Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69101) Tapipapi


Tapipapi
tag

Pár napja már használom wp 10-et, megosztanám a tapasztalatim a frissítésen gondolkodók számára.
Lumia 930 a tesztalanyom egyébként.
Akku idő nagyon hasonló 8.1-en tapasztaltakkal, ez részemről pozitív.
Nagyon szép, gyors, könnyebben kezelhető és most jön pár DE:
Zene alkalmazás elindul és 1mp-en belül le is áll, így ergó nincs
Amint feloldom a kijelzőt a csempés menü mire betölt az kb. 0,5-1mp. Nem zavaró, béta, majd javítva lesz biztos.
BT hangszóróval tökéletesen párosodik... Sajnos okos tv-vel még nem tudtam randit összehozni, de wp 8.1 alatt sem.
Így közel 1 hét után csak ajánlani tudom mindenkinek, aki kicsit is nyitott az új dolgok iránt és nem zavarja pár lefagyás (alkalmazásra gondolok) és pár apróbb hiba, ja meg hogy nem 100% magyar a telefon nyelve. :DD

(#69102) moleculez válasza Tapipapi (#69101) üzenetére


moleculez
veterán

Én is azt hasznalom, szinttén 930-n. Már moist is egész jó, kesobbi Buildekben remelhetoleg csak jobb lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69103) Tapipapi válasza moleculez (#69102) üzenetére


Tapipapi
tag

Illetve egy hiba kimaradt, bocs a spammért, bizonyos alkalmazásokon belül, de fb messengeren belül értesítési sávot nem lehet húzni. Kis kellemetlenség, hogy ki kell trappolni a menübe, de annyi baj legyen, bár lehet más már jelezte ezt... :B
Amúgy igen, nagyon látványos a rendszer, jó az elképzelés, remélhetőleg a végeredmény is hozza a 8.1 stabilitását. :C

[ Szerkesztve ]

(#69104) csizi90 válasza Tapipapi (#69103) üzenetére


csizi90
aktív tag

Nálam le lehet húzni, csak mintha vagy 5 pixel-lel lentebbről kellene.
Ne a képernyő tetejéről, hanem inkább az inormációs sáv aljáról indítsd a mozdulatot.
Visszahúzásnál is hasonlóan, nem a legaljáról hanem kicsit fentebbről...

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#69105) Tapipapi válasza csizi90 (#69104) üzenetére


Tapipapi
tag

Hogy én mekkora gyökér vagyok :D :C igazad van, működik :) Jól van na, alig van 4 hete Lumiám iphone után. De imádom, 1 árva percig nem sírom vissza, pedig nem sok bajom volt vele.

(#69106) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Az utóbbi időben csak Lumiáim voltak: 720, majd most 630-at használok. Páromnak néznénk telefont. Ő eddig androidosat használt, de semmi jelentősége, mert nem töltöget le rá, nem akar más ikonokat, egyéb csak droidon "elérhető" lehetőségeket használni. Viszont mivel már egy új telefon nagyon kellene, én próbálom a wp felé terelgetni.

Mit érdemes most venni, ha
Max. 40ezer Ft, kijelző mérete max 5", játék soha nem megy rajta, a kényelmes, gyors használta a cél, meg a netezés. Az akksit ne kelljen azért átlagos használat mellett naponta tölteni.

Használtat nem hajlandó venni, 530-at még én is kizártam, amikor a 630at vettem. Ahogy látom, lehetőség a 435, 532, 535. A 640 már 50ezerbe kerülne.

Persze, ha a 640 annyival jobb, akkor még éppen beleférhet, de nem cél. Főleg akkor, ha a 630-tól nem sokkal jobb,mert abból is akad még egy-két példány 30 ezer körül.

(#69107) csizi90 válasza Tapipapi (#69105) üzenetére


csizi90
aktív tag

Nem te vagy gyökér, ez csak egy sima bug. :)

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#69108) INTELligent válasza NoOne1976 (#69106) üzenetére


INTELligent
senior tag

Én sajnos csak az 535-ről tudok nyilatkozni: április óta van meg, szépen muzsikál, eddigi leghosszabb akkuidő 4 nap+os, átlag ~3nap, úgyhogy e téren nem lesz baj :K .
Esetleg itt egy összehasonlítás.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#69110) Zolly444 válasza csizi90 (#69104) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Ezzel szenvedek kb 1hete :R :R

(#69111) sztikac


sztikac
őstag

Ha veszek egy 640XL-t amihez elvileg egy éves ingyenes O365 jár, akkor a mostani előfizetésemmel mi lesz?
Kapok valami kódot és azzal "felülírom" a mostanit, vagy hogy megy ez?

(#69112) Dave™ válasza sztikac (#69111) üzenetére


Dave™
nagyúr

Már nem jár, június 30-ig volt. Amúgy meghosszabbodott volna 1 évvel, ha ugyanazzal az MS acc-al regisztrálod be. Feltéve hogy mindkettő Personal.

(#69113) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Ingyenesen lehet letölteni a Core Music Player -t

¯\_(ツ)_/¯

(#69114) foxymaci válasza Zsoleszhun (#69113) üzenetére


foxymaci
senior tag

Köszi :)

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#69115) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Droidon vásárolt Sygic teljes Európa licenszt rá lehet valahogy varázsolni a WP alkalmazásra? Én nem találtam benne semmi olyan opciót ahol meg tudnám adni a meglévő licensz kódot.

Let the Zone take me if I am.

(#69116) cigam válasza kutga (#69115) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

99,99%, hogy +1 eszköz, +1 licence megvételét igényli.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69117) Clemi


Clemi
veterán

Belefutottam egy bosszantó hibába :F Az outlook email fiók beállításainál, kivettem a pipát a levelek szinkronizálása elől, aminek a hatására először a szinkronizálási beállítások menü elszürkült, majd amint kiléptem a beállításokból, törlődött a "Hotmail" csempe és a menüből is a bejegyzés.
Ha próbálom beállítani hogy felveszek egy "Outlook" fiókot, akkor a varázsló bejelentkeztet a Microsoft fiókba, majd közli, hogy már van ilyen email címet használó levelező fiók a telefonon, pedig nincs sehol. A telefont már újraindítottam de semmi változás.
Nem létfontosságú, mert igazából nem nagyon használom levelezésre az outlook fiókot, na de mégis ez most mi a franc lehet?

(#69118) kutga válasza cigam (#69116) üzenetére


kutga
nagyúr

Ettől félek én is. BB-re még rá tudtam varázsolni anno, mert ott volt androidos keretrendszer.

Let the Zone take me if I am.

(#69119) adesz444 válasza Clemi (#69117) üzenetére


adesz444
csendes tag

A fiók beállításokból is eltűnt a kérdéses fiók vagy csak elszürkült? Ha az utóbbi, akkor csak meg kell várni, míg befejezi a szinkronizálást, aztán kész.
A mail csempe pedig nyilván eltűnik, ha törlöd a telefonodról a mailt. :D
Fiókonként kapsz egy mail csempét, ha be van pipálva a mail szinkronizáció.

(#69120) Clemi válasza adesz444 (#69119) üzenetére


Clemi
veterán

:F Logikátlan és ostobaság, de a rejtély a kis súgásoddal megoldódott. Az email+fiókok menüben, a Microsoft fiók szerepel. Arra röviden bökve feljön a beállítások menü ami végül is belépés után megegyezik hotmail fiók beállítási menüjével. Itt amint visszatettem a pipát a szinkronizálandó tartalomnál az emailek szöveghez, ismét megjelent a hotmail az alkalmazás listában. Azt mondjuk nem értem, hogy ha már a Microsoft fiók felől közelítek a beállításokhoz, akkor miért nincs a többi fiókhoz kapcsolódó elem, például a naptár vagy a skydrive szinkronizálásának a beállítási lehetősége? Ott miért csak az outlook email fiók szerepel és ha csak az, akkor miért nem outlook a neve, ha meg nem az, akkor a levelezőnek miért nem microsoft a neve és miért hotmail.
Szerintem szándékosan összezavarják a usereket, vagy ennyire felületesek az MS-nál.

(#69121) Polllen válasza Clemi (#69120) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs benne tudatosság. Sajnos.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#69122) sztikac válasza Dave™ (#69112) üzenetére


sztikac
őstag

Köszi, akkor ezen már nem kell aggódnom :)

(#69123) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

a twitter mióta ismeri fel windows phone-nak a telefont? mert azóta egy nem túl tetszetős felületet mutat...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#69124) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Adott egy Nokia Lumia 1020. Az adatkat szeretném róla lementeni. Milyen programot kell ehhez telepíteni? A Zune-t felraktam, de az nem lát semmit.

(#69125) cattus válasza spyduck (#69124) üzenetére


cattus
őstag

A Zune-t töröld le, WP8-tól nem lesz rá szükséged. Milyen adatoktól lenne szó?

Do the thing!

(#69126) hroberto válasza spyduck (#69124) üzenetére


hroberto
veterán

A WP8-as telefonokhoz nem kell Zune. Amennyiben használsz MS fiókot, a névjegyzéked automatikusan felhőbe van mentve. Biztonsági mentést készítve az alkalmazáslista, és a beállítások is mentődnek. A fényképek is menthetők online, de ha csak simán összekötöd egy PC-vel, minden egyéb adatot lementhetsz róla.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#69127) spyduck válasza hroberto (#69126) üzenetére


spyduck
nagyúr

Húgom telefonja és én mint ős iPhone-os, most nem akarok ebbe nagyon belemélyedni :DDD
Adatkábellel rákötöttem a számítógépre. Kemény 5 másodpercig látszódott minden zene és fotó stb. Most viszont csak a WindowsPhone logo virít a saját gépben és nincs benne semmi. Van rajta kb 20GB adat, főként fotók, azokat szeretném rámenteni a számítógépre.

(#69128) valaki_xy válasza spyduck (#69127) üzenetére


valaki_xy
tag

Oldd fel a telefont.

(#69129) spyduck válasza valaki_xy (#69128) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez fájt XD
Köszönöm, probléma megoldva! :)

[ Szerkesztve ]

(#69130) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok!

sd kartyat cserelnek (kisebbet nagyobbra) egy lumia 535ön, a régi kártyáról mindent szeretnék átmenteni, appok is voltak rajta,de nem sikerül..ahogy olvasom a neten,talán meg sem oldható?
Mindenképp új kártyának érzékeli és az appokat, ill program beállításokat, játék mentéseket is buktam? :(

(#69131) cattus válasza kiskakas (#69130) üzenetére


cattus
őstag

Nem megoldható az appok áttelepítése.

Do the thing!

(#69132) cigam válasza kiskakas (#69130) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Próáltad image-be lementeni a régit, és rátölteni az újra? (pl. usbit)
Ha minden klappol csak át kell méretezni a partíciót a kártya méretének megfelelőre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69133) kiskakas válasza cattus (#69131) üzenetére


kiskakas
senior tag

amit eddig olvastam, elvileg az adott sd kártya egyéni id-je alapján menti a fileokat, tehát másolással, klónozással nem rakható át a stuff. Amit lehet, vissza kell rakni a telóra, majd onnan megint vissza az új kártyára.. :(

(#69134) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Egy Nokia 630 vagy 635 használhatónak mondható, megállja a jövőben a helyét vajon Windows 10-el?

Alapszolgáltatásokra, Viber használatra, szülőknek lenne.
Merjem ajánlani?

Egy iPhone 4 helyett lenne, mivel sajnos selejtbe került, illetve már régi is volt, akadozott.

Tehát tényleg nem appok kutatására, csak alap kommunikációra lenne használva.

?

[ Szerkesztve ]

(#69135) Воланд válasza Gordiann (#69134) üzenetére


Воланд
titán

635, ha lehet, akkor 1gb-os valtozat, bar annyira az 512mb-nak sem lehet erezni a hatranyat jelenleg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#69136) Gordiann válasza Воланд (#69135) üzenetére


Gordiann
őstag

Na ezt például nem tudtam, hogy van külön 512-1gb változat... köszi.

SZERK: Egyébként a 635 a 630 felett azért áll csak, mert LTE? Vagy van más komolyabb sebesség/tudásbeli különbség?

[ Szerkesztve ]

(#69137) netkoo


netkoo
senior tag

Sziasztok.
Tudja valaki miért van az ,hogy fb cover fotót miért nem tudom cserélni?
Ami volt kép azt kitöröltem de se azt se ujat nem tudok betenni!
Csak az jelenik meg profilfotó beállítás?se mobil net se wifi n nem tudom állítani 😒

Samsung S22+

(#69138) F.B.I. válasza netkoo (#69137) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mindenre ott a PC...sajnos. Én is csak ott tudtam cserélni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#69139) pprod94 válasza Melack (#69016) üzenetére


pprod94
aktív tag

Tudom jól, hogy igen zárt. Csak gondoltam rendszertől független a telefon lelkébe hatolhatok :)

(#69140) pprod94 válasza Gordiann (#69136) üzenetére


pprod94
aktív tag

Csak és kizárólag ennyi a különbség!

(#69141) netkoo válasza F.B.I. (#69138) üzenetére


netkoo
senior tag

Másik èrdekesèg...nagyon lassan tőlt fel kèpeket az fb re percek.
Most hot spot kènt használva a nexus 7 m simán 2 kattintás után meg volt a kèp csere.
Ja és gyorsan hozza be az oldalakat!
Lehet a telon valami rosz?

Samsung S22+

(#69142) zojjektum válasza netkoo (#69141) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nem a teló a rossz, a fb alkalmazás egy okádék.

(#69143) ecology_83


ecology_83
tag

Pfffff [link]

(#69144) chipesz válasza ecology_83 (#69143) üzenetére


chipesz
őstag

Micsoda "szakmai" cikk. Főleg a cím. Nem csalódtam a HVG-ben.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69145) BobTail válasza ecology_83 (#69143) üzenetére


BobTail
őstag

Milyen egy undorító hangvételű iromány...

(#69146) ZavaBalazs válasza ecology_83 (#69143) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

elviekben ez annyit jelent, hogy nem fog kijönni havi egy új budget okostelefon, hanem évente mondjuk 6 új modell érkezik (és így több teret hagynak a többi gyártónak?)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#69147) netkoo válasza ecology_83 (#69143) üzenetére


netkoo
senior tag

Szép😬
Pedig már nagyon megszerettem miotta meg van nem is nèzegetem más telokat!
Nem fagy le nem lassú jó kèpeket csinál.
Mondjuk ez ms fiok kizárást leszámítva imádom!

Samsung S22+

(#69148) BobTail válasza netkoo (#69147) üzenetére


BobTail
őstag

Nehogy már elkezdj búcsúzni emiatt az idióta cikk miatt...

(#69149) chipesz válasza BobTail (#69148) üzenetére


chipesz
őstag

Csak mielőtt még valaki elkezdi, mert én akarok lenni az első: R.I.P. Microsoft, R.I.P. Windows Phone. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#69150) Pirostank


Pirostank
csendes tag

Sziasztok, tudja valaki veletlenül miert nem megy WP 7.8 alatt mar a Tango alkalmazas sem? Törtent , hogy tavaly nyaron meg a Skype-ot likvidaltak... :W Valami server problemara hivatkozva nem enged be, probaltam mas Tangoval, ezzel sem megy. Köszi

Üdv : Tankok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.