

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.