Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18001) Murder3 válasza diegho (#18000) üzenetére


Murder3
addikt

nyilván premiumosokank nagyobb az átütő erejük

(#18002) -vitya- válasza diegho (#18000) üzenetére


-vitya-
őstag

pattog az, csak olyankor tudom, hogy én bachstam el, mivel olyan helyre repült a golyó, ahonnan persze, hogy pattan... Sajnos többször szoktam én is hibázni, mint az közismert... ;-)

Mint az közismert...

2:00 -tól

-=Витя=-

(#18003) diegho válasza Murder3 (#18001) üzenetére


diegho
nagyúr

Nyilván megint a játék készítőire, a prémiumosokra, a kormányra stb-re fogod, ha balfasz vagy. Ez megy itt hetek óta, hogy erről pattogsz, arról pattogsz, pattogj, szíved joga, mi nem pattogunk, biztos azért mert prémiumunk van.

(#18004) Murder3 válasza diegho (#18003) üzenetére


Murder3
addikt

tehát akkor azt mondom mert mondjuk egy 198-as pen nem visz át egy 120-as azért én vagyok a balfasz?
vagy mert ahol egyszer átviszi egyszer nem jajj istenm mért vagyok olyan hülye h oda lövök mi?
de monjuk mutass olyan videót ahol megosztják azt a hihetetlen tudás hogy ne pattanjak mondjuk egy l/100-al a frontjáról...

(#18005) diegho válasza Murder3 (#18004) üzenetére


diegho
nagyúr

Az a baj tudod, hogy ehhez videót kell nézned. Itt kezdődik a probléma. Van egy úgynevezett random faktor a játékban, tudod +-25% ismerős valahonnan? Így akár egy Maus-t is átüthetsz 198-as ágyúval és pattanhatsz egy KV-ról is. Mi ebben a furcsa? Ha nem tetszik menj játssz mást és ne itt rinyálj már.

(#18006) -vitya- válasza Murder3 (#18004) üzenetére


-vitya-
őstag

nekem volt anno pantherem, a KV-3-at, ha nem a nagyon döntött részen lőttem meg (márpedig miért lőttem volna oda, ahova tudtam, hogy nem kéne, és volt egy piszok pontos ágyú, amivel 300 méterről is lehetett a KV-3 részeire célozni...), akkor mindig (legtöbbször) átütöttem vele...

[ Szerkesztve ]

-=Витя=-

(#18007) ollie válasza diegho (#18005) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyugi!

***

(#18008) Murder3 válasza diegho (#18005) üzenetére


Murder3
addikt

tehát akkor kv-3 mikor frontot lövöm mindig a legalacsonyabbat dobja?
rinyálásról meg ne te beszélj mikor te állandóan balfaszokhoz kerülsz állításod és itt tele ríttad a fórumot.

(#18009) Murder3 válasza -vitya- (#18006) üzenetére


Murder3
addikt

régebben volt himmersdorfon volt kb pár 10 méterre voltunk egymástól és direkt nem a döntött részén hanem alatta ahol merőleges volt ott lőttem meg és ahányszor oda lőttem mind pattogott.

(#18010) ollie válasza Murder3 (#18009) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Te miben voltál?

***

(#18011) -vitya- válasza Murder3 (#18008) üzenetére


-vitya-
őstag

hát, az igaz, hogy mindketten ríttok, mint a fördősqrvák;-), de sebaj, ne hagyjátok abba, ezen a fórumon, én már ehhez hozzászoktam, és hiányozna, ha nem lenne :D

(na, ha ezért nem kapok valamit nagy ronda fekete pontot, akkor semmiért - ennél durvábbra ne is számítsatok tőlem... :P )

-=Витя=-

(#18012) diegho válasza Murder3 (#18008) üzenetére


diegho
nagyúr

Így van telerinyálom a fórumot, de érdekes módon más is elég gyakran kerül szar csatába és más meg nem pattog olyan tankokról, amikről te. Biztos bennem van a hiba. Nem is értem pár kör után miért döntött úgy a társaság, hogy veled nem szakaszozunk többet... tényleg érthetetlen.

(#18013) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

fizikai és matematikai járatlanságotokat ne a játék hibájának írjátok már le.
az átütés alapjai 1, fontos, változó tényezők:
-tanktól való távolság. 100m után változó ütemben csökkenő PEN
-találat helye és szöge: lőheted a leggyengébb pontot is ha a találati szög alacsony, le fog csúszni, pattanni.
- vertikális eltérés a 2 tank pozíciójában: erősen kapcsolódik az előző ponthoz. pl slope armor ellen a magasabb pozíció előnyösebb, mert növeli a találati szöget.
-ha jobban megnézitek, az ágyukhoz az átlagos PEN érték van megadva, normál lőszerrel. viszont ha megnézitek a lőszert, látható hogy van egy min és egy max pen. a tényleges pen érték bárhol lehet e két határ között. Ez szerencse kérdése. DE pl az S70es min penje 195, ami azt jelenti, hogy a még a mausnak is van olyan pontja szemből, amit simán át tud lőni még ha a legszerencsétlenebb is vagy. a tényleges lepattanást végül az első 3 pont határozza tehát meg, ami teljes mértékben emberi tényezőn múlik.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#18014) bullseye válasza diegho (#18000) üzenetére


bullseye
addikt

Van akinek mindig alacsonyat dobál a gép, nekem is szeret...

@Rém
Én spec nem ismerem ezt a szót. A piedesztálból vagy a predesztinálból ered?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#18015) -vitya- válasza MCGaiwer (#18013) üzenetére


-vitya-
őstag

hát ilyen szépen, és burkoltan megfogalmazott, béna vagy vazze' hozzászólást én sem tudtam volna rittyenteni. Tökéletes, respect!

-=Витя=-

(#18016) Murder3 válasza ollie (#18010) üzenetére


Murder3
addikt

pantherba.

egyébként meg nem is az zavar, hogy pattog hanem az aránya.

(#18017) Murder3 válasza MCGaiwer (#18013) üzenetére


Murder3
addikt

szép és jó, de amiket itt leírsz eggyik se igaz az én páldámra :D

de eleve nem is a slope részét lőttem hanem lent és onnan pattogott.
ez amúgy azért volt érdekes mert olyan közelről rendre átlövöm és akkor meg 3X egymás után nem vitte át.

(#18018) joergie


joergie
őstag

.
Nekem is annyira meglepő volt, mint nektek :)) Viszont Free xp-ből megcsináltam hozzá a lánctalpat , gyorsabbik 76ost meg a tornyot is majdnem. Direkt erre gyűjtöttem, mert tudtam hogy gáz lesz...de nem volt.
T54el ugyanennyi az átlagxp-m(prem nélkül mindkettő).

Még valami. Ezt nézzétek meg! Nagyon durva, egyik pillanatról a másikra eltűnt az összes ellenséges tank!!! Ugye a képen ott van a scoutunk, nyilván izomból spottolt mindent, kb az összes ellenséges tank fel volt spottolva egyszerre, és egyszercsak eltűntek. LOL

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#18019) -vitya- válasza Murder3 (#18017) üzenetére


-vitya-
őstag

A csatolt képen vajon melyik a slope rész? szerinted?

slope

a kép értelmezése, a fekete a páncél, a piros a lővonal...

-=Витя=-

(#18020) -vitya- válasza joergie (#18018) üzenetére


-vitya-
őstag

akkor most nézd meg az enyémet, és rájössz, hogy valami van az éterben;-)

nekem ezzel van a legrosszabb, neked meg a legjobb...

-=Витя=-

(#18021) Murder3 válasza -vitya- (#18019) üzenetére


Murder3
addikt

hát a felső vonal az van megdöntve.

(#18022) bullseye válasza Murder3 (#18021) üzenetére


bullseye
addikt

und so was melyiken közelebbi a beesési szög 90 fokhoz?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#18023) Dictator^


Dictator^
veterán

már nem emlékszem, mit irtatok, hova löjjek a VK4502B-nél?
Lower hullt lőttem, 2x talált, egymás előtt álltunk, normális szögben (vízmértékkel is mértem) és az S-70 130mm, 3x pattant le onnan, 2x átvitte, ugyanoda céloztam, ahol már átvitte, a tank nem mozdult, sem én.. szóval nem értem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18024) Murder3 válasza bullseye (#18022) üzenetére


Murder3
addikt

annyit értek a geometriához mint a tanktervezéshez, úgyhogy ilyenekre én nem tudok választ adni :N

(#18025) CPT.Pirk válasza Murder3 (#18024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért ez nem annyira bonyolult. ;]

Azt hiszem így már egyértelmű, melyik esetben kisebb a becsapódás szöge (mármint van közelebb a 90 fokhoz) és így mikor nagyobb az áthatoló képesség.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18026) -vitya- válasza Murder3 (#18021) üzenetére


-vitya-
őstag

na itt a hiba. Ebben a szituációban az alsó a sloped... Ezét pattogsz akkor!

A viszonyítás, az fontos: ha fentebbről lő az ember, akkor a döntött részt lövöm, mivel annál van a beesési szög közelebb a merőlegeshez...

-=Витя=-

(#18027) Murder3 válasza -vitya- (#18026) üzenetére


Murder3
addikt

igazávól én azt úgyláttam nem döntött annyira, most a kv-nál láttam csak, hogy döntött.

(#18028) Dictator^ válasza -vitya- (#18026) üzenetére


Dictator^
veterán

nem a zöldnek kéne átvinnie?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18029) ollie válasza Dictator^ (#18028) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De itt az a feltételezés, hogy onnan látsz rá, ahonnan a pirosak kiindulnak. A zöld csak szemléltetésnek lett behúzva, mert az zár be derékszöget.

***

(#18030) -vitya- válasza Dictator^ (#18028) üzenetére


-vitya-
őstag

nem tudsz mindig merőlegesen lőni, ugye? (soha sincs ideális eset, mindig van valami, ami miatt nem jön össze a merőleges) akkor meg azt kell választani, ahol közelebb vagy a 90°-hoz...

egyszerű, szvsz. Mondjuk persze nekem, mert azért pl. az öcsém, aki sík a matekhoz és a geometriához, az nem fogná fel, egy fél év alatt sem... ;-)

-=Витя=-

(#18031) Dictator^ válasza -vitya- (#18030) üzenetére


Dictator^
veterán

de a képnél pl, ugye nem tudsz merőlegesen belőni, ok.
de a csúcspontot, vagy minek hívjam, azt át kéne tudnod lőni, vagy az épp a tank oldala?
na mind1, ha is7 lenne, ott átvinnéd ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18032) -vitya- válasza Murder3 (#18027) üzenetére


-vitya-
őstag

Itt meg jól látszik, hogy a zöld lesz a számított páncél vastagság, azért, mert a lövés iránya nem merőleges a páncélra. Minél nagyobb (minél hegyesebb) szögben lövöd meg páncélt, annál vastagabb lesz az az acél vastagság, amit a lövedéknek át kel vinnie.
Egyébként sima Pitagorasz tétel.

100mm páncélból, 30°-os beesési szöggel, meglesz a 200mm számított páncélvastagság...

hoppá, lepattantál.

-=Витя=-

(#18033) ollie válasza Dictator^ (#18031) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem pont a csúcspont a legerősebb mechanikai szempontból, bár nem tudom, hogy ez a játékban le van-e modellezve.

***

(#18034) CPT.Pirk válasza Dictator^ (#18028) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, ott lenne a legnagyobb esély rá, mivel az a felületre állított merőleges. Viszont a helyzet bonyolultabb a rajznál, mivel ugye térben vagy, így ha pl. jobbról fentről lövöd meg, akkor még a felvázolt esetnél is nagyobb lesz az effektív páncélvastagság, mert ferdén akar bemenni a lövedék, térben ferdén.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18035) -vitya- válasza CPT.Pirk (#18034) üzenetére


-vitya-
őstag

naja, a 3D koordináta rendszerekbe bele sem merek már menni;-)

-=Витя=-

(#18036) Dictator^ válasza CPT.Pirk (#18034) üzenetére


Dictator^
veterán

Az S-70 elvileg mindent át kéne vigyen, teszem azt oké, hogy a nem merőleges dolgokról lepattan oké, fizika. De a VK4502B-nek a lower hull és az upper hull közti részt, akkor elvileg át kéne vigyem nem?

Élő teszt, Maus pont a frontját mutatta, én féloldalasan bent Is4-el, ő lepattant rólam, és a merőleges részt álőttem, -480, a gyerek örjöng :)
2. lővés megint frontra, merőleges részre, vagy hogy írjam, -435 :)

Néha ez a skinpack, ahol ki vannak fehérítve az átlöhető részek , néha jól át tudnak cseszni.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#18037) CPT.Pirk válasza Dictator^ (#18036) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem nagyon ismerem a 4502-t, ezt inkább a többiekkel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#18038) bandiras2


bandiras2
senior tag

KV2 a 152mm rövid trollgun eszméletlen pontos bír lenni, csak ki kell várni.
Tank bujkál, csak pár pixel látszik belőle, simán el lehet találni 10-ből 8x. miután befejezi a zoomot, zoomol az tovább is,csak már nem mutatja. elszámol az ember lassan tízig, és lőn. Cogito ergo BUM.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#18039) virkir válasza Dictator^ (#18036) üzenetére


virkir
veterán

namégegyszerlegislegutoljára

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#18040) CptMisi


CptMisi
őstag

Utálom ezeket a parasztokat...
JPZ4, elég szar, nincs kifejlesztve még a 88as... kilőttem mindkét artyjukat, 97%ig elfoglaltam a bázist, 80%nál beírtam, hogy ne öljék meg túl hamar az utolsó tigrist, erre 90%nál kilövik, 97%nél meg vége lett a meccsnek... :W :W

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#18041) ollie válasza CptMisi (#18040) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az mindegy mikor lövik ki, ha akkor lövik ki, amikor már 100% a foglalás, akkor is csak az számít, hogy minden tank ki lett lőve. A bázis foglalásáért meg csak akkor fogsz bónuszt kapni, ha azzal nyertétek a meccset.

***

(#18042) -vitya- válasza ollie (#18041) üzenetére


-vitya-
őstag

nem, akkor is megkapod az invadert, pl. ha minden tank ki van lőve, és közben te eljutsz a 100%-ig egyedül... próbáld ki.

-=Витя=-

(#18043) ollie válasza -vitya- (#18042) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, de nem arra gondoltam, hanem a foglalásért járó XP-re. Az csak akkor jár, ha foglalással nyer a csapat. Arra nem is gondoltam, hogy az achie miatt akarta.

***

(#18044) emre válasza CptMisi (#18040) üzenetére


emre
veterán

Én meg azokat a "parasztokat" utálom, akik például 10:1-es állásnál invader éremre hajtanak. :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#18045) CptMisi válasza emre (#18044) üzenetére


CptMisi
őstag

Biztos paraszt vagyok, mert kilőttem a 2 artyt, egy ferdinándot szétlőttem, egy su152t lesebeztem, hogy ne lőjje szét őket, a tigert szintén szétlőttem, de túl nagy kérés volt, hogy várjanak még 3 másodpercet, hogy megkapjam azt a szart, igen paraszt vagyok...

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#18046) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egyébként a hivatalos wikin azt írták, hogy - a csapat egészére nézve - több XP jár a foglalással való nyeréshez, mint ahhoz, ha mindenkit kinyírnak az ellenfelek közül.

Persze azoknak nyilván rosszabb lenne, akik ki tudnák lőni az utolsó 1-2 ellenfelet.

[ Szerkesztve ]

***

(#18047) -vitya- válasza ollie (#18046) üzenetére


-vitya-
őstag

én még életemben nem láttam olyan sok xp-t foglalásért, mint amikor végigverem az egész pimasz ellent, és megnyerem a csatát, killel.

Annak a lúzernek, aki nem tud sebezni senkit sem, annak többet hoz a foglalás.

-=Витя=-

(#18048) L-e-f-i-e válasza -vitya- (#18047) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Pont ezt írta Ollie is..annak persze, hogy jobb aki kilövi, de a csapat egésze több xp-t kap ha foglalva nyertek.

=^-^=

(#18049) hemaka


hemaka
nagyúr

Ma noob napok vannak úgy látom, egyszerűen nem gyűlik az XP, mert nem nyer a csapat, meg hagyják, hogy mögém jöjjenek(jagdpárduc), kimennek malinovkán nyílt terepre t50-re vadászni... :W

(#18050) ollie válasza hemaka (#18049) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehe, talán 2 napja volt egy olyan csatám Malinovkán, ahol a csapatomban levő T95 nekiindult az ellenséges bázis felé a pusztában. Nem ért át.

***

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.