Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) vepe válasza vj0c1 (#66000) üzenetére


vepe
senior tag

Egyáltalán nem biztos, hogy a lapod a rossz.

Én a helyedben szétszedném a géped és tesztelném asztalon alkatrészenként, esetleg másik tápod nincs?

(#66002) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. A folyamatos megszakitott csipogás mit jelent az alaplapnál? (mint a rövid morzejelek) aztán kikapcsol a lap és ujra elindul de se kép se hang. Szerintem zárlatos de lehet nem. Probáltam másik cpu, vga nélkül és vga val is, és másik táppal is, ua. :R

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#66003) abdulka1 válasza BogyóBP (#66002) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A hangjelzés, BIOS függő.
Itt egy lista, keresd ki a lapodon levőnek megfelelőt.

Vagy Itt

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#66004) vj0c1 válasza vepe (#66001) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Próbáltam másik táppal is, igen. Ha a 24 pines kábel van csak bedugva, akkor bekapcsolva marad, ha a 8 pines is, akkor kikapcsol, és reboot ahogy írtam.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66005) MrDerekas válasza vj0c1 (#66000) üzenetére


MrDerekas
addikt

Másik táppal nem próbáltad? Nem lapoztam :B
Ha tényleg a lap, akkor keress rajta égésnyomot, kifolyt vagy púpos kondit. A hátsó IO panel portjait is nézd meg, nem-e hajlott valamelyikbe bele egyik-másik kis feszítő pöcök. Egér is bill nélkül is próbáld ki, a házból kiszerelve, csak az asztalon egy minimum konfiggal. Beragadt reset és power gomb, rossz billentyűzet is képes ilyet okozni valamint a legapróbb fémes zárlat. Bármennyire is 21. század, a hibafeltárás továbbra sem egzakt tudomány a bonyolultabb kütyüknél :)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66006) vj0c1 válasza MrDerekas (#66005) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Semmilyen égésnyomot, vagy külső rendellenességet nem véltem felfedezni rajta, de ha valami olyat látsz/látnátok a képen..

[link]

[link]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66007) fabko


fabko
tag

Sziasztok,
Egy 1150-es alaplapnak össze gubancolódtak a lábai. Egy szaki kigubancolta őket, működik is benne egy pentium, de ránézésre azért “nem az igazi” a foglalat. Ha teszek bele egy 4770-et, az is fog működni benne, azaz a 2 magos pentium is használja az összes lábat?
Köszönöm a segítséget!

(#66008) #90085632 válasza fabko (#66007) üzenetére


#90085632
törölt tag

Minden gond nélkül!

(#66009) vepe válasza vj0c1 (#66006) üzenetére


vepe
senior tag

Venti felpörög?inditásnál.

(#66010) vj0c1 válasza vepe (#66009) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Minden venti felpörög arra a 2 secre, de most már szét is kaptam az egészet. Már csak arra várok, mit válaszol a 2 szerviz, ahova írtam, aztán meglátjuk.. ha javítható, és korrekt árban javítják, akkor az, ha nem, akkor kénytelen leszek másikat szerválni.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66011) vepe válasza vj0c1 (#66010) üzenetére


vepe
senior tag

Slotokba nem került semmilyen kosz?

Nekem multkor e-miatt volt problémám.

Szereltél benne valamit?Vagy csak gondolt egyet a gép és ez csinálta?

(#66012) vj0c1 válasza vepe (#66011) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Jó ideje semmilyen fizikai behatás nem érte a gépet, semmin nem változtattam, kedd reggel csak úgy a semmiből jött ez.

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66013) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok.

Olyan dolog történt velem ma, h a gépet bekapcsoltam, es nem volt hang. Ujraraktam a hangkártya drivert többször is, de csak az amd hdmi audio megy. Tegnap tökéletesen működött, szoval tanacstalan vagyok...
Msi b450 tomahawk-rol van szo.

Valamit en nezek be, vagy ez garanciaba való vissza kuldesnek nez ki ?

(#66014) vepe válasza vj0c1 (#66012) üzenetére


vepe
senior tag

Te is kitudod szűrni, ha van némi tapasztalatod a szerelésben, + elkerülheted a szervizköltséget.

Egy 100%-ig hibátlan táp, ram, vga, cpu ennyi kell hozzá. Asztalon összerakod és amennyiben ezekkel az alkatrészekkel nem resetel a konfig akkor jó a lapod.

Azt mondod sérülés nem érte a lapot, illetve égésnyom sincs rajta, -gondolom biosban nem húztál túl semmit, illetve a hűtés is megfelelő volt-. szóval én így nem mondanám biztosra, hogy a lap a rossz.

Persze ha a lap ment tönkre (minden elromolhat), akkor a próbahardvereket tönkreteheti.
Szerviz is kb. így csinálja -ha nincs külsérelmi nyom-.

[ Szerkesztve ]

(#66015) vj0c1 válasza vepe (#66014) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Épp ezt mondom igazából, hogy más alkatrészekkel is ki lett próbálva, és ugyanúgy resetelt vele full összerakott állapotban is. A saját alkatrészeimmel is, ahogy az első hozzászólásomban írtam, és másikkal is. Egyedül akkor maradt bekapcsolva, ha csak és kizárólag a 24 pines tápkábel van bedugva, bármi mást rádugok, ismét reset. Sajnos szerelésben nincs tapasztalatom amúgy, úgyhogy nem is nagyon tudnék mit kezdeni vele, még ha tudnám, hogy mivel van baj, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66016) jokeph válasza vj0c1 (#66015) üzenetére


jokeph
nagyúr

No. ez így érdekes. Végigolvastam az összes kapcsolodó HSZ-t.

Ez olyan, mintha zárlat lenne a 8 pines E-ATX csatlakozónál.

Gondolom, nincs látható/érzékelhető égésnyom, a 8 pines E-ATX csati körül, illetve a tüskéin, valamint a forrasztási oldalon és a környezetében sem. :U

Szétszedhető a táp 8 pines csatija 2db 4 pinesre ?

Ha igen, próbáld (kivéve ha a fentiek bármelyike fent áll), hogy csak az egyik 4 PIN-est csatlakoztatod, ez esetben ez a CPU socket felőli 4 pin-t jelenti. (szemből nézve a jobb oldalit).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66017) vj0c1 válasza jokeph (#66016) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Kipróbáltam. A proci foglalattól távolabb eső 4es pinnel működik, a hozzá közelebbivel reset. Helyesbítek, ha a vga is be van téve, és a táp rádugva, akkor ugyanúgy reset. Tudja ezt még valaki követni? :D (mert már én is nehezen)

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66018) jokeph válasza vj0c1 (#66017) üzenetére


jokeph
nagyúr

A kis hamis... :)

Eszerint, olyan mintha zárlatot okozna az alaplapi 8 pin E-ATX csati CPU socket felé eső 4 pines része...

Milyen CPU van benne ?

Ha "K"-s OC van ?

Ez az a lap, ami az aláírásodban is szerepel, igaz ? (kép részletek alapján annak néztem).

Ha a másik felével megy, és nem rántod, akkor használd szerintem így, amíg megy (persze, abban az esetben, ha a táp kanóca biztosan nem a hiba forrása).

Vagy aprón nézz (vagy máshol), jó Z97-es lap 35-40k között van (ha i7-4790k kaliberű CPU-d van, érdemes alatta lapot cserélni még).

Talán nem hagytam ki semmit... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66019) vj0c1 válasza jokeph (#66018) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Azóta már a cpu foglalattól távolabb lévő 4 pines résszel sem működik, úgy néz ki valamiért az is csak egyszeri eset volt.. Egyébként igen, 4690K van/volt benne, és igen, volt húzva, de már meg nem mondom milyen órajelre, talán 4,5ghz (egy ismerősöm javaslata alapján).

Megmondom őszintén, meguntam a bohóckodást ezzel a lappal. Amint most anyagilag úgy áll a helyzet, valszeg ez lesz.

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66020) jokeph válasza vj0c1 (#66019) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor ne kísértsd tovább a sorsot (gondolom a táp másik konfiggal ki lett próbálva).

A választottad nem tartozik az acélos tápellátású/hűtésű példányok közé, én nem tudom jó szívvel ajánlani egy 24/7-es OC-hoz a jelenlegi CPU-val sem. :U

Ezt annál inkább (tudom, az árfekvés). :B - amúgy fullos, dobozában, cuccaival.

Vagy még Ezt. ;]

Patika állapot, és még némi garancia is van. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66021) vj0c1 válasza jokeph (#66020) üzenetére


vj0c1
aktív tag

Értelek, és köszönöm szépen a helpet!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#66022) zsigomark3


zsigomark3
tag

Sziasztok,

Lehet, hog volt már a kérdés itt vagy másik topicban, de nem találtam, remélem valakinek van ötlete.
Adott egy konfig:

Alaplap: MSI z270 tomahawk arctic
Processzor: intel i5-7600k @4,8ghz oc
Videokártya: geforce gtx1060 6gb
Monitor: HP pavilion 23x 60hz HDMI kábelen
OS: Eredeti Windows10

Ez oké. Monitor automatikusan bekapcsol a gép indítás elején, látom a boot képernyőt [F2] gomb nyomással be tudok lépni boot menübe.

-------------------------------------------------------------

Kicseréltem a videókártyát és a monitort (de nem telepítettem újra a windowst), így a konfig:

Alaplap: MSI z270 tomahawk arctic
Processzor: intel i5-7600k @4,8ghz oc
Videokártya: radeon RX580 8gb
Monitor: LG 24MP59G-P HDMI kábelen
OS: Eredeti Windows10

Ezzel a konfiggal gép indítás során ugyan bebootol a gép, viszont nem látom a boot screent és lehetőségem sincs belépni a biosba.
A monitor 75hz freesynces. próbáltam, freesync ki- és próbáltam bekapcsolva is. de átlépi a bootot és már csak a windows töltőképernyőt látom.
Az RX580 minden kimenetére próbáltam dugni, egymás után, egyik hdmi, másik hdmi, egyik dispaly port, másik display port, és végü DVI de egyiken se adott boot alatt képet a monitorra.
Az alaplapon van dvi kimenet rákötve a monitort arra sem ad képet boot alatt.

Viszont ha kiveszem az RX580-at akkor ad boot képet az alaplapi kimeneten az LG 24MP59G-P monitorra.

Valakinek van ötlete, hogy miért nem látom ezzel a konfiggal a boot screent, és hogy tudnám beállítani?

Üdv: Márk

(#66023) MrDerekas válasza zsigomark3 (#66022) üzenetére


MrDerekas
addikt

Első blikkre kapcsold ki a Fast boot opcióa biosban. (Vagy super fast)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66024) TaurusT81


TaurusT81
lelkes újonc

Sziasztok!

Asrock B450M Pro4 alaplaphoz milyen RAM (2x4Gb 2666/2933/3000/3200)kitet vegyek, ami kompatibilis az alaplaphoz:

2x4Gb-t tennék bele dualban egy Ryzen 5 2400G procihoz.

sajnos többre most nem futja, később bővíteném.

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#66025) BerserkGuts válasza vj0c1 (#66000) üzenetére


BerserkGuts
őstag

OC volt gondolom ha igen akkor lehet az volt az oka.

Ha megtudják olcsón javítani szertintem még minig jobb opció mintha vennél másikat,
amit úgyse adnak olcsón bár pontos árát nem tudom de szerintem elkérnek egy 20.000ft-ot hwaprón z97 tuninglapokért

Akkor már inkább eladni az egészet és platformot váltani okosabb lépés pl:b350 lap 1600 proci használtban :D

Mert ha szerencséd van jóáron ellehetne adni a régi procit és minimáls ráköltéssel max 5000ft lecserélnéd.
Az alaplapot meg úgyis venni kellene ha meg már ráköltesz inkább újabbra érdemes.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#66026) jokeph válasza BerserkGuts (#66025) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azt ne felejtsd el, hogy DDR4-es ram is kellene. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66027) BerserkGuts válasza jokeph (#66026) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Majd ír mi lesz a vége addig nem akartam okfejteni mindent :D

Telejes csere esetén úgyis adunk tanácsot mennyi az annyi de hátha csak egy pár ezerforintos szeríz megoldja.

Nehéz előre kalkulálni de kb elég 8 GB is (2x4) azokat mostmár elég olcsón adják 15-20.000ft között de ha régit eladja - mínusz az is az árból de kb 35.000ft-ot biztosan rákell szánnia

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#66028) jokeph válasza BerserkGuts (#66027) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kíváncsi vagyok a végére.

Ám az 1600-al nem lépne nagyon sokat előre... csak masszív multicore-t használó játék/app esetén jobb, 4 mag és alatt gyenge, ez nagyon felhasználás függvénye. :U

Nincs igazság a piacon, nehéz összepecázni a tutit, jó áron. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66029) b3Ro


b3Ro
senior tag

Erre valaki ?

(#66030) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok.

Asrock alaplap forumán kezdtem,de ott nincs segitség...megpróbálom itt!

Vettem egy 512 Gb Toshiba M.2 Nvme ssd-t ( KXG60ZNV512G olvasás 3180 MB/s
írás 2960 MB/s)
Beraktam egy Asrock A88M-G/3.1 lapba ,van gyárilag m.2 csatlakozása :M.2 PCI Express module up to Gen2 x4 (20 Gb/s)
De csak kb. az igért sebesség felével megy.(Win 10)
Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#66031) Smiley válasza Menotti (#66030) üzenetére


Smiley
őstag

A 20Gbit/s az kb 2,5GB/s. Amugy meg nem kell foglalkozni vele, ugysem fogod soha kihajtani. Nekem is ilyen van raadasul csak PCIe 2.0-ban, igy csak 1,5GB/s-es tempot tud, de igy is baromi gyors.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#66032) jokeph válasza Menotti (#66030) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Nyélen amúgy sem fog menni, ez a lap gen2-es pci-e sávokat használ az M2-es porton, annak 20Gbps az elméleti maximuma, azaz a rákötött eszközöd (hiába tud többet) nem fog jobban olvasni 2000 MB/sec-nél, írni meg még annyit se.

A gyártó oldalán erre a típusra amúgy 3000/1050 MB/sec-es olvasás/írást adnak meg. :U

Tehát, ha durván 1900-as olvasást kapsz, az már bőven jó... ;)

Mindettől függetlenül a SATA-s megoldásokat még így is porbadöngöli. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#66033) MrDerekas válasza b3Ro (#66029) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kicsit fejtsd ki, hogy mi is az, hogy nincs hang. Min kellene hangot leadni? (smart tv, hangrendszer, füles) Mivel van összekötve? Milyen hangeszközök vannak? Mi az alapértelmezett hangeszköz/kimenet a gépeden?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66034) zsigomark3 válasza MrDerekas (#66023) üzenetére


zsigomark3
tag

ki van kapcsolva és úgy is produkálja a sötét képernyős boot átugrást.

Aztán eszembe jutott hogy az MSI-nek van egy "MSI Fast Boot" progija amiben van egy GO2BIOS gomb ami leállítja a windowst és belép a biosba, kipróbáltam hogy mi történik ha megnyomom, és szintén fekete képernyő fogadott de a ventik felpörögnek mintha a biosba lenne, szerintem valahol nem megy át a kép :F

Üdv: Márk

(#66035) degec


degec
senior tag

Tiszteletem,

Létezik olyan ""debil"" megoldású, alaplap, hogy 2 db hdmi van rajta és az i5 ös intel proci "vga"-jat használjuk két monitoros megjelenítésre, hiszen office only felhasználása van a gépnek. és cél a minél kisebb hőtermelés stb halkság.. külön vga sem kéne.. kis házba szerelt..cuccos.. stb.. Köszönöm ! ;]

(#66036) b3Ro válasza MrDerekas (#66033) üzenetére


b3Ro
senior tag

Az on-board audio-t hasznaltam out of the box miota megvan. Realtek drivert felraktam (alaplap oldalarol), es mukodott az audio. Egy Audio Technica ATH-SR5BT fejhallgato van a front-panelre dugva. A GPU egy RX 580, amire display porttal a monitor, es hdmi-vel a tv van kotve.
Windows alatt ugye az alapertelmezett hangeszkozok kozott valtogattam, attol fuggoen, h mit akartam hasznalni. Foleg tv es a fejhallgato kozott.

Viszont egyik naprol a masikra, a relatek kimenet "eltunt", es csak a tv-t latja. Fejhallgatot bedugtam hatra, de semmi. Gepet kikapcsolatam, kabeleket atneztem, elolapot leszedtem, es a kabeleket, erintkezesi hibakat ellenoriztem, de minden jonak tunik.
Ez utan DDU-val safe modban letoroltem a Realtek drivert, es a legujabbat felraktam az MSI oldalarol. Ujrainditas utan a helyzet valtozatlan.
Utolso probalkozasom az volt, h DDU szinten, letoroltem a videokartya, majd a hangkartya drivert, es felraktam oket egymas utan, de csak a hdmi output lathato.

[ Szerkesztve ]

(#66037) zsigomark3 válasza degec (#66035) üzenetére


zsigomark3
tag

ha 2 hdmi nem is de két vagy több kép kimenetesek léteznek max átalakítóznod kell.
a z170 chipsettől felfelé elég gyakoriak

pld:
ASUS Z170-A LGA1151 DDR4 1x HDMI, 1x DisplayPort 1.2 MST, 1x DVI, 1x VGA

Üdv: Márk

(#66038) degec válasza zsigomark3 (#66037) üzenetére


degec
senior tag

:Y :R :R :C

(#66039) Menotti válasza jokeph (#66032) üzenetére


Menotti
aktív tag

Az enyém ez ,ennek jovaĺ több az irása.Ettöl függetlenül 1400-13000 MB-t tudok mérni olvasás-irásnál...Ezzel eggyütt köszi az infot.

(#66040) zsigomark3 válasza degec (#66038) üzenetére


zsigomark3
tag

arra figyelj persze hogy a prociba legyen beépített gpu

Üdv: Márk

(#66041) MrDerekas válasza zsigomark3 (#66034) üzenetére


MrDerekas
addikt

Shiftet lenyomva tartod és kattints a winben az újraindításra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66042) MrDerekas válasza b3Ro (#66036) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor lehet az alaplapi audio adta meg magát. Biosban nem lett letiltva véletlenül?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66043) b3Ro válasza MrDerekas (#66042) üzenetére


b3Ro
senior tag

Nem gondolom. Rendszereszkozoknel azt latnam. De semmi Realtek cucc nincs ott.

(#66044) zsigomark3 válasza MrDerekas (#66041) üzenetére


zsigomark3
tag

Próbáltam és úgy már megáll a fekete kép.

Szóval lehet hogy belép a biosba csak én nem látom :DDD

Üdv: Márk

(#66045) MrDerekas válasza zsigomark3 (#66044) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor a bios natív képfelbontása lesz a gond.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66046) MrDerekas válasza b3Ro (#66043) üzenetére


MrDerekas
addikt

Épp ezt írtam. Ha nincs jelen vagy tiltva van vagy kidőlt.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#66047) Menotti válasza Smiley (#66031) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nagyjabol ennyit merek én is,olvasas 1400,irás 1300.... a 2500 helyett.

(#66048) b3Ro válasza MrDerekas (#66046) üzenetére


b3Ro
senior tag

Koszonom a segitseget. Ebbol garancia lesz.

(#66049) zsigomark3 válasza MrDerekas (#66045) üzenetére


zsigomark3
tag

MrDerekas minden tiszteletem a tiéd :R

Bár még tudtam megoldani a problémát de lehet hogy monitor topicban fogom másképp feltenni a kérdést.

Ugyanis van egy másodlagos monitorom is. Display porton kersztül csatlakozik.
És amig azt nem fordítottam el azon jött be a boot képernyő.
Viszon azt elforgattam 90fokkal, pivot monitorrá alakítottam 900x1440 felbontásra.

Engedjétek meg hogy csatoljak egy képet
Bár a windowsban elsődleges monitornak a 2. számú az elsődleges monitorom, valakinek van ötlete hogyan tehetném azt a bios számára is elsődlegessé? :F

Üdv: Márk

(#66050) Starchm válasza zsigomark3 (#66049) üzenetére


Starchm
őstag

Újabb uefi-kben talán az advanced résznél vna primary videoadapter beállitási lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.