Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Debilon válasza Starchm (#69999) üzenetére


Debilon
addikt

én is így gondolom, semmi extra hardwerem nincs

igaz jól megszívattam magam első indítás után, de az már az én gondom (feleslegesen állítottam vissza alapra a W10-et, lusta voltam rákeresni a BSOD hibára, ami kiderült, hogy csak csökkentett módban az AMD Overdrive-t kellett volna leszednem, mert az nem kompatibilis a Ryzen-el)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#70002) imotrepus válasza JohnD (#70000) üzenetére


imotrepus
aktív tag

2 4 6 8
Piros, fehér, zöld, fekete
1 3 5 7
Piros, fehér, zöld, fekete

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70003) #91202560


#91202560
törölt tag

Sziasztok,
Olyan gondom van, hogy alaplapot és processzort cseréltem. Mióta ez megtörtént azóta statikussan feltöltödik a gép, és ha fém részhez érek "megráz"... :Y
Gyári hibás lenne az alaplap?
Vagy beépített sokkoló van benne...
Raktam össze már sok gépet de ilyennel még nem találkoztam... :U

(#70004) imotrepus válasza #91202560 (#70003) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Sokáig ne kísérletezz vele mert tönkre mehet az alaplap és a processzor is!
Kezd azzal, hogy meggyőződsz a konnektor, hosszabbító, elosztó, tápkábel, védőföldeséről!
Nézd meg, hogy az alaplap csak a gyári helyeken van-e rögzítve a gépházhoz, nem maradt-e
alatta felesleges csavar, stb. nincsen lógó táp csatlakozó ami rossz helyre ér, ilyesmi!
Ilyen alaplap hibával még nem találkoztam! De volt egy Asus lapom, amelyik néha bekapcsolásnál lenyomta az érintésvédelmi (fi) relét! Egyszer aztán kidobtam!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70005) JohnD válasza imotrepus (#70002) üzenetére


JohnD
tag

Ergo akkor mindegy? Egy ilyen 10-1-es csatlakozó akkor két USB portot hajtana meg?

[ Szerkesztve ]

(#70006) Starchm válasza JohnD (#70005) üzenetére


Starchm
őstag

Igen.

(#70007) imotrepus válasza JohnD (#70005) üzenetére


imotrepus
aktív tag

:K

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70008) SpG válasza #91202560 (#70003) üzenetére


SpG
csendes tag

Nem gondolnám, hogy statikus feltöltődés... Lehet, hogy kóbor áram? (Az ami a készülék rendeltetésszerűen árammentes részeiben folyik.)
Nem megfelelő földelés/szigetelés révén jöhet létre (például ha az asztali számítógépet nem földelt dugaljzatba dugod, akkor a gépház kicsit megbizsergethet).

Nálam is előfordult egy régebbi gépemnél a festetlen gépház-elemek, pl. csavarfej csíptek. (Panellakás, eredendően földeletlen szobai konnektorokkal építve, a '70-es évek végén.) Mivel a kiépítés azóta sem változott, feltételezem, hogy a régi gép tápegysége (valami gagyi kínai szar) is ludas lehetett a dologban.

[ Szerkesztve ]

SpG

(#70009) arcitec válasza imotrepus (#70004) üzenetére


arcitec
addikt

Ilyen nekem is volt, de ilyenkor fi relét kell cserélni ha nem "A" típusú, persze ha "A" és leveri , az már más. [link]
"A" típusú FI relé - Az egyre gyakrabban alkalmazott félvezető, szabályozó elektronikák zavaró hatásait megfelelően kezelő életvédelmi relé. A hibamentes működés garantált egyenáramú összetevők jelenléte esetén is.
"AC" típusú FI relé - Csak tisztán szinuszos váltakozó áramú körben alkalmazható.

(#70010) arcitec válasza SpG (#70008) üzenetére


arcitec
addikt

Ezért kellene a házat is földelni .. ;)

(#70011) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

H61-es intel alaplapon a memoria sebesseget felloktem 1867mhz-re. (mindennek birnia kene/kellett volna). Ujraindult, 3 hosszu sipolas. Bios elem ki, bios reset, stb, semmi sem segit, mukodo uj memoriakkal is ezt csinalta.
Mit tudnek tenni a lappal, hogy ujra mukodjon? BIOS chipet forrasztani ujra? Hisz kepet nem ad, memoria hibat jelez.
(Vettem tegnap uj alaplapot helyette, mert egyszerubb, mint javitani)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70012) MrDerekas válasza tasiadam (#70011) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mielőtt még kiveszed a chipet, ellenőrizd le a memória modulokat is, illetve másik memóriával a konfigod. Lehet a mem fesz nem volt megfelelő, ami hazavághatja magát a modult, de a proci memvezérlőjét is.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70013) tasiadam válasza MrDerekas (#70012) üzenetére


tasiadam
veterán

MAr mukodik minden masik alaplapban :D Nem volt vele gond. A memoriakat egy haswell gepben kiprobaltam, a cpu meg yolo volt. De mikor a memoria mukodott, innen mar csak a lap volt gyanus. A CPU ritkan romlik el, foleg ha memoria hibat sipol. De fancy minden. Csak ha vissza tudnam hozni az elok soraba a H61-et egy bios resettel (valahogy), akkor eladnam vagy ingyen elajandekoznam a bridge biossal.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70014) Selynelar válasza Selynelar (#69753) üzenetére


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek. Nos korábbi problémámra [link] megszületett a megoldás. Csak gondolom,hogy megosztom veletek,hátha valakinek is ez lenne majd a problémája. Kívánom,hogy ne legyen. :W
Sajnálatos módon alaplap hiba volt. Ki lett cserélve az alaplap és voilá rögtön lett hang. Működik,mint azelőtt. Ha valakinek esetleg ilyen problémája lenne,akkor ajánlom,hogy nézze meg a processzor foglalatot mielőtt elvinné az egész gépet szervizbe.
Ott mondták,hogy ha egy tüske el van hajolva a processzor foglalatban,az is okozhat ilyen hibát. :K
A lényeg,hogy most már minden jó. Köszönöm MrDerekas-nak a segítségét. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#70015) MrDerekas válasza Selynelar (#70014) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem sokat zavartam én ebbe bele, de köszi :R
Ráadásul egyetlen pin hibája, akár hónapokig rejtve is maradhat, felhasználástól függően. Azt is kín kisakkozni :DDD

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70016) ptesza


ptesza
senior tag

Hi,

Asus Crosshair VI alaplap elég gyakran elakad boot közben. A2 hibakód látszik. Találkozott már ilyennel valaki?

Előre is köszi.

(#70017) jokeph válasza ptesza (#70016) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ha lehúzod az összes háttértárat/felesleges USB-s eszközöket akkor is fent áll ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70018) ptesza válasza jokeph (#70017) üzenetére


ptesza
senior tag

Lehúztam az SATA HDD-t és a DVD-t csak az M2 maradt. 10 ből 2 alkalommal jött az A2 de egy kis idő után 02 lett a kód. Természetesen nem tölt be.

[ Szerkesztve ]

(#70019) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok

Asus XI Hero lapban 2 M2 ssd-t lehet tenni. Mindegy melyikbe teszem? Vagy ott is van elsődleges? Csak azért kérdezem mert háttértárnak van még egy Intel sata-s SSD-is. Amit lehúztam Win telepítéskor. Most vettem észre, hogy nem az M2 az elsődleges vagy mi.

Vagy, hogy lehet ezt normálisan beállítani a BIOS-ban?

(#70020) tasiadam


tasiadam
veterán

Lenne valaki bp-n, akinek van sandy cpu-ja, 1333 es 1600as memoriaja, es lenne humora kiprobalni az alaplapom, meg a BIOS-t mókolni?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#70022) zolee0307


zolee0307
őstag

Szerintetek x570 lap aktív chipset hűtése cserélhető passzív bordára?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#70023) gyurmoo


gyurmoo
friss újonc

Sziasztok!

A napokban vasaroltam egy ASUS P10S-i alaplapot es meglepodve tapasztaltam, hogy az alaplapon egy normal USB Type-A csatalkozo van (3.0).

https://www.asus.com/Commercial-Servers-Workstations/P10S-I/

A gondom az vele, hogy a szamitogep haz front pnelen levo USB portok kabelvege, ezzel nem kompatibilis.

https://img.dxcdn.com/productimages/sku_165840_4.jpg

Letezik olyan atalakito amivel a front paneli USB portokat siman az USB Type-A plug-hoz lehet csatlakoztatni? Ha igen, tudnatok ajanlani egyet?

Nagyon szepen koszonom!

(#70024) varmi2 válasza zolee0307 (#70022) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, cserélhető, de nem mindegy milyenre. Nem véletlenül a gyári hűtő aktív.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#70025) jokeph válasza gyurmoo (#70023) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Ha van a házon USB 2.0-ás port, annak kábelét tudod csatlakoztatni, ahhoz van a lapon csati a D-SUB csati és a TPM csati között. :U
Ha kell az USB 3.0-ás ház csatija is, és nem lesz benne dVGA használva (amennyiben a CPU tartalmaz IGP-t és az lesz használva) az x16-os slotban, akkor oda tudsz tenni egy x1-es bővítő kártyát, pl. Axagon PCEU-232V-t.
Erre rá tudod dugni a házikó USB 3.0-ás front kábelét.
A kártyára kell dugni egy SATA táp csatit is. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70026) abdulka1 válasza gyurmoo (#70023) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Esetleg ez.
Delock 83281 USB2.0 header - USB3.0 header kábel

vagy ez
Akyga AK-CA-28 USB 2.0 - 3.0 belső alaplapi átalakító

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70027) Doky586 válasza gyurmoo (#70023) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy rendelsz eBay-ről [link] vagy gyorsan lecseréled a kábelen a csatit magad.

[ Szerkesztve ]

(#70028) Zoli cs


Zoli cs
friss újonc

Sziasztok!
A régi win 7-es gépemen van 2 op.rendszer 2 külön meghajtón (1-1 db 32 és 64 bites verzió a programoknak megfelelően) és korábban úgy volt beállítva a gép, hogy indításkor választhattam, hogy melyiket indítsam. Viszont tegnap már nem ajánlotta fel és automatikusan csak a 32 bites op.rendszer indul. Pont az, amelyiknek nem kellene. Sajnos nem én állítottam be korábban az op.rendszer választási lehetőséget és így nem tudom, hogyan kellene visszaállítani.
A 32-esen látható a 64-es op.rendszer meghajtója (Saját gép), viszont a Vezérlőpult - Rendszer - asszem Speciális beállításoknál (ha jól emlékszem) már nem, ott csak az egyik látható. Az alaplap: Gibabyte MA770-UD3.
Köszönöm előre is a segítséget és bocs, ha valahol már volt téma.

(#70029) Doky586 válasza Zoli cs (#70028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem én állítottam be korábban az op.rendszer választási lehetőséget"

Akkor kérdezd meg azt aki beállította hogy nézzen rá... :B

(#70030) gyurmoo


gyurmoo
friss újonc

Koszonom szepen! :) Az eBay-es kabel-t lehet megprobalom, bar nem tudom, hogy mukoden-e, ha az nem akkor a kartya.

Nagyon szepn koszi megegyszer a segitsegeteket!

(#70031) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok!

Az MSI B350M Mortar Arctic lap tudja kezelni teljes sebességgel, megkötés nélkül az AMD Ryzen 5 3600 procit? Legújabb BIOS van rajta.

(#70032) MrDerekas válasza Zoli cs (#70028) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valószínű, hogy töröltél valamit a gyökérkönyvtárból. Azt viszont, szerintem csak parancssorból tudod pótolni, javítani. Windows topikba kérdezz be, vagy googlizz rá a w7 oprendszer javítására.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70033) abdulka1 válasza gyurmoo (#70030) üzenetére


abdulka1
őstag

Szállítással mennyi az ára? Azt azért nézd meg, mert itthon is van az a fajta kábel ~4000 (+szállítás) magasságában.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#70034) zolee0307 válasza varmi2 (#70024) üzenetére


zolee0307
őstag

És milyen lenne a jó?

Neten egy leírást találtam, ott egy sima alu hűtőbordát - amibe 2 hőcsövet belerakott - tett fel rá a srác.

Oké, hogy oka van az aktív hűtésnek, de kiváncsi vagyok, lehetne e passzívban.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#70035) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Nem tudom eldönteni hogy processzor, alaplap vagy hűtés probléma ami fent áll nálam.

Vásároltam egy MSI B450-A-PRO-MAX alaplapot és hozzá egy Ryzen 2700X-et. Az egész configot egy 5 ventilátoros és szellős Zalman Z9 Neo házba tettem bele, a 2700X-re pedig a gyári hűtője került.

MIvel videórenderelésre használnám főként a gépet és ott a CPU 100%-os terheltsége az általános, így stress testtel kezdtem neki a dolgoknak a driverek telepítése után hogy megnézzem a hőfokok rendben lesznek egy hosszabb render alatt. Viszont az eredmény nagyon meglepett, anélkül hogy bármi beállításon módosítottam volna egy 5 perces teszt után a CPU HW Monitor szerint a Package (magok) 96 fokot ütöttek az alaplaphoz tartozó "CPU" érték - amiről azt olvastam hogy a foglalat környék hőmérséklet, pedig 104 fokon járt. Közben pedig a 3000PRM-et is elért a hűtő.

Második kör, mondom rosszul lehet fent a CPU hűtő. Leszedtem, meghúztam a gyári hűtő csavarjait, és újrapasztáztam Grizzly pasztával és visszatettem. Sajnos nem segített semmit ugyanezek a 100 fok körüli értékek (talán 1-2 fokot lement). Még közben akkor BIOS-t is frissítettem.

Akkor felteszem a Ryzen Mastert, ott látom valamiért a default (read-only profil) Precision Boost Overdrive-on áll alapból. Ezt visszaváltom "auto"-ra. Ekkor annyit javult a helyzet hogy "csak" 89 fokig másztak el a magok és a foglalat pedig 98 fokig.

Az lenne a kérdésem rosszul csinálok valamit ? Ezelőtt már építettem ismerősnek hasonló configot, annyi hogy Asus X470 lappal, de minden más egyezett. Ott hosszabb stress teszt alatt sem tudtuk 82-83 fok fölé tolni a processzor hőmérsékletét gyári hűtővel.

Egyébként idle alatt nincs gond 35-50 fok között ugrál a magok hőmérsékelete, és 45-55 között a foglalaté. Vezérlőpulton, pedig "Ryzen Balanced" beállításon vannak a dolgok

Ennyire elég a gyári hűtő és kéne rá valami komolyabb, vagy valami alaplapi beállítás nem stimmel (esetleg hibás) ? Hátha járt valaki hasonló módon. Előre is köszönök bármi segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#70036) PeL válasza Riccsiz_h (#70035) üzenetére


PeL
addikt

Üdv.

Nem tudom mennyit segít amit írok, de én is a napokban váltottam i5-6500 -ról Ryzen 5 2600X -re, gyári hűtővel nekem is eléggé meleg volt, 45-50 fokon kezdett, játék alatt 72-74 fokig ment fel (20-21 fokos szobában így télen). Mondtam hogy így nem oké, ez nyáron nagyon fel fog forrósodni ha lesz bent 27-28 fok a szobában. Másnap jött is rá egy LC Power LC-CC-120, azóta idle 28-35 fok, játék alatt pedig 58 körül volt a max amit mértem. Tény hogy nem egy prémium kategóriás hűtés, de látszik hogy ez is mennyivel jobb a gyárinál...

[ Szerkesztve ]

(#70037) PitLee válasza PeL (#70036) üzenetére


PitLee
őstag

Elvileg az övé egy gyárilag hőcsöves Wraith Prism
A ház topikot olvasva és YT videók szerint, a ház tetszetős és tágas, de elfuserált a szellőzése nagyon, ha csak levegőt használ valaki.
Van 5 venti amiből 2 befúj és 3 ki, ebből 4 az molex csatis, ha jól tudom.

Saját agymenés, hangosan gondolkodtam...
A ház elején van egy ajtó ami teljesen zárt, zárt állapotban csak a keret két oldalán a résen tud levegőt beszívni.
Ha kinyitod az ajtót akkor ott van egy műanyag rács , de a szűrő ez mögött van a fémrácson, a szűrőhöz a keret levételével férsz hozzá. :U
https://youtu.be/PJCdjk439cg?t=149

Nyitott ajtóval kell használni ha terheli az ember, de a 3 elszívó venti a 2 befúvóval, így sem ideális, mert ha negatív nyomást csinálnak akkor hátul a tép-tól beszívják a meleget pci kártyahelyek rácsain + a tető panel két oldala is rácsozott így a két felső ventinek nem sok haszna van. A fektetett AMD ventis hűtés meg a régebbi szívócsöves házakhoz ideális.

Egy erős modding ráférne szegény kuckóra, hogy használható is legyen léghűtéssel,
vízzel lehet működne valahogy.

Léghűtésnél én keresnék egy keretes szűrőt ami méretben stimmel a belső műanyag rács elé, majd e műanyagrácsot kivágnám és mögötte a fémrácsot is csak a ventilátor rögzítő fülek maradnának, elől az oldalsó rés szellőzés mögé pl a gyári szűrőből vágnák csíkot.
Az elő két 12 venti helyett 2db 14-est.

A tetőpanel részelőzését oldalt megszüntetném, a 2 felső ventiből elég volna a leghátulsó, de a tetőt ki kellene vágni a szabadabb kifúvásért, és ide is egy keretes szűrőt tenni aminek az első felét letakarni.
Hátul egy 12-es venti, a táp feletti pci nyílásokat bezárni , kivéve a vga feletti egyet.
A pci nyílások melletti rácsot is befedni.

Így alapjáraton, zárt ajtóval az első rés szellőzőkkel működne, terhelésnél meg ki kéne nyitni az ajtót és hadd szóljon :D
Ha kevés a zárt ajtós oldalsó szellőzés, akkor lehet még barkácsolni az ajtó alján, élein, esetleg az elejére pár lyuk vagy valami nonfiguratív látomás felskiccelni és kivágni flexel. :DDD

(#70038) PitLee


PitLee
őstag

Érdekesség ha valaki még nem látta volna
How Motherboards Are Made (2019) | Taiwan Automated Factory Tour, ft. Gigabyte
https://youtu.be/cnAFTMaS5R0

(#70039) dafuq123


dafuq123
csendes tag

Hali az mitol lehet hogy ha megmozgatom a gepet akkor kekhalal vagy ujraindul vagy hasonlo?Eloszor tapra gyanakodtam lecsereltem de nem javult meg.Minden kabelt ellenoriztem azokkal sincs baj.Futtattam memtestet az sem dobott hibat a ram foglalatra magara gyanakszom most.Lehetseges hogy azzal van valami?

(#70040) ptesza válasza ptesza (#70018) üzenetére


ptesza
senior tag

Hali! Erre valami okosság?

(#70041) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Segítséget, ötletet szeretnék kérni. Van egy asus strix B250F alaplap amire csatlakoztattam egy WD külső házból származó 8T-s hhd-t, de a gép még bios-ban sem latja a hdd-t, olyan mintha fel sem pörögne. Csinaltam bios frissítést is, de az sem hozott megoldást. Ha visszarakom az usb-s külső házba, akkor windows latja...

Köszönöm!

(#70042) Starchm válasza Gtaati (#70041) üzenetére


Starchm
őstag

Full fehér a matrica rajta?
Elvileg a 3.3v-s pint le kell ragasztanod a sata power csatin, mert amiatt hard reset loopol a vinyó. ( Ha a csatiknál az arany pinek felfelé néznek akkor a power résznél balról a 3. pin)

[ Szerkesztve ]

(#70043) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sziadztok kéne egy gyors help. Adott egy alaplap. Asus prime z370-a . Egyik pillanatról a masikra nem működnek az usb-k. Egyetlen port megy az az usb 3.1. Sima 3. És 2 nem. Vagyis érdekes mert pendriveot billenytűt egeret nem lát el árammal. Viszont ha pl telefont rádugom érzékeli és veszi a töltést. Cmos reset megvolt. Lehúztam mindent vinyókat ventiket mindent alaplapi vga val nézve de semmi. Ha viszont bedugom a 3.1 be bármelyik perifériát azonnal megy. Abból viszont csak egy port van. Ötlet ?

(#70044) MrDerekas válasza ptesza (#70040) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ideiglenesen szedd ki a m.2 ssd-t és másik lemezre telepíts ideiglenesen wint, vagy akár egy pendrive-ra rakott linux live disztróval próbáld indítani a rendszert. Ha azoknál nincs hibakód, akadás, akkor meg is van a hunyó. Illetve próbálj úgy is indítani, hogy egyetlen usb periféria se legyen rácsatlakozva a gépre, csak indítani a power gombbal és megnézni úgy fent áll-e a hiba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70045) MrDerekas válasza SkyTrancer (#70043) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ellenőrizd az alaplapra dugott tápcsatikat első körben. Nézd meg, nem-e került valami fémes cucc valamelyik portba, vagy nincs-e bennük felgyűrt érintkező. Következő a proci és tokozásának ellenőrzése.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70046) SkyTrancer válasza MrDerekas (#70045) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Hát egy újraindítás során nem gondolom hogy ilyen felgyűrt érintkezőm lenne de kiszedem a lapot és megnézem. Meghalt volna az egész usb vezérlő ami a 2es és 3as portért felel ?

(#70047) MrDerekas válasza SkyTrancer (#70046) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az is elképzelhető. Elég egyetlen kipukkant, megdöglött kondi a kellő részen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#70048) imotrepus válasza Gtaati (#70041) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Szerintem a kutya itt lehet elásva: Olyan mintha fel sem pörögne!
Lehet, hogy valóban nem pörög! Ez olyan táp problémának néz ki!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70049) imotrepus válasza ptesza (#70040) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Pontosan mit értesz Boot alatt? Post, vagy már az se. Window's??

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#70050) SkyTrancer válasza MrDerekas (#70047) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

Kivettem a lapot, átnéztem szemre semelyik kondinak sincs baja. Lábak is rendben vannak. Nem értem. Azt meg pláne hogy a telefont hogy tölti, a perifériák meg miért nem nyikkannak meg. Igaz a telefontöltést nem néztem meg mennyire "haladós" . Szomorú vagyok. Mindenesetre van még gari a lapon úgyhogy betettem a dobozába és holnap beviszem ahol vettem. Remélem lesz megoldás. Akár javítás, akár csere

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.