Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22601) MCGaiwer válasza fsb1000 (#22600) üzenetére


MCGaiwer
addikt

radio range

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#22602) fsb1000 válasza MCGaiwer (#22601) üzenetére


fsb1000
nagyúr

erre nem is gondoltam. A GRille-n a legnagyobb rádió van, de már nem emléxem mekkora a hatótáv, mert ritkán megyek vele.

(#22603) fsb1000 válasza fsb1000 (#22602) üzenetére


fsb1000
nagyúr

810m... hát kb 1 oldaltávolságnyi volt. Az nem tudom mennyi.

Mekkora a pálya mérete?

(#22604) MCGaiwer válasza fsb1000 (#22603) üzenetére


MCGaiwer
addikt

változó, kisebbek 500x500 vagy 600x600. nagyobbak 1000x1000. átlósan ez jóval nagyobb.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#22605) Simulacrum válasza Cooper911 (#22560) üzenetére


Simulacrum
senior tag

Cooper911: Én eldöntöttem, hogy nekem kell egy Chaffee, pedig mindenhol azt olvastam gyötrelmes az M5-el ennyi xp-t összeszedni, főleg prémium nélkül. Nos azt kell mondjam nyugodtan vágj bele. Egyre jobban érzem, hogy nekem a light tankok jönnek be a legjobban játékban. Persze nem egy T-50 az M5, de a nagyobb látótávját nagyon jól ki lehet használni az apróságával egyetemben. Ügyesen játszva nagyon jó felderítő, még ügyesebben meg egy lövések az artyk és más egyébb apróságok. És meglepő módon sokszor rak vele top tanknak, akkor pedig még Top Gun is összeszedhető vele. Szépen haladok, már most látom, hogy sajnálni fogom eladni.

Pattogás téma: Tier6-ig a legpattogósabb tank, ami szerintem a játékban van egyértelműen a T1 Heavy, utána a M4A3E2 és csak utána a KV-k, bár ez utóbbiban benne ülve nekem egyáltalán nem pattogósak. A T1 hihetetlen mennyit bír és milyen helyekről tudnak pattogni róla a lövedékek. Minden részéről szinte. A Jambo eleje nagyon durva, szerencsére máshol sebezhető.

(#22606) hemaka válasza vbbb (#22594) üzenetére


hemaka
nagyúr

A stug3 jó kis tankvadász, szerettem.

(#22607) psycroptic


psycroptic
őstag

No még egy példa, hogy milyen félelmetes a GWTiger: HE lövedéket használva sikeresen meglőttem egy GWType-E-t, minek következtében sikeresen belenyomtam egy "critical hit"-et olyannyira, hogy leesett a lánctalpa szerencsétlennek ezen kívül semmi egyéb nem történt. És nem lőttem mellé, pontosan eltaláltam. Hurrá! :C

PSNID: Tomy83PS

(#22608) yarsley válasza fsb1000 (#22603) üzenetére


yarsley
aktív tag

810m, HA maxos a radiosod, egyebbkent (aszem aranyosan) kevesebb.

Simulacrum: En is szerettem a M5-ot, tenyleg eleg jol lehett kisebbek kozott tarolni vele, a 75mm-es howitzer meg a nagyokba is tudott sebezni valamennyit - idaig. Ha tenyleg jon a HE nerf, akkor eleg szivas lesz felhuzni... Volt ugy hogy beragadtam T28 (amcsi tier8 TD) moge, 30 lovesbol kb 6 sebzett rajta 2%-ot, de minden masodik loves critical hit lett. :D

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22609) ollie válasza Cooper911 (#22560) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

T-127: korai az öröm, ugyanis a T-127-et nagyon ritkán teszi be az matchmaker top tanknak. Tier 4-esek ellen meg már semmit nem ér.

***

(#22610) Zeratul válasza vbbb (#22561) üzenetére


Zeratul
addikt

(#22611) ollie válasza fsb1000 (#22599) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3 különböző mesterlövész achie van, nem tudtak különbséget tenni a magyar fordításban:
Master Gunner, Sharpshooter, Sniper. Ezekre mind mesterlövészt (ill. egyikre mester lövész) ír magyarul.

(#22602) fsb1000: nem csak a te rádiótávod számít, hanem a csapattársaké is.

[ Szerkesztve ]

***

(#22612) helixP válasza Simulacrum (#22605) üzenetére


helixP
nagyúr

Amúgy a JgdPz IV-ről mondták ugyanezt, hogy a leggyengébb Tier6, és hogy semmit sem lehet vele kezdeni még 88-as ágyúval sem, ennek ellenére egyelőre jobb a statom vele és jobban is élvezem, mint a SU-100-at. Szóval ez annyira egyéni, hogy kinek mi.

(#22613) -vitya- válasza fsb1000 (#22599) üzenetére


-vitya-
őstag

hát, 3x szerezheted meg a mesterlövészt, a fordítók áldásos munkájának hála. Persze angol klienssel miden a helyére kerül.és lesz sniper, lesz master gunner meg lesz sharpshooter, külön-külön.

-=Витя=-

(#22614) Zeratul válasza Drenadar (#22581) üzenetére


Zeratul
addikt

Alap toronnyal és ágyúval nagyon gyér a VK3601H, kimaxolva viszont egy pitbull lesz.

(#22615) Trashfan válasza vbbb (#22591) üzenetére


Trashfan
csendes tag

Shermanról nem egyszer pattantam már le a Ferdi 246 penes ágyújával is...Ilyeneken én már meg sem lepődöm:)

(#22616) hemaka


hemaka
nagyúr

Ne csak a vagánykodás legyen... fail team reloaded...

Vereség
Csata: Murovanka 2011. december 16. 10:52:44
Jármű: Ferdinand
Szerzett tapasztalat: 106
Szerzett kredit: 8 631

Konkrétan pislogni nem tudtam, 2 pershing, 2 typ59 a nagy semmiből előbukkant, bum-bum-bum és kész ennyi volt a kör. :D

[ Szerkesztve ]

(#22617) joergie válasza psycroptic (#22607) üzenetére


joergie
őstag

Ez ilyen. Hát legyen már valami előnye, ha ugyanaz az ágyú van rajtuk. Nem tűnt még fel, hogy az E100-ról, aminek a hull-ja ugyanaz, ugyanúgy beadja néha a krit-et, nulla sebzéssel? ez kláncsatán igazán idegesítő csak. úgy szoktam kiküszöbölni, hogy a toronyra célzok, így nagyobb a valószínűsége, hogy a tank felső részét találom el, ahol sebezni tudok. általában az oldalsó és lánctalp találatok nem adnak sebzést ezeken a tankokon. a T95-ön is az oldala és az eleje, ahol lepattan, vagy sebzés nélkül talál a gwtiger HE-je, megoldás, hogy a tetején kell eltalálni. sikerült már vele oneshotolni is T95-öt, szóval hajrá :))

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#22618) bullseye válasza Zeratul (#22610) üzenetére


bullseye
addikt

koktélt nem felülről szokás? alulra a tapadóaknák mennek...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22619) psycroptic válasza joergie (#22617) üzenetére


psycroptic
őstag

De! Feltűnt... :DDD

A tornyot becélzom pontosan a tetejének a közepére(ahol nincs se kupola se semmi) rakva a pöttyöt, olyankor ha a tank elkezdi forgatni, akkor úgy megnyúlik a célzókör, mint a csúzli. Vagy csak nálam? Ezt azért nem értem, mert attól, hogy elforgatja attól a tetejének a szöge/magassága nem változik a toronynak. Ezekben az esetekben rendszerint mellé is megy a lövés.

PSNID: Tomy83PS

(#22620) Arpee78


Arpee78
senior tag

Itt érdekes dologról beszélnek, megkérhetem a PH-s pro playereket kommentálják.

Röviden, amit a nem tökéletes angol tudásommal és a gyors átolvasással kihámoztam: a lassú lőszer nagyobb íven halad, így elkerüli az esetleges akadályokat.

Felmerül bennem néhány kérdés, honnan tudhatom egy ágyúról/lőszerről a kezdősebességet? Ez sehol nincs megadva. A HE lőszerek lassabbak mint az AP-k. Tán a rövid csővel együtt jár az alacsony kezdősebesség, avagy sem? Hogy célzok, ha akadályok vannak köztem és célpont között? Ha auto célzok, a célzás megszűnik amikor nincs közvetlen rálátás a célpontra.

(#22621) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

vki összefoglalná, h hogyan tudok teszt-szerverre bejutni? nagyon kipróbálnám a franciákat, meg egy két finomságot

- no es importante -

(#22622) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Köszi a válaszokat rádió ügyben. Két lehetőség van, hogy azt a kb 500-600m-et miért nem láttam 810-es rádióval

A saját rádiósom (ez esetben a parancsnok) még nem 100%-os, illetve a foglalók alacsony t4-5 tierűek voltak kicsi rádióval. Én az utóbbira szavaznék, mert korábban láttam az ellen arty-ját a bázisuk körül.

(#22623) smisa


smisa
őstag

ha minden igaz holnap patch

(#22624) psycroptic válasza smisa (#22623) üzenetére


psycroptic
őstag

Ez félóra alatt megvan? Az zsír! Végre nem fogja ammorack-kal kilőni valami nyamvadt tank a T-44-emet... :DD

PSNID: Tomy83PS

(#22625) ollie válasza fsb1000 (#22622) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 810m akkor igaz, ha a parancsnok és a rádiós is 100%-os, van venti a tankban, plusz használsz csokit (vagy a másik nemtomit).

(#22623) smisa: nem, nem jön a patch, félóra messze nem elég rá

[ Szerkesztve ]

***

(#22626) -vitya- válasza ollie (#22625) üzenetére


-vitya-
őstag

ja az orosz és az amcsi szerver is fél napig állt miatta....

ez majd csak valamikor jövő hét elején fog jönni, szvsz.

-=Витя=-

(#22627) grunge válasza smisa (#22623) üzenetére


grunge
addikt

csak restart..nemtom mi tart eddig, plláne hogy usa megkapta..

159 SW 1.9 jtdm <3

(#22629) ollie válasza grunge (#22627) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valószínűleg a tizenikszféle nyelvvel szívnak, ugyanis nem elég lefordíttatni egy nyelvre, azt tesztelni is kell. Legalábbis minőségi munkánál.

***

(#22630) Mewryck válasza fsb1000 (#22622) üzenetére


Mewryck
tag

igy néz ki,amikor egy körben mind a 3 megvan :))
1.
2.
3.
4.

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#22631) L-e-f-i-e válasza smisa (#22623) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Szerintem sem patch, ha az lenne odaírták volna, ez csak sima karbantartás...

=^-^=

(#22632) fsb1000 válasza Mewryck (#22630) üzenetére


fsb1000
nagyúr

21-ből 20 az szép!

(#22633) grunge


grunge
addikt

info :) Igazából nem mond sokat, de legalább itt egy csont..ezen is látszi khoyg az EU community menynire fontos a számukra :D

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#22634) Iron Funeral válasza Arpee78 (#22620) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Ez így van, BL-10el is lehet sniperkedni csak kicsit rá kell segíteni a célzásra azzal, hogy feljebb lősz és így szép ívesen fogod eltalálni a delikvenst(egyéb esetben csak simán leesik előtte a lövés pl.) persze ez nem segít minden lövésen de általában az ilyen kaliberű cuccok ívesen lőnek. Howitzerek meg szovjet ágyúk általában lassú lőszerrel működnek(kivéve BL-9, S-70)

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#22635) L-e-f-i-e válasza grunge (#22633) üzenetére


L-e-f-i-e
senior tag

Ez jó :D Az "éjjel nappal ezen dolgozunk" rész különösen :)

Persze nem irták, hogy jövőhéten jönne a patch, csak: "majd kaptok a 7.0-ról sok-sok információt!" oh yea :D

=^-^=

(#22636) grunge válasza L-e-f-i-e (#22635) üzenetére


grunge
addikt

Ruszkiknak leközölték hogy ok megkapják a 7,1et karácsony előtt. Ezek full madárnak néznek minket :D Sztálin büszke lenne...

159 SW 1.9 jtdm <3

(#22637) Bobyjack válasza Arpee78 (#22620) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Olvass utána a wikipedián. :)

Egyszerű magyarázata van annak, hogy miért lassabb egy rövid csövű ágyúból kilőtt lőszernek a torkolati sebessége: A lövedék gyorsítását rövidebb úton, (idő alatt) tudja végezni a lőpor felrobbanásából kialakuló nyomás. Az AP lőszerek a kinetikus energiájukat felhasználva ütik át a páncélt (minél nagyobb sebesség annál nagyobb átütő erő. Persze a lőszer tömege is számít...), a HE lőszereknek pedig gyakorlatilag mindegy milyen sebességgel érkeznek a páncélhoz, a bennük lévő robbanóanyag ígyis-úgyis felrobban a lemezre kenődve, ez által a lemezről belül repeszek válnak le, ami a tankban lévő személyek, eszközök sérülését okozza.

Példaként nézhetjük a németek 75mm-es kaliberű ágyúját.Itt kicsit letekerve egy táblázatban láthatod az L24, L43, L48 csőhosszú lövegek csőtörkolati sebességét és páncélátütését. Ebből látszik, hogy a csőhossz növekedésével nagyjából lineárisan nő a sebesség is, amivel kapcsolatban van a röppálya is (fizika - vízszintes hajítás). A játék ezt figyelmebe is veszi. A linkedben említett T-18-as 75mm-es howitzere rövid csövű. Fokozottan érvényes rá ez a dolog, ha játszottál már ilyennel láthattad, hogy milyen lassan ér oda a lövedék mondjuk a Panther 75mm/L100-ához képest. És tisztán látszik is a lövedék magasságvesztése az út során.

Velem sokszor előfordult, hogy nagy távolságról csak a csücskét láttam egy tanknak, de azt meglőve a lövedék "beesett" a fedezék mögé és megsemmisült az ellenfél. Nagyon fontos ilyenkor, hogy a parancsnok bemérje a távolságot, mert a lövészed ennak függvényében változtatja a löveg állását (persze ez automatikus).

(#22638) yarsley válasza ollie (#22625) üzenetére


yarsley
aktív tag

Fun fact: az en ket tier5-os artymhoz nincs ventillator...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22639) yarsley válasza grunge (#22633) üzenetére


yarsley
aktív tag

Nekem semmi bajom vele hogyha egybol a hotfixelt valtozatot kapjuk meg, de ha a lokalizacio miatt csuszik akkor bekaphatjak...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22640) csaabz válasza grunge (#22633) üzenetére


csaabz
őstag

Basszus.
Mióta halogatják már.....
:( :((

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#22641) Murder3 válasza yarsley (#22639) üzenetére


Murder3
addikt

csak amiatt lehetséges mert több nyelvre kell:D

(#22642) Dictator^


Dictator^
veterán

We are aiming to being able to share more information regarding the patch 7.0 release for Europe early next week and we will keep you posted at once as we get more news to share.

site:

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#22643) yarsley válasza Bobyjack (#22637) üzenetére


yarsley
aktív tag

Szerintem nem a fizikai reszet vonta ketsegbe, hanem a gyakorlati alkalmazasra szeretne kommenteket hallni. :)
Nah de hogy ne csak flameljek: teljesen igaza van abban, hogy csak eleg ritka szituacioban lehet ezt alkalmazni. Ha valakinek a kozeleben van a fedezek nem fog mukodni. (tippre olyan negyed vagy harmad tavolsag az amit talan mar at lehet "ejteni")
Ha tul kozel van nem lesz meg az iv. Megint tippre 200-300 meter korul lehet ilyesmivel kiserletezi.Ha nagyon messze van nem fogod latni. (Nektek mekkora az a legnagyobb tavolsag, amin kirajzolt egy ellenfelet?) Masreszt eleig ritka, ahol van egy 300-600 meteres kb sik terep, mindossze kozepen, egy tanktol nem sokkal magasabb akadallyal...
Masreszt a howitzer tipusu agyuk igen szornak, szoval 300-400meter utan kb a lotto kategoria...
Amugy az auto aim nem tudom mennyire kell ehez, ha hatulrol nezed a tankot akkor lehet hogy ra megy a celkereszt az ellenfelre - ezt nem tudom, ki kellene probalni...
Kis gondolkozas utan a himmelsdorf ugrik be kozepen a szokokuttal, nah azt konyen at lehet loni, csak a tul oldalon nem igen szoktak a nyilt utca kozepen acsorogni a tankok. :)

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22644) yarsley válasza Murder3 (#22641) üzenetére


yarsley
aktív tag

Nagyobb patchnel mindig van par kisebb-nagyobb bug is, azt is javitani kell.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#22645) Bobyjack válasza yarsley (#22643) üzenetére


Bobyjack
senior tag

De kívácsi volt, hogy mivel van kapcsolatban a lövedék sebessége. Leírtam, hogy a csőhosszal.

(#22646) grunge válasza yarsley (#22644) üzenetére


grunge
addikt

ahelyett megkpjuk a bugokat is, azokra nemigen fiygelnek. miot avan már para hoyg a pz IV furán mozog, msot ismerték csak el és most javitják csak ki. Erről ennyit :)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#22647) Eagle16 válasza Iron Funeral (#22634) üzenetére


Eagle16
addikt

Hát ez marhaság, én már nem tudom hány száz lövést csináltam már Bl-10-el, de egyáltalán nem így működik.

Ha teljesen a látóhatár szélére akarok lőni (500-600m, kb. minden 20. csatában ha előfordul egyszer), akkor lehet hogy kicsit a tank fölé kell célozni, de akkor már olyan messze van a tank, hogy nem is látom, csak azt látom hogy a célkereszt zöldre vált, na meg az ikonját, hogy milyen típusú. Ilyen messzire amúgy se éri meg lőni, mert a Bl-10 hajlamos akár már 300-350m-en is célt téveszteni.

Szerintem nem kalibertől függ az hogy mekkora a max. lőtávolság, azaz hogy milyen gyorsan "esik" a lövedék, hanem attól hogy mekkora a csőhosszúság...mert annál nagyobb lesz a lövedék kezdősebessége, tehát messzebbre lőhetsz el anélkül, hogy az ágyúcsövet fentebb emelnéd.

Alap esetben ahova a célkör mutat, oda megy a gránát is, akkor is ha 20m-re lősz, meg akkor is ha 400-ra. Az ágyú cső emelkedést a játék automatikusan csinálja, csak nem látványos, mert nem 2km-re kell lövöldözni csak max. 500-ra pl.

Extrém nagy távolságokon ahol már a tank nem látszik, ott előfordul hogy picivel fölé kell lőni, de ezt mutatja az átütés jelző is (már annak, aki használja) és ez nagyon ritkán fordul elő. Sőt, ha belegondolok, valószínűleg ilyenkor sem fölé céloz az ember, csak azt hiszi, mert magát a tankot nem látja, de néha még a környező terepet sem, ezért tűnhet úgy hogy a tank nem abban a magasságban van, ahol gondoljuk.

Majd csinálok képet, ha látok ilyen helyzetet megint, úgy könnyebb elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#22648) Iron Funeral válasza Bobyjack (#22645) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Pontosan csőhossz és kaliber (vagyis a töltet súlya, de a kaliber meg ez kéz a kézben jár).

(#22647) Eagle16: Én konkrét példának hoztam fel a BL-10et, de az E-100 ágyúja is hasonlóan viselkedett. Az, hogy random mellé akar lőni az ágyú azon nem lehet segíteni ezt le is írtam. De saját tapasztalan hogy a lövedék röppályája mind a BL-10 és a 122mm ágyúk esetében (+trollcannon) kissé íves, és ha x tank hullját akarom lőni akkor a turretring-re célzok. Ez nekem bevált (a BL-10 lövedéke pedig igen is lassú) dolog, a random céltévesztésről meg írtam már.

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#22649) Iron Funeral válasza Eagle16 (#22647) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Egyébként is arról volt szó hogy sniperkedni a BL-10el, tehát ezt te is megerősíted ;)

100 méterre nem fogok variálni a célzással.

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#22650) D.Orion


D.Orion
veterán

Annyira utálom, hogy akárhány bokorba beállok, akármilyen messziről is néznek... Az első lövésem után azonnal látszódom az ellenfél számára... Fullos legénységgel és tankkal bazi idegesítő... Ennyi erővel megállok a puszta közepén azt csókolom.... Egy nagy hülyeség a játékban ez a rejtőzködés, ha nem működik... Könyörgöm ha egyszer 230méterre van tőlem és én úgy állok bent a bokorban, hogy csak azért látom, mert valaki bespottolta nekem... Akkor ő miért lát meg engem miután rálövök.... Ennyi erővel be se állok a bokorba, mert minek... :W

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.