Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) akoska07 válasza cinkoxid (#18100) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem indul el csökkentett modban sem,ugyanazt produkálja.

Nekem sem volt gondom,cserélgettem a cuccokat a gépben és a win7 mindent megoldott.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#18102) ravail válasza akoska07 (#18099) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Nem tudom, hogy fog e működni nálad ez a megoldás, de egy próbát megér. Sok sikert! (Volt olyan, aki azt mondta, hogy win7 alatt is működik.)

[ Szerkesztve ]

(#18103) Chp válasza cinkoxid (#18098) üzenetére


Chp
őstag

Miközben villog nem bootol, addig sötét képem van amint lezajlott a felvillanás - négyes, akkor egyből utána kapom meg az MSI logót és megy minden. Ez a négyszeres felvillanás 3mp.

[ Szerkesztve ]

(#18104) djdaniel


djdaniel
senior tag

Üdv!
Nos nem rég össze raktam az új gépem.
Alaplaphoz kaptam, driver cd-ét, nos gondoltam feltelepítettem őket, ( epu, turbo key...stb)
A telepítő az írja ki hogy ; EPU-4 engine does not support this model.
Alaplap; [ASUS M5a78L-M LE]
ebbe az a vicc hogy az alaplap támogatja.
Windows 8 64bit van fent a gépem.
Most vagy én vagyok páwa, vagy program.
Valaki valami ötlet ?

[ Szerkesztve ]

(#18105) djdaniel válasza djdaniel (#18104) üzenetére


djdaniel
senior tag

(#18106) bluyoo válasza djdaniel (#18104) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ahogy nézem nincs hozzá Win8 -as verzió csak Win7-es gondolom ez lehet a gond .....

Bazinga!

(#18107) oneak7


oneak7
tag

Mér van az hogy rendszer 16gb-ból 8-at ismer csak fel??

(#18108) bluyoo válasza oneak7 (#18107) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Milyen lap?

Bazinga!

(#18109) geckowize válasza cinkoxid (#18092) üzenetére


geckowize
őstag

Megnéztem a proci cpu_fan csatiján, ott ment, aztán visszadugtam a 3pinesbe és láss csodát ott is ment, valószínűleg kihúzódhatott kicsit, vagy nemtom...

(#18111) oneak7 válasza bluyoo (#18108) üzenetére


oneak7
tag

asus rampage 4 formula

(#18112) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hi!

Adott egy Abit NF7 alaplap, nem egy mai bútor darab, te tizenéves gyerekeknek tökéletes. Az a kérdésem, hogy a manuál szerint, ha jól értelmezem a 333Mhz-es DDR memóriából belepakolhatók 3*1Gb-ot a 400 MHZ-esből pedig összesen 2 Gb-ot. Ezek lehetnek egyoldalas meg kétoldalas ramok is?

(#18113) cinkoxid válasza Chp (#18103) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Úgy tűnik nem tud túljutni a post ellenőrzésen, és 3 próbálkozás után betölt a bios egy safe profilt, amivel tovább megy. Talán inkompatibilitási probléma van az alkatrészek között.

(#18114) oneak7 válasza cinkoxid (#18065) üzenetére


oneak7
tag

Kipróbáltam egyesével és működtek, cserélgetem 2db ramot utána 3db-ot, a foglalat D1 C1 felismeri de a A1 B1-t már nem! Esetleg aktiválni kell őket vagy valamit bekapcsolni a biosban?

(#18115) cinkoxid válasza oneak7 (#18114) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Némelyik alaplapnál van olyan gond chipset korlátozás miatt, hogy nem minden slotban tud dual channel módban működni.

(#18116) oneak7 válasza cinkoxid (#18115) üzenetére


oneak7
tag

És ilyenkor mi a teendő?

(#18117) cinkoxid válasza oneak7 (#18116) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Veszel két 8GB modult, a mostanit meg eladod. Bár lehet másnak jobb ötlete van.

(#18118) oneak7


oneak7
tag

Valaki esetleg tudna segíteni??

(#18119) Chp válasza cinkoxid (#18113) üzenetére


Chp
őstag

De mivel lehet inkompatibilitás? A RAM-okkal esetleg? :(

(#18120) oneak7 válasza cinkoxid (#18117) üzenetére


oneak7
tag

Aida64 extreme edition program viszont ki írja, hogy van 4db ram a gépbe!(kipróbáltam úgy is, hogy csak 3db van a gépbe és akkor azt írta. Tehát a program jó, nem tudom valamit a biosba kéne állítani vagy nem tudom :((

(#18121) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy van nekem egy Asrock 890 Extreme 3 lapom és valamiért a hálozati kártyája zavarja a tv adást ( IPTV ) szeretném kipróbálni hogy be teszek külön PCI-os kártyát , légyszi ajánljatok valami jó fajta háló kártyát ami persze nem horror árú. :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#18122) sz.istván


sz.istván
tag

T. Szakértők! Az lenne a kérdésem, hogy volna egy vinyóm, amit egy VIA chipset-es alaplapra telepítettem, de most, úgy áll a dolog, hogy egy inteles deszkára akarnám átültetni, de egyidejűleg nem akarnék újra telepíteni, adatvesztés miatt, meg különböző programok újratelepítése nélkül szeretném átteni, tehát az nem megoldás számomra, hogy kimenteni az adatokat és az intelesen újra telepíteni az oprendszert, hanem csak simán áttenni!! Na erre kéne megoldás, mert amúgy próbáltam már, de természetesen nem indul az inteles lapon a vinyó!!! Avagy elkerülhetetlen az újratelepítés??

(#18123) bluyoo válasza oneak7 (#18120) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem nagyon vágom az LGA 2011-es lapokat de gondolom a Quad Channel-el van gond ....
4db-os kit-ről van szó vagy 2 különböző kit? Esetleg az is bekavarhat. XMP profilt próbáltál beállítani?
Nézd meg hogy a foglalatok külön külön működnek vagy nem így a rossz slot és a sérült (elhajlott) CPU foglalatot is kizárhatod.
Az AIDA64 hány Gb-ot lát az összegzés fülön? Esetleg ellenőrizd a CPU-Z SDP fülén slot-onként a RAM-okat.

Bazinga!

(#18124) ravail válasza sz.istván (#18122) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ezt a módszert próbáld meg. Legtöbb esetben így sikerült. Természetesen az új inteles alaplapban az újraindítás után ennek az újnak a driver-eit kéri.
Sok sikert!

(#18125) DjKriston01


DjKriston01
tag

Sziasztok,

Lenne egy Asus lapom, pontosan az aláírásomban, és az érdekelne, hogy véleményetek szerint, hogyan tudnék rászerkeszteni egy VRM hűtést?
Ideiglenes megoldás lenne, amíg veszek ùj lapot, de az fx8320 kicsikét fűtené a lapot.

Előre is köszi!

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#18126) bluyoo válasza DjKriston01 (#18125) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Ha már sufnituning .... hővezető ragasztószalag :) .
Bár egyszerűbb lenne a cseréig nem tuningolgatni inkább alulfeszelni azt a CPU-t.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18127) sz.istván válasza ravail (#18124) üzenetére


sz.istván
tag

Köszönöm, próbálkozom vele majd!!! :R

(#18128) zsole84


zsole84
senior tag

Alulfeszeléshez kérnék segítséget. Asrock B75 pro lapom van, biosban mit állíthatok ezekkel:

VTT voltage
PCH voltage
CPU PLL voltage
VCCSA voltage.

CPU Core voltage-t csökkentettem, alulfeszeléshez elég ezt állítani, vagy a fentebb leírtakhoz is kell nyúlni?

Köszi!

(#18129) ravail válasza sz.istván (#18127) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Szívesen! Várjuk a visszajelzést az eredményről.

(#18130) DjKriston01 válasza bluyoo (#18126) üzenetére


DjKriston01
tag

Tuningolni nem szeretnék, csak alapfeszen használni majd a procit.
Ha régebbi lapomról híd hűtést leszedek és azt ráragasztom a hővezető szalaggal akkor alapfeszen bírni fogja nem?

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#18131) petya1992


petya1992
tag

Üdv mindenkinek!
Adatott egy Asrock 4CoreDual-VSTA alaplap+2,8GHZ cerka proci, 2X512MB Hiviewll 667MHZ-es ram.
A problémám az lenne, hogy nem óhajt bootolni, a vicc az hogy mégis, csak mindig ujraindul, néha várni kell pár percet és bejön a monitor de ujraindul és megint semmi. Tegnap el tudtam kezdeni xp-t tenni de ujrainditás után megint nem volt jó.
Valakinek ötlete? Szerintem bios lessz a ludas de nem 100%

(#18132) Thrawn válasza petya1992 (#18131) üzenetére


Thrawn
félisten

Így látatlanban instabil az a vas. A memóriák megkapják azt a feszültséget amit kérnek? Időzítéseik rendben be vannak állítva? 667 MHz-en járnak?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18133) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

szeretnék segítséget kérni.

Nem tudom eldönteni,hogy mi a különbség a Q67 és a C206 chipset-ek között és melyik lenne jobb választás otthoni használatra.

proci az ugyan az mind 2-ben.

(#18134) petya1992 válasza Thrawn (#18132) üzenetére


petya1992
tag

Az a gond, hogy biosba sem tudtam ma bemenni. Tegnap voltam bent minden gyárilag volt beállítva.
A táp is biztos jó 350W-os FSP

(#18135) Oszilaci válasza Oszilaci (#18133) üzenetére


Oszilaci
senior tag

az vajon normális,hogy a c206-os chipset-en nincs hütőborda???
létezik,hogy nem kell rá:?

(#18136) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy ASUS P5GZ-MX lapot hibásan. Meg szeretném javítani.

Amikor megvettem, és elindítottam otthon semmi baja nem volt. Még a Windows is simán felment rá. Aztán az egyik reboot-kor jelentkezett a hiba: "usb device over current status detected !!" system will shut down after 15 seconds.

Amiket már megtettem:
- csekkoltam, hogy jól néznek-e ki az usb-k
- frissítettem a BIOS-t a legfrissebb verzióra.
- reseteltem...

Hogyan tudom megcsinálni?

Ha kell, vannak fotóim róla.

Az esetleges előírásokért bocsi... Mobilról vagyok...

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18137) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!

Ide is belinkelem, hátha találkozott valaki hasonlóval.
Ezen a Lucid Virtun gondolkodom, hátha megoldja a problémát.

(#18138) cinkoxid válasza ThinkAgain (#18136) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Valami zárlat lesz ott az usb érintkezőknél.

(#18139) Rico83 válasza ThinkAgain (#18136) üzenetére


Rico83
tag

Zárlatos valamelyik usb portod.Egy elemlámpával nézd át őket,nem látsz e valami rendellenességet.A nem alaplapra integráltat húzd le.Előfordulhat rosszul kihúzott usb kábelnél valami zárlat a porton.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18140) ThinkAgain válasza Rico83 (#18139) üzenetére


ThinkAgain
tag

Sziasztok!

Már elég alaposan átnéztem, semmi rendellenesség... Előlapi usb nincs rajta most. a lap még házban sincs, "natúr" tesztelgetem :D

ha leszerelem a hátsó usb-t, az megoldaná a problémát?

küldjek közeli képet a hátsó usb-rol? hátha ti többet láttok...

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18141) cinkoxid válasza ThinkAgain (#18140) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Az is lehet, hogy az egyik smd meghalt...

(#18142) ThinkAgain válasza cinkoxid (#18141) üzenetére


ThinkAgain
tag

huh... mi az az smd? nehéz cserélni? drága?

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18143) cinkoxid válasza ThinkAgain (#18142) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Kisméretű kondi, néhány milliméteres. Téglalap alakja van, és elég nehéz cserélni, ha tényleg az a baja. De ha van megfelelő tapasztalatod és felszerelésed hozzá, akkor könnyű lenne.

(#18144) ThinkAgain válasza cinkoxid (#18143) üzenetére


ThinkAgain
tag

érdemes az kipróbálni, hogy leszedem az alap usb portjait?

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18145) cinkoxid válasza ThinkAgain (#18144) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Én ilyet biztos nem tennék :DDD

(#18146) draco31 válasza ThinkAgain (#18140) üzenetére


draco31
veterán

Az USB csatlakozó mögött a jumper benne van, ahogy a kézikönyve mutatja? Ha nincs, egy prbát megér talán.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18147) ThinkAgain válasza draco31 (#18146) üzenetére


ThinkAgain
tag

igen, rendesen rajta van... gondoltam erre is :) próbáltam másik tűkre rakni a jumpert, de nem segített, így visszaraktam default-ra.

mit tehetnék még?

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18148) Martino89


Martino89
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Asus P8P67 LE alaplapom van, ami ugye PCI-EXPRESS -es alaplap, legfrissebb bios van rajta. A gondom a következő:
Gef.7300Gt kártyám volt, vettem egy Asus 7970-es Ati kártyát. A kártyát beleteszem, de a gép nem indul, "no signal detected" - ezt írja ki. Hiába reseteltem a biost, vettem ki az alaplapi elemet, stb-stb., a gép nem indul, nem ad jelet, nem jön elő semmi a monitoron. Másnál kipróbáltam a videókártyát, nincs gond vele, azonnal indul a gép monitor képpel együtt. Ezt követően visszaraktam a Gef.7300Gt kártyát, és a rendszer azonnal el is indul. Végül a 7970 vga-t beleraktam a 2. PCI-EXPRESS slota, ahol már indul a rendszer képpel együtt. Valakinek valami ötlete? Miért van az, hogy az első PCI-EXPRESS slotban nem indul az újonnan vásárolt Asus 7970 kártya (másnál kipróbáltam, ott működött), de a 7300Gt igen, a második PCI-EXPRESS foglalatban meg elindul? Talán valami bios beállítás? Vagy csak csupán nem bírja a nagy teljesítményű vga-t az első PCI-EXPRESS foglalat? Ha gond van az alaplappal, hogy gariztassam, hiszen mennek benne a vga-k kivétel az Asus 7970-et? Valakinek ötlet? Köszönöm előre is.

Csík Márton

(#18149) spiritex


spiritex
veterán

Nem teljesen alaplapos probléma, de nem tudom hova kéne írnom, mert több eszköz érintett a dologban. Ti hallottatok már olyanról, hogy egy wifi-s egér vevője tönkre tud tenni egy usb-hub-ot? Az történt, hogy az M325-ös Logitech wifi-s egerem vevője valószínűleg tönkre vágta a Dell U2211H-s monitorom usb-hub-ját, mert a W7 pár napja Ismeretlen eszköznek látja és folyamatosan dobja fel az ablakot, hogy Unknown device, amint rákötöm az alaplap usb port-jára (vevő nélkül is akár) a monitort. Két hdd-n lévő különálló op.rendszerrel is kipróbáltam és mind a kettőn jelentkezik a hiba, tehát nem a win-el van a baj. Most átdugtam a vevőt egy alaplapi usb port-ba, de félek nehogy tönkre tegye azt is. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18150) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Adott egy ASUS E35M1-M PRO alaplap ami ki van kötve TV-re HDMI-n keresztül. Az a baj, hogy hiába akarok belépni a BIOS-ba, amikor lenyomom újraindítás után a DEL-t akkor marad a fekete képernyő, de még a post screen sem látszódik. Ez mitől lehet? Volt BIOS reset, akkor legalább a ps bejött, de amikor beléptem a BIOS-ba nem csinált semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.