Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) membrandj


membrandj
nagyúr

Üdv! Egy " ismerősöm" helyett teszek fel egy kérdést. Ha egy adott lapon procit cserélek, akkor lesz abból problémám,hogy az előző procin állítva volt 1-2 dolog? Gondolom feszültség,órajel, stb-re gondol. Köszi előre is !

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#19852) Rivaul válasza membrandj (#19851) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem kéne. Jobb ha alaphelyzetre teszi a biost s úgy tesz bele másikat. Biztos ami biztos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19853) demars válasza draff (#19811) üzenetére


demars
addikt

Mindkét lap üzemel(ne) most is, de nem merem összerakni így.
Nézegettem a kondikat ha rendelek, postával együtt 3,5 - 4k lenne... ennyiért sztem kapok lapot is itt ph-n!
Este dumáltam tesómmal, h ne kínlódjunk a kondiztatással ( mert azt meg egy villamosmérnök tanonc srác cserélné ki, aki szeret ilyenekkel mókolni, meg ugye ingyér csinálná ), macerás is meg akkor is csak egy hangos elavult lap lesz az az asus! / ECS teljesen szuper volt, ott elvileg a ram-ok sz@rtak be, de kiszúrtam azon meg 1 db kondit ami púpos/

tigerscoprio: eza tervem! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#19854) tigerscorpio válasza demars (#19853) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Bízzál benne, hogy az ész szerűség győz...
:C :C

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19855) tigerscorpio válasza petrelli86 (#19849) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

nem vállalnám be igazából. biztos nagyon jó a támogatottsága... ;]

árat bár nem láttam hirtelen róla...

annyira nem lehet olcsó, hogy ilyen lap legyen a gépembe
(persze lehet, hogy meglehet győzni xD )

:R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#19856) draff válasza helkis (#19848) üzenetére


draff
aktív tag

Eléggé komolytalan alaplapnak nézem én ezt. Afféle asztali iroda-gép konstrukcióba valónak.

Bár személy szerint keveslem rajta a 2 db. PCI slotot s eléggé réginek tartom a belevaló P4-es processzort, (azt valahogyan le sem írják, hogy mely processzorokat támogatja, a hivatkozásban csak a "Up for 1,7G" Pentiumra esik el az utalás. De mi van valójában a P4-ekkel, azaz a 2,4; 2,8; 3,0; és 3,2 GHz-esekkel. Ezek mind mind jók lennének?) Mindenesetre meglepőnek tűnik, hogy a videokarihoz tartozó slotja már PCI-e és a belevaló RAM-modulok DDR3-asok, az FSB-je "csak" 800 MHz-es.
Továbbá - bár a merevlemezes támogatásra nézve SATA csatlakozós, tehát nincsen rajta ATA vagy S-ATA, mégis van egy szinte kőkorszaki-megítélésű floppy foglalata.
Továbbá - az USB-s világhoz már mindenütt átállított nyomtatók ellenére megvan neki a hagyományos soktűs nyomtatóportja. Hmmm ...

Egy ilyen lapot azért elfogadnék kipróbálás, húzhatóság, tuningolás és sebesség terén, bár ha mára annyira a két- vagy négymagos procik lettek slágerek, ennek az"öszvér-megoldásnak" lenne valami értelme?
Ennyire visszamenni az időben, a 478-asok terére - kissé bizarr és érdekes elképzelés.

[ Szerkesztve ]

(#19857) Rivaul válasza draff (#19856) üzenetére


Rivaul
addikt

Azt ne felejtsd el hogy ez vérbeli kínai cucc. Náluk a noname 8 magos telefonok 640x480 kamerával meg a 3 sim-es atyaistenek is teljesen hétköznapi cuccok. Egyébként nem rossz megoldás ha egy ottani irodát akar felújítani az ember de nem szeretne mindent lecserélni. Költséghatékonyabb. Nekem nem kéne mert a gyártó oldalán nem tudnám hogy melyik macskakaparás lehet a driverem hozzá :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19858) draff válasza Rivaul (#19857) üzenetére


draff
aktív tag

Talán a többi nem az?

És ha tényleg nem az? Akkor Taiwan-i, Hong-Kong-i, Singapure-i, stb-i.
Még a legmárkásabbra felcimkézett csili-vili csicsa alaplapok (de szerintem az összes számítógépes cucc) mind mind onnan való.
Én még eredeti japán vagy amerikai (de nyugat-európai) cuccost sose láttam ...
Többnyire csak a nevükben azok, ám valahová eldugva ott az apróbetűs részlet: - P.C.R. vagy Made in China.

(#19859) WP14 válasza draff (#19858) üzenetére


WP14
őstag

Nem ugyanaz a bérmunkába kiadott kínaiak által összerakott cucc, meg a saját kínai fejlesztés :N Amíg az előzőeket szigorúan ellenőrzik, addig utóbbiak egy forintot sem érnek ;]
Ugyanez érvényes a többi távol keleti bóvlira is.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#19860) TommyNagz válasza WP14 (#19859) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én úgy tudom a többi iparágban pedig pont fordítva van. Volt egy kínai ismerősöm, megkérdeztem, hogy miért olyan szarok a kínai ruhák pl. Azt válaszolta, hogy ami minőségi az marad Kínában, ami szar, az megy exportra. Elhittem neki, mert ruhabizniszes családi vállalkozásuk van :)

encapsulation dot1q

(#19861) WP14 válasza TommyNagz (#19860) üzenetére


WP14
őstag

A kínai selyem és kínai ruha akár lehet jó minőség is, már amelyik ruha nem hamisított márkajelzéssel, feketén kerül forgalomba. De most a műszaki cikkekről volt szó, azokra értettem, azokból minden kínai és egyéb távol keleti fejlesztés egy nagy nulla :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#19862) Rivaul válasza draff (#19858) üzenetére


Rivaul
addikt

Ne sarkítsd a dolgot. :DDD Asszem kicsit túlkomplikáltad. Kínai meg kínai közt is van különbség. Pont mint az említett telefonoknál. Más a bel piac meg a "ki" dolgozás.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19863) Akcok94


Akcok94
senior tag

helló,
volna egy ismeretlen forrásból származó hiba jelenségem, az alaplapi speaker sípol egyfolytában, de a gép mellette tökéletesen fut terhelve jó pár program mellet is(prime95 és társaival), és csak-csak sípol, másik gépbe nem sípol az a kis sz@r, vagyis nem romlott el. Jó helyre van/volt bedugva,

mi lehet a problémám?

köszi előre.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#19864) Rivaul válasza Akcok94 (#19863) üzenetére


Rivaul
addikt

Szedd ki a memóriáidat s rakd vissza őket. Elvileg arra panaszkodik. Kipróbálhatod őket 1-en ként úgy mit csinálnak. Ha rendben van húzd ki a csipogót, én azzal kezdem ha házat veszek hogy azt kitépem ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19865) Akcok94 válasza Rivaul (#19864) üzenetére


Akcok94
senior tag

az megvolt meg is cseréltem őket, de sípol,

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#19866) emlekmas


emlekmas
tag

Sziasztok!

Egy adott alaplapnál a tápellátás fázisainak a száma mennyire befolyásolja a tuningolási lehetőségeket? Értem ez alatt azt, hogy ha egy egyszerűbb lappal (lásd aláírásban) 4.1 Gigát lehet összehozni, akkor egy fejlettebb tápellátású lappal lehet a stabilan elérhető sebesség mondjuk akár 4.5 Giga is, vagy igazából csak arról szól a történet, hogy egy jobb deszkában lehet, hogy a 4.13-is menne stabilan ugyan ezzel a procival?

Tehát mekkora az elérhető többlet egy drágább tuninglap esetében?

[ Szerkesztve ]

i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

(#19867) rigo88


rigo88
aktív tag

az m5a99x evo lapon létezik olyan megoldás, hogy x hőmérsékletig ne menjen a procventi, és csak az fölött kapcsoljon be?
efi bios.
a gépet elég ritkán használom játékra, így netezés közben jéghideg maradna venti nélkül is a nyócmag :)

Dirr

(#19868) athomi válasza Kityeszto (#19823) üzenetére


athomi
veterán

Kiderült hogy a procihűtő vezetékének és a Zalman ventiszabályozó csatlakozója szétcsúsztak egymásból... magyarul tényleg nem ment a hűtés. :Y
Tegnap monitoroztam a hőmérsékleteket és azt vettem észre, hogy a proci terhelés nélkül 64°C-os, terhelve meg 85°C fölé is befigyelt. Azonnal szétkaptam a gépet, észleltem a hibát, megigazítottam a vezetékeket és automatikusan megoldódott a gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#19869) Rivaul válasza athomi (#19868) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért legközelebb kezdhetnéd azzal hogy megnézed valóban működik-e :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19870) draff válasza Rivaul (#19862) üzenetére


draff
aktív tag

Valaha régebben, de jártam Romániában, akkor még Ceausescu elvtárs volt a király. Bementünk egy áruházba Marosvásárhelyen (Luxor) és ott nagyon jópofi zománcozott kávé-kiöntők voltak egy teljes polc hosszában. Nézegettük, hogy venni kéne egyet.
Háát, hadd ne mondjam azt, ha ott helyben nem néztem át vagy 300 darabot! Mindegyikük zománchibás volt valahol.
Aztán elmondták nekem az ottaniak, I. osztályú árut Romániában ne is keressek, mivel az mind megy ki külföldre, így itthon csak a II és III.osztályúak vannak - a lakosság részére.
Lehet hogy ezek a kínaiak is pont így vannak ezzel, csak kissé fordított arányban.

Utólag megjegyezném,
az áruházban ugyanazon az osztályon a másik polcon végestelen-végig csak petróleumlámpa-üvegbúrák voltak. (Tipikus árubőség imitáció).
A mennyezeten meg csak itt-ott égett egy-egy fénycső az armaturákban. (mintegy takarékosságból)
Amikor jót röhögtünk ezeken a számunkra elég szokatlan dolgokon, ránkszóltak - hogy "itt nem szabad nevetni".
Persze azon aztán még jobban röhögtünk - sutána eljöttünk.

De a kissé zománchibás kávékiöntő még mindig megvan!

[ Szerkesztve ]

(#19871) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogy az alaplapon van ugye a tapcsati (széles ) es van a proci mellett vmi 4 vezetekes kocka alaku. Na most ha a kocka alakut is radugom akkor nem indul el semmi ha nem akkor elindul a tap venti meg a proci venti is de kep nincs. Megadta magat az a foglalat? Az miert felelos, mire van?

Gondolom akkor lap csere....

koszike
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#19872) Viktoár válasza sfefe (#19871) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Az a 4 tűs csati a plusz feszkót (+12V) hivatott biztosítani hogy stabilabban működjön a konfiguráció.Ha nincs tuning vagy bika hardverkiépítés akkor nem szükséges a használata.

Hogy miért nem indul a lap amikor az is rá van dugva azt nem tudom,de sanszos a lapcsere ha sehogy sem működik.

Üdv:Viktor

(#19873) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

[link]

És pl. a biosban nem csinálja ezt, de itt a Windows-ban meg rángatja a képet... :(

(#19874) Rivaul válasza giigz (#19873) üzenetére


Rivaul
addikt

Próbáltad más beállításra tenni a felbontás/frissítést? Biosba 640x480 60hz amit kap a monitor. Csökkentett módban is csinálja?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19875) sfefe válasza Viktoár (#19872) üzenetére


sfefe
őstag

Semmi tuning Giga g31es lap, ugye integralt vga. ( parom gepe )
60 gigas 7200as sata vinyo van benne, 1 dvd semmi extra

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#19876) Viktoár válasza giigz (#19873) üzenetére


Viktoár
addikt

Szia

Én inkább a monitorra gyanakszom.Nincs lehetőséged lecserélni pár napra?Milyen monitort használsz?

Üdv:Viktor

(#19877) giigz válasza Rivaul (#19874) üzenetére


giigz
veterán

Próbáltam a frissítést, de nem hozott megoldást, most 1280x1024 60 Hz-en van. Csökkentett módot még nem próbáltam, de majd megnézem azt is.

(#19876) Viktoár: Egy LG L1942S monitorom van, 4 éves múlt nemrég...

(#19878) Viktoár válasza giigz (#19877) üzenetére


Viktoár
addikt

Van a monitor közelében,hangfal,fax,nyomtató,fénymásoló,lámpa vagy bármi egyéb? Ha igen söpörj le mindent az asztalról de úgy hogy legalább félméteres körzetben semmi se legyen.

Üdv:Viktor

(#19879) giigz válasza Viktoár (#19878) üzenetére


giigz
veterán

1-1 hangfal van mellette kb. 1 cm-re, de az ott van már vagy 2 éves :D Arrébb raktam, hátha... :R

(#19880) Kityeszto válasza giigz (#19879) üzenetére


Kityeszto
tag

csáó 65 hertcen van rakd feljebb de fokozatosan 85 herc körül abba kell hagynia :K

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19881) Viktoár válasza giigz (#19879) üzenetére


Viktoár
addikt

Na egy próbát megér,még mindig azon az állásponton vagyok hogy nem a géped okozza a hibajelenséget.

Ha már nincs semmi a monitor közelében és még mindig remeg akkor cserélj valakivel 1-2 napra monitort.
Aztán figyeljétek mindketten hogy kinél hogy viselkednek a monitorok.

Üdv:Viktor

(#19882) giigz válasza Kityeszto (#19880) üzenetére


giigz
veterán

A monitort állítsam? 60 70 és 75 közül lehet választani.

(#19883) Kityeszto válasza giigz (#19882) üzenetére


Kityeszto
tag

igen nyugodtan nyomd fel fokozatosan addig amig birja vagy abba nem hadja a remegést

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19884) Angyom


Angyom
tag

Sziasztok!

Asus P4P800-X (Intel 865PE chipkészlet, ICH5 SB) laphoz kellene nekem SATA vezérlő, a lapon 2db SATA1 található, de nem kezeli a merevlemezeket. Sokat keresgéltem, de sehol nem találtam külön drivert. Mi a megoldás? Biztos, hogy SATA vezérlő kell. Tudna valaki esetleg segíteni? Köszönöm! :R

(#19885) ravail válasza Angyom (#19884) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
A BIOS-ban nézd meg hogyan van beállítva az IDE és SATA beállítás. Elő fordulhat, hogy a jelenlegi beállítás "Only IDE"! Több beállítás közül választhatsz, gondold át, hogy melyikre van szükséged, és állítsd azt be. Most a BIOS-ban látszik a SATA merevlemez? Ha igen, akkor lehet csak driver gond. Ezen az oldalon az "Utilities" alatt találod az "Intel(R) Chipset Software Installation Utility V5.02.1003"-et, aminek a telepítése után működnie kellene. Ha ezek nem segítenek, akkor a megoldás egy PCI SATA bővítőkártya lesz. Ennél arra vigyázz, hogy boot-olhatót tegyél a gépbe, ha a SATA HDD-re akarsz rendszert telepíteni.
Sok siket!

(#19886) ablack


ablack
senior tag

BIOS-t ASUS M4A77TD PRO alaplapnál Windows alól vagy ASUS EZ Flash 2 segítségével érdemesebb frissíteni?

(#19887) ravail válasza ablack (#19886) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Ahány ház, annyi szokás! Sokak szerint azért írták a win felületről való frissítés lehetőségét, mert annak onnan is jól kell működnie. Ezt nem szeretném véleményezni. Mások szerint -és én is ezek táborába tartozom-, biztonságosabb, megbízhatóbb, kisebb hibalehetőséget rejt magában a BIOS-ból való frissítés, vagyis az "ASUS EZ Flash 2"-vel való frissítés. Ha van még az alaplapodhoz a régebbi, vagyis a "DOS" boot (Floppy vagy USB pendrive) eszközön futtatott BIOS frissítő program, az is a "ASUS EZ Flash 2" kategóriájú frissítés (vagy még annál is biztonságosabb). Minden esetre bármelyik módszert választod, lehetőleg szünetmentes tápegységre kapcsolt PC-n végezd az esetleges áramszünet, vagy áramingadozás okozta használhatatlanná válást elkerülendően. És még egy dolog, amire nagyon figyelj oda: csak az alaplap gyártója által erre az alaplapra írt BIOS frissítést használj!
Sok sikert!

(#19888) CoolMan válasza ablack (#19886) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mehet mindkettő alól, de az "ASUS EZ Flash" biztonságosabb.

(#19889) Predator2


Predator2
addikt

Munkatársamnak van egy régi alaplapja (sajna nem tudta megmondani a pontos tipust) és azokon található usb2.0 csatlakozók iszonyat lassúak.

Az xp meg folyton irkálja neki h ez "az eszköz gyorsabb is lehet"

Így látatlanba mitől elehet ez a probléma?

Csináltatok vele egy aida teszt riportot

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19890) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Alaplap miatt lehetséges, hogy rosszabbul megy 1 VGA tuningban, mint egy másik lapban? Mert 2 VGA-nál is úgy jártam, hogy nálam rosszabbul mennek, mint az előző tulajoknál. P8P67 Evo lapom van.

(#19891) Kityeszto válasza Predator2 (#19889) üzenetére


Kityeszto
tag

hello rakj fel hozzávalo usb drivert vagy nézd meg a biosban hogy nincs e a 2.0 levéve 1.1 re szerintem ez okozza

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19892) Predator2 válasza Kityeszto (#19891) üzenetére


Predator2
addikt

THX utána nézek/megnézetem vele.

Más de most a saját gépemmel.

Kivitelezhető lehet az h ne kapcsoljanak be a cpu ventik vagy akár a vga ventijei is amíg nincs nagy terhelés alatt a gép? És ha igen akkor hogyan kell? (netezés közben is szerintem feleslegesen zúg a gép )

Arcock z77 extreme 4 alaplap és i5 3570k cpu
Nincs tuningolva.

Három és fél óra használat után (főként netezés) ilyen hőmérsékleti adatokkal megy a gép: [link]

AXTU beállítások:

Hardware monitor: [link]

Fan Control: [link]

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19893) SzVFE1


SzVFE1
csendes tag

Sziasztok, a kovetkezo hibajelenseggel kapcsolatban szeretnek segitseget kerni: Kb. 1 honapja elkezdett a gep par ora utan magatol kikapcsolni ill. volt olyan, hogy be sem tudtam kapcsolni mert meg a bootlas kozben kikapcsolt. Lekotottem a taprol a DVD irot, ezutan jo lett par napig, de utana megint elojott a dolog. Vettem egy uj tapot, de azzal is csak egy pillanatra villannak fel a ledek a hazon, de a gep nem indul el. Az alaplap lehet a gond? Van erre valami teszt, hogy ezt biztosan megtudjam, mielott alaplapot is vennek feleslegesen? Elore is koszi minden segitseget.

(#19894) TommyNagz válasza SzVFE1 (#19893) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szia!

Mikori a konfig? Púpos kondik vannak? Én alaplapot gyanítok, érdemes megnézni ezeket.
Esetleg a CPU hűtőd jól illeszkedik? Kábele be van dugva az alaplapra?
Próbáld meg kivenni az alaplapi elemet, és lehúzni a tápkábelt pár percig. Ezen kívül húzz le minent az alaplapól, legyen bent maximum 1 memória modul, a vga, a táp, és semmi egyéb. Ha így elindul, kösd rá a HDD-t is, és szépen lassan a többit, hátha így ki lehet szűrni, mi okozza a gondot.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#19895) zibo73 válasza SzVFE1 (#19893) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Még azt is próbáld meg,hogy húzd le a power gomb vezetéket és kapcsold be csavarhúzóval.
Az ismerősöm gépe is ezt csinálta ki cseréltük a bekapcsoló gombot és jó lett.
De nem biztos hogy a tiéddel ez van.Csak egy próbát megér.

(#19896) SzVFE1 válasza TommyNagz (#19894) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Lehuztam az alaplaprol mindent, csak a proci maradt rajta a hutovel, meg a halo kabel es az elemet is kivettem.A 2 memoriabol az egyiket is kiszedtem. A bekapcsologombra a ledek egy pillanatra felvillannak es a prociventillator is fordul egy picit. Par perc elteltevel a halokabel ledjei is kigyulladnak.Szerintem nem valtozott semmi az osszeszerelt allapothoz kepest. Mar csak a processzort kellene valahogy kizarni. Ehhez van esetleg otlet? Koszi tavabbra is.

(#19897) SzVFE1 válasza zibo73 (#19895) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Megvolt a csavarhuzo proba is a bekapcsologombra, de ugyanugy viselkedik es pupos kondit sem latok.

(#19898) TommyNagz válasza SzVFE1 (#19896) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Tehát ezek szerint meg se moccan. Zárlatnak tünik, azonnal lelövi magát. Tehát alaplap. Esetleg buheráld ki a házból, szigetelő felületen próbáld meg elindítani. Hátha. Ha nagyon barbár vagy, és nem túl drága lapról van szó én meg is hajlítgatnám finoman kicsit, hátha.

encapsulation dot1q

(#19899) SzVFE1 válasza TommyNagz (#19898) üzenetére


SzVFE1
csendes tag

Kiszedtem az alaplapot ahogy mondtad egy szigetelt feluletre, csak a proci volt rajta a hutovel meg a tap. Igy mar meg se moccant a ventillator, amikor a power tuskeket oszekotottem. Ez mindenkeppen alaplap hiba, a procit kizarhatjuk?

[ Szerkesztve ]

(#19900) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez alaplapi gond vagy proci :DDD

A gond az lenne, hogy amikor a gépem elkezd bootolni és kiírja, hogy milyen cpu van benne ott megáll és elkezd "gondolkozni" majd áll vagy 10-15mpig és utána halad tovább és töltődik be az op rendszer. Tegnap kezdte ezt, eddig nem volt ilyen, nem állítottam semmit és elég idegesítő ez így most.

Szerintetek ez mitől lehet? :R

Proci:AMD A4-3400 2.70GHz FM1 BOX
Alaplap: GIGABYTE GA-A75M-D2H
Memória: KINGSTON 4096MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/4GX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.