Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) vadkörte válasza crok (#35398) üzenetére


vadkörte
addikt

ERSTE Mobilbank pl. ilyen. Vagy PIN-kód, vagy biometrikus azonosítás és a meglévő a rendszerben letárolt adatokat használja

Üdv. V. Körte

(#35402) Faby válasza crok (#35398) üzenetére


Faby
senior tag

Cib alkalmazása is a rendszer ujjlenyomatot használja.
Ha nincs ujjlenyomat, akkor pin kód.
Ha van a rendszerben ujjlenyomat rögzítve, akkor be lehet állítani, hogy használja-e a biometrikus azonosítást, vagy marad a pin kód.
De ez csak egy kapcsoló, ha a biometrikus azonosítást választom, akkor se kér új ujjlenyomat rögzítést. A rendszerben tárolt bármelyik ujjal tudom használni.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#35403) ktomcat válasza crok (#35390) üzenetére


ktomcat
senior tag

Hát így hogy már lassan egy hét használatnál tartunk annyi azért feltűnt (ami a régebbi qoejohn féle aicpn is volt), hogy a wifi+bt bug itt sokkal jobban érezhető. Kb. 10-20 kb/s-el frissíti az appokat a playstore és ha kilövöm a bluetootht akkor egyből felmászik 1-2mb/s-re.. :U

(#35404) crok válasza ktomcat (#35403) üzenetére


crok
Topikgazda

Na ezt most nem tudom megnézni, mert se BT-s eszközöm nincs most és épp MIUI 11 van fent :D De amúgy van mai weekly frissítés, itt a changelog (pl. februári sec. level upgrade) és van benne BT merge is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35405) ktomcat válasza crok (#35404) üzenetére


ktomcat
senior tag

Már feltettem amint kijött de nem változott a helyzet :B
Amúgy itt is ránéztem a diagportra volte ügy miatt és itt már bekapcsolja, és a pdc toolnál is megjelenik telefon de amikor kivalasztom a listából azt írja hogy legalább a 32es illesztőprogram kell vagy attól följebb (az enyém meg a 37es asszem). :F

(#35406) crok válasza ktomcat (#35405) üzenetére


crok
Topikgazda

Annak nem az a baja (mármint nem a verrzió, félrevezető a hibaüzenet) hanem hogy a diag mód rossz USB kompozit beállításokkal áll be.. Itt Telegra.ph-on vannak cikkeim, keresd meg a Trying out different PDC profiles on devices with Qualcomm SoC / modem to make VoLTE / ViLTE / VoWIFI work on unsupported devices címűt, abban lesz egy QCOMDiagMode.apk ami Oreo-n pl. jól állította be (az eredeti link 4PDA-s, ha nem tudod leszedni akkor a cikkben van jópár egyéb hely ahova feltettem még). Az a baj, hogy az van amit itt svgyula-nak írtam és a ROM-ban levő init.qcom.usb.rc rossz infot tartalmaz, kézzel is reszelhető de egyszerűbb 100x az app használata..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35407) ktomcat válasza crok (#35406) üzenetére


ktomcat
senior tag

Köszönöm szépen hétvégén akkor jobban belemászok a dolgokba bár eddig a qcomdiagmode.apk-t használtam de akkor ránézek az alternatív megoldásokra is :R

(#35408) crok válasza ktomcat (#35407) üzenetére


crok
Topikgazda

Én úgy szoktam csinálni ha valami kell PDC-ből, hogy

- SD Maid-el feltakarítok mielőtt belekezdek (szemetet ne mentsek, mert minek) 3 perc

- Titanium Backup (helyben microSD-re) 5 perc

- Swift Backup mentés (helyben microSD-re és GDrive-ra) 10 perc

- ha a /data le volt kódolva és|vagy van megadva PIN/minta/ujjlenyomat akkor eltávolítom hogy visszaállításkor ne legyen belőle gubanc - ez így ugye annak szívás aki aktívan használja az ujjlenyomatolvasót..

- teljes TWRP mentés microSD-re 5 perc

- TWRP-ben AROMA File Manager-el mindent (rejtett file-ok megjelenítése..) átmásolok a microSD-re - na ez olyan 10..15 perc mert csak U1-es a microSD

- format /data

- gyári MIUI telepítés Fastboot-al vagy recovery ZIP-el - max 10..12 perc és PDC-re lehet kötni

+ fastboot nem flash-el persist.img-t, azt fastboot flash-el teszem vissza (ha kell), ahogy a TWRP-t és a cust.img-t is (mert azt meg a nem-MIUI felülírja a /vendor-al) és nem szabad elfelejteni a lazyflasher-t

+ recovery ZIP nem flash-el se persist.img-t se cust.img-t, a persist-et fastboot-al teszem fel ha kell, cust.img-t tudja flash-elni a TWRP is (Vendor partíciónak hívja már) és nem szabad elfelejteni a lazyflasher-t + még restart előtt flash-elni a TWRP image-ét

! spórolható némi idő vagy flashelés ha OrangeFox van fent (akkor nem kell se a lazy se az, hogy TWRP-t még azon melegében flash-elés után visszahúzd.. nekem jó a TWRP + két zip flash-elése, never failed)

- Magisk, ha kell, de QCommDiag app nem kell MIUI-n, ott natívan megy a diag mód a tárcsázóban beütött *#*#717717#*#* -al simán aktiválható a diag port, nem kell root se setprop..

- üres MIUI, mindent kihagyok "telepítéskor", developer options + USB debugot bekapcsolom

- megcsinálom amit PDC-vel akarok

- TWRP-be vissza (csinálok egy EFS mentést ha változtattam valamit PDC-vel)

- Format data

- TWRP mentés visszaállítása 5 perc

- microSD-ről AROMA FM-el mindent visszamásolok - ez 6..8 perc mert visszafelé gyorsabb a belső tár írása és gyorsabb a microSD olvasása

- restart / profit

Hosszadalmasnak tűnhet - de még nem volt adatvesztésem (koppkopp).
Egy ilyen PDC mókolást megúszok egy cca. óra plusz munkával max,
viszont bármi történik van mentésem mindenről is, úgyhogy
ha valamiért nem tudnám visszarántani akkor is újra tudom építeni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35409) crok válasza crok (#34144) üzenetére


crok
Topikgazda

Nos akkor..

Resurrection Remix - Luis build - PIE
Érdekes hír, nem tudom hogy mentem el mellette:
EOL - End of life / End of development since 2020-02-13! The RR Team has stopped the development. Please switch to my LuisROM based on crDroid.

Arról tudtam hogy befejezte az RR..
azt viszont nem, hogy Luis forrást váltott és crDroid lett a ROM-jának a forrása (:

Itt vannak a build-ek a szokásos helyükön:
http://luis-builds.de/downloads/lineageos/cr/Xiaomi_Redmi_Note_4_(mido)/

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35410) crok válasza crok (#35376) üzenetére


crok
Topikgazda

crDroid 5.11 Pie frissítés
v5.11
build: 20200217
crDroidAndroid-9.0-20200217-mido-v5.11.zip

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35411) crok


crok
Topikgazda

Nocsak, micsoda Xiaomi fejlesztés folyik a háttérben :D

Most jött egy rendszerappfrissítés, nevezetesen a MIUI 11 gyári launcher-e kapott egy frissítést amiben mostmár van - most kapaszkodjon meg mindenki* - menü amiben lehet görgetni az appok listáját, tudjátok, mint minden valamirevaló launcher-nél :D Mondjuk nálam Svájc a régió.. nem tudom Magyarországra állítva kiment-e a frissítés.. vagy hogy régi újság-e ez..

*igen, 100% vegytiszta szarkazmus

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35412) [lAyCsI] válasza crok (#35411) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Azzzta :DDD

-= No way back from Here =-

(#35413) Thrawn válasza crok (#35411) üzenetére


Thrawn
félisten

Van mido-ra MIUI11? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35414) crok válasza Thrawn (#35413) üzenetére


crok
Topikgazda

2019 Nov. ota..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35415) pulutodurumo válasza Thrawn (#35413) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mondjuk még 7 alapú, de ja. Ahogy a főnök mondja.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#35416) crok válasza pulutodurumo (#35415) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt nem kerdezte ;]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35417) Thrawn válasza crok (#35414) üzenetére


Thrawn
félisten

Leragadtam a 9.1.3 xiaomi.eu ROM-nál :B
Kár, hogy ebből nem fognak már frisset csinálni, sok felesleges gyári cucc van ebben a global ROM-ban?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35418) crok válasza Thrawn (#35417) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát hogy sok vagy sem.. soknak nem mondanám, de az akkuval gyárilag nem bánik jól.. ha bevált a 9.1.3 maradj nyugodtan, semmit a világon nem vesztettél szerintem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35419) Thrawn válasza crok (#35418) üzenetére


Thrawn
félisten

Félig-meddig bevált, egyedül a WiFi-vel vacakol. Látszólag csatlakoztatva van, de semmi értesítés nem jön sokszor, mert szerinte nincs internet (de böngészni meg tudok közben). Ha ki-bekapcsolom akkor helyrejön egy időre, vagy ha 2.4-ről 5GHz-re váltok akkor is észhez tért.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35420) crok válasza Thrawn (#35419) üzenetére


crok
Topikgazda

"de semmi értesítés nem jön sokszor" - nem inkább csak simán alszik doze-ban az a telefon? Nem csak akkor csinálja mikor relatív sokáig van letéve?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35421) Thrawn válasza crok (#35420) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom mit csinál, de amikor ilyenkor megnyitom a Wi-Fi beállításokat akkor azt írja, hogy "Csatlakoztatva, Nincs internetkapcsolat).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35422) Faby válasza Thrawn (#35419) üzenetére


Faby
senior tag

Próbáld meg a legutolsó xiaomi.eu stabilt: 10.2.2.0 (MIUI 10 V10.2.2.0.NCFCNXM)
Nekem az tényleg bejött, amíg az volt fent, nem emlékszem, hogy lett volna vele gondom.
Wifi problémám határozottan nem volt vele.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#35423) crok válasza Thrawn (#35421) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem akkor az ott le is bontott csak screen on-kor vissza asszociál de a "netellenőrzés" még nem ment le - a WLAN beállításokban a legaláján a további beállításokban van nálad bekapcsolva Wi-Fi asszisztens vagy speed mode? A másik amire még tudok gondolni hogy ki van kapcsolva hogy alvás alatt kikapcsolja a Wifit.. A fejlesztői menüben volt valamikor erre egy kapcsoló, mostmár nincs. De ADB-vel vagy root-al visszaállítható:
Így tudod megnézni mi az értéke.
PC-ről
adb shell settings get global wifi_sleep_policy
Telefonról terminálból root-al:
su
settings get global wifi_sleep_policy

Így tudod átállítani:
PC-ről
adb shell settings put global wifi_sleep_policy 2
Telefonról terminálból root-al:
su
settings put global wifi_sleep_policy 2
Telefonról amúgy a 4A fejlesztő Settings Database Editor-al is csinálhator, szintén root-al.

2-re állítva nem kapcsolja ki alvás alatt se:
Keep WiFi on during sleep: Always = 2
Keep WiFi on during sleep: Only When Plugged In = 1
Keep WiFi on during sleep: Never = 0

+ ahogy fentebb írták meg megénekeltük már (: a Xiaomi.EU V10.2.2.0 stabil talán a legjobb valamennyire hivatalosnak mondható MIUI erre a telefonra. Azzal nem sok gondod lesz, tényleg, ilyen Wifi meg biztosan nem. 2 héttel frissebb mint az a ROM amit használsz most - de abban 99+% biztos vagyok hogy ez a legstabilabb / legjobb MIUI erre a készülékre (ha a Camera2API hiánya nem akadály, de mivel neked most 9.1.3 van fent így ez neked nem lehet az mert abban se megy..). Most hogy így beszélünk róla lemosom a MIUI 11-et, visszaállok MIUI V10.2.2.0-ra én is most.. ez a 11..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35424) Thrawn válasza crok (#35423) üzenetére


Thrawn
félisten

Wi-Fi aszisztens - kikapcsolva
Wi-Fi sebességmód - kikapcsolva
Alvás közben sem kapcsolhatja ki a Wi-Fi-t.

Ebből EU-stabil lesz úgy látom, teszek vele egy próbát. Ezzel a ROM-mal van valakinek tapasztalata? Elvileg EU, de MIUI 11.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35425) crok válasza Thrawn (#35424) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez egy Mi Max3-ról portol Mido-ra, nem tudom tudod-e mit az hogy portolt ROM de ha most is egy hülyéskedő ROM-ról akarsz váltani és cél a stabilitás.. akkor NE portolt ROM-ot használj imho. Akkor már inkább nem MIUI custom ROM. A két hardver se azonos (1.5 év van a kiadásuk közt) és valahogy mindig van benne valami buta / idegesítő / hátráltató bug. Ha gondolod próbáld ki de én még mindig belefutottam mindegyikkel valami hülyeségbe. Van még ilyen EU ROM ami MIUI 11 és portolt valamiről.. Ebben az app-ban össze van szedve egy csomó de még ezeken kívül is van vagy 6.. csak mivel nincs a felének se honlapja vagy ilyesmi (minden Telegram-on megy általában, pl. ebben a csoportban elég sokat publikálnak) és nincs OTA se így nem szívesen ajánlok ilyeneket mert pl. nem mindenki Telegram-ozik mint én meg frissítés is bizonytalan, mint a kutya vacsorája (vagy van vagy nincs, vagy lesz vagy nem - bináris, ha valaki abbahagyja akkor ennyi volt) meg mondom mindben van / volt valami bug.. nem mondom hogy minden port s.*r de ha stabil telefonon elérhetőség kell (esetleg nem vagy járatos ROM-olásban / esetleg quick fix-ben annyira, vagy egy-egy hiba vagy random restart nem jön jól..) akkor inkább ne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35426) Thrawn válasza crok (#35425) üzenetére


Thrawn
félisten

Meggyőztél, marad akkor a legutolsó stabil EU :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35427) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Gyors kérdés, urak!

Ha belépek pc-n a MI Cloudba, és ott törlöm a fotókat, mert megtelt a tárhely, és nincs rá szükségem, hogy a telefon sd-kártyáján és a Google fotókon kívül még itt is fenn legyenek, akkor az ottani törléssel törlöm a telefon sd kártyájáról is a fotókat? Ugyanis azt írja, hogy minden bejelentkezett eszközről törli.
A telefonon a szinkronizálás menüpont alatt be van állítva, hogy automata szinkronizálás, csak wifin, alatta a xiaomi cloud menüpont alatt az alkalmazásadat-szinkronizálás menüben a galéria ki van kapcsolva.

Nem szeretném, ha az sd-kártyámról is törölné a fotókat...

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#35428) crok válasza szetcsuszott (#35427) üzenetére


crok
Topikgazda

Pedig legjobb tudomásom szerint fogja.
Esetleg ha kikapcsolnád a fotók szinkronizációját a telefonon?
Lőj pár random képet, sync-eld fel Xiaomi Cloud-ba, kapcsold ki a fotó szinkronizációt a telefonon majd töröld a Cloud-ban - meglátod azonnal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35429) szetcsuszott válasza crok (#35428) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

"A telefonon a szinkronizálás menüpont alatt be van állítva, hogy automata szinkronizálás, csak wifin, alatta a xiaomi cloud menüpont alatt az alkalmazásadat-szinkronizálás menüben a galéria ki van kapcsolva."
Ha a telefonon bemegyek a galériába, beállítások menüpont alatt szintén azt jelzi, hogy automatikus szinkronizálás kikapcsolva.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#35430) szetcsuszott válasza szetcsuszott (#35429) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Csináltam azért egy mentést, de aztán szemem-fogam összeszorítva adtam wifit és adatforgalmat is a telefonnak...eddig megvannak a képek a telefonon, amiket töröltem a mi cloudból. Azaz a kérdésre a válasz: ha a telefonon ki van kapcsolva a galéria szinkronizálása a mi clouddal, akkor a cloudból törölt fotók nem törlődnek a telefon sd-kártyájáról. Hátha ez másnak is hasznos lesz.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#35431) Upo válasza szetcsuszott (#35430) üzenetére


Upo
addikt

De néha sunyiban vissza tudja kapcsolni a szinkronizálást csak úgy, és azonnal röpül ami a telón van. Én is jártam így, szerencse hogy több helyre voltak mentve.
És régebben működött, volt olyan is hogy telón marad, felhőből törlöd, de megszüntették. Rengeteg jó dolgot elcsesztek, egyre rosszabb ez is. Nekem eddig a MIUI 5 jött be legjobban, onnantól csak lefelé mentek...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#35432) BullZeye válasza Upo (#35431) üzenetére


BullZeye
veterán

Jó nagy hülyeség ez a rendszer, logikus számomra, hogy felhő=backup.

Dropbox se töröl semmit a telóról, ha azon épp saját szerverre helyezem át a képeket...nem is értem hogy lehet jogosultsága törlésre.

(#35433) crok válasza crok (#35399) üzenetére


crok
Topikgazda

crDroid 6.3 frissítés
crDroidAndroid-10.0-20200221-mido-v6.3.zip
Changelog itt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35434) ssarosi


ssarosi
tag

Hol kell beállítani a telefonban, hogy telefonálás közben zárjon le?
Egyenlőre nem találom.
Telefonálás közben hol felhívok valakit a fülemmel, vagy a jegyzettömb jön be, vagy más alkalmazás.
Be kell zárnom az alkalmazásokat, hogy a hívást bontani tudjam.
Nagyon idegesítő tud lenni.
A feleségemé is így működik.
Már azon gondolkodom, hogy előveszem a Nokia 6310-es telefonom.
Bocsi a kérdésért ha van már válasz erre a topikban, de azt sem találtam.
Előre is köszönöm a segítséget.
Lenne még egy kérdésem.
Van mobilnet az előfizetésemben.
Ha wifire megyek akkor kikapcsolja a mobil adatkapcsolatot.
Ezek után ha nincs wifi mindig engedélyeznem kell a beállításokban mobil kapcsolatot.
Ez is nagyon idegesítő.
Mit nem tudok, hogy ez ne így működjön?

[ Szerkesztve ]

(#35435) crok válasza ssarosi (#35434) üzenetére


crok
Topikgazda

Telefon zárjon le hívás közben:
Tárcsázó -> bal alsó sarok három vonal menü -> bejövő hívások beállítása -> Közelségérzékelőt kapcsol be // vagy nyomd meg a power gombot hívás közben, akkor is lezár.

Milyen rendszer ez épp? Biztos hogy a legújabb? Én ilyet nagyon nagyon régen láttam hogy a mobilnetet nem kapcsolja vissza (évekkel ezelőtt konkrétan). Egyébként fejlesztői menüben kapcsold be a Mobiladat mindig aktív pontot (Fejlesztői menü: Beállítások -> Telefonról -> MIUI verziót kezdd el nyomkodni -> bekapcsolja a fejlesztői módot -> majd újra Beállítások -> Rendszer és készülék -> További beállítások -> Fejlesztői beállítások)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35436) ssarosi válasza crok (#35435) üzenetére


ssarosi
tag

A közelség érzékelés nálam ki volt kapcsolva, bekapcsoltam, de az asszony telefonján viszont be volt kapcsolva. Tesztelem, hamarosan kiderül, segített e a bekapcsolása.
A rendszer Android 7.0 NRD90M, és MIUI Global 11.0.2 stabil kiadás, érintetlen szoftver, én nem tudnék más rom verziót feltenni, de nem is akarok.
A fejlesztői módban bekapcsoltam az automatikus wifi-mobilhálózat átadást.
Ha ez nem segít akkor bekapcsolom a mobiladat mindig aktív lehetőséget is.
Köszönöm a segítséget. :R

(#35437) crok válasza ssarosi (#35436) üzenetére


crok
Topikgazda

A közelségérzékelőt lehetőleg ne takarja fólia, olyat tegyetek fel rá amin legyen ott lyuk ha lehet (a felső hangszóró mellett van balra / proximity sensor hole).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35438) aytukabozs válasza aytukabozs (#35377) üzenetére


aytukabozs
addikt

No csak egy kis érdekesség:

Nem nagyon volt időm foglalkozni a dologgal, (utólag is elnézést hogy már a segítő szándékkal feltett kérdésekre sem reagáltam) de most megint elkezdett idegesíteni hogy gépről kell bankolnom :)

Szóval nem annyira lett volna kedvem most backupolni, clean flashelni, és visszaállítani,
úgyhogy egy hirtelen ötlettől vezérelve újra flasheltem az addig használt kernelt
Most újra működik a Raiffeisen app :D

De mi lehet erre a magyarázat?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#35439) crok válasza aytukabozs (#35438) üzenetére


crok
Topikgazda

Az, hogy gyanítom a Magisk-es gyorstalpalón nem mentél végig és nem nézted meg Root Beer-el pl. hogy min bukhat (pedig 5 percen belül írtam hogy nézd meg) és gyanítom a nagy szériádban a dirty flash-el egy olyan kernel ment vissza ami SELinux Permissive volt (és ezt amúgy írta a PE maintainer úgy emlékszem). Ami instant fail, még akkor is ha elrejted a Magisk-et meg a Manager-t is, mert semmi köze a root-hoz (a gyorstalpalóban írtam hogy "legyen egyenes a ROM"). Az Ethereal meg SELinux enforced, ami jó, az egy jó kernel. Azóta nem írtál (előtte a Cam2API incidensed volt csak), erre nem válaszoltál, én meg nem kérdeztelek. Ennyin ment el.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35440) aytukabozs válasza crok (#35439) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát ahogy írtam, semmin nem mentem végig.
Rámszakadt az élet.:)
A segítő szándékért hála.:R

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#35441) vornia


vornia
senior tag

Sziasztok!

MIUI alatt hogy lehetme a retek cloudot lecserélni másik fiókra?
A jelenlegi ugyebár 5gb. De megtaláltam a hozzáférési adataimat a régi mi2s -hez létrehozott fiókomhoz,aminél 10 gb tárhelyem van, szóval átváltanék,de csak kijelentkezni tudok.Törölni és mondjuk másik fiókot hozzárendelni nem.

(#35442) crok válasza vornia (#35441) üzenetére


crok
Topikgazda

Egy készülék = egy Mi fiók..

A mostaniból el kellene eresztened a készüléket és az újhoz hozzáadni - kvázi mint egy eladáskor.. Ami a mostaniban van annak az adataid meg kinyerni valahogy PC-re / telefonra és elfelejteni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35443) vornia válasza crok (#35442) üzenetére


vornia
senior tag

Ettől féltem :D
köszönöm szépen,akkor holnap nekifekszem. Az sms, meg a hangrögzítő ami számít..lementek mindent, a régiből, mármint a felhőből..
talán egy gond lehet,ehhez még a mailboxos emailomat adtam meg,ami most nem fogad leveleket,meg kb minden eltűnt, hiszen próbálnak fizetésre átterelni..

[ Szerkesztve ]

(#35444) crok válasza vornia (#35443) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha a többi amúgy nem érdekel.. akkor SMS-t, hívástörténetet és úgy általában a rendszerbeállításokat jól menti a helyi mentés funkció. A hangrögzítő rögzített file-jait is, de amúgy azokat meg megtalálod amúgy is a [belső memória]/MIUI/sound_recorder/call_rec könyvtárban. Szóval szerintem azért annyira nem kell nekifeküdni. (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35445) vornia válasza crok (#35444) üzenetére


vornia
senior tag

:DDD
Csak ez az email zavar, mert ha nem tudom megv :((( áltoztatni akkor lőttek a tervnek.

(#35446) crok válasza vornia (#35445) üzenetére


crok
Topikgazda

Telefonszamot is adj meg, azzal is be lehet lepni. Aztan atirhatod a mailt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35447) Whist


Whist
aktív tag

Üdv!

Google Experience ROM-ot cseréltem volna le EU-ra. Szokásos factory reset,flash ROM és lazy. De akármit csinálok, bootloop. Már az internalt is wipeoltam, próbáltam más romot, egyik sem. USB OTG-ről flasheltem, mert ADB-ben "no space left" errort ír, ha másolni akarom a zipet belső tárhelyre.

Ötlet?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#35448) crok válasza Whist (#35447) üzenetére


crok
Topikgazda

Format az internalra, nem wipe.
Encrypted, nem tudja feloldani. Csak igy a belso tar tartalma elvesz, elotte TWRP-ben mondjuk AROMA FM-el ments amit akarsz OTG-re/microSD-re.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#35449) Whist válasza crok (#35448) üzenetére


Whist
aktív tag

Megoldódott időközben. AEX v6.7-et találtam XDA-n és azt elfogadta, nem loopol. Köszi!
Ideiglenesnek kell családban, én már váltottam ezt a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#35450) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom mi van, újabban azt csinálja a telefonom ("gyári" MIUI global 11.0.2.0 stabil), hogy ha lövök egy fotót, nem menti el az SD kártyára. Kiírja, hogy az SD kártya hamarosan megtelik, és nem menti a fotót. Ha újraindítom, megint oké minden egy darabig, de kb. 3 naponta legalább eljátssza ezt. A kártyát teszteltem, tudja a class 10-et, a kapacitása is valós 32 GB, és naggyon nincs a megtelésnek a közelébe sem. Van valami ötlet, hogy ez mitől lehet?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.