Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22901) diegho válasza fsb1000 (#22897) üzenetére


diegho
nagyúr

Én azért artyzok, mert kell a full orosz tech tree, ha meglesz minden elit nem fogok artyzni.

(#22902) bullseye válasza fsb1000 (#22897) üzenetére


bullseye
addikt

ha csak a számokon múlik, akkor miért vannak meccsek arty nélkül? Talán mert az MM nem tudja őket szétszórni? Mellesleg ha limit lesz (egyszer végre), és nem jutnak/jutok be, ez van, majd megyek mással, akinek nincs más, az meg vár...

Én spec. azért artyzok, mert néha jól esik egészen másként játszani. A tejelésre van prémium tankom, mert én rohadt arty mellé meg még mocsok prémiumos is vagyok!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22903) yarsley válasza fsb1000 (#22897) üzenetére


yarsley
aktív tag

Ha nem heavyznenek annyian, hanem gyors medre valtananak akkor kutya vilag lenne artykra. (komolyan valts t50-re es szivasd az artykat, hadd sirjanak mar ok is :P )
Kv-val ugyan annyit keresek mint artyval. Egyebbkent ha olvastad patch notest arty gain nerf lesz. Egyebb kerdes?

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22904) jahrn válasza yarsley (#22903) üzenetére


jahrn
senior tag

Szerintem fognak az arty-k sirni hamarosan :) Teszt szeron ugyan keves az arty, de a francia light-ok/medek meg azt a keveset is hamar elkaptak. En is valoszinuleg csinalok majd live szeron egy AMX 13 90-et arty vadasz cellal.

[ Szerkesztve ]

(#22905) fsb1000 válasza psycroptic (#22898) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Jó tanulólecke volt az artyzás de csak kicst változott a stilusom. (itt főleg t9 H-ról van szó)
Már nem 80%-ban az atyk lőnek ki ha 4+ vannak, de ez inkább az unfair technikáimnak köszönhető (full camp/netezés vagy suicid rush)

Igen, egészen jól be tudom határolni hova lőhetnek, de a háztető lövés ellen nincs ellenszerem
Igen, volt haszna az arty-zásnak (kéne még 50 csata Hummellal is, meg GW Pantherral), de nem esett jól, inkább tankoztam volna.

-----
Itt érdekek ütközéséről van szó!!! (lehet sírásnak is nevezni, ha nem vagyuk öszinték)
Statisztikailag kimutatható, hogy ha 4+ arty van, akkor az én XP-m és kreditem jelentősen csökken, ráadásul a kempelési kényszer miatt a játékélmény is csapnivaló.
Ezért is artyznak egyre többen, mert az egy kiút ha artyra váltanak és azzal keresik a kreditet, nem pedig a TOP tankjukkal, ami veszteséges a többi arty miatt.

A kör bezárult...

(#22906) Paul119


Paul119
addikt

az is4 is ekkora okádék szar lesz mint ez az is3? :W

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22907) Chris0321 válasza fsb1000 (#22897) üzenetére


Chris0321
addikt

Had döntsem már el mivel játszok. Nekem tetszik az artyzás főleg néhány rosszabb csata után. Ha nem fizetne ennyit is csinálnám és akinek nem tetszik azt tudom sajnálni.

(#22908) fsb1000 válasza Arpee78 (#22899) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Egy fenét tejel jól, "
Akkor nem jól csináltad az artyzást... nem a killre kell menni a kicsiket meg a lesebbzettek lövögetni, hanemhogy minél többet sebezz nagyokat.
Ott is ahol semmi taktikai jelentősége nincs.
----
Chris0321:
Döntsd el, a te dolgod.
Én meg hadd döntsem már el, hogy nem tetszik, ha 4+ arty lebénítja a csatát és azt is mit gondolok az artyzásról.

(ha valaki nem hozza fel a témát becsszó nem beszélek róla, de ha feljön mint budiból a szag, akkor én is nyomom a hülyeséget... inkább játszanék... ehh)

[ Szerkesztve ]

(#22909) jahrn válasza Paul119 (#22906) üzenetére


jahrn
senior tag

Hat, szerintem nem szar az IS-3. Teny h vakeger, meg a gun depression is gagyi, de mas bajom nincs vele. De az IS-4-et tutira elorelepesnek fogod erezni.

(#22910) yarsley válasza fsb1000 (#22905) üzenetére


yarsley
aktív tag

Sokkal jogosabb siras lenne, ha azok panaszkodnanak akiket bedob nagyok kozze, akiket meg meg se tudnak sebezni, de lam abol fele ennyi sincs.
En nem akarok vitatkozni, hogy egy csataban 4-5 arty ok, vagy nem (szerintem sem!), de ez hadd ne legyen mar az artysok hibaja. Van gain nerf, lehet csinalni letszam limitet, had varjanak az artyk. Az ilyet tok foloseleges ide irni, ezt a wargaming foruman kell tudatositani a fejlesztokkel. Ha meg 3 artyval sem boldogultok az megint nem az arty hibaja, az szimplan a csapatmunka hianya.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22911) Paul119 válasza jahrn (#22909) üzenetére


Paul119
addikt

remélem is mert ettől a fostengertől ki hullik a hajam, tigris 2 ben nem döglött meg ennyi emberem, 1 lövés től vagy a lövészem döglik meg és vagy a motorom purcan ki

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22912) psycroptic válasza fsb1000 (#22905) üzenetére


psycroptic
őstag

Azért, annak örülök, hogy nem érezted haszontalannak.

(#22906) Paul119: a 4-es joszif merőben más lesz, mint a hármas. Lövésre/sebzésre ugyanazt tudja sokáig, mint az IS-3 a BL-9 miatt, de nagyon sokan pattannak a 4-esről. Sokat kibír. A másik, hogy lomhább sokkal. Egyébként nekem tetszik, csak az S-70 hiányzik róla... :DDD

PSNID: Tomy83PS

(#22913) fsb1000 válasza yarsley (#22910) üzenetére


fsb1000
nagyúr

virkir megmmondta hogy ez sosem lesz korlátozva: És igaza van... már tudom miért.

(#22914) jahrn válasza Paul119 (#22911) üzenetére


jahrn
senior tag

En meg anno betaban mentem Tiger 2-vel, de emlekeim szerint allandoan tele voltam crit serulesekkel (igaz azota javitottak a mantlet-et). Mondjuk ocsem accan van Tiger 2 meg VK45A, majd megyek veluk nehany tucat csatat 7.1 peccs utan h a 4 T8 hvy-t osszehasonlitsam. De nekem ugy tunik mind a 4 jo, csak mind a 4 mas stilus.

(#22915) Paul119 válasza jahrn (#22914) üzenetére


Paul119
addikt

most láttam hogy e100 ágyúja más lett, csak külsőben változott vagy kapott némi pent meg dmgt is? nem próbáltam a 7.0ás szervert

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22916) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Csak nem vagyok én ezzel kibékülve: :W
KV:
Lövés 13. Találat 12.
Megsérült: pz4, M36, stug3.
Kilöve: vk3601h, kv3.
Felderitve: hetzer, stug3.
Mesterlövész.
Duplázós csata: 2400xp, 32818 kredit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22917) Paul119


Paul119
addikt

Defeat
Battle: Prokhorovka 2011. december 17. 15:34:46
Vehicle: Ferdinand
Experience received: 1 096
Credits received: 60 085

kilőttem 7db ellenséges tankot .. már lassan csak he lőszerem volt , és így is bukta :W

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22918) hemaka válasza Gyuri27 (#22916) üzenetére


hemaka
nagyúr

hol van ezzel a gond?

Paul: Ha addigra(IS-4) nem spórolsz össze úgy 100k szabad XP-t, akkor borzalmas lesz.
De egyébként az IS-3 szerintem kvajó tank, szanaszét lőttem mindenkit vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#22920) Gyuri27 válasza hemaka (#22918) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kevés. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#22921) Murder3


Murder3
addikt

a procim a gyenge a gémhez?
most vettem új kártyát így már szebb grafikát lehet elérni meg azért jobban is megy jóval, de a proci miatt van kevés fps-em ugye?:D

(#22922) yarsley válasza fsb1000 (#22913) üzenetére


yarsley
aktív tag

Jajj, ez a "soha nem" simeros, ugyan ez ment blizzardeknal is evekig, aztan jott Bobby Kotick (egyesek szerint a satan maga), es pillanatok alatt lett minde feature, amirol csak abrandoztak a nepek (mar ha tejeltel erte szepen ;] )
Amugy kello merteku della nerfel tenyleg csak a fanok fognak bennmaradni, korlatozni se kell.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22923) fsb1000 válasza psycroptic (#22912) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Azért, annak örülök, hogy nem érezted haszontalannak."

Bocs.. megnéztem a statotad.
tier 9-10 Tankkal összesen 68 csatában voltál, míg ezekkel összepárosítható Artykkal több mint 1.000 csatában
(bár nyilván lehet más accod, azt én nem tudhatom.)

Biztosan egészen más szemszögből nézzük a dolgokat.

(#22924) CptMisi válasza Murder3 (#22921) üzenetére


CptMisi
őstag

Mondjuk sokat segít ilyen esetekben egy kitöltött adatlap. Amúgy elég sz.r fps-eket tud produkálni jó gépen is...

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#22925) Drenadar válasza CptMisi (#22924) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem stabil 70-90fps, innentől kezdve sztem lényegtelen :) ez nem CoD hogy kelljen 333fps, ha folyamatos akkor jó... :)

(#22926) fsb1000 válasza yarsley (#22922) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nos.. én ezért fizetek a WG-nek. A játékélményért!

Egy kiváló és élvezetes TANKCSATA! [link]
(és nem csak azért mert nyertünk, eleve főlényben voltunk)

[katt ]

[ Szerkesztve ]

(#22927) szalai56


szalai56
senior tag

Én meg az utóbbi időben teljesen elfelejtettem játszani. 2-3 hete még +30 volt a különbség a nyert csaték aránya, most -2 :O

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#22928) Arpee78 válasza fsb1000 (#22926) üzenetére


Arpee78
senior tag

Csak a játékért fizetsz, ha akarsz, a játékélmény már rajtad is múlik.

(#22929) szalai56


szalai56
senior tag

19-én jön a 0.7 update.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#22930) Murder3 válasza Drenadar (#22925) üzenetére


Murder3
addikt

nekem 24 folyamatosan már elég lenne:D
bár most azért inkább 20 fölött van eddig kb 17 alatt volt szinte mindig arty módba pl 5-6 fps-em volt múltkor néztem.
főleg mikor nagy terepet nézek be ugye nyilván a proci miatt van az.

(#22931) yarsley válasza Drenadar (#22925) üzenetére


yarsley
aktív tag

Aha, stabil 70-90fps... Nallam ez kb stabil 20-30fps egesz odaig amig mellettem vagy bezoomolt celmezoben fel nem robban egy foldet ert talalat... Akkor beesik ilyen 3 fps-re. :W

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22932) fsb1000 válasza Arpee78 (#22928) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én úgy érzem (fenntartva hogy nem így van) nem csak rajtam múlik.
Ebben a csatában nem volt arty.

Azért fizetek, hogy a szabadidőm úgy töltsem el, ahogy nekem tetszik.
Ez a szabadság egyik megnyilvánulási formája, bár Marx kicsit máskép fogalmazta meg.

(#22933) hemaka


hemaka
nagyúr

fail team... nyominger tigris II-vel hátulról blokkol, nem tudok fedezékbe húzódni(pedig nem ártana: E100, jtiger, E75...), kilőttek simán...
De legalább veszítettek volna, de nem...

Győzelem!
Csata: Mountain Pass 2011. december 17. 16:19:07
Jármű: IS-4
Szerzett tapasztalat: 846 (duplázott kör a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 12 036

(#22934) fsb1000 válasza yarsley (#22931) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Valószinüleg CPU limited lesz. Ez egy ilyen játék, de igy legaláb a notisok is nyomhatják.

A VGA-m 50-60%-megy és a 4,8-on ketyegő 2500K egyetlen magja izzad 100%-on.
Így van 100+ fps, de robbanáskor + füst csak 30-40, akkor már szaggat...
ping 40 vagy kisebb.

(#22935) bullseye válasza fsb1000 (#22932) üzenetére


bullseye
addikt

az a single player... minden multi játék tartalmazza, hogy online experience may vary.
bár fizethetsz annyit, hogy kivegyék az artikat...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22936) psycroptic válasza fsb1000 (#22923) üzenetére


psycroptic
őstag

Jót láttál biza! Mit gondoltál van már 3 Tier 10-em prémium nélkül? LoL. Nem gond az ha használsz prémiumot csak nem viszonyítási alap. Nem bizonygatni akarok de neked van Tier8-as meded/Tier8-as TD-d? Tier9 heavy-d az van meg meded látom. Én lassan haladok. Szégyellnem kellenne magam miatta? 6 tankot húzok párhuzamosan. Mim legyen ami megfelelne neked? Tier kilenc igencsak mínuszt termel nekem mert alap.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#22937) fsb1000 válasza bullseye (#22935) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem értem...

Kérlek írd le másképp/magyarul, hogy túlképpen mit akartál üzenni ezzel nekem.
Kösz!

WoT-ban nincs singleplayer tudtommal.

(#22938) fsb1000 válasza psycroptic (#22936) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Van T8-as medem. Most nem TD-zek, azt a bétában vittem végig (csak német vonalon), akkor tetszett, de most így jobb.

Nem kell szégyeld magad, én se teszem a prém miatt.
Ha nem lennének prémesek (főleg a 30-40-50-es korosztály) , akkor te sem játszanál.

----

A stat megtekintése arra vonatkozott, hogy Te Artystaként és 68 Heavy csatával nem igazán tudod megítélni miben rontjátok el a játékélményemet.
Mióta fullosak a T8-T9 Heavyjeim gyakran vagyok TOP tank és elsődleges célpontja az Arty csordának. Hadd ne kedveljem már őket.

(#22939) Arpee78 válasza fsb1000 (#22938) üzenetére


Arpee78
senior tag

Mi ellen irányul ellenszenved? Az SPG-vel játszó személyek ellen vagy az SPG játék járgány ellen?

Ühm, elmondanád miben rontják el a játékélményed?

[ Szerkesztve ]

(#22940) psycroptic válasza fsb1000 (#22938) üzenetére


psycroptic
őstag

Asszem van fogalmam arról, hogy mit beszélsz és ennek ellenkezőjét abból szűröd le, hogy az IS-4-el csak annyit mentem. De el is kellett jutnom odáig nem? Valószínűnek tartom, hogy több csatát kellett menjek a heavy-kel, mint neked a prém miatt. Ami nem gond csak ne 68 csatából vonj le következtetést, mert jelen esetben téves információt ad. Ezáltal szerintem mindegy, hogy tier 7-8-9-10 az arty-k mindíg jelen vannak. Én erre értettem, hogy jobb ha belekóstolsz az artyzásba, hogy el tudd kerülni őket. Én jó tanácsból mondtam semmi basztatásból.

Egyáltalán nem mondtam, hogy kedveld meg őket. Nem is akartam megváltoztatni a véleményedet. Segíteni akartam.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#22941) Murder3 válasza psycroptic (#22936) üzenetére


Murder3
addikt

én már a 2 t8-től is félek kt meg panther 2..:D
ezeket el kell tartani...prem nélkül nagyon durva:S

(#22942) Drenadar válasza yarsley (#22931) üzenetére


Drenadar
veterán

jó, maptól függ... a mountain pass-on csak 50-60 van... :D sima módban, lehet mikor éppen szétlőnek nekem is lemegy az fps, de olyankor nem azt nézem...

(#22943) Paul119 válasza Arpee78 (#22939) üzenetére


Paul119
addikt

mondjuk abban szerintem, hogy ha összesen 2nél több van játszhatatlan a játék, miattuk nem pörög a játék csak kempelés megy

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#22944) yarsley válasza Arpee78 (#22939) üzenetére


yarsley
aktív tag

Egy minimalis ertelemmel biro arty a top tankot celozza. Ellenben az osszes tobbi, ha van 2 lehetoseg, akkor mindig a konyebben atloheto (kisebb tankot) fogja loni. Ami nem feltetlenul rosz elgondolas, mert lehet kisebb tankba csak 5ot kell loni nem 10 hogy megpusztuljon.
A szep nagy es lassu heavy meg szinte eleve artyeledelnek lett tervezve. ;]

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22945) Murder3 válasza fsb1000 (#22938) üzenetére


Murder3
addikt

dehogynem:D:D
hidd el a legócskább free mmo--knál amibe azt gonodlnád nincs az a hülye aki fizet, is bőven éldegél évek óta....:D
sok olyan is van ahol nicns ekkora szintű előny fizetésnél vagy nem is kell mert simán ingyen is eltartod magad és eljuthatsz magasabb szintre max ilyen +25%-os credit/xp bónuszok vannak, de enélkül is simán el lehet lenni.
és a többség nem fizet, itt meg sztem pont az a tendencia h elég sokan fizetnek.
pedig ez a ritka nagy lehúzó free rendszereket részesíti előnybe.

(#22946) fsb1000 válasza psycroptic (#22940) üzenetére


fsb1000
nagyúr

OK, rendben.
Jó tanács volt.... magamtól nem szántam volna rá időt.

(#22947) Murder3 válasza Paul119 (#22943) üzenetére


Murder3
addikt

camp kevés artynál is van sajnos...
meddel meg ez kb alapból tönkrevágja a játékélményt mert annak meg pont az lenne az előnye, ha falkába támadtok főleg ha úgy csinálja az mm h heavyvel párosít.

(#22948) Drenadar válasza yarsley (#22944) üzenetére


Drenadar
veterán

több kis tank kilövése egyszerűbb általában van aminek elég egy lövés is :) a heavy-t meg agyon kell lőni és akkor még lehet, hogy a pofátlan disznaja odébb is gurul. :D de ha supportálni kell(több med szenved eggyel), akkor persze lőjünk heavyt...

én személy szerint meguntam az artyzást. csak 3ezer xp hiányzik a hummelhez és egyszerűen nem visz rá a lélek hogy akkor gyorsan szedjem össze pedig valszeg csak pár játék lenne.

az orosz ágat kezdtem el nézni kellene nekem a spejzba egy T-50-2 -es :)

(#22949) yarsley válasza Paul119 (#22943) üzenetére


yarsley
aktív tag

Lattam en mar Malinovkam meg El-halufon arty nelkul is kempelest. A tobb arty ellen meg a koordinalt rush oldalrol a legjobb elenszer. Az egyhelyben kempeles ugyan ugy hatrany is, ha az ellenfelnek is van a csomo arty mellett 1-2 ertelmes spottere.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22950) fsb1000 válasza Arpee78 (#22939) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nincs személyes ellenszenv.... csak érdek ellentét.
Megint azt tudom mondani nem vagyok anti-fetisiszta, nincsenek érzelmi kapcsolataim egy játék virtuális elemével szemben. A játékban adott az SPG használata isten-moddal, és adottak a játékosok, akik ezt használjak. A kettő egymástól nem elválasztható az eredmény tekintetében.

Ami zavaró - és hiába magyarázom, aki nem akarja érteni az úgysem fogja - hogyha 4 vagy több Arty van a játékban az jelentősen megváltoztatja a játékmenetet.
Kempelésre kényszeritik a tankosokat. Ez a "bújocska" már nem taktikai elem, hanem csak egy erős kényszer. Az artyk szerepe a támogatás lenne, nem pedig az, hogy alapvetően meghatározzák a játékmenetet. (szerintem rossz és játszhatatlan írányba)

Ilyen esetben egyértelműen viszik a killek többségét az ARty-k és a dmg-k 70-80%-át, azaz a játékban résztvevő tankok szinte semmit nem kapnak csak halnak, ráadásul esélyük sem volt értelmes taktikával vagy csapatszellemben játszani.
----

Hozzáteszem ez az én szubjektív véleményem, és elfogadom, ha valaki szeretne TOP tank lenni egy 15 fős csapatban, ahol az ellenek 6 TOP ARty-ja van.
(ilyenről még nem hallottam.)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.