Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Rruuer válasza Rruuer (#53000) üzenetére


Rruuer
senior tag

A PEG-ASPM aaz milegyen?

(#53002) MrDerekas válasza Rruuer (#53000) üzenetére


MrDerekas
addikt

Remek :O Akkor vissza mindent default-ra és lehet kezdeni előröl.
Szerk
PEG Aspm a pci express grafikus gyorsító konfigurálása. Bios-ban is lehet oc-olni. Maradhat Auto álláson.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53003) Rruuer válasza MrDerekas (#53002) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ha az intel cuccot bekapcsolom akkor tünik csak el és vele együtt ahci-röl raidra megy át

(#53004) MrDerekas válasza Rruuer (#53003) üzenetére


MrDerekas
addikt

Intel Rapid start-nál? Akkor disable a nyerő. Mivel nem volt még kezemben ilyen lap, csak a manual-t olvasom, és ezek a beállítások hatnak oda-vissza, nem olyan egyszerű konfigurálni. Leszögezhetjük, hogy látatlanban bizony hülye vagyok hozzá. Akarat van, csak a tudás marad el mögötte. Sry!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53005) Rruuer válasza MrDerekas (#53004) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ne már. Akkor most mit csináljak? Hol piszkáljak?

(#53006) MrDerekas válasza Rruuer (#53005) üzenetére


MrDerekas
addikt

PCH és SATA beállítások. Esetleg bios reset és elölről kezdeni a turkálást. Mindig csak egy dolgot változtass és restart. Én ezzel a módszerrel szoktam idegen talajon közelíteni a problémát. Esetedben legjobb lenne, ha valaki ilyen lap tulajt találnál, aki megosztaná veled a beállításait. (Már kiesik a szemem a kézikönyvtől. Ritka fosch képeket tettek bele...)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53007) Rruuer válasza MrDerekas (#53006) üzenetére


Rruuer
senior tag

Nyagyits rá :D irtam már a rognak de bacnak visszairni

(#53008) MrDerekas válasza Rruuer (#53007) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez az. Ránagyítok szétesik :) Na EZ talán mankó neked ;)
Szerk 3.50 körül van a megoldás ha jól veszem ki. Bár bemutatja az összes beállítást.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53009) Rruuer válasza MrDerekas (#53008) üzenetére


Rruuer
senior tag

3:50

(#53010) pauliboy23 válasza Hunork (#52999) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Igen, kipróbáltam de ugyan az. Pedig ha a táp vagy mondjuk a hdd lett volna a probléma, annak jobban "örültem" volna. Azért köszi a segítséget, akkor viszem szervizbe.

(#53011) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Egyik rokonomtól kaptam ajándékba egy Toshiba 512Gb-os2280-as méretű NVME ssd-t. (Toshiba THNSN5512GPU7)
Egy MSI Z97 Gaming 3 lapom van és ma beletettem, de csak bosszankodással telt a napom.

A legfrissebb BIOS-t is feltettem, de csak UEFI Hard Drive-nak látja.A Win telepítés végigmegy pendrive-ról, de utána amikor már az SSD-ről kellene BOOT-olnia akkor az már nem megy. Kezdené előröl a telepítést.
Valakinek ötlete? :F :U

[ Szerkesztve ]

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#53012) Rruuer válasza MrDerekas (#53008) üzenetére


Rruuer
senior tag

Mi van akkior ha azt kérdezem hogy milyen modban kell feltenni a wint? Mbr?vagy gtb? Azért mert gtb be csináltam egy telapitöt pd-re és valamit elállitottam és ugyan azt csinálja mint az ssd

(#53013) MrDerekas válasza Rruuer (#53012) üzenetére


MrDerekas
addikt

GPT partíciós tábla kell/ajánlott. Ha GPT a telepítő, akkor GPT lesz a rendszerlemez is, mert úgy formázza magának a telepítő. Telepítéskor minden partíciót törölj és az üres ssd-re telepítsd a wint. Ekkor a telepítő létrehozza az összes partíciót, ami neki kell.

Szerk: Legfrissebb bios van fent? Ha nem, akkor ajánlott frissíteni.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53014) Rruuer válasza MrDerekas (#53013) üzenetére


Rruuer
senior tag

Az van fent. Nade most ezzel a gtb vel az a bajom hogy pont nem látja azt az ssdt ami nekem kell :)

(#53015) MrDerekas válasza Rruuer (#53014) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szinte biztos, hogy nem a gpt miatt nem látszódik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53016) syberia válasza blaca83 (#53011) üzenetére


syberia
veterán

SSD topikban nézz szét, ott tuti jobban kenik-vágják a témát. :)

https://howbad.info/

(#53017) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

Van egy MSI G31-es alaplapom amin a KZG gyártmányú 1000uf 6,3v kondik felpúposodtak.

Cserélni szeretném őket és meg szeretném kérdezni ,hogy az alábbiak alkalmasak-e.

Yageo 1000 µF 6,3 V 55ft/db

vagy

Panasonic 1000µF 6,3V 65ft/db

A segítséget előre is köszönöm! :))

(#53018) #65675776 válasza #83381760 (#53017) üzenetére


#65675776
törölt tag

A KZG nem a gyártó, hanem a típus. A gyártó a Nippon Chemi-Con, bár csak a logoja látszik.

(#53019) Rruuer válasza MrDerekas (#53015) üzenetére


Rruuer
senior tag

Itt van egy leirás ami jó lehet. Nade az ssd secure erase részben nekem semmi sincs pedig elméletileg látszodnia kéne az ssd nek. Jah és semmilyen sata eszköz nincs a lapon csak az m.2-ssd

(#53020) Årpi


Årpi
őstag

Sziasztok! Lenne egy "problémám". Ma cseréltem le az Asrock B85m-HDS alaplapom egy H97 Pro 4-re (több okból is). Igazából most is tökéletesen megy a gép,windost telepítés is simán ment,játszottam is vele. Viszont..anno az első bekapcsolásnál miután beállítottam hogy az USBről (win telepítő pendrive) bootoljon a reboot után mikor az USBről akart volna bootolni nyomott egy erőteljes újraindítást kb mintha elment volna az áram,azóta volt kb 10-20x sikeres bekapcsolás/újraindítás stbstb,azóta sem fordult elő. Van tipp mitől lehetett ez? :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#53021) syberia válasza #83381760 (#53017) üzenetére


syberia
veterán

Feszültség, kapacitás egyezik, én is cseréltem már alaplapi kondikat és utána gond nélkül üzemelt tovább a a lap, forrasztásnál nem árt figyelni a polaritásra.

https://howbad.info/

(#53022) #83381760 válasza syberia (#53021) üzenetére


#83381760
törölt tag

daa-raa :D nem nagyon értek még hozzá, köszönöm az azonosítást.

syberia Akkor ezek szerint gyártró mindegy csak a két specifikáció feleljen meg?

Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#53023) MageRG válasza #83381760 (#53022) üzenetére


MageRG
addikt

"Akkor ezek szerint gyártró mindegy csak a két specifikáció feleljen meg?"
A szakiknak megvannak az ajánlott márkáik.
Én inkább pana-t tennék bele.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#53024) MrDerekas válasza Rruuer (#53019) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kérdeztem már, de nem emlékszem, hogy volt e bios frissítés? Mivel sem a videóban, sem a leírásban nem teljesen ugyanazok az opcióid vannak, első körben ezt kellene tisztába rakni.

Szerk:
(#53020) Årpi Pillanatnyi elmezavar :D Akár felhalmozott statikus feszültség és a túláramvédelem is okozhatta. Bár akkor nem restartol, csak lekapcsol. Ha azóta ilyesmit nem produkált, mehet a 21. századi misztikus események közé. Ha ismétlődik, akkor azért körbe kell ezt járni.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53025) Rruuer válasza MrDerekas (#53024) üzenetére


Rruuer
senior tag

Persze a legfrissebb van fent

(#53026) Årpi válasza MrDerekas (#53024) üzenetére


Årpi
őstag

Köszi a választ! Én is gondolkodtam hogy esetleg vmi statikus elektromosságos dolog is lehetne,főleg ha azóta nem fordult elő. Mert nem "rendes" reboot volt,hanem mintha kikapcsoltam volna hirtelen aztán rá 1-2 mp-re vissza.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#53027) #65675776 válasza syberia (#53021) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak sajnálatos módon ezen kívül semmit sem tudni a másik két elkoról*. A KZG sincs már gyártásban, de az adatlapja még mindig elérhető. Szóval 105 °C és ultra low ESR.

A fenti feltételeknek Panasonic kínálatban az FM-A és FR-A széria felel meg (bár ők csak super low ESR-nek nevezik, de lényegtelen). Az NHG náluk a létező legáltalánosabb kondenzátor, az 1000 uF-os élettartama ilyen körülmények között 1000 óra. Ha magasfrekvenciás helyen használod, akkor még ennél is jóval alacsonyabb. A KZG magas frekvencián is 2000 órás élettartamú.

A Yageo SY viszont már inkább megfelel a célnak, alacsony ESR-ű, nagyfrekvenciás működésre tervezett kondenzátor, 4000 órás élettartammal.

* - tipikus magyar elektronikai boltos hozzáállás: semmi specifikus elkot nem tudsz venni, azt adnak, ami éppen a kezükbe akad, mert azt tudták olcsón beszerezni.

(#53028) MrDerekas válasza Rruuer (#53025) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor én most ebből, nagy sajnálkozással, de kivonulok. Mivel szinte minden, mindenre hat a beállításoknál, elég szöszölős összehozni, de nem lehetetlen és szakértelmet sem kíván durván. Amire látatlanban gondolok az egyszer, hogy a bios-al nem kerek valami (kis valószínűség), illetve valami síkidom egyszerűségű dolog mellett siklottunk el és egy kattintásra vagy a jó beállításoktól. Megfelelő donor nélkül esélytelen, hogy step by step segíteni tudjak. SSD topicba is nézz szét, ahogy fentebb javasolta a kolléga, illetve muszáj lesz külhoni fórumokat is vizslatni. Kitartás ;) Végül menni fog!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53029) Rruuer válasza MrDerekas (#53028) üzenetére


Rruuer
senior tag

Egyáltalán ez a lap támogatja ezt az ssdt?

(#53030) #83381760 válasza #65675776 (#53027) üzenetére


#83381760
törölt tag

Egyébként a Déli-híd környékén púposodtak fel a kondik

(#53031) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem.

Van egy 970A-UD3 alaplapom, ami kicsit meghülyült USB-k terén.
Az előlapi usbk haltak meg, a következő módon:
A két 2.0as egyáltalán nem működik
A két 3.0-ás közül az egyik ad áramot és működik a rányomott cumó, a másik ad ugyan áramot de nem olvas róla a gép

Hátlapi usbk mennek gond és hiba nélkül.
Mi lehet a probléma? A gép nem rég lett ebbe a házba költöztetve, akkor gond nélkül ment minden elől. Táp lett többször cserélve, de alaplap és a bele dugott kábelek nem. Meg is néztem, az usb rendesen be van dugva.
Mi lehet a gond?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#53032) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok!

Alaplapon 4 tűs cpu venti csatlakozó van, de amit vettem új hűtőt azon a ventilátornak csak 3 tűs a csatlakozója. Az alaplap automatikusan nem is szabályozza a ventilátor sebességét BIOS-ban hiába állítottam be, h csinálja. Mit tudok még csinálni? Teljesen halott ügy és marad a manuális potméteres szabályzás, v van vmi módszer még amit kipróbálhatok?

Segítséget előre is köszönöm!

(#53033) MrDerekas válasza Rruuer (#53029) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez a kérdés motoszkál bennem tegnap óta. A specifikáció alapján nem jöttem még rá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53034) Rruuer válasza MrDerekas (#53033) üzenetére


Rruuer
senior tag

Ott van amit linkeltem csak az hero. Úgyan úgy z170 es mint az enyém

(#53035) blaca83 válasza syberia (#53016) üzenetére


blaca83
őstag

Köszi a tippet, remélem sikerrel járok! Sziasztok.... ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#53036) MrDerekas válasza Rruuer (#53034) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hasonló de mégsem ugyanaz. Felszereltségben biztos nem, ezért a bios sem biztos, hogy ugyanaz. Akár ez miatt is lehetnek beállítási különbségek. Viszont olvasom ott lejjebb, másnak is akad nyűge ezzel. Én passzolom, mert ez már az lesz, mikor a hülye okoskodik :)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53037) Rruuer válasza MrDerekas (#53036) üzenetére


Rruuer
senior tag

Elvileg tudja.

M.2 Socket 3 M típusú
PCIe x4 Gen3.0 mód
SATA üzemmód
17 u.2 port
PCIe x4 módban Gen3.0

A gen 3.0 az NVMe vagy falami köze van hozzá

(#53038) LanyUs válasza MrDerekas (#52865) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem igazodtam el a jótállás-szavatosság törvényi szövegében, ezért inkább megkérdeztem a pcx-től mi az esetemben a helyzet ( 34. hónapban visszaküldött bibis gigabyte lap, amit hibásnak talált a szakszerviz és korrekt módon díjmentesen cserélte ). Ebben az esetben újraindul a csere napjával a 36 hónap garancia. Részemről is az a tisztességes, hogy ezt a pozitív és tőlük igen korrekt hozzáállást még hozzáteszem a történetemhez.

(#53039) Zola007


Zola007
veterán

Szerintetek az alábbi kombó elbírna egy 2560 x 1080 felbontású monitorral?
MSI FM2-A75MA-E35 alaplap (AMD A75 chipset, dual-lin DVI csatlakozó)
AMD A6-5400K processzor (FM2, Radeon HD 7540D)

jól gondolom, hogy az intergrált VGA-tól függ a max kezelt felbontás?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#53040) prabhu válasza szonti (#53032) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha az alaplap nem tudja szabályozni, akkor neked kell valamilyen megoldást keresni. Lehet kapni nem drágán pwm-es ventit is és azt felrakni a másik helyére.

[ Szerkesztve ]

(#53041) prabhu válasza Zola007 (#53039) üzenetére


prabhu
senior tag

AMD Radeon HD 7540D maximális felbontás: 2560x1600, tehát éppen tudná. Más kérdés, hogy milyen célra akarod használni.

(#53042) MrDerekas válasza LanyUs (#53038) üzenetére


MrDerekas
addikt

:C Hatalmas respect a korrekt ügyintézésnek! Neked meg grat az új laphoz és teljes értékű garihoz ;) Valamint hogy megosztottad velünk :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53043) Zola007 válasza prabhu (#53041) üzenetére


Zola007
veterán

irodai munka, film, semmi extra
csak ezért nem akarok se másik alaplapot, se dedikált vga-t venni

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#53044) Årpi válasza MrDerekas (#53024) üzenetére


Årpi
őstag

Azóta is direkt nem kapcsolom ki a gépet,játék is volt több órán át (már amennyit a HD4600 megenged) és nem jelentkezett semmilyen kikapcsolás/újraindítás..remélem tényleg vmi egyszeri dolog lesz ez. :R

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#53045) prabhu válasza Zola007 (#53043) üzenetére


prabhu
senior tag

Arra jónak kell lennie. Játékhoz, komolyabb grafikus munkához kellene dvga, de a proci már ott is limitálna.

[ Szerkesztve ]

(#53046) pauliboy23 válasza LanyUs (#53038) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Hasonló problémám van nekem is, mint neked volt. Random újraindulgat a gép, van, hogy az asus logóig sem jutok el. Viszem is vissza az aqua-ba.

(#53047) syberia válasza #65675776 (#53027) üzenetére


syberia
veterán

" 105 °C és ultra low ESR"
Erről a két paraméterről megfeledkeztem, bár az elektronikai bolt csak capXon kondikat tudott adni az általam keresett fajtából, ami nem éppen csúcsminőség.

https://howbad.info/

(#53048) Taifa Díaz válasza LanyUs (#53038) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ezt a pozitív és igen korrekt hozzállást csak azért tapasztalhatod a részükről, mert azt kereskedelmi törvény írja elő nekik (az újra induló 36 hó garanciát).

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#53049) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Adott egy Msi970Gaming alaplap, amit most építettem be a gépembe, minden szépen működik, kivéve a netet. Valamit állítani kell az alaplapon, hogy legyen internet?

(#53050) prabhu válasza #34322688 (#53049) üzenetére


prabhu
senior tag

Nálad is Killer Ethernet probléma? Olvass vissza kicsit, hátha segít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.