Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106851) Hoho válasza Anaren91 (#106850) üzenetére


Hoho
tag

Szia!

Én ezt ajánlanám - https://aqua.hu/alkatreszek/gigabyte-b550-aorus-elite-v2-alaplap-t1013523
... mindenféle szempontból is.

Üdv!
HZ

(#106852) Anaren91 válasza Hoho (#106851) üzenetére


Anaren91
senior tag

Köszi a választ. Nem is emlékszem mikor volt utoljára Gigabyte lapom :D De szerintem valamikor Buldozer proci környékén :) Azóta MSI volt mindig, de ha azt mondjátok hogy ez megbízható lap, akkor megfontolom.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#106853) malystryx


malystryx
senior tag

Alaplap: Asrock B650 Pro RS (AM5)
Proci: Ryzen 7 7800X3D
Táp: Chieftec Polaris 850W
Ram: 2x Kingston Fury Beast 5200 Mhz DDR5
Videókártya: Asrock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming

Tisztelt Urak! Már 1 hónapja meglévő gépem van, amit fentebb írtam. Én a lapra gyanakszom, és kérnék szépen ajánlást helyette. Alapból egy MSI B650 Tomahawk-ot kaptam volna, de nem volt a nagykerben, így választanom kellett mást. Ahogy a táp sem az került bele amit eredetileg írtak.
A hiba nagyjából: Böngészés, és kisebb indie játékoknál nincs gond. Viszont ha már komolyabbakat is elindítok, (Division 2, Skull and Bones - pedig ezek se annyira gépgyilkosok :B ) akkor az történik, hogy megfagy a gép, 5 percig gondolkodik, majd az adrenalin szoftver összeomlását jelenti nekem időtúllépéssel. Aztán 2 fps-el megy a gép, mindenképpen újra kell indítani, mert az adrenalin is crash-el utána. Volt már a boltban ahonnan vettem átnézésen, mindent lebutítottak rajta, a ram-ok alapon mennek, semmi expo mode, az adrenalin progin belül minden le lett tiltva, még a s.m.a.r.t. is, és így is fagy. Pedig úgy kaptam vissza hogy jó lesz most. A tápnak elvileg bőségesen elégnek kell lennie.
Viszont! Amivel én bevittem az az volt, hogy a ramokkal kezdtem a tesztelést, az A2 és B2 slotokban volt, kivettem a B2-ből, és csak az A2-ben maradt. Úgy szépen elment egyfolytában 9-10 órákat is. A másik modullal szintén! De együtt a 2 viszont fagyást okoz, és ha a B2-ben vannak egyenként, akkor is! Nem nagyon akarnak lapot cserélni, az a szöveg hogy ennek mennie kell, hiszen új. Lehetséges hogy a lap rakoncátlankodik?? :F
Rengeteget olvastam, illetve csak megpróbáltam, sok jelentés van a 7800X3D és a 7900XT összeférhetetlenségéről, de ilyet pont nem találtam.

Ha ezen információk alapján Ti is a lapra gyanakodnátok, mit tudnátok ajánlani? Jó lehet az MSI ami eredetileg került volna bele? Köszönöm szépen előre is, és elnézést ha ide sírom el a gondomat, remélem itt pár szóval tudtok segíteni, hogy menjek tovább. :R

(#106854) Cifu válasza malystryx (#106853) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tippre nézd meg, hogy kiveszed a VGA-t és vagy másik VGA-val megnézni.
Én VGA-ra vagy tápra gyanakodnék...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106855) malystryx válasza Cifu (#106854) üzenetére


malystryx
senior tag

Kedves Cifu!

Köszönöm szépen a válaszodat, pont ez fog történni, végre elértem azt hogy alkatrészt cseréljünk, mert másképpen nem fog előremenni az ügy. 1 óra múlva jön egy nvidia kártya, és azzal megyünk tovább. :R Viszont sajna egy 1060-at fogok csak kapni, ha a táp nem elég, azzal bizony nem fog kijönni. :O

(#106856) FuRiONight válasza ollie (#106744) üzenetére


FuRiONight
őstag

Szia! Ez egy jó leírás!

Ezekhez a konfigurációkhoz írtál esetleg lapokat?

Köszönöm

(#106857) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Ma jött meg a kiválasztott ASUS TUF GAMING X670E-PLUS lap, majd ha összeáll a komplett pc, akkor jövök egy beszámolóval. ;)

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#106858) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Sziasztok!

5 év kihagyás után újból PC-s vonalra térek vissza.

Szépen össze is állítottam a gépet és a híreket is aktívabban olvasom.

Először egy Intel 1700-as PC állítottam össze, hogy ugye azt tudom fejleszteni 13600K/14600k-ra később. De ugye ez a platform ennyit tud, jön az Intel új 1851-es foglalata.

Az AMD ugye az AM4-es platformot nagyon sokáig használta és rengeteg proci kapható ebbe a platformba.

Kérdés: érdemes az 1700 foglalatra hosszú távon (2-3 év akár) tervezni, vagy inkább AM5 platform-ban gondolkozzam, ami mégis időtállóbb (az AM4-el ezzel már bizonyított) mint a konkurencia?

Ezek a variációk vannak:
Intel:
Mobo: Asrock Z790 Riptide Wifi
CPU: Intel i5 12600k

AMD:
Mobo: ASUS ROG Strix B650E-F
CPU: AMD Ryzen 5 7600X

Előre is köszönöm!

(#106859) Cifu válasza FuRiONight (#106858) üzenetére


Cifu
nagyúr

Érdemes figyelembe venni, hogy az AM5 a mostani feltételezések és pletykák szerint 2 generációt kap (Zen4 és Zen5). A Zen6 lehet, hogy új platformra (AM5+ ?) érkezik. Az AMD annyit ígért, hogy 2025-ig biztos támogatni fogja (Zen5). Utána meglátjuk.

Ezzel együtt az LGA1700 platform idén kifut, tehát a két platform (AM5 vs. LGA1700) összevetésével egy generációval újabb lehet az AM5 vége. Hogy aztán az AM5 később kap-e esetleg még új procikat az AMD-től, azt nem tudjuk (lehet, hogy igen, lehet, hogy nem).

Ez alaplapajánló topic, az AM5 platform terén a kinézet deszka jó felső-közép kategóriás megoldás, de pont itt panaszkodott egy tulaj például coil whine-ra (ez persze más platformon, más típuson is előfordulhat, de jó tisztában lenni vele, én ajánlottam neki is a deszkát, miközben nekem is van egy B650E-F-em, az viszont síri csendben van).

Ezzel együtt AM5 gépajánlás szerint javasolni tudom az AM5 / Zen4 topic összefoglalóját.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106860) FuRiONight válasza Cifu (#106859) üzenetére


FuRiONight
őstag

Gigabyte lapot választottam volna, ha nem minden második poszt arról szólna hogy coil whine hallható.

Hasonló deszka esetleg mi ajánlott?

Azért is tettem fel, mert aki járatos a lapokban mint Te is, azért a piacra is belelátsz (vagyis többet mint én).

(#106861) Cifu válasza FuRiONight (#106860) üzenetére


Cifu
nagyúr

A coil whine eléggé megfoghatatlan dolog.

Én például olyan tápegységet vettem a hardver aprón, amely állítólag hangos coil whine-t csinált egy AM5-ös gépben, RTX 4090 mellett. Nálam teljesen csendben van RTX 4080 mellett. Tehát elmondható, hogy X rendszerben volt coil whine, míg Y rendszerben nincs.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106862) somfalvi


somfalvi
tag

Üdv, mindenkinek! Jelenleg DDR4-s konfiggal rendelkezem( alaplap: [link] CPU: [link] Hűtő: [link] ) Szeretnék áttérni DDR5-s vonalra. CPU megtartása mellett, milyen alaplapot passzitsak a alá? Játékra+mindennapos vonalra használom a gépet. Tunning nem lesz, ami nem zárja ki, hogy Z-s lapot nem vennék.Ami lényeges lenne, az az integrállt hang. Itt minimum ALC1220 lenne. Minnél olcsóbban szeretnék áttérni másik lapra. :) Méretforma mindegy.VGA-m van ( RX6800).Inkább hajazok új lapra, mint használtra.Lap kinézete abszolte nem releváns. Minél kevesebb rgb legyen rajt.

[ Szerkesztve ]

(#106863) haddent


haddent
addikt

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Én nem, hogy EU -ban meg itthon nem, de kb. sehol nem találok megfelelőt.. A cél: egy mini homeserver méregzsák összerakása. Sok mindent próbáltam, semmi nem az igazi. Elvárások:
CPU: teljesen mindegy, cpubenchmark.net mérés szerinti mondjuk single core 2000, multi 15-20 ezer pontszám. Hypervisor lesz, Proxmox. Ideálisan 8-10 fizikai mag, 16-20 logikai
RAM: min. 64GB de nem lenne rossz, ha 128GB meg tudna enni
NIC: min. 2x1Gbps, de az álom az lenne, ha 2x1Gbps + 2x10Gbps (SFP+) (utóbbi, az SFP nem baj, ha kimarad, de akkor +1 PCI-e kell ugye)
IPMI: álom lenne, ha IPMI is lenne :DDD
PCI-e lanes: min. 2db 16x, ami bifurce-álható 4x4x4x4x -re. Ha nincs on-board SFP+, akkor e mellett kell még 1 8x min. Gen3 -tól felfele, inkább Gen4-5
Mindezt minél kisebb fizikai helyen és fogyasztással. Vannak ilyenek: [link] , de élő ember még nem látta kézben kb., valamint a $2000 azért picikét túlzás.
A cél, hogy mire kell mind ez, hogy értsétek, hátha rossz helyen kapargálok és tudtok jobbat: egy homeserver, a leírt teljesítménnyel (cpu -nál), valamint 8db nvme meghajtóval. Minél csöndesebben és kisebb fogyasztással. Nem hiszem el, hogy ez csak az én fejemben fogalmazódik meg :O
köszi!

(#106864) Cifu válasza haddent (#106863) üzenetére


Cifu
nagyúr

Van egy irgalmatlan speciális igénylistád, majd rácsodálkozol, hogy milyen brutálisan drága megoldások vannak rá. :U

A problémát ott látom, hogy a piaci szegmentációt meg kell fizetned. Az olcsó, kis fogyasztású desktop gépek elegek lennének teljesítményre (pl. AM5 platformon egy Ryzen 7700(X) CPU), viszont ott max. 28 PCI-Express sáv van (ebből 4 pedig az alapon keresztől megy tovább).
A 8db M.2 NVME meghajtóhoz az meg kevés (8x4 = 32).
Kompromiszummal persze megoldható, pl. alá raksz egy [ASUS ProArt X670E-t] , van egy 2.5Gbps és egy 10Gbps NIC, van 4db M.2 NVME a deszkán, plusz 3db PCI-Express fizikai x16 csatival, a sajnos a felső kettő rögtön szétoszlik 8x / 8x-osra, tehát ide vagy 1x 4db vagy 2x 2db M.2 NVME SSD mehet. A probléma, hogy a külső NIC kártya így csak az alsóba mehet, ami szintén sávosztásos lesz, mert az alaplapi chipsetre csatlakozik, így pedig x2 / x2 sáv jut az M2_3 M.2 NVME SSD-nek, és a PCI_E3-nak is. Szóval az SFP+ kártya ugrik (én amiket ismerek Gen3 x4-esek, tehát x2-őn bukovári). Marad az, hogy 2db M.2 NVME megy a felsőbe és az SFP+ NIC meg a középsőbe. A maradék két M.2 NVME ez esetben még maximum USB-s külső meghajtóként jöhet szóba...

Ha ez így nem tetszik, maradnak a HEPT megoldások, ami viszont drágák, sokat fogyasztanak, így pedig a csendesség is ugrott.
Gondolom ilyet már néztél: AMD Threadripper PRO 7945WX (12 mag / 24 szál, jelenleg hazai boltban nem látom), rengeteg PCI-Express sáv (124), van hozzá 2 NIC-es deszka bőven (pl. [AsRock TRX50 WS] 1x 2.5Gbps és 1x 10Gbps). Tudja amit szeretnél.
Csak hát gép - deszka - RAM alapból uszkve másfél milliós nagyságrend...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106865) tammmy


tammmy
tag

Sziasztok!
Ezt az alaplapot néztem ki: GIGABYTE Z790 UD DDR5 i514600K-hoz.
A CPU power 2x8 pines csatlakozás, viszont a tápomon csak 1x8+1x4 pin van. El fog indulni a gép ennyivel? CPU húzás nem lesz.
Ha nem indul el vele, akkor a másik alternatíva a GIGABYTE B760 GAMING X DDR5 lenne.

(#106866) Angie™ válasza tammmy (#106865) üzenetére


Angie™
addikt

Szia, el fog vele indulni!

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#106867) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Off amit írok, de nem találok ezzel kapcsolatban pörgős topikot és hirtelen szeretnék rá választ.
Ha tud valaki segíteni, vagy ajánlani olyan topikot ahol még ma válaszolnak, azt megköszönöm.

Asus M5A99FX PRO R2.0 alaplapi integrált gigabites kártyám van, de valami blokkolja, vagy lassítja a netet és nem jövök rá mi. Voda gigabit előfizetésem van. Most volt kint a szakember és az ő notiján az én kábelemet átdugva 800-as sebességet produkált. Nálam 200-350 között változik, de az a max. Win 10 van a gépen és cat5e kábel. Mit érdemes ellenőrizni, vagy mi lassíthatja?
Köszönöm!

(#106868) Gyuri27 válasza malibu (#106867) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vagy driver gond. Vagy döglődik. Rakd fel az utolsó chipset drivert és lan/ethernet drivert.
Cihpset: [link].
Lan: [link].

Amd - Radeon - Ryzen

(#106869) malibu válasza Gyuri27 (#106868) üzenetére


malibu
tag

A chipset link amd, a lan pcie driver. Ez jó asus alaplap és integrált realtek hálókártyához?

(#106870) tammmy válasza Angie™ (#106866) üzenetére


tammmy
tag

Ez tapasztalat, vagy csak tipp?

(#106871) Angie™ válasza tammmy (#106870) üzenetére


Angie™
addikt

Csak tippelem, nincs jobb szórakozásom szakmai fórumon.. :U bocs

Szerinted mondanám ha nem így lenne? :F

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#106872) KAMELOT válasza tammmy (#106865) üzenetére


KAMELOT
titán

Elindul vele. 2x8pin extreme OC esetén kell.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#106873) Rowon válasza tammmy (#106870) üzenetére


Rowon
veterán

Az EPS12V csati tud 336 wattot. Az gondolom csak elég lesz, főleg, ha húzva sem lesz.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#106874) tammmy


tammmy
tag

B760 és Z790 alaplapnál, i5-14600K CPU-val, húzás nélkül, van-e sebességbeli különbség?

(#106875) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Kerülendő új B650 lapok: [link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106876) Armagedown válasza CriticalHit (#106875) üzenetére


Armagedown
őstag

Azért nem semmi, hogy az MSI Pro B650M-B lapon két ps2 port is van :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#106877) Cifu válasza CriticalHit (#106875) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én azért árnyalnám a kijelentést.
Úgy tűnik a Hardware Unboxed is nekiállt Gamer Nexusosodni és igyekszik botrányosnak tűnő kijelentéseket tenni, nem teljesen alátámasztott gondolatmenet alapján.

Ők az AM5 csoportban létező legizmosabb Ryzen 7950X procit tették bele ezekbe a lapokba és így tesztelték le. Az eredmény részben valóban lesújtó, mert az MSI B650M Pro és a Gigabyte B650M K és C V2 deszkák egyértelműen nem tudják az elvárt teljesítmény leadni, de a másik oldalról nézve ezek belépő szintű deszkák. Tehát az olyan kis fogyasztús procikkal, mint a Ryzen 8500G, 7500F, 7600, 7700, sőt egy 7800X3D semmi probléma nem lenne esélyesen.

2 CCD-s vagy 7600X / 7700X procit tényleg nem célszerű beléjük rakni - ennyi. Ilyen szempontból azt lehet a gyártók fejére olvasni, hogy a CPU kompatibilitásba úgy is belevették a 7950X-et, hogy setjhető, hogy teljes fogyasztási igényét nem tudj a VRM kiszolgálni.

Ami mondjuk nehezen vitatható, hogy az említett alaplapok eléggé gyenge teljesítmény nyújtottak és adott árkategóriában van hozzájuk fogható, jobban kialakított deszka.

De aki ezeket a legolcsóbb B650 deszkákat nézi, és aztán bele rak egy 7950X-et, az mondjuk meg is érdemli...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106878) Armagedown válasza Cifu (#106877) üzenetére


Armagedown
őstag

Valahol azért elvárható lenne, hogy rendesen működjön az a processzor, ami benne van a processzortámogatási listában.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#106879) Cifu válasza Armagedown (#106878) üzenetére


Cifu
nagyúr

Erre vonatkozik a 3. bekezdés a #106877-ben...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106880) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Két alap lap van a birtokomban. GIGABYTE X670 AORUS ELITE AX Rev 1.1 és Asus ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI. A proci Ryzen 7 7700X. Ugye jól gondolom hogy hosszú távra tervezve jobb megtartani az Asus lapot. Ezen van a VGA részére is Pcie5 ,nem csak az M.2 SSD-k hez mint a Giga X670 lapon. Illetve az Audió is jobb az asus lapon. Egyedül csak ugye a VRM ben jobb a gigy X670 es. Nevezetesen 16+2+2 70A. Az asus pedig 12 + 2 + 1 80A.De gondolom ez is elég a 7 700X ez.Jól gondolom? :R

(#106881) Cifu válasza kromatika (#106880) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, Igen és Igen.
A VRM az ASUS deszkában a 7950X-hez is elegendő.

Amiben a Giga deszka többet nyújt, hogy 4 teljes értékű M.2 NVME SSD csatid van, a B650E-F esetén csak 3 M.2 csati van, és az alsó (M2_3) a PCIEx_3-al osztozik a sávokkal (ha bedugsz valamit az alsó PCI-Express csatiba (hálókártya, hangkártya, stb.), az M2_3 nem fog működni).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106882) CriticalHit válasza Cifu (#106877) üzenetére


CriticalHit
őstag

Saját magadat cáfolod hiszen: 1: "Igyekszik botrányosnak tűnő kijelentéseket tenni, nem teljesen alátámasztott gondolatmenet alapján." 2: "Ami mondjuk nehezen vitatható, hogy az említett alaplapok eléggé gyenge teljesítmény nyújtottak és adott árkategóriában van hozzájuk fogható, jobban kialakított deszka." Pont ezt állítja a videó és tesz világos ajánlatokat is.
Távol áll a klikkvadász bulvártól. Éppen hogy mérési eredményekkel alátámasztott tények felsorolásával tájékoztat korrekt módon, miközben felhívja a figyelmet a félretájékoztató gyártókra és segít az alaplap választás nehéz döntésében. Pont ehhez hasonló videókra van szükség.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#106883) Cifu válasza CriticalHit (#106882) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem mondok ellent magamnak, hiába megpróbálod összemosni a kettőt.

A botrányosnak tűnő kijelentés a videó címe ("...mostly Crap!" a videó címében), majd a szövegben is szemétnek mínősiti a deszkákat.

Ez egyáltalán nem áll szemben azzal a(z általad másodiknak megjelölt) megállapításommal, hogy a gyártók tájékoztatása a CPU támogatás terén fals, mert nem bírkóznak meg a 7950X-el.

A méréssel alátámasztott tények a másodikat támasztják alá, de ettől még nem hinném, hogy szemétnek vagy sz@rnak kellene titulálni ezeket a deszkákat. A kisebb teljesítményű CPU-k terén ugyanis nem teszteltek semmit.

A fair valami olyasmi lett volna, hogy "false advertising" (mert ez igaz a CPU támogatásra), vagy "do not buy these MB's for 2 CCD AM5 CPU".

Az is kissé félre vezető, hogy azt írják, hogy van ennyiért jobb választás. Ez sem igaz mindegyikre.
Hiszen folyton az AsRock B650M-HDV/M.2+ alaplapot hozzák fel, ami például nagyjából azonos áron kapható, mint az MSI B650M-P vagy a Gigabyte B650M D3HP (ezekre tehát igaz), de az MSI B650M-B és az AsRock B650M-H/M.2+ olcsóbb, méghozzá azért 10-20%-al.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106884) Foobar


Foobar
tag

Sziasztok,

Egy kis fogalomtisztázásban tud vki segíteni nekem? Több Asrock alaplap specifikációiban is (pl LINK ) olvasható a következő pár mondat a Graphics részben: "USB4, support HDCP 2.3 and max. resolution up to 8K 60Hz*
*Only the CPU's embedded graphics can be displayed through USB4 ports. If you want to display to a Type-C monitor, please use AM5 Ryzen™ 7000 processors with embedded graphics."
Az embedded graphics mit jelent ebben a kontextusban? Gondolom, nem a CPU-k integrált videovezérlőjét. :F Vagy csak egy szokatlan megfogalmazás rá?

(#106885) Cifu válasza Foobar (#106884) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, jól értelmezed, az iGPU-t jelenti.
A lényeg, hogy ha iGPU nélküli procit teszel bele (pl. Ryzen 7500F, 8400F, 8700F), akkor nem lesz ott videojel kimenet.
A legtöbb Ryzen 7000 és 8000 prociban (amiknek a jelölésében nincs "F") van iGPU.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106886) Foobar válasza Cifu (#106885) üzenetére


Foobar
tag

Nagyon köszönöm az eligazítást Cifu! Kicsit túlgondoltam akkor. :)
A linket most beszúrom azért, ha már az előbb elrontottam. [link]
Még azt is tudod esetleg, hogy a hdmi-hez miért nincs így csillagozva? Ott más módon is ki tud jönni videójel? (Csak, hogy kiokosodjak! :B )

(#106887) kromatika válasza Cifu (#106881) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi szépen a választ.

(#106888) Imike90nagy


Imike90nagy
csendes tag

Sziasztok :)mást cserélek, fejleszteni szeretnék i7 2600k, 16gb DDR3 erről.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
játék
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
max.50
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
intel i5 12400f - új
Gtx 1060 6gb van jelleneleg
Kingston FURY Beast DIMM 32GB 3600MHz DDR4 -új
Be Quiet! Tápegység 650W - PURE POWER 12 M -új
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
mindegy, egy régi nagy thermaltake házamvan belefér minden is
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
usb, sata, M2 slot lehet benne egy
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
nem fontos de ha van benne nem baj, bármivel tudnék.
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
8. Használt, vagy új alaplap?
inkább új ha már a többi is az lesz.
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem fontos

+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?

nem
Az alábbi alaplap volt kinézve de ismerős mondta, hogy nézek utána inkább mit ajánlanak,
ez jó lehet vagy ti mit ajánlanátok
ASRock B760M Pro RS/D4 alaplap

Köszönöm

Imi

(#106889) KAMELOT válasza Imike90nagy (#106888) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább 14400F vegyél + DDR5 ramokat és ehhez alaplapot!
Ezzel jobban jársz.
AMD oldalon 7600 proci + DDR5

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#106890) Imike90nagy válasza KAMELOT (#106889) üzenetére


Imike90nagy
csendes tag

Köszönöm de az nem fér bele a keretbe, a jellenlegi konfigomhoz képest már ez is nagy előre lépés lenne ami össze lett állítva.

Imi

(#106891) jeni válasza Imike90nagy (#106890) üzenetére


jeni
félisten

Sakkozz az árakkal ha más más boltban veszed meg lehet össze jöhet egy erősebb gép összerakása.

(#106892) KAMELOT válasza Imike90nagy (#106890) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább a gépösszerakós topikba kérj segítséget.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#106893) Imike90nagy válasza KAMELOT (#106892) üzenetére


Imike90nagy
csendes tag

Rendben köszi.

Imi

(#106894) kromatika válasza Armagedown (#106876) üzenetére


kromatika
veterán

Vicc ez a lap. :C

(#106895) jeni válasza kromatika (#106894) üzenetére


jeni
félisten

az Irodai gépbe de olyanba ahol nem megy 24/7-ben és semmi tuning.
semmi passziv hűtések nincsenek az alaplap alkatrészeken.
mATX sem lenne előnye bár ha semmi sem lesz meg rákötve.
PS/2 csati sem használatos ma már!
a DDR5 memóriáknak sem lenne értelme egy ilyen lapon.

[ Szerkesztve ]

(#106896) Cifu válasza jeni (#106895) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem feltétlen kell az otthoni felhasználásból kiindul.
A VGA csati és a PS/2 bár az otthoni használatban nem feltétlen használatos, azért nem tűnt el. KVM switch-ekben még mindig kurta sokat használnak PS/2-őt, tehát integrált rendszerekbe szerelve nagyon is jól használható.
Itt pedig meg is válaszoltad a következő kérdést, mert a DDR5 értelme annyi, hogy mondjuk 10 év múlva esélyesen jobb lesz a pótalkatrész-utánpótlás, mint egy DDR4-es lapnál...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106897) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Erről a lapról mi a vélemény: ASUS TUF GAMING X570-PLUS ?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#106898) MAxxYD


MAxxYD
tag

Sziasztok!
Egy B560 + 11400F-es gépet akartam 11900K-ra upgradelni, de menet közben elveszett a proci foglalatból egy láb és vele együtt az egyik memory channel is megszűnt üzemelni. Ettől függetlenül a 11900 gyönyörűen megy 253W-on benne, de a dual channel és a másik 16GB erősen hiányzik.
Ebből kifolyólag kénytelen vagyok upgradelni a rendszert.
Mivel OC-t az All-core turbón kívül nem szeretnék, Intel vonalon egy B760-os lap is elég lenne, kérdés csak az, hogy melyiket érdemes.

Windows 10-en szeretnék maradni, úgy tudom, hogy a High Performance móddal ki tudja használni az Efficiency magokat is.

Az AMD-re váltást sem zárom ki, ha a 7800X3D mellé tudtok olyan alaplap-memória kombinációt ajánlani, amivel szikla szilárdan és probléma mentesen működik. Az ASROCK-ról hallottam, hogy stabilak.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
Játék, VR / UEVR
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
100-ból jó lenne megúszni
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Tervezett proci: 13700KF, esetleg 7800X3D
ASUS TUF RTX 4080 Super OC
2x16GB Corsair Vengeance DDR 3600 (ha lehet megtartanám, de DDR5 is szóba jöhet)
Seasonic Focus GX-1000 ATX3.0
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
2 x M.2, 4 x SATA, sok USB
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
Ha Intel, akkor All-Core turbo
8. Használt, vagy új alaplap?
Új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
Nem
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Nem

Előre is köszönöm :R

(#106899) kovacsson


kovacsson
tag

Sziasztok!
Kollégámnak raknék össze egy gépet. Bevallom korábban sokat pörögtem ezen, de az elmúlt években kevésbé, így félig világtalan vagyok már.
A sorvezető alapján amire tudok választ:
- Mire fogja használni: videóvágás, renderelés stb.
- Kb. br. 600 körüli a keret (alaplap, proci, VGA, RAM, ház).
- Intel vagy AMD: nem tudom, melyik most a jobb. Javaslatokat köszönettel veszek.
- Gondolom DVGA célszerű.
- Terv szerint 2 monitor lesz rákötve.
- Új gépben gondolkodnék.
- Dizájn nem fontos, tuning nem lesz. Szerintem nagy fejlesztések nem lesznek rajta külön.
Előre is köszönöm!

(#106900) tibcsi0407 válasza MAxxYD (#106898) üzenetére


tibcsi0407
félisten

B opció lehet, hogy megcsináltatod a foglalatot.

https://utdetailing.hu/

(#106901) MAxxYD válasza tibcsi0407 (#106900) üzenetére


MAxxYD
tag

Tudsz ajánlani valakit, aki foglalkozik vele?
:R
Próbáltam itt is és az aprón is keresni valakit, de nem találtam.
Garanciális még az alaplap, de attól tartok, hogy a hiányzó tüskére nem vonatkozik a garancia.

(#106902) tibcsi0407 válasza MAxxYD (#106901) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Cink_elek csinált ilyeneket Hardveraprón. Nekem a procin pótolt egy SMD-t, amit sikeresen letörtem. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#106903) MAxxYD válasza tibcsi0407 (#106902) üzenetére


MAxxYD
tag

Ő volt az egyetlen akit találtam, de úgy tűnik, hogy már nem dolgozik. Már fél éve nem lépett be.

(#106904) tibcsi0407 válasza MAxxYD (#106903) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Facebook-on keresd.

https://utdetailing.hu/

(#106905) Depression


Depression
veterán

Sziasztok,
Teljesen vakon vagyok, nagyon rég nem foglalkoztam hardverrel.
Van egy Cooler Master V700-as tápom, nem mai darab. Ezt lehet használni modern AMD B450/B550-es alaplaphoz, vagy azóta új táp szabványok vannak?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#106906) jokeph válasza Depression (#106905) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Simán használhatod, nem lehet gond (jóféle, minőségi tápnak számít).
Mivel nem mai darab (kb 10-11 éves is lehet), azért én szétkapnám, elpucolnám és átnézném a belsejét, főleg a kondikat.
2008-as Corsair VX 450-em a mai napig kifogástalan. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#106907) BitRider


BitRider
aktív tag

Szemezek az AMD 7800X3D procival, ez alá keresnék ATX lapot.

Nem sürgős, mivel elvagyok a Ryzen 5 3600-zal is, csak pár esetben zavar, hogy nem a leggyorsabb a CPU: rendszeres tömörítésnél és néha 1-1 új játéknál. Olyan érdekelne, ami...

- elmegy VGA nélkül is, tehát van legalább egy DP kimenete
- USB-k terén erős: 2 x USB-C, de a többi is high speed, minél több
- nem kell más extra, se wifi, se OC
- szimpatikus márka: MSI – már ha mostanában is ajánlható

Amúgy alapvetően nyilván VGA-val használnám, illetve van egy Sound Blaster Z hangkártyám, aminek el kell férnie. Érdemes lenne várni az USB4-es lapok megjelenésére?

[ Szerkesztve ]

(#106908) BitRider válasza BitRider (#106907) üzenetére


BitRider
aktív tag

MSI PRO B650-S WIFI?

Ez végülis megfelel a feltételeimnek úgy, hogy ez a legolcsóbb. A 2,5 gigabites LAN port jó cucc, de végülis a WiFi se baj.

[ Szerkesztve ]

(#106909) Cifu válasza BitRider (#106907) üzenetére


Cifu
nagyúr

[AM5 alaplap táblázat] , ha tudod, mit szeretnél, sokat segít.

[AM5 / Zen4 topic összefoglalót még érdemes lehet elolvasni]

- elmegy VGA nélkül is, tehát van legalább egy DP kimenete

Nem ismerek olyan AM5 alaplapot, amelyen ne lenne legalább egy HDMI vagy DP kimenete.

- szimpatikus márka: MSI – már ha mostanában is ajánlható

Önmagában nincs olyan, hogy X vagy Y márkát ne válaszd, a négy nagy gyártót (ASUS, AsRock, Gigabyte, MSI) bátran lehet, a kisebbek (NZXT, Colorful, Biostar) már véleményesebb a megítélése, de leginkább azért, mert kevés a tapasztalat velük.

Inkább azt érdemes hozzátenni, hogy az olcsóbb deszkáknál körültekintően célszerű azért eljárni, mert a gyártók (mindegyik) hajlamos a túlzott spórolásra...

Érdemes lenne várni az USB4-es lapok megjelenésére?

Fogalmunk sincs mikor érkeznek a követező generációs lapok.
Ha a pletykáknak lehet hinni, 2024Q3 előtt nem biztos, hogy várhatóak...

Amit nem osztottál meg:
-Mennyit szánsz rá?
-Milyen méretben gondolkodsz (ATX, M-ATX?)
-Milyen hosszú távban gondolkodsz (Gen5 PCI-Express támogatás miatt)

MSI esetén a B650-esekből nem nagyon van olyan, ami megfelel a kívánalmaidnak (a 2db Type-C a szűk keresztmetszet). Egy kivétel van, az [MSI B650M Project Zero] .
Az olcsóbb alaplapok közül az ASUS TUF Gaming B650 Plus és az e feletti pozícionált ASUS ROG Strix B650E-F és E-E deszkákon is két Type-C van.

MSI-ből a leginkább előbukkanó opció az [MSI X670E Tomahawk] , szóval első körben ezt céloznám meg (az olcsóbb PRO X670-P azért hanyagolnám kategória).

Szerk.: Feállítasz egy listát, majd kiválasztasz egy alaplapot, ami nem felel meg a kívánságlistádnak... :F

Az MSI PRO az alsó kategória az MSI-nél. Feltehetően elmenne benne a 7800X3D, de ha már megveszel egy top kategóriás CPU-t, azért én egy jobb deszkát raknék alá... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106910) BitRider válasza Cifu (#106909) üzenetére


BitRider
aktív tag

Köszönöm! A kényelmes kezelés miatt ATX, annyit még pont írtam. Mindenképpen hosszú távban gondolkodom és nem igazán aktuális még a váltás (nem is égető), szóval simán lehet, hogy fél év múlva fogok nekifutni megint a kérdésnek (a Gen5 PCI-Express érdekel).

Hogy mennyit szánok rá... kétszer annyit nehezen, csak azért, mert van rajta plusz egy USB-C. Nekem az "azért én egy jobb deszkát raknék alá" kicsit kevésnek tűnik egyelőre igazolásképp. De mondom, ráér, szóval van ideje beérni. :)

[ Szerkesztve ]

(#106911) Cifu válasza BitRider (#106910) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha csak annyi jött le, hogy 2 vs. 1 Type-C csatlakozó van mondjuk az X670E Tomahawkhoz képest, akkor tényleg feleslegesen gépeltem... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106912) BitRider válasza Cifu (#106911) üzenetére


BitRider
aktív tag

Mindenképpen figyelembe veszem és köszönöm a kimerítő választ. Meg én is mindig inkább a drágább motyót veszem meg végül, elhamarkodottan biztos nem fogok dönteni. Egyedül csak az nem világos, hogy vajom mi olyat spórolhattak ki mondjuk az olcsóbb alaplapból, amire nekem szükségem lehet.

(#106913) keresztes81


keresztes81
csendes tag

sziasztok
nem tudom pontosan melyik topikba kéne feltennem a kérdést így random ezt választottam hirtelen
szóval a helyzet az, hogy lap és proci csere után vagyok
egy b760a gaming lap+i5 13600kf duó van most a gépben
a hűtő maradt a be quiet dark rock 4 annyi bonyodalommal, hogy a venti annyira rálóg az első 2 memória slotra, hogy az ajánlott 2es és 4es slot helyett a szerelő csak a 3as és 4esbe tudta belerakni a ramokat (2x8gb 3000mhz cl15 ddr4)
2 játék van amit 1440p ultrán játszok (ghost recon wildlands, illetve metro exodus enhanced edition)
a hétvégi teszt során észrevettem, hogy játék közben jópár helyen a kártya (rtx 4070) kihasználtsága drasztikusan lecsökken 50-60-70%ra pedig szerintem a 13600kfnek végig 100%on kéne pörgetnie
kérdésem az az, hogy ezt a jelenséget okozhatja e az, hogy nem az ajánlott helyen vannak a memóriák vagy esetleg valami más állhat e mögött?
próbáltam xmp kikapcsolás és bekapcsolással is, illetve hyper threding ki és bekapcsolással is, de ugyanaz a helyzet áll fent mindegyik esetben
nem muszáj ide válaszolni, jöhetnek a válaszok akár privátban is
köszi szépen előre is

(#106914) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
játék
2. Mennyit szánsz az alaplapra?
jó lenne 100k alatt, de ha muszáj felmehet 150ig
3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
Ryzen 7 7800X3D
RTX 4080 Super
Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR5 6000MHz KF560C36BBEK2-64 (vagy esetleg valami 6000Mhz CL30)
Corsair HX1000i
4. Milyen méretű lapot szeretnél?
ATX jó lesz
5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
Filózom, hogy lehet kéne 5.0 x16 PCIe, ha esetleg csak a videókártya lenne cserélve 3-5év múlva. De nem feltétlen kitétel.
6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
DVGA
7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
nem
8. Használt, vagy új alaplap?
új
9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
nem fontos

Wifis lap jó lenne, biztos ami biztos.
ASRock-kal kezdtem el szemezgetni, mert nem szeretnék túl nagy boot időt, és erre láttam hogy a legkisebb időket írogatták reddit postban. De ha MRC jól működik, igazából jöhet bármilyen megbízható.
ASRock B650E PG RIPTIDE WIFI -nél járok, van-e amit még érdemes lenne megfontolni?

(#106915) Cifu válasza Devsey (#106914) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gyakorlatilag bármelyik B650E deszka kimeríti az igényeidet. A különbség pl. az alaplapi integrált audioban vagy az extrákban (pl. gyorsoldó a VGA csatihoz vagy hátoldali BIOS reset gomb) mutatkozik meg, illetve a nyújtott M.2 NVME / PCI-Express csatikban.

A B650E PG Riptide jó belépő, AsRocknál kb. egy szinten lenne a B650E Steel Legend, mindkettőn ugyanaz az audio codec van, USB-kben, LAN vezérlőben és pár apróságban van eltérés (meg a színében). Szóval amelyik szimpatikus.
Ha ASUS játszik, akkor az ASUS ROG Strix B650E-F jobb audio codec-cel lehet még opció.

Ha az árlimithez közelebb is nézelődsz, az Asrock B650E Taichi Lite Alzás áron még megfontolandó, abszolút csúcs a B650E kategóriájában.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106916) Cifu válasza Cifu (#106915) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt válaszolva a privátban feltett kérdésekre:

1. Az ASRock Taichi Lite-nál (vagy bármelyik hasonlónál) nem okoz hőfok problémát, hogy az M.2 a videókártya alatt van?

Valamivel (körülményektől és az SSD típusától függően mondjuk 4-10°C) melegebb, de egyáltalán nem vészes, nálam ilyen 54-55°C körül rémlik a felső határ egy Samsung 980Pro esetén, messze van a problémás szinttől. Az alsó részen lévő KC3000-es hűvösebb egy jó 5-7°C-al, de más típus is, ugyebár.
Viszont nem véletlenül van fent, a felső csati(k) ugyanis a CPU-hoz vannak bedrótozva közvetlenül.

Röviden: nem kell aggódni emiatt.
2. Ha a videókártya 3,5 bővítőhelyet foglal, akkor az már belelóg az alsó slotba? vagy honnan kell azt számolni?

Ez az adott alaplaptól függ. Nekem ASUS ROG Strix B650E-E esetén az RTX 4080 alatt van egy 10Gbps hálókártya a legalsó csatiban, elfér kényelmesen, de a középső x16-os csatiba semmit se lehet bedugni, mert rálóg a kártya:

3. Ha a jövőben esetleg 16os slotba kerülne LAN kártya vagy hangkártya (ha mindkettő alaplapi megfelelően működik, akkor nem hiszem hogy kerül), akkor ugyebár az rövidebb, megfogja a házfal felőli csavar, vagy szokás a másik végét is valahogy rögzíteni valamivel?

A ház oldalához rögzíted a keretével.
Mondjuk a fenti képen látható, hogy nálam a Mellanox ConnectX-3 nem rendelkezik hátlappal (mert csak low-profile volt hozzá), és így használom évek óta (az előző gépben is így volt).

4. A B650E PG Riptide-hoz képest az ASUS ROG STRIX B650E-F és a Taichi mennyivel jobb hangban, LAN vezérlőben? Szokás még hangkártyát venni, vagy ezek az alaplapiak egész tűrhetőek? Pl a mostani gépemben van ASUS Xonar DGx, lenne értelme átrakni? Nem mintha az szuper hangkártya lenne, ha az árából indulok ki :D

Izlések és pofonok, függ attól milyen eszközzel használod (fejhallgató, külső hangfal, erősítő + hangfal, stb.) és milyenek az igényeid. A jobb alaplapokon (ASUS B650E-F, E-E és az AsRock Taichi Lite ilyen például) az előlapi kimenet kap külön erősítőtt a jobb fejesekhez, de persze itt nem árt, ha a házon lévő kimenet is kellően igényes kivitelezésű. Én egy B650E-E (munka, játék) és egy B650E-F (házimozi és fájlszerver) alaplapot használok, mindkettő esetén a hátsó kimenetekről táplálok egy-egy régebbi AV erősítőt és 5.1-es hangfalrendszert. Én teljesen elégedett vagyok velük.

5. Kell nekem az E lap? Elméleti szinten ha pl lesz RTX 6080, a 4.0-ás PCIe-ben várhatóan nagy fps kiesés lenne? Ha nem kell, akkor mi az ajánlott az ársávban?

Nincs varázsgömböm, nem tudom megmondani, hogy egy 3-4 év múlva érkező videókártya mennyit nyer vagy veszít a Gen4 vs. Gen5 PCI-Express csatinál.

Én hosszú távra szoktam tervezni, 5-6-7-8 évig használok egy gépet általában, és inkább rászánom azt a valamivel nagyobb pénzmagot, hogy megkapjam a jövőben talán hasznos extrákat. Eddig bevált.

Azonban aki 2-3 évente cseréli a gépét, azt megértem, hogy úgy van vele, hogy feleslegesen minek fizessen valamiért, amit belátható időn belül nem fog kihasználni.

Szóval a privát javaslatom az, hogy ha hosszabb távban gondolkodsz (mondjuk 3+ év), akkor érdemes azért beruházni legalább egy B650E deszkába az AM5 fronton. Ha nem hosszú távban gondolkodsz, megértem, hogy a B650-nél maradsz.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#106917) Devsey válasza Cifu (#106916) üzenetére


Devsey
tag

Szuper, köszi :)

(#106918) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?

Retrózás, talán YouTube streaming, recording. A lényeg, hogy kimaradt pár alkatrészem, amit nem akarnék eladni, hanem építenék egy második configot belőle.

2. Mennyit szánsz az alaplapra?

30k alatt nagyon jó lenne, ha meg tudnánk állni.

3. Milyen hardverek alá szeretnéd?

CPU: Ryzen 5 5600X
RAM: 4x8 GB DDR4 G.Skill Aegis 3200 MHz CL16
VGA: Sapphire Pulse RX 5700 XT
Ház: Aerocool CS-109

4. Milyen méretű lapot szeretnél?

mATX.

5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)

Egy M.2, pár SATA és a biztonság kedvéért pár PCIe, de szerintem ezt tudja mindegyik.

6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?

VGA-n rajta van minden, ami kellhet.

7. Szeretnél tuningolni vagy nem?

Nem.

8. Használt, vagy új alaplap?

Alaplapból inkább csak új.

9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)

Nem. Írnám, hogy nem lenne baj, ha sötét színe lenne, de mind az. :))

+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?

Nem. Ez a gép így össze lesz rakva aztán így marad az idők végezetéig.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nézegettem a B450M-es lapokat, mert szerintem ennél fentebb abszolút értelmetlen lenne menni árban, ilyen kihasználtság mellett, így szerintem nem lőnék mellé, ha ennél a chipsetnél maradnánk. A VGA igen nagy valószínűséggel alulfeszelést fog kapni, hogy a pici házban ne főljön be. Két típus keltette fel a figyelmemet, az egyiket többször láttam ajánlani a gépösszerakósban:

1. ASRock B450M Pro4 R2.0
2. MSI B450M Pro-VDH Max

Nem igazán számít a márka, de Asust nem vennék. :)) MSI és Asrock lapjaim vannak itthon, ebből a kettőből néznék. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.