Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#21051) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok, 1 óra, eladtam a T-127-et, majd aktiváltam 1 kódot, probáltam volna még1-et, és minden kódom incorrect. :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21052) Trashfan válasza Dictator^ (#21048) üzenetére


Trashfan
csendes tag

Remélem is, hogy kezdenek valamit az ilyen idiótákkal. Persze, ha prémiumos gyerek csinál ilyesmit, ott gondolom majd nem:)

(#21053) ollie válasza Dictator^ (#21051) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mikor kérted a kódokat?

***

(#21054) fsb1000 válasza Trashfan (#21052) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A prémiumos "gyerekek" nagy része valószinűleg nem a 16 alatti korosztályból verbuválódik.

A WoT-ról nincsenek adataim, de más MMO-nál volt/van megfelelő méretű reprezantativ mintám, amely alapján megállapítható, hogy 10-50 éves korosztály nagyjából egyenlő arányban oszlik meg a játékosok között. (meglepő az érett nők magas aránya, értsd 30 felett ).
És a 40-es korosztály az amelyik leginkább fizetős. Valószinűleg ennek nem csak az anyagi háttér az oka.

A WoT esetén nyilván kevés a nő, és ezzel együtt a korosztályi fa is terebélyesedik a 20-30 alatti részen. De a fizetős eloszlásban hasonló lehet a helyzet.
Kétlem, hogy egy átlag magyar középiskolai tanuló 10 EUR-t szánna 1 havi prém acc-ra.

(#21055) Trashfan válasza fsb1000 (#21054) üzenetére


Trashfan
csendes tag

Elég sok netes fizetős játékkal játszottam már, a hülyeség nem korhoz kötött sajnos. Találkoztam roppant értelmes 15 évessel, és sík hülye, a mások szórakozására magasról tojó 40-essel is a sok évnyi WOW meg egyéb fizetős játék alatt
A gyereket pedig természetesen nem kell szó szerint érteni:)
No meg arról nem is beszélve, hogy egy magyar családnál nincs pénz rá, hogy a gyereknek fizetve legyen, de tőlünk kissé nyugatabbra már nem gond, szóval..:)

[ Szerkesztve ]

(#21056) Dictator^ válasza ollie (#21053) üzenetére


Dictator^
veterán

nem emlekszem konkretan, de olyan 16-20 kozott tegnap (csutortok.)
miert? kb 6ot probaltam.. mind incorrect

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21057) ollie válasza Dictator^ (#21056) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak kíváncsi voltam. Nekem most sikerült tegnap kódot aktiválnom,

***

(#21058) Dictator^ válasza ollie (#21057) üzenetére


Dictator^
veterán

tegnap, de hany ora kozott csinaltad?

ha z oldalt le is zartak veglegesen , akkor gondolom meg a kodnak mennie kene..
megprobalok telorol benyomni eggyet.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21059) ollie válasza Dictator^ (#21058) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elírtam, tegnapi kódot most aktiváltam (fél 2 körül).

***

(#21060) Dictator^ válasza ollie (#21059) üzenetére


Dictator^
veterán

na probaltam megint egyet, incorrect.
16:23kor kaptam a probalt kodot.
mi a fene lehet.. 1et meg engedett, raadasul azt megkorabban csinaltam asszem

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21061) fsb1000 válasza Trashfan (#21055) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igazad van a kor/hülyeség terén, meg abban is hogy nem mindenhol gond a 10 EUR.

Ettől függetlenül a meggondolatlan viselkedés/hisztizés nem feltétlen a gyengébb reflexű 40+ korosztály sajátja.

(#21062) Trashfan válasza fsb1000 (#21061) üzenetére


Trashfan
csendes tag

De ilyet én nem is állítottam.

Más...Megvettem a Ferdinandot, hát kegyetlen vacak így alap felszereltségben. Mondjuk igazából azon kívül, hogy nem megy, nincsen tűzereje és nem fordul, más baja nem nagyon van:)

[ Szerkesztve ]

(#21063) bozont válasza Dictator^ (#21060) üzenetére


bozont
veterán

Nekem most elfogadta a tegnap kapott kódot.

Akkor most meddig marad meg ez a prem tank? Vagy véglegesen az enyém?

(#21064) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Akinek van elnemfogadott kódja, az átküldhetné nekem, mert odaadnám a fiamnak.

Azthiszem a duplázást beszüntették.....

(#21065) Fandango


Fandango
veterán

Én is szívesen elfogadnék egy ilyen kódot, mert hiába próbálkoztam egyet sem kaptam :(

(#21066) Murder3


Murder3
addikt

A premnek köszönhetően sikerül a jpz4-et kifarmolnom tegnap, illetve kv3-is megvan már a maradék prem idő alatt még a tigris P is meglesz illetve már csak röpke 6k választ el a 10.5 L/68-tól a tigris 2-n és ugyan ennyi a Panther 2-től.

(#21067) balintka


balintka
addikt

Nekem a T127-es eredeti link nem megy már. Nem foglalkozok vele többet, eladtam egy ilyen tankot, kaptam 2 slotot, és 4 nap prémiumot. Elégedett vagyok. :)

Mindenképp megtartom a T127-et, mert az egyetlen prémium tankom, jó lesz legénység kiképzésre.

[ Szerkesztve ]

(#21068) Rém válasza Trashfan (#21062) üzenetére


Rém
tag

Fullra fejlesztve is csak a tűzereje lesz nagy! Lomha és kevésbé fordulékony. Viszont a tűzerő az elfeledteti a hibákat! :K

(#21069) Murder3 válasza Rém (#21068) üzenetére


Murder3
addikt

amíg enm ellen van addig ok:D
én arra inkább szemből már rá se lövök.

(#21070) Timyyy


Timyyy
őstag

7.0 megjelenés, idézek tőlük: "very very soon" :DDD ezt jól megmondták....

(#21071) Arpee78 válasza Trashfan (#21042) üzenetére


Arpee78
senior tag

Na most összeszámoltam! Link

Nekem a te csapatod jött ki erősebbnek, de csak picivel. Ha jól kalkuláltam itt semmi probléma nincs az MM-el. Már ha elfogadjuk a heavyk 1,45-ös súlytöbbletét, szerintem annyival nem érnek többet.

A tier-ek közötti különbséget nem tudom hogy számolják. Én 20%-os különbséget vettem 1 Tier fokozat között. Tetszés szerint átírható.

[ Szerkesztve ]

(#21072) psycroptic válasza Rém (#21068) üzenetére


psycroptic
őstag

Szerintem nem lomha. Fullra kigyúrva nem csak a tűzereje lesz nagyobb hanem gyorsabb is lesz. Kell rá a nagyobbik motor az fix, mert alapon tényleg csiga.

PSNID: Tomy83PS

(#21073) Vikunya válasza Dictator^ (#21051) üzenetére


Vikunya
tag

A computerbildnek az a lényeg hogy minél többen látogassák az oldalt,és végül is akkor is felmész ha 404-et ír ki,szóval nekik tökmindegy,nem fogják elkapkodni a helyreállítást!

Romanes Eunt Domus

(#21074) kedvesgabor válasza Rém (#21068) üzenetére


kedvesgabor
tag

Hát a ferdinél én is csak a fullos ágyúját tudnám megemlíteni, mint pozitív tulajdonságot...
..igaz a ISU-152 top lövegétől jóval kissebb sebzéssel és penetrációval rendelkezik, de azért használható:)
Páncélzata elég sovány Tier8-ban már simán átlövik szemből is, főlleg ha tudják a gyenge pontokat. A mozgása a top motorral és lánctalpal már türhető.

(#21075) psycroptic válasza kedvesgabor (#21074) üzenetére


psycroptic
őstag

Igaz, hogy nem sebez akkorát, mint egy ISU, de jobban páncélozott. Az ISU-t Tier8 alatt is átlövi boldog boldogtalan. Egyébként meg jó mindkettő tankvadász.

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#21076) Trashfan válasza Arpee78 (#21071) üzenetére


Trashfan
csendes tag

Az a baj ezzel a pontszámolós módszereddel, hogy lehet papíron kihozni úgy, hogy kb egyforma erős a két csapat, a pályán mégsem ez van. És nem feltétlenül azért, mert mondjuk az egyik oldal full béna.
Pl az én esetemben T7-es TD-vel ugye egy sorba rak a Type-al, ami nagyon jó, mert normál esetben nem sok esélyem van ellene. Hogyne, sok Type-ot lőttem már ki természetesen, de alapvetően ő az esélyesebb egy JgPanther ellen, nem is kevéssel.
Arról nem is beszélve, hogy ugye 5 van belőle, lazán bedaráltak mindent kb. Azt nem értem én csak, miért nem lehet jobban elosztani. Tegyen az egyik oldalhoz 2-t, a másikhoz 3-at, és mindjárt oké a dolog.
Mert lehet, hogy te itt most kihozod a mi csapatunkat erősebbnek a számok alapján, de ez nem egzakt matematika.
Ja alapvetően nem zavar túlságosan a dolog, mert minden helyzetben igyekszem kihozni magamból a legjobbat, csak azért néha bizony lehet, hogy a számok szintjén rendben van a leosztás, de amúgy meg nem.
Lehet védeni az MM-et, hogy nincs vele semmi baj, de akkor pl kérdem, itt pl a mi csapatunkban az alsó két "szerencsétlen" hogy kerül ide?

[link]

(#21077) diegho


diegho
nagyúr

Jól kezdődik a nap:
Vereség
Csata: Abbey 2011. december 9. 9:34:32
Jármű: Object 704
Szerzett tapasztalat: 864
Szerzett kredit: 55 425
Csatában elért Achievement: Acélfal, Top Gun, Boelter Kitüntetés, Pusztító, Mesterlövész

Konkrétan átmentem a pályán egyedül, ami jött szembe az meghalt. A csapatom: 2 tier8 td, egy rakás tier7 heavy, 3 arty, sok tier6 med nem tudott feltartani 1db IS-4et, ami 3 kill-el, plusz az artyk segítségével bement a bázisunkra. Vicc.

(#21078) Trashfan válasza Rém (#21068) üzenetére


Trashfan
csendes tag

Az már bőven elég:) Főleg, hogy az ISU-t pihentetem most, mert valahogy a 175-ös átütővel nincsen kedvem T8-ban szerencsétlenkedni, vagy a stock ágyújával, amit csípek ugyan, csak egyet lövök azt utána kiolvasom a fél Háború és Békét, ha ki nem lőnek közben.)) Szóval valahogy elment a kedvem attól, hogy ezekkel a viszonylag pontatlan ágyúkkal összekaparjam a BL10-et:)

(#21079) Trashfan


Trashfan
csendes tag

Nézegetem az új Tech Tree-ket, és az jutott eszembe, hogy a németeknél a premium járgányok közé igazán be lehetne tenni ezeket, hogy lehessen érezni az arany legyőzhetetlen erejét:))

[link]

Premium tüzérségnek meg ezt:)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21080) Timyyy


Timyyy
őstag

Tegnap arty party nap volt, a csaták nagy része ilyen volt, mint amit linkeltem is, de ez volt a csúcs. A legkisebbnek is oneshot célpont a jagdpanther...
Aztán a jó platoon hatása a meccsre: kép1, kép2.

(#21081) kedvesgabor válasza Arpee78 (#21071) üzenetére


kedvesgabor
tag

Ez a pontszámolgatós dolog azért nem túl korrekt, a fejlesztés állapota erősen kihat a dolgokra, mert ugye nem mindegy hogy pl. a T29-en a 105mm-es vagy a 76mm-es van fenn.

(#21082) Arpee78 válasza Trashfan (#21076) üzenetére


Arpee78
senior tag

Hát ja, egy járgány ereje nagyban függ a többi járgánytól. Pl SPG nem sokat ér felderítő nélkül. Ezt biztos nem számolja az MM. A Type59 a saját kategóriájában OP, ha együtt támadnak ez hatványozottan igaz. Ezt beleszámolva és a heavyk túlzott súlyozását figyelembe véve mindjárt a tiétek volt gyengébb. Annak, hogy egy sorba kerülsz egy erősebb járgánnyal, abszolút nincs jelentősége.

A másikon: Tier 9-es csata. 4-es light találkozhat 8-as heavy-vel, scout ugye tehát kell nagyon lövöldöznie. A 3-as lightot a 4-es hozta platoon-ban. Azzal lehet vitatkozni, hogy a különbségek túl nagyok, de... A ténylegesen találkozás valószínűsége a harcmezőn viszonylag kicsi (1/15), illetve 5/15 mert 5 db 8-as járgány van az ellennél. Ha csökkentenék a különbségeket, akkor meg az lenne a baj, hogy top tierként alig lövünk ki valakit. Meg a túl sok várakozási idő is gondot okozhat.

Szerintem a nagy SPG-ket a nagy heavyk ellen szánták a fejlesztők, csak másik heavy lenne komoly ellenfélnek ha azok nem lennének. Gondolom ezt nem akarták, mindenkinek jusson egy kis random. A többi kategóriának ott van az eshetőség, hogy összefut egy nála nagyobbal, a nagy heavyk így kivételek lennének. A mostani MM chart alapján a top SPG-k csak a legnagyobb szintű csatákban létezhetnek, tehát nem gyakran lő nagy arty kicsi heavyre. Legalábbis nem olyan gyakran, hogy kicsi heavyvel ne lenne jó játszani.

(#21081) kedvesgabor
Biztos sok meló lett volna a járgány kifejlesztettségét beleszámolni. Majd talán később, reménykedjünk. A kisebb tankokra jellemzőbb a kevésbé képzett legénység/fejlesztés/felszereltség, ez is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#21083) -vitya- válasza Dictator^ (#21060) üzenetére


-vitya-
őstag

nem lehet, hogy már felhasznált kódot próbálsz? Hasonlítsd össze az elsővel, nem véletlen ugyanarra az email-re kértél sokat?

-=Витя=-

(#21084) kedvesgabor válasza diegho (#21077) üzenetére


kedvesgabor
tag

Ismerős a helyzet, nekem csomószor van, hogy egyedül küzdök az egyik oldalon az ellenség top tierjeivel, vagy legalábbis a nagyjával...
..közbe a másik oldalon az egész csapatom elfogy, úgy hogy nincs is igazán komoly ellenfél velük szemben. Amúgy magas tierben az arty-é a döntő szerep. Tier7-es artyval simán oneshot a Tier8-as heavy, de a Tier10-es sincs biztonságban:)

(#21085) diegho


diegho
nagyúr

Szerintetek mennyi esélye van annak, hogy egy KV-3al, olyan csatában, ahol tök utolsó tank vagyok Prokhorovka-n át tudok menni nyíl egyenesen középen (mert ugye a KV-3 egy nagyon gyors tank, óriási látótávval, és kimondhatatlan camo-val) és kinyírok 3 artyt? Épp az imént csináltam meg. Már amikor a túloldalon jártam röhögtem. Beálltam a bázisukra és lőttem az artykat. Senki nem foglalkozott velem. :DDD

itt vannak a képek róla

[ Szerkesztve ]

(#21086) hemaka válasza diegho (#21085) üzenetére


hemaka
nagyúr

Néha vannak ilyen fail-ok. Meg olyanok is, amikor tökre nyitva hagynak egy oldalt, pl. Himmelen, vagy csak 2 medium védi azt az oldalt. :D

(#21087) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tegnap este az egyik meccs végén benyögte az ellenfél, akit kikapott egy artynk, hogy gyáva artyk, uninstalljátok a játékot. Ekkor már csak 1 valaki volt rajta kívül (nem arty). Erre egyik csapattárst egy STFU-val válaszolt, én meg beírtam, hogy tulajdonképpen igaza van. 2mp-re rá artytalálatot kaptam, épp 1mp-vel az előtt, hogy megjelent a meccs végi összesítő. Akkorát röhögtem. :D

***

(#21088) virkir válasza -vitya- (#21083) üzenetére


virkir
veterán

Valamit kavartak a kódokkal mert reggel nekem pl. kettőt is simán elfogadott csak éppen semmit nem kaptam meg belőle.
Namost azok megszívták akik a hétvégére akarták az egy nap prémiumot megtartani.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21089) fsb1000 válasza Timyyy (#21080) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én már elkezdtem azt a módszert hogy:
Kilépek a csatából, ha 4-nél több Arty van.

Játszák le egymás között... remélem majd követik mások is a példámat, talán pár hét alatt elterjed. Esetleg nyitok egy fórumot a WoT lapján...
De az is lehet már 4-nél ki fogok lépni, mert az éjjeli müszakban sok az arty-s.
Megnéztem virki klánjának tagjait. A commanderjeik többségénél gyakran használt harcjármű az Arty.

Lehet ez így jó CW-ben... de lehet másra utal.

[ Szerkesztve ]

(#21090) Dictator^


Dictator^
veterán

Srácok volt még két kódom, nem ment nálam, incorrect, most odaadtam cimbinek és nála elfogadta.. refilled, de nem adta meg se a prémet, se a tankot.. (nem volt a garázsában)
ez most hogy?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21091) vhw válasza fsb1000 (#21089) üzenetére


vhw
addikt

Az uj patchtol szep kis szamlat fogsz kapni ezert, az artyk meg jo kis allocelpontokat... Mindegy nekem...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#21092) Dictator^ válasza -vitya- (#21083) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem, teljesen új mail címet csináltam, mint a többiek.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21093) fsb1000 válasza kedvesgabor (#21084) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Amúgy magas tierben az arty-é a döntő szerep"

Én még csak t8-nál járok, de ha 4+ arty van, akkor elég megnézni TAB-bal a csapatlistákat amikor már csak 1-2 tank maradt. 80%-ban az ARty-k ölnek. Ez nem sok... fejenként 2 kill, mert ugye eleve csak 10-11 tank van az ellennél.

Miért van ez így? Mindenki bújik ahogy tud... akit elsőként spottolnak (az utolsó artys reload után) az kap a nyakában 3-4 lövést és ez általában halálos, de critikál is lesz bőven.

---

És lehet mondani, hogy sírok mert béna vagyok, megha ez nem lenne, akkor másért sírnék, de ettől függetlenül ez a probléma létezik, és ha sokan sírnak az Arty dömping miatt, akkor vagy sok a hisztis, vagy tényleg gond van azzal, hogy TANKOS játékot szeretnénk játszani nem pedig ARTY-sat "isten nézettel".

(#21094) Eagle16 válasza Dictator^ (#21090) üzenetére


Eagle16
addikt

A tegnapig fel nem használt kódokat valószínűleg érvénytelenítették, látva azt hogy valaki 10 kódot is beváltott... Az rosszul nézett volna ki, hogy ha elkezdik elvenni az ingyen garázshelyeket meg a prémiumokat, szóval inkább úgy döntöttek hogy ennyi volt, nincs tovább.
Erre gondolhattak volna a WG-nél, hogy egy pl. ComputerBild-es kódot csak egyszer lehessen felhasználni egy felhasználónak, de azok a játékosok is hibásak akik nem elégedtek meg mondjuk 2-3 kóddal...kezedet nyújtod aztán már az egész karod kell esete.
Van akinek semmi sem elég.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#21095) Dictator^ válasza Eagle16 (#21094) üzenetére


Dictator^
veterán

De másnak most succesful , bár nem jön a gift, de nekem alapból incorrect..

De várj, hát ma probáltam kereken 1 után pár perccel, kb akkor kapott kódot mint ollie.. neki meg félórával rá ment.
Akkor csak nem érvénytelenítették..?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21096) vhw válasza Eagle16 (#21094) üzenetére


vhw
addikt

Nem ertem kik lehetnek ilyen pofatlan alakok, nalunk itt ph-n csak tisztes becsuletes emberek vannak... :U

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#21097) Eagle16 válasza Dictator^ (#21095) üzenetére


Eagle16
addikt

Ha incorrect-et ír, akkor már felhasználták azt a kódot.

Én arra írtam az érvénytelenítést, hogy beírod a kódot, elfogadja és nem ad semmit.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#21098) virkir válasza Eagle16 (#21094) üzenetére


virkir
veterán

Van igazság abban amit írsz de...
Az eddigi hasonló akcióknál ugye egy user egy kód volt a megszokott, most meg ment szabadon az érvényesítés, hogy a kérésről ne is beszéljek.
Balfasz volt a WG? Igen.
Balfasz volt a ComputerBild? Igen mert valahogy csak lehetett volna szűrni.
Akkor tessék benyelni a békát és legközelebb jobban odafigyelni mert ezzel csak azok szívnak igazán akik tartogatták volna egy alkalmas időpontra az egynap prémiumot.

vhw
Ahogy mondod aranyapám. ;)

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21099) fsb1000 válasza vhw (#21091) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehetne ezt másképp is..... ha volna elég népi akarat.
Egyik oldalon elindul az egyik csapat másikon a másik, és csak arty-t lőnek.
Aztán TANKOZ-nak.

Ilyen persze nem lesz, mert mindenki félti a statját, XP-jét, kreditjét, stb...
----

Egyébként nem tudom elképzelni, hogy normálisnak/játszhatónak tartod, ha 7 ARty van egy csapatban. Lásd nemrég linkelt kép.

Ha tényleg erősen büntetik majd a dezertálást 7.0-ban, akkor gyakorlatilag nem marad más lehetőség megszabadulni az ilyen helyzetektől, minthogy olyan napszakban játszani, amikor sokan játékos aktívk és az artysok aránya kicsi.

Nade... én főleg éjjel érek rá....

(#21100) vhw válasza virkir (#21098) üzenetére


vhw
addikt

A telhetetlen userekkel semmi baj ugye? :D Attol hogy valamit megtehetsz, meg nem muszaj meg is tenned.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.