Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) jacint78 válasza monkyx (#46000) üzenetére


jacint78
addikt

A BIOS-ban, illetve műszerrel mérve mit mutat? Mi lett rajta szervízeltetve?

type your text here..

(#46002) monkyx válasza jacint78 (#46001) üzenetére


monkyx
tag

Csáó a biosban jó érték vannak müszeres mérés nem történt nincs müködő mérőm de a fagyások és a bios resetek vannak valamint az indulásnál van hogy kifagy több táppal és vga val is tesztelve másik memó sőt másik procival is fx6300 de ugyan az a jelenség

(#46003) dark2


dark2
tag

Sziasztok!

A véleményetek érdekelne a következő helyzetben:
Úgy 4 év után visszajött hozzám egy régi alaplapom (Asrock 939SLI-eSATA) attól, aki megvette. A ventiket pörgeti, de képet nem ad. Ha nincs benne videókártya/memória nem sípol. A diagnosztikai kártya szerint az induláskor minden lépést átugor induláskor (FF jelzést ír).
De a leglényegesebb: a memóriák mellett találtam egy alkatrészt (feszültségstabilizáló kockának nézem), ami megsült. A közepe púpos, az egyik lábára ráolvadt a műanyag tok kissé...

Lehet ezt javítani? Érdemes (értem ez alatt, hogy elég ezt az alkatrészt cserélni)? Képet most nem tudok csinálni róla. (A gazdáját ismerve árérzékeny helyzet.)

(Arról már nem is beszélek, hogy egy sapkamentesített X2 ment benne, amiről már letörtek egy sárga, 6 lábú alkatrészt a mag mellől...)

köszi

(#46004) jacint78 válasza dark2 (#46003) üzenetére


jacint78
addikt

Az elmondottak alapján egy FET-ről van szó, ha meg tudod csinálni érdemes lehet cserélni, ha a processzorról hiányzik egy kondenzátor, az általában belefér. Hogy érdemes-e vele foglalkozni, azt te tudod eldönteni.

type your text here..

(#46005) dark2 válasza jacint78 (#46004) üzenetére


dark2
tag

Ha nincs más láthatóan károsodva, elég lehet ezt az egy alkatrészt cserélni?
De hogy hol találok másikat... Majd este megpróbálom beírni ide a feliratát, már ami olvasható belőle.

(#46006) jacint78 válasza dark2 (#46005) üzenetére


jacint78
addikt

Lehetséges, bár ritka.

type your text here..

(#46007) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Az alaplap:Asus F1A75-M Pro 1 hdd-n Win8 a másikon Win7
Váltogathatom a biosba, hogy melyiket indítsam el? Mindkettőt külön-külön fetlettem egymagában a lappal együtt de pl. egyes játékok elindulnak W8 alatt míg W7 alatt nem. És ezért váltogatnám, hogy melyiket indítsam a játék miatt.

Válaszokat előre is köszönöm :R

Üdv mindenkinek :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#46008) Mrgonzo


Mrgonzo
újonc

Nem szűnt meg a probléma, de már nem bízom abba szervizbe ahonnan háromszor kaptam vissza úgy, hogy "ennek a gépnek semmi baja hardweresen". Már lassan a hajamat tépem :W Legutóbb is elég feszült hangulatban váltunk el egymástól a szervizessel, szóval tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#46009) #65675776 válasza dark2 (#46005) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy FET csak úgy jókedvében nem fog leolvadni. Annak komolyabb oka van.

(#46010) dark2 válasza #65675776 (#46009) üzenetére


dark2
tag

jacint78, daa-raa köszi a válaszokat! Ami azt illeti, nem láttam más meghibásodva, csak a csipszet (egy csipes megoldás egy passzív bordával) hátoldalán sárgult már meg a hőtől a nyák.
Ez a FET a memóriafoglalat mellett van, a memóriakivető fehér kar alatt. A memóriák másik gépben mennek, a videokártya rendben van, a merevlemezek is rendben vannak, szóval eddig a lapra mutat minden és a prociról hiányzik az az egy ellenállás. De a lap másik processzorral sem megy, mert van itthon egy egymagos. A táp is jó feszt az 5 és 12V-on, multiméterrel mértem.
Azt hiszem, nem erőlködök a javítgatáson, a tulajt lehetőség szerint valami új(abb) felé irányítom.

[ Szerkesztve ]

(#46011) Kavandris


Kavandris
csendes tag

Sziasztok! Egyik napról a másikra nem jelent meg semmi a monitoron, de a számítógép elindult. Mindemellett 1 hosszú és 2 rövid sípszó hagyta el az alaplapot ami VGA-ra utal az alaplap kézikönyve szerint. Az 1. PCI-E slotból átraktam a 2.-ba, ott működött bár csökkent a videokártya teljesítménye. Ezután beraktam az 1. slotba és a 2.-ba is a testvérem videokártyáját, ami mindkettőben működött. Majd a testvérem gépébe helyeztem be az én videokártyámat (legyen ez 3. slot) és ott is adott képet. Ergo csak az én videokártyámmal nem működik az 1. slot.

Mi lehet a hiba? Az Alaplap vagy a VGA romolhatott el?

1: PCI-E 16x-16x 2.0
2: PCI-E 16x-4x 2.0
3: PCI-E 16x-16x 2.0

Videokártyám: Asus HD 7770
Alaplap: Gigabyte GA-970A-D3
Táp: Corsair CX500
Öcsém videokártyája: Asus Radeon HD 4850

Segítségeteket előre is köszi! :)

(#46012) jacint78 válasza Kavandris (#46011) üzenetére


jacint78
addikt

Gigabájt alaplapoknál megesik az ilyesmi, sokszor tapasztaltam már, meg néhány fórumlakó is. Van hogy évekig megy egy kártyával majd egyszerűen nem hajlandó mennie vele, de minden hardver megy valami mással, csak együtt nem.... Megoldást nem találtam még rá, csak azt, hogy kerülöm a gigabájtot. :(

type your text here..

(#46013) Kavandris válasza jacint78 (#46012) üzenetére


Kavandris
csendes tag

Igen nekem is több mint 2 évig ment probléma mentesen. De bezzeg ugyan azon az alaplapon egy slottal lejjebb működik, csak szarabbul. Akkor most mit vigyek vissza? Az alapot vagy a VGA-t? :D

(#46014) jacint78 válasza Kavandris (#46013) üzenetére


jacint78
addikt

Öcséd kártyáját tedd bele az 1. slotba és nézd meg, hogy x16 módban megy-e a PCI-expressz. Ha nem, akkor az alaplapot vidd vissza, ha igen, akkor patthelyzet mert, ha visszaviszed, jó eséllyel menni fog benne a tesztkártyájuk, ha a kártyádat viszed vissza menni fog másik lapban....

type your text here..

(#46015) Kavandris


Kavandris
csendes tag

Na igen én is erre jutottam, és a tesztelésen itt akadtam el. Hogyan tudnám megnézni hogy az adott PCI-E milyen módban fut? Tudsz ajánlani valamilyen programot esetleg?

(#46016) varmi2 válasza Kavandris (#46015) üzenetére


varmi2
nagyúr

terheld le a vga-t, és közben nézz gpu-z-t. Jobb oldalon mutatja, hogy mennyin megy a pcie foglalat.
Piros keret

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46017) Kavandris válasza varmi2 (#46016) üzenetére


Kavandris
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Rögtön megnéztem, hogy a mostani slotban mi a helyzet:
A GPU-Z azt írta ki, hogy: PCI-E 3.0 x16 @ x1 2.0. Mindezt úgy húzás közben, hogy tudom, hogy az a slot x4 2.0-s :)

(#46018) jacint78 válasza Kavandris (#46017) üzenetére


jacint78
addikt

Most ugyanezt de nyomj rá a kérdőjelre is és indítsd a render tesztet akkor lép 3D-be és akkor megy teljes sebességen. Öcséd kártyájával kellene ugyanezt megcsinálni a első slotban, ha az rendesen x16-ban megy akkor nem a lap a gáncsos, legalábbis nem az expressz.

type your text here..

(#46019) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Sziasztok.
Esetleg erre valakinek nincs ötlete? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#46020) vuk777


vuk777
aktív tag

Üdv!
Egy kis segítség kellene...
Ha 1.65V-os memóriám van akkor a VCCIO-t hogyan kell beállítanom???
Sok mindent írnak de vagy nem találtam konkrét leírást róla, vagy félreértelmezem :U
Előre is köszönöm!

(#46021) copass válasza dark2 (#46003) üzenetére


copass
veterán

kockáztathatod a többi hardvert is. mennyi egy hasonló lap ami új 15-20k? én kivágnám a búsba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#46022) PitLee válasza s7evcsenko (#46019) üzenetére


PitLee
őstag

Bios ?

(#46023) s7evcsenko válasza PitLee (#46022) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Frissítettem, a legújabb van fent.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#46024) jacint78 válasza s7evcsenko (#46023) üzenetére


jacint78
addikt

Pontosqan milyen Z68-as lapod volt és hány pines a ventilátorod?

type your text here..

(#46025) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Nagy gondban vagyok. Most raktuk össze az alábbi vadonatúj konfigot, de nem indul el..
Intel Core i5-4440
MSI H97 GAMING 3
2*4 GB Corsair Vengeance LP DDR3
nVidia GTX 750Ti
SSD - ADATA Premier Pro SP920 128GB SATA3 2,5’ ASP920SS3-128GM-C
ODD
+egy Enermax előlapi kártyaolvasó/venti szabályozó van még bekötve

Ha bekapcsolom, a ventik felpörögnek, az ODD is kap áramot, meg minden, de kép semmi nem jön be, csak egy 90-es szám a jobb alsó sarokban, ami kicsit kilóg a képernyőből.
Közben sípol is valami, ami mintha a kártyaolvasó felől jöbbe (nem az alaplapi buzzer szerintem).
Sermmi nem indul el, éedekes, hogy a billentyűzet is kap áramot, de ha pl. a numlockot lenyomom és a visszajelzője elalszik, utána már hiába nyomogatom, nem tudom visszakapcsolni.
Más géppel jól működik a keyboard, de egyébként több billt próbáltam - PS2-eset és USB-set is.
A monitort a VGA-ra és az alaplapra is rákötöttem - utóbbin semmi képet nem ad, a videokártyáról bejön a már fent említett szám, de annyi.
Mi lehet a gond?

(#46026) s7evcsenko válasza jacint78 (#46024) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Z68 Extreme 4 Gen3, 4 tűs ventilátor. CM212.
Most próbaképp átdugtam az alaplapon a 4 tűs cpufan1-ről a 3 tűs cpufan2-re a hűtőt és ott meg jó.
Ez fura nekem... nem 4 tű kell ahhoz, hogy vezérelni lehessen? Vagy mire kell a negyedik tű?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#46027) jacint78 válasza s7evcsenko (#46026) üzenetére


jacint78
addikt

A 3 pines gondolom a feszültséget szabályozza, ott mindegy milyen a ventilátor, viszont a processzorhűtő foglalatnak kellene szabályoznia PWM-el az a negyedik szál. Nézd meg a BIOS-t mert lehet, hogy le van tiltva valahol a szabályzás. Ha van másik 4 szálas ventilátorod dugd rá a CPU fan aljzatra, ha azt sem szabályozza akkor hibás az aljzat.

type your text here..

(#46028) PitLee válasza s7evcsenko (#46023) üzenetére


PitLee
őstag

Mármint ott engedélyezni a szabályozást.
A régi Asrock lapon legalábbis valami ilyen volt, biosban kikapcsoltam és ott megadtam egy 4. fokozatot, majd a progival win alatt állítgattam ahogy akartam.

(#46029) Lajos8721


Lajos8721
csendes tag

Sziasztok egy érdekes eset történt velem,,adott egy a10 5800k proci amire vettem egy arctic cooler alpine 64gt ventit,,lévén biztos jobb mint a gyári,,turbo mag ki van kapcsolva,,de még igy is eszetlenül melegszik,,biosban 56 fok,,,ezüstös spire pasztával,,,vissza raktam a gyári ventit de ezzel sem az igazi,a cpuid mindenféle adatot kiir,,,a cpu menüsorába egy "package temp " nevü valami 80 fok gtav-böl kilépve.Tehát a kérdésem melyik a mellékelt képen a cpu hömérséklete ? és az a temperature package mi ?

[ Szerkesztve ]

(#46030) #65675776 válasza Lajos8721 (#46029) üzenetére


#65675776
törölt tag

Sikerült beleválasztanod. Az az AC cooler legjobb esetben is csak ugyanolyan erős, mint a gyári. Utóbbi aljáról hiba letörölni a gyárilag szitázott pasztát, az ugyanis kifejezetten jó minőségű. Persze ha már egyszer levetted a coolert, akkor mindenképpen cserélni kell a pasztát.

A Package az a proci tokozásának a hőmérséklete, azaz jó közelítéssel a kupaké.

(#46031) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Van egy kölcsön gép nálam és valamiért olyan produkál hogy hideg bekapcsolásnál (pl 1 napot állt a gép) csak 2-3x os inditás után tud bekapcsolni, addig csak standby modban áll és pörögnek a ventik. Volt hogy ilyen állapotban ki is kapcsolta magát majd újra be. Kiprobáltam egy csere táppal de azzal is ugyanez volt. Ram vagy alaplapra gyanakodnátok? Én a lapra, ez egy Asus P7H55 ös lap. A CPU-t már lepasztáztam. Tegnap a memtest majdnem 4 órán át hibátlanul futott. Most még kiprobálom egy Heaven benchmark al hogy nem esetleg a feszültség vagy a VGA a csinálja de én úgy tudom hogy ilyen esetben a ram szokott közbe játszani még hogy nem jól illeszkedik vagy nem kompantibilis, esetleg még a VGA illeszkedése is lehet..A felső két ram slotba egyik ram sem indul el magában csak úgy ha a 2. és 4 be van egy ram de ott is variálni kell hol beveszi hol nem. Semmilyen OC nincs és hova nem is volt. 2 éve nem volt kb bekapcsolva.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#46032) dark2 válasza copass (#46021) üzenetére


dark2
tag

Nem akarom kockáztatni a többi hardvert, viszont ez egy S939-es lap, ilyet lassan használtban sem nagyon találni. Na ez a probléma leginkább, mert ha cserélni kell újabb rendszerre váltásnál a ramokat, a dvd írót, a vinyók egy részét a processzort, ott már el tud szaladni a költségigény. Ebben az esetben pedig nem a saját pénztárcámról van szó, a máséban nem turkálhatok. Ezért lett volna a legolcsóbb egy javítás, de én sem bízom benne, hogy működne.

(#46033) PitLee válasza dark2 (#46032) üzenetére


PitLee
őstag

(#46034) RedCactus válasza BogyóBP (#46031) üzenetére


RedCactus
senior tag

Alaplapi elemet cseréld ki.

(#46035) copass válasza dark2 (#46032) üzenetére


copass
veterán

tudom. hasonló cipőben jártam am2+ alaplap kipusztult az amd x4 pheon 9650 alól. proci,táp,mem csere lett a vége. bónuszként kapott vga,ssd. 8évig egy kanyit nem akarok rákölteni!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#46036) wrmg2


wrmg2
újonc

Sziasztok!

Ma raktam össze az új gépet az alaplap MSI B150 PC MATE. Telepítettem a Win7-et, a gyári drivereket a mellékelt dvdről, csiholtam netet, leszedtem, majd feltelepítettem a 7770-hez a drivert.
Arra lettem figyelmes, hogy nincsen hang. A hangszóró ikonra jobb klikkel rákattintva, hangok, lejátszás résznél 2-től induló számozással 6-ig az ati kártya dolgai voltak, alapértelmezett lejátszóeszközként pedig a monitoromat írta ki. Bementem az eszközkezelőbe, a hang, videó és játékvezérlők között két dolog van:
-a videókártya cucca
-hangeszköz high definition audio buszon
Nézem milyen driver, valami microsoftos (ezt lőtte hozzá a win7). Ezután letöltöttem az MSI honlapjáról a legfrissebb drivert. Telepítés közben ezt írta ki:
"Realtek HD Audio eszközmeghajtó telepítése sikertelen!!
[Error Code : 0x000000FF]"

Megpróbáltam kiszedni a videókártyát, hátha azzal akadok össze, de nem jött be.

Valakinek van valami ötlete? Én lassan kifogytam. :(

(#46037) direkt-x


direkt-x
tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de végül is az alaplap része nem működik.
Lenne egy olyan problémám, hogy rákötöttem a gépet egy Samsung HT-C7200 Házimozi rendszerre, de nem a digitális bemenetre, hanem a jack csatlakozóra egy rca kábellel, ami akkor tökéletesen működött is.
A gépet kikapcsolta, és mikor újra bekapcsoltam, nem érzékeli ha bedugok valamit a jack csatlakozókba, se mikrofont, semmit.
Mind1 hová dugom, se elől, se hátul.
Csak az alaplapra integrált digitális csatlakozót írja, használhatónak.
Néztem a biosba, de nincs letiltva, visszaállítottam mindent gyárira, de az sem segített, és raktam egy rendszert is, hátha az segít, de az sem,
Az új driver sem oldotta meg a problémát.
Próbáltam letiltani a digitális részét, de akkor sem működik

(#46038) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Sziasztok!
Vettem egy használt msi alaplapot. Biost szeretnék rajta frissíteni, de sehogy sem sikerül. Írásvédett a bios. Hogyan tudom az írásvédettséget megszüntetni?

Üdv.: KamuMazsola

(#46039) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Gépem olyat csinál már néhány hónapja hogy random lekapcsol akár akkor is amikor nem vagyok gép közelében, tehát terheléstől függetlenül. Van hogy terhelem komolyabb játékkal a gépet órákon keresztül és hibamentesen fut minden. Utoljára talán két hete jártam így hogy kikapcsolt, ez hosszú időnek számít, mert gyakrabban szokta, és két hét után ma megint megtörtént laza netezés közben.

Ilyenkor amikor így lekapcsol el sem bírom indítani, tehát hiába nyomom a bekapcsoló gombot, táp, ventilátorok elindulnak de néhány másodperc és újra lekapcsol. Ezután nem nyúlok hozzá, megint bekapcsol néhány másodpercre, aztán megint és megint, végül pedig egyáltalán nem kapcsol be.
Ilyenkor szenvedek vele kicsit, áramtalanítom a tápot, ki-beteszem az elemet, egyszer csak nagy nehezen elindul.
A bios pedig mindig elfelejti az időt. Elemet cseréltem néhány hete, tehát ennek hibája kizárva. Tápkábelt is cseréltem.

Én a lapra gyanakszom, mert elfelejti az időt, tehát logikusan hiába lenne a táp rossz, ha jó az elem a lapban akkor nem szabadna elfelejteni az időt.

Szerintetek mi lehet ez? Jó volna kideríteni, mert ha a lapom a végét járja akkor nem szivesen regisztrálok le rajta egy W10 -et, mert egyébként a gépem teljesítménye maximálisan elegendő számomra.

(#46040) KamuMazsola válasza DeathAdder (#46039) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem is hasonló jelenségek voltak, meg volt két púpos kondi is rajta. Én ezért cseréltem.

Üdv.: KamuMazsola

(#46041) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Gigabyte GA-B85M-D3H-A alaplap egy i3 4170-el és terhelés alatt elkezd melegedni az alaplap. De csak akkor ha játszom, mert ha cpu terhelést indítok akkor nem. Az lehet, hogy a vga-tól melegszik ? Eddig 43fok-ig ment fel. Ez még belefér ?

(#46042) Sunny8003


Sunny8003
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem volna, van egy ASUS B85 pro gamer lapom és a PCI-E slot-ot csak 8x gyorsításon használja... sehogy nem tudom x16 ra tornázni... "(gtx960) -birja" de az előző karim is csak 8x oson ment.. mi lehet az oka...??
előre is köszi
Üdv.

(#46043) varmi2 válasza Maxell014 (#46041) üzenetére


varmi2
nagyúr

43C nemsok. Milyen házad van? Az optimális hűtés érdekében, ugy rendezd el, hogy elől egy venti befele fújjon, hátul egy venti kifelé fújjon. Ha van fent venti, akkor az is kifelé fújjon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46044) Maxell014 válasza varmi2 (#46043) üzenetére


Maxell014
senior tag

Egy Thermaltake V3 Black Edition. Egy venti elől van ami befelé fúj, hátul egy befelé a proci hűtőre ami dupla ventis Hyper T4 és az előre fúj. Jövő héten akarok venni még egy ventit ami az oldalán van és kifelé fúj.

(#46045) varmi2 válasza Maxell014 (#46044) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hátsó kifele fújjon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#46046) DeathAdder válasza KamuMazsola (#46040) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha lenne púpos kondi már cserélném is, de semmi jele ennek, így viszont csak tapogatózás a részemről.
Új deszkát meg ez a konfig alá nemtom, hogy megérné-e, lehet többet érne CPU -val cserélni, de akkor meg talán ramot se ártana már a háromcsatornás kitjeim miatt.

(#46047) wrmg2 válasza wrmg2 (#46036) üzenetére


wrmg2
újonc

Megoldódott nagy nehezen három újratelepítés után. A tapasztalat az, hogy az MSI driver fel sem települ, a win7 driverével van hang. Ha ráeresztettem a windows frissítést, akkor valamelyik "választhetónak" nevezett frissítés leölte teljesen a lejátszóeszközök közül a hangszórót.

(#46048) RedCactus válasza wrmg2 (#46047) üzenetére


RedCactus
senior tag

Alaplapi chipset drivert is feltetted elötte?

(#46049) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok egy Dell inspiron n5110 laptopba kilehet cserélni az integrált hálózati kártyát gigabitesre? Vagy vegyek hozzá külsőt?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#46050) varmi2 válasza kissdani (#46049) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem lehet kicserélni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.