Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86851) makoss válasza Csorbi (#86849) üzenetére


makoss
addikt

Én tudtam, hogy van ilyen, csak eléggé rossz helyen van, a ház a földön, a vezeték rövid, nehéz hozzáférni minden csatlakozáskor :F
Ezért volna jobb előlapi :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#86853) ShadowReaper


ShadowReaper
csendes tag

Üdv újra!

Valaki esetleg tudja hogy ha pl a CPU adta meg magát, akkor az milyen jelenségeket produkál? Mert tegnap már elkezdtem végigjárni a gépet, amiben segítettek is hogy miért nem bootol, ezt lejjebb olvashatjátok. De a mai nap ellenőriztem hogy a ram lehet e a ludas, de azzal sencs baj, így most vagy az alaplap, vagy a cpu a ludas. Csak abba nem vagyok biztos hogy ha a cpu a baj, akkor ugyan úgy olyat csinál hogy a ventik forognak, ledek világítanak, csak képet és billentyűzet ledeket nem kapok, vagy esetleg annak más jelensége van.

(#86854) MasterDeeJay

Kukából szedtem egy Asrock 970 extreme3 alaplapot. Van benne egy FX-6300-as proci. Hűtése is megvolt bár kissé megtépázva.
Adok neki egy esélyt. Raktam bele ramot, videókártyát (többfélét mindkét slotban). C5 errort dobott a diag kártya. Aztán raktam bele új elemet és cmos resetet csináltam többször. Pörög a diag és CB errort dob. Ram nélkül el sem jut addig. Látszólag nincs rajta törött SMD, sem égésnyom és nagy karcok sincsenek. Képet nem ad, valami inicializálást csinál mert a videókártyán a venti lelassul szóval valami életjele van neki. Num lock nem világít addig nem jut el.
Esetleg próbáljam másik procival (nincs itthon ebbe való am3 procim) vagy biztosan a lap dölgött?

Tudom nem ér semmit már az ilyen de elszórakozgatok ilyenekkel.

[ Szerkesztve ]

(#86855) Csorbi válasza ShadowReaper (#86853) üzenetére


Csorbi
addikt

Nézd már meg a CPU foglalat lábait nagyon alaposan... :K

(#86856) Csorbi válasza MasterDeeJay (#86854) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát....kukában volt, nem? :D
Vagy ez nem mond semmit...? :U

(#86857) MasterDeeJay válasza Csorbi (#86856) üzenetére

Háát őő volt egy másik mellette (szintén asrock de inteles és ahhoz volt procim, szerencsére nem volt összefésülve a foglalata) az meg köszöni jól van csak az elem volt rossz és bizony rossz elemmel még a power gombra sem reagált. Talán azért dobták ki.

Kukázott hardvereim nagy része kis hibával szokott lenni, nagyrészük pöcc röff és megy.
Emberek nagy része azért dobja ki mert elavult, vagy látszólag rossz és úgyis vesz másikat. Am3 meg 2-3gen intel senkinek nem kell már. Azaz megy eladásra ha jó nyilván aztán lehet valaki tudja használni de rohadt nehéz eladni.
Háztartási gépeim nagy része is kukából való. A mosógép, a hűtő, a kv daráló... Igazából minimális hibával, bátyám meg tudja őket javítani. Fene se vesz százezrekért újat.

[ Szerkesztve ]

(#86858) ShadowReaper válasza Csorbi (#86855) üzenetére


ShadowReaper
csendes tag

Megnéztem már egy párszor, de én épnek látom a pineket, 1150-es socket, rá is kerestem hogy legyen viszonyítási alapom, és ugyan úgy néz ki.

(#86859) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#86857) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Láttam ilyenekből házi-szervert, NAS-t építeni.
Vannak "kint" fórumok, ahol házi-versenyeik zajlanak, hogy ki tudja kevesebb fogyasztással megcsinálni. :))

Az elején nem is nehéz, alulfeszelik, leveszik a legmagasabb 5-10%-ot a proci frekiből(amikor ott megy a CPU, az adja a fogyasztása 50(+)%-át :Y ), jönnek Windows-os/Linux-os proci-optimalizáló beállítások, progikal, stb... :C
Na de: utána szoktak jönni a vad dolgok: 1-2W miatt venti-cserék a 25-65$-os Noctua-kra, és hasonlók... ;]

Mondjuk még mindig sokkal szimpatikusabb szenvedély, mint a pia, társai... :C

[ Szerkesztve ]

(#86860) MasterDeeJay válasza 5leteseN (#86859) üzenetére

Még réges régen volt amd alapú szerverem Sempron 140-es alulfeszelve de unlockolva 2 magra, zalman hűtő venti nélkül. Sokáig futott minecraft szerverként is (PH MC szervere). [link]
Elötte egy Dell D500-as volt 8-12w-al ment de ram mennyiség korlátozott.

[ Szerkesztve ]

(#86861) 5leteseN válasza MasterDeeJay (#86860) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Ezeket az alaplapokat nem ismerem. Arra még emlékszem, hogy az alaplapon is minden feleslegest kikapcsoltak: soros-, párhozamos portok, hangkártya, "ilyenek".
Ez pont az általad említett alalplapi fogyasztást veszi vissza, de már nem emlékszem, hogy az Covid előtt nézett "Energiatakarékos NAS" fórumokban mennyi +W-ot írtak erre.
Használták viszont, és L(ow volt) RAM-okat raktak, és-vagy alulfeszelték azt is. DDR3-nál mintha a RAM Watt-ok meglepően sokak tudnának lenni!

[ Szerkesztve ]

(#86862) makszutov.hu


makszutov.hu
tag

Médialejátszás: Raspberry Pi - torrentek letöltése: Raspberry Pi - Játékra: I9-14900 Minden feladatra a megfelelő hardvert!

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86863) mrzed válasza makszutov.hu (#86862) üzenetére


mrzed
senior tag

Pár TB torrent pár száz kapcsolatánál hasra esik még a pi4 is, tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#86864) makszutov.hu válasza mrzed (#86863) üzenetére


makszutov.hu
tag

Pár kapcsolatról és pár 100 GByte-ról van esetemben szó.

[ Szerkesztve ]

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#86865) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, Urak!

Adott Asrock Z590 Extreme alaplap.

Hogyan lehet beállítani a BIOS-ban, hogy az alaplap tudjon fogadni/lásson HGST (jelenleg WD) Ultrastar DC HC510 10TB merevlemezt?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv: Viperator

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#86866) varmi2 válasza Viperator (#86865) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem kell állítani semmit. Rádugod a sata portra, adsz neki tápot, és kész.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#86867) Viperator válasza varmi2 (#86866) üzenetére


Viperator
őstag

Így csináltam, nem látja sem a gép, sem a BIOS.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#86868) MasterDeeJay válasza varmi2 (#86866) üzenetére

Esetleg érdemes megemlíteni hogy UEFI módban legyen a bios. Néhol szokott gondot okozni ha legacy / CSM be van kapcsolva.

Valamint némely tápon van még a satán 3.3v ami miatt egyes hdd el sem indul. (narancs kábel a szélén vagy 5db kábel ha fekete mind) Megoldás az hogy moddolod a tápkábelt vagy veszel sata Y kábelt amin nincs ilyen ág. (esetleg a hdd-n ragasztod le a 3.3v részt) [link]
További infó https://www.msi.com/faq/3719

[ Szerkesztve ]

(#86869) Viperator válasza MasterDeeJay (#86868) üzenetére


Viperator
őstag

Az UEFI rendben van. Lehet kell "Molex to SATA" kábel, van a gyári kábelen Molex csatlakozás (lásd lenti kép), ezek szerint ott 5V áram van, igaz?

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#86870) MasterDeeJay válasza Viperator (#86869) üzenetére

Igen a molexen nincs rajta a 3.3v, abból alakítva jó lesz!

(#86871) Fox Mulder válasza Viperator (#86869) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Ha viszont mindkét M.2 slot-ban van ssd akkor a Sata 3-as port-ot letiltja a lapod, ha netán arra lenne csatlakoztatva a hdd.

(#86872) Viperator


Viperator
őstag

Csak egy NVME csücsül. Így rendben van. Este kipróbálom Molex to SATA kábellel.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#86873) mrzed válasza Fox Mulder (#86871) üzenetére


mrzed
senior tag

Egész pontosan, ha az M2_2-es foglalatban sata típusú m.2 ssd van, akkor kapcsol ki a sata3_1 port.

(#86874) Fox Mulder válasza mrzed (#86873) üzenetére


Fox Mulder
aktív tag

Igen, kimaradt a sata. Így a helyes.

(#86875) bambano válasza Viperator (#86865) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én eddig egy beállítást láttam, ahci módba kell kapcsolni a sata portot biosban (nem raidra vagy ilyesmi). más beállítási lehetőséget én még nem láttam.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86876) Viperator válasza MasterDeeJay (#86870) üzenetére


Viperator
őstag

Működik! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#86877) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Lenne egy kérdésem ,
Régi Z490-es alaplapomba ha beleraktam 2db m.2-es ssd-t akkor lecsökkent a vga pci sávszélesség...
Ez a helyzet 2db m.2 ssd esetén jobb lehet egy Z690-es alaplapban ,vagy itt is csökken?

(#86878) arabus válasza TechN7ne (#86877) üzenetére


arabus
addikt

Ilyesmire gondolsz?
Ha igen akkor csökken.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#86879) Curtain válasza arabus (#86878) üzenetére


Curtain
aktív tag

Ez sima ssd-nél is csökken? Bármi hatással van a teljesítményre ha nem 1 hanem 2-3 ssd van a gépben?

(#86880) arabus válasza Curtain (#86879) üzenetére


arabus
addikt

Hát mit értesz sima ssd-nek,ha csak sata akkor nincs befolyás,ha nvme akkor látod már leugrik 8-ra.
Van hatás egy jó 10-15% minusz kb.mert mérhető.

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#86881) Curtain válasza arabus (#86880) üzenetére


Curtain
aktív tag

Sima Sata-s ssd-re gondoltam.

(#86882) TechN7ne válasza arabus (#86878) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az szép ,8x lett a 16x helyett ,akkor ezt a részét mégsem oldották meg….
Ezért használok több 2,5 es ssd t és max. egy db m.2-t pakolok a lapba.

Köszi! ✌🏽

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.