Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) priti válasza MasterHUn (#19949) üzenetére


priti
addikt

[link]

Hardverlesen

(#19952) MasterHUn válasza Thrawn (#19950) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Köszönöm

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#19953) Tepsifüles


Tepsifüles
tag

Sziasztok, másik topicból irányítottak ide:

Sziasztok!
Van egy problémám (több topicot is megjártam mire itt lyukadtam ki).
Összeraktam egy gépet melóhelyre:
Proci: AMD FX 8350
Procihűtő: Artic Freezer 13
RAM: Kingstone 8(2x4)Gb 1666 Mhz
Alaplap: Asus M5A97 Le R2.0
Táp: Gigabyte 720W-os táp (alapban egy 500W-os Chieftechkel raktam össze, de cseréltem később)
VCard: Gigabyte Gtx550 Ti
A probléma az: amíg olyan alkalmazásokat futtatok, amik nem 3d-sek (akár játék, akár felhasználói program (autocad 2d, office, böngésző stb...) bármennyi mehet, tök szuper a gép, nem melegszik, nincs gond, nem akad. DE.
Amint elindítok vmi 3d-s cuccot, a proci 31-33C-ról egyből felmegy 52re, a videókari:37ről 63+ -ra és egy idő után lefagy a gép. Oprendszer: win7, driverek legfrissebbek. Viszont hiába melegszenek fel (kézzel is kitapintottam) a ventik nem kapcsolnak nagyobb sebességre (alapban 1800 illetve 780 fordulaton mennek; se proci, se vkari... ja és a táp is melegszik ilyenkor (bár csak enyhén).
Rettentően bosszant a dolog, ha van tippetek mit lehet csinálni légyszi írjatok.
Válaszokat előre is köszi!

A sebességeket illetve hőmérsékleteket speedfannal mértem.

Egyik topicban azt mondták lehet alaplapi probléma (nem működika ventivezérlő egység).. elképzelhető ez?

Sabee

(#19954) Rivaul válasza Tepsifüles (#19953) üzenetére


Rivaul
addikt

A hőfokok 3d alatt teljesen rendben vannak ha csak nincs jól megszellőztetve a házad. A biosba keresd meg a lekapcsolási határértéket a hőfokokra s told kijjebb őket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19955) nagyszegi


nagyszegi
tag

Üdv!
Az utobbi időben igen rendszeresen (heti több alkalommal is) kidob a gép kék halállal holott eddig ezt nem tette (hozzá kell tennem az utobbi pár évben ritkán volt kikapcsolva mondjuk durván 70% ban ment). A gépben változtatás nem történt ami indokolhatná! Újra raktam a windowst (ezzel egy időben ha már neki álltam ki is pucoltam a gépet) gondoltam bekaptam egy vírust vagy túlmelegszik de ez sem segített. Hőmérsékletek rendben vannak még komoly terhelés mellet is. Azért ide írom mert remélem h csak az alaplappal van a gond mert azt úsznám meg a legolcsóbban. A lapom asus m4a79xtd evo. Bárkinek ötlete van e h mi okozhatja a gondot (még ha nem is alaplappal kapcsolatos)? És esetleg megoldási lehetőség?
A választ előre is köszönöm!

(#19956) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!
Van egy problémám, bár lehet, hogy nem az alaplap hibája.

A gond az, hogy amikor kikapcsolom a gépemet (win / leállítás), akkor a windows leáll, a VGA nem ad már jelet, de a ventillátorok meg ilyenek nem állnak le (USB-ról még lehet tölteni is). Újraindításnál, miután a windows leállt még fél-egy percig pörögnek a ventillátorok, majd leáll minden és csak úgy indul újra.
Asus P8P67 alaplap
Nem igazán tudom, hogy mi lehet a baja, BIOS-t cseréltem, de nem oldotta meg, windows is újra lett rakva már.
Alaplapi baj, vagy táp? :D

Remélem tudtok segíteni.

ui.: az újraindító gombra pedig nem is reagál, pedig működik, kpróbáltam másik konfiggal, jól is van bekötve. :W :O

(#19957) reflxx


reflxx
aktív tag

Sziasztok! Új problémám adódott az új asrock b75 pro3-m bootolással. Újra bekötöttem a gépet, rámegyek az Instant Flash-re, kidobja, hogy No supported device és innentől semmit sem csinál a gép.. Valaki valami tipp??

(#19958) Rivaul válasza nagyszegi (#19955) üzenetére


Rivaul
addikt

Írd be ide a kék halálkor kapott kódot kérlek. Úgy a legkönnyebb elindulni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19959) nagyszegi válasza Rivaul (#19958) üzenetére


nagyszegi
tag

hát azt a kódot nem tudom leírni mert csak 5-10 másodpercig van kikhalál gondolom valamit lement a vinyóra a memóriából mert alul számol h valami áthelyezés aztán újraindul. De csináltam képeket arról h miután újraindult mit ír ki:


(#19960) Rivaul válasza nagyszegi (#19959) üzenetére


Rivaul
addikt

Ki lehet kapcsolni az újraindítást de ennyi is elég amit linkeltél.
Memtestet le kellene futtatni. Kábeleket le kéne szedni s újra visszarakni. mivel új wint tettél így a drivereket nem mondom majd meglátjuk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19961) sigmoid


sigmoid
tag

A PCIe sávszélességet valaki elmagyarázná nekem? Sajnos a neten annyira zavarosak az információk hogy belefájdul a fejem.

Leírom hogy mi az amit eddig összeszedtem, lehet hogy totálisan nem értem ám:
- Az Ivy Bridge (LGA1155) prociknak 16 PCIe sávja van.
- Emellett a chipset kezelni tud még plusz 8 sávot (ha mondjuk egy művelethez nem kell a procihoz nyúlni).
Na most ez összesen 24.

A konfiguráció alakulása:
- Veszek egy jó alaplapot, mondjuk egy ASUS Maximus V Gene-t, van benne két 16x-os slot, egy 1x-es, és egy mPCIe.
- Beteszek egy új VGA kártyát, egyből megettem belőle 16-ot, marad 8.
- Ha SLIzni akarok, és beteszek még egy ugyanolyan kártyát, akkor máris 32-t ettem meg a 24-ből. (És még nincs a gépben se mPCIe WIFI, se PCIe hangkártya.) A neten fellelhető információk ellentmondóak, hogy ilyenkor most 2x8-ban fog működni a dolog, vagy 1x16+1x8-ban, esetleg a kártyák dinamikusan foglalják stipistopi jelleggel a sávokat, mikor épp kinek kell.
- Ha nem akarok SLIzni, csak kell pár bővítés (alighanem én ezt fogom meglépni), akkor beteszek egy WIFI/Bluetooth kártyát a mPCIe slotba (1 sáv), egy Firewire adaptert - zenész vagyok, kell a FW - (1 sáv), és egy Expresscard adaptert mert az jó (1 sáv), így összesen megettünk 19 sávot a 24 chipset, illetve a 16 CPU sávból.

Szóval a kérdés:
- Jól gondolom hogy a mPCIe wifi az csak 1 sáv?
- Ez a második konfig, mondjuk egy eSATA expresscard kártyával, amin két másfélterás lóg szoftver RAIDben, meg aktív wifivel (mondjuk épp letöltünk valamit), meg az audio interfésszel FW800-on kihat-e a videokártya sávszélességére? Mikor van szükség a CPU sávokra? Gondolom a GPU direktbe tud memóriát olvasni/írni a chipset-only sávokon is.
- Eleve, a sávkiosztás a bootup-nál történik meg az alaplapba betolt kártyák száma alapján, vagy bekiabálás alapon amikor I/O műveletet kezdeményez egy periféria?
- SLInél akkor most 1x16+1x8, vagy 2x8 van, vagy dinamikusan allokálódik a 24 mikor kinek kell?

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#19962) Kiki18 válasza sigmoid (#19961) üzenetére


Kiki18
őstag

Annyit tudok biztosan,hogy az IB vagy SB alaplapok,tehát az összes s1155-ös alaplap maximum a 8x8 pci-e sávot támogatja.
Ha kell a 16x 16x-os sávszél ,ahhoz 2011-es alaplap szükségeltetik.

(#19963) sigmoid válasza Kiki18 (#19962) üzenetére


sigmoid
tag

Najó ezt akkor nem értem. Az aktuális jobbfajta videokártyák nagy hányada PCIe 3.0 16x-os interfésszel van felszerelve.

Ez azt jelenti, hogy a friss videokártyák 75%-át nem támogatja rendesen a friss alaplapok 90%-a?

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#19964) Kiki18 válasza sigmoid (#19963) üzenetére


Kiki18
őstag

Ha csak egy videókarit használsz,akkor természetesen 16X-os lesz a sebesség. De ha kettőt,akkor karinként 8x sebességet fogsz elérni.(ez amúgy nem ilyen drasztikus,sebességben azthiszem komoly 1%-al lassabb a 8x mód,mint a 16x mód)

Valamint a PCIe 3.0 és a PCIe 2.0 közti sebességkülönbség egyenlő a 0-val. :K

[ Szerkesztve ]

(#19965) sigmoid válasza Kiki18 (#19964) üzenetére


sigmoid
tag

Ja vágom... Megint ugye az van, hogy a busz sokkal szélesebb mint amit a legtöbb GPU akár távolról ki tudna használni.
A kérdés mondjuk továbbra is fennáll hogy pontosan hogy működik ez, meg hogy mi van ha "sok" 1x-es PCIe periféria van bent, "ráülnek-e" a videókari nyakába.

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#19966) Kiki18 válasza sigmoid (#19965) üzenetére


Kiki18
őstag

Ezekben sajna nem tudok segíteni,ennyi eszközt én még nem használtam. :DDD
Biztos lesz valaki,aki tapasztalatból fog tudni segíteni. :K

(#19967) Kityeszto válasza reflxx (#19948) üzenetére


Kityeszto
tag

jumperek jol vannak a helyükön???? ssd n meg dvd irón is??

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19968) Kityeszto válasza reflxx (#19957) üzenetére


Kityeszto
tag

bocsi én még az elözö problémádra irtam amikor a satákba nem mentek egyszerre

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19969) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Pár kérdéssel fordulok hozzátok remélem tudtok segíteni!

Szóval [ilyen] lapom van és az lenne a kérdésem hogy ezek közül a ramok közül valamelyik kompatibilis-e az alaplapal válaszotok előre is köszönöm!

1GB PC2-6400 DDR2-800 CL=5-5-5-15 GB22GB6400C5DC

2x1GB Corsair DDR2 XMS2-6400

(#19970) Rivaul válasza Maarki (#19969) üzenetére


Rivaul
addikt

Csak 2-t kellene kattintani. Minden gyártónak a termék mellett van support lista ramra, procira minimum. Tessék ezen kívül is rengeteget támogat ami kereskedelmi forgalomba kapható itthon de ezek tesztelve is vannak amik a listán szerepelnek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19971) Maarki válasza Rivaul (#19970) üzenetére


Maarki
aktív tag

Köszi

De ezt megtaláltam én is csak nem találtam meg benne ezeket vagy csak én néztem be? :F :R

(#19972) Rivaul válasza Maarki (#19971) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem találod benne az csak azt jelenti hogy nem lett vele letesztelve. Ez nem meglepő mert kismillió féle memória van. Attól még ha bár milyen jelű kingmax memóriát a lapba teszel azt kezelni fogja az biztos. Ugyan így a corsair is menni fog. esetleg úgy tudsz meggyőződni ilyenkor ha beírod a google-be a lapod típusát s mellé a memóriát amit kinéztél. Sokan felteszik aláírásba stb-be a gépet s ha találsz olyat amibe ezek vannak akkor tudod hogy nálad is barátok lesznek :K


nagyszegi

Ha többen is jelzik akkor arra is lehet keresni. Próbáltad hogy 2 napig nélkülözöd a játékot s leszeded teljesen? Lehet valamit eltol a rendszerben. Akkor viszont az uninstall se biztos segít. Tudom nem sok kedve van az embernek de egy ilyen nyomon elindulni nem rossz így újrahúznám a rendszert s 2 napig nem tenném rá a star craft-ot. Ha nem lesz kékülés akkor meg van.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#19973) nagyszegi válasza Rivaul (#19960) üzenetére


nagyszegi
tag

nos megcsináltma a memtestet, az első alkalommal elindítottam mire visszaértem kb egy óra mulva kikapcsolva várt a gép kék halált követően, másodszorra is elindítottam több mint 1 órája megy és még semmi hibát nem jelez. Egyébként egy plusz info ami esetleg közrejátszhat valamilyen úton módon h ez a jelenség azóta van amióta megvettem a starcraft 2 heart of the swormot. Na most sokan írják fórumokon h kék haláluk van játék közben ami egyébként nekem is volt és eleinte azt hittem h majd a patch helyrehozza de nekem ezek tök random jönnek attól függetlenül h be van e kapcsolva avagy sincs maga a játék.

(#19974) Maarki válasza Rivaul (#19972) üzenetére


Maarki
aktív tag

Rendben van köszöntem a segítséget :D :R

(#19975) Viktoár válasza nagyszegi (#19973) üzenetére


Viktoár
addikt

Üdv

Másik vga driverrel próbálkoztál már? :)

Üdv:Viktor

(#19976) crash666


crash666
csendes tag

Sziasztok!
Mielőtt kapnám az osztást szeretném tisztázni hogy segítség kellene mivel nem értek hozzá.
Szeretnék venni egy ssd-t a gépembe ami pcie x4- es csatlakozóval rendelkezik.
Asus m2n alaplapom van amin elméletileg x16- os van.
A kérdésem a következő, van rá esély hogy bele tudjam rakni valahogy?

(#19977) Thrawn válasza crash666 (#19976) üzenetére


Thrawn
félisten

Minden esélyed megvan rá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19978) crash666 válasza Thrawn (#19977) üzenetére


crash666
csendes tag

Ok, értem.
Akkor csak simán dugjam bele és működik?

(#19979) Thrawn válasza crash666 (#19978) üzenetére


Thrawn
félisten

Elvileg igen. Gyakorlatilag lehetnek bajok, az ördög sosem alszik. Melyik ez a PCI Expresses SSD?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19980) Rupa20


Rupa20
csendes tag

Sziasztok.lenne egy asus rampage extreme 3lapom.i7 950el.egy ideje elkezdte hogy nem kapcsolbe 1re. A kijelzoled a cpunal megakad es nem lep tovabb.miert?volt hogy mindenap csinalta de most kb 1 honapja hogy nem.de ma megint elojott es nem kapcsoltbe.most a lap hibas vagy a cpu?nem probaltam mas cucokal meg .de ha bekapcsol semi gond vele.segitseg kellene surgosen mit lehetne ezzel teni.ramokat csergetem mar de nem azal van a gond.

Rupa20 felhasználónak 5 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!Vaterán ezzel a nével megtalálsz.

(#19981) Rupa20


Rupa20
csendes tag

Volt hogy mintha idozito lett volna bealitva mert hajnalfel4 kor magatol bekapcsolt a gep ,esutana magatol ki ezt is kb 3napig csinalta .bios hiba?bios kene frisiteni?a gep nincs gephazba,csak az asztalon.lehet ez is gond? 16g ram van benne,bequite850w tap.evga gtx480.

Rupa20 felhasználónak 5 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!Vaterán ezzel a nével megtalálsz.

(#19982) crash666 válasza Thrawn (#19979) üzenetére


crash666
csendes tag

Ocz revodrive 3 x4 pci express 80 gb.

(#19983) Thrawn válasza crash666 (#19982) üzenetére


Thrawn
félisten

Revodrive 3 nem lehet, abból 120 GB-os a legkisebb. Mi a típusa pontosan? OCZSSDPX-1RVD0080?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19984) crash666 válasza Thrawn (#19983) üzenetére


crash666
csendes tag

:D Valóban, hiretelen nem emlékeztem rá pontosan.

http://hardverapro.hu/apro/ocz_revodrive_80_gb_elado/hsz_1-50.html#msg1

Erről lenne szó.

(#19985) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tiszteletem urak!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy ASrock A 75 -HVS alaplapom amin 8 pines tápcsatlakozó van viszont nekem csak a hagyományos 4 pines van a tápon és azzal használom.
Észre vettem,hogy erősen kilengnek a feszültségi értékek.
Lehetséges,hogy kellene neki a 8 pines csatlakozó?
Lehet köze hozzá?

Egyébként miért szükséges a 8-as mikor megy a 4 -essel is?
Érdemes lenne vennem átalakítót?
Miből alakítom 8 pinesre?
A meglévő 4 pines mellé rakok molex-4 pines átalakítót vagy két molexből lesz a 8 pines egybe?

[ Szerkesztve ]

(#19986) sgergi válasza Silentfrog (#19985) üzenetére


sgergi
veterán

Akkor érdemes a 8 tűs, ha 120W-nál többet fogyasztó procid van. A feszültséget mivel mérted? Vagy csak biosban látod? Ha stabil a gép, akkor ne foglalkozz vele.

(#19987) Silentfrog válasza sgergi (#19986) üzenetére


Silentfrog
veterán

Llanoban nincs 120 wattot fogysztó APU,bár néha szeretnék egy kis feszültséget adni neki tuning miatt,így lehet,hogy beleverne a 120 wattba :)

Cpu-z és az AIDA 64 programokkal monitoroztam és elég sok kilengés van pozitív irányba.
A gép stabil de amióta torony hűtőm van sokszor visszaveszi alacsony hőmérsékletnél is a lap a cpu órajelét,gondolom a fetek melegednek.

Ha vennék átalakítót az miből alakítja át 8 pinesre?

[ Szerkesztve ]

(#19988) Viszlát


Viszlát
addikt

Üdv!

Mi a fenétől lehet az, hogy a NB alapjáraton is 80 fokot produkál, a hűtőborda tűzforró, ventilátort ráhelyezve kemény 2 fokot csökkent a hőmérséklet. Mit lehetne vele kezdeni? Lapcsere?

Az alaplap egy Gigabyte GA-MA790X-DS4.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19989) táp


táp
csendes tag

Sziasztok!

Talákozott valaki olyan alaplap hibával, hogy bekapcsoláskor a sípolással jelzi, hogy nem érzékeli a vga kártyát? Legalább is az egy hosszú 3 rövid elvileg ezt a hibát dobja ki.
Ergo totál rendben van a lap "csak" tönkrement a vga csatlakozása? Minden felpörög el is kezd bootolni kép nélkül. Átraktam másik gépbe a vga kártyát ott semmi baja a kártyának. A lap egy asus P5QL , nem egy mai darab, de eddig nem volt vele gond.
Esetleg valakinek a tarsolyában v.milyen egyéb trükk?! Van értelme elvinni szervízbe?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19990) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen lapom,a cpu support-ba nem látom pedig vinnie kéne az am+-os procikat,van esély hogy elfut benne egy Athlon X2 7750-7850 vagy felejtős?

köszönöm!

(#19991) CoolMan válasza Viszlát (#19988) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Lehet, hogy újra kellene pasztázni a bordát. Amúgy alapból is forrófejű az a chipset. Mivel mérted azt a hőfokot?

(#19989) táp: Ki kell próbálni másik VGA-val is az alaplapot.

(#19990) Kisfundy: Valóban nincs a CPU Support listában a "Kuma" magos CPU. Ezért csak próbával lehetne megmondani, hogy működne-e benne.

[ Szerkesztve ]

(#19992) táp válasza CoolMan (#19991) üzenetére


táp
csendes tag

Próbáltam, de akkor is csipog. Ha bármi más halna meg a lapon el se indulna a vas jól gondolom?

Igazából nem szeretném kicserélni az alaplapot, bár ki szeretné!? Op rendszer gondolom rögtön lehalna...

(#19993) CoolMan válasza táp (#19992) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, akkor valószínűleg (mivel másik VGA-val sem ad képet) az alaplappal történt valami.
Az oprendszer, meg nem biztos, hogy lehalna, van amikor túléli, de ez a ritkább eset.

[ Szerkesztve ]

(#19994) Viszlát válasza CoolMan (#19991) üzenetére


Viszlát
addikt

A pasztázás megtörtént, semmi sem változott. OpenHardwareMonitor és CPUID Hardware Monitor, ugyanazt mutatja mindkettő.

Egyébként ha a borda forró, akkor az éppen azt mutatja, hogy jó a kontakt a hűtendő felülettel, nem? Ez pasztázás közben ugrott be. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#19995) TommyNagz válasza táp (#19992) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Persze. Nézd meg egy sima PCI-os kártyával is. Ha azzal megy, akkor a slotod halt be. Esetleg megpróbálhatod sűrített levegővel kifújni a slotot, hátha. (Tudod, it probably needs a blowjob ;) )

encapsulation dot1q

(#19996) CoolMan válasza Viszlát (#19994) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen azt jelenti. :K

Szerintem ne foglalkozz vele (amennyiben nincs egyéb gond). Azért ezzel még ránézhetsz. Meg a ventit rajta hagyhatod. Esetleg a BIOS mutatja?

(#19997) kukulec


kukulec
őstag

hello, asus p7h55-m pro alaplapom van, és újabban nem működnek a hátsó usb csatlakozók, pedig semmit sem állítottam át. mit ellenőrizzek?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#19998) Kityeszto válasza kukulec (#19997) üzenetére


Kityeszto
tag

nézd meg biosban hogy az usb enabled-re van e állitva

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#19999) Viktoár válasza kukulec (#19997) üzenetére


Viktoár
addikt

Fizikailag nem sérült az usb aljzat? Esetleg nézz rá hogy az alaplapi forrasztásnál nincs-e kontakthiba.

Üdv:Viktor

(#20000) kukulec válasza Kityeszto (#19998) üzenetére


kukulec
őstag

igen úgy van

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.