Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) tatararpad válasza Vodar (#68100) üzenetére


tatararpad
őstag

[link] Ebben a topicban én máshogy olvastam. Sovány vigasz de a WP10 elvileg tudni fogja az NFC-s fizetést mindenféle szolgáltatófüggőség nélkül. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#68102) Zoli-bácsi válasza chipesz (#68098) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ezt hol van? Nem találom sehol... :U

(#68103) Vodar válasza tatararpad (#68101) üzenetére


Vodar
senior tag

Azt írja napi 11 Ft, akkor az 330 Ft havonta, az végül is nem olyan vészes...

Ennek a szolgáltatófüggetlen NFC-nek nem értem a működését. Hogy fog ez gyakorlatban működni? Nem kell az OTP-től igényelnem ezt a kártyát, hanem a beépített NFC chip fogja intézni a dolgot, amihez mondjuk előzőleg társítottam a kártyámat és gyakorlatilag kártyás fizetés lesz?

[ Szerkesztve ]

(#68104) tatararpad válasza Kbali (#68099) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez számomra azért érdekes mert a Mobiltárca is a SIM kártya NFC-jét használja, akkor a SIM kártyát nem zavarja a telefon de a matricát meg igen, mikor kb. ugyanott vannak? Nekem ami NFC-s beléptetőkártyám volt azok kb. táskából vagy pénztárcából is működtek, ellenben volt Paypassos bankkártyám ami nem volt hajlandó működni minden terminálnál.

(#68103) Vodar: Ha tippelnem kéne olyan lesz hogy elmented a kártyaadatokat az alkalmazásba, és ja, a telefon NFC-je helyettesíti majd a speckó SIM-et. Majd meglátjuk hogyan működik a gyakorlatban.

[ Szerkesztve ]

(#68105) chipesz válasza Zoli-bácsi (#68102) üzenetére


chipesz
őstag

A Telefon alkalmazás az alkalmazáslistában (Minden alkalmazás), a T betű alatt. Vagy ha ki van rakva a Kezdőképernyőre, akkor egy telefont ábrázoló csempe, s a szolgáltatód neve van rajta (Telenor/Telekom/Vodafone).

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#68106) Zoli-bácsi válasza chipesz (#68105) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ja, az megvan, de nincs benne olyan opció. Régen volt, frissítés után nincs...

(#68107) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Garanciaba tartozik az, hogy a lumia 520on a kibe kapcsoló kontaktos, ill képernyő alján egy fekete! bevilagitas lett?

(#68108) touchscreen


touchscreen
tag

Sziasztok!

Szakiktól kérdezném, az hogy lehet, hogy csináltam egy hard resetet egy Lumia 1020-ason és újratelepítésnél már nem töltötte le az Angry Birds Go-t?
A Storeban rá sem tudok keresni, csak weben. Aztán, ahogy átirányít a Store-ra a link, azt írja ki, hogy a készülékre nem elérhető.
Mi változhatott?
Denim van rajta, ha ez jelent valamit.

Köszi előre is!

(#68109) chipesz válasza Zoli-bácsi (#68106) üzenetére


chipesz
őstag

Ez fura, mert nekem is Update 2 van fent, s mégis ott van az opció. :/

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#68110) Zoli-bácsi válasza chipesz (#68109) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Az... :( Én is ott kerestem egyből, mert régen is ott volt. De most semmi.:D

(#68111) Vodar


Vodar
senior tag

Kérdés: minden Vodafone-osnak megjött az update 2, Telenornál és Telekomnál viszont még sehol?

(#68112) erahurka válasza touchscreen (#68108) üzenetére


erahurka
félisten

Reggel olvastam hogy leszedték a Store-ból a játékot.

(#68113) Jones528


Jones528
tag

Sziasztok, csak nekem döglött be a Messenger? A főképernyőn elsötétült a csempéje.:/

Nokia Lumia 1020

(#68114) zsamiatt válasza Vodar (#68111) üzenetére


zsamiatt
őstag

Honnan veszed, hogy megjött az update 2? Alig néhány telefonra adták még ki tudtommal hivatalossan.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#68115) Clemi válasza Jones528 (#68113) üzenetére


Clemi
veterán

Minden bizonnyal csak neked, mert nálam pl hibátlanul megy.

(#68116) Jones528 válasza Clemi (#68115) üzenetére


Jones528
tag

Köszi! Akkor ideje lesz újratenni a telót

Nokia Lumia 1020

(#68117) ghost364 válasza rumos XIII (#68107) üzenetére


ghost364
senior tag

A bevilágítás mindenképp. De hogy fekete :Y

(#68118) BobTail válasza Jones528 (#68116) üzenetére


BobTail
őstag

Nehogy újratedd ezért! Csak várj, nálam is sűrűn eljátssza, pár perc után magához tér.

(#68119) hokins válasza Jones528 (#68113) üzenetére


hokins
addikt

Nálam csak akkor van elsötétülve ha éppen frissül a program.

(#68120) touchscreen válasza erahurka (#68112) üzenetére


touchscreen
tag

Köszi, ez némiképp megnyugtat.

(#68121) Vodar válasza zsamiatt (#68114) üzenetére


Vodar
senior tag

A Lumia 735 topikban már egy csomóan írták (Vodafone-osok), hogy lejött nekik az update 2.

(#68122) erahurka válasza Vodar (#68121) üzenetére


erahurka
félisten

Ha minden igaz csak a 735 és a 830 fogja megkapni a régi telefonok közül. Nem tudom minek, hisz úgyis jön a Win10 minden telefonra.

(#68120) touchscreen: Majd visszarakják gondolom. Nem egyszer volt már más appoknál hasonló eset.

(#68123) Jones528 válasza hokins (#68119) üzenetére


Jones528
tag

Nem jelzett frissítést, a Messenger után megcsinálta ugyanezt Facebookkal, pár napja bekapcsoltam a biztonsági mentés funkciót lehet néha menteget és az ideig nem használható egy két dolog.

Nokia Lumia 1020

(#68124) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziasztok!

Olyan appot keresek WP 8.1-re, mint az androidos tasker.
Konkrétan azt szeretném valahogy megoldani, hogy a telefon wifi-je kapcsoljon be mondjuk reggel fél 6-kor, de csak 5 percre. Ezalatt lefrissíti amit le kell (időjárás, levelek, stb...), aztán nem kell már tovább.
Létezik valami ilyesmi?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#68125) Воланд válasza SaGa59 (#68124) üzenetére


Воланд
titán

nem letezik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#68126) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

Sziasztok, nézegettem az áruházban és rengeteg hasonló alkalmazást látok és nem igazán tudom eldönteni, melyik a leghasználhatóbb, ha valaki esetleg használ ilyesmit az tudna tanácsot adni?

Olyan app-ot keresek, ami GPS alapján leméri nekem, hogy hány kilómétert teszek meg, pl. egy bringatúra során, nem akarom se a facebookra feltölteni se semmi ilyen extra funkció nem szükséges, csak egyszerűen írja ki nekem, ennyi érdekel.

Köszi előre is.

(#68127) hroberto válasza Real Ghoost (#68126) üzenetére


hroberto
veterán

Elég sok ilyen alkalmazás van. Runtastic, Sports Tracker, Endomondo, Run the Map, Navi Computer, stb...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#68128) -szabi-


-szabi-
őstag

Miképp lehet rábeszélni zenejátszót m3u playlist felismerésére-lejátszására?

(#68129) Endii


Endii
tag

Köszi a válaszokat a fix IP-vel kapcsolatban!
Nem lenne értelmetlen, ha épp szükségem van rá! Nem folyamatosan szeretném úgy használni. Pár percre kellett volna, hogy ne kelljen géppel bíbelődni, ha már van "okostelefonom". :)

(#68130) ghost364 válasza Real Ghoost (#68126) üzenetére


ghost364
senior tag

Cycle Tracks GPS, kilométeróta szerűen is képes mutatni az adatokat, és a gpx fájlt OneDriveba is feltöltheted vele.

(#68131) MrCsiT válasza Endii (#68129) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Nem lenne értelmetlen, ha épp szükségem van rá!"

Leírtam, hogy hogyan tudod megnézni az IP-d.

Hacsak nem akarsz a mobilról hálózati tartományt üzemeltetni, - azzal együtt, hogy kaptál megoldási lehetőségeket - a mobilon próbálni fix IP-t beállítani, annak valójában tényleg semmi értelme, ezért is lehet az, hogy tudtommal nem oldható meg.

Ha azt a részt nem érted, hogy miért nem működne a hálózatok egy részénél, vagy, hogy miért inkább a routerben állítsd be, akkor olvass utána, biztosan találsz hálózatos topicot.

Sokkal könnyebb lenne, ha leírnád, mi az az eset, amikor szükséged lenne rá és milyen környezetben, akkor, konkrétabb megoldási ötletet kaphatnál.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#68132) -szabi-


-szabi-
őstag

Több telefonszámmal is rendelkező személynél, hogy lehet beállítani melyik az alapértelmezett szám?
Illetve, váltani az között melyik számra küldje az sms-t?

(#68133) Burt1793 válasza MrCsiT (#68131) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha droidon tényleg van rá program, az hogyan van vajon megoldva, hogy 2 különböző wifin (azaz hálózaton) ugyanazzal az IP-vel működjön a telefon, illetve a mobilneten is végig ugyanazt az IP-t kapja meg? Én erre nem tudok rájönni. :B

(#68134) SaGa59 válasza Burt1793 (#68133) üzenetére


SaGa59
őstag

Én még droidon se láttam arra módot, hogy a készüléken fix ip-t állítson be valaki, max akkor, ha rootolja a készüléket és közvetlenül írni tudja az /etc/interfaces fájlt.

Az, hogy azonos címeket kap több wifi-n vagy mobilneten, nem ördöngősség. A dhcp kliens, amikor dhcp szervert keres, el tudja küldeni a szervernek, hogy addig milyen IP címet használt. Ha a szerver nyilvántartása szerint az a cím szabad, odaadja neki. Ha foglalt, akkor másikat kap.

Egyébként egy mobil eszköznél tényleg semmi értelme nem volna a fix IP-nek, pont azért, mert még ha szokásos SoHo routerekről beszélünk, amiben a kedves egységsugarú gazdája meghagyta a gyári IP adatokat és milliószámra a 192.168.1.0 vagy 192.168.0.0 tartományokat használják, hamar összeakadhat egy ott használatban lévő címmel, vagy épp kívül kerül az egész IP tartományon, ami az adott routeren működik.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#68135) y300fire


y300fire
tag

Hogyan tudok hosszú sms hangot beállítani?
Letöltöttem a ringtone makert, meg is szerkesztettem. Be is tettem a megfelelő helyre. Amit kiválasztottam 25 mp-es, viszont sms érkezésnél csak egy-két mp játszik le... Hogyan tudom rávenni hosszú üzenethangra?
Kérdeztem más topikban is.....

(#68136) tutis


tutis
őstag

sziasztok!
Páromnak is áttérítettem windows phone-ra, Lumia 535-öt kapott. Most regisztráltam neki microsoft fiókot. (csak google fiókja volt)
Facebookra is kicseréltem a mail címet, így mindenhol egyazon mail cím van (gmail, microsoft, facebook)
Valamiért viszont microsoft fiókba csak a gmailos profil névjegyeit tette be, de a face-es kontaktok nem látszanak. Hogyan tudom megoldani hogy a facebookos kapcsolatok is megjelenjenek a microsoft profilban?
A címjegyzék bővítése ismerősökkel részen nincs face ikon, csak twitter, linkedin meg yahoo..Az importálás részen sincs face lehetőség

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68137) sztikac válasza tutis (#68136) üzenetére


sztikac
őstag

Sync be van kapcsolva?

[link]

szerk.: valószínűleg inkább ez lesz a gond:

[ Szerkesztve ]

(#68138) tutis válasza sztikac (#68137) üzenetére


tutis
őstag

telefonon így már oksé, de hogy jelenik meg ez a Onedrive felületen?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68139) sztikac válasza tutis (#68138) üzenetére


sztikac
őstag

Ja, hogy outlook.com névjegyzékben szeretnéd látni az fb kontaktokat...
Úgy látszik ma nem megy a szövegértés, ez ilyen nap na :DDD

(#68140) tutis válasza sztikac (#68139) üzenetére


tutis
őstag

na itt nem jelenik meg nekem a facebook hogy ki tudjam pipálni, nincs a szűrőfeltételek között..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68141) chipesz válasza tutis (#68140) üzenetére


chipesz
őstag

A facebook fel van telepítve és be is jelentkezett? Ha igen, akkor próbáld meg azt, hogy: Facebook-Beállítások-Csatlakozás a telefonommal-Be és szinkronizálás most.
Ha ez már meg volt, akkor nincs több tippem.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#68142) tutis válasza chipesz (#68141) üzenetére


tutis
őstag

igen, de ez se segített..Telón jó a face kontakt, weboldalon nem

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68143) #56474624 válasza tutis (#68142) üzenetére


#56474624
törölt tag

Külön össze kell kapcsolni a facebook-fiókoddal ott a weboldalon, ahol a kapcsolatokat nézed. Jobb felső sarokban rámész a nevedre --> Profil szerkesztése.
Ott jobbra felül megjelenik, hogy "Összekapcsolva: [ikonok] Hozzáadás".

[ Szerkesztve ]

(#68144) tutis válasza #56474624 (#68143) üzenetére


tutis
őstag

ott csak ezek vannk, nincs facebook lehetőség :(

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68146) #56474624 válasza tutis (#68144) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miközben az ikonoknál sincs ott mint már összekapcsolt? Ha ez a helyzet, az érthetetlen. :U

(#68147) tutis válasza #56474624 (#68146) üzenetére


tutis
őstag

igen, ikonnál sincs ott, csak a skype..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#68148) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Kicsit komplex kérdésem lenne. Hogyan lehetne megoldani azt a naptárban, hogy mutassa a beosztásomat? Eddig azt találtam, hogy vagy beírogatom egyesével, vagy megadom neki a hétköznapokat, de ha ez egyik héten pl délutánt jelent a másik héten délelőttöt, ha az egyiket szerkesztem, átírja a másikat is. Ez az egyik probléma, a másik, hogy ilyenkor jó lenne ha lenémítaná a telefont (Quiet Hours-t használva), esetleg szólna ha valami van az utakon, a késés miatt. A harmadik, hogy mindezt importálni kellene Excelbe. Tehát az egész játék, egy nagy jelenléti ív lenne a telefonon, megspékelve azzal, hogy mikor járjak dolgozni, túlórák, érkezés, távozás, stb. Ha nem is az egész, de valami megvalósítható ebből? :) Quiet Hours, Cortana, minden aktív, csak össze kellene lőni őket.

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#68149) ricsip


ricsip
addikt

Na meg1x

Sziasztok!

Podcast app: ismertek olyat, amelyik tud tenni jelölést a lejátszás során, hogy később oda tudjak ugrani és ne kelljen következő alkalommal megint az elejéről végighallgatni az audió-t hogy megtaláljam az engem érdeklő részeket?

A nagyon favorizált Podcast Lounge-ban nem találtam ilyesmit.

-

(#68150) lugosi válasza ricsip (#68149) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem lehet ezekben a podcast appokban tetszőleges pontra ugrani? Azaz "tekerés"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.