Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) DravenMoral válasza tween (#84999) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Hacsak nem szeretnél kipróbálni valami wish-es ddr3 to ddr4 átalakítót ram slotba, úgy nem, nem létezik. :DD
DDR4-es támogatottság az lga 1151 v1-el kezdődött meg Intel oldalon, ez a te esetedben egy I5 6xxx szériás proci lenne. De itt még annyira elfekvő volt a DDR4 +sebessége, hogy nem igazán veszel észre különbséget.

Miért nem jó neked a DDR3 hozzá?
Egész pofás "retró" gépek jönnek ki még manapság is DDR3-ból, akár játékra is.
Írj pm-ben nyugodtan, ha kérsz ötletet rá.

[ Szerkesztve ]

(#85002) jokeph válasza tween (#84999) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Használd csak nyugodtan DDR3-mal, egy jó 1600CL9 vagy jobb DDR3 semmiben nem marad el használhatóságban.
Másrészről, a 4-5 gen procik csak a DDR3-as ramot (meg a DDR3L-t) kezelik, a lapnak jóval kevesebb köze van a ramhoz.
6-7-8-9. gen CPU-k (s1151/s1151v2) viszont kezelik a DDR3/DDR3L/DDR4-es ramokat is, és létezik hozzájuk DDR3-as lap több neves gyártótól is.

#85001DravenMoral: :K
X58 (tri-ch ram) és X79 (Q-ch ram) a kedvenceim. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#85003) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Vettem egy ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI alaplapot, ami a weboldal szerint kompatibilis a KF560C32RSK2-32 RAM-mal, 6000mhz-en.

Viszont elég gyakran van az, hogy amikor bekapcsolom a gépet, egyszerűen nem ad képet a videókártya (csak villog a standby gomb a monitoron), de a reset gomb megnyomása után általában életre kel, és működik normálisan.

Többször volt olyan is, hogy amikor beléptem BIOS-ba, az egész menürendszer mintha lassítva működött volna (pl. át akarok lépni az egyik menüből a másikba, és mintha soronként rajzolná ki a képet).

A legfrissebb, 1809 BIOS van fent. Kékhalál sosem volt, csak ez a "néha nem akarok elindulni bekapcsolás után".

Hűtőt is megnéztem, hogy nem-e szorítottam túlságosan rá a procira. RAM stickeket is felcseréltem már. Jelenleg a Memory Context Restore kapcsolgatásával kísérletezem BIOS-ban.

Esetleg valami tipp még?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#85004) codec válasza lostprophet (#85003) üzenetére


codec
senior tag

Esetleg egy másik, vagy kölcsön VGA-val nincs lehetőséged letesztelni?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#85005) , válasza lostprophet (#85003) üzenetére


,
addikt

Nem lehet, hogy csak a memóriatréning fut, ami lehet akár egy többperces folyamat is, és ezt értelmezed úgy, hogy nem indul?

(#85006) lostprophet válasza , (#85005) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Ha kikapcsolom a tréninget, akkor is ezt csinálja (sőt, most túl sem jutok a standby módon).

7800x3d van benne, szóval holnap megpróbálom
iGPU-val, aztán pedig csak 1 memstick-kel, esetleg még kiveszem a procit aztán visszarakom.
Soha nem volt még ennyi szenvedésem AMD-vel.

Visszaállítottam most a BIOS beállításokat defaultra, akkor is ugyanaz.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#85007) X2N válasza lostprophet (#85006) üzenetére


X2N
senior tag

Hasonló lapom van csak az enyémen van 7 szegmens kijelző, látom mit csinál a lap. Kikapcsolt memory contex restore-al elég sokáig fogja a memóriákat (2-4perc nálam 32GB memóriával)trénelni. 1x újra is indítja a rendszert tréning közben. Várni kell új bios-ra h megoldják ezt a sz@rt sajnos ez van...szerintem az is lehet hogy nem mindig sikerül neki a beállított 6000MHz-es memóriát trénelni és visszaáll alap beállításra, ezért működik furán a lap. Szerintem gyere át ezzel a problémával a ryzen 7000-es topikba ott többen vagyunk ilyen lapokkal.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#85008) , válasza lostprophet (#85006) üzenetére


,
addikt

Az alaplapod jobb felső sarkánál lévő LED-ek közül nézd meg, hogy ilyenkor melyik világít, hol akad el a gép indításának folyamata.

(#85009) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok!

Egy félkonfigot készülök venni. A konfigban van egy Gigabyte B760M GAMING DDR4 lap egy Intel 12400F procival.

A véleményeteket szeretném kikérni, hogy alapjában véve az milyen lap? Egy "átlagos" vagy később tuningra is használható lehet?

Köszönöm

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#85010) varmi2 válasza Henker2 (#85009) üzenetére


varmi2
nagyúr

B- chipsettel nem lehet tuningolni. Csak Z lappal lehet k-s procit.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#85011) zolee1984


zolee1984
senior tag

Üdv.
Létezik, hogy MSI b550m mortar lapban nem megy egy r7 370 vga?
A lap vga kompatibilitási listájában nincs benne.
Azt írja ki a monitor, hogy HDMI out of range.
A win bebootolt kép nélkül.
A lapon a hiba ledek nem világítanak.

üdv Zoli

(#85012) DravenMoral válasza zolee1984 (#85011) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Preferált videokimenet integráltra lehet állítva a lapon.
Leresetelném a biost úgy, hogy a lapban van a kártya és be van dugva.

(#85013) zolee1984 válasza DravenMoral (#85012) üzenetére


zolee1984
senior tag

6600xt volt benne.
Kivettem betettem ezt, a többit már leírtam.
De a BIOS reset nem volt.
Köszönöm a tippet

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#85014) DravenMoral válasza zolee1984 (#85013) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Olyan nem lehet, hogy nem ismeri fel. Ott vagy a kártyának van baja, vagy valami más turpisság.
Nekem a B550-es lapomban most még a GT 210-es kártya is szépen fut, illetve egy HD radeon 6610 is.

(#85015) varmi2 válasza zolee1984 (#85011) üzenetére


varmi2
nagyúr

A biosba állítsd át a pcie verziót 3.0-ra. Szerintem így menni fog.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#85016) palfitom válasza varmi2 (#85010) üzenetére


palfitom
félisten

Kiegészítés: külső órajelgenerátorral bíró DDR5-ös B-s lappal is lehet tuningolni (non-K bclk-oc).

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#85018) zolee1984 válasza varmi2 (#85015) üzenetére


zolee1984
senior tag

Este kipróbálom.
Köszi

üdv Zoli

(#85019) Simba86


Simba86
senior tag

Sziasztok!
MSI Gaming plus max B450.
A tünet az volt, hogy random újraindulgat. Megtaláltam az eseménynaplós hibakódban (86-os kód), hogy a TPM modul nagyon nincs barátságban a windows 11-gyel, így szerettem volna letiltani bios-ban. Következő gond: Frissítettem a BIOS-t pár hete és sajnos nem tudok bejutni... A boot normális, viszont BIOS nuku, ha bekapcsoláskor megnyomom akár a del-t, akár bármelyik funkcióbillentyűt, csak fekete kijelzőt kapok. Kiderült, hogy az új BIOS nem jó a windows 11-hez. (tudom vicces, de tényleg a neten csak workaround-ok vannak...).
Valaki tudna nekem segíteni, hogyan kell downgradelni a BIOS-t?
(az nvidia firmware toollal már frissítettem, amit írtak sokan).
A legnagyobb gond, hogy a random újrainduláskor nem találja az SSD-t, csak ha manuálisan kikapcsolom, majd vissza. így távolról nem tudom újraindítani a gépem, ami távmunkánál elég nagy baj...
Remélem valaki tud segíteni...
Köszi előre is!

(ui: ryzen 3100 a CPU)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#85020) Csorbi válasza Simba86 (#85019) üzenetére


Csorbi
addikt

Milyen BIOS és Secure Boot beállításokkal települt anno az OS? (Legacy-CSM/UEFI only és Secure Boot ON/OFF beállításokra gondolok)

(#85021) SoulReaver válasza Csorbi (#85020) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez számít telepítéskor, hogy milyen beállítás van a biosban?

(#85022) Simba86 válasza Csorbi (#85020) üzenetére


Simba86
senior tag

Legacy és off, mert platformváltás volt rendszermegtartással. (Sajnos most nem jöhetett szóba a clean install a munka és egyebek miatt)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#85023) Doky586 válasza Simba86 (#85022) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

CSM off és secure boot on kellett volna, gondolom a telepítőt is elhackelted, kár volt.

"fekete kijelzőt kapok"
ha dvga van akkor át kell dugni az alaplapiba a monitorkábelt és biosban a dvga legyen az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#85024) Simba86 válasza Doky586 (#85023) üzenetére


Simba86
senior tag

Nincs integrált benne.

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#85025) lostprophet válasza X2N (#85007) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Ennek a margójára: ma szétbontottam az egész gépet és egyesével, még alaposabban ügyelve visszapakoltam mindent.
Egyelőre pöccre indult, semmi gond indításnál. Mondjuk fura, mert amikor először raktam össze, szintén alaposan figyeltem, nem siettem.
Szóval úgy tűnik, hogy a proci kivétele és visszarakása megoldotta (egyelőre) a gondot. :))

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#85026) Csorbi válasza SoulReaver (#85021) üzenetére


Csorbi
addikt

Hogyne számítana. Egy mai OS-t (egész pontosan a Win8 óta) illik UEFI only-val és Secure Boot ON-nal telepíteni, kivéve ha valami nem indokolja a legacy mód megtartását.

(#85027) Csorbi válasza Simba86 (#85022) üzenetére


Csorbi
addikt

Feltételezem a korábbi platform is tudta (volna) az UEFI-t, de egyébként a Windows 10 már a 1803-as build óta ad lehetőséget a meglévő legacy módú telepítések UEFI-re való konvertálására az mbr2gpt parancs személyében. Nálad is ezt kellene megpróbálni első körben, ha nincs semmilyen akadálya az UEFI használatnak.

(#85028) SoulReaver válasza Csorbi (#85026) üzenetére


SoulReaver
veterán

Fú ez nekem teljesen új.... :Y

Lehet kezdenem kell előről a win telepítésemet akkor.

Új win óta csak CSM supportal indul a gép. Ez nem jó igaz?

(#85029) Csorbi válasza SoulReaver (#85028) üzenetére


Csorbi
addikt

Hehe...aggodalomra semmi ok, mint mondtam, átkonvertálható a meglévő, kb. 10mp alatt. :)

(#85030) SoulReaver válasza Csorbi (#85029) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezt a parancsot hova kell beírnom és hogy tudom kideríteni, hogy kell-e egyáltalán?

(#85031) Csorbi válasza SoulReaver (#85030) üzenetére


Csorbi
addikt

Ennél részletesebb leírással én sem szolgálhatok: [link]

(#85032) SoulReaver válasza Csorbi (#85031) üzenetére


SoulReaver
veterán

Megnéztem, nekem GPT-ben van és még is kell a CSM support a biosban.

Ezt nem értem...

Köszönöm a leírást!

[ Szerkesztve ]

(#85033) Doky586 válasza SoulReaver (#85032) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért kell..?

(#85034) SoulReaver válasza Doky586 (#85033) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mert amúgy nem bootol... :(((

(#85035) Csorbi válasza SoulReaver (#85034) üzenetére


Csorbi
addikt

Attól még lehet érdemes lenne megcsinálnod a lépéseket, hátha kijavít valami olyat amiről nincs infó így...

(#85036) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok!
MSI MAG B550 balta lapba vettem PCIe usb kártyát, audio célra. Molex tápcsatin kapja a delejt (plusz a sínen persze). Bequiet CM11 Purepower tápom van.
A lapon lóg egy m.2 nvme ssd a CPU sávon, egy VGA a PCIe_1-ben és egy másik m.2 nvme ssd a PCH sávon. Az usb kártyát az egyetlen elérhető helyen lévő legalsó PCIe_4 1x sínbe dugtam, mert úgy értelmezem a leírást, hogy csak ez fog működni ilyen kiépítésben (az eggyel feljebbi PCIe_3 nem is lát semmit, ha beledugom a kártyát.)

Két napja nem bírom rávenni, hogy elinduljon. :W
Eszközkezelőben, biosban látszik, előbbiben sárga felkiáltójel, az xHCI eszközt nem lehet elindítani kód 10 klasszikus üzenet kíséretében.
Pikantéria, hogy ma délután apám vargáné&tsa típusú full roncs gépe azonnal felismerte és szépen települt renesas electronics usb3.0 host controller néven. Tehát a kártya jó.

Azon, hogy a kártyához tartozó win driver install/uninstall, ill. renesas driverrel ugyanez, már túl vagyok. Registryben megnéztem eszköz GUI alapján; semmi érdemleges bejegyzés.

Mi a jó szart lehet még tenni ezzel a lappal?
:R

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85037) Csorbi válasza RetepNyaraB (#85036) üzenetére


Csorbi
addikt

Nézd meg, hogy biztosan jól ül a kártya a foglalatban, nézz meg benne másik kártyát (szerezz, kölcsönbe, akármi), frissíts BIOS-t ha nem friss, és az a molexet is teszteld le, vagy mérd meg valamivel, biztos ami biztos. (hátha táp felőli moduláris kábelcsatlakozó rosszul érintkezik)
Nekem ugyanilyen lapom van, abban a slotban egy SoundBlaster Z van, de nincs ilyen gondja. :D
Bocs, csak ötletelni tudok, mást nem.

(#85038) hobizoli válasza RetepNyaraB (#85036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

őőőő...azert nyugtass meg, hogy nem ennyiert vetted bele :U

miert kellett ez? mi a terv?

több drón kell ;P

(#85039) Csorbi válasza hobizoli (#85038) üzenetére


Csorbi
addikt

Azért remélem látod hogy ez nem egy "mezei" USB3 bővítőkártya... :U
Nyilván komolyabb audio célra vette, mint írja is.

(#85040) Pyttawrx válasza RetepNyaraB (#85036) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vélhetően volt vmi win frissítés. Akár bios upd is.? Am win10? Win11?
Amiben tesztelted az win10 volt?

[ Szerkesztve ]

(#85041) RetepNyaraB válasza Pyttawrx (#85040) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ja bocs win 10 pro. Tiszta. Amin teszteltem az is tizes, de virágboltos.
Biosból asszem tényleg régi van, mert bajom volt az újakkal. Az az utolsó, ami szívesen frissítek, de persze eljön.
Kimérni a molexet nem tudom; max egy fázisceruzám van. De maga a zsinór használatban van másik csatin is.

hobizoli@keress rá renesas chipsetes usb audio kártyákra. Lesz meglepi.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85042) Simba86 válasza Csorbi (#85027) üzenetére


Simba86
senior tag

Hála és köszönet! :R :R :R
Az mbr2gpt-vel sikerült bejutnom a biosba. CSM off és secure boot on-ra állítottam. Most tesztelem,hogy éjjel újraindul-e. Ha igen, akkor így már tudom downgradelni a biost! :C

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#85043) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#85041) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Frissítettem a biost. Persze elfelejtettem menteni a beállítàsaim, buktam a másfél éve kitesztelt gépet :W
Sajnos a kártya továbbra sem megy, bár a rajta lévő két LED szerint kap áramot a sínről és a molexről is. Még kipróbálom, hogy kiszedem az m.2_2 ssd-t, hátha az a baja, hogy elfogyott a pch sávszél. Nem tudom már. Tök frusztráló az egész :(((

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85044) Csorbi válasza RetepNyaraB (#85043) üzenetére


Csorbi
addikt

Nekem az OS a gyanús most már inkább. Nem írtad, hogy másik OS alatt próbáltad volna a saját gépedben. Valami bootolható live cucc alatt nézd meg, vagy egy tartalék lemezre húzz egy win-t tesztelésre a SAJÁT gépedben.

(#85045) RetepNyaraB válasza Csorbi (#85044) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jogtiszta win10 pro. Egy éves kb. 🤷
Live linux alatt sem indult el egyébként. Vagy legalábbis nem látta a rádugott külső hangkártyát (nem vagyok egy linux mágus).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85046) codec válasza RetepNyaraB (#85043) üzenetére


codec
senior tag

Egyszerűen nem támogatja a lapod, tehetsz akár win7-et is a gépedre, vagy bármit. (arra utal az is, hogy a régi gép meg szépen kezeli.)
Volt már ilyenhez szerencsém :(

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#85047) RetepNyaraB válasza codec (#85046) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nemá. Azért az tök gáz lenne. Nem egy 15 éves agp videokártyáról beszélünk, hanem egy pcie eszközről, az nem elég szabványos? Komolyan kérdem...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85048) Csorbi válasza RetepNyaraB (#85045) üzenetére


Csorbi
addikt

Még esetleg az UEFI CSM/legacy móddal próbálkoznék BIOS-ban, nem tudom milyen módban lett telepítve az OS: UEFI only, vagy UEFI/CSM/Legacy compatibility módban. De azért egy másik telepített Win-t is megnéznék (egy másik háttértárolóval, ne gyaluld le a mostanit ezért), az hogy jogtiszta és 1 éves, semmit nem jelent...
Windows eseménynaplót nézd még meg légyszi, ha bent a kártya.

(#85049) RetepNyaraB válasza Csorbi (#85048) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uefiben telepítettem, semmi legacy. De nem is vágom a témát eléggé.
Eseménynaplót megnézem, ha odajutok a gép elé :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#85050) codec válasza RetepNyaraB (#85047) üzenetére


codec
senior tag

Pedig rengeteg ilyen van, nem kell 15 évesnek lennie, pár év is elég, esetleg "nem kedvelt" gyártó friss márkája, és már fel se ismeri, nem működik megfelelően, driver fel se megy, vagy csak mókolással. Rengeteg Tv, vagy épp hangkártyához volt szerencsém ilyen hibákkal.. Régi gépben meg egyből feltelepül és "hasít"

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.