Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) Osi222 válasza WP14 (#55000) üzenetére


Osi222
tag

Nekem eddig mindig kimutatta a problémákat. Ha lesz rá energiám (okádni tudnék már a sok teszteléstől), akkor ezt is majd megnézem.

(#55002) MaCS_70 válasza jokeph (#54989) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én kedvencem anno a fordítva bedugott párhuzamosport-csatlakozó volt. A szerelő haver kérdezte is az ügyes felhasználót, hogy nem ment-e egy kicsit nehezen, mire mondták, hogy debizony, rohadtul meg kellett szenvedni vele, amíg sikerült.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55003) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Ha esetleg valaki tudja vagy mérte már legyen szíves ossza meg az infót:
Az alaplapi Power illetve Hdd led csatik hány Voltot adnak le ?
Előre is köszi.

Erre gondolok:

(#55004) jacint78 válasza WP14 (#55000) üzenetére


jacint78
addikt

Memóriahibától nem merevedik meg a kép az biztos, annak látványosabbak a jelei. Ha a videókártya kizárható, akkor a PCI-expressz lesz problémás.

vigyori78

Lehet 3.3 és 5V is lapfüggő, de a 3.3V a gyakoribb, de soros ellenállás mindenképpen van a kimeneteken.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#55005) WP14 válasza jacint78 (#55004) üzenetére


WP14
őstag

Nekem - ugyan még P4-es gépen - pedig okozott hasonlót, miután egyik modult kicseréltem, elmúlt a hiba.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#55006) jacint78 válasza WP14 (#55005) üzenetére


jacint78
addikt

Ha integrált VGA-ás masina volt, lehetséges.

type your text here..

(#55007) lazatt


lazatt
csendes tag

Hello

Alaplap: Asus Strix Z270F
Táp: Corsair RM750i
Videókártya: Asus Strix GTX1070 O8G

A fényeket Aura programmal összeszinkronizáltam, mindent statikus kékre álítottam.

A problémám az amikor kikapcsolom a gépet az alaplap világítása tovább működik (a VGA nem).
Nem a beállított kéken hanem azt hiszem az alap színváltós módban.

Nem találok sehol olyan beállítási lehetőséget ahol ezt kikapcsolhatnám.
Ha a tápot is kikapcsolom abba hagyja, de bizots van erre valami jobb módszer is.

Valami ötlet?

Üdv
Attila

(#55008) jacint78 válasza lazatt (#55007) üzenetére


jacint78
addikt

Ha van erre beállítás, az mindenképpen a BIOS-ban keresendő, ha ott nincs, akkor ez van.

type your text here..

(#55009) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

"Új" alaplapot vettem, ami azt illeti elég régi 1155 z77-es. Még anno Win7-es időkből származik. Jelenlegi OP rendszerem Win10. Feltettem az összes drivert ami Win10 x64-hez kidobott a honlap, viszont néztem és azt láttam, hogy Win7 esetén sokkal több driver van fent, amire Win10-nél semmi nincs (pl. Intel grafika, Chipset, USB 3.0 stb..), ezek nincsenek sehol Win10 alatt.

Na most ezekből rakjam fel ami Win7-es linkben is szerepel? Vagy hagyjam a fenébe?

Köszi :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#55010) MrDerekas válasza NandorHUN (#55009) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ne azt nézd! Az Eszközkezelőben van-e ismeretlen, vagy felkiáltójeles eszköz? Ha van akkor szedheted hozzá a win7 drivert. Ha egy lapnak van win10 támogatása, akkor nem feledékenységből és support hiányában nincs minden driver egyesével feltüntetve, hanem mert a win10 alapból rengeteg driverrel integráltan van kiadva.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55011) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Adott egy Asrock X370 Professional Gaming alaplap, 3 lanportal - Intel Gigabit- Wifi - és egy Aquantica 5Gigabites, ha a Wifist vagy az Inteles hálót használom akkor minden rendben,Viszont ha az Aquantikát, valahogy nem egészen úgy működik ahogy kell, több böngészőt is kipróbáltam, Torrent letöltés tökéletesen megy, letöltések mennek, oldalakat behozza, viszont 1-2 perc után gondol egyet és nem szakad meg a kapcsolat, mert pl Youtube videó, Zene megy, és bele is tudok tekerni, viszont pl Prohardberen olvasnék egy új fórum témát, csak tölt a végtelenségbe, több oldalnál is.. bezárom a böngészőt, utána tökéletes... online is tudok vele játszani, szakadás nélkül... de a böngészés körülményes.. lehetséges Driver vagy esetleg még a Bios nem elég kiforrott?

(#55012) MrDerekas válasza Walter_White (#55011) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valóban új dolog és benne van a bios bug lehetőség is. Mindenképp jelentsd a hibát a lap supportjának. Kb ez minden amit tehetsz, illetve vársz egy hotfix-re.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55013) Osi222 válasza jacint78 (#55006) üzenetére


Osi222
tag

Közben szermányoltam egy AM2-es procit, azzal a linux distrónál közel 2 órán át ment folyamatosan, hiba nélkül.
Számomra ezek alapján a CPU a tettes. Remélem gariban is cserélik majd.

Köszönöm a sok brainstormingot:)

(#55014) NandorHUN válasza MrDerekas (#55010) üzenetére


NandorHUN
addikt

OK. Akkor hagyom a fenében, most fut minden rendesen. Csak maximalista vagyok :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#55015) #65675776 válasza Osi222 (#55013) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem feltétlenül. Lehet a VRM melegedik túl. Annak a bordáját mindenképpen takarítsd ki, esetleg támogasd meg egy ventilátorral.

(#55016) Buckey


Buckey
senior tag

Megvannak az „alkatrészek”, összedobtam, működik! :C
Csak a helyét kell még megcsinálnom neki, de az előlap csak jövő hét közepén lesz kész.
És van egy kis meglepetés is ám! :K
De ezt majd az utolsó pár kép elmeséli, nem lövöm le a poént. ;)
Ja, és nem ér röhögni, ez egy absztrakt modern műalkotás is egyben. :DD




[ Szerkesztve ]

(#55017) Buckey


Buckey
senior tag

És most jön a lényeg!
Alapjáraton, M.2 SSD + 2,5" HDD

100%-os terhelés, + M.2 SSD, SATA3 HDD, 2db USB HDD, 1db pendrive.


Azt hiszem, nem fog túlmelegedni a 150W-os tápegység és a paneltáp sem.
Átlagban 1,2-2,8 A között mozog a terhelés, úgyhogy megnyugodtam, még USB HUB sem kell (külső táppal), elbírja amit el kell bírnia.

Ezek után, ha valaki gépet akar összerakatni, főleg ilyen kicsit, akkor nyugodtan kihagyhatja a hangos ATX tápot és egy csendes masinát tud összeállítani. Semmi hangja sincs a ventilátornak.

[ Szerkesztve ]

(#55018) #65675776 válasza Buckey (#55017) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ennek mégis mi keresnivalója van ebben a topicban?

(#55019) Buckey válasza #65675776 (#55018) üzenetére


Buckey
senior tag

Utólag már rájöttem, hogy eltévedtem, de nem tudtam már szerkeszteni. :W
Tableten kezdtem és telefonon folytattam. Sajnos így sikerült. :W

[ Szerkesztve ]

(#55020) #65675776 válasza Buckey (#55019) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nézzük a jó oldalát: off-ba tetted.

(#55021) Osi222 válasza #65675776 (#55015) üzenetére


Osi222
tag

A borda és környéke teljesen tiszta, és a hűtés is megoldott, mivel az arctic cooling hűtőbordája a vrm felé is ad levegőt. Kézi tapintásra is max csak langyos, nem hinném hogy ez tényleges hibaforrás lenne. Különben meg az a 2 óra teszt linuxon nem tudott 100%-ra a root cause-ra rámutatni, de eléggé egyértelművé tette a dolgot.
Mindenesetre a gari remélem lezárja ezt a fejezetet is:)

(#55022) #65675776 válasza Osi222 (#55021) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs olyan tornyhűtő, amelyik érdemben hűtené a VRM-et.

Egyébként az, hogy a borda hideg akár rossz jel is lehet. Azt is jelentheti ugyanis, hogy a FET-ek nem adják át neki a hőt, csak magukat és a PCB-t fűtik. Ebben az esetben a borda és a FET-ek közötti gap pad-ekkel van probléma. Szóval lehet a PCB hátoldalát kellene megnézni, hogy az nem melegedik-e nagyon fel.

Egy K8 vagy 10(.5) proci nem veszi annyira igénybe a VRM-et, emiatt lehet azzal teljesen stabil a lap. Egy FX más tészta. Alacsonyabb TDP mellett is sokkal komolyabb terhelést jelent.

(#55023) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

Gigabyte g31m es2l <- ebben az alaplapban milyen típusú integrált VGA van?

Köszönöm!
:R

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#55024) MrDerekas válasza marilllyo (#55023) üzenetére


MrDerekas
addikt

Semmilyen. A processzorban van az integrált videovezérlő, a lap csupán kiszolgálja és adja a kimeneteket.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55025) marilllyo válasza MrDerekas (#55024) üzenetére


marilllyo
veterán

Egy E5500-as van beledugva. Nem találok erről információt. :(

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#55026) quailstorm válasza marilllyo (#55023) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Intel GMA3100. DX9.0b Pixel Shader 2.0 Vertex Shader szoftveres. HW T&L legalább már van, és Windows 7 WDDM Aero driver is van.
Intellimodder Sapphire GR való hozzá. Már ha 8.1-en vagy 10-en kell használni, gyárilag Win7 a max.

Teljesítmény tekintetében kb low-end GeForce FX szint.

(#55024) MrDerekas : mellényúltál egy kicsit nagyon. Korán van? Északi hídban van az IGP.

[ Szerkesztve ]

(#55027) marilllyo válasza quailstorm (#55026) üzenetére


marilllyo
veterán

Ó köszönöm szépen! Munkahelyi gép aztán találtam itt a fiókban egy régi X800XL VGA-t és kíváncsi voltam melyikkel vagyok előrébb.

:R :R :R Köszönöm

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#55028) MrDerekas válasza quailstorm (#55026) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Korán volt. Megkövetem magam. Hajlamos vagyok megfeledkezni régebbi dolgokról. Elnézést!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55029) quailstorm válasza marilllyo (#55027) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Teljesítményt tekintve kicsit jobb az X800XL, de csak játékra. Még régebbi, még nehezebben lesz driver, és az is csak Dx9.0b. Szerintem nem éri meg átszerelni, max ha szűkösen vagy RAM-mal és a rendszernek akarod adni amit az IGP foglal.

(#55030) marilllyo válasza quailstorm (#55029) üzenetére


marilllyo
veterán

Szervizben van a laptopom aztán ezen az irodai vackon próbálom életre kelteni a Ps-t meg az ID-t, hogy ne legyek meglőve... :F

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#55031) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Miután feladtam a BIOS-ba történő belépési kísérletezést, beszereztem egy új alaplapot.

Kérdés az, hogy a Windows 10 vajon újratelepítés nélkül átmenthető-e az új lapra úgy, hogy még a régin futó rendszer alatt telepítem az új alaplap chipset drivereit.
További kérdés, hogy hogy most pontosan mi is az ajánlott gyártói drivertelepítési eljárás -- mi az, amit kell, és mi az, amit nem ajánlott telepíteni.

A régi alaplap: Gigabyte GA-890FXA-UD5
Az új: Gigabyte-A970-UD3

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55032) MrDerekas válasza MaCS_70 (#55031) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én speciel nem ajánlom. Tény hogy a win8-10 már a sok integrált driver miatt jobban tűri az ilyen kényszerhelyzetet, de semmi sem garantálja a kékhalál mentességet és a stabilan futó rendszert. Tőmondatban működhet ugyan, de tény hogy ettől sokkal bonyolultabb a dolog. Ha elindul és működik a rendszered, javasolnám a Gépházból való re-install-t, a beállítások és saját fájlok megtartásával.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55033) Osi222 válasza #65675776 (#55022) üzenetére


Osi222
tag

Köszi az infót!
Hasonló proci nincs kéznél, szétszedni a lapot pedig nem fogom. Mindkettő megy vissza gariba, azt meglátjuk a "vizesek" mit mondanak rá.

(#55034) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Dell Inspiron N5110 lapos alaplapja meghalt, mire kell figyelni másik vásárlásánál? Illetve hol érdemes nézelődni (akár bel-, akár külföldön)?

Előre is köszi! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#55035) vhw


vhw
addikt

A következő problémám lenne: gép nem jegyzi meg az időt és dátumot (illetve boot beállításokat; elsődleges meghajtó, ventillátor profil).
CMOS elemet a napokban cseréltem (az elem típusa jó, az alaplap csatlakozó érintkeznek).
Hétvégére lekapcsoltam a tápegységet. Most bekapcsolásnál újra elfelejtett mindent. Kicsit tesztelgetve; ha a tápegység kapcsolóját használom áramtalanításra, akkor elfelejti az időt, ha magát a kábelt húzom ki a konnektorból (ugyan csak pár percre), akkor nem jelentkezik..
Nem olyan rég cseréltem tápegységet, az előzővel nem volt hasonló probléma éveken át.
(A konfig az adatlapon)
Mivel lehet a gond?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#55036) MrDerekas válasza vhw (#55035) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez pedig gombelem és környéke probléma.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55037) vhw válasza MrDerekas (#55036) üzenetére


vhw
addikt

A bliszter szerint ez egy 2024-ig használható Energizer... ettől függetlenül lehet defektes...
Az új tápegység okozhat ilyen jelenséget (valami designból, kapcsolásból eredő probléma)?
Vagy időközben az alaplapon adta meg magát valami?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#55038) dugo_ válasza apholyon (#55034) üzenetére


dugo_
veterán

Leginkább arra, hogy ne vegyél bele alaplapot. Értelmetlen. Híresen szar sorozat volt, sorban hullottak el, katasztrófa az a gép.
Aliexressről se úsznád meg 20k alatt a bulit a bontott, állítólag tesztelt darabokkal és azokra is kb csak kipróbálási garancia van. Ugyanúgy elhullhatnak pár hónapon belül.

Egy hat éves, 2-3 év után eldobhatóra tervezett konzumer laptopra egyszerűen nem éri meg ennyit költeni.

(#55039) apholyon válasza dugo_ (#55038) üzenetére


apholyon
aktív tag

Igen, hasonló véleményen vagyok (mármint hogy nem éri meg venni bele), de nem nekem kell és hajthatatlan az illető...

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#55040) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valaki próbálta már kikapcsolni az Intel C-State energia gazdálkodást biosban?Nekem egy msi b250m mortar alaplapom van és olyan furcsa sercegő hang hallatszik néha,azt mondják más lapoknál is előfordúl itt a videóban is mutatják,hogy kell kikapcsolni [link]
Ha kikapcsolom,annak van valami hátránya?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55041) dugo_ válasza apholyon (#55039) üzenetére


dugo_
veterán

Akkor esetleg keresd őket:
KillHates; Duree

Mindketten szervizesek, lehet akár javítható is a lap. Vagy tudnak szerezni. Ha magadnak keresnél, akkor szét kéne előbb szedni a gépet és a lap típusszámát megkeresni, mert ahogy láttam az Alin, elég sok verzió volt belőle.

(#55042) jacint78 válasza Pityu. (#55040) üzenetére


jacint78
addikt

Üresjáratban többet fog enni a processzor. Azért fütyül, mert annyira alacsony a terhelés, hogy a DC-DC konverter burst módban megy (ha tud ilyet), tehát nem folyamatosan és tulajdonképpen a ki-be kapcsolását hallani, vagy a terhelés szaggatott. Ezt csak úgy lehet megakadályozni, hogy nagyobb a terhelés rajta, tehát többet eszik a processzor.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#55043) Pityu. válasza jacint78 (#55042) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De ez akkor normális jelenség?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#55044) MrDerekas válasza vhw (#55037) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem biztos, hogy az elem rossz. Az elem érintkezőivel és azok forrasztásával is lehet baj. Tehát igen, akár a lap is lehet a hibaforrás. A tápot kizárnám ebben az esetben, mert az elemnek kellene biztosítani, hogy áramellátás hiányában se felejtse el a beállításokat a lap.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55045) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan segítség kéne, hogy adott egy Q9400-as proci és egy Asrock 4Core1333-eSATA2 lap.

Nem is gondoltam volna, hogy nem fog menni benne a proci, de az tény, hogy elindul a lap, de lefagy egyből indításnál azt írja Processzor Speed 12,69 Ghz :Y :Y és onnan ne tovább.

CPU support listában összes proci benne van szinte, de ez nincs közte a q9400-as. lehet hogy pont valamiért ezt nem támogatja, és ezért nem megy vele... Lehet erre valami megoldás.

Még azt sem tudtam így megnézni, mert a BIOS-ba sem enged be előtte fagy, hogy milyen BIOS van rajta, nyilván a frissítés sem opció, de van othon egy e2180-as procim azzal tudnék BIOS-t frissíteni ha megoldhatná a problémát, csak azt nem értem a támogatási listából ez a proci miért hiányzik kezeli vajon a LAP :F

Köszi előre is :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#55046) MrDerekas válasza maxxenergie (#55045) üzenetére


MrDerekas
addikt

A támogatási listából pont azért hiányzik, mert csak azok szerepelnek benne, amit támogat. Megoldás csak az lehet, ha van kiadott újabb bios ami támogatja a kérdéses procit. Vagy keresel moddolt biost, mindenféle tech fórumokon. (Ha átnézted a támogatási listát, akkor komolyan nem értem, min vagy kiakadva... Az őrölt kávét sem a mosógépben főzöd le ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#55047) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Z170A GAMING M3 lenne az aktuális alany.
WIN 7 64 bit-et szeretnék telepíteni de nem sikerül. ( Nekem jobban tetszik)
-Bios-ban engedélyeztem a Win7 telepítést
-a boot elindul
-nyelvet, bill-t kiválasztom
-következik a telepítés , katt és jön is az üzenet, hogy nincs megfelelő illesztőprogram a meghajtóhoz..
Csináltam már 1000x 1155-ös gépen minden gond nélkül.
Ha másik ssd-t dobok a gépbe amin már Win7 van akkor elindul persze vele , de nem akar menni a wifi antenna sem pl. win10 alatt ez is megy egyből.
Olyan mintha az USB lenne letiltva valahogy ami persze hülyeség hiszen látja a bill-t, egeret sőt a pendrive-ot is amin a win7 van.
Ha már az említett WIN7 es ssd-ről elindul a rendszer mindegy hova dugom a wifi antennát semmit sem érzékel, mintha halott lenne a port.
Ötlet?

(#55048) jacint78 válasza Pityu. (#55043) üzenetére


jacint78
addikt

Tulajdonképpen az.

type your text here..

(#55049) dugo_ válasza Pepe78 (#55047) üzenetére


dugo_
veterán

Nem hülyeség a fejtegetésed. A Windows 7-ből hiányzik az USB 3.0 xHCI natívban.

A legtöbb alaplapgyártónak van saját programja, amivel meg tudod patchelni a telepítőt. Vagy magadnak csinálsz integráltat. Vagy letöltesz a virágboltból egy all in one iso-t, amit már Win10 telepítésvezérlőre húztak rá.

Ha feltelpíted, akkor folyamatos küzdés lesz az életed, mert az MS tűzzel vassal irtja a régi rendszereket. Kézzel kell mazsolázni azokat a frissítéseket, amit semmiképp nem szabad felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#55050) Laccoss válasza Pepe78 (#55047) üzenetére


Laccoss
addikt

[link]

PDF-ben le van írva mit és hogy kell elvégezni a telepítőn, majd a módosított telepítőt installálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.