Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69851) mirci18 válasza cattus (#69849) üzenetére


mirci18
addikt

Akkor bocs lehet azzal kevertem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#69852) D4ni


D4ni
őstag

Felraktam a w10 p-t de nem találkoztam otg lehetőséggel, pedig tudtam hol kell keresni.

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#69853) tybsen


tybsen
addikt

Azt szeretném kérdezni hogy Windows 10 ben mennyire működik jól a gesztus vezérlés alapú szövegbevitel (vagy nemtom hogy hívják Swype szerű gépelésre gondolok.. )?

Másik kérdés pedig , hogy lehet- e az alkalmazások értesítéseit blokkolni W10-ben?

Gondolom magyar nyelvű diktálási lehetőség továbbra sincs , még csak tervben sem ? (Leszámítva azt a méregdrága alkalmazást ahol csomagokat lehet venni ha az ember diktálni akar)

köszönöm szépen előre is!

(#69854) Zolly444 válasza tybsen (#69853) üzenetére


Zolly444
aktív tag

Nekem elég jól működik a Flow, és még az összetettebb szavakat is elég jól kitalálja.
Az "alkalmazások+ értesítések"ben ki lehet kapcsolni talán egyesével.
Magyar diktálás még nincs.

(#69855) tybsen válasza Zolly444 (#69854) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi szépen! :R

(#69856) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!
Valaki találkozott már olyannal, hogy a jobb oldalon lévő csempék széle eltűnt?
Egyszerűen keskenyebbek lettek ott a csempék, nem sokkal, de zavaróan. Bármit teszek oda az keskenyebb marad picit. Restart nem segitett

(#69857) mirci18


mirci18
addikt

Erre valaki?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#69858) gyurkikrisz válasza mirci18 (#69857) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha lefagy a gép, akkor szerintem a kapcsolattal van gond. Nekem ilyen jellegű hiba akkor volt, mikor rossz USB kábellel kötöttem őket össze, és néhány másodperc után dobta a kapcsolatot. És ettől lefagyott az explorer

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#69859) mirci18 válasza gyurkikrisz (#69858) üzenetére


mirci18
addikt

Próbáltam több usb kábellal telefonnal stb a kártya a hibás.
Egy dolgot áruljatok el.
Ha nem enged nézegetni vagy menteni a számítógép telefonról akkor vajon miért működik a kártya több telefonban is.
Próbáltam androidos telefonnal ott tudtam böngészni de lementeni nem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#69860) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok lenne még egy problémám.
Adott egy Lumia 610 ami 805a0193 hibakódot jelez minden programban a marketplace-ben.
Miért van ez?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#69861) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van arra valami féle lehetőség még hogy Microsoft/Nokia készüléket venni a Care boltokban? Ha igen akkor valahonnan ki lehet nyomozni az árakat? Vagy tök marhaság mert annyi plusz van rajta?

Páromnak cserés a telefonja és ő is kacsint a Windows felé. Főleg miattam is.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#69862) Unlimited


Unlimited
aktív tag

Október 10.

http://www.therem.org/microsoft-to-release-windows-10-mobile-os-phones-lumia-950-lumia-950-xl-on-10th-of-octob/1226443/

(#69863) confuser válasza mirci18 (#69859) üzenetére


confuser
senior tag

Próbálj ki egy wireless file transfer appot, pl. easy transfer, így kizárhatod, hogy a kábellel van-e a gond.

(#69864) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Hogyan tudom az Office ProPlus fiókomat szinkronizálni a Lumia 535-re, mert az adatok megadásánál hibát jelez (most nem hajtható végre a művelet a tartalma).

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#69865) INTELligent válasza INTELligent (#69864) üzenetére


INTELligent
senior tag

Pontosabban mit kellene megadni a domain, ill. a szerver mezőben, ha az office proplust a tisztaszoftver.hu-n lévő kormányzati akció keretében töltöttem le? :U

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#69866) Mustármag


Mustármag
őstag

Üdvözletem
Erősen gondolkozom egy Lumia 830(v.930) beszerzésén.(van sok próm és kontrám, próbálok dűlőre jutni.)
Valaki esetleg tud nekem olyan információkkal szolgálni, hogy mennyire gürcöl átköltözni androidról Wp-re?
Gondolok itt olyanra hogy gyakran jegyzetelek Google keep-be, Google naptárát használom hogyha elszállna a telefonom(ami meg is történt :((( ) akkor tudjam hogy mikor mit csinálok, névjegyek amiket gmail-os fiókomba szinkronizálok, hogyan tudom majd át ültetni a fönt említett tartalmakat?
ill a multitasaking mennyire működik gördülékenyen a fönt említett készülékeken? (mert, van hogy egyszerre 4-5 programot is futtatok.)

OFF topikból elhajtottak, ezért teszem föl itt a kérdést.

(#69867) #16820480


#16820480
törölt tag

Az miért lehet, hogy a Translator appot egyszerűen nem tudja frissíteni és/vagy újratelepíteni a telefonom? Pár napja frissült, akkor át lett nevezve Bing Translator-ra, akkor is volt egy ilyen gondja, de aztán azt megoldottam úgy, hogy eltávolítottam, szinkronizáltam a MS fiókot újra, és utána települt. Most viszont ez sem működik, nem ír hibát, csak "Pending..." folyamatosan, akár Wi-Fi, akár mobilnet van bekapcsolva.

(#69868) Zolee_70 válasza Mustármag (#69866) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Szerintem ha ennyire rá vagy gyógyulva a Google szolgáltatásaira, maradj a droidnál, mert azon native kapod, itt meg harmadik feles appok vannak, ráadásul a google nem szereti a wp-t (lásd waze, gmail kliens, stb)

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#69869) Pikkolo^^ válasza Mustármag (#69866) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A gmail kezelése néhány embernek nem megy megfelelően. Én átirányítottam az outlookos címre, így nincsen vele gondom, mindent megkapok. Új helyekre pedig az outlookot adtam meg (2012-ben tértem át). A naptár - osztott is - kezelés nem gond, megfelelően működik (filet nem tudsz csatolni, a címet nem mutatja meg a térképen). Google-osztott naptár is megy.

Jegyzetelésre ott a Onenote, ami használja az megy nyilatkozik.

A nem háttérben futó programok fagyasztva vannak, w10-ben fog eg változni.

(#69871) D4ni


D4ni
őstag

Sziasztok! Segítségre van szükségem. Olyan alkalmazást keresek amivel internetes videókat a képernyő lezárásával le tudja játszani , működő képpel. Kisgyerekemnek adnám oda mesét nézni, csak mindig beleér a képernyőbe.

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#69872) nikilauda válasza #16820480 (#69867) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nekem tegnap délután sikerült, de addig egy hétig mindig hibás volt a frissítés.

(#69873) #16820480 válasza nikilauda (#69872) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most egyelőre feltettem helyette egy szintén Translator névre hallgató alternatívát (aminek az csempéjén ilyen emberalakok állnak körben), ugyanazt a backendet hazsnálja, és működik.

(#69874) lugosi válasza Mustármag (#69866) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A keep-re nem tudok hirtelen megoldást mondani (kivéve azt, hogy használj Evernote-ot mert multiplatform és sokkal jobb), de a többi szolgáltatás amit használsz, menni fog rendesen.
Más kérdés, hogy ha kilépsz az android platform alól, akkor rájössz, hogy a google szolgáltatásai nem a legjobbak.

(#69875) Ryoo


Ryoo
senior tag

A simple app működik vkinek? Nekem miután belépek kiírja: "User is logged in but we can't read the cert from the store in 20 sec." Ezt miért csinálhatja?

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#69876) MrCsiT válasza MrCsiT (#66608) üzenetére


MrCsiT
addikt

Erre az SD kártya / "egyéb fájlok" kérdéskörre van már valami értelmes megoldás?

..csak mert jelenleg épp 1,5 GB, amit ide sorol a szerencsétlen telefon, így, ha nincs más megoldás, áthelyezem az appokat a telóra, és formázom a kártyát.. ez így egy vicc. :W

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#69877) spiderpig820 válasza Ryoo (#69875) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nálam szintén ugyanez van.
kb. 2 hete töltöttem le, de még semmit nem tudtam vele kezdeni, mindig ugyanez jön elő.

Tudom, nem ez volt a kérdés, csak ráerősítek, hogy nem egyedi hiba.

4B

(#69878) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

YouTube-on hogy tudok full HD videót nézni? Explorer-ben be van állítva az asztali megjelenítés, még is mobil verzióban jön be az oldal. Így csak HQ lehetőség van, ami elég szemcsés 930-on.

(#69879) BobTail válasza CsonkaImo (#69878) üzenetére


BobTail
őstag

TubeCast, PerfectTube, MetroTube, MyTube, stb.

(#69880) gyurkikrisz válasza MrCsiT (#69876) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az egyebek azok a cuccok, amik se nem fényképek, se nem videók stb.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#69881) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, létezhet az, hogy a L532-n nem lehet fotózáskor két ujjal zoomolni?

(#69882) gyurkikrisz válasza egykori (#69881) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Lumia Camera? ott emlekeim szerint az ujjadat kell fel-le huzogatni, nem "klasszikus zoom mozdulatot" vegezni

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#69883) BobTail válasza egykori (#69881) üzenetére


BobTail
őstag

Egy 5 megapixeles képnél minek zoomolni? Amúgy Creative Stúdióval, vagy bármi más appal ha kivágod a számodra fontos részletet, akkor ugyanott vagy.

(#69884) Mustármag válasza Zolee_70 (#69868) üzenetére


Mustármag
őstag

Szerintem az erős túlzás hogy rá vagyok gyógyulva. Androidos telefont használok több mint 2 éve és elég kézenfekvő megoldás az hogy letöltöttem a Google appokat és utána úgy tudtam fontos dolgokat menteni, hogy egy percig nem kell aggódnom amiatt hogy elvész, mert másodpercekkel azután hogy elkészültem, fönt van felhőben, és a PC-n, csak bejelentkeztkezek a Google honlapján és hozzá tudok férni mindenhez. De ahogy nézegetem Zsolt_72 linkjét ugyan ez működik WP-nél, és ha jól értem akkor bejelentkezek google-s fiókommal és automatikusan szinkronizálni fog a kettő, és onnantól elfelejthetem a google alkalmazásait.

(#69869) Pikkolo^^ Nem probléma, rugalmas vagyok, nekem az a lényeg hogy értesítsen a telefon hogy jött valami, hogy outlook-on keresztül megy az szinte mindegy nekem. Akkor a naptár gond is meg van oldva(fájlokat soha nem csatoltam helyszínt is csak egyszer, szóval egyik sem probléma.)

Zsolt_72 Köszönöm a linket van néhány újabb próm. :K :R

(#69874) lugosi : Keep a legkevesebb ha kell kézzel írom át a jegyzeteket.
Van rá esély hogy magam is megtapasztalom. Bár még a fene se tudja, nem fogok kapkodni mert legalább 2 évre tervezek telefont vásárolni. Lehet megvárom a szeptembert az IFA miatt.(ha kihúzza addig a mostani)

De örülök hogy nem megoldhatatlan a dolog, szóval Windows Phone-ban is merek gondolkozni most már. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#69885) lugosi válasza Mustármag (#69884) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokkal egyszerűbb a jegyzet dolog szerintem, számítógépen belépsz a keep-be, elindítod gépen az Evernote-ot, másolás - beillesztéssel átrakod őket, mivel az Evernote is szinkronizál online a telefonra.

(#69886) egykori válasza BobTail (#69883) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm a felvilágosítást, ugyanis én nagyon gyenge vagyok a fotózás témakörében, de tegnap feleségem panaszkodott, hogy nem tudott zoomolni, és én nem tudtam rá a választ, az övén meg nem tudtunk. A zavaró tényező számomra az volt, hogy a 930-asomon lehet. Az 532 még nagy új, és még sok mindent nem ismer(ünk) azon. Lehet, hogy lesz még kérdés... :B

[ Szerkesztve ]

(#69887) BobTail válasza egykori (#69886) üzenetére


BobTail
őstag

930 5 megapixeles méretig tud "zoomolni" - tehát a teljes felbontású képből maximum 5 megapixeleset vág ki.

(#69888) egykori válasza BobTail (#69887) üzenetére


egykori
őstag

Köszi kedves BobTail. Még azt kérdezném a 930-cal kapcsolatban, hogy csak a Lumia Camera tud nagy felbontású képeket is készíteni, a Microsoft Camera nem?

[ Szerkesztve ]

(#69889) egykori válasza gyurkikrisz (#69882) üzenetére


egykori
őstag

Ja, bocsi, most látom, hogy volt egy másik segítség is.
Ezen a telón, amit javasolsz, sajna az sem működik. Köszi.

(#69890) Zolee_70 válasza Mustármag (#69884) üzenetére


Zolee_70
senior tag

Bocsi, ha sértő volt, nem annak volt szánva. Nekem semmi bajom a droiddal, én is kb. 2 hete használom a WP-t.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#69891) buca84


buca84
őstag

Ezt mennyire kell komolyan venni?
Mert ennyi erővel a google is ugyan így visszaél amivel csak tud.

(#69892) ZavaBalazs válasza buca84 (#69891) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

amíg a szabadonébredők, vagy a tudnodkell.info nem hozza le, addig szkeptikusan állnék ehhez a hírhez.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#69893) Zolly444 válasza buca84 (#69891) üzenetére


Zolly444
aktív tag

És szerinted mit csinálnak több millió ember adataival? Fognak egyet és kiteszik a Facebook oldalára a privát fotóit? Droidon ugyanezt elkéri egy zseblámpa app is.. Meg tudja hogy mikor keltél? És? Tudja hol vagy? Ip címed publikus. Bármelyik weboldal megkapja. Tudja hogy milyen programot használsz? Ha nem a NASAt hackeled nincs félnivalód.. Stb.

[ Szerkesztve ]

(#69894) Viktor0610 válasza Zolly444 (#69893) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az én droidos zseblámpa programom csak a kamerához kér hozzáférést. :P
Amennyiben ennél több jogot kérő programot láttál, rossz helyen kerestél! :)) :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#69895) mirci18 válasza confuser (#69863) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm megpróbálom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#69896) buca84 válasza Zolly444 (#69893) üzenetére


buca84
őstag

Ember! Nem azért linkeltem, hogy engem üvöltsél le!
Mivel nem vagyok még napi felhasználója a rendszernek, azért is érdekelnek az ilyen dolgok is.

A google és facebook szarságait már megszoktam.

(#69897) Melack válasza buca84 (#69891) üzenetére


Melack
veterán

Igazából a Siri meg a Google Now is így működik, hiszen ha a keresőt használod, azok is mindenben keresnek. De gyakorlatilag egy desktop Outlook 2010-ben is lehet a teljes szerveren keresni, ergo Ennyire nem kell a helyzetet dramatizalni (az oldalra gondolok). WP8.1-ben is van hirdetési azonosító, arra pl még nem akadtak ki.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#69898) lugosi válasza ZavaBalazs (#69892) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezeknek a weblapoknak a hivatkozása ugye poén / irónia? :D

(#69899) Melack válasza lugosi (#69898) üzenetére


Melack
veterán

Az örök fényesség szállja meg a lelked, családod, telefonod!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#69900) consono válasza Melack (#69899) üzenetére


consono
nagyúr

Áldás!

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.