Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Create. válasza TBMC (#72000) üzenetére


Create.
addikt

Hwinfo+rivatuner. Ha esetleg nem tudod, hogy hogyan kell akkor az 5700xt topik [link] összefoglalóban van segítség.

(#72002) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Terveim között szerepel hogy a 250GB-os Sata 3-as 860EVO SSD-m, illetve a 2TB-os Seagate HDD-m lecserélem.
Rendszernek egy 250GB-os NVMe-s 970EVO-t szeretnék, illetve egy 1TB-os M2 Sata csatis WD Blue 3D SSD-t a játékoknak.
Az alaplapom egy MSI Z490 Tomahawk. A leírásánál elvileg nincs különbség a
M2_1 illetve M2_2 slot között. Elvileg akkor tök mindegy hogy az NVMe SSD-t az 1-es vagy 2-es slotba rakom majd be? Vagy esetleg bootolásnál vagy bármi másnál jobb ha az 1-es slotba van dugva az a SSD amiről a rendszer fut?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#72003) varmi2 válasza jozsi252 (#72002) üzenetére


varmi2
nagyúr

Veheted a 970 evo-t, jó ssd, de ugye tudod, hogy semmiveel nem lesz gyorsabb semmi, mintha m.2 sata ssd-n lenne a rendszer. Normál használat mellett az nvme ssd sebesség előnye nem jön ki. Így gyakorlatilag felesleges. De persze ettől függetlenül megveheted, ha neked mindenképpen az kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72004) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy új komplett PC-t, amit én raktam össze (így a balekság jogát fenntartom :D ).

A problémám az lenne, hogy az előlapi hang és mikrofon jack-nél a mikrofon nem működik.
Közvetlenül mellette a fejhallgatót ha rádugok akkor tökéletesen működik, viszont a mikrofonnak csak ilyen "sercegő" váltakozó alapzaja van. És nem érzékeli a hangomat, hátul teljesen rendben van.

Alaplapra elvileg jól dugtam mindent, az alaplap leírása szerint.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet?

Zalman Z3 és Asus B450-f Gaming alaplap.

(#72005) jozsi252 válasza varmi2 (#72003) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen tudom hogy a hétköznapokba nincsen semmi észrevehető különbség. Viszont a HDD tartóktól a házamba meg szeretnék szabadulni teljesen, ezért is szeretném "feltölteni" mind a 2 M2 slotot ha már van ilyen a lapon.
Persze elsősorban az lenne fontos hogy a HDD-től is megszabaduljak, aztán a játékok is SSD-re kerüljenek rá, a rendszer SSD cseréje ráér akkor is ha valami miatt újra kell raknom a rendszert, mert a lap proci ram csere miatt most raktam újra néhány hete a rendszerem.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#72006) Laby válasza Laby (#72004) üzenetére


Laby
senior tag

Előfordulhat hogy ez a gond?

AAFP csatlakozónál felül 4 pin van, de csak 3 van bekötve (gyárilag), nincs is meg a 4. ér (balról a 2. hely üres).
[kép] [kép]
Alul mind az 5 be van kötve rendesen.
[kép]

(Ha előre dugom a mikrofont akkor csak serceg és nagyon halkan lehet hallani amit mondok, ha lenyelem a mikrofont és üvöltözök benne, kb. akkor hallom vissza a hangom a sercegésen túl.)

(#72007) TBMC válasza Create. (#72001) üzenetére


TBMC
addikt

nagyon köszi! :R

markbellus.hu 

(#72008) imotrepus válasza Laby (#72006) üzenetére


imotrepus
aktív tag

A BIOS-ban a beállítás AC97 vagy HD??? Nem lehet, hogy ott a gond??

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72009) imotrepus válasza imotrepus (#72008) üzenetére


imotrepus
aktív tag

[link]
Az UEFI Bios -ban persze nem így néz ki, ha van benne!!! :D

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72010) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Néhány hónapja alaplapot és CPU-t cseréltem a gépemben (ASUS ROG Strix X570-E Gaming - Ryzen 3600X), és azóta kb. 1-2 hetente 1x kékhalál van, jellemzően hibernálásból visszatérés utáni másodpercekben.

A kékhalál képernyőn ezek az infók vannak:
Stop code: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
What failed: netwtw08.sys

Kis utánajárás alapján elvileg az Intel WiFi okozhatja ezt, frissíteni akartam a driverét és most vettem észre, hogy nem működik a WiFi adapter. BIOS-ban engedélyezve van, és korábban működött, láttam a hálózatokat, de most egyáltalán nem látok a 2 Ethernet adapteren kívül mást, se a WiFi-t, se a Bluetooth-t. Se a hálózati adaptereknél, se az eszközkezelőben nem jelenik meg. (Windows 10)

Ti tapasztaltatok hasonló jelenségeket Asus alaplapon? Mit lehet a megoldás? :R
Pl. amit ebben a videóban ajánlanak, mindent próbáltam, de semmi: https://www.youtube.com/watch?v=L4uAsC3txuk

Kb. már csak a Windows újrarakás maradt. :U

[ Szerkesztve ]

(#72011) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok lenne egy kérdésem hátha valaki már találkozott ilyennel és tud megoldást rá.
Adott egy ASUS Z97-AR alaplap benne egy i5-4590 cpu 16gb rammal.
háttértárak:
sata:
120gb ssd
240gb ssd
500gb hdd
500gb hdd
és lett véve egy 250gb-os NVME SSD
bios lát mindent de a lemezkezeló egyszerre csak 4-et lát az 5.-et nem.
eszközkezelő lát mindent.
particionáló programmal csináltam az nvme ssd-re egy particiót de így eltűnt egy 500gb-os hdd.
nvme-re telepíteni akartam windows el is kezdi particionálás megy telepítés végig megy jön az újra indítás és kékhalál.
Egyszerre úgy nézz ki 4 meghajtó lehet csak oké ezt még el lehet viselni. De mit kell állítani hogy nvme-ről is induljon a gép mert bootolás közben kékhalált kapok.
nvme be van kapcsolva
AHCI be van állítva.

(#72012) Chrys_


Chrys_
addikt

Alaplap: Asus ROG Crosshair VIII Hero (Wi-Fi).
BIOS: 2103 (legfrissebb)
CPU: 3900X

Valahogy eltűnt az alaplapi hangkártya. Még a device manager-ben sem látszik. Ennek mi lehet az oka? Valami Realtek, ha jól tudom.

Ennyit lát a HWINFO:

UEFI-ben sem kapcsoltam ki semmit. Az onboard eszközöknél cask egy AZALIA Audio van vagy valami ilyesmi, az is engedélyezett. Már BIOS resettle, és frissítéssel is próbálkoztam (ugyanazt a jelenlegi verziót telepítettem Flashback-kel USB stick-ről), semi eredmény.
Az audio drivert is felraktam újra (ASUS setup-s Realtek), nem jelzett hibát, restartot kért a végén, de semi.

Létezik, hogy tönkrement?
A kis alaplapi kijelzőn sem jelez hibát, AA van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#72013) Sidorovich válasza Chrys_ (#72012) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nekem ugyanez van csak a WiFi és Bluetooth adapterekkel. :U :F

(#72014) Chrys_ válasza Sidorovich (#72010) üzenetére


Chrys_
addikt

Tényleg ugyanaz a jelenség.
Jó lenne tudni, hogy hw vagy sw probléma. Most telepítés megy újra, 1803 win10-zel kezdve. Hátha valami a win verzió miatt történt, 2004 ment fel tegnap. Már ott tartok, hogy ha ez sem segít, akkor bontom a gépet és visszaküldöm, a héten vettem a lapot,cpu-t és ram-t.

[ Szerkesztve ]

(#72015) Laby válasza imotrepus (#72008) üzenetére


Laby
senior tag

Szétnéztem Bios-ban, és sehol sem találtam ilyen beállítást. Csak én vagyok vak és ott kéne lennie tutira?

(#72016) rgranc


rgranc
aktív tag

Sziasztok!

Valamit kinyírtam, úgy tűnik, és ötleteket kérek hogy milyen irányba induljak a vizsgálódással... :(

Háttér:
- a játékos PC-ből kikerült a Gigabyte Z97N-Gaming 5 + i5 4670K kombó és eladás helyett a HTPC-be raktam be (videókártya nélkül) hogy a gyerekek tudjanak pl MInecraftozni a tévén néha
- BIOSban levettem a processzor szorzóját 30x-ra (maradt a 100Hz buszsebesség), a feszültséget pedig 1V-ra, gyönyörűen működött, további kísérletezésre várt
- tegnap feltelepítettem a Gigabyte saját EasyTune appját, és - anélkül hogy a BIOSban reseteltem volna a korábbi beállításokat - az app-ban kijelöltem a default profilt (3.8 GHz), majd a kérésére újraindítottam a gépet :W
- az újraindítás után a windows már nem töltött be, harmadik próbálkozás után pedig a BIOS sem volt hajlandó, innentől a gép nem adott képet soha többé :W
- eddig a következővel próbálkoztam: CMOS reset nem segített, majd a játékos gép két kompatibilis alkatrészével (másik táp + külső videókártya) próbáltam legalább a BIOSba belépni, sikertelenül, továbbra sincs kép.
- Bekapcsolásra (mindkét táppal) a ventik felpörögnek, a Gigabyte Z97N-Gaming 5 piros ledje világít, nincs villogás, nincs sípolás, de képet nem ad ki

Az alulfesz+eredeti órajel/szorzó kombinációja okozhat tartós kárt a processzorban? (Vagy valamelyik másik alkatrészben???) Azt vártam volna hogy ilyennek azért nem lenne szabad megtörténnie... :F

Ötleteket kérek, mivel próbálkozhatnék szerintetek? Alaplapi elem levétele valameddig, hátha az reseteli a BIOSt? Hogy működik ez a dupla Gigabyte BIOS vajon a mostani esetben?
Ki kellene derítenem hogy mit nyírtam ki az alaplap/processzor/(ram?) hármasból... Más tápom van, de nincs másik DDR3 RAM vagy másik LGA1150-es processzor itthon (alaplapról nem is beszélve), úgyhogy kellene vennem valami olcsó 1150-es pentiumot meg DDR3 ramot próbálgatni hogy azokkal elindul-e az alaplap, mert nem szeretném az egész kombót kidobni... :((

/r.

[ Szerkesztve ]

(#72017) Chrys_ válasza Sidorovich (#72013) üzenetére


Chrys_
addikt

Az enyémet visszaveszik, ingyenes küldés és 2 napon belül utalják a pénzt.
Most azon gondolkodom, hogy megint ilyen lapot vegyek, vagy valami más márkát. Gigabyte jó lenne, de ott ebben az árkategóriában kevés a hátlapi usb3. Ők nagyon spórolnak. Az aorus xtreme meg egy kicsit drága :D

(#72018) Sidorovich válasza Chrys_ (#72017) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nekem meg most valamiért visszatért, újra látom a eszközkezelőben is, illetve a hálózati adaptereknél. Szerintem valami szoftveres, pl. driver vagy BIOS hiba lesz ez, nem a vasnak van baja mert korábban is működött és újra megy, csak nem értem miért.

A kékhalál miatt kezdtem el csak ebbe az irányba nyomozni, szükségem nincs rá, kábelen van a gép.

(#72019) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Adott egy konfig (B450 AORUS PRO + 3700x + Patriot Viper 4 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz + Kingston A1000 nvme), ami bő egy évig tökéletesen működött, most alaplap lett alatta cserélve egy x570 tomahawk-ra.

Természetesen új w10, mindent a nulláról, a gép viszont random kékhalált dobál és újraindul függetlenül attól, hogy játszol vele, vagy tétlen módban van.

Több hibaüzenetet dobált, volt már Kernel-Power (70368744177664), cmudaxp.sys, page fault in nonpaged area etc... tehát nem is ugyanaz a hibaüzenet.

Azóta újra telepítettük a wint talán a szoftverhiba kizárva, alaplap hiba lehet még, vagy esetleg ram, mivel nincs rajta a support listán, de csak a 3200-as nincs, a többi Patriot rajta van :DDD lehetséges hogy ez miatt problémázik?

Biost is frissíttettünk a legújabbra, minden alapon van ott is.

Mi lehet ez vajon? Arra gondoltam, hogy esetleg bepróbáljuk az én ramjaimat (Crucial Ballistix Sport LT), de ha az sem segít, akkor elképzelhető, hogy hibás az alaplap?

(#72020) orc88


orc88
őstag

Sziasztok!

Egy viszonylag koros setupról van szó ASUS P5Q alaplappal.

A következőt prudkálja:
"Hideg" indításból van POST, hibát nem jelez. Amikor az alaplap splash logója jönne akkor feketéről szürkére vált a monitor, de kép nem jelenik meg (mintha hibás vga lenne).

Minden indítás előtt ki kell szedni az elemet, utána gond nélkül elindul, csak reklamál a BIOS, hogy nincs idő állítva stb.. Viszont így elindul. Ha Windowsban restartot nyomok akkor újraindul, de ha leállítom akkor következő indításkor újra el kell játszani az elemes dolgot.. :U

Elem és VGA volt cserélve, mindkettő hibátlannak bizonyult.
Találkozott valaki hasonlóval?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#72021) Chrys_ válasza Sidorovich (#72018) üzenetére


Chrys_
addikt

Megpróbáltam rátelepíteni felismert hw nélkül a realtek drivert.
A support oldalról letöltött feltelepül elvileg, kér egy restartot de persze nem működik a hw hiánya miatt.
Windowsban legacy realtek soundcard-ént is próbáltam telepíteni, az viszont dobta a BSOD-t, ugyanazzal az üzenettel, ami nálad is volt.

(#72022) eszakas válasza rgranc (#72016) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát no.
Szia.

Memória nélkül indul a lap úgy, hogy azt kiveheted a tesztelendő listából. Ha van fent csipogód akkor az jelezni fog hogy nincs ram.

Elméletileg az F3 gombra működnie kellene a dual bios betöltődésnek ami alap ha nem frissítetted.

Az elemet ha kiveszed zárd rövidre az elemtartóba lévő két pólus lemezét ez tökéletesen kisüti a kondikat.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#72023) rgranc válasza eszakas (#72022) üzenetére


rgranc
aktív tag

Megpróbálom, köszönöm!

(#72024) imotrepus válasza Laby (#72015) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Bocs, csak tipp volt! Most átnyálaztam a lapod user manual-jat, valóban nincs!
HD Audio Controller Tiltás - Engedélyezés van!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72025) csemege86


csemege86
tag

Sziasztok! Túl kevés usb kimenetem van, szeretném bővíteni. Mivel erősebb/nagyobb adatátvitelű dolgokat szeretnék csatlakoztatni, elosztó már nem megoldás. Az usb-s egerem már igy is belaggol néha az ötös elosztóban.
A ház elején van két usb 3.0 bemenet, de nem aktívak. Megnéztem, mért. Bent 1 db közös 2x10 tüske csatlakozóban végződnek az alaplapon. Mivel régebbi alaplapom van, azon csak 2 db, külön 2x5 tüskés csatlakozás van. Kérdés: EZ való a régifajta 2x5-ös csatlakozóhoz? Viszont ahogy nézem, ez 1 db usb kimenet, ami lefoglalná mindkét 2x5-ös alaplapi csatlakozást? Tehát buknám a két usb kimenetből az egyiket? Van olyan usb vezeték ami 1x5-ös tüskébe csatlakozik bent az alaplapon?
Van még 2 db használaton kívüli HDMI kimenetem. A legegyszerűbb megoldás talán az lenne, ha HDMI-n tudnék bevinni usb adatot. Létezik ilyen megoldás?

Andris

(#72026) varmi2 válasza csemege86 (#72025) üzenetére


varmi2
nagyúr

HDMI nem tudsz usb-t bevinni. Vegyél usb bővítő kártyát.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#72027) Chrys_ válasza csemege86 (#72025) üzenetére


Chrys_
addikt

Laptop esetén létezik a HDMI-USB combo, pl a régi ACER 5739G is ilyen. Desktopon ilyen megoldást még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#72028) Chrys_ válasza Chrys_ (#72027) üzenetére


Chrys_
addikt

Tévedtem, az az ESATA port a laptopon, ami kombinálva van az USB-vel, nem a HDMI.

(#72029) chakany


chakany
tag

Sziasztok!

Nem tudom hova fordulhatnék, úgy látom, hogy a Asus P8 szériás (Z77/H77/B75) alaplapok fórum meghalt, de hátha kapok tanácsot itt.
Van egy P8H77-V lapom. Eddig egy i5 3470 volt benne és rendben ment minden, de most beleraktam egy i5 3470S procit. Az még hagyján, hogy a win7 megnyekkent tőle (újra raktam), de a Sata3-at sehogy sem akarja telepíteni. Már az összes drivert próbáltam feltelepíteni ami az asus honlapján fent van, de továbbra sem fut sata3 módban. Egyedül a legújabb driver futott végig (a többinél azt írja "Ez a számítógép nem felel meg a szoftver telepítéséhez előírt minimális követelménynek"), de így sem megy.
Valami ötlet? Van esetleg valami mókolt driver valahol?
Már előre félek, hogy mi lesz amikor megjön az RX570.

Köszönöm

(#72030) hobizoli válasza csemege86 (#72025) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kezdeskent leirhatnad milyen alaplaprol van szo, meg milyen USB cucciad vannak, aminek keves

nagyobb aramigenyu es nagy savszelessegu cuccoknak en ezt ajanlom: [link]
TP Link UH720, 7port USB3.0, sajat tappal
egy ilyenen figyel nekem 2db 2.5"-s USB HDD, noti HDD egy 6Gbps SATA-USB3.0 tokban, meg egy SSD egy masik 6Gbps SATA-USB3.0 tokban

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#72031) hobizoli válasza chakany (#72029) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hasznalj Win10-t

több drón kell ;P

(#72032) chakany válasza hobizoli (#72031) üzenetére


chakany
tag

Köszi, de nem :))
Valami más javaslat?

(#72033) hobizoli válasza chakany (#72032) üzenetére


hobizoli
nagyúr

unsupported OS-l kar szenvedni

több drón kell ;P

(#72034) chakany válasza hobizoli (#72033) üzenetére


chakany
tag

Nézőpont kérdése. A céges gépen win10 van, agybajt kapok az erőszakossága miatt.

(#72035) hobizoli válasza chakany (#72034) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mint pl? :U

több drón kell ;P

(#72036) tasiadam válasza hobizoli (#72035) üzenetére


tasiadam
veterán

Domestic violence.
Frissitsd, frissitsd, nem erdekel h dolgozol de 15p mulva frissitsd a gepet. Ha nem, mi fogjuk, udv: microsoft corp

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72037) hobizoli válasza tasiadam (#72036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az update-t eleve be lehet allitani, mikor csinalja
kb WinXP-nel is be lehetett ~20 eve

nemtom mit csinaltok rosszul vagy maskepp, de nekem kulonosebb allitgatasok nelkul sem tolja arcomba allandoan, hogy dikk, update van
neha eszembe jut, elinditom a gephazban a Win update keresot, es aztan megcsinalnja akkor, ha van vmi

több drón kell ;P

(#72038) tasiadam válasza hobizoli (#72037) üzenetére


tasiadam
veterán

Céges gépnél szokta ezt. Én az itthonin frissítem, merth a nem, úgyis betojik, ha igen úgyis.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72039) chakany válasza hobizoli (#72035) üzenetére


chakany
tag

...mint amit 'tasiadam' írt. A win7 a tegnapi esetet leszámítva stabil volt. Másfél éve raktam fel. Szóval amíg csak lehet, maradok ennél.

(#72040) tasiadam válasza chakany (#72039) üzenetére


tasiadam
veterán

nekem 2szer halt meg random. Mindenféle előzmény nélkül. SSD hibára gyanakodtam, azóta is a 840 evo-n vagyok.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72041) chakany válasza tasiadam (#72040) üzenetére


chakany
tag

Mármint a win7? Vagy ezt még a win10-re írtad?

(#72042) tasiadam válasza chakany (#72041) üzenetére


tasiadam
veterán

nálam a win10 döglött meg. De már külön kezelem, meghal, 1 óra és fent a másik. Elég gáz, de alkalmazkodnom kellett.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72043) imotrepus válasza csemege86 (#72025) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Lehet, hogy csak én nem értem?! Hogy van az előlapi 3.0 USB rákötve az alaplapra, 2x5 pin-re??
Egyébként egy PCI USB bővítőkártya miért nem jó??? 3.0-s is létezik

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72044) chakany válasza tasiadam (#72042) üzenetére


chakany
tag

Na igen. Nekem fél óránként eldobja a wifit, de azt nem jelzi, egyszerűen csak nincs. Lecsatlakoz, újra fel, és megint hagy dolgozni fél órát. Informatikus persze mindenféle kifogást talál ki, de ha felhozom, hogy esetleg a win10, felháborodik, mert az szent és sérthetetlen.
Na mindegy is, ne csináljunk más témát ennek a fórumnak :DD

(#72045) imotrepus válasza chakany (#72029) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Ennek a processzor cserének egyébként mi értelme volt??
Core i5-3470 (3.2G,L3:6M,iGPU,4C,VT-d,77W
Core i5-3470S (2.9G,L3:6M,iGPU,4C,VT-d,65W

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#72046) Chrys_ válasza Sidorovich (#72018) üzenetére


Chrys_
addikt

Ma megérkezett az új lap, ezzel minden OK (WIN10 1909, BIOS 1302, egyelőre nem frissítettem).

(#72047) jokeph válasza imotrepus (#72045) üzenetére


jokeph
nagyúr

ennek nincs értelme. :U és azóta hibázik a gépe, ergo lehet hogy nem tökéletes a CPU sem. :U

(#72048) hobizoli: de, létezik. pl. az én Shenzen Tech. E5 3.2 s1 "X79"-es lapom, ami gyakorlatilag Q67-es (E5-1650v2 XEON-al, 4*4 GB 1866CL13 DDR3 Quad-channelben megy és jól működik rajta az M2-es slot is, Kingston A1000 240 GB NVMe SSDvel). És ennél még bőven van lejjebb. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72048) hobizoli válasza tasiadam (#72040) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, en most egy kinai X99 deszkat hasznalok E5 Xeon CPU-val perpill kinai 4x8GB RAM-l
es mukodik :DDD
ennel keves dzsunkabb hw letezik ;]

több drón kell ;P

(#72049) tasiadam válasza chakany (#72044) üzenetére


tasiadam
veterán

Linuxal elégedettebb vagyok, mint a win10-el, de mégsem tudnék átszokni rá, mint elsődleges op rendszer.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72050) chakany válasza jokeph (#72047) üzenetére


chakany
tag

Valójában ez nem csere, hanem teszt akarna lenni. Anyukám gépébe vettem, mert egy celeronnal kínlódik. 1 hónap múlva utazom haza, gondoltam addig hagy pörögjön nálam, csak kijön ha valami gáz van. Remélem, hogy nem a CPU-val lesz a gond.
Ma nem volt türelmem hozzá (lehúzott a meló az életről), de holnap ismét újrarakom a gépet, hátha csak történt valami a telepítés közben. Aztán meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.