Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Doky586 válasza tamasas0913 (#62996) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De azt ugye tudod hogy az alaplapod rövid PCIe foglalata csak x1 sebességre képes ami 500 MB/s azaz lassabb a SATA3-nál, így a hosszú PCIe-be kell dugnod ezzel a VGA kártyád sebessége is felére csökken..

(#63002) tamasas0913 válasza Doky586 (#63001) üzenetére


tamasas0913
tag

Igen tudom, hogy a második VGA slotba kell tennem a kártyát. Olyankor x8-on fog működni a két slot. Az x8 miatt kb vesztek olyan 0,5-1 fps-t a játékokban. Nagyon nem fog zavarni. Konkrétan a GTX1050Ti-nek a PCIe 3.0 x4 is elég, hogy leadja a teljesítményét. Erősebb VGA-nál szembetűnőbb a különbség, de szinte ott is jelentéktelen.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#63003) Doky586 válasza tamasas0913 (#63002) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Neked nem volt elég a sata3, de nem zavar az fps veszteség.. :F

Majd ha már müxik tegyél be róla légyszi pár mérés képet az ssd topikba.. :K

(#63004) tamasas0913 válasza Doky586 (#63003) üzenetére


tamasas0913
tag

Fps veszteség egyenlő a semmivel kb. Miért zavarjon? Igen fontos volt, hogy legyen egy sata3-nál gyorsabb SSD-m. Unatkozok, van felesleges költenivalóm, tárhely is kellett, most már jobban érzem magam. :)
Teszek majd be képeket. 3-4 hét, 1-2 hónap kb mire megjön az átalakító kártya.

Mate 10 Pro

(#63005) varmi2 válasza tamasas0913 (#63004) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ugye, azt tudod, hogy normál használat mellett egy sata3 ssd, és egy pcie 3.0 x4-et kihasználó ssd között nem veszel észre különbséget? Csupán a tesztek fognak jóval nagyobb számokat mutatni, de érzetre semmi különbség nem lesz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63006) tamasas0913 válasza varmi2 (#63005) üzenetére


tamasas0913
tag

Köszönöm neked is a választ.
Biztos igazad van, de mint már az előző hozzászólásomban is említettem vásárolnom kellett valamit. Ha csak placebó hatást érek el akkor csak azt. A tárhely miatt már megérte nekem.

Mate 10 Pro

(#63007) varmi2 válasza tamasas0913 (#63006) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én inkább ezt vettem volna.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63008) Smiley válasza varmi2 (#63005) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt probaltad is? Marmint a jatekokat hagyjuk, itt a ph-n mindenki a jatekokkal jon.
Nalam iszonyat furge lett a gep PCIe SSD-tol, pedig ahogy irtam nalam ott a PCIe 2.0 korlat. A Indesign es PS baromi gyors lett. Az importalas a Garageband-be szinten. A 40e levelet tartartalmazo Mail szinten. Mvel en masoltam az OS-t a Sata-rol a PCIe-re, ezert az uj telepitesre se lehet fogni, OSX alatt meg amugy se kell.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#63009) varmi2 válasza Smiley (#63008) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, ha kihasználod a pcie erejét, mondjuk a ps-el, videovágás meg hasonlók, akkor van értelme. De mint írtam normál felhasználás, böngészés, játszás, office, semmi pluszt nem ad. több értelme van a dupla tárhelynek.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#63010) tamasas0913 válasza varmi2 (#63007) üzenetére


tamasas0913
tag

Ez volt a másik lehetőség igen. Az 500-as 860 evo. A szívem a 970 felé húzott. :)

Mate 10 Pro

(#63011) kwisatz2017


kwisatz2017
kezdő

Sziasztok,

Tudtok abban segíteni, mi lehet az alábbi hiba oka?
Félig offtopic, de a hibajelenség utalhat alaplapi hibára is, ezért írok ide:
Radeon RX560 VGA, LG LED monitor Display Porton összekötve, WIN 10.
A hibajelenség: pár hete a képernyő elkezdett random villogni, hol elmegy a kép, hol visszajön. Elsőre kábel/kontakt hibára gondoltam, de TV-n is ezt produkálja HDMI kábelen keresztül, szóval nem kábel és monitor hiba.
A VGA-t most viszem vissza a szervizbe, mert lehet, hogy az rossz, de olyat is olvastam, hogy a PCI Express slot is lehet kontakt hibás. Az alaplap elég régi, ASROCK Extreme 3 2.0 2011-es vagy 2012-es ha jól emlékszem.
A kérdésem az, hogy a hibajelenséget okozhatja az alaplap meghibásodása vagy ez a villogó kép tipikusan VGA hiba?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#63012) jacint78 válasza kwisatz2017 (#63011) üzenetére


jacint78
addikt

Inkább VGA probléma, ha kontakthibás az expressz az masszív fagyással jár.

type your text here..

(#63013) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Van egy ASUS alaplapom, nos mai nap bedugtam a fejhallgatómat a hátsó helyre, hát mit az isten nem megy.
Se a mikrofon. 1 órával korábban tökéletesen ment, semmibaja sem volt.
De fura volt, mert felhozta az ASUS-os HD realtek cuccot, mi lehet a probléma?
(Nincs házban az alaplap, szóval nincs front kimenet, csak hátul)

Press "F" to pay respects.

(#63014) Starchm válasza Imilenni (#63013) üzenetére


Starchm
őstag

Alaplap tipus? Illetve húzd ki a lapból a jacket és dugd vissza és a feldobott ablakról dobj egy képet azzal okosabbak leszünk.

(#63015) Imilenni válasza Starchm (#63014) üzenetére


Imilenni
addikt

ASUS B85M-G
Hiába dugom be, semmi.
Ahogy látom a hátsó panel teljesen inaktív :(

Press "F" to pay respects.

(#63016) MeroM válasza Imilenni (#63015) üzenetére


MeroM
senior tag

Realtek cuccba ahol mutatja a 3 v 6 kimenetet meg kell adni neki h milyen kimenet legyen pl eslo hatso kozepso hangszoro neked ertelem szeruen az elso hangszoro kell.

(#63017) Imilenni válasza MeroM (#63016) üzenetére


Imilenni
addikt

Tegnap este telepítettem az Alap realtek cuccot, az el sem indult :F
Esélyes hogy csak az ASUS verzió megy a lappal?
Ott hiába választottam ki, egyszerűen nem engedi.
Ugyebár a hangkezelőnél, ahol ott vannak a kimeneti eszközök, ott a tulajdonságoknál lehet látni hogy milyen jack csatlakozók vannak, na most ahol 3 hely van (rózsaszín/zöld/világoskék) az inaktív, azt írja hogy nincs csatlakoztatva.
Esetleg délután küldök róla képet, úgy érthetőbb.
Bár szeretném megoldani minél előbb, mert idegesítő nagyon!
Valamint amikor kipróbáltam hogy az alapértelmezett "Hangszóró"-ra kapcsoltam a gépet, akkor a HDMI-s hangkimenet szólt (TV).
Ez lehet hogy baj? Mert gondolom nem annak kéne szólnia, hanem a fejhallgatónak (eddig mindíg az szólt!).

Press "F" to pay respects.

(#63018) MeroM válasza Imilenni (#63017) üzenetére


MeroM
senior tag

A hdmi s hang nem a realtek hanem a vga ba integralt hangkodekc vezerli legyen szo radeon/nvidia/intel kartyarol

(#63019) MeroM válasza Imilenni (#63017) üzenetére


MeroM
senior tag

Kene ott lennie a kiemeneteknel ha jobb klikket nyomsz h "csatlakozo atprogarmozasa"

(#63020) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Céges laptop benyelt valami vírust. Avast kiirtott 2 vírust, de azóta is néha bedobja, hogy: Fenyegetés ártalmatlanítva: Biztonságosan megszakítottuk a kapcsolatot az URL:Mal címmel, mert fertőzött volt ezzel meg ezzel. (ez utóbbi mindig más).
Most futtatom a mélyreható vizsgálatot. Közben is dobálja ezeket az üzeneteket.

Mivel lehetne kigyomlálni?

Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#63021) dugo_ válasza JoolsNOS (#63020) üzenetére


dugo_
veterán

HitmanPro, RougeKiller, Malwarebytes stb...

(#63022) Imilenni válasza MeroM (#63019) üzenetére


Imilenni
addikt

Itt ezt hol kéne keresni?

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#63023) jacint78 válasza JoolsNOS (#63020) üzenetére


jacint78
addikt

Az avast maga a fenyegetés, amíg elő nem fizetsz a pro verzióra.... Töröld le és látványosan meg fog javulni minden.

type your text here..

(#63024) 89Csabi89


89Csabi89
tag

Sziasztok.

Elég idegesítő problémával fordulok hozzátok.

Már egy ideje nagyon nehezen tudom beindítani a gépemet. 20-30-40x újra próbálkozásra elindul és akkor semmi probléma nincsen. De amíg nem folyamatosan a efi shell version 2.31 hibát írja kí, meg még jó pár sort alatta.
Elvileg megnéztem és valamilyen kábel vagy csatlakozási probléma lenne ez a dolog, de hiába mert már mindent dugtam mindenhová és az 5 táp és sata kábel tuti nem lehet mind rossz.
Utána találtam olyan lehetőségeket is a neten hogy állítsam át az UEFI bootot hagyományosra, de ezt jó darabig nem is tudtam megtenni, mert szürke volt, aztán már beállítás resetet is csináltam és végül el tudtam érni a hagyományos boot beállításokat, ahol nem is látta az egyik SSD-met, csak a másikat, és el sem indult a rendszer kérte w Win 7-es lemezt stb, érdekes mert WIn 10-em van, de amit látott SSD, azon valamikor WIn 7 volt.
Mikor ez kiderült le is húztam a másikat, és beigazolódott a sejtésem, tényleg nem látja az SSD-t, majd fogtam és újra átállítottam UEFI bootra, még ott párszor bohóckodtam az elején említett ki be kapcsolgatással, és végül elindult a gép, ergo valahogy csak meg lett az az SSD.

Több kábellel is probáltam ergo nem ott lehet a probléma. Az SSD_vel lenne gond? De most, hogy meg a gép, semmilyen hibát nem jelez. 100% koondició meg minden patika.

Nem értem tényleg. De qurva bosszantó, hogy az i5 gépemmel fél óráig kell szórakoznom még elindul.

Mit tegyek?? Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Köszönöm.

Csaba

(#63025) Doky586 válasza 89Csabi89 (#63024) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a win10 kéri hogy add be neki a win7 lemezt akkor ott valamit nagyon elállítgathattál.. :C

Szerintem telepítsd rendesen újra ... (azaz partícionálatlan lemezre AHCI + UEFI módban bootolva)

(#63026) haxiboy válasza 89Csabi89 (#63024) üzenetére


haxiboy
veterán

network boot le van tiltva?

Szerintem formázz meg egy 10-es pendrive-t GPT-vel, AHCI + Secure boot, és uefi boot legyen beállítva, törölj MINDEN particiót és hagyd hogy csináljon újakat.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63027) jacint78 válasza 89Csabi89 (#63024) üzenetére


jacint78
addikt

Lehet, hogy túl gyors az efi és nem látja még az SSD-t, mert az addig nem tér magához. Ha így van, akkor frissítés segíthet, vagy valamiféle késleltetés beállítása a biosban. Jó lenne tudni, hogy milyen lapról van szó. De lehet akár hibás is az SSD.

type your text here..

(#63028) MeroM válasza Imilenni (#63022) üzenetére


MeroM
senior tag

Realtekre jobb klikk beallitas alapertwlmezett ezkozkent de van a realteknek vmi programja ott kene megnezned.

(#63029) JoolsNOS válasza jacint78 (#63023) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az összes céges gépen az van, máshol nem csinál ilyet.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#63030) Worlest


Worlest
újonc

Üdv !

Az lenne a próblémám ,hogy a gép teljesen belassul és a rendszer betöltése sosem ér véget. 10-20 perc mire behozza az asztalt és utána meg csak töltöt képernyőt mutat. Az egér mozog ha valamire kattintok percek után elinditja csak nem hozza be. Első lépésben újratettem a rendszert és pár napig tökéletes volt. Majd ismét jött a belassulás...
Ekkor elkezdtem minden alkatrészt letesztelni( kiszedtem vagy egy másik hardvert raktam bele) A másik hardverekkel nem tapasztaltam a problémát. Szoval csak az alaplapot meg a processzort nah meg a tápot nem cseréltem le, de minden mást igen.
Majd egy Bios resetet csináltam ami megoldotta megint csak a problémát egy időre...
Késöbb rájöttem mi váltja ki a próblémát. Mindig jaték közben alakult ki a baj. Egy fél óra játék után elkezdett az fps leesni majd belassult teljesen a gép. 1-2 újrainditás még megoldotta ,de egyszer csak totálisan belassult a gép a rendszerrel együtt. Majd egy ujjab bios resettel jó lett... Ami a fura ,hogy csak az újabb jatékoknál csinálja amiknek nagyobb a rendszer igénye. Bios reset után amig nem játszok ujabb jatékokkal jol müködik a gép.

Config:: win10, amd fx 8300, RX 460, kingstone 8g 1600, SSD kingston KC400.

(#63031) Imilenni válasza MeroM (#63028) üzenetére


Imilenni
addikt

Próbáltam, de sajnos nem megy.

Esetleg valami ötlet még? :R

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#63032) tamasas0913 válasza Imilenni (#63031) üzenetére


tamasas0913
tag

Tegyél bele egy 1500ft-os hangkártyát...
Lehet meghalódott az alaplapi.

Mate 10 Pro

(#63033) haxiboy válasza Worlest (#63030) üzenetére


haxiboy
veterán

Eredeti win? Illetve a játékok?
Lehet hogy valamelyik aktivátor / crack hoz magával valami finomságot.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63034) JoolsNOS válasza Worlest (#63030) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Jó a szellőzés a házban? Nem melegszik valami túl?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#63035) Worlest válasza haxiboy (#63033) üzenetére


Worlest
újonc

A win nem eredeti de nem is aktiváltam még, van a jaték között eredeti is, de a lényeg ,hogy a probléma aktiváláskor cserélgettem a hardvereket és a donor hardverekkel meg ment. Elég sok mindent megnéztem az alaplapra gyanakszom.

(#63036) Worlest válasza JoolsNOS (#63034) üzenetére


Worlest
újonc

Igen megnéztem mindegyik hardvernek a höfokát nincsen melegedés.

(#63037) haxiboy válasza Worlest (#63035) üzenetére


haxiboy
veterán

Nyomass egy aida64 stability testet, első körben egyszerre terhelj minden hardvert, ha jelentkezik a hiba akkor külön-külön érdemes stress tesztelni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63038) hNorr


hNorr
csendes tag

Sziasztok! Kaptam egy xeon e3 1230v5 skylake processzort. Egy alaplapot kéne hozzá vásárolnom, ami c232-es csipsszel van felszerelve. Jó árban találtam is ebayen egy használt asrock e3v5 fatal1ty performance gaming\OC típusút amivel húzni is lehet a procit, a régebbi bios verzióval. Viszont a leírásában ez áll : OVP no longer avaliable. Elvileg kifogástalan állapotú. Aki esetleg tudja hogy ez mit takar, az sokat segítene. Én húzni nem szeretném. Viszont 20 mátyásért egy jó gép alap lenne :)

(#63039) MeroM válasza Imilenni (#63031) üzenetére


MeroM
senior tag

Most melyikbe van dugva?

(#63040) Imilenni válasza MeroM (#63039) üzenetére


Imilenni
addikt

Hátra volt.

Press "F" to pay respects.

(#63041) haxiboy válasza hNorr (#63038) üzenetére


haxiboy
veterán

OVP szerintem az OverVoltage Protection lehet. Bár hogy már nem elérhető, hát passz. Lehet valami custom bios amiben kilőtték a védelmet?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#63042) hNorr


hNorr
csendes tag

Én is úgy gondolom hogy OverVoltageProtection lehet az OVP. Egyáltalán amennyit én "értek" az overclockoláshoz.. ha növelni szeretném a processzor sebességét nagyobb feszültségre van szüksége, valami ilyesmi. Ha nem érhető el az OVP akkor ez azt jelentheti, hogy OC-ra alkalmas az alaplap(mivel az alap feszültség védelem ki van lőve, és állítható). Vagy inkább azt hogy nem, mivel fix a feszültség és nem érhető el a feszültség változtatása a biosban(mert bios verzió függő is elvileg). Az eladó válaszára várok hátha tud valamit mondani ez ügyben. Arra is gondoltam hogy OVP nincs akkor az egész alaplap rossz, viszont akkor nem árulná használt, kitűnő állapotúként.

(#63043) hNorr válasza haxiboy (#63041) üzenetére


hNorr
csendes tag

:)) azt sem tudta miről van szó, egy véletlen egybeesés.. Talán túl gondoltam a dolgot. Az OVP-t az eredeti csomagolásra értette :D Original Verpackt-t rövidítése lehet? haha. de köszönöm a segítséget!

(#63044) MeroM válasza Imilenni (#63040) üzenetére


MeroM
senior tag

De meik szinbe?

(#63045) Imilenni válasza MeroM (#63044) üzenetére


Imilenni
addikt

Zöld-fejhallgató
Rózsaszín-mikrofon

Press "F" to pay respects.

(#63046) MeroM válasza Imilenni (#63045) üzenetére


MeroM
senior tag

Es itt a programon belul nem tudod allitani h mi legyen a kimeneten?!

(#63047) Imilenni válasza MeroM (#63046) üzenetére


Imilenni
addikt

De.
Viszont hiába állítom, egyszerűen semmi! :(

Press "F" to pay respects.

(#63048) MeroM válasza Imilenni (#63047) üzenetére


MeroM
senior tag

Akkor lehet megadta magat a hangkari

(#63049) MeroM válasza Imilenni (#63047) üzenetére


MeroM
senior tag

Win10 van a gepen?

(#63050) MeroM válasza Imilenni (#63047) üzenetére


MeroM
senior tag

Eszembe jutott még egy olyan h töröld a realtek drivert /programot újraindit megvarod mig a win felteszi hátha

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.