Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Valaki tud segíteni? AMD fronton nem igazán vagyok otthon.

Van egy beágyazott rendszer régi gép (közel ipari pc szint)
Nagynehezen sikerült életre lehelnem.
CPU: Amd Athlon II X2 235e 45w
Memoria 2db DDR2 1 slot
RS780
Biosban: Shiner-Bios-B14-22Jul2008
bios dátum: 11/09/09
AGESA version 03.0.02
NB CIM ver. 4.3.0
SB Cim version 4.0.0

Kérdések:
Mi az az AGESA? ha jól értem az tartalmazza a micro codot...
De nem tiszta, hogy egy 2010-es gépben ez hogy lehet elvileg 2011-től létezik csak.
Jó lenne egy 45W-os X3 X4-est belerakni.

Másik kérdés: RS780 vagy az Athlon II X2 mennyi ramot támogat slotonként vagy összesen?

(#76002) cinemazealot válasza angyalpc2 (#76001) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az AGESA Wikipedia oldal alján van egy hivatkozás egy az AMD által 2008-asra datált doksira. Ez szerintem a dátum kérdést tisztázza is. A lehetséges processzorok kompatibilitásának kérdéséhez sajnos nem tudok hozzászólni.

(#76003) biker válasza biker (#75991) üzenetére


biker
nagyúr

Szóval ez a kábel nem fér el, fele ilyen magas kellene, de nem tudom hogy kaphatok ilyet, ha sehol nincs a magasság adat feltüntetve HEEELP :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76004) Doky586 válasza biker (#75991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Dugd a másik három egyikébe... :B

(#76005) biker válasza Doky586 (#76004) üzenetére


biker
nagyúr

foglaltak, meg az M2 is. Ezt a problémát kell megoldani így, sajnos.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76006) Doky586 válasza biker (#76005) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Jó jó, de mi a kérdés? Kipróbálod és kiderül... :U

(#76007) biker válasza Doky586 (#76006) üzenetére


biker
nagyúr

az a kérdés (ezt kipróbáltam, és nem jó) hogy hol lehet ennél alacsonyabb kábelt szerezni, hátha valaki már megoldotta ezt a nem épp egyedi problémát.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76008) gabber01 válasza looser (#76000) üzenetére


gabber01
addikt

Esetleg a hangkartya szed fel zajokat, vagy ha integrált, akkor döglődik, Valamint meg kéne próbálniokalizalni a hang forrását, mégis honnan ered.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#76009) cinemazealot válasza biker (#76007) üzenetére


cinemazealot
addikt

Esetleg próbáld meg a SATA kábel 90°-os csatlakozóját úgy lecsiszolni, hogy a jelvezetékek még ne kerüljenek felszínre, hátha befér úgy a VGA alá! Ha nem, de van még helyed a házban, helyezd át a VGA-t alaplapon kívülre és csatlakoztasd a laphoz egy megfelelő hosszúságú és minőségű riser kábellel!

(#76010) Doky586 válasza biker (#76003) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy látom 'csak' a VGA kártya venti takarólapja van útban. Flex-el kiköszörülöd. :O

(#76011) Istvan2020 válasza Doky586 (#76010) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Azt a kártyát egyszer lehet el szeretné adni, és nem mindenki vesz köszörült kártyát :)
Legalábbis én nem vennék.

(#76012) Doky586 válasza Istvan2020 (#76011) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen feltételt nem kötött ki.. ;]

(#76013) Istvan2020 válasza Doky586 (#76012) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Mondjuk igaz :)

(#76014) Kobe


Kobe
veterán

Valaki segitsen mert a kisebb agyverzes kerulget mar

Asus Z390F gaming alaplap, 9700K proci, 16G memo, asus rtx 2080 vga, nem bootol be, nagyritkan POST hibaval el lehet inditani. USB eszkozok - bill, kulso hangkartya - nem kapnak kraftot

1, lehuztam az USB eszkozoket
Nimcs valtozas

2, kiszedtem a VGA t (rtx 2080), atkotottem az alaplapi kimenetre a monitort.
Nimcs valtozas

3, kiszedtem 1 memoriat is, 1 modullal probaltam elinditani
Nincs valtozas

Bekapcsolaskor az alaplapom az ellenorzo ledek igy viselkednek
1, felvillan a piros CPU led, kialszik
2, felvillan a narancssarga memoria led, kicsit hosszabban vilagit, de kialszik
3, utana mar nem villan fel semmi. Sem a VGA, sem a HDD lampaja
VGA ventiatora fel sem porog

Ez a kombinacio megy minden fenti variacioval amit vegig probaltam

Egyszer jutottam el odaig - a vgat nem vettem ki a PCI E bol, csak lehuztam rola a tapkabeleket - hogy felvillant egy zold lampas is, majd kiirta a monitoron h csatlakoztassam a tapkabelt ra

Mi a hiba oka?
A gepen nem volt sem hardveres sem szoftveres valtozas, egyik nap lekapcsoltam, masik nap inditaskor mar ezt csinalta

[ Szerkesztve ]

(#76015) cinemazealot válasza Kobe (#76014) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tápcserével próbálkoztál már? Ha "egyik nap" és "másik nap" között volt esetleg vihar vagy bármilyen hálózati feszültségben bekövetkező zavar, az kicsinálhatta akár azt is.

(#76016) Kobe válasza cinemazealot (#76015) üzenetére


Kobe
veterán

Tapcsere lesz a kovetkezo, de egyelore meg az alaplapi elemcsere van a fejemben

A tapot azert nem ertem, mert ha kiveszem a VGAt, mint legnagyobb fogyaszto, es a CPU, ventillatorok, hazhutes stb minden tud menni minden felallasban, akkor a cpu meghajtasahoz "eleg" a tap, de a cpuban levo integralt VGA megsem mukodik? Fura nekem

(#76017) cinemazealot válasza Kobe (#76016) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én úgy tudom, hogy az alaplapra dugott ventilátorok 12 V-osak, míg fentebb arról írtál, hogy az USB nem kap tápot, az viszont 5 V-os, feltételezem a tápnak arról az ágáról kapná a delejt. Tehát ha a tápnak az 5 V-os ága ment el, akkor az sok mindent megmagyaráz.

(#76018) Kobe válasza cinemazealot (#76017) üzenetére


Kobe
veterán

Az hogy nem kap aramot, onnan sejtem hogy a billentyuzeten levo rgb, illetve a hangkartyan levo ledek sem villannak fel a bekapcs gomb utan

Viszont a POST a VGA nal akad el, az meg nem hoszem hogy az 5V agrol menne

(#76019) abdulka1 válasza biker (#76007) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Mekkora a legnagyobb magasság ami elfér?
A készletemben találtam egy Delock 82811 kábelt, és ennek a 90°-os vége 13 mm magas.
Van több típus és márka itthon, de ez 3-4 mm-el is alacsonyabb a többinél.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#76020) looser válasza gabber01 (#76008) üzenetére


looser
addikt

Köszönöm a válaszod! Közben találtam egy topicot (Mi baja és miért nem indul a gépem...), feltettem ott is, közben voltam a hibás gépnél és az ssd-t lehúzva bootol, majd visszadugva szintén. Talán kontakt...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#76021) biker válasza abdulka1 (#76019) üzenetére


biker
nagyúr

A kepen latható csatin a fém fül tetejéig kb jó. A 13mm a teljes magasság vagy mettől meddig?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76022) biker válasza Doky586 (#76010) üzenetére


biker
nagyúr

És akkor a blower venti kifúj alul a lyukon és nem hűti a chipet rendesen. Van még jó ötleted?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76023) cinemazealot válasza Kobe (#76018) üzenetére


cinemazealot
addikt

Billentyűzet egyébként működik? Egy USB kábellel ha rádugod a gépre a telefonodat, elkezd tölteni?

A PCIe (a fellelt pinout ábrák szerint) 12 és 3,3 V-tal táplálja a bedugott eszközöket. Nem tartom kizártnak, hogy utóbbi kapcsolatban van a tápegység 5 V-os ágával, így ha ez elszáll, a 3,3 V is elszállhat. Ez persze csak spekuláció részemről, nem vagyok szakértője a témának.

(#76024) temporello válasza biker (#76022) üzenetére


temporello
tag

SilverStone CP11-es kábelre keress rá,hátha jó.

(#76025) Doky586 válasza biker (#76022) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kell olyan hatalmas lyuk! Azt is javarészt befogná a sata csatlakozó maga. A hajszálnyi réseken meg alig jön ki levegő.
Persze vehetsz másik VGA-t vagy alaplapot is. Ezt a vásárlást már akkoriban elrontottad. :P

(#76026) abdulka1 válasza biker (#76021) üzenetére


abdulka1
őstag

A csatlakozó teljes magassága!

Ő az!

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#76027) biker válasza abdulka1 (#76026) üzenetére


biker
nagyúr

Az enyém 16mm, talán 10mm lenne jó

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76028) biker válasza temporello (#76024) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi, ez jónak tűnik!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#76029) Kobe válasza cinemazealot (#76023) üzenetére


Kobe
veterán

Billentyuzet mukodik, de nem kap feszultseget. Eger sem. Semmilyen periferia, de mind mukodik

Kicsereltem az alaplapban az elemet, clear memory celjabol
Semmit nem hasznalt. Eloszor direkt periferia nelkul kotottem ra, csak monitor es tap, kb ennyi

Megint vegigprobaltam, vga kiveve. Egy memoria kiveve.
Vga es egy memoria kiveve. Semmi.

POSTnal mindig odaig jut hogy felvillan a piros cpu led, utana a narancssarga. Ha bent van a VGA, a narancssarga led egve marad. Ha kiveszem a VGAt elalszik, de nem villan fel a kovetkezo

Ami fura hogy neha bekapcsolaskor felvillan az egesz rendszer, majd utana 1-2 mpercre kialszik minden es ujra felvillan.

(#76030) cinemazealot válasza Kobe (#76029) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Billentyuzet mukodik, de nem kap feszultseget."

Bocs, félreérthetően fogalmaztam. Nem az érdekelt, hogy a billentyűzet működőképes-e, hanem hogy jelen pillanatban működik-e, azaz kap-e feszültséget. Ezek szerint nem, tehát véleményem szerint továbbra tápellátás lehet a gond.

(#76031) petya1985


petya1985
tag

Sziasztok.
Deep sleep cable plugin problemam van. Jatekbol kilepve elment az hang es a lan. Megprobaltam ujratenni mar oket de ugyan az a helyzet. Meg ugyis ,h masik drivert adok meg nekik ,semmi valtozas. Probaltam kikapcsolni az energiagazdalkodasba ezt a modot,de semmifele opciom nincs,mintha nem is kenne,ures fulek...🤨
A halozatikozpontba se lat semmit,semmifele opciom.

Szeretnek segitseget kerni,h egy ujratelepitest megusszak,ha az egyaltalan segit- e!?? Kivan kapcsolva a visdzaallitasi kep.

Window10 64 bit,alaplap meg gigabyte ab 350 gaming3. 1050 ti,8 gb ddr4. Int a lan es a hang,realtekek.

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#76032) KRoy19


KRoy19
őstag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte b560m Aorus Pro alaplapom és láttam a biosban olyan lehetőséget, hogy a pwm-es ház ventillátorokaz pcie x16 hőmérséklet alapján szabájozza.

Jól gondolom, hogy ha lesz vga a gépemben akkor lehet majd annak a hőfoka alapján szabájozni a ház ventiket?

[ Szerkesztve ]

(#76033) #72688384 válasza KRoy19 (#76032) üzenetére


#72688384
törölt tag

igen

(#76034) KRoy19 válasza #72688384 (#76033) üzenetére


KRoy19
őstag

De közvetlenül a vga-n lévő szenzor adatai alapján, vagy közvetve az alaplapon lévő szenzor alapján?

(#76035) barazmark


barazmark
friss újonc

Sziasztok.

Gépépítésben vagyok és nagyon szépen össze is állt már a build viszont adódott egy probléma. X es intel processzor lesz a gép ben es egy Asus Prime x299 A-II es alapon lesz. M.2 es ssd lesz benne viszont beszereléskor a bios eggyáltlalán nem látja az ssd-t. Másik gépbe beszerelve windows látja, le is lett formázva. A bios ban semmi olyan beállítást nem találtam hogy az m.2 es ssd-t engedélyezni lehessen.

Valami ötlet hogy mit tudnék vele csinálni?

A válaszokat előre is köszönöm! :W

(#76036) Doky586 válasza barazmark (#76035) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a probléma? Egyáltalán minek léptél be a biosba..?

(#76037) barazmark válasza Doky586 (#76036) üzenetére


barazmark
friss újonc

Mert a windows installer sem látta egyáltalán az ssd-t.

(#76038) Doky586 válasza barazmark (#76037) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, így értem.
Nem állítgattál raid irst stb módokat a biosban? Mindegyik slotban?

(#76039) petya1985 válasza petya1985 (#76031) üzenetére


petya1985
tag

Semmi tippje senkinek? :F :U

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#76040) perfegor17 válasza petya1985 (#76039) üzenetére


perfegor17
senior tag

Helló ilyen probléma már volt azt hiszem itt. akkor is beszéltünk róla. Nekem bios update oldotta meg mert bugos volt.

(#76041) #72688384 válasza petya1985 (#76039) üzenetére


#72688384
törölt tag

először egy bios resetet nézz meg, ha akkor sem jó akkor nézd meg a gyártó weboldalán h van-e frissebb bios a laphoz, ha igen akkor tedd fel azt és nézd meg úgy.

(#76042) #72688384 válasza barazmark (#76035) üzenetére


#72688384
törölt tag

milyen processzor?
milyen ssd?
melyik slotba raktad?
van-e más sata eszköz bekötve, ha igen melyik slotokba?
legfrissebb bios van-e fent?

(#76043) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Új alaplapom egy Z590-A PRO lesz (=Z490-A PRO), amit már megrendeltem, de még nem postázták el.
Olyan aggodalmam van, hogy az alsó PCI-E slotba nem fog elférni egy teljes slotos belső hangkártya úgy, hogy az alatta lévő csatik is feszülésmentesen álljanak.
Reális vagy ne aggódjak? Köszi!


Köszi szépen a véleményezést!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#76044) Darko_addict válasza Darko_addict (#76043) üzenetére


Darko_addict
őstag

Sajnos igen, szóval visszamondtam egy másik alaplap javára.
Érdekes tanulság, szerencsére kárral nem járt. :)

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#76045) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Tudja valaki,hogy x570 chipsetben mennyi 3.0-ban a maximum sáv?
4.0-ban adott lapon x4-et ír,érdekelne,hogy tud-e x8 3.0-át esetleg az x570 chipset.

Avatar

(#76046) titanium_100


titanium_100
tag

Üdv!

Tudja valaki, hogy a képen látható PCI-E POWER 1 tűk tápot adnak, vagy tápot kell kapjanak attól a kábeltől amire rákötik? Kötelező bekötni azon az alaplapon amin van ilyen, vagy mire jó?

LAP: MSI z-590 A Pro

[ Szerkesztve ]

(#76047) Starchm válasza titanium_100 (#76046) üzenetére


Starchm
őstag

Tapot kapnak, de igazabol csak disznek van rajta.

(#76048) titanium_100 válasza Starchm (#76047) üzenetére


titanium_100
tag

Szal kihúzhatom ha a kábel csak rontja a design-t?
Később pl egy nagyobb VGA esetén sem kell neki a plusz táp?

(#76049) ElektrikusDE válasza titanium_100 (#76048) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én úgy tudom hogy csak több VGA kártya esetén szükséges ez a betáplálás, egy VGA kártya esetén nincs rá szükség! (bármilyen VGA kártya esetén is így van)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#76050) Starchm válasza titanium_100 (#76048) üzenetére


Starchm
őstag

Erdemben 3+ kartya eseten kellhet, de par esetben (talan r9 290x)-eknel mar 2-nel is kellhet mert annyit akar a laprol betapkent. De nyilvan fugg a 24 pines csati minosegetol is, h kell-e vagy sem, de kartyanal valoban nem kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.