Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22051) psycroptic válasza -vitya- (#22050) üzenetére


psycroptic
őstag

Én elhiszem, de még a toronytól is messze vagyok. Egyedül a lánctalpat gyúrtam még csak ki rajta. Random csatákban meg úgyérzem, hogy alulteljesítek vele nagyon a lomhasága miatt. Múltkor is én voltam a top az ellennél meg kettő darab T95. Persze, hogy velük futottam össze elsőnek. Mégcsak az egyiket láttam be is kaptam tőle egy lövést no gondoltam míg újratölt beállok mellé és megeszem, de nem jött össze, mert a másik 20 méterre tőle lemaradva adott még egy maflást és készen is volt a pályafutásom.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#22052) bandiras2 válasza vbbb (#21950) üzenetére


bandiras2
senior tag

Múltkor egy PZ4 nek megcsináltam az acélfalat. 26 lövést tettem a lánctalpába StuG-gal, aztán kivégeztem. Sarok mögül csak a láncát tudtam lőni, nekem meg lett három nagyon durva mester lövész kategóriám. Szerintem a falat kaparta a szerencsétlen. :C

Tankszázadba van még hely?
bandiras2-bandiras2

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#22053) D.Orion


D.Orion
veterán

Panther hatalmas csalódás :( , VK3001H-t jobban lehetett használni, mint ezt a valamit... Se XP-t se credit-et nem hoz, pedig már free xp-ből fejlesztettem rá majdnem mindent. VK-val távolról jobban tudtam csipegetni a T8 T9-es tankok oldalából, mint ezzel a valamivel... Ha netán 200méteren belül felbukkan egy ellenfél, akkor az meg tuti, hogy azonnal kinyírja valamelyik modulom vagy a legénységem egy tagját. Katasztrófa ez a tank.

(#22054) ollie válasza bandiras2 (#22052) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kapott acélfalat, ha meghalt csata közben.

(#22053) D.Orion: nem rossz az, csak fel kell rá tenni a nagy szívószálat (L/100), és messziről csipegetni vele az ellenséget. Bárkit átlősz vele, és olyan gyors, mint egy géppuska.

[ Szerkesztve ]

***

(#22055) hemaka válasza bandiras2 (#22052) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem lesz PH tankszázad, amíg nem jön a 7.0 és a Tier választás lehetősége.

(#22056) D.Orion válasza ollie (#22054) üzenetére


D.Orion
veterán

Enyhén szólva égőnek érzem azt, hogy egy tankot csak, akkor lehet használni, hogy ha már Elite-re van fejlesztve. :( Nem véletlenül lőttem én anno rommá a VK3 szériával a Panther I-es ellenfeleket...

CPT.Pirk: :K

[ Szerkesztve ]

(#22057) CPT.Pirk válasza ollie (#22054) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt tedd hozzá, hogy bármi szétlövi. Gyak. bármivel lövök rá, az csaknem max dmg-vel sebzi. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#22058) Zeratul válasza D.Orion (#22056) üzenetére


Zeratul
addikt

KV3, stock toronnyal 107mm ZiS6 ágyúval, valami förtelmesen szar volt. Lepattogott a Hetzerről is, az meg átlőtte a frontpáncélját, mint ha vajból lenne. :Y . Mihelyst felkerül a fejlesztett torony, rögtön pontos lett ugyanaz az ágyú,megjött a penje és a páncélzat is felkeményedett.

[ Szerkesztve ]

(#22059) smisa válasza bandiras2 (#22052) üzenetére


smisa
őstag

Acélfal-hoz tudtommal túl kell élni a csatát ;]

(#22060) đe$|re válasza yarsley (#22045) üzenetére


đe$|re
senior tag

"Nem leszel látható..." Áááá, kicsit sem...

(#22061) vhw válasza đe$|re (#22060) üzenetére


vhw
addikt

Amúgy igaz, ha nem benne állsz a bokorban (hiába hogy szemből takarja minden részletét a tankodnak) akkor észrevesznek ha lőttél, de ha messzebb állsz egy bokortól, kb 20 méterre, és nem lóg ki semmi a tankodból, vagy esetleg 2 bokor is van előtted egymás után, akkor nem látnak meg.
Lakeville völgy felőli oldalán beálltam a sarokba T8 csatában az M10-zel, de úgy hogy a második bokorban álltam, a völgyből éppen feljövő tankokat spotolták nekem és több mint 30 lövést tudtam leadni, nem találtak el egyszer sem, tudták hogy ott vagyok, de nem láttak.

Ennek az a hátulutője, hogy ha így állsz a bokor mögött nem látsz ki belőle, kvázi az ellenséget is úgy takarja előled, mint téged előle. Ilyenkor kell a spot.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22062) fsb1000 válasza ollie (#22014) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem nem sértégetet, viszont veled értek egyet Arty ügyben.
(egy játékfórumon ne legyen már a moderátori rangod pajzs, mert akkor nem állnak veled szóba, szét kéne választani a két státuszt. legyél moderátor amikor arra van szükség, de az itteni beszélgetésekben csak "ollie" vagy)

Olvastam olyan fórumot, ahol Arty-sok kuncognak a sok balfék tankoson.
Itt legalább nem ez megy csak a poziciójukat védik.

Arra válasz nem jött, ha XP/kredit fronton nem éri meg és még a stat-ot is rontja az Arty-zás akkor mi a csudának használják??????

---
(ismétlem: szerintem a játékmenetet gazdagítja, ha van Arty, de ha a csapatok 30-40% Artysta akkor az már túlzás, és tulajdonképpen csak kill vadászat a részükről, lehet ezt magyarázni, de ilyen esetekben az artyk mindig többet ölnek és sebzési rátájuk is nagy lehet hiszen a tankok meg sem mozdulnak jószerivel)

[ Szerkesztve ]

(#22063) đe$|re válasza vhw (#22061) üzenetére


đe$|re
senior tag

Szerintem meg nem igaz. Máshogy tapasztaltam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22064) fsb1000 válasza -vitya- (#22015) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Tegnap volt hogy 3 GW Panther volt egy csapatban (meg egy kisebb arty) és az E-75 128-asával nem tudtam kilöni 1 lövéssel.

OK... szemből, meg 300m., de akor is. Lement 2%-ra a HP-ja. És maradt ideje egyet löni. (még jóhogy mellé ment)

(#22065) KaLeun válasza -vitya- (#22040) üzenetére


KaLeun
senior tag

Nekem meg már deres lesz a halántékom mire a a 85mm-es löveggel elérem a nagyobb tornyot.... +jobb motor és a rádió, nameg az LB-1 és az új motor.....

Cila

(#22066) -vitya- válasza KaLeun (#22065) üzenetére


-vitya-
őstag

az elején majdnem minden tank xar, szóval akkor sokszorosan ősz lehetsz már... ;-)

-=Витя=-

(#22067) -vitya-


-vitya-
őstag

lőgyakorlat.... ;-)

Leopard 2A6

-=Витя=-

(#22068) ollie válasza -vitya- (#22067) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A bal szélső valami SPG?

***

(#22069) Paul119


Paul119
addikt

ez az is3 elég papír harcos bakker szemből simán átlő egy jagpanther :W

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22070) hemaka válasza Paul119 (#22069) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyik IS-el sem szabad kiállni csak úgy, nem német tank. Csiki-csukizgatni kell, okosan. jpanther pedig semmi, simán kilőttem mindig IS-3/BL9-cel.

(#22071) D.Orion válasza Paul119 (#22069) üzenetére


D.Orion
veterán

Minden oké úgy egyébként? :F JagPanther legkisebb ágyúja is 132mm-es pen-el rendelkezik, míg a te frontod 110mm. Hol itt a probléma? :F

hemaka: :)) Azt mondja nem német tank... :)) Ezt inkább most nem is kommentálom(vagy mégis). Melyik nemzet tankjait lehet frontlövéssel felgyújtani, vagy a motort likvidálni... :U TD ellen nem kell leállni semmivel sem, pláne ha nincs csak 1Tier különbség. Ezt felejtette el a harcostárs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22072) Murder3 válasza -vitya- (#22020) üzenetére


Murder3
addikt

ha mondjuk buffolnák az l/48-at nyugodtan levehetnék a pz4-ről az l/70-et...

(#22073) vhw válasza đe$|re (#22063) üzenetére


vhw
addikt

Mert legtöbbször ha messze állsz a bokortól, és nem pontosan szembe jön az ellen, akkor már ki tud szúrni.mert nem takar rendesen.

Viszont a két bokor mögött állás az működik, csak na nincs spot ugyanolyan vak vagy, mint az ellenfél. Ezért vannak Prohorovkán sokszor a wtf pillanatok, mikor 30 méterre tűnik fel egy maus előtted.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22074) psycroptic válasza fsb1000 (#22062) üzenetére


psycroptic
őstag

No, akkor én megosztom veled az én válaszomat:

-Miért Arty-zok?

I.) Legfőbb indok, hogy tankban ülve az esetek 90%-ban el tudom kerülni az arty általi halált, ezért minden nap játszok egy kicsit az arty-val, mert más artistáktól is lehet tanulni. Elég sűrűn tapasztalok új beállási helyeket ezáltal rájövök, hogy hova látnak még be. Ez szintén hasznos tankban ülve.

II.) Ha elhiszed, ha nem én állítom, hogy a csaták zömében kihívás és élvezet arty-val lenni, mint bármely más tankkal. Főleg városi pályákon. Ha jó a csapat, akkor még Himmelsdorfon is is lehet alkotni. Nemegyszer szedtem már ott is 4 frag-et valamint egyedül maradtam és megnyertem a csatát.

III.) CW-re is kell.

Ez az én véleményemet tükrözi s nem az arty-sokét.

(#22065) KaLeun: ha le tudsz mondani arról, hogy öljél vele, akkor hamar meglesz a torony+cső. Nekem is nehezemre esett a lepkefingnyi sebzés de túl tettem magam rajta és inkább arra mentem rá, hogy felfedezek+megsebzem, ha valaki már elkezdte a csapatból lőni, akkor már mentem is tovább a következőre. Így besűrűsödtek a 900-1100xp-k meg 26.000-28.000.creditek. A D10T-vel már 30k felett is kerestem.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#22075) Eagle16 válasza D.Orion (#22071) üzenetére


Eagle16
addikt

Az L/56-os PaK-al mondjuk pont nem lehet átlőni, hiába nagyobb az átütés. Bele kell kalkulálni a döntöttséget is.

Az Is-3 frontja kb. 175mm átütésig ad jó védelmet, bár lőtték már át az enyémet D10T-vel is...meg D25T-vel. A patch után kicsit erősödik, de L/71 ellen nem fog védeni akkor sem.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22076) Paul119 válasza hemaka (#22070) üzenetére


Paul119
addikt

jó hát hozzá szokta a német tankokhoz , még tanulni kell ezt a vonalat picit, amúgy meg egyel lentebbi hszre az a 110m döntve van meg hajtogatva ergo vastagabbnak kéne lennie jóval

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22077) -vitya- válasza ollie (#22068) üzenetére


-vitya-
őstag

szvsz

Stryker MGS

-=Витя=-

(#22078) Zeratul válasza ollie (#22068) üzenetére


Zeratul
addikt

Szerintem inkább a Stryker toronnyal ellátott változata.

(#22079) vhw válasza Paul119 (#22069) üzenetére


vhw
addikt

Már az is baj, ha az a harckocsitípus aminek kifejezetten egyetlen ütőkártyája az ágyú, képes átlőni a nála 1 szinttel nagyobb (nem is a legjobb páncélzattal rendelkező) heavyt? Mire legyen jó akkor egy TD?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22080) đe$|re válasza vhw (#22073) üzenetére


đe$|re
senior tag

Ezzel tisztában vagyok. De mikor pontosan szembe jön, ő lát téged, te viszont őt nem? Na? Ugye...Mindent meg lehet magyarázni, csak ebben a játékban ezek többnyire nem érvényesülnek.

Ja igen, Maus. El tud bújni a 10cm-s bokor mögött, de ugyan ez igaz az összes heavyre. Téged meg 20 bokor sem tud eltakarni. (mozdulatlanul+camoval)

[ Szerkesztve ]

(#22081) -vitya- válasza Zeratul (#22078) üzenetére


-vitya-
őstag

okos;-), ott a pont.

-=Витя=-

(#22082) D.Orion válasza Paul119 (#22076) üzenetére


D.Orion
veterán

És sík terepen kaptad azt a találatot vagy csak valahonnan jött a lövedék... :U Én TD-vel alapból úgy állok meg ha a pálya engedi, hogy a döntött páncélra pont magasról tehetek(szó szerint), mert fentről lövöm őket...

Ui.: Panther-el befejeztem, majd free xp-ből átugrom ezt az önjáró TNT-s konzervdobozt. WAR-is képes felrobbanni. Ez nem T7 hanem T6 medium tank, szánalmas páncélzattal.

[ Szerkesztve ]

(#22083) Paul119 válasza D.Orion (#22082) üzenetére


Paul119
addikt

kempinovkán kaptam a nagy semmiből egy maflást tőle ki írta a nevét aki lőtt mert le vitte a lánctalpamat is

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22084) D.Orion válasza Paul119 (#22083) üzenetére


D.Orion
veterán

Jaaa, hogy lánctalpadat lőtte szét, annak mi köze van a front páncélhoz? :U

(#22085) fsb1000 válasza psycroptic (#22074) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, korrekt.

na... most akkor vegyek ARty-t?
vagy irotkazzok be egy Anti-ARty vagy a "hogy bújjak ARty elől" tanfolyamra?

Olyan ez mintha a bögyös vörös nővel szeretnék lenni, de elötte a ronda nővérét is meg kell húzzam párszor, hogy tudjam mi mere található.
ehhh... megvárom a 7.0-át, hát javul a helyzet. (bár nem hiszem)

(#22086) vhw válasza D.Orion (#22082) üzenetére


vhw
addikt

Letoltam vele én is pár csatát, de ammorack robbanásom még nem volt egyszersem azt hiszem. Ammorack találat már volt, az előfordul, de azt rögtön javítani is kell, mert a köv találatnál már lehet hogy emiatt robbansz (mellette még lassan is tudsz lőni)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22087) Paul119 válasza D.Orion (#22084) üzenetére


Paul119
addikt

nem, front páncélom kapta a lövést és le hullott a lánctalpam is tőle.. ne legyél már értetlen :W

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22088) psycroptic válasza fsb1000 (#22085) üzenetére


psycroptic
őstag

Nem feltétlen kell beíratkozni, lehet továbbra is szidni őket... :P

Erre csak egyet tudok mondani, hogy ha legalább jó a segge, akkor igen azt is meg kell húzni, hogy tudjál különbséget tenni.

A másik, mikor elkezdél tankozni, akkor pl. stockTigrincsben ülve azonnal tudtad, hogy kell meglőni egy IS-4-et? Esetleg megkérdeztél valakit? Vagy elkezted kipróbálni hogyan(szemből/oldalról/hátulról/tornyon/testen)--mivel(AP/HE) tudnád megsebezni?

Félre ne érts nem védek senkit és nem szidok senkit.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#22089) virkir válasza fsb1000 (#22085) üzenetére


virkir
veterán

Vegyél és húzd ki T5-ig minimum, ha németet választod akkor a GWPanther-ig mert valóban sokat lehet tanulni belőle, hogyan kerüld el a lövéseiket.
Ráadásként számomra idegnyugtató, ha sok balfék tankkal rak össze a játék akkor váltok Hummel-re és jól szétlövök mindenkit + hozza a creditet nem viszi.
Meg tudod lehet, hogy a ronda az aki tud a bögyös meg csak hagyja magát. :D
Ha a 7.0-ra vársz akkor ebben az évtizedben nem lesz arty-d, ha a 0.7.0-ra akkor meg lesz tracer és úgy tanulni már nem annyira egyszerű ha folyamatosan menekülni is kell az ellenfél arty elöl.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#22090) Iron Funeral válasza Eagle16 (#22075) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Jól mondod, a 175mm ágyúkat jól hárítja és a Pershing ágyúja sem megy át rajta, bár az enyémről pattan a Panther féle 75mm és a T5E1 is lecsúszik olykor olykor , a normalizáció nerf után pedig szerintem hasonló helyzet ezekkel mint a mostani 175-180as átütésüekkel, figyelembe véve azt, hogy egy 60°-ban döntött lemez ~10mm-el lesz "acélosabb".
Ezeken a helyeken át lehet ütni szemből 175-180mm ágyúkkal.

Jut eszembe, "duplázzunmk IS-3at meccs" :)

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#22091) D.Orion válasza vhw (#22086) üzenetére


D.Orion
veterán

Nálam így kezdődött az egész, hogy első 4 csata 4db one hit ammo rack. :( Ez a széria azóta is rendületlenül folytatódik, pedig messziről lövöldözök. De így pár csata után már annyira megutáltam, hogy legszívesebben eladnám.

Paul119: Oks.

(#22092) vhw válasza virkir (#22089) üzenetére


vhw
addikt

Nagy tanulást igényel rögtön klikk után odébb gurulni 20 métert előre vagy hátra :D

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22093) Eagle16 válasza Iron Funeral (#22090) üzenetére


Eagle16
addikt

Nem tudom pontosan mennyit fog rajta segíteni az a 2 fok. Olyan sokat nem hiszem, hogy 200-as átlag átütésű ágyúkat megállítson. Nekem az is elég lenne ha a 175-180mm átütéssel elbánna, tehát max. 10-ből 1-szer lőhesse át, nagy mázlival, +25% bónusszal. Mert most sajnos előfordul még az is, hogy a KV-3-as a 122-esével 2x egymás után átlő. Viszlát 800 HP, 2 lövésből, T6 tanktól.

Igaz hogy régen teszteltük, még a bétában, de anno a két kis szélső háromszög páncél nem is tartozott a hitboxhoz, simán keresztülrepült rajta a lövedék :)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22094) Paul119 válasza Iron Funeral (#22090) üzenetére


Paul119
addikt

type 59 el multkor 3 lövésből 3 átment a ki egészítő lemezek melletti helyeken is bár a t95 ágyúja néha úgy viselkedik mintha legalább 200 as penje lenne vagy csak nekem tűnt ez fel?

jut eszembe király tigris kapott valami armor erősítést ?

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22095) hemaka válasza D.Orion (#22091) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akkor add el a fenébe, aztán húzz valami másik tankot. Van úgy, hogy az adott tank nem az adott játékoshoz való. Olyankor váltani kell és kész.

(#22096) fsb1000 válasza virkir (#22089) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK.. lehet kipróbálom. Köszi mindkettőtöknek a választ!

(tényleg nem mindig a legjobb csajok a tutik! meg egy idő után már a csúnyák is szépnek látszódnak)

(#22097) Eagle16 válasza Paul119 (#22094) üzenetére


Eagle16
addikt

Múltkor én is néztem kicsit, hogy a T32-esemet a Type 59 folyamatosan átlőtte szemből AP-vel. Bár lehet gold ammo volt, akkor még le is volt értékelve.

Én úgy emlékszem hogy a Su-152-es D-25-ösével nekem nem lőtte át a 127mm-es döntött részt. Meg úgy egyáltalán, egyik orosz 175mm-es átütésű ágyú sem nagyon...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22098) vhw válasza fsb1000 (#22096) üzenetére


vhw
addikt

Ha besörözöl előtte, akkor biztos :D

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#22099) Iron Funeral válasza Eagle16 (#22093) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Én úgy vettem észre, hogy csak akkor lő át a 100-122mm ágyú ha beforgatod a tankot, ezzel negálva a V forma előnyét. A kis 3szögeket én is úgy tudtam, hogy hitbox nélküliek de már láttam őket lyukasan nem egyszer szóval valami változott. Valamelyik patchben volt egy IS-3 hitbox fix ha jól emlékszem, de nem biztos.

az előző duplázós kör linkje valahogy félresikerült de itt van ez, nehogy kárba vesszék. :D

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#22100) virkir válasza vhw (#22092) üzenetére


virkir
veterán

Nahát nagyon nem mind1 merre gurulsz :D
Egyébként te is tudod, hogy nem arra gondoltam hanem, hogy egy kezdőnek még az is kihívás merre álljon merre figyeljen elsőnek egyik-másik pályán.

r1E3S3E7T
Nálatok legalább volt scout :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.