Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) hcl válasza cipos2 (#18749) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Most ezt nem értem. Szóval ha elfekteted, és elkezdesz játszani, akkor hány fokos a proci?

Mutogatni való hater díszpinty

(#18752) cipos2 válasza #65675776 (#18745) üzenetére


cipos2
csendes tag

orajel 2999mhz röl csa 1000mhz 200x5

vid 1.1000v

(#18753) cipos2 válasza hcl (#18751) üzenetére


cipos2
csendes tag

Akkor ?? elejinte jol ment kártyát is tettem bele és szépen ment vidte a játékokat Sőt még meg is volt terhelve nagy játékokat szépen fullon vitte

most megint ki probálom 10 perc belerakom a kártyát és lefektetem a gépet majd irok 10 perc legyél fenn már jo

(#18754) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Ha az adatlapomnál lévő gépnél az integrált videókártyát is bekapcsolva hagyom lesz valami hátrányom? Jelenleg annyyit tapasztaltam, hogy tudom használni a 2 extra kimenetet is, valamint az élmény indexnél az eddig 7.0-ás memória pont 5.9 lett. Játék minden megy és a HD7750en van a monitor is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18755) hcl válasza cipos2 (#18753) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Egyértelmű lesz. Ha fekve 10 perc után nem lesz olyan meleg, mint állva, akkor nem jól van felrakva a hűtő. Ha fekve is nagyon melegszik, akkor más baja van.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18756) Chrys_ válasza spiritex (#18744) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem eddig csak ASUS lapjaim voltak, sosem történt ilyen. Típus az adatoknál.

(#18757) cipos2 válasza hcl (#18755) üzenetére


cipos2
csendes tag

Fektetve jol megy :) :DD

De Nem értem 5x szedtem le már és szépen vissza is tettem

Én ugy tudtam hogy nem lehet másképpen fel tenni Rögzitem a két oldalát és ennyi

Egy tipp hogy rakjam fel !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a két oldalán RUGOK vannak nem értem akkor szépen rá is pattan

(#18758) hcl válasza cipos2 (#18757) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A proci körül van némi műanyag keret. Az is lehet rosszul rögzítve (s478-on tipikus, hogy elgyengül a keret, és rossz a hűtés, de máshol is megeshet).
Mivel nem látom, hogy néz ki a géped, így azt sem tudom, hogyan kell feltenni :) Neked kell rájönni, vagy helyben kérni valakitől segítséget.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18759) degu válasza cipos2 (#18757) üzenetére


degu
senior tag

Hali!
Először is ellenőrizd a leszorító keret rögzitését,hogy nem lötyög-e.
2 féle metódus van erre a klfl.alaplapoknál:
Bepattanó müanyag pöckök,és ellendarabos/lemez/ csavarral rögzítve.
Nézd meg,hogy amikor felrögzíted a hűtőt,nem akad-e fenn, véletlenül a rögzitő-kereten a hűtő tömbje.Mozgasd/forgasd meg óvatosan,de csak VÍZSZINTESEN! /nem fog sokat mozogni,mert a hűtő-leszoritó keret nem engedi,de ha egy picit is simám elmozdul /a paszta persze erősen fogja/akkor felfekszik rendesen.
Primkón hanzik,de nézd meg,hogy mind a két oldalon rá van-e akasztva a *rögzítő fül* a leszorító keret *pöckére*./ :K
Ha ez sem segit,akkor még lehet,hogy vagy sok a paszta-vagy nagyon kevés,vagy a hütő érintkező felülete nem sík.
Próbáld meg egy másik hűtővel./Feltételezem,hogy a reá való hütővel próbálod/
Ha ez sem segit,akkor értesitsd a megyés-püspököt,hogy csoda tortént... :DDD

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#18760) hcl válasza degu (#18759) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp, ez nem jutott eszembe ;) :R

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18761) Azharel


Azharel
aktív tag

Hy!

Van egy asus m5a97 pro lapom, amin 4.8 gt/s a ht link, Rendeltem egy fx 8320 procit, szenvedek valamilyen hátrányt abból kifolyólag hogy a ht nem 5.2 gt/s -en fog menni ?

(#18762) BomiBoogie válasza Azharel (#18761) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem lesz belőle semmi hátrányod.

(#18764) moxi


moxi
csendes tag

Helló mindenki!

Lenne 1 problémám.
TV: Philips
Alalplap: Gigabyte GA-945GCM-S2C
Hangártya alaplapi integrált Realtek ALC662
Videókártya: NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
Op rendszer: Win8

A PC-t összekötöttem a Tv-vel hdmi-hdmi kábellel. Kép OK, de hang nem akar átmenni a tv-re.
Összekötöttem az alaplapi SPDIF-et a videókártyával.
Van valami megoldás amire nem jövök rá? Az alaplapon az SPDIF-nek 3 tüskéje van, az 1-re kötöttem a piros kábelt, a 3-ra a GND-t. A hanglejátszó eszközökben sem jelenik meg a TV mint eszköz.
Köszi a segítséget.

(#18765) szabonagyur válasza szabonagyur (#18754) üzenetére


szabonagyur
félisten

UP! :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18766) cipos2 válasza hcl (#18758) üzenetére


cipos2
csendes tag

939-940 am2 megnézem akkor az aljzatot (keretet ) amugy rézmagos rud a hütö

(#18767) G4ga válasza G4ga (#18697) üzenetére


G4ga
őstag

MEgnéztünk benne mindent.

Proci, Memó, Videókártya ok!
Elem kimérve - 2,91v de cseréltem is benne.
Cmos clear is volt.
Másik procit is raktunk bele de semmi.

külsérelmi nyom, égés, törés repedés szakadás nem látszodik sehol.

Hiba ugyan ugy fent áll. 4 mpre felpörög minden, majd ujra indul és minden bekapcsol.
Nem csippan egyet se, de nem is add képet.
Én biosra gyanakszom.

Javitható szerintetetek? Érdemes vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#18768) #65675776 válasza szabonagyur (#18765) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem fogsz észrevenni semmi negatívumot azon kívül, hogy az IGP számára le lesz foglalva egy kevés memória. Az élményindex-szel ne foglalkozz.

[ Szerkesztve ]

(#18769) Vinyard#


Vinyard#
aktív tag

Üdv!

Lehet nem ide kéne írni, de még az is megfordult a fejemben, hogy az alaplapom a hiba forrása. Max átirányít valaki a megfelelő helyre. :)

Szóval, ez mi a fasztól lehet? A sztori:
Épp meghalni készül a HDD-m, így aztán gondoltam amíg végleg kifingik, meg lezajlik a garanciális csere, beleteszem a gépbe a 2007-es, 250 gigás, amúgy a mai napig is tökéletesen működő Samsung winyómat a rendszert tartalmazó SSD mellé.
Másik winyó beszerel- Sata2 kábel-áramellátás--> gép indít...Bekapcsolni bekapcsolt, de még a BIOS sem jött be, egyből leállt a masina. Újraindítja magát, aztán megint ugyanez. És megint. Hajjaj mondom, akkor ez mégsem nyert, frissen berakott winyó ki. Gép újraindít. Indult szépen.

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, kipróbáltam más SATA portba, más SATA kábellel...de volt amikor ugyanez a probléma jelentkezett, volt amikor viszont lehetett hallani, hogy szépen elindul, bebootol a gép, a monitoron mégsem láttam semmit, mintha nem kapott volna jelet az alaplap felől, vagy ilyesmi. Na csak nem erőltettem tovább a dolgot, kivettem a plusz winyót, de a gép megint nem akarta az igazságot, szóval a problémának semmi köze nincs az extra HDD-hez, valószínűleg csak véletlen egybeesés az egész. Elindult, felpörgött, ugyanúgy ment minden, mint általában, azt leszámítva, hogy a monitor továbbra sem jelenített meg semmit.

A monitort leteszteltem a régi gépemmel, tökéletesen működött. A gép még mindig nem. Úgyhogy már arra gondoltam, hogy abszurd módon az a nem mindegy neki, milyen sorrendben csatlakoztatom rá az energiára a winfost tartalmazó SSD-t...szerintem ennek nincs jelentősége, de nem vagyok szakértő, úgyhogy inkább leteszteltem ezt is. Megint semmi. Szóval, az eredeti alkatrészekkel is ezt csinálja, mint amikor a plusz winyót betettem. Kipróbáltam már több SATA kábellel...más SATA portba dugdostam a dolgokat. úgy is kipróbáltam, hogy csak az SSD legyen a gépben, a lassan elromló winyó nem...volt amikor működött, aztán a következő újraindításnál megint semmit. Na egy pont után egyszer sem volt képes a monitor megjeleníteni akármit is... a gép meg 10 indításból 9-szer "így hallásra" felpörgött, bebootolt rendesen, 1-szer meg megint jelentkezett az a probléma, ami a legelején. Ja igen, kipróbáltam a gépet másik monitorral, azon sem hozott be semmit. Szóval mindezekből kiindulva, mintha nem jutna el a jel az alaplaptól a monitorig. Szerintetek mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#18770) Vinyard# válasza Vinyard# (#18769) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Ja, azt elfelejtettem írni, hogy utolsó lehetőségként kihúztam az SSD, meg a lassan tönkremenő háttértárként funkcionáló winyót, és betettem újra a már említett régi Samsung winyómat, amin volt windows is. Ebben az esetben sem jelenített meg a monitor semmit. A gép elindult, felpörgött, futott tovább, de a monitor tök fekete volt továbbra is. A monitor ledje sárga, ha éppen energiatakarékos üzemmódba vágja magát és kikapcsol. Kék, amikor működik. A LED ezekben az esetekben, amikor a monitoron nem láttam semmit, végig sárga maradt. Ha közben kikapcsoltam, majd be, a kék világítás másodperceken belül sárgára változott. De ahogy mondtam, a monitor tökéletesen működik a rági gépemmel, szóval biztos hogy nem a megjelenítővel van a gond.

Egyébként kíváncsiságból azt is kipróbáltam, hogy úgy indítottam, hogy csak a lassan megmurdeló HDD volt bekötve, amin ugyebár egy deka windows fájl nincs (gondoltam max kiírja, hogy nem tud bootolni), de természetesen ilyenkor sem volt kép egyik monitoromon sem, szóval még a BIOS-t sem láttam, oda sem tudtam belépni ezekben az esetekben egyszer sem.

[ Szerkesztve ]

(#18771) Vinyard#


Vinyard#
aktív tag

Egyébként azt, hogy a videokártya halt-e valahogy ki lehet deríteni mondjuk az én esetemben anélkül, hogy átraknám egy másik gépbe a kártyát?

(#18772) Spet válasza Vinyard# (#18771) üzenetére


Spet
addikt

1. Ha van az alaplapodon integrált videokártya akkor úgy (sajnos nem írtál semmit miből épül fel a konfigod).
2. Kölcsönkérsz egy pót kártyát és azt teszed be a helyére.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18773) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
most cseréltem cpu-t az asztalimban e8500 as procira, de a w8 nem ismeri fel, még az élmény index is kevesebb lett, erre tudtok valami gyógyírt, jaa illetve az eszközkezelőben is lett 1 ismeretlen eszköz, ugye szerintem a proci az...

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#18774) spiritex válasza Vinyard# (#18771) üzenetére


spiritex
veterán

A tesóm gépével ugyanez volt, kivette a vga-kártyát, monitort rádugta az alaplapi vga-ra és egyből volt kép. Utána visszatette a vga-t és akkor már azon is volt kép. De olyanról is hallottam, hogy valaki csak túlhúzta a rögzítő csavart és amiatt nem volt képe, és amint lazított kicsit rajta egyből lett képe.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18775) BomiBoogie válasza klambi (#18773) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Érdemes lenne első lépésben újratenni az oprendszert, az nem mindig szereti az összevissza alkatrészcseréket alatta.

(#18776) szabonagyur válasza #65675776 (#18768) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az élményindex nem érdekelt csak mondtam, hogy ott volt még változás :D

Hmm akkor ez olyan szempontból jó nekem ha lesz még monitorom akkor nem kell az eyefinity hülye igényeit megcsinálnom, hiszen így simán menni fog azzal a 2 kimentettel is. Szóval legalább 4 monitort tudok majd használni mindenféle babrálás nélkül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18777) #65675776 válasza szabonagyur (#18776) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért az Eyefinity sokkal többet tud, mintha két jelentősen eltérő vezérlőre kötsz sok monitort.

(#18778) Vinyard# válasza Spet (#18772) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

ASROCK B75M az alaplapom
A VGA meg egy Sapphire HD7770 OC version.

Szóval nincs integrált VGA az alaplapban. Bár érdekes, hogy egy D-Sub meg egy DVI port van az alaplapon is...de ha nincs benne integrált kari, akkor meg minek? Nem értek hozzá. Mindenesetre kipróbáltam, rádugtam az alaplapi portra, ugyanúgy nem reagál a monitor, másik géppel meg ugyanúgy jó a monitor.

Hát pont azt akartam volna elkerülni, hogy VGA-kat kelljen pakolászni ide-oda. Egyrészt, VGA-t még sosem raktam be alaplapba, biztos nem egy nagy dolog, de nah...ha valamit elszarok, akkor meg ugrott a garancia. :)

Persze más meg tudná csinálni nekem, aki már sok gépet rakott össze. Viszont kérdés, hogy a garancia ilyenkor nem vész-e el? Eléggé hülyeség lenne, ha emiatt ugrana a garancia, de azért nem vagyok biztos benne. Szóval ugye ennke semmi köze a garihoz?

(#18779) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen problémákhoz vezethet, ha az alaplapom processzorfoglalatának egyik lába (SA_DQ 22) letört? Az alaplap 1155-ös.
Köszönöm a segítséget!

Semmi szokatlant nem tapasztaltam, amit a másik, jó alaplapommal nem, szóval elvileg megy, de a hátterére is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#18780) szarnyalosas válasza #65675776 (#18745) üzenetére


szarnyalosas
tag

Szia

A Proci alig dolgozik 0-10% között

Semmi túlmelegedés, fogalmam sincsen mivel lehet a gond!

A rendszer kb ugy belasul, mindha windows 7 nél csomo tolobar csomo cuc fol lenne rosszul hanyagul rakva, s csomo mocsok rendszerindulasnal elindulna!

A hdd orokke dolgozik, a kis led ezt jelzi, vajon hadd problémával nézek szembe, semmi éramgyanus dolog nincs ? fölrakok hamar egy masik vinyora egy ujrendszert, hallasuk.

Mas ötleted ?

(#18781) cinkoxid válasza AAntii (#18779) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Például nem indul be többet.

(#18782) AAntii válasza cinkoxid (#18781) üzenetére


AAntii
őstag

Ezen túl vagyok, mivel jelenleg is megy a gép, szóval akkor ezekszerint semmi.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#18783) Kityeszto válasza AAntii (#18782) üzenetére


Kityeszto
tag

nekem például elkezte folyamatosan küldeni a hütést mintha melegedne vagy 100 on zuzna de megnéztem semmi szoval vezérlés hiba nem tud valamit rendesen vezérelni ;]

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18784) #65675776 válasza Vinyard# (#18778) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alaplapon nincs is, de a prociban van egy IGP. Ehhez tartoznak az alaplapi kimenetek.

(#18785) Vinyard# válasza #65675776 (#18784) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Igazad van, én eddig abban a tévhitben éltem, hogy a Sandy Bridge szériából csak az i5 meg az i7 rendelkezik IGP-vel, az i3 még nem. Nekem meg i3 2120 3.3 Ghz van. De utánanézve, ennek is van IGP-je. Viszont akkor ez hogy lehet??

Dedikált VGA-val nem megy a monitor. Integrált VGA-val nem megy a monitor. Más gépben lévő dedikált VGA-val meg megy a monitor. dafuck?! :W

Szóval mégis az alaplap lenne a ludas? Ja és érdekes, most is produkálta azt a gép, hogy elindult, aztán hirtelen leállt...aa venti fel sem pörgött szinte. Aztán megint ugyanez. Aztán harmadjára rendesen futott minden (legalábbis "hangtanilag"...egyik monitoron sem volt továbbra sem semmi életjel). Ezt a "hirtelen leállok" dolgot csinálhatja a VGA hibája?

[ Szerkesztve ]

(#18786) Vinyard# válasza Vinyard# (#18785) üzenetére


Vinyard#
aktív tag

Nem tudom ennek van-e jelentősége, vagy kapcsolódhat-e a jelenlegi zavarokhoz, hogy régen volt egy időszak, amikor a VGA azt csinálta, hogy amikor a monitor kikapcsolt, egy percig körülbelül, pár másodpercenként fura "nyekergő" hang jött ki a gépből, szinte minden alkalommal hasonló időközönként, szóval ritmusos volt a hangjelenség. Egy-másfél percig vissza-visszatért ez a hangjelenség, aztán elmúlt...és a következő monitor kikapcsolásnál jelentkezett csak újra, amikor használatban volt a gép, akkor nem. Egyszer megnéztem, hogy mégis mi lehet a hang oka, és az volt, hogy amikor a hangot hallottam, a VGA ventilátora egy pillanatra megállt, majd újraindult, de mintha nem tudott volna, úgy tűnt, mintha "beszorulna" (és ilyenkor adta ki a hangot). Majd elindult újra, és felpörgött szépen. Aztán pár másodperc múlva ugyanez, és akkor ezek a szakaszok jöttek max másfél percig. Utána hiába nem volt használva a gép sosem tért vissza, csak akkor, amikor használat után megint inaktív voltam.

És nem volt mindegy, hogy manuálisan kapcsoltad ki a monitort, vagy akkor, amikor lejárt az inaktivitási időszak és "elvileg" bekapcsolt energiatakarékos módba, tehát nem jelenített meg semmit, csak sárgán világított a led...szóval hiába kikapcsoltam manuálisan a monitort, akkor nem jelentkezett a hang, csak mondjuk 10 perccel később, ha az oprendszeren úgy volt beállítva, hogy 10 percnyi inaktivitás után kapcsoljon a monitor energiatakarékosba. Később amikor frissítettem a VGA driverét, eltűnt ez a hangjelenség, majd a legújabb driverfrissítés visszahozta.

Felvettem a garanciával a kapcsolatot, de végül nem küldtem el a kártyát, mert lefuttattam egy FurMark tesztet (ráadásul az automatikus opciókon mgé kicsit húztam is, intenzívebben dolgoztattam a kártyát) és nem jelentkezett alatta semmi probléma. Nem hevült túl a kártya, a hűtés is tökéletesen működött...szal szerintem hülyének néztek volna a garanciánál, így végül nem küldtem el. Az, hogy a VGA frissítés megoldotta a dolgot (egy darabig) megint arra utalt, hogy valami szoftveres gond van inkább...

De ezek után nem tudom, nem-e függ össze a fentebb ecsetelt problémám, meg ez a dolog. :(

És ahogy fentebb is írtam, "egyszer-kétszer" még sikerült képet varázsolni a monitorra a rakoncátlankodó gépből is (legalábbis eleinte), bár nem tudtam semmihez kötni, hogy amikor volt kép a monitoron, miért volt...Persze azóta hiába próbáltam vagy 40-szer, egyszer sem jött be semmi elindulás után a szóban forgó géppel.

[ Szerkesztve ]

(#18787) draff válasza BomiBoogie (#18775) üzenetére


draff
aktív tag

Az oprendszer többnyire csak az alaplap-cserét nem szereti.
A többivel - hangkari, videokari, vinyók (kivéve, amin a winfos van), CD és DVD cuccok, modem vagy hálókártya, stb. valahogyan még elviseli.
Én ha videokarit cserélgetek, akkor bekapcs után mindjárt megy vele. Nem oszt, nem szoroz, nincs tök süket monitorom.
Vettem tavaly teszveszen egy videokártyát, meg is jött a postával, beleraktam a gépbe - oszt se kép, se hang. Na mondom magamnak, jól bevásároltam. Kiszedtem a kártyát aztán valami megérzésből, de újra visszadugtam. Akkor már rendesen beindult.
Ott nálad szerintem akár valami kontakthiba is lehetséges ...

[ Szerkesztve ]

(#18788) draff válasza AAntii (#18779) üzenetére


draff
aktív tag

Ha jól megy a géped, ne foglalkozz vele.
Ha viszont nem, ki lehet a törött lábat cserélni, de az eléggé macerás meló. Kell hozzá egy spéci forrasztópáka, nem remegő kéz, sok türelem, jó szem ... és nagyon sok önbizalom.
Jaa - meg egy másik procifoglalat, amiből aztán kibányászol egy hasonló lábat a cseréhez ...

(#18789) spiritex válasza Vinyard# (#18778) üzenetére


spiritex
veterán

Olyan értelemben van köze a garihoz, hogy épségben kell maradnia a kártyának és az alaplapnak is. Ha valami eltörik vagy megreped, akkor ugrik a garancia.
Egyébként mielőtt nekiállsz kivenni a kártyát én csinálnék egy Bios resetet!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18790) szabonagyur válasza #65675776 (#18777) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tudom, hogy többet tud, de haver gépén HD7770-el mégsem jött össze, pedig a monitorok DVI, HDVMO és Displayporton voltak rádugva de mindig csak 2 monitort érzékelt :/ Szóval alap használathoz egyszerűbb az én lehetőségem.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18791) FCC95


FCC95
csendes tag

sziasztok meg szeretném tudni, hogy asus p5qd tirbo alaplaphoz milyen VGA-t tudok belle tenni jelenleg van egy Nvide gforce 9500 gt

(#18792) Thrawn válasza FCC95 (#18791) üzenetére


Thrawn
félisten

PCI Express foglalatba való VGA-t tehetsz bele.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18793) klambi válasza BomiBoogie (#18775) üzenetére


klambi
addikt

oké, akkor ha nem oldódik meg azzal akkor visszatérek!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#18794) szarnyalosas válasza #65675776 (#18745) üzenetére


szarnyalosas
tag

NA

A hdd tokeletes, mas gepben jol muzsikal

A proci alig dolgozik!

A rendszer ugy bevan lassulva uj telepitesnel is hogy nem birtam kivarni mig folmegy!

Mi lehet a gond ?

akkor meg midnig azt mondod hogy ha a 12 volt nem lenen megfelelo csak max3 -4 V kapna 12 helyett akkor besem indulna ?

valami ötlet amit meg nezzek meg?

(#18795) hcl válasza szarnyalosas (#18794) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha a 12V nem lenne megfelelő, akkor nem lassulna, mert nem menne, vagy fagyna, ha ingadozik.
Valami más baj lesz. Winyóvezérlő beállítások BIOS-ban?

Más winyó a problémás gépben?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18796) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

Nagy segítség kellene!

Ma egyszer csak a semmiből kikapcsolt a gép, előtte pedig rángatózott a kép, tehát a vga-ra gondoltam... Visszakapcsoltam, és akkor láttam, hogy nincs internet, a kis monitornál egy piros kereszt van, mintha be sem lenne dugva... Kihúztam, bedugtam, mindent csináltam, akkor sem reagált semmire. Bedugtam a netkábelt a laptopomba, és itt meg azonnal van net... Kiírta, hogy a driver nincs telepítve (miközben fent van), majd amikor elkezdtem telepíteni az ethernet drivert, akkor meg kiírta, hogy nincs eszköz... A biosban természetesen "enabled" az alaplapi ethernet...

Valaki tud erre mondani valamit? Hogyan lehetne ezt megoldani? Egy hálókártyát kell vennem, és akkor jó lesz?

Ezt írta ki egyébként:

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ui.: Majdnem elfelejtettem, Gigabyte GA-770T-D3L az alaplap...

[ Szerkesztve ]

(#18797) Spet válasza giigz (#18796) üzenetére


Spet
addikt

Próbaáld ki ezeket a lépéseket vagy pedig tényleg szerezz be egy hálókártyát. :K

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#18798) spiritex válasza giigz (#18796) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem az segített egyszer, hogy a Bios-ban letiltottam a hálókártyát és úgy indítottam el a win-t, majd újraindítottam a gépet, Bios-ban engedélyeztem a kártyát és a win betöltődése után már jó volt minden.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18799) mallee


mallee
tag

Helló,

Van egy P45-ös chipsettel rendelkező alaplapom 2db PCIe x16 foglalattal. Az lenne a kérdésem, hogy ha "csak úgy" (SLI és CF nélkül) berakok két VGA-t, akkor is megoszlik a sávszélesség, ha az egyik nincs használatban? Ha az egyik kártyát Windózban letiltom, akkor is megosztott marad?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#18800) Kityeszto válasza giigz (#18796) üzenetére


Kityeszto
tag

szia olvastam már erröl a témárol elvileg ez sokmindenkinek megoldotta ezt a hibát vedd ki az elemet 1 percre a ramokat is majd rakd vissza biosban pedig azért nézz utána hogy nincs e sleepre aza alvora állitva a cucc ja és a energia takarékosságot is nézd meg a windowsba hogy nem e kapcsolja le alvora remélem segitettem :)

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.