Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Asrock z77 extreme 4 alaplapban hol keressem a Floppy meghajtót? Le szeretném tiltani de nem tudom merre találom.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19752) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Van egy ~éves ASRock Z75 Pro 3 alaplapom ami pár napja folyamatosan elállítja az órát. Először azt hittem csak a Windows szórakozik, lefuttattam malware, illetve víruskeresőt, de semmi. Ezek után láttam, hogy már a BIOS-ban is tévesen mutatja, hiába állítom vissza.
Én az elemre gyanakszom, bár gyanús, hogy csak most lett egy éves az alaplap. Egyéb ötlete/javaslata van valakinek? :U

Xbox GT: nozsolt

(#19753) TommyNagz válasza Predator2 (#19751) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#19751) Predator2

Inkább BIOS-ban kéne, nem? (Ha egyáltalán még kezeli) Ha igen, akkor talán legacy diskette néven van.

(#19752) kabalthenbk

Multimétert neki :)

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19754) nofi válasza TommyNagz (#19753) üzenetére


nofi
őstag

Tudnál segíteni, hogy pontosan mit mérjek vele? Mit tudok tenni ha eltérek a várt fesztől? :U

Xbox GT: nozsolt

(#19755) sgergi válasza nofi (#19754) üzenetére


sgergi
veterán

Az elemet mérd ki, hogy milyen állapotban van. Ha már túl nagy az eltérés a rajta lévő feszültséghez képest, akkor érdemes cserélni, elég olcsó.

(#19756) kukulec


kukulec
őstag

hello,
valaki tudja esetleg, hogyan lehet asus p7h55-m pro alaplapban tuningolni? mert amikor rámennék a cpu-t konfiguráló felületre akkor az le van tiltva (i5 750)
u.i.: tuningos fórumon nem reagáltak, ezért írtam ide

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#19757) nofi válasza sgergi (#19755) üzenetére


nofi
őstag

rendben! :R

Xbox GT: nozsolt

(#19758) jim bcs válasza kukulec (#19756) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

H-s lapban sima procival sehogy, max a bclk-t tudod emelni 100mhz-el de annak meg nem sok értelme van

z-s lappal + k-s procival már lenne opció a tuningra

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19759) kukulec válasza jim bcs (#19758) üzenetére


kukulec
őstag

akkor jó, hogy 10 lepedővel drágábban vettem alaplapot, mint szükséges lett volna :D

és a turbo mód nem jó?

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#19760) jim bcs válasza kukulec (#19759) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

de jó, egy picit dob a teljesítményen

h-s nál az m-pro szolgáltatásokban,csatolókban több a kisebb testvéreknél meg esetleg 90 fokban elforgatott csatlakozókban elég lett volna a sima M, nem tuningra tervezték ám egy kiváló lap

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19761) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Adott lenne egy AsRock Alive NF6P-VSTA alaplap.

Ezzel az üzenettel fogad minden bekapcsolásnál.

PCI-os LAN kártya lett beletéve, integrált LAN letiltva, nem oldotta meg a problémát.

1.50-es Bios van rajta, ez a legfrisebb.

Tisztában vagyok vele mit ír ki a gép.

Hogyan lehetne eltüntetni a fenti hibaüzenetet ?

Köszönöm! :R

(#19762) Kityeszto


Kityeszto
tag

sziasztok egy kis segitség kéne abban hogy ezen az alaplap most sata 1 es vagy 2 es csatik vannak mert most megtorpantam és nem tudom eldönteni nektek biztos egyszerübb lessz köszönöm elörre is
itt a lap [link]

2es nem??

[ Szerkesztve ]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19763) Rivaul válasza Kityeszto (#19762) üzenetére


Rivaul
addikt

Mind 2 vel rendelkezik ahogy elnézem. De 2-vel biztos mivel 3gb/s-re képes. Azzal meg megy az 1-es is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19764) Kityeszto válasza Rivaul (#19763) üzenetére


Kityeszto
tag

köszönöm a választ igen ez zavart be engem is hogy ott volt az eggyes is gondolom igen azért mert a 2 es már viszi az 1 est is csak nem voltam biztos benne köszike :R

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19765) revneiq válasza Rivaul (#19722) üzenetére


revneiq
csendes tag

Nos megpróbáltam 3 memóriával is a dolgot, és a helyzet az hogy az utolsó kettő slottal tökéletes a működés. Viszont, ha a harmadik memót belerakom a második vagy akár az első foglalatba onnantól vége az egésznek, és szintén se kép se hang. Úgylátszik teljesen halott az első kettő.

I don't want to live on this planet anymore.

(#19766) Rivaul válasza revneiq (#19765) üzenetére


Rivaul
addikt

E szerint sajnos én is azt mondanám.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19767) demars


demars
addikt

Az alaplapokon található kondik milyen típusok?
Szeretnék rendelni a púposak helyett ( egy szaki kicseréli de nincs neki cserekondi ), lomex oldalát nézegetem de rengeteg féle van!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#19768) tigerscorpio válasza demars (#19767) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

mindegyikre rá van írva a "mikrofarád" értéke, és a feszültsége (volt) , csak és kizárólag olyan rakható bele

én amikor vettem egyet az 200 ftmbe került

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19769) skaccer


skaccer
csendes tag

Hello
Lenne egy kerdesem.Epp csereltem a fulest 5.1-re es veletlen megnyomtam a clr cmos gombot.szoval reseteltem a biost.most ujra indul a gep jo helyrol is bootol de megse jon be a windows azt irja h hianyzik az oprendszer valaki valamit? mit kene beallitani biosba?(z68 extreme 4 gen 3as alaplap)
koszonom a valaszokat

(#19770) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
Tudnátok mondani egy 1155-ös foglalatú matx vagy mini-itx-es IDE-t is támogató lapot? Létezik egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#19771) draff válasza demars (#19767) üzenetére


draff
aktív tag

Többnyire 1000; 1200; 2200 vagy 3300 uF szokott lenni, üzemi feszültségük pedig vagy 16V, vagy csak 6,3.

A 16 V-os a 12 V-ra, a 6,3 V-os az 5 V-ra kellenek.

A legjobb, ha 105 C fokos tűrés-értékűt veszel
- ja és a fizikai mérete is egyezzen meg, mert volt már nekem olyanban is részem, hogy annyira sűrün voltak rakva (egymás mellé) hogy egy más méretű el se fért volna.

(#19772) demars válasza draff (#19771) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm!

Méretileg elférek sztem ( elég szellősen vannak)

@tigerscorpio: Köszönöm

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#19773) pruntyis


pruntyis
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam 1 Asrock Fatal1ty p67 Professional alaplapot, de bekapcsolás után 4-et csipan és nem kapcsolja be a monitort. Mi lehet a gond?
Memória már lett bene cserélve, (kingston, kingmax,csx), avga is (Gigabite gt650) CPU még nem, de tesztelt (i5 3570) táp is volt cserélve, de hiba nem múlt el!
Valaki ha tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

(#19774) Rivaul válasza pruntyis (#19773) üzenetére


Rivaul
addikt

Húzd ki a gépet a konnektorból s vedd ki az alaplapi elemet pár percre.
4 rövid sípszó rendszerbeállítás hibára utal.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19775) pruntyis válasza Rivaul (#19774) üzenetére


pruntyis
csendes tag

Pár másodpercre már ki lett véve, jó az elem is.
De most kiveszem 5-10 percre. Cmos-t nyomtam de azzal se lett változás. Nem tom az számít e valamit
Köszönöm a tippet, próbálom!

(#19776) tigerscorpio válasza pruntyis (#19773) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

abban a vasban, nincs véletlenül egy olyan "memtest" gomb, amit miután beleteszed a ramokat megkell, hogy nyomd lecsekkolja a rendszer biosindulás előtt, és, csak utána enged?
:U

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19777) tigerscorpio válasza demars (#19772) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Bár ha nagyon sok a púpos, és 200ft/db al számolunk(pl nálam), és az egész alaplap ér 1500 at, akkor lehet nem éri meg, ha , csak speciális érzelmi szálak nem fűznek a vashoz... :)

:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19778) pruntyis válasza tigerscorpio (#19776) üzenetére


pruntyis
csendes tag

Nincs sajnos. Reset, Power, Cmos gombok vannak csak rajt.
köszi

(#19779) tigerscorpio válasza Ivy.4.Ever (#19770) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Nem jellemző, javaslom amennyiben van rá anyagi kereted frissítsd a rendszeredet S-ATA szabványra

Mindegy milyen a lapod, egy ilyet beteszel és a kérdésed érdembeni válaszra lelt...

:K

Vannak sokan ilyen átalakítók, csak egy sima PCI csatlakozód kell, hogy legyen az alaplapon nézz körbe van bőven :)

:C

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19780) tigerscorpio válasza pruntyis (#19778) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

alaplapot gépházból kiszed, és vastagon újságpapíron, mondjuk naplón tesztelni...
lehet hátul az alaplapon zár valamit egy fémdarab, egy bennmaradt csavar...
egy rossz helyen lévő rögzítőanya...
:U

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19781) Tom5


Tom5
addikt

1155-ös folgalatra fel lehet tenni Hyper TX2-es hűtést? LGA775-ös felfogatás van hozzá. Vagy mókolni kell?

(#19782) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Csak a biztonság kedvéért. Biztos h működni fog ez az USB HUB a Dune HD TV-102-es lejátszómmal?

Ha lekapcsolom a lejátszót képes lesz ezen keresztül kikapcsolni a külső HDD-t?

Illetve szerintetek melyik a jobb választás?

Komplett külső vinyó vagy inkább egy rack + hdd kombó?

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19783) pruntyis válasza tigerscorpio (#19780) üzenetére


pruntyis
csendes tag

Ezt is kipróbálom, veszeni nem vesztek vele, de semmi .
Köszönöm

(#19784) tigerscorpio válasza pruntyis (#19783) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

szívesen, remélem, hogy ennyi a gond, csak...
:K

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19785) jim bcs válasza Tom5 (#19781) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nem

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#19786) Predator2 válasza Predator2 (#19782) üzenetére


Predator2
addikt

hoppá nem ide
sry

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19787) #59070464


#59070464
törölt tag

Nem biztos, hogy alaplapi probléma, de mivel nem beazonosítható a jelenség, ezért itt írok. Adott egy Q6600/2GB/HD6670 számítógép (hirtelen nem tudom milyen alaplappal). Pár napja elkezdett iszonyatosan megakadni, illetve kifagyni pillanatokra/másodpercekre, aztán azóta is csak akadozva, "fagyogatva" lehet használni a gépet. Egy sajátgép megnyitása ezen a gépen van hogy fél percbe kerül, de van hogy elindul azonnal. Nem lassulás, hanem érezhetően a gép ez alatt "beáll" (kurzor mozgatható). Fagyás nem egyenlő újraindulással. A fagyás csak pillanatnyi (olykor 10 mp-es vagy akár esetenként 1-2 perces stabil) megállás, újraindulás nélkül. Gondoltam újratelepítem a gépet. Viszont gyanús volt, hogy a Win7 telepítő egy gyors pendrive-ról is milyen iszonyat lassan tölt be (5-10 perc?), ami máskor néhány szemvillanás. Felszenvedtem a W7-t, majd szétszedtem a gépet, kivettem a memóriákat, majd visszatettem. Ugyanez vonatkozott a videókártyára is. Kihúztam az alaplapból és a HDD-ből a kábeleket, majd visszadugtam őket. A probléma továbbra is fenn állt, így feltettem egy Hard Disk Sentinel-t, gyanakodva a HDD-re. Egy a WD 500-as merevlemez 51%-os kondícióban volt, megannyi hibával (140 gyenge szektor, 197 nap működési idő és 6300 indulás/leállás). Amin megakadt a szemem: "A lemez és a számítógép között adatkapcsolatban előfordultak problémák 211 alkalommal". Később már valamiért 90% körüli volt a merevlemez. :F Gondoltam csinálok még egy Win7 reinstall-t. Viszont itt már kaptam boot-nál valami Hard Disk error-t. Na mondom ezek tükrében 100%, hogy megérett egy új HDD. Megrendeltem, megérkezett, behelyezem. A probléma ugyanaz, a W7 pendrive-ról megint 5-10 perc alatt akar elindulni. Nem az USB a ludas, ugyanazt a lassulást érzem, mint a kezdeteknél. Már a SATA kábelt is kicseréltem és másik SATA csatlakozóba is bedugtam. Feladni készülök, hacsak nincs gyors ötletetek. Örülnék, ha ma már lehetne a gépet használni. :R

[ Szerkesztve ]

(#19788) pruntyis


pruntyis
csendes tag

Úgy zéz ki, hogy meg lessz a propléma az alaplapnál, valószínű, biost kell frisíteni mert az új generációs procit nem tudja kezelni.
Mindenkinek köszönöm a segítségét!!! :R

(#19789) gyuri81


gyuri81
veterán

egy pc mennyi mAh-val tud tölteni?

(#19790) bluyoo válasza gyuri81 (#19789) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha jól tudom az USB 2.0 500mA az USB 3.0 pedig 900mA.
De az alaplapgyártók mindegyike fejlesztet már gyors töltő funkciót mint pl. az Asus Ai Charger , GIGABYTE On/Off Charge , MSI Super Charger , Biostar Charger Booster , ECS EZ Charger , ASRock XFast Charger.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#19791) Csaszykj válasza Csaszykj (#19761) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Erre esetleg valaki? :R

(#19792) gyuri81 válasza bluyoo (#19790) üzenetére


gyuri81
veterán

köszi szépen a választ :R

(#19793) colin81


colin81
tag

üdv! jól értelmezem ezen a lapon 2db PCI Express 3.0 x16 van? és mind a kettő x16

(#19794) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok van valakinek gigabyte m52l-s3p rec 1.0ás alaplapja vennék bele egy phenom ii x4 945 c3 -as procit frissítettem f4 es biosra de azt írja még

Note: If you install AMD AM3/AM2+ CPU on AM2 motherbord, the system bus speed will downgrade from HT3.0(5200MT/s) to HT1.0(2000 MT/s) spec; however, the frequency of AM3/AM2+ CPU will not be impacted. Please refer "CPU Support List" for more information.

hol tudom a busz sebességet állítani nem találtam ilyen bios menüt

(#19795) RoCGhost


RoCGhost
csendes tag

Sziasztok,
Gigabyte Z77-D3H, socket 1155
Errol az alaplaprol mit tudtok, azt halottam hogy allitolga nagyon felhuzza a cuccokat, ez igaz, mert ar szempontjabol eleg olcso, vagy ha nem annyira jo akkor egy i7-es 3770 es processzorhoz milyen alaplapot javasoltok ? Asrockokrol mi a velemenyetek, es azok kozul is inkabb melyiket ?
Va;aszotokat elore is koszonom !

(#19796) lala42 válasza Predator2 (#19751) üzenetére


lala42
őstag

Nincs abban már olyan. :N

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#19797) lala42 válasza #59070464 (#19787) üzenetére


lala42
őstag

Próbálj 1 db. memóriával tesztelni, futtasd a memtesztet. Ott valszeg valamelyik memória a ludas. :U :R

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#19798) szegedilaci válasza szegedilaci (#19794) üzenetére


szegedilaci
tag

Valaki ötlet?

(#19799) tigerscorpio válasza Csaszykj (#19761) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

a biosodat frissitsed be, meg reseteld, meg ilyenek, mert azért "anyázik", mert a mac adressed a "több" biosban nem jól van beállítva vagy eltér, vagy nem tudom.

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19800) athomi


athomi
veterán

Asus P5QLD Pro

Minden indításkor, mielőtt bebootolna a win, kidobja, hogy "cpu fan error". F1-et kell nyomnom ahhoz, hogy a win bebootoljon.
Nem tudja vki mi lehet a probléma? :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.