Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Viktor77 válasza Hoffer (#69000) üzenetére


Viktor77
titán

Mindkettőből jöhet, nagyon kell hallgatózni, hogy megtudd.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69002) XuChi válasza Viktor77 (#68998) üzenetére


XuChi
addikt

Köszönöm :R

(#69003) gyilkos répa válasza MrDerekas (#68995) üzenetére


gyilkos répa
tag

Kösz a válaszokat. Tegnap éjszaka óta - három nap folyamatos szívás után - nem sikerül produkálnom a hibát. Egyszer sikerült elkapnom egy key loggerben ahogy folyamatosan szórja a scroll lock leütéseket nyomás nélkül. Akkor ütöttem egy escapet és azóta semmi.

(Ez a Murphy és a black magic, hogy amikor tippem van, nem tudom bizonyítani :). Próbálom még előhozni. Érdekes, hogy a weben nem találok számottevő hasonló panaszokat...)

[ Szerkesztve ]

(#69004) Trailblazer válasza gyilkos répa (#69003) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ez ám. De legalább az érdem a tiéd, hogy magadtól rájöttél a lehetséges hibaforrásra.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69005) tyan


tyan
senior tag

Adott egy Gigabyte Z87X-D3H alaplap. A hibajelenség az, hogy bekapcsolást követően nem jut el a BIOS-ig. A ventik felpörögnek, mennek 7-8 másodpercig, aztán a gép leáll. Pár másodperc szünet, aztán ismét pörögnek a ventik.
Közben a speaker nagyon sokszor sípol rövideket, amíg újra nem indul a lap, aztán folytatódik.
Két tápegységgel is próbáltam (FSP, Be Quiet), mindkét esetben ugyanez a szitu. Próbáltam csak procival, ugyanez a hiba jön elő. Proci + RAM esetén szintén.
Gondolom kuka a lap.

(#69006) jokeph válasza tyan (#69005) üzenetére


jokeph
nagyúr

Milyen VGA van benne ? :U
Ha van benne dVGA, vedd ki, és indíts IGP-vel. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69007) tyan válasza jokeph (#69006) üzenetére


tyan
senior tag

IGP-vel és dedikált vga-val is próbáltam. Mindkét esetben a korábban leírt hibajelenség van.

(#69008) MrDerekas válasza tyan (#69007) üzenetére


MrDerekas
addikt

Keress rá a hibaüzire. A lapod Beep Code leírását keresd, hátha elsípolja mi is a baja. (Másik rammal is próbáld meg ha van kéznél)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69009) tyan válasza MrDerekas (#69008) üzenetére


tyan
senior tag

Folyamatos szaggatott sípolás: az áramellátó rendszer hibája.

(#69010) MrDerekas válasza tyan (#69009) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tudsz lőni egy képet a lapról, felülnézetből és akkor mikor pörög a hűtő és sípol?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69011) tyan válasza MrDerekas (#69010) üzenetére


tyan
senior tag

Ma este rakok fel róla videót.

(#69012) gyilkos répa válasza Trailblazer (#69004) üzenetére


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

Csak hogy lezárjam: tényleg a billentyűzet volt. Amióta másikat használok, semmi gond.

Kösz a segítséget.

Üdv,
GYR

(#69013) Trailblazer válasza gyilkos répa (#69012) üzenetére


Trailblazer
addikt

Láttunk hát ilyet is. Ejnye, Murphy! ;]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#69014) tyan válasza MrDerekas (#69010) üzenetére


tyan
senior tag

Video

Képet továbbra sem ad, csak ezt csinálja a lap. Egyébként az alaplapot ismerőstől kaptam, nála is ezt csinálta. A hibás BIOS okozhat ilyen hibajelenséget?

[ Szerkesztve ]

(#69015) jokeph válasza tyan (#69014) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Szép füttykoncert. :U
CPU volt már kiszedve, foglalat/CPU biztosan nem sérült ?
Esetleg másik táppal próbálva, ha a CPU része rendben van.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69016) Bence008


Bence008
tag

Üdv! Van egy elég furcsa problémám, szerintem alaplaphoz kapcsolódik. A héten elemet cseréltem a lapban (ASUS ATX H97-PRO), ezzel a BIOS beállítások törlődtek, azonban azóta azt csinálja a gép, hogy indítás után nem ad képet, nem világít a HDD LED, csupán a ventilátorok indulnak el. A megoldás mindig az, hogy kikapcsolom a tápot, visszakapcsolom és a következő kikapcsolásig tökéletes. Mi lehet a gond?

(#69017) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Elektronikában abszolute nem vagyok jártas, történt tegnap egy elég érdekes dolog, RGB-s aljzatra rá lett kötve 2 venti, a hozzájuk kapott elosztóval bekapcsoltam a gépet, és amint magát a szint változtattam volna, kis pattanást hallottam, majd elkezdedd ez a kis alkatrész izzani, lekapcsoltam a tápot, lehuztam az rgb-s csatlakozot a laprol, majd bekapcsoltam és tökéletesen müködik a gép, sőt az adott RGB port is müködik elosztó nélkül, viszi az 1-1 db ventit, és állíthatom a szinskálát is. Tehát az a kis alkatrész gondolom ott K.O viszont ahogy látom van belőle jó pár darab még ott mellette :) Mi történt vajon a háttérban, vagy mi az amit okozhatott ez? mert müködik minden...

(#69018) tyan válasza jokeph (#69015) üzenetére


tyan
senior tag

Szia!

Másik táppal ugyanezt csinálja. Proci tutira jó. Proci foglalat is rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#69019) tyan válasza jokeph (#69015) üzenetére


tyan
senior tag

Amúgy ez egy vicc, hogy egy ilyen jó alaplapon - ami azért nem egy alsó kategóriás valami - nincs diagnosztikai led sor... A 12-13 éves LGA775-ös lapjaimon meg van, amik azóta is minden gond nélkül mennek.

(#69020) tyan válasza jokeph (#69015) üzenetére


tyan
senior tag

Gondolom ez a lap így kuka.

(#69021) P41N


P41N
senior tag

Sziasztok!

Mai napon kaptam ingyen egy FM2-es alaplapot. Kipróbálni nem tudom, mivel nincs hozzá procim és ramom. Vennék hozzá én olcsón alkatrészt, viszont maga a Socket olyan mintha meg lenne égve. Tápra csak úgy poénból rádugtam, hogy mit csinál, táp venti megy, a VRM-nél lehet érezni hogy melegszik és kb ennyi. Tudom, ez nem jelent sok mindent, de megérhet egy próbát ?

[ Szerkesztve ]

(#69022) MrDerekas válasza tyan (#69018) üzenetére


MrDerekas
addikt

A procit mégis, hogy zártad ki, mint hibaforrás?
Lehet tudni valamit a lap előéletéről? (Most vetted, vagy egyszer csak nem indult rendesen, de napi használat volt előtte, stb...) ATX tápcsati rá van dugva a lapra?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69023) MrDerekas válasza P41N (#69021) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem kimondottan égésnyom. Inkább "befújásnak" tűnik, mint amikor a venti behordja a legfinomabb port a takarításkor elérhetetlen helyekre. Ha helyi forrásból építkezel rá - én - elengedném. Ha nagyon unatkozol és van rá pár száz forintod kidobható alkatrészre, egy vasárnap délutáni szöszmötölős/mérgelődős semittevésre jó lehet ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69024) MrDerekas válasza Walter_White (#69017) üzenetére


MrDerekas
addikt

Azért nézz be a lap alá, nincs-e véletlen valami idegen cucc alatta és zárta rövidre ott a lapot.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69025) tyan válasza MrDerekas (#69022) üzenetére


tyan
senior tag

A proci más lapban megnézve jó. Egyébként, ha nincs a lapban a proci és a RAM, akkor is ugyanez a hibajelenség.

A lap előélete: egy ismerősé volt, aki memóriát akart cserélni benne. Az új memóriával már ezt a hibát produkálta, visszarakva a régit, azzal se ment (hogy frissítettek-e BIOS-t, amit esetleg elrontottak, arról nincs hír). RAM csere előtt napi használatban volt a lap. Természetesen az ATX tápcsati, illetve a 2x4-es tápcsati is rá van dugva a lapra.

(#69026) MrDerekas válasza tyan (#69025) üzenetére


MrDerekas
addikt

A 2x4 lenne az atx csati, a másik a 24 pines. A 2x4 tuti, hogy atx/cpu? (Van jelölés rajta? Volt már ahol a vga csati lett betolva, nem csak az erő miatt, hanem mert formailag is egész jól passzolt.) Mivel a ramcsere hozta, félő, hogy a ram slotokban történt valami. Erős fényű lámpa és szemrevételezés. Idegen anyag és legyűrt érintkező keresése a slotokban a feladat. Egyelőre egyéb ötletem nincs. (Kérdés, az ismerős mennyire biztos kezű... Karc, sérülés a lap egészén? Még a hátsó panel aljzataiba is belenéznék)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69027) tyan válasza MrDerekas (#69026) üzenetére


tyan
senior tag

Tuti, hogy a cpu-hoz való 2x4-es csati van rádugva (a csatin jelölve is van). Az összes többit, amit javasoltál már megtettem. Mindent többször átnéztem, semmi gyanús.

Köszi a segítséget.:)

[ Szerkesztve ]

(#69028) jokeph válasza tyan (#69025) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezek fényében, sanszos, hogy lesántulhatott a Main BIOS chip (M_BIOS) tartalma... Ez egy DUAL BIOS-os lap, elvben úgy kellene működnie, hogy ha bármely okból a Main_BIOS sérül, akkor a következő indításnál a Backup_BIOS-ból visszatölti az eredeti tartalmat a MAIN_BIOS-ba. :U
Viszont, ha tényleg BIOS problémás a lap, akkor a BACKUP_BIOS-nak is el kellett döglenie... :F

Amúgy, ez messze nem számít platformon belül csúcs kategóriás lapnak, én inkább átlagosnak nevezném. :U

Én is csak azt tudom javasolni, amit MrDerekas írt, teljeskörű kutatás lehetséges zárlat után, illetve nézd át a lapot, esetleges égésnyomokat keresve, különösen a CPU socket és a VRM és a táp csatik körül.

Most milyen CPU is van benne ?
Ez azért lehet érdekes, mert a folyamatos csipogás jelentheti azt is, hogy a CPU nem éled fel a lapban, azaz nem tudja inicialzálni, pl. azért, mert a BACKUP_BIOS elképzelhető, hogy a legelső kiadású BIOS-t tartalmazza, és a MAIN_BIOS hibája esetén ez töltődött vissza, nagyon sok 4.gen CPU-t a Z87-es lapok nem támogatnak alap BIOS-al.
Nagyon más már nem jut eszembe. :U :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69029) Shamli86


Shamli86
tag

Sziasztok. Egy kicsit off, de mi történt az aura sync-el? Valamiért nem lehet használni. Új progit csináltak?

(#69030) tyan válasza jokeph (#69028) üzenetére


tyan
senior tag

Egy i3 4160 CPU van benne (Haswell refresh).
Érzesem szerint is a BIOS buggyanhatott meg, amin a backup BIOS sem segít.

(#69031) jokeph válasza tyan (#69030) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmmm.. és ehhez kell az újabb F8-as BIOS, az F7 az alap. :U
Kéne egy Celeron G1820/1820T/1830 próbázni.
És/vagy BIOS chip csere/refresh. Sajna, ezen forrasztottak a chipek.
Ehhez szaki kell.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69032) tyan válasza jokeph (#69031) üzenetére


tyan
senior tag

Kérdés, hogy megéri-e a BIOS chip cserével vesződni?

(#69033) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok,

Tegnap raktam össze az új konfigot.
Alaplap: MSI Z390m Gaming Edge
RAM: G.Skill Trident Z RGB

Elvileg kompatibilis az MSI Mystic Light progival a memória, de mégsem látja a memóriákat.
Van valami tippetek esetleg?

(#69034) MrDerekas válasza tyan (#69032) üzenetére


MrDerekas
addikt

Max akkor, ha kerítettél egy celeron és azzal beröffen. ( Ahogy a kolléga javasolta)

(#69033) RazoR (Lehet hülyeség, de) Nem kell engedélyezni esetleg a biosban a vezérlést az rgb-hez?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69035) tyan válasza MrDerekas (#69034) üzenetére


tyan
senior tag

Szerzek egy Celeront, annyit még megér. Köszi a segítséget!

(#69036) bucc


bucc
csendes tag

sziasztok
van egy z270 gaming i7 lapom benne egy g4500
2 féle hibát is produkál a win10

az első féle hiba az olyan hogy rebeg össze vissza a kép néha elmegy és olyan mintha ki-be
huznám a hdmi kábelt és írja jobb felül hogy hdmi-t csatlakoztattam.
ilyenkor elindítom az intelnek a video driverét és állítok benne bármit, ezután a rebegés megszünik, csak nem szabad bezárnom a drivert.

a második féle hiba már rosszabb. Ha alap dolgokra használom pl word, vagy csak bekapcsolva hagyom a gépet nincs semmi baj és egy napig is elvan.
De ha nyitok sok oldalt, youtbe video, vagy km playerben film, akkor szó nélkül kifagy, elég neki 10-20 perc is. Utánna win 10 nem emlékszik semmire, megy minden tovább egy restart után. A hiba az nem romlik, mindig kb ugyan annyi idő kell neki.

Raid0 ban van két samsung 960. Korábban piszkáltam a bioszt de mindent visszaállítottam alapra. De nem szeretnék egy teljes visszaállítást mert nem tudom hogy a raid 0 az megmaradna e.

Van valakinek ötlete mi lehet ez?

(#69037) MrDerekas válasza bucc (#69036) üzenetére


MrDerekas
addikt

A hdmi jelenség, az hdmi kábel hiba lesz. Mikor remeg a kép óvatosan mozgasd meg a kábelt a pc és monitor oldalon is és ha változik a kép jelenség (szerintem fog) akkor meg is van a hiba forrása. Már ha nem valamelyik hdmi ki/be menet döglődik.
A kifagyás kapcsán: Tedd fel a HDSentinel progit és nézd meg mit ír az ssd-kre a szöveges részben.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#69038) dtrms


dtrms
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni ram időzítéssel kapcsolatban. A ramos csoportba írtam már, de elakadtam. Most próbálom alaplapi szemszögből megközelíteni.

Nemrég vettem új konfigot és készen érkezett. Aorus elite x570 / zen 7 3700x / 2*16gb corsair vengeance 3200cl16-os memória.
Amikor megkaptam akkor tökéletesen ment 3200-on a ram, majd nemrég feltettem az új bios-t és resetelte a ramokat. Azóta nem tudom újra beállítani 3200-ra. Próbáltam xmp-vel és manuálisan is. 1.45V-ig elmentem és semmi. Illetve régi bios-t is vissza raktam, amivel fixen ment, de már azzal se.
Valaki jártas esetleg Gigabyte BIOS-ban vagy tudja mi okozhatja ezt?
Vagy egy CMOS Clear segíthet? Ha igen, akkor az nem veszélyes a lapra nézve? (Nem vagyok túlságosan hozzáértő sajnos...)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#69039) Starchm válasza dtrms (#69038) üzenetére


Starchm
őstag

Nem veszélyes a cmos reset. Adnék neki egy esélyt.
Ha ment alapból a régi biossal midnen jól akkor miért frissitetted?

(#69040) dtrms válasza Starchm (#69039) üzenetére


dtrms
aktív tag

Mert a GPU melegedett és arra megoldás is volt az új BIOS.
Automatikusan minden indításnál +300mhz-cel túl lőtte a kártyát. Az új BIOS-szal az stabil lett csak a ramokat "buktam el".

A CMOS Clear-hez egy kérdés. Az IO shield hátulján lévő gombbal meglehet simán csinálni, vagy magán a lapon kell azt a "két tűs" megoldást csinálni ?

(#69041) Starchm válasza dtrms (#69040) üzenetére


Starchm
őstag

Nem tudom megnyitni a gigabájt oldalát, de ha van a hátulján gomb akkor az egyenértékű a a tűssel.

(#69042) dtrms válasza Starchm (#69041) üzenetére


dtrms
aktív tag

Időközben az történt, hogy az egyik haverom gépe tegnap érkezett meg. Ahonnan vette ott csináltak tesztet és 3200-on mentek nála (videó van róla). Majd felrakta a legfrissebb windows-t és nála is visszaugrottak 2133-ra.
Más a lapunk, a procink, minden....annyi hogy neki is amd procija van (3900x).

Az lehetséges, hogy a windows frissítés miatt történhetett ez és azért nem tudjuk visszaállítani? A ramok egyeznek meg annyiban, hogy corsair vengeance mind kettőnknek de nem ugyan az a típus.

(#69043) Viktor77 válasza dtrms (#69042) üzenetére


Viktor77
titán

Win frissítéstől nem esik vissza a ramok sebessége. A 2666 feletti ramsebesség minden esetben OC-nak minősül, így mindenképp manuálisan kell beállítani.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69044) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asrock Z87 Extreme4 alaplapom, ami időközben megadta magát. Gyakorlatilag a bekapcsológombra ugyan reagál, a táp/cpu ventit fel/fel pörgeti folyamtosan az alaplap (hdd/ssd nem indul). És a következő piros BIOS 40-ig számló megy folyamatosan:


Mi lehet a probléma? Illetve van e rá megoldás? :F

(#69045) abdulka1 válasza atika88 (#69044) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
A lap használati útmutatója szerint "Problem related to memory. Please re-install the CPU and memory then clear CMOS. If the problem still exists, please install only one memory module or try using other memory modules."

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#69046) dtrms válasza Viktor77 (#69043) üzenetére


dtrms
aktív tag

Akkor mitől ugorhat vissza csak úgy a sebességük? Én nem igazán nyúltam semmihez tudtommal. Bios-ba nem léptem be és tuning jellegű program is csak a ryzen master van fent, amiben nem nyúltam semmihez (ugyan automatikusan indul a winnel).
Hétvégén megpróbálok egy clear cmost és megcserélem a ramokat.

(#69047) Viktor77 válasza dtrms (#69046) üzenetére


Viktor77
titán

Igazán semmitől. Amit beállítasz biosban, az lesz. A RM-t azért leszedném.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69048) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok

Van 1 kis gondom. Van 1 -- GIGABYTE - F2A88XM - HD3 alaplapom vettem egy 3 GB vincsesztert. De csak 2 GB tudok használni belőle. Próbáltam Biost frissíteni de nem sikerült.
Lehet hogy az alaplap csak 2 GB tud kezelni ? Sajnos nem találtam róla infót.
Tud valaki segíteni ?

Köszönöm. Joe

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#69049) Starchm válasza Joe.36 (#69048) üzenetére


Starchm
őstag

Terra akar lenni a giga? Mert akkor elképzelhető, hogy arról nem képes bootolni.

[ Szerkesztve ]

(#69050) Joe.36 válasza Starchm (#69049) üzenetére


Joe.36
addikt

Ja igen, működik meg minden de csak 2 TERRA-t használni. SSD-van a rendszer.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.