Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) spiritex válasza Vasinger! (#18150) üzenetére


spiritex
veterán

Megnézted a tv-n és a monitoron is, hogy van-e kép a boot közben? Mert kártyája válogatja, hogy melyik a Default port-ja.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18152) Vasinger! válasza spiritex (#18151) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mármint nézzem meg D-SUB-on is? :F

És mi van ha csak HDMI van egy TV-n és nincs monitor itthon. Ez így azért eléggé gagyi megoldás.

(#18153) spiritex válasza Vasinger! (#18152) üzenetére


spiritex
veterán

Gondolom a win szépen bejön a hdmi-re kötött tv-n, ha vársz, nem?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18154) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Egy gyors kérdésem lenne. i1155 socketes alaplap esetén, ha csak a táp (meg a power gomb) van bekötve (indításkor), fel kéne pörögnie a tápnak (meg csipogni, hogy nincs cpu?), vagy normális, hogy tök süket?

[ Szerkesztve ]

(#18155) #65675776 válasza mézespálinka (#18154) üzenetére


#65675776
törölt tag

Normális, hogy meg sem nyekken. Elvégre a BIOS/UEFI is a procin futna, de jelen esetben nincs min, szóval hibajelzéseket sem tud adni a nem futó sw.

(#18156) RootRulez válasza RootRulez (#17661) üzenetére


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Még most se tudom, kikapcsoláskor (mielőtt teljesen leállnak a ventik), miért csippan a speakerem egyet az ASRock FM2A85X-ITX lapban. :(

═════════════════════════════════════════

(#18157) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

#18136 -> " Sziasztok!

Tegnap vettem egy ASUS P5GZ-MX lapot hibásan. Meg szeretném javítani.

Amikor megvettem, és elindítottam otthon semmi baja nem volt. Még a Windows is simán felment rá. Aztán az egyik reboot-kor jelentkezett a hiba: "usb device over current status detected !!" system will shut down after 15 seconds.

Amiket már megtettem:
- csekkoltam, hogy jól néznek-e ki az usb-k
- frissítettem a BIOS-t a legfrissebb verzióra.
- reseteltem...

Hogyan tudom megcsinálni?

Ha kell, vannak fotóim róla."

Ne felejtsetek el, még kéne a segítség ;)

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#18158) bluyoo válasza DjKriston01 (#18130) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze bírni fogja.Hiszen benne van a támogatott CPU listában. Bár az FX-et bűn nem húzni. :)
De mint írtam az alapfeszültségen még lehet faragni ......

Bazinga!

(#18159) Martino89


Martino89
csendes tag

Valaki a 18148-ra? Nagyon megköszönném. :)

Csík Márton

(#18160) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv ! Segítségre volna szükségem. I7 2600k alá kellene relatíve olcsó és megbízható alaplap. Tudnádok ajánlani 1-2 lehetőséget ? Nem vagyok otthon Intelben :D

(#18161) DonThomasino válasza Májsztró (#18160) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mire kell?
Extra igények?
Chipset tel kapcsolatba itt tudsz tájékozódni: [link]
Én azt szoktam mondani az Asus sal nem nagyon lehet mellé nyúlni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18162) Májsztró válasza DonThomasino (#18161) üzenetére


Májsztró
addikt

Talán annyi lenne az igény ,hogy a túlhajtás is és a beépített vga is elérhető opció legyen.
Szerk.: Bár nem ide tartozik de azt sem tudom hogy milyen memória kell bele. Már az oké ,hogy DDR3 de nem tudom milyen tempójút érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#18163) Vasinger! válasza spiritex (#18153) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A bootlogo már látszik, meg ennyi annyi felirat még előtte, hogyha bootolni szeretnék CD/DVD-ről nyomjak egy billentyűt, de a postscreen nem.

(#18164) DonThomasino válasza Májsztró (#18162) üzenetére


DonThomasino
veterán

1333 vagy 1600 mhz, az Intel szerint max 1.5V on ajánlatos.
Mondjuk itt is kérdés lehet hogy mire kell... ?
Kezdésnek 1 vagy 2 szer 4GB ot javasolnék gondolva a későbbi bővítésre.
Akkor Z68 tól felfele a LINK en tudsz tájékozódni.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18165) Májsztró válasza DonThomasino (#18164) üzenetére


Májsztró
addikt

Pont ezt néztem ,hogy akkor Z68 vagy Z75-s lenne talán az ideális. Utóbbi talán azért is, mert ha jól látom akkor az újabb processzorokkal is bővíthető.

(#18166) spiritex válasza Vasinger! (#18163) üzenetére


spiritex
veterán

Lehet, hogy mire hdmi-re kapcsol a kártya, már lekési a post screen-t? Ezt tudom elképzelni.. Azt lehetne csinálni, hogy legalább egyszer átkötöd D-Sub-ra, belépsz a Bios-ba és kikapcsolod a Quick boot opciót.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18167) cashback válasza Májsztró (#18165) üzenetére


cashback
őstag

A Z68-asok is megeszik az újabb procikat gond nélkül.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#18168) Májsztró válasza cashback (#18167) üzenetére


Májsztró
addikt

Ez egy jó infó, mert találtam itt az aprók közt jó néhány z68-as Giga meg Asrock lapot. Tényleg, Asrock mennyire vállalható ebben a kategóriában ?

(#18169) Vasinger! válasza spiritex (#18166) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az oké, hogy lassú és nem kapcsol át, de ha nyomogatom a DEL-t mint az állat, akkor elvileg be kell lépni a BIOS-ba vakon is és addigra már csak betölti a HDMI is, de nem ez történik. Mind1 megnézem D-SUB-on mi a helyzet.

(#18170) DonThomasino válasza Májsztró (#18168) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én kerülném.
De állítólag egyre jobb. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#18171) cashback válasza DonThomasino (#18170) üzenetére


cashback
őstag

Én mostanában inkább azt mondanám, hogy a Giga és MSI a kerülendő... (illetve egyéb gyenge nevű gyártó)

Ha olcsón akar valaki jó lapot akkor AsRock... ha van pénze akkor Asus. :K

Viszont ez is magán vélemény... kinek a pap... ;]

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#18172) SunyiMenyét


SunyiMenyét
csendes tag

Hello,

Vásárlás előtt vagyok éppen és nem vagyok nagyon otthon a dolgokban:S A kérdésem pedig az lenne hogy milyen alaplapot vegyek egy I3 3220-as alá.

Amit én nézetem:
ASUS P8B75-M LX
MSI B75MA-E33

Amik mellette lennének : -FSP Raider 550W
-MSI 7750 2GB DDR3 R7750-PM2GD3
-Intel Core i3-3220
-Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz CMZ8GX3M2A1600C9B

A fő célom 130k 140k maxból egy gépet összehozni Monitorral együtt.

Köszönöm előre a válaszokat.

(#18173) bluyoo válasza SunyiMenyét (#18172) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t!
Én inkább 7770-es kártyát vennék pl.: Asus HD7770-DC-1GD5-V2
Szerintem a 2Gb VRAM-nak nem sok értelme van azon a VGA-n.
Lapból a ASUS P8B75-M LX -et választanám de ha van az üzletben ahol veszed inkább az ASUS P8B75-M LX PLUS -t olcsóbb is általában és tisztán szilárdtestkondenzátorokkal van szerelve.

Bazinga!

(#18174) SunyiMenyét válasza bluyoo (#18173) üzenetére


SunyiMenyét
csendes tag

Köszönöm

(#18175) SunyiMenyét válasza bluyoo (#18173) üzenetére


SunyiMenyét
csendes tag

Az a gond hogy a karira max 26000 ft szánok.

(#18176) Martino89


Martino89
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Asus P8P67 LE alaplapom van, ami ugye PCI-EXPRESS -es alaplap, legfrissebb bios van rajta. A gondom a következő:
Gef.7300Gt kártyám volt, vettem egy Asus 7970-es Ati kártyát. A kártyát beleteszem, de a gép nem indul, "no signal detected" - ezt írja ki. Hiába reseteltem a biost, vettem ki az alaplapi elemet, stb-stb., a gép nem indul, nem ad jelet, nem jön elő semmi a monitoron. Másnál kipróbáltam a videókártyát, nincs gond vele, azonnal indul a gép monitor képpel együtt. Ezt követően visszaraktam a Gef.7300Gt kártyát, és a rendszer azonnal el is indul. Végül a 7970 vga-t beleraktam a 2. PCI-EXPRESS slota, ahol már indul a rendszer képpel együtt. Valakinek valami ötlete? Miért van az, hogy az első PCI-EXPRESS slotban nem indul az újonnan vásárolt Asus 7970 kártya (másnál kipróbáltam, ott működött), de a 7300Gt igen, a második PCI-EXPRESS foglalatban meg elindul? Talán valami bios beállítás? Vagy csak csupán nem bírja a nagy teljesítményű vga-t az első PCI-EXPRESS foglalat? Ha gond van az alaplappal, hogy gariztassam, hiszen mennek benne a vga-k kivétel az Asus 7970-et? Valakinek ötlet? Köszönöm előre is.

Csík Márton

(#18177) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Hello, azt szeretném megkérdezni a szakiktól hogy egy olcsó (pl asrock ) A55ös FM2es alaplap a DVI-D porton keresztül képes e HDMI csatlakozós TV-t meghajtani (átalakítóval) és hogy akkor lesz e hang a HDMI-n keresztül. Illetve az is érdekelne hogy egy A4 5300 elég lesz e Full HD fimekhez

(#18178) Chp válasza Diniboy (#18177) üzenetére


Chp
őstag

ASRock nem a legajánlottabb FM2-ből, sokaknak elfüstölt. :U (nekem volt A4-em és vitte a Full-HD filmeket)

[ Szerkesztve ]

(#18179) kacsento1


kacsento1
senior tag

Nem tudom jó helyre írok e, de gondolom ide befér a kérdésem.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok megosztott asztalnál pl. egy játékot teljes képernyőn a 2. kijelzőn (plazma tv) futtatni. Mindig kettőznöm kell a kijelzőt, ami azért baj mert a monitor és a tv felbontása nem ugyanaz, és ekkor a tv-hez alkalmazkodik, és miután kikapcsolom a kettőzést a monitor nem áll vissza a saját felbontására, hanem nekem kell átállítani.

(#18180) draco31 válasza Diniboy (#18177) üzenetére


draco31
veterán

A DVI-D csak képet tud, még akkor is, ha HDMI átalakítóval van. Én így tudom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18181) Diniboy válasza Diniboy (#18177) üzenetére


Diniboy
aktív tag

Had füstöljön, amíg garis nincs nagy baj , és csak 12K Huf. :P
Viszont ha nem megy át a hang akkor legalább egy drágább A55ös vagy A75ös kell, amin van hdmi úgy meg már lehet belekerül 17K ba is :S
Nem akarok kábelekkel bajlódni ha egyszer van már egy kábel a képhez.

(#18182) Sixty21 válasza Diniboy (#18181) üzenetére


Sixty21
aktív tag

Fm2-s asrock lapot használok. Tuning is megy rajta nagyon. És semmi gondom nem volt vele eddig. Fm2a85x extrame 4. Ez a kijelentés nagyon általános volt.

Nem az számít, hogy hány Pirosom van!

(#18183) illuzion


illuzion
csendes tag

HY ALL.

Ujra kérnék egy kis segitséget.
Van egy ASRock 990FX Extreme3 alaplapom benne egy AMD FX-8120 proci,
valamint PATRIOT Viper 3 Series 4 x 4 GB DDR3-1866 PC3-15000 CL9 ( ha van különbség 2 db egyoldalas és 2 db kétoldalas kit)
Nos a gondom ha mind a négy modult beteszem nem látja 1866-nak csal 1600-nak.
Kiprobáltam egyesével és párban is látja a bios 1866-nak.Kiprobáltam keverve egyoldalas-kétoldalassal ugy is látja 1866-nak.
Sajna amint beteszem mind a négyet már csak 1600 ként mutatja.Bios a legujjabb van fenn.
Van valakinek ötlete mi lehet a gondja ??? Bármi ötletett,javaslatott szivesen veszek.
Elöre is köszi : Illuzion

'Az angyalok zokogása semmitsem ér. A valodi kincs egy ördög szemében megjelenő könycsepp....."

(#18184) oneak7 válasza bluyoo (#18123) üzenetére


oneak7
tag

4db-os, az xpm se jó vagy engedélyeztem és akkor se lett semmi, mikor össze raktam a gépet akkor a 8 tűs ATX 12 voltos tápcsatlakozóba csak 4 tűs-t kapcsoltam nem lehet, hogy ez a gond? A 2. inditás után raktam be a 8tűs csatlakozót.

(#18185) sz.istván


sz.istván
tag

Üdv! Egy roppant konkrét, egyszerű kérdésem volna, melyik alaplapmárka a jobb, az ASUS, avagy az ABIT?? :U

(#18186) bluyoo válasza sz.istván (#18185) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Az Asus.Mivel ha jól tudom Abit már nincs is.

(#18184) oneak7
Nem hiszem hogy a tápcsati ilyen gondot csinálna. Ugyan úgy a 4pin-esel is működnie kell.
"Az AIDA64 hány Gb-ot lát az összegzés fülön? Esetleg ellenőrizd a CPU-Z SDP fülén slot-onként a RAM-okat."

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18187) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Megtudja valaki mondani nekem hogy a gépem készenlétből miért indul el magától ? Hozzá se ér senki semmihez. Talán szellemem van ? :F :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#18188) cinkoxid válasza Boogie33 (#18187) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Valamelyik eszköznél be van kapcsolva, hogy felébressze a gépet alvó állapotban.

(#18189) smekone


smekone
tag

Sziasztok srácok! Ez az alaplapom van : ASrock 960GM-GS3 FX és egy AMD phenom II x2 555 BE valakinek van ilye setupja?? Egyszerűen nem tudom felhúzni a procit 3.4-re de még az alap 3.2-őn se megy mindig lemegy 2500 mHz-re automatikusan :S

(#18190) oneak7 válasza bluyoo (#18186) üzenetére


oneak7
tag

Rendszermemóriánál (trial version) ír, mindegyik foglalatba látja a ramokat úgy h én ezt nem értem....

(#18191) bluyoo válasza oneak7 (#18190) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor nincs is baj. :DDD Hol nincs meg az összes?

Bazinga!

(#18192) oneak7 válasza bluyoo (#18191) üzenetére


oneak7
tag

a biosba is 8gb ír a vezérlőpultba a rendszerné,l és az intel CPU Usage program is 8at ír

(#18193) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

PCI-E 3.0 miatt érdemes lehet váltani Z68-ról Z77-re? Videókártya pontos típus mindegy PCI-E 3.0 kompatibilis.

i9 / 4080 / 32"

(#18194) csucsbicep válasza pigatt (#18193) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A PCI-E 3.0 miatt nem éri meg váltani. Még a 7970/GTX680 erősségű kártyák esetén is max 1% különbség a 16x 2.0 és a 16x 3.0 között, szóval ez még erősen marketing. De a PCI-E 3.0-hoz olyan vga és proci is kell, tehát 2600K-val csak 2.0-ád lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18195) bluyoo válasza oneak7 (#18192) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Próbáltad külön a slot-okat? Az az az igazság más tippem nem nagyon van csak a sérült CPU foglalat vagy RAM slot.

Bazinga!

(#18196) pigatt válasza csucsbicep (#18194) üzenetére


pigatt
őstag

Ok, köszi!

i9 / 4080 / 32"

(#18197) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Adott egy MSI H61M-P20 (G3) alaplap és nem ad hangot, pedig a drive fel van telepítve. Valami ötlet, hogy miért nem szól?

(#18198) Henker2


Henker2
addikt

Játékban érezhető ha egy VGA PCIE 2.0 helyett 3.0-ra változik? pl a lapom 2.0-ás, de ha megveszem a GTX 660-at az már 3.0-ás. Szóval, ha a lapomat lecserélném Z77-es chipsetre lenne sebességbeli változás?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#18199) ZeroZero


ZeroZero
csendes tag

Sziasztok, baromira idegesít a CPU hűtője, de a BIOSban nem tudom lejjebb venni, így folyamatosan max sebességel megy. Min állítsak hogy lassabb legyen? [link]
Foxcon 865Gv7 alaplap és egy bivalyerős Intel Celeron D processzor a gép lelke

(#18200) #65675776 válasza ZeroZero (#18199) üzenetére


#65675776
törölt tag

Állítsd magasabbra a megengedett hőmérsékleteket. Az a proci bírja a kiképzést. Target Temp Value-t nyugodtan állíthatod 50°C-ra, vagy akár 55-re is. A többit is ennek megfelelően emelheted. Ennek hatására elméletileg lassabban fog majd forogni a ventilátor. De lehet inkább ki kellene takarítani a hűtőt és újrapasztázni. Vagy rakni egy értelmesebbet rá.

Henker2: Semmit sem fogsz észrevenni belőle. Arról nem is beszélve, hogy a PCI-E vezérlő a processzorban van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.