Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) bluyoo válasza mézespálinka (#18949) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ahogy visszaolvastam a RAM-ot kizártad a hibalehetőségek közül.Én a táppal is azt tenném az I3 is maximum 10W-al eszik többet teljes terhelésen.dVGA-val próbáltad úgy is kifagy terhelve vagy "csak" a IGPU használata közben? Talán az alaplapot is kizárhatod hiszen az I3-al működik .... szóval ha lehet kérd meg a barátodat hogy az I7-et meg tudd nyüstölni az ő gépében. Ha a hiba jelentkezik a CPU a ludas.
"ami még fura, hogy a szervízben egy gyengébb gta san andreas játékkal etsztelték és náluk nem fagyott," Miért lenne fura? A hiba más terhelésen jelentkezik. De a szervizben miért nem azokkal a játékokkal próbáltátok ami fagyott?
Esetleg állíts be az IGPU-nak fix. RAM-ot , feszültséget , ......

(#18952) BomiBoogie
"Az adatlapodat érdemes kitöltened." A héten hanyagjára is javasoljuk? :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18952) BomiBoogie válasza Solyom88 (#18950) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Értelek. Milyen tápod van?
Az adatlapodat érdemes kitöltened. :K

[ Szerkesztve ]

(#18953) mézespálinka válasza bluyoo (#18951) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Na hát igen, jó kérdés, direkt megkértek, hogy legyen rajta olyan játék amivel fagy. Volt, tettem rá, erre náluk is kifagyott, majd miután kicserélték a winchestert már a gta-t telepítették fel a sajátjukra, meg az én vinyómra is...

Cpu-hoz:tegnap jött egy ugyan olyan vadi új i7 3770-es. A régit cserélték, mivel az ismerősöm cpu-jával ment, arra gyanakodtunk, de ezzel az újjal is ugyan azt produkálja. Sajnos az i7-es nem megy bele az ő lapjába gen3 miatt, így azt nem tudtuk tesztelni. Jelenleg csak az integrált hd4000 van a gépben (nincs más vga még sajna)

(#18954) bluyoo válasza mézespálinka (#18953) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"tegnap jött egy ugyan olyan vadi új i7 3770-es." :) Hát így már tényleg csak a lap, vagy a hibás iGPU beállítás marad. Próbáld ki dVGA-val ...... vagy az előbb javasolt " állíts be az IGPU-nak fix. RAM-ot , feszültséget , ......"
" Sajnos az i7-es nem megy bele az ő lapjába gen3 miatt, így azt nem tudtuk tesztelni." Mert milyen lapja van? Bár lényegtelen 2 hibás I7 kifogására az esély egyenlő a nullával.

Bazinga!

(#18955) mézespálinka válasza bluyoo (#18954) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Hát nem tudom pontosan, majd megkérdezem pár éve i3-ashoz vette, i7-eseket gen2-ig támogatja. (mondjuk a hivatalos honlapon gen2-t írtak, viszont a támogatott prociknál meg szerepelt az i7 3770-amiből google alapján nem találtunk gen2-est. De mindegy, élesben kiderült, hogy nem működik i7-essel az a lap. )
(DVGA sajna nincs most, később terveztem venni addig a hd4000-et használnám.)
Akkor inkább a lap, mint a táp szerinted is? Mert én ma vagy táppal vagy lappal megyek haza melóból, mert már teljesen elegem van, hogy már pár hete itt a konfig és nem tudom használni, debughoz meg más ismerőst nem találtam... :(

(#18956) sesomaru1989 válasza Mr. Teddy (#18942) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

köszönöm a segítséget, a megoldas valóban az msconfig menüben volt, a memória maximális mérete beállításnál. ;-).

(#18957) bluyoo válasza mézespálinka (#18955) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Akkor inkább a lap, mint a táp szerinted is?" Igen! A tápod biztos nem hasal el +10W-tól ... de a konfigod amúgy is messze elmarad az 500W-tól.
Feltéve ha már próbáltad az UEFI-ben az említett beállításokat és még úgy is hozza a hibát.
Bár ez a legrosszabb hiba amit kívánhat az ember magának ..... néha, és csak egy két alkalmazás alatt, meghatározott CPU-val ..... :o

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#18958) mézespálinka válasza bluyoo (#18957) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Még az előző, visszaküldött i7-essel próbálkoztam külföldi fórum, itthoni tanács valamint ram-nak a bios beállításával is amit az intel fórumon írtak. Hiba maradt.

(#18959) mézespálinka válasza bluyoo (#18957) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Akkor egyelőre átmenetileg egy ilyen megtenné szerintetek?
[link]

(#18960) bluyoo válasza mézespálinka (#18959) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Átmenetileg akármelyik lap megfelel ami kezeli a CPU-d ....

Bazinga!

(#18961) jim bcs válasza mézespálinka (#18959) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

csatlakozom bluyoo-hoz, igen meg

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18962) mézespálinka válasza jim bcs (#18961) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Oké, köszi, már hívom is őket, hogy délután mennék érte. Bár előre látom, hogy mivel vidék, sztem egyik hw-ből sincs nekik egy darab se készleten, menj be venni nem tudsz de majd egy hét múlvára lehozatják neked, ha kifizeted :W - mostanába elég gyakori lett ez.

(#18963) jim bcs válasza mézespálinka (#18962) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nézz körül sok helyen még a mai nap házhoz viszik azaz délután már üzemel a géped, rosszabb esetben holnap délelőtt meg kell kapnod

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18964) mézespálinka válasza jim bcs (#18963) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Szupi, sehol semmi.... egy ilyet tudnak intézni holnapra, vagy az előző linkeltet (msi):
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18965) bluyoo válasza mézespálinka (#18964) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha megvan minden neked szükséges csatlakozó ugyan úgy megfelel ....
Bár nem sokkal többért már olyan lapot is kapsz amit akár véglegesen is megtarthatsz ATX méretben pl.: ASRock B75 Pro3 , Asus P8B75-V , MSI B75A-G43 ... ha más nem később ezeket a lapokat könnyebb eladni mint a régi H61-es chipset-el ellátott lapokat.

Bazinga!

(#18966) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Van egy ASUS P8Z68-VLX alaplapom!Hogyan és egyátalán lehet-e olyat állitani a biosban, hogy az USB-n kikapcsolt állapotban töltse pl:telefont stb..Tehát amikor a gép ki van kapcsolva az usbn adjon áramot??

(#18967) jim bcs válasza mézespálinka (#18964) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

bluyoo-nak igaza van akkor már érdemesebb pár 1000-es ráfordítással B75-H77-es lapot nézni ami akár maradhat végleges és később könnyebb eladni is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18968) Bli92


Bli92
tag

Üdv, remélem jó helyre írok.
Most raktam össze a gépet, ASUS P8B75-V alaplap, INTEL core i3-2120 proci és Kingston KVR1333D3S8N9 memória van benne.
Elindítottam egy merevlemezzel amin már fent volt a Win7, mikor hozzányúlt a meghajtóhoz újraindult. Gondoltam, hát jó, felteszem újra az oprendszert. Minden simán ment, jött volna az első bejelentkezés és írja, hogy üdvözöljuk stb, aztán átvált arra, hogy kijelentkezés, leállítás és leáll. feltettem másik lemezre is a rendszert, ugyanez, a telepítés szépen megy aztán a végén leáll, ha elindítom folyton csak újraindulgat. Optikai meghajtóról bootol, de merevlemezről csak újraindul. Miért lehet ez? segítsetek légyszi :/

(#18969) jim bcs válasza #33101952 (#18966) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

bekapcsolt állapotban létezik Z77-nél -Z68-nál nemtudom de szerintem ott is, a kikapcsolt állapotra én is kíváncsi vagyok bár kétlem

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18970) Kityeszto válasza Bli92 (#18968) üzenetére


Kityeszto
tag

eredeti a win 7 ???

Egyszer egy számítógép megvert sakkban - de aztán alulmaradt kick-boxban

(#18971) jim bcs válasza Bli92 (#18968) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hdd csatlakozók rendesen a helyükön vannak? milyen a táp? bios frissítés volt? biosban ahci mód lett kiválasztva? nem buhera win? proci és procihűtő a helyén van rendesen? átnéztél minden csatlakozót hogy a helyén van-e? formáztad a hdd-t?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18972) hcl válasza Bli92 (#18968) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Memtest neki. Első körben.
Aztán jöhet a CD-ről bootoló valami (Mini XP, Linux Live rendszer), ha ezek jók, akkor a HDD beállításnál lesz valami nem jó.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18973) jim bcs válasza hcl (#18972) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

a dram led-et nem írta hogy mit csinál bár ettől éppen még lehet memória gond is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18974) Bli92 válasza hcl (#18972) üzenetére


Bli92
tag

A win7 memtest-je se indul, próbáltam, de ahhoz is HDDről bootolna azt hiszem, és másfajtát nem ismerek.
A Live CD-t mindjárt ki is próbálom, van itthon pár Linux

HDD beállításánál miket kéne megnézni? mivel lehet ott a gond?

Az oprendszert már korábban is telepítettem más konfigra, és tökéletesen működött, de maga a lemez másolt.

(#18975) hcl válasza Bli92 (#18974) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másfajta majdnem minden Linux telepítőn van. Memtest86+
De a honlapjukról leszedheted úgy is, hogy CD image, kiírod, és megy.
A Hiren's bootcd-n is van néhány féle.

@jim bcs : A legtöbb ram az induláskor lefutó ramteszten is átmegy, még az is, ami később kibukik a memtesten...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18976) L4ller


L4ller
tag

Sziasztok!

Megerősítésre lenne szükségem. Egy barátom áthozta az asztali gépét, hogy kifagyott a W7.
Próbáltam bekapcsolni, de annyit csinál, hogy a processzor hűtőventije elkezd forogni, de az is lassul, gondolom, fordulatszám-szabályzós.

Lehúzgáltam mindent a lapról, de nincs POST csippanás sem. Rádugtam egy másik alaplapi kis hangszórót, azzal sem. Lehúzgáltam a reset és a power gombokat, kis csavarhúzóval zártam össze a pineket, hogy ki és bekapcsoljam, de így is semmi. Próbáltam másik táppal, szintén nincs semmi, csak a venti pörög. Kivettem a házból, hátha egy pormacska okozott zárlatot, ki van fújva, eleje hátulja finom ecsettel megtisztítva.

Végül már a procit is kivettem, de úgy sem volt POST hang. CLR CMOS-on is túl vagyok...

Kondik szemre nem púposak, nincs szaga sem...

Próbáljam még valahogy indítani, vagy a lap a halott? Ha van ötletetek, szívesen venném.

A lap: ASUS A8V Deluxe. A régi táp egy noname 350W-os...

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#18977) jim bcs válasza L4ller (#18976) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

valószínű halott és még valószínűbb hogy a noname táp vágta gallyra

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18978) hcl válasza jim bcs (#18977) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Vagy a chipset ballozása vált el a hőtágulási cikulsok alatt. Elég kevés olyan lappal találkoztam, amit valóban a táp vágott volna haza, úgy, hogy a táp működőképes maradt... :)

@L4ller : BIOS elem csere?

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18979) flash-


flash-
veterán

ha veszek egy i5 3470 es processzort akkor pci os videókártya nélkül(tehát alaplapról)lesz kép hogyha ezt a procit egy ASROCK H61M-GS-B3 alaplapba rakom?

csak mert a 3470ben Intel® HD Graphics 2500 van,a h61m-gs-b3 lap oldalán ezt találtam:
Supports Intel® HD Graphics 2000/3000

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#18980) L4ller válasza hcl (#18978) üzenetére


L4ller
tag

Azt még nem próbáltam, eszembe jutott, de kimaradt. Mindjárt megpróbálom. Köszi, mindkettőtöknek, addigis!

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#18981) L4ller válasza L4ller (#18980) üzenetére


L4ller
tag

Kicseréltem, semmi. Vihette vajon a procit is?

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#18982) Bli92 válasza hcl (#18975) üzenetére


Bli92
tag

Köszi, épp a memória tesztet futtatom, a Live CD simán megy, és hozzá tudok férni a file-okhoz.

(#18983) jim bcs válasza L4ller (#18981) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

megeshet de az esetek többségében csak a lap száll el, meg kell nézni majd az új lapban

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18984) Bli92 válasza hcl (#18975) üzenetére


Bli92
tag

A Memtest is azt írta, hogy nincs hiba. Minden okés... Mi lehet akkor a baj?

(#18985) mézespálinka válasza bluyoo (#18965) üzenetére


mézespálinka
senior tag

Na egyelőre nem tudtam rendelni. De közben két tippet kaptam még:
1. ha a táp lenne a ludas akkor elvileg a gépnek újra kéne indulnia, de nem kifagynia
2. AHCI módban lett felrakva a vinyó érdemes lenne IDE-ben kipróbálni. (egy IDE-s csere vinyó volt már benn az én konfigomban, meglepő módon az fps száma megugrott akkor ugyanaz a game, ugyan azok a beállítások)

Úgy hogy amúgy is várnom kell, nem tudtak volna hozni mára/holnapra, aztán meg hétvége, úgy hogy kvázi ráérek...addig megpróbálom majd a rendszert újrarakni ide-ben.

[ Szerkesztve ]

(#18986) jim bcs válasza flash- (#18979) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

igen lesz kép, ha megnézed a lapot van rajta monitor csatlakozó és ami a lényeg ez a lap képes erre a funkcióra ha igp képes processzort raksz bele jelen esetben ez adott, ameiken nincs monitor csati az nem támogatja az igp-t mivel nincs hol kiadja a jelet, az új lapok szinte mindegyike rendelkezik ezen új tulajdonsággal

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18987) bluyoo válasza mézespálinka (#18985) üzenetére


bluyoo
nagyúr

1. Rossz tápegység okozhat instabilitást is de a CTG széria a megbízható tápegységek közé sorolható. Ráadásul mint írtam koránt sincs leterhelve.
2. Hát egy újratelepítés ártani nem árt.

Bazinga!

(#18988) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv!

Van egy ThinkCentre M55p Tower gépem, a problémám az, hogy ha a SATA AHCI be van kapcsolva, akkor nem talál OS-t a gépen, sőt ilyenkor a boot menüben nem is lehet választani se a HDD-t se a DVD olvasót.
Mit lehet ezzel kezdeni ?

This is the way

(#18989) jim bcs válasza RaZroX (#18988) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

AHCI módban újra kell tenni az os-t és a hozzá tartozó ahci drivert is fel kell tenni

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18990) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

A számítógépem hibernálás, vagy leállítás után leáll, kikapcsol, majd pár mp. múlva bekapcsol magától és elindul.... :F

Ha áramtalanítom az alatt a pár mp. alatt amíg kikapcsolva marad, (majd dugó be), utána már nem indul el magától.

Valakinek valami ötlet? Alaplapi beállítás, minden rendben van, magától kezdte el csinálni nem rég.

Thx

free your mind

(#18991) RaZroX válasza jim bcs (#18989) üzenetére


RaZroX
addikt

Megvolt de így sem látja.

This is the way

(#18992) Solyom88 válasza BomiBoogie (#18952) üzenetére


Solyom88
tag

Chiftech 500w

(#18993) BomiBoogie válasza Solyom88 (#18992) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor azzal elvileg nem lehet gond.

(#18994) RaZroX


RaZroX
addikt

Szóval akkor az én AHCI problémámra nem tudtok megoldást ? :F

This is the way

(#18995) jim bcs válasza Jazz (#18990) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

energiabeállítások, valamint valameik eszköz felébreszti a gépet ,a biosban is nézd meg mi aktiválja

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18996) Oczu válasza jim bcs (#18995) üzenetére


Oczu
senior tag

Win7 alatt nalam is ez volt, hiaba volt tiltva minden ilyen eszkoz. Miutan a lan kabelt khuztam, az ujraindulas megszunt.Jelzem, a lan boot opcio is disabled volt. Win8 alatt ez a jelenseg mar nem tapasztalhato

(#18997) hcl válasza Oczu (#18996) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Win7 alatt a céges lapos állandóan bekapcsolt nekem is. 8-cal nem. (Azzal fagy...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18998) jim bcs válasza Oczu (#18996) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nállam sose volt ilyen gond win 7 alatt, most win 8 alatt sincs, de ez a probléma nem újkeletű kinlódtak már vele páran amellett hogy piszok idegesítő jelenség

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#18999) hcl válasza jim bcs (#18998) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És jó nehéz kitalálni, mi ébreszti fel állandóan...

Mutogatni való hater díszpinty

(#19000) Boogie33 válasza hcl (#18999) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hali.
Ugyan ezzel küzdök én is, pont most akartam kérdezni nekem készenlétből ébred állandóan magától. Az egér már le van tiltva most megpróbálom a billentyűzetet is ha ez sem jó akkor a biosba miket kell letiltani esetleg.
(Ha billentyűzetet is letiltom a fő kapcsolóval szabad felébreszteni a gépet ?)

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.