Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Rico83 válasza mézespálinka (#18250) üzenetére


Rico83
tag

Nem feltétlen.Próbálkozz még másik vga driverrel. Újabbal ill.stabil régivel.Úgy tűnik ez türelem játék lesz.
Esetleg próbálkozz meg egy default biossal is.Ártani nem árt.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18252) mézespálinka válasza Rico83 (#18251) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Azt, hogy a bios és a driverek a legfrissebbek, ahhoz hozzátartozik, hogy először természetesen a gyári, dvd-n mellékelt driverek voltak fent. Előjött a hiba, elkezdtem a teszteléseket, utána lett frissítve a driver/utility/bios. (de amúgy nem lenne elvárható, hogy ilyen hibát ne produkáljon egy gyári dobozból kicsomagolt alkatrész gyári driverekkel...? egy i7 3770-től (ill. a benne levő hd4000től) sem lehet elvárni, hogy legalább 3d mark alatt ne fagyjon, hamár game közben fagy? - ezek nem kötekedős kérdések, nagyon lemaradtam, 7 éve volt utojára dolgom bármilyen alkatrésszel vagy konfiggal :D)

(#18253) Rivaul válasza mézespálinka (#18252) üzenetére


Rivaul
addikt

A 3d-nek le kéne futnia, ott valami nem jó. Egy teljes rendszer csere se árthat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18254) mézespálinka válasza Rivaul (#18253) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Akkor most azt próbáljam majd meg, hogy:
-win reinstall (Ha rendszercsere alatt ezt érted)
-régi (x1950pro) vga-val
-hdd sentinel ?

kérdés: kéne e vennem egy használt 2gb ddr3-ast csak a teszt miatt?

(#18255) hektorka69


hektorka69
tag

Sziasztok. lenne nekem egy gigabyte ga- ep35c-ds3r alaplapom. szeretnék felrakni win 8-at a gépre.
be is bootol minden megy szépen, amíg ki nem ír nekem olyat hogy valami illesztőprogramot nem talál. 100 szor félbehagytam a telepítést. behoztam a meglévő win7 rendszert. gigabyte oldalra felmentem és csomó ilyen sata raid meg hasonló drivereket leszedtem, feltelepítettem. De mindig hiányzik a win 8 telepítésénél valami illesztőprogi. azt javasolta egyik ismerősöm hogy frissítsem a biost Nektek van e esetleg valami ötletetek??
válaszotokat előre is köszönöm! Üdv!

(#18256) Rivaul válasza mézespálinka (#18254) üzenetére


Rivaul
addikt

Előbb zárj ki minden mást míg el nem kezdesz vásárolni. Igen egy wint húzhatsz újra.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18257) mézespálinka válasza Rivaul (#18256) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Okés win újra lesz húzva. Viszont a kizárás nagyon nem fog menni, mert a régi konfigból talán a vga-t tudom áttenni. Abban a memória ddr2-es, proci más foglalatú, az új proci, memória pedig a régi lapba nem megy bele.(kölcsönbe meg nem sikerült szerezni )

[ Szerkesztve ]

(#18258) tkesy válasza hektorka69 (#18255) üzenetére


tkesy
őstag

jó lenne tudni, hogy mit is nem talál pontosan... esetleg nem tudod lefényképezni, vagy leírni, hogy mit iis hiányol pontosan?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18259) hektorka69 válasza tkesy (#18258) üzenetére


hektorka69
tag

őő most próbálkozok meg vele 100-adszor. ha nem megy lefotózom telóval. és belinkelem! köszi a helpet! Üdv!

(#18260) hektorka69


hektorka69
tag

na hát nem sikerült ismét. csináltam képet!

(#18261) hektorka69


hektorka69
tag

az alaplap rev2.1

(#18262) Rivaul válasza hektorka69 (#18260) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem az ssd-d re panaszkodik. Nem talál hozzá illesztőt a telepítőlemezen ezért nem tudja felrakni rá. Keress a gyártónál.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18263) tkesy válasza hektorka69 (#18261) üzenetére


tkesy
őstag

hogy van beállítva a bios? és mik vannak az adott gépben? itt többen is írták, hogy megy P35-ön, úgyhogy szerintem a hiba valahol a bios beállításokban keresendő... de ezt innen nagyon nehéz megmondani...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18264) cinkoxid válasza hektorka69 (#18261) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Telepíts usb-ről, onnan menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#18265) Cukormentes


Cukormentes
csendes tag

Hali,

érdeklődnék, hogy az Asus P5KPL-MV alaplap támogatja-e az USB-ről való operációs rendszer telepítését?

(#18266) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen alaplap, csináltunk egy bootolható win 8-as pendrive-ot, de nem tudunk bebootolni.
Ha nem frissítjük a BIOS-t és megpróbáljuk DVD-ről, akkor menni fog, vagy csak azért kéne frissíteni, hogy pendrive-ról tudjuk telepíteni?
Köszi.

(#18267) invasio válasza dJ Peer (#18266) üzenetére


invasio
tag

Igen, DVD-ről mindenképp mennie kell.
Bár elvileg pen drive-ról is bootolnia kellene. Biztos hogy jól készítetted ?

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18268) invasio válasza Cukormentes (#18265) üzenetére


invasio
tag

Egészen biztos.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18269) dJ Peer válasza invasio (#18267) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Egy notebook elindul róla, szóval nem a pendrive-al van a baj.

(#18270) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Lenne egy összetett kérdésem ami nem csak egy alaplapot érint de az a fő probléma. Szóval vettem egy noctua nh-d14 cpu hűtőt amit miután rászereltem egy micro atx alaplapra nem tudtam csatlakoztatni a vga-mat. Néztem egy videót ahol mutatták hogy micro atx alapokon egy olyan házba ami nekem van elfér a vga is meg a hűtő is. Kérdésem pedig, hogy a pci express csatolók nem szabvány szerint vannak kialakítva? Az egyik lehet közelebb a cpu foglalathoz mint a másik?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#18271) Cukormentes válasza invasio (#18268) üzenetére


Cukormentes
csendes tag

Köszi! :R

(#18272) Thrawn válasza CsonkaImo (#18270) üzenetére


Thrawn
félisten

Noctua honlapról:
ASRock Z68 Pro3-M: Possible compatibility issues with video cards that have large protruding components at the back. Please see FAQ.

A PCI-E csatlakozók elhelyezkedése NEM térhetnek el a szabványtól, de a procifoglalat lehet közelebb vagy távolabb a csatlakozóktól.

szerk: Így szemre nézve a két lapot (a tiéd és az Asus-t) utóbbinál mintha 1-2 mm-rel távolabb lenne a foglalat.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18273) CsonkaImo válasza Thrawn (#18272) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Igazából ez a gond:

(#18274) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok!

Boldog tulaja lettem egy Thermaltake Commander II-esnek. Sajnos az öröm keserédes mert az előlapi USB 3.0 kábele nem kompatibilis az alaplappal. Asrock 970 Extreme 3-as muzsikál benne. Milyen megoldás lehetne? Létezik valamiféle átalakító?

Előre is köszi.

Üdv. M.

(#18275) Thrawn válasza CsonkaImo (#18273) üzenetére


Thrawn
félisten

Nos, amit én is linkeltem FAQ-t, ott azt írják, hogy nem baj ha hozzáér, de valami szigetelést készíteni kell hozzá, hogy ne okozzon zárlatot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18276) CsonkaImo válasza Thrawn (#18275) üzenetére


CsonkaImo
addikt

vga-t sajnos már csatlakoztatni se tudom miatta :(

(#18277) Rivaul válasza CsonkaImo (#18276) üzenetére


Rivaul
addikt

Simán gyors kötegelővel rögzítsd a ventit így leakaszthatod a fémkeretet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18278) Martino89


Martino89
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, ki melyik alaplapot (és miért) venné. Megbízhatóság, és azért egy ersőebb tuning sem ártana :)
- ASROCK Alaplap S1155 Z77 Performance
- Alaplap ASRock Z77 Extreme4

Csík Márton

(#18279) CsonkaImo válasza Rivaul (#18277) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Köszi a tippet de az elöbb próbáltam ventik nélkül és már a bordától nem fér rá :( Lapot se tudom milyet vegyek mert a videokártya hátúlján van egy "chip" amitől nem fér el

[ Szerkesztve ]

(#18280) Rivaul válasza CsonkaImo (#18279) üzenetére


Rivaul
addikt

Vágd meg a francba a hűtőt ahol kell. Vate...án van gravírozó gép 3k-ért aminek van kis flexkorong szerű feje. Azzal gond nélkül szépen átalakíthatod. A hőveszteség max 1-2-fok lesz egy ilyen kis alakításnál.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18281) CsonkaImo válasza Rivaul (#18280) üzenetére


CsonkaImo
addikt

:DDD Inkább cserélem a lapot már úgy is érett, mert a vga miatt még hangkártyát se tudok rakni amit már régóta szeretnék...

(#18282) bluyoo válasza kuzma88 (#18274) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Erre gondoltál? [link]

(#18278) Martino89
+1 az Z77 Extreme4 -nek. Jobb audio , 8x8x CF/SLI lehetőség , több SATA3 port amik 90fokban el vannak forgatva , ..... és jobban néz ki. :DDD
Milyen alaplapot?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18283) Norbi_B


Norbi_B
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire tudtok esetleg segíteni nekem, de azért megpróbálom!

HTPC-t szeretnék összeállítani és ehhez nekem egy Mini-ITX-es alaplapra lenne szükségem. Gondolkoztam AM2/AM2+, AM3 platformon, viszont nem tudom melyek az ilyen lapok az adott platformon belül. Nem találtam keresőt sem, amivel pontosan rá tudnék keresni mini-ITX-re és sajnos a Google ebben sem a barátom :D.

Szóval ha tudnátok egy-két típust írni nekem, és ajánlanátok is nagyon örülnék!

Köszi!

Benkó Norbert

(#18284) Rivaul válasza Norbi_B (#18283) üzenetére


Rivaul
addikt

AQUA beállíthatod felül hogy csak azokat listázza ki neked. (Méret)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18285) Norbi_B válasza Rivaul (#18284) üzenetére


Norbi_B
csendes tag

Nos az aqua-ig még nem jutottam el! Meglesem. Viszont, lehet nem lesz a legjobb, mert használtban is gondolkodtam és azért az AM2+, valljuk be nem éppen elterjedt az új piacon manapság!

Benkó Norbert

(#18286) tkesy válasza Norbi_B (#18285) üzenetére


tkesy
őstag

van egy kimondottan mini-itx-es topik is a ph!-n... :) amúgy miért pont AM2+ a célplatform?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18287) jim bcs válasza Norbi_B (#18285) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. --- mennyi a keret lapra?
2. --- (#18286) tkesy már leírta a teendőt

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18288) Norbi_B


Norbi_B
csendes tag

Azért az AM2+-ra gondoltam, mert azok már normális árakban lehetnek, mert olcsóbban szeretném megúszni a dolgot. És többnyire azok közt találhatóak szerintem normális int. vga -val ellátott alaplapok.

Egyébként gondolkoztam azon a topikon, de aztán megláttam, hogy alaplappal foglalkozó topic, így ide pártoltam.

Köszi a válaszokat!

Benkó Norbert

(#18289) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello!

Akad valakinek Abit KX-7 laphoz BIOS-a?
Van egy nálam, kéne frissülnöm, hogy ismerje a jobbféle Athlonxp-jet is (pl. ami benne van :D )
Neten már sehol nincs.

Köszi, ha valaki segít!

Mutogatni való hater díszpinty

(#18290) NoiZz


NoiZz
tag

Üdv lenne egy olyan problémám hogy pár napja elhalálozott egy SSDm nem tölti be a wint róla nem látja bios se bootolásnál az egész belassul és ki írja hogy can't tpm device, mi lehet ez? asus p7h55

(#18291) Rivaul válasza hcl (#18289) üzenetére


Rivaul
addikt

Gyártó?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18292) hcl válasza NoiZz (#18290) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gúgli azt mondja, BIOS resetet próbáld meg hirtelen...

Mondjuk fura a jelenség, meg ha attól elmúlik...

@Rivaul : Korábban néztem, akkor nem sikerült, de aztán egy másik úton megtaláltam, köszi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18293) Matthisa


Matthisa
tag

sziasztok! Adott egy msi 970a g46 am3+ os alaplap +1 phenom II b55 proci+Ac freezer 64 pro pwm!hogy tudom elkerülni az indításkor azt h venti ne pörögjön mint állat míg be nem jön a windows?előre is köszi!

(#18294) macy válasza hcl (#18289) üzenetére


macy
addikt

Abit KX-7 333/ KX-7 333R

Ja látom már megtaláltad.

[ Szerkesztve ]

(#18295) hcl válasza macy (#18294) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18296) Rivaul válasza Matthisa (#18293) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha biosba nem tudod levenni alapból akkor sehogy mivel gondolom az oprendszer alatt adtad meg az alacsonyabb fordulatot. Max külső fordulatszabályzót építhetsz be.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18297) #65675776 válasza Rivaul (#18291) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez nem a gyártó oldala, hanem annak egy tükre (ráadásul nagyrészt még csak nem is működik). Hivatalos Abit oldal már nem létezik, ahogy maga a gyártó sem.

[ Szerkesztve ]

(#18298) hcl válasza #65675776 (#18297) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyrészt nem működik, de pont a driverek még megvannak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18299) zarayg


zarayg
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy Asus P5B Deluxe alaplap > Kép / Infó

Történet: Illető felrakta az Asus oldaláról egy Win-es BIOS update-et, újraindít, és sekép sehang.

Gép felveszi teljes egészébe az áramot, semmilyen fajta egyéb dolog nem mutatkozik. PCIE/PCI karin sincs kép, több procival/rammal tesztelve, semmi gyógyulási jel.

CMOS-BIOS reset (jumper játék) semmi reakció.

Kérdés:
- Mi lehet a baja? Javítható esetleg?
- Érdemes vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 36-30/935-51-87! || Szépen kérlek! Ha írok PM-et, akkor legyél hajlandó válaszolni rá! Köszönöm.

(#18300) hcl válasza zarayg (#18299) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi a baja : nem jó a BIOS, valszeg hibásan flashelődött fel, vagy nem jó verzsön ment rá.

Javítható : igen, elég sokan foglalkoznak BIOS felflasheléssel a PH-n.

Esetleg egy floppyról autoflashelést próbálj meg - ez mondjuk nekem még sosenem jött be, de hátha.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.