Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Dohren


Dohren
tag

üdv

felállás (minden új, én bontottam ki):

Gigabyte GA-A75M-DS2
AMD A6 3500 (gyári hűtő, tunning nélkül)
Corsair Vegeance 2x2GB 1600MHz DDR3
Chieftech 500W táp
WD Green 500GB sata3

windows prof sp1 64bit hun telepítésébe belehal. a telepítő elindul, megadom a partíció méretét, kicsomagolja a fájlokat és telepíti is. amikor először újraindul, ott megfagy az egész. az alaplapon és procin kívül mindent kicseréltem, de mindig ugyan az a jelenség (van amikor néha kék halált dob szintén az első reboot után). próbáltam, hogy tetem bele önálló vga kártyát, de akkor is meghalt...

sajnos nincs másik proci vagy alaplap amivel tesztelhetnék :(
mit küldjek vissza a nagykerbe?
esetleg valami nem oké a bios beállításban (amd proci fronton nem vagyok otthon)?

thx, a válaszokat!

''Rendszergazda vagyok. Ha beszolt, mentsen. Ha rohogni lat, mar keso...''

(#18402) Rivaul válasza Csaszykj (#18400) üzenetére


Rivaul
addikt

Inkább hagyja az egészet :U Nem éri meg rá egy fillért se költeni gondolom ezt te is tudod. Nem hiszem hogy mario-n kívül sok mindent elvinne szegény. A proci húzás ezeknél a lapoknál több dolog függvénye. Viszont akár mennyit húzna rajta érdemi teljesítményt/külömbséget úgy se érne el vele.

Dohren
Mi ez a fanatizmus mostanában a Corsair Vegeance memóriák iránt :F Csak a baj van minddel, ebbe a kategóriába egy megbízható kingston, kingmax bőven elég. Tetszik a neve mindenkinek? Ne vedd magadra csak mostanában ez a memória minden hibánál feltűnik. Kérlek egy kék halálnál feltűnő hibakódot írj nekünk az alapján könnyebb elindulni.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18403) Csaszykj válasza Rivaul (#18402) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Szándék megvolt részemről.
533as FSB-ről most 800an megy, proci 1,4Ghz helyett 1,9Ghz-en.
Ettől függetlenül 768 Rammal - hasít mint a szél most, meglepően gyorsan!

Jól voltak ezek, annó, de már csak voltak.

(#18404) Rivaul válasza Csaszykj (#18403) üzenetére


Rivaul
addikt

Számtalan ilyen gépem volt s mind egyedi volt a maga módján. Divx-et nézni, netezni, zenét hallgatni közbe teljesen jó. Sebességre is elég egy xp mellé pl ezzel nincs is baj. A játék viszont maga a hardverek korából adódó elavultság miatt nem megy sajna. Nem is szabad őket azzal sanyargatni s többet várni tőlük. Kiszolgálták a maguk idejét :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18405) bypass|HUN


bypass|HUN
tag

Üdv.

Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni. Az ide vonatkozó Asus topic-ban semmi használható infót nem olvastam, és nem is írtak túl sok tapasztalatot a P7H55D-M PRO-val kapcsolatban.
A gondom a következő, adott a deszka P7H55D-M PRO + i3 540 + 2x2Gb kingston 1333Mhz Ram + 160Gb samsung HDD + PowerColor HD4870 512Mb + Chieftec GPS- 550W + Win7 ultimate 32bit.
Alapon van minden, semmit nem is szándékozok húzni. Alpjáraton 0.9V cpu core fesz 55 fok, gondol egyet a masina és elkezdi megemelni a cpu feszt 1.0V - 1.1V - 1.2V-ig...és ezzel párhuzamosan a hőfok felmegy 55 fokról 103 fokra :Y :Y :Y .
Próbáltam kézzel beállítani a biosban a cpu core voltot (AUTO)-ról (MANUAL)-(FIXED) 0.9V- ra de akkor meg nem indul el a gép. A beállítási opció 0.0825V - 1.6V- ig enged módosítani. A restartot követően ( táp lekapcsol, majd kicsi várás után visszakapcs.) az alaplap azzal fogad, hogy nyomjak "F1"-et a hibás overlock beállítások módosításához, vagy nyomjak "F2" a default bios betöltéséhez.
Sem a telepítéskor sem az update-k letöltésekor nem volt fagyás, vagy bármilyen rendszer hiba.
HELP :F

bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#18406) Rico83 válasza bypass|HUN (#18405) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
Ez alapján a feszültség 0.65000v-1.4000v-ig terjed,így nem hinném hogy azzal lenne a baj.A hűtő rendesen van felfogatva a lapra?Paszta megfelelő?

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18407) LSL1337


LSL1337
őstag

Hali

Ma vettem egy asrock n68 vgs3 fxet
X3 450es amdvel plusz 2 giga ram ddr3
Osszerakom hazon kivul jumperrel inditom venti es vinyo porog lan led vilagit. De semmi kepet nem ad. Otletek?
Halott lehet az alaplap? bontatlanul vettem
Lassan indul a venti majd felporog
Van amikor ugy marad van amikor oda vissza valt
Clear cmos utan ha jumpert lehuzom automatikusan kell indulnia? Ha bedugom tapegyseget, akkor is egybol bootol. Jumper ofc nincs rajta

[ Szerkesztve ]

(#18408) Rico83 válasza LSL1337 (#18407) üzenetére


Rico83
tag

Üdv.
Foglalatokat takarítsd meg egy kicsit,főleg a memóriáét és alaplapi vga-t használj először,így próbáld meg bootra bírni.

[ Szerkesztve ]

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18409) LSL1337 válasza Rico83 (#18408) üzenetére


LSL1337
őstag

Vadi ujat vettem
Procit kivettem semmi gond a foglalattal memoriat is
Speaker meg se nyikkan
Csak alaplapi vgat hasznaltam
Irodai gep lesz

[ Szerkesztve ]

(#18410) Rico83 válasza LSL1337 (#18409) üzenetére


Rico83
tag

Tápegység megfelelően működik?Próbáld ki egy másikkal is.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18411) LSL1337 válasza Rico83 (#18410) üzenetére


LSL1337
őstag

Idiota vagyok
Cmos jumperjevel bootoltam
Nem tudtam ha nincs rajta akkor nem bootol
Jo hogy 80 perc utan beugrott...
Azert thx
10 ev alatt ebbe nem futottam bele

(#18412) Rico83 válasza LSL1337 (#18411) üzenetére


Rico83
tag

Na igen...ennyit tesz ha nem látja az ember miben is kellene segíteni :DD

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#18413) hcl válasza LSL1337 (#18411) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van, amelyik anélkül is bootol.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18414) bypass|HUN válasza Rico83 (#18406) üzenetére


bypass|HUN
tag

A paszta friss, az alaplapi feszkót a bios írja, bár valóban egy nullával többet írtam :B
0.825v-1.6v- ig lökdöshető az asus bios szerint... :F
Igazából a feszültség adok-elveszeket nem lehet fixálni, vagy mondjuk minimalizálni?
Gondolok itt kevesebb tól-ig-re pl.: 0.9v-1.0v, mert akkor nem lenne semmi gond, de az 1.2volt az nagyon sok(k)...

bypass

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#18415) petij


petij
tag

Sziasztok,

azokban a lapokban, amiken alc662 hangchip van (pl. ez), a 3 jack csatlakozó valamelyike működésre bírható digitális kimenetként (coax spdif-ként)?
Megnéztem, hogy maga a chip tudja, a kérdés csak az, hogy ilyen 3 jackes lapon bekapcsolható szoftveresen?

(#18416) bypass|HUN válasza Rico83 (#18406) üzenetére


bypass|HUN
tag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő.... :W
[link]
itt 1.12-nél nézd meg légyszíves, nekem ugyan ez van... :K
bár nálam a 0.85 az 0.825 ként szerepel, esetleg eltérő bios verzió?

bypass

[ Szerkesztve ]

"A globális mindenség nem tönkretehető." by Tiby

(#18417) kiszeller


kiszeller
csendes tag

Üdv!
Kérnék egy kis segítséget!
Van egy ASUS P5QC lapom amiben eddig ddr2 2x2gb os geil ramokat használtam, most vettem bele 2x4 gb ddr3 CORSAIR 1333mhz-es ramokat!
Az alaplap kezeli a leirás szerint, de a gép csak zug de csak fekete képernyő..
Valami ötlet?

(#18418) hcl válasza kiszeller (#18417) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BIOS reset? :U

Mutogatni való hater díszpinty

(#18419) kiszeller válasza kiszeller (#18417) üzenetére


kiszeller
csendes tag

Közben probálok egy BIOS frissitést :P

(#18420) kiszeller válasza kiszeller (#18419) üzenetére


kiszeller
csendes tag

Reset nem segített :\

(#18421) spiritex válasza kiszeller (#18417) üzenetére


spiritex
veterán

1 db rammal? Utána a másik 1 db-al? Utána megint együtt?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18422) kiszeller válasza kiszeller (#18420) üzenetére


kiszeller
csendes tag

2103 as Bios verzio van fent...

(#18423) kiszeller válasza kiszeller (#18422) üzenetére


kiszeller
csendes tag

Probáltam variálni de egyikkel sem indul

(#18424) spiritex válasza kiszeller (#18423) üzenetére


spiritex
veterán

És a régiekkel?
Egyébként meg próbáld szerkeszteni a hozzászólásaidat, mert van rá 5 perced. Még olyat is mondok neked, hogy amikor egy üzenetre válaszolsz, akkor annak a Válasz gombjára nyomj, ne a sajátodéra.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#18425) kiszeller válasza spiritex (#18424) üzenetére


kiszeller
csendes tag

A régiekkel tökéletesen működik!
Bocs nem nagyon vágom még itt a dolgokat..

[ Szerkesztve ]

(#18426) bsh


bsh
őstag

üdv,

egy asrock b75m-itx alaplapos gépet akarnék megvenni, de bill, egér és monitor nélkül kéne menjen a gép. ilyenkor szoktak a bios-ok hibaüzenettel megállni és nem bootolnak. erre szokott lenni beállítás a biosban. ennél a lapnál a leírás szeritn viszont nincs ilyen opció.
mit csinálhat ilyenkor ez a lap vajon? bootol vagy megáll? nem tudja esetleg valaki?

(#18427) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Pár napja alaplapot váltottam, és mióta felraktam az alaplapi drivereket, minden inditásnál ezt az ablakot dobja fel:

Ez mi?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18428) invasio válasza alratar (#18427) üzenetére


invasio
tag

Feltette a CD-ről az online termékregisztráció szoftverét.
Vagy töröld ki ezt a progit a registryből, az automatikus indításból, vagy a Programok és szolgáltatások között keresd meg, és távolítsd el.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18429) hcl válasza alratar (#18427) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...vagy regisztrálj be... Legálisan tiád a hw, nem? :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#18430) sdxhc


sdxhc
csendes tag

sziasztok!

Adott a következő alaplap: asus p8h61-m lx3 plus r2.0, windows 8 64bites rendszer. Az 5.1-es hangot sehogyan sem tudom elővarázsolni. Win7-el simán ment. Valami tipp?

(#18431) kelemen93 válasza kiszeller (#18425) üzenetére


kelemen93
tag

a CPU-d tudja kezelni a DDR3at? általában az ilyen hybrid lapoknak nagy a cpu support listája és lehet h a te CPU-d nem tudja kezelni a DDR3at. (mondjuk elő példával csak AMD-nél találkoztam

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18432) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok! Nem rég olyan gondal fordultam hozzátok, hogy egy noctua nh-d14 cpu hűtő nem fér el egy micro atx lapon egy sapphire 7970 vga-val az első pci-e slotban. Megkérdeztem az ipont ahonnan a cuccaim nagy részét vásároltam és ők azt mondták, hogy ilyen lap nem létezik amin elférne micro atx méretben. Nos én ezt cáfolnám. Csak ezt a lapot nem tudom beszerezni. Nincs valakinek tapasztalata ebben milyen micro atx lappal lehetne még megolodani? Válaszokat előre is köszi

(#18433) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Asus Crosshair IV Formula lapom van és érdekelne, hogy rá tudok-e dugni/kötni 2TB-nál nagyobb vinyót. Mert most már fajlagosan a 3TB-osak kezdik befgoni őket, szóval érdemes lenne következő vásárlásnál már egyel nagyobbat venni.

Előre is köszönöm. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18434) Rivaul válasza CsonkaImo (#18432) üzenetére


Rivaul
addikt

Itt a lapod. Ha te nem tudod akkor van aki itt ph-n beszerzi neked. A "cáfolnám"-mal nem róhatod fel senkinek hogy nem ismeri mm-re a lapokat. Elég egyedi specifikációt akarsz ezt a talált lapod is jellemzi.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18435) bsh válasza CsonkaImo (#18432) üzenetére


bsh
őstag

nézd meg a noctua d14 support oldalán, ott fel vannak sorolva a kompatibilis lapok.

(#18436) CsonkaImo válasza Rivaul (#18434) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nem róttam fel senkinek, ha annyira értenék az alaplapokhoz nyílván tudnám, hogy ez nem egy mindennapi eset. Gondoltam ha van olyan lap amin megoldható akkor létezik több is. Esetleg ha második pci-e slotba rakom a kártyát miről kell lemondanom az alaplapi csatlakozások közül? Mondjunk ennél a lapnál? Válaszod előre is köszi!

(#18437) Rivaul válasza CsonkaImo (#18436) üzenetére


Rivaul
addikt

Azon a lapon a 2 sata-port ról le kell mondanod valószínű. Mivel már megtaláltad az asus lapot ami elvileg megfelel. Kell róla találnod méretarányos képet. S azzal összehasonlítani pár jónak kinéző lapot.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18438) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Adott egy Asus p5pl2 alaplap
A win7 es drivereket keresném hozzá
Az Asus oldalán nem találom csak a többi oprendszerhez
Köszi
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#18439) alratar válasza hcl (#18429) üzenetére


alratar
addikt

Igen.
De mit ad, ha regisztrálok?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18440) ravail válasza alratar (#18439) üzenetére


ravail
senior tag

Szia!
Már az előbb is akartam válaszolni, de ezek szerint most sem késő:
A saját anyanyelveden feltett kérdéseidre magyarul kapod a választ, pontosabban, amilyen nyelven kérdezel, azon válaszolnak. Én 10 éve vagyok regisztrált Asus felhasználó. Azóta már "VIP Member" vagyok. Én nem bántam meg a regisztrálást. Bármilyen -és nem csak a regisztrált- Asus termékkel kapcsolatban feltett kérdésedre kapsz választ. Ha nem támogatott pl. egy új op.rendszerhez az adott eszközöd, de megoldható a használata esetleg ugyanolyan alkatrészt tartalmazó más, hasonló eszközük driver-ével, megmondják, segítenek. Azt hiszem lehet értesítést is kérni a regisztrált termékeid frissítéséről. És még sok egyéb hasznos dolgot. Persze nem kötelező a regisztráció. Döntsd el magad, mit teszel.
Ja, és hogy mit ad: ezeken kívül semmit!

[ Szerkesztve ]

(#18441) ravail válasza alratar (#18439) üzenetére


ravail
senior tag

Esetleg, itt a technikai kérdésekre adott válaszlista is:

A garanciális javításra leadott dolgaid javítási állapotáról is tudsz informálódni...
Szóval -szerintem- nem rossz, és nem haszontalan a regisztráció.
Dönts belátásod szerint! (Remélem tudtam segíteni a döntésben.)

(#18442) alratar válasza ravail (#18441) üzenetére


alratar
addikt

Látom nem haszontalan dologról van szó!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#18443) kelemen93 válasza zsloti (#18438) üzenetére


kelemen93
tag

próbáld meg Vistás driverekkel elég sok esetben működhet, de persze nem 100%

Zárd be a hideget mert bejön az ablak!

(#18444) Algotis


Algotis
addikt

Sziasztok!
Vettem egy gigabyte hd7850 oc 2gb-t, de hiaba dugom az alaplapba, nincsen kep.Integralt vga-val muxik, de regi kartyam meg mar nincs meg.
Asrock h61m-vs-em van, egy i3-2100-zal.
Probaltam ki-be, masik kabelekkel, hdmi dvi, de nincs kep.
Szinten nincs kep analogon ha be van dugva a vga, de ha kihuzom akkor megy :F
Valaki otlet?
bocsi xboxrol irok es eleg szar igy gepelni, elnezest a hibakert... :R

Androidos Outlookból küldve

(#18445) CsonkaImo válasza Rivaul (#18437) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ne haragudj, hogy ennyit faggatlak de erről mi a véleményed: ASrock Fatal1ty Z77 Professional-M. Szerintem nagyon hasonló a felépítése az asus maximus gene IV-hez. Összetudnád nekem hasonlítani a foglalat és az első pci-e slot között a helyet. Mintha a fatality-nél még nagyobb is lenne... Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#18446) hektorka69


hektorka69
tag

sziasztok! vettem egy gigabyte B75-d3v alaplapot. annyi lenne a kérdé hogy a biosban hogy tudom beállítani hogy a procihűtő ne folyamatosan 2500rpm-en forogjon hanem 800-900 körül ahogy eddig. előtte is egy giga lapom volt és emlékszem akkor is sokat szoptam vele. természetesen próbálkoztam a biosba!
van a CPU FAN controll ott minden opciót kiválasztottam (silente normal manual) de ez csak pörög mint az állat. olyan mintha valami nem lenne bekapcsolva vagy engedélyezve. kérlek segítsen aki tud valamit mert nem lehet megmaradni a gépem mellett olyan hangos. köszi!!! ÜDV!

(#18447) hcl válasza alratar (#18439) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondjuk oda volt írva. Garit.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18448) Rivaul válasza CsonkaImo (#18445) üzenetére


Rivaul
addikt

Egyáltalán nem haragszom. Ezért vok itt. Amennyire találtam méretre egyező képet szerintem az asrock egy kicsit jobb neked. Iránynak megfelel. Ha beviszed a ventit meg a kártyát a boltba egy gyors ráhelyezést biztos megtesznek neked :K

hektorka69
Biztos jó helyre van kötve az a venti? Ha engedi a profilt kiválasztani akkor kéne mennie. Úgy hangzik mint ha sima helyre lenne kötve a fan s ezért teljes fesszel pörgeti. Esetleg ha jó helyen van akkor rendszer alól giga saját fan progijával vezéreld s add meg neki hogy boot alatt kapcsoljon be.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#18449) cinkoxid válasza hektorka69 (#18446) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Telepítsd fel a gyári tuner programot. Sajnos nekem is csak szoftveresen lehetett, és csak a giga saját programjával.

(#18450) hektorka69 válasza cinkoxid (#18449) üzenetére


hektorka69
tag

neked is ugyanilyen lapod van? Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.